HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 kol 2024, 01:03.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 14093 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 564  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 01 vel 2013, 17:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Upališ ovaj HRT i isprepadaš se od onih ružnih i antipatičnih voditeljica.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 01 vel 2013, 19:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 svi 2009, 14:12
Postovi: 5635
Lokacija: sisak
limpus je napisao/la:
osa je napisao/la:

ne može nije to njegova specijalnost, a ljudi koje ima ima uz sebe vodili su hrvatsku ekonomiju i doveli hrvatsku gdje je, da ne pominjem ove koji obijaju sudove, od nemila do nedraga, jedina stvar koja mu preostaje za napad na vladu je ideologija...


Ovo nije točno.

Koliko znam za ekonomsku politiku HDZ-a danas su zaduženi Marić, Ževrnja i još neki ljudi koji nisu prije bili u vlasti. Ove, koji su vodili ekonomiju, je Karamarko sprašio u smeće od Dalićke, Popijača, pa do Šukera. To što su oni u saboru pa se njihov glas čuje nije Karamarkova zasluga, već Kosoričina.


zašto onda ne peru vlast zbog ekonomije, pa ima matrijala, a oni se uhvatili ideologije....

_________________
Ne postoje vječni prijatelji i vječni neprijatelji!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 02 vel 2013, 04:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 19:56
Postovi: 5403
osa je napisao/la:
limpus je napisao/la:

Ovo nije točno.

Koliko znam za ekonomsku politiku HDZ-a danas su zaduženi Marić, Ževrnja i još neki ljudi koji nisu prije bili u vlasti. Ove, koji su vodili ekonomiju, je Karamarko sprašio u smeće od Dalićke, Popijača, pa do Šukera. To što su oni u saboru pa se njihov glas čuje nije Karamarkova zasluga, već Kosoričina.


zašto onda ne peru vlast zbog ekonomije, pa ima matrijala, a oni se uhvatili ideologije....

Ovdje 'osa' i neki kao ona htjeli bi nas ubijediti da su lopovi jedino u HDZ-u, a lopova na sve strane, još iz vremena 1945 pa na ovamo!
Evo vam najnovije do sada dobro skrivane afere:
Zlovenija i Hrvatska (Vesna Pusić) imaju priliku da "poravnaju" dugove i tako "riješe" problem (kradju) Ljubljanske Banke i pristupnog ugovora RH za EU.
Navodno hrvatska poduzeća više duguju Novoj LJ. Banci, nego što LJubljanska Banka duguje svojim štedišama!?
Sad se "magla" diže i saznaje za dugo skrivani "biznis" Nove Ljublj. Banke" i mladjeg brata Premijera Zorana Milanovića, koji je dobio kredit težak 3,2 milijuna eura, za poduzeće "Družba Modestus", koje je formirano samo 7 mjeseci ranije, a ima 0 (nula) radnika!
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/7 ... upiti.html


Privitak/ci:
SULTAN OD HRVATSKE.jpg
SULTAN OD HRVATSKE.jpg [ 76.94 KiB | Pogledano 3119 put/a. ]

_________________
MIR da, ali ne kao u Macelju, Ovčari i Hudim jamama!
Komunisti nude bolju budućnost, neuspješni u sadašnjosti, a razlog je uvijek u prošlosti!
Želiš stvoriti neprijatelja – spasi ga od genocida!
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 02 vel 2013, 13:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 svi 2009, 14:12
Postovi: 5635
Lokacija: sisak
MIR je napisao/la:
osa je napisao/la:

zašto onda ne peru vlast zbog ekonomije, pa ima matrijala, a oni se uhvatili ideologije....

Ovdje 'osa' i neki kao ona htjeli bi nas ubijediti da su lopovi jedino u HDZ-u, a lopova na sve strane, još iz vremena 1945 pa na ovamo!
Evo vam najnovije do sada dobro skrivane afere:
Zlovenija i Hrvatska (Vesna Pusić) imaju priliku da "poravnaju" dugove i tako "riješe" problem (kradju) Ljubljanske Banke i pristupnog ugovora RH za EU.
Navodno hrvatska poduzeća više duguju Novoj LJ. Banci, nego što LJubljanska Banka duguje svojim štedišama!?
Sad se "magla" diže i saznaje za dugo skrivani "biznis" Nove Ljublj. Banke" i mladjeg brata Premijera Zorana Milanovića, koji je dobio kredit težak 3,2 milijuna eura, za poduzeće "Družba Modestus", koje je formirano samo 7 mjeseci ranije, a ima 0 (nula) radnika!
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/7 ... upiti.html


naravno da lopovi nisu samo u hdz-u, tamo ih je najviše, a svaki lopov treba na optuženičku klupu, pa šta sud presudi...

