Pjesmu 'Zrinsko Frankopanka' je napisao jedan od najplodnijih hrvatskih pjesnika, August Harambašić (1861.-1911.). Originalnu verziju ove budnice je uglazbio Ivan pl. Zajc.
Ne znajući za tu verziju, ratnih devedesetih na karlovačkom dijelu bojišnice, mladi hrvatski vojnik je uz pušku i gitaru ponio sa sobom i zbirku domoljubnih pjesama koju je naslijedio od svoga djeda, također hrvatskog ratnika.
Nešto u stihovima pjesnika Harambašića ga je potaknulo da pronađe jednostavnu i iskrenu melodiju, upravo kakvu i mi danas izvodimo u spomen naših prijatelja, braće i očeva koji su branili Hrvatsku.
Ovo je pjesma nastala na Turnju, pjesma koju pamte i pjevaju turanjski ratnici, pjesma koju danas možete čuti prije svake domaće utakmice NK Karlovca.
Tamburaški sastav Grofovi su osnovani u jesen 1994. u Karlovcu, otkada neprekidno djeluju.
_________________ HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.
Malo Zečićevih domoljubnih, ako se dobro sječam on je 1991 na splitskom festivalu nastupio u uniformi HV-a, od nekoga sam jednom čuo da je bio pripadnik 4. gardijske , 1993.g. godine sam bio na tečaju u Šimunskoj i na istom katu su s nama bili pripadnici HV-a također na "nekakvom" tečaju i među njima je bio i on.
Ovo je snimljeno 1991, Zečić pjeva od pete minute pa preskočite jer forum engine ne podržava vrijeme u linku
Duško Lokin, Ivo Fabijan, Tomislav Ivčić i tada mladi Zečić su prvi nastupali za HDZ '89 i nadalje, naravno besplatno... Kasnije poslije 30.05 Dana Državnosti '90e kad su vidjeli da će Hrvatska bit slobodna ostali su se uguzili Vice Vukov i ostali naravno za pare...
Pridružen/a: 01 lip 2021, 10:38 Postovi: 8643 Lokacija: Tu negde
Reconquista je napisao/la:
0:59 Tko je ovaj glumac?
Zreo za naslovnu ulogu za hrvatske Vikinge.
Taj glumac se zove Mladen Vulić.
_________________ Popis 2022-ge 99,99%Srbendi . "Novi Pazar ,Sjenica i Tutin 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilne mujage". "Preševo i Bujanovac 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilni Šiptari ".
Tri desetljeća od njezina nastanka u tjednu u kojem obilježavamo Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata te Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje, u prigodnoj glazbenoj emisiji donosimo izbor pjesama koje su obilježile 90-e te su u međuvremenu postale trajnom baštinom hrvatske zabavne, pop i rock glazbe.
Kako su ove pjesme nastale budeći nadu i ohrabrenje, čime su sve osvojile mnogobrojne slušatelje u najtežim trenucima rata, te zašto su i danas veoma rado slušane, u emisiji govore njihovi autori, izvođači i suvremenici.
Ne možeš započinjati nove teme. Ne možeš odgovarati na postove. Ne možeš uređivati svoje postove. Ne možeš izbrisati svoje postove. Ne možeš postati privitke.