_________________
Ne postoje vječni prijatelji i vječni neprijatelji!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 02 vel 2013, 19:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 19:56
Postovi: 5403
osa je napisao/la:
MIR je napisao/la:
Ovdje 'osa' i neki kao ona htjeli bi nas ubijediti da su lopovi jedino u HDZ-u, a lopova na sve strane, još iz vremena 1945 pa na ovamo!
Evo vam najnovije do sada dobro skrivane afere:
Zlovenija i Hrvatska (Vesna Pusić) imaju priliku da "poravnaju" dugove i tako "riješe" problem (kradju) Ljubljanske Banke i pristupnog ugovora RH za EU.
Navodno hrvatska poduzeća više duguju Novoj LJ. Banci, nego što LJubljanska Banka duguje svojim štedišama!?
Sad se "magla" diže i saznaje za dugo skrivani "biznis" Nove Ljublj. Banke" i mladjeg brata Premijera Zorana Milanovića, koji je dobio kredit težak 3,2 milijuna eura, za poduzeće "Družba Modestus", koje je formirano samo 7 mjeseci ranije, a ima 0 (nula) radnika!
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/7 ... upiti.html


naravno da lopovi nisu samo u hdz-u, tamo ih je najviše, a svaki lopov treba na optuženičku klupu, pa šta sud presudi...


S tim uopće nemam problema i to je sasvim u redu, samo moramo prvo i sudove očistiti od lopova i mafije!
:palacgore1

_________________
MIR da, ali ne kao u Macelju, Ovčari i Hudim jamama!
Komunisti nude bolju budućnost, neuspješni u sadašnjosti, a razlog je uvijek u prošlosti!
Želiš stvoriti neprijatelja – spasi ga od genocida!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 03 vel 2013, 11:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ožu 2012, 08:39
Postovi: 1695
osa je napisao/la:
zašto onda ne peru vlast zbog ekonomije, pa ima matrijala, a oni se uhvatili ideologije....


Pa ne bih znao, ali pretpostavljam da je Karamarko procijenio da će na ovaj način uhvatiti više političkih bodova.

Ja bih na njegovom mjestu vodio drugačiju politiku, ali ja nisam političar i ja ne znam osvojiti vlast, on itekako zna, a možda (kao dugogodišnji vođa obavještajne zajednice) i ima neke informacije koje meni nisu dostupne.

A možda je i nesposoban. Sve ćemo uskoro vidjeti.

_________________
Neću NATO
Hoću na te


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 03 vel 2013, 13:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 svi 2009, 14:12
Postovi: 5635
Lokacija: sisak
MIR je napisao/la:
osa je napisao/la:

naravno da lopovi nisu samo u hdz-u, tamo ih je najviše, a svaki lopov treba na optuženičku klupu, pa šta sud presudi...


S tim uopće nemam problema i to je sasvim u redu, samo moramo prvo i sudove očistiti od lopova i mafije!
:palacgore1


naravno, već rekoh na jednoj temi da će sređivane u državi trajati jedno 20 godina, i to zašto što nadam se ulazimo u e.u., da nije toga, to bi trajalo unedogled...

_________________
Ne postoje vječni prijatelji i vječni neprijatelji!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 03 vel 2013, 17:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 lis 2011, 04:29
Postovi: 2574
Lokacija: Glavni stan
limpus je napisao/la:
Pa ne bih znao, ali pretpostavljam da je Karamarko procijenio da će na ovaj način uhvatiti više političkih bodova.


Sudeći po anketama onih koji su poprilično dobro predvidjeli rezultate prošlih izbora, HDZ ne uspjeva politički profitirati na pogreškama sadašnje vlasti. SDP gubi podršku naroda, ali istodobno HDZ ne dobiva. Rezultat svega je rast nepovjerenja prema svim političarima, a Karamarko je po prvi put zasjeo na prvo mjesto liste najomraženijih političara..

Citat:
Vladi pada potpora, Karamarko prvi put najnegativniji političar

Ivo Josipović dominira na ljestvici odabira najpozitivnijeg političara. Karamarko prvi put najnegativniji političar u zemlji

Redovito mjesečno istraživanje agencije Promocije plus o društvenim i političkim preferencijama CRO Demoskop, koje je provedeno zadnjeg dana siječnja i prvog dana veljače, pokazuje daljnji trend smanjenja izborne potpore SDP-u, stagnaciju HDZ-a, te porast broja neodlučnih birača. Ocjena za rad Vlade kao i potpora njezinoj politici i dalje bilježi negativan trend, a istovremeno je predsjednik najveće oporbene stranke najnegativniji političar u zemlji.

SDP i dalje vodeća stranka

Na ljestvici stranačkih preferencija (rejting stranaka) SDP je na prvom mjestu, a ispred HDZ-a i Hrvatskih laburista. SDP početkom veljače bilježi novi najslabiji rezultat od posljednjih parlamentarnih izbora, odnosno 25,7 posto izbora (prema prošlomjesečnih 26%, ili najviših 34% iz veljače prošle godine). Unatoč ovom vidljivom padu potpore SDP je i dalje vodeća hrvatska stranka s još uvijek izraženom prednošću pred najvećom opozicijskom strankom.

HDZ, unatoč padu potpore SDP-u i Vladi i padu ocjene za njezin rad, nije uspio zabilježiti veći porast izbora koji početkom ovog mjeseca iznosi 19,1 posto (prema 19,2% iz siječnja; u posljednjih pola godine izbor HDZ-a se kreće između 19,0 i 19,5 posto). Uz ove dvije stranke još samo Hrvatski laburisti prelaze izborni prag na nacionalnoj razini i to s izborom od 9,8 posto (prema 9,7% iz siječnja). HDSSB je na četvrtom mjestu, HNS na petom... Zabilježen je vrlo visok udio građana/ki koji ne znaju za koga bi glasovali (22,9%; prema prošlomjesečnih 21,4%), uz izrazito visoki udio apstinenata u ukupnom uzorku (oko 40% od ukupnog uzorka).

Josipović najpozitivniji političar

Predsjednik Josipović s ovomjesečnih 40,4% izbora (prošli mjesec 40,0%) najpozitivniji je političar u zemlji čime se nastavlja njegova dominacija na ljestvici odabira najpozitivnijeg hrvatskog političara, a koja traje od početka njegova mandata. Drugo mjesto na ovoj ljestvici drži Dragutin Lesar s izborom od 7,4% (prošli mjesec 7,2%), dok je premijer Milanović na trećem mjestu s izborom od 5,0% (prošli mjesec 6,2%). Po prvi put na četvrto je mjesto zasjeo don Ivan Grubišić koji je najpozitivniji političar u zemlji za 3,5% sugovornika. Željko Rohatinski je sad na petom mjestu. Slijede ministar financija Linić, Jadranka Kosor, Milan Bandić, Tomislav Karamarko i Vesna Pusić.

Karamarko na vrhu negativnih

Vrh ljestvice negativnog doživljaja hrvatskih političara po prvi je put zauzeo Tomislav Karamarko koji je u posljednjih dvanaest mjeseci bilježio stalni porast negativnog doživljaja, a što je kulminiralo u jeku stranačke klauzure, ali i u vremenu najlošije percepcije vladajuće politike. S izborom od 18,5% Karamarko je pretekao svog nekadašnjeg šefa u Vladi, Ivu Sanadera koji je najnegativniji hrvatski političar za 17,7% hrvatskih građana/ki. Bivši potpredsjednik Vlade Čačić je nakon ostavke smanjio svoju javnu nazočnost, a što je moglo imati utjecaja i na njegov slabiji plasman na ljestvici najnegativnijih političara te sad s 12,4% izbora drži treće mjesto. To mu mjesto opasno "ugrožava" ministar financija Slavko Linić koji je najnegativniji za 11,5% ispitanika/ca koji je u ovomjesečnom istraživanju pretekao i svog stranačkog šefa i premijera Milanovića koji je s izborom od 11,1% na petom mjestu.

Predsjednik Josipović je pozitivan za 84% građana/ki (prema 82% iz siječnja), dok je negativan za 7,2% (prije mjesec dana 11%). Zoran Milanović je pozitivan za 45,5% ispitanika/ca (u siječnju 46%), a negativan za 41,3% (u siječnju 41%). Tomislav Karamarko pozitivan je 17,7% građana/ki (u siječnju 19,5%), dok je za njih 69,1% negativan (u siječnju 63,5%). Predsjednik HDZ-a je u ukupnom doživljaju netto negativan s 51,4 postotna poena. Tako je šef HDZ-a po negativnoj percepciji nadvisio jedino bivšeg prvog potpredsjednik Vlade RH Radimira Čačića koji je netto negativan 49,2 postotna poena (prije mjesec dana 47,3), navodi se u izvještaju.

Pogoršanje ekonomskog stanja najvažnija tema prošlog mjeseca

U posljednjem istraživanju dvije su teme zabilježile češći izbor za događaj/temu mjeseca: gospodarska kriza u zemlji (uključujući veliki pad industrijske proizvodnje, poskupljenja, rast nezaposlenosti) s izborom od 27%, te rasprave i sukobi zbog zdravstvenog i seksualnog odgoja (21,1%). Od ostalih događaja izdvajaju se rukometna bronca na Svjetskom prvenstvu u Španjolskoj ( 11,2%), nastavak zategnutih odnosa i slovenskog otezanja s potpisivanjem pretpristupnog ugovora (9,0%), uvođenje fiskalnih blagajni (6,1%), rasprave o uvođenju dvojezičnosti i ćiriličnog pisma u Vukovaru (4,2%), eksplozije u Zagrebu i uhićenje počinitelja (4,2%), snježno nevrijeme i poplave u zemlji (3,2%).

Potpora Vladi drastično pada

Vlada u svom trinaestom mjesecu od potvrde u Hrvatskom saboru Saboru uživa potporu 35,7 posto hrvatskih građana (prije mjesec dana 36,6%), dok vladinu politiku ne podržava 49,4 posto građana (prema 48,9% iz prosinca) uz 14,9 posto neodlučnih. U usporedbi s rezultatima iz prvog mjerenja u veljači prošle godine ta se podrška strmoglavo spustila s tadašnjih 69,3 posto na ovomjesečnih 35,7 posto. Taj je trend zabilježen i u školskoj ocjeni rada Vlade koja je za drugu godinu mandata započela s mršavom dvojkom (2,31), dok je u prvom mjerenju u mandatu ove Vlade početkom veljače prošle godine ta ocjena iznosila 3,1.

http://www.vecernji.hr/vijesti/vladi-pa ... nak-505496


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 03 vel 2013, 20:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 svi 2009, 14:12
Postovi: 5635
Lokacija: sisak
kad bi u ovakvoj situaciji kao što je u hrvatskoj vladi rasla podrška, nešto tu ne bi bilo u redu, da je vlada vukla sve poteze koje je trebala, pokrenula sve reforme, podrška bi joj bila između 10-15 %, ali sdp očito kalkulira s ciljem da na lokalnim izborima izgubi što je moguće manje glasova.
ne čudi me što hdz-u ne raste podrška, nakon svega učinjenog u prošlim mandatima, čudi me da netko uopće želi glasovati za hdz, osim onih koji su imali direktnu korist od činjenog. da je hdz totalno promijenio vodstvo, doveo mlade ljude, maknuo se od ideologije i okrenuo ekonomiji i sličnim temama, bilo bi to nešto sasvim drugo, ovako, 0 bodova....

_________________
Ne postoje vječni prijatelji i vječni neprijatelji!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 04 vel 2013, 09:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ožu 2012, 08:39
Postovi: 1695
Pa mislim da si dosta dobro opisao situacciju. Za HDZ bi sada glasovali samo ono njihovo hardcore biračko tijelo, koje bi za njih glasali da ih vodi ovca. Treba proći određeno vrijeme da se zaboravi sve što je napravljeno u prošlim mandatima.

Mislim da i sam Karamarko na to računa i da je to vrijeme odlučio iskoristiti za privlačenje onih domoljubnih glasača koji su HDZ prekrižili. Ne znam kako na drugi način objasniti njegovu retoriku po kojoj on i dalje drvi a ankete ne pokazuju da one daju rezultata. Mislim Karamarko je svašta, ali glup sigurno nije i ne vjerujem da zanemaruje rezultate tih anketa.

EDIT: i još jedna stvar. Što se novih ljudi tiče ne mogu se oni poskidati samo tako, skida ih se malo po malo, tak' da vjerujem da nakon lokalnih izbora HDZu slijedi još jedna čistka. Bumo videli.

_________________
Neću NATO
Hoću na te


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 04 vel 2013, 13:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 svi 2009, 14:12
Postovi: 5635
Lokacija: sisak
limpus je napisao/la:
Pa mislim da si dosta dobro opisao situacciju. Za HDZ bi sada glasovali samo ono njihovo hardcore biračko tijelo, koje bi za njih glasali da ih vodi ovca. Treba proći određeno vrijeme da se zaboravi sve što je napravljeno u prošlim mandatima.

Mislim da i sam Karamarko na to računa i da je to vrijeme odlučio iskoristiti za privlačenje onih domoljubnih glasača koji su HDZ prekrižili. Ne znam kako na drugi način objasniti njegovu retoriku po kojoj on i dalje drvi a ankete ne pokazuju da one daju rezultata. Mislim Karamarko je svašta, ali glup sigurno nije i ne vjerujem da zanemaruje rezultate tih anketa.

EDIT: i još jedna stvar. Što se novih ljudi tiče ne mogu se oni poskidati samo tako, skida ih se malo po malo, tak' da vjerujem da nakon lokalnih izbora HDZu slijedi još jedna čistka. Bumo videli.


sigurno da karamarko nije naivan a ponajmanje glup, ali po meni on nije za političara, treba samo proći njegov životopis i vidjeti u kakvom okružju je stasao i radio, takvi ljudi ne vode političke stranke, možda kao "sive eminencije", ali kao čelnici ne...
i ja vjerujem da će hdz dodatno osvježavati svoje redove, jer ovakav, unatoč nepopularnosti mjera koje sdp provodi, opet će izgubiti izbore, po meni zato i postoji ovoliki angažman katoličke crkve, jer mislim da su i oni procijenili da hdz ovakav kakav je ne može dobiti izbore, a ako sdp i malo digne privredu, doživjet će kolaps. zato je ideologija glavna tema političke borbe, jer se tu može još manipulirati glasačima.
bez obzira na sve hdz, će morati učiniti dodatni napor na stabilizaciji i jačanju stranke, jer hrvatskoj je nasušno potrebna jaka stranka na desnom političkom spektru, jednoumlje nije rješenje u nijednom obliku...

_________________
Ne postoje vječni prijatelji i vječni neprijatelji!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 04 vel 2013, 14:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ožu 2012, 08:39
Postovi: 1695
Da. Karamarko mora riješiti pobleme u stranci i naći nekoga tko bi bio dobar vođa/premijer jer on to jednostavno nije. On je više za nekog glavnog tajnika i planera stranke koji će djelovati iz sjene.

_________________
Neću NATO
Hoću na te


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 04 vel 2013, 22:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 19:56
Postovi: 5403
osa je napisao/la:
limpus je napisao/la:
Pa mislim da si dosta dobro opisao situacciju. Za HDZ bi sada glasovali samo ono njihovo hardcore biračko tijelo, koje bi za njih glasali da ih vodi ovca. Treba proći određeno vrijeme da se zaboravi sve što je napravljeno u prošlim mandatima.

Mislim da i sam Karamarko na to računa i da je to vrijeme odlučio iskoristiti za privlačenje onih domoljubnih glasača koji su HDZ prekrižili. Ne znam kako na drugi način objasniti njegovu retoriku po kojoj on i dalje drvi a ankete ne pokazuju da one daju rezultata. Mislim Karamarko je svašta, ali glup sigurno nije i ne vjerujem da zanemaruje rezultate tih anketa.

EDIT: i još jedna stvar. Što se novih ljudi tiče ne mogu se oni poskidati samo tako, skida ih se malo po malo, tak' da vjerujem da nakon lokalnih izbora HDZu slijedi još jedna čistka. Bumo videli.


sigurno da karamarko nije naivan a ponajmanje glup, ali po meni on nije za političara, treba samo proći njegov životopis i vidjeti u kakvom okružju je stasao i radio, takvi ljudi ne vode političke stranke, možda kao "sive eminencije", ali kao čelnici ne...
i ja vjerujem da će hdz dodatno osvježavati svoje redove, jer ovakav, unatoč nepopularnosti mjera koje sdp provodi, opet će izgubiti izbore, po meni zato i postoji ovoliki angažman katoličke crkve, jer mislim da su i oni procijenili da hdz ovakav kakav je ne može dobiti izbore, a ako sdp i malo digne privredu, doživjet će kolaps. zato je ideologija glavna tema političke borbe, jer se tu može još manipulirati glasačima.
bez obzira na sve hdz, će morati učiniti dodatni napor na stabilizaciji i jačanju stranke, jer hrvatskoj je nasušno potrebna jaka stranka na desnom političkom spektru, jednoumlje nije rješenje u nijednom obliku...

Citat:
...bez obzira na sve hdz, će morati učiniti dodatni napor na stabilizaciji i jačanju stranke, jer hrvatskoj je nasušno potrebna jaka stranka na desnom političkom spektru, jednoumlje nije rješenje u nijednom obliku...

:herceg_bosna
Evo i ja nadjoh jednog istomišljenika!
Ima, ima nade ...

:zubati

_________________
MIR da, ali ne kao u Macelju, Ovčari i Hudim jamama!
Komunisti nude bolju budućnost, neuspješni u sadašnjosti, a razlog je uvijek u prošlosti!
Želiš stvoriti neprijatelja – spasi ga od genocida!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 06 vel 2013, 22:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 svi 2009, 14:12
Postovi: 5635
Lokacija: sisak
o detaljima šute, a stara poslovica kaže "vrag je u detaljima"



O detaljima šute, prvo će o dogovoru obavijestiti premijere
Pusić i Erjavec složili se oko rješenja za Ljubljansku banku!
Obje strane složile su se oko rješenja pitanja Ljubljanske banke, no o detaljima nisu željele govoriti dok ih ne predstave svojim premijerima.





Nešto prije 20 sati ministrica Pusić i slovenski ministar Erjavec predstavili su zaključak današnjeg višesatnog sastanka u Otočcu na Krki. Obje strane složile su se oko rješenja pitanja Ljubljanske banke, no o detaljima nisu željele govoriti dok ih ne predstave svojim premijerima.

Vesna Pusić rekla je da postoji rješenje u okviru kojega postoji nekoliko mogućnosti. Sljedeći sastanak na kojem će se finalizirati, odnosno objaviti politička odluka, nakon što se vidi jesu li premijeri i Vlade prihvatili prijedloge struke i ministara bit će 19. veljače u Z

"Stručni problem smo riješili, a ostaje samo politički"

– Stručni problem smo riješili, a ostaje samo politički – kazao je Erjavec, a Pusić je dodala da je teren za političko rješenje izvrsno pripremljen.

– To je jedno rješenje s različitim podvarijantama – kazala je Pusić. Na pitanje znači li to odbacivanje tužbi, Pusić je ponovila da postoje različite podvarijante, a ovisi kako će Vlada odlučiti. Dodala je da rješenje Ljubljanske banke uključuje i ratifikaciju hrvatskog pristupnog ugovora u rokovima, tako da Slovenija ne bude zadnja koja će ga ratificirati.

U razgovoru ministara, koji je počeo u 14 sati, sudjelovali su i financijski stručnjaci dviju zemalja Zdravko Rogić i France Arhar. Oko 18.30 sati ministri su prekinuli sastanak kako bi večerali, a nakon jela su nastavili. Iako je bilo planirano da večeraju u posebnoj prostoriji, ipak nisu napuštali Vitešku sobu gdje su razgovarali o Ljubljanskoj banci. Večeru su im donijeli u tu sobu. Iz velike pon[i]ude jela, koja uključuje i piranskog brancina, odabrali su krem-juhu od korabice, juneći steak u umaku te pečeni krumpir i povrće kao prilog. Za desert su dobili specijalitet kuće, tzv. tris – slasticu koja se sastoji od čokoladnog moussea, torte od jagoda i domaćeg sladoleda. Da pregovore žele voditi čiste glave, govorilo je i to da su naručili sokove i vodu.

[/i]Razgovarali u Viteškoj sobi

– Dobar je znak kad sastanak dugo traje – govorilo se među osobama bliskima ministrima. Oni su, kažu, pretpostavljali da će razgovori trajati nešto više od dva sata. Za vrijeme razgovora ministri su, svaki na desetak minuta, izašli iz Viteške sobe, iste one stilski uređene prostorije u dvorcu u Otočcu na Krki u kojoj su financijski stručnjaci, Arhar i Rogić krajem kolovoza prošle godine započeli niz sastanaka.

Ovo je bio već peti sastanak po redu u kojem se pokušavao riješiti problem hrvatskih štediša Ljubljanske banke.[/i]

_________________
Ne postoje vječni prijatelji i vječni neprijatelji!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 11 vel 2013, 16:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 svi 2009, 14:12
Postovi: 5635
Lokacija: sisak
kakav lik, ako je novinar dobro interpretirao novog ministra(nadam se da nije, jer ne mogu vjerovati da je ovo izvalio), onda crni marko ima još dosta posla u hdz-u...




Oglasio se Šuker. Bolje da nije...'Kome je zapravo u Hrvatskoj potreban dr. Đikić?'
'Kome je zapravo u Hrvatskoj potreban dr. Đikić?'

HDZ-ov saborski zastupnik Ivan Šuker proteklog je vikenda bio gost stranačkog ogranka u Frankfurtu, gdje je okupljenima govorio o lijepoj budućnosti koja očekuje Hrvatsku ako HDZ ponovno osvoji vlast.



Odgovarajući na novinarska pitanja u Njemačkoj, očito svjestan da je dalje od očiju domaće javnosti, Ivan Šuker govorio je paušalno, pa je na tvrdnju da je hrvatsko društvo zatvoreno za uspješne hrvatske stručnjake iz iseljeništva, bivši ministar financija ustvrdio da se intelektualci poput prof. dr. Ivana Đikića, prof. dr. Davora Pavune te dr. Siniše Kušića ''nisu spremni nositi s konkurencijom na hrvatskoj sceni'', piše Slobodna Dalmacija.

'Kome je zapravo potreban Đikić?'

Na pitanje kako komentira činjenicu da prof. dr. Đikić nije izabran za stalnog člana Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti, Šuker je odgovorio: ''Pa kome je zapravo u ovom trenutku Ivan Đikić tako potreban u Hrvatskoj? Naši ljudi muku muče s drugim stvarima, s preživljavanjem, da bi se sada mogli bavili jednim Đikićem. Evo, prošetajte malim hrvatskim mjestima pa ih pitajte za tu temu i vidjet ćete da će vam svatko reći da im je važniji neki sitni seoski lola ili zanatlija od nekog Đikića.''

''Mi smo u Hrvatskoj specifični. Uspješni ljudi iz iseljeništva kod nas ne mogu uspjeti. Oni su vani naučili na druge uvjete koji u Hrvatskoj ne 'pale', tako da na našoj sceni i ne mogu imati značajnijeg uspjeha jer se ne snalaze u svim tim podvalama. Oni su za Hrvatsku korisniji kad su vani jer tu mogu funkcionirati, to je njihov milje. Isto bi tako bilo da sada mene dovedete u EU i da ja tu funkcioniram'', poručio je Šuker.

_________________
Ne postoje vječni prijatelji i vječni neprijatelji!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 11 vel 2013, 16:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 44024
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Zajebao se samo u jednoj stvari - ako misli da su ljudi iz dijaspore idioti koji samo znaju igrati po uređenom terenu i pravilima, i da ih lako mogu preveslati vaši kokošari i seoske lole. To je moglo samo 90ih, kada je povratnike-dijasporaše zaslijepio iracionalni domoljubni zanos i kada su neki doista očerupani do kože.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 11 vel 2013, 16:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 svi 2009, 14:12
Postovi: 5635
Lokacija: sisak
Ministry of Sound je napisao/la:
Zajebao se samo u jednoj stvari - ako misli da su ljudi iz dijaspore idioti koji samo znaju igrati po uređenom terenu i pravilima, i da ih lako mogu preveslati vaši kokošari i seoske lole. To je moglo samo 90ih, kada je povratnike-dijasporaše zaslijepio iracionalni domoljubni zanos i kada su neki doista očerupani do kože.


ne ulazim u to koliko je u pravu, nego u način na koji razgovara jedan bivši ministar i saborski zastupnik stranke, koja pretendira na osvajanje vlasti...

_________________
Ne postoje vječni prijatelji i vječni neprijatelji!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 14 vel 2013, 00:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 19:56
Postovi: 5403
Rasizam domaćih slugu akademik Pečarić

http://www.youtube.com/watch?v=MBERyLsI_i8

Video sa predstavljanja knjige akademika J. Pečarića: "Rasizam domaćih slugu", 4 veljače 2013, u Zagrebu.
Govorili su:
- Mons. dr. sc. Vlado Košić, Biskup Sisački,
- Prof. dr. sc. Miroslav Tudjman i
- Mons. Ivan Miklenić, glavni urednik Glasa Koncila

Nisu zaboravljeni ni gen. Praljak i šestorica u Haagu, a ni Dario Kordić!
:hrvatinic :herceg_bosna :HercegBosanac

_________________
MIR da, ali ne kao u Macelju, Ovčari i Hudim jamama!
Komunisti nude bolju budućnost, neuspješni u sadašnjosti, a razlog je uvijek u prošlosti!
Želiš stvoriti neprijatelja – spasi ga od genocida!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 15 vel 2013, 00:25 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 20:02
Postovi: 8531
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/7 ... maknu.html
Ravnatelj Kresimir Mihajlovic koji je smijenjen zbog plakata koji su pokazivali generale Gotovinu i Markaca, govori o tome ko mu je posla ispekciju: beogradski B92 i neki portali...
Zanimljiv je i neki koji ga pita dal' je ustasa...svasta cuti.

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 16 vel 2013, 17:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lip 2012, 16:54
Postovi: 2589
Lokacija: Rijeka
http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijeka/B ... ckom-HDZ-u

Biondić: Staljinove metode progona u riječkom HDZ-u



Uskraćuju mi ustavna prava koja su prenijeta i u statut HDZ-a, odnosno pravo da bira i da bude biran. Čak i zatvorenici u demokratskim društvima imaju pravo glasovati, a meni se to uskraćuje i zabranjuje mi se ulaz na izbornu skupštinu. To nisu demokratski potezi, ogorčen je Biondić

RIJEKA – Ispred ulaznih vrata riječkog i primorsko-goranskog HDZ-a na Jadranskom trgu 1 Mile Biondić i oni koji ga podržavaju sazvali su konferenciju za novinare kako bi upozorili javnost na nedemokratske postupke aktualnog stranačkog čelništva koje im onemogućava sudjelovanje na izbornoj skupštini podmetanjima kojih se ni Staljin ne bi postidio.

– Svo ovo vrijeme, a pokušalo se u nekoliko navrata, nismo uspjeli stupiti u kontakt s povjerenstvom riječkog HDZ-a i povjerenikom Lucijanom Vukelićem. Tražili smo da se pokuša napraviti zajednička platforma, a razlike pomire, ali nismo uspjeli. Povjerenik koji je imao zadaću organizacije izborne skupštine, trebao je raditi i na pomirivanju razlika po temeljnim organizacijama. Radilo se više-manje sve za vlastiti probitak s temeljnim motivom da se blati druga strana. Metode su niske i neprimjerene, a mislim da to nije radio ni sam Staljin, upozorio je Biondić, bivši predsjednik riječkog HDZ-a kojemu je onemogućena kandidatura za predsjednika riječkog HDZ-a zbog organizacije božićnog domjenka.

On je podsjetio da je raspušten temeljni ogranak »Sveti Nikola« uz laži jednoga čovjeka, a nije se vjerovalo petorici ostalih.

– Postavljen je povjerenik koji je kasnije postao pouzdanik koji je na temelju jednoga jako dobroga i lijepoga domjenka napisao prijavu, odnosno predstavku kojom se traži moj progon. Uskraćuju mi ustavna prava koja su prenijeta i u statut HDZ-a, odnosno pravo da bira i da bude biran. Čak i zatvorenici u demokratskim društvima imaju pravo glasovati, a meni se to uskraćuje i zabranjuje mi se ulaz na izbornu skupštinu. To nisu demokratski potezi, ogorčen je Biondić.

On nije htio izrijekom napadati predsjednika HDZ-a Tomislava Karamarka i Predsjedništvo HDZ-a, već je poručio da u njemu sjede dva čovjeka koji plasiraju samo jednu stranu riječke istine, te da će tražiti da se i njih sasluša. Biondić je skeptičan kada je riječ o poštenoj demokratskoj utakmici na izbornoj skupštini riječkog HDZ-a, a upozorio je da je dvorana u kojoj će se održati premala što svjedoči o namjerama onih koji trenutno vode riječki HDZ.

_________________
Sve će prekriti snijegovi, ružmarin i šaš...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 16 vel 2013, 17:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lip 2012, 16:54
Postovi: 2589
Lokacija: Rijeka
Čini se da je gotovo s HDZ-om. Nikad više neće doći na vlast.

_________________
Sve će prekriti snijegovi, ružmarin i šaš...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 16 vel 2013, 17:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 19:56
Postovi: 5403
hinterland je napisao/la:
http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijeka/Biondic-Staljinove-metode-progona-u-rijeckom-HDZ-u
Biondić: Staljinove metode progona u riječkom HDZ-u

Hinterland, ovo je tema: "Događanja u Hrvatskoj", koja su bitna za cijelu državu, ne samo za pojedine političke stranke!
Molim administraciju da ovaj članak prebaci na odgovarajuće mjesto. Hvala.
:zivili

_________________
MIR da, ali ne kao u Macelju, Ovčari i Hudim jamama!
Komunisti nude bolju budućnost, neuspješni u sadašnjosti, a razlog je uvijek u prošlosti!
Želiš stvoriti neprijatelja – spasi ga od genocida!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 16 vel 2013, 17:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 16:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Kuka kao Golem, no činjenica je sljedeća : I on i Golem su si sami krivi.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 16 vel 2013, 17:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lip 2012, 16:54
Postovi: 2589
Lokacija: Rijeka
Karamarko je isti Pavelić. Čovjek sam imenuje sve i jednog stranačkog dužnosnika. Sam on guši HDZ.

_________________
Sve će prekriti snijegovi, ružmarin i šaš...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 16 vel 2013, 17:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 16:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Tito dragi =))

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 14093 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 564  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO