HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 12:07.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 906 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 37  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: RH 2050. depopulacija i imigracija
PostPostano: 15 tra 2020, 20:11 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Istin je napisao/la:
Purger111 je napisao/la:
Ljudi će bježati iz Njemačke u suzama.


Ako netko stvarno vjeruje u ovo onda predlažem posjetiti psihijatra.
Ne samo da neće ljudi bježati iz Njemačke, nego će se iseljavanje iz CEE zemalja i istoka Europe još više pojačati nakon što se njemačka ekonomija oporavi kroz godinau dana, a ekonomije tih zemalja tko zna kad.


Nakon prošle recesije ekonomija srednje Europe se oporavila brže i jače od Njemačke. Zapravo Poljska nije ni imala recesiju. I to je tako sada, dok je Njemačka još uvijek Njemačka. Prvi put kada se buduća tursko-arapsko-bosanska Njemačka suoči s krizom, urušit će se.

A postoji i drugi aspekt, a to je sigurnosni. Kad se Rimsko Carstvo urušilo, nije imalo ekonomsih problema. Kad su horde Mongola rušile Kinesko Carstvo, ono nije imalo ekonomskih problema. Njemačka i zapadne zemlje su tempirana bomba u sigurnosnom smislu.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RH 2050. depopulacija i imigracija
PostPostano: 15 tra 2020, 20:13 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
Istin je napisao/la:
Purger111 je napisao/la:
Ljudi će bježati iz Njemačke u suzama.


Ako netko stvarno vjeruje u ovo onda predlažem posjetiti psihijatra.
Ne samo da neće ljudi bježati iz Njemačke, nego će se iseljavanje iz CEE zemalja i istoka Europe još više pojačati nakon što se njemačka ekonomija oporavi kroz godinau dana, a ekonomije tih zemalja tko zna kad.


Zamisli da su 80-e i da ti netko kaže da će ljudi bježati iz Jugoslavije u suzama...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RH 2050. depopulacija i imigracija
PostPostano: 15 tra 2020, 20:14 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2018, 23:31
Postovi: 1511
Lokacija: Mareva Ljut
Diablo je napisao/la:
Istin je napisao/la:
Njemački etno-nacionalizam je pokrenuo drugi svjetski rat, najveću klaonicu u povijesti čovječanstva.
Nisu ga pokrenuli Anglosaksonci, pa čak ni Rusi.
Nije nikakva nadnacionalna ideologija pokrenula WW2.

Neke druge stvari su pokrenule njemacki etno-nacionalizam il vjerujes u slucajnosti u zivotu? :neznam Također najveca klaonica nije zbog svaba vec zbog cinjenice da je WW2 zadnji rat velikih razmjera(daleko veca tehnologija ubijanja nego u prethodnim). Sutra da izbije WW3 bio bi 100 puta brutalniji ma tko da ga povede...


Jest, WW2 su pokrenuli Njemci s ciljem otimačine tuđih teritorija.
Nisu ga pokrenuli Poljaci ni Englezi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RH 2050. depopulacija i imigracija
PostPostano: 15 tra 2020, 20:16 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2018, 23:31
Postovi: 1511
Lokacija: Mareva Ljut
Purger111 je napisao/la:
Istin je napisao/la:

Ako netko stvarno vjeruje u ovo onda predlažem posjetiti psihijatra.
Ne samo da neće ljudi bježati iz Njemačke, nego će se iseljavanje iz CEE zemalja i istoka Europe još više pojačati nakon što se njemačka ekonomija oporavi kroz godinau dana, a ekonomije tih zemalja tko zna kad.


Zamisli da su 80-e i da ti netko kaže da će ljudi bježati iz Jugoslavije u suzama...


Iz Jugoslavije su se ljudi iseljavali i pedesetih, i šezdesetih i osamdesetih, ne možeš ozbiljno uspoređivati Njemačku sa Jugoslavijom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RH 2050. depopulacija i imigracija
PostPostano: 15 tra 2020, 20:19 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Istin je napisao/la:
Jest, WW2 su pokrenuli Njemaci s ciljem otimačine tuđih teritorija.
Nisu ga pokrenuli Poljaci ni Englezi.


Nisu ga pokrenuli s ciljem otimanja teritorija, već s ciljem vladanja nad drugima. Čisti imperijalni projekt. https://en.wikipedia.org/wiki/Imperialism

Poljaci i Englezi su nacionalisti u toj priči (iako su i sami Englezi u tom trenu vladali nad četvrtinom svijeta).
Hrabri poljski nacionalisti su se oduprli imperijalnim osvajačima.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RH 2050. depopulacija i imigracija
PostPostano: 15 tra 2020, 20:23 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Istin je napisao/la:
Iz Jugoslavije su se ljudi iseljavali i pedesetih, i šezdesetih i osamdesetih, ne možeš ozbiljno uspoređivati Njemačku sa Jugoslavijom.


Iz Njemačke su ljudi masovno iseljavali do pedesetih godina. I sada iseljavaju, samo TRENUTNO manje nego useljavaju. Izrazito pozitivna migracijska bilanca nije nikakva njemačka konstanta, prije privreena anomalija.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RH 2050. depopulacija i imigracija
PostPostano: 15 tra 2020, 20:32 
Online
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20757
Neovisno o Europi mi se moramo okrenuti sami sebi, koncept naroda, nacije i države je drugačiji na istoku i u centralnoj Europi nego na zapadju. Npr u Rusiji ili Poljskoj ili kod nas nikada neće biti takav multikulti imigrantski koncept države gdje se masovno dovlači radna snaga. Mi cjenimo svoju kulturu i za razliku od zapadnjaka nitko nas ne može maltretirati da smo ih nekoć izrabljivali kroz kolonije. Ako je netko bio u Briselu ili Londonu ili Malmu zna kako izgledaju plodovi nekontrolirane imigracije. Pravi koncept je Izraelski model povezivanja brojne emigracije plus visok broj rođenih po obitelji plus velik broj doseljenika. Sve ostalo je privremeno krpanje i odluke koje imaju kratkoročnu korist a dugoročnu štetu.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RH 2050. depopulacija i imigracija
PostPostano: 15 tra 2020, 20:45 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2020, 20:18
Postovi: 2340
Politikant je napisao/la:
@Istin Na drugim temama se naganjaš sa Srbima i brojiš čije je koje brdo iznad Dubrovnika da bi ovdje podržavao taj koncept velikih nadnacionalnih korporacija i carstava, masovnih migracija i svega ostalog? Di je tu logika? Što ti onda smetaju Srbi?


Priznaj čoveku, oli bi ja da mu rečem. :zubati

_________________
Pogled Joca Vujičića


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RH 2050. depopulacija i imigracija
PostPostano: 15 tra 2020, 20:45 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2020, 20:18
Postovi: 2340
.dupli

_________________
Pogled Joca Vujičića


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RH 2050. depopulacija i imigracija
PostPostano: 15 tra 2020, 20:46 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6285
Samo ukidanje poreza poljoprivredim proizvođačima bi dugorocno popravilo natalitet za 10% jer bez jakog sela mozete zaboraviti na dobru demografiju. Zasto bi onaj na selu bio uz zivotinje svih 365 dana,cistio njihova *** kad moze u gradu imat isti novac uz godisnji odmor i ostale benificije?. Moze se ukinuti placanje elektricne energije selima ispod 100 stanovnika sto bi bilo zanemarivo za drzavni proracun al bi dugorocno imali dobre rezultate. Ima tu jos raznih ideja koje bi indirektno jako koristile al nema ih tko sprovest...

Čak bi Plenkovicev docek Bozica(Polnocka) negdje na selu umjesto u Zagrebu stvorilo neku drugu sliku pojedincima u glavi jer u zivotu nisu sve brojke, ima i ono nesto... Masama se moze pozitivno manipulirati i na druge nacine sto sad nije tema pa necu vise :D

Ima raznih nacina kako izbjec pokusaj asimilacije(dugorocno unistavanje vlastitog naroda) al to kad Škoro il netko od prave desnice dođe na vlast a ne prijatelji od Soroševog sina...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RH 2050. depopulacija i imigracija
PostPostano: 15 tra 2020, 21:01 
Offline

Pridružen/a: 12 pro 2019, 00:14
Postovi: 780
Nbgd88 je napisao/la:
Politikant je napisao/la:
@Istin Na drugim temama se naganjaš sa Srbima i brojiš čije je koje brdo iznad Dubrovnika da bi ovdje podržavao taj koncept velikih nadnacionalnih korporacija i carstava, masovnih migracija i svega ostalog? Di je tu logika? Što ti onda smetaju Srbi?


Priznaj čoveku, oli bi ja da mu rečem. :zubati


Šta da priznam bato? :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RH 2050. depopulacija i imigracija
PostPostano: 15 tra 2020, 21:07 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
Istin je napisao/la:
Purger111 je napisao/la:

Zamisli da su 80-e i da ti netko kaže da će ljudi bježati iz Jugoslavije u suzama...


Iz Jugoslavije su se ljudi iseljavali i pedesetih, i šezdesetih i osamdesetih, ne možeš ozbiljno uspoređivati Njemačku sa Jugoslavijom.


Njemačka demografija je grozna unatoč svom živom useljavanju.

Ja inače ne uspoređujem samo Njemačku s Jugoslavijom nego cijelu EU jer će doživjeti isti scenarij raspada i sukoba, zato će ljudi i bježati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RH 2050. depopulacija i imigracija
PostPostano: 15 tra 2020, 21:09 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2020, 20:18
Postovi: 2340
Politikant je napisao/la:
Nbgd88 je napisao/la:

Priznaj čoveku, oli bi ja da mu rečem. :zubati


Šta da priznam bato? :D


Ma on bre, ne ti. Ima nešto važno da ti kaže. =))
Šalim se. Ali bilo bi zanimljivo pročitati odgovore na gore postavljena pitanja.

PS ne mogu da izdržim... #kalimero :smijeh

_________________
Pogled Joca Vujičića


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RH 2050. depopulacija i imigracija
PostPostano: 15 tra 2020, 21:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Diablo je napisao/la:
Hrvati jesu uspjesno asimilirali ali u neko drugo vrijeme dok nije bilo gotovo nikakve tehnologije,izrazene nacionalne svijesti i ostalog.
Junuz bi danas vrsio asimilaciju sa bazom od 3,5 m Hrvata iako ima zive "vece" primjere koji su propali poput Francuske,Njemacke,Austrije,Svedske,GBR-a. Kako doticnog etiketirat vec kao psihickog bolesnika il nacionalnog neprijatelja??

Hrvati trebaju raditi na povratku vlastitog naroda iz juzne amerike,australije,europe... jacanju pozicije Hrvata iz bih koji mogu biti odlican bazen. Čak nebih primao ni europljane koji bjeze od islama, sta ce nam degenerici koji su upropastili vlastitu drzavu??



Jebali ti mater žvaljavu i psihicki bolesnik i izdajnik stoko nekulturna i neodgojena. Kravlji okotu.

Bolji su mi crni muslimani koji su obrazovani i znaju komumunicirat nego stoka koja se naziva Hrvatom poput tebe. *** jedno.

Koliko puta misliš vrijeđat i da ću šutit debilčino?!

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RH 2050. depopulacija i imigracija
PostPostano: 15 tra 2020, 21:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Čuj Njemačka, Austrija i Francuska propadaju. :smijeh

Pa i Švedska, pa vi niste normalni. Prestanite čitati ultradesne portale. Gori su i od imbecilexa.

Bio sam u svim tim zemljama osim Švedske. Ne vide se naznake propadanja. Nikakve. Dapače.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RH 2050. depopulacija i imigracija
PostPostano: 15 tra 2020, 23:21 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2018, 23:31
Postovi: 1511
Lokacija: Mareva Ljut
Junuz Djipalo je napisao/la:
Čuj Njemačka, Austrija i Francuska propadaju. :smijeh

Pa i Švedska, pa vi niste normalni. Prestanite čitati ultradesne portale. Gori su i od imbecilexa.

Bio sam u svim tim zemljama osim Švedske. Ne vide se naznake propadanja. Nikakve. Dapače.


Tvrdnje kakve se mogu ovdje pročitati mislim da ne postoje nigdje, stvarno ima ljudi koji žive u nekom, blago rečeno "svom svijetu"
:zubati
Jbg kad mladima internet oblikuje svijest a stvarnog života nemaju a kamoli da su negdje bili u inozemstvu.
Internet je donio mnoge pozitivne stvari ali nažalost je i sjebao dio mladih generacija. Ne zna se koji su gori imbexoidi ili ovi ultradesni teoretičari zavjera.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RH 2050. depopulacija i imigracija
PostPostano: 16 tra 2020, 00:48 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
Junuz Djipalo je napisao/la:
Čuj Njemačka, Austrija i Francuska propadaju. :smijeh

Pa i Švedska, pa vi niste normalni. Prestanite čitati ultradesne portale. Gori su i od imbecilexa.

Bio sam u svim tim zemljama osim Švedske. Ne vide se naznake propadanja. Nikakve. Dapače.


Mislim da je mislio na propalu asimilaciju, a ne generalno propadanje - "Junuz bi danas vrsio asimilaciju sa bazom od 3,5 m Hrvata iako ima zive "vece" primjere koji su propali poput Francuske,Njemacke,Austrije,Svedske"

Čak i mainstream mediji s vremena na vrijeme objave vijesti koje naslućuju da integracija baš i nije učinkovita u tim zemljama.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RH 2050. depopulacija i imigracija
PostPostano: 16 tra 2020, 01:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Junuz Djipalo je napisao/la:
Diablo je napisao/la:
Hrvati jesu uspjesno asimilirali ali u neko drugo vrijeme dok nije bilo gotovo nikakve tehnologije,izrazene nacionalne svijesti i ostalog.
Junuz bi danas vrsio asimilaciju sa bazom od 3,5 m Hrvata iako ima zive "vece" primjere koji su propali poput Francuske,Njemacke,Austrije,Svedske,GBR-a. Kako doticnog etiketirat vec kao psihickog bolesnika il nacionalnog neprijatelja??

Hrvati trebaju raditi na povratku vlastitog naroda iz juzne amerike,australije,europe... jacanju pozicije Hrvata iz bih koji mogu biti odlican bazen. Čak nebih primao ni europljane koji bjeze od islama, sta ce nam degenerici koji su upropastili vlastitu drzavu??



Jebali ti mater žvaljavu i psihicki bolesnik i izdajnik stoko nekulturna i neodgojena. Kravlji okotu.

Bolji su mi crni muslimani koji su obrazovani i znaju komumunicirat nego stoka koja se naziva Hrvatom poput tebe. *** jedno.

Koliko puta misliš vrijeđat i da ću šutit debilčino?!


I ti bi asimiliaro Srbe a Hrvatima jebes mater zvaljavu. :smijeh
Valjda ti je sad jasno koliko si nenormalan.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RH 2050. depopulacija i imigracija
PostPostano: 16 tra 2020, 06:10 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30428
Junuz Djipalo je napisao/la:
Diablo je napisao/la:
Hrvati jesu uspjesno asimilirali ali u neko drugo vrijeme dok nije bilo gotovo nikakve tehnologije,izrazene nacionalne svijesti i ostalog.
Junuz bi danas vrsio asimilaciju sa bazom od 3,5 m Hrvata iako ima zive "vece" primjere koji su propali poput Francuske,Njemacke,Austrije,Svedske,GBR-a. Kako doticnog etiketirat vec kao psihickog bolesnika il nacionalnog neprijatelja??

Hrvati trebaju raditi na povratku vlastitog naroda iz juzne amerike,australije,europe... jacanju pozicije Hrvata iz bih koji mogu biti odlican bazen. Čak nebih primao ni europljane koji bjeze od islama, sta ce nam degenerici koji su upropastili vlastitu drzavu??


Jebali ti mater žvaljavu i psihicki bolesnik i izdajnik stoko nekulturna i neodgojena. Kravlji okotu.

Bolji su mi crni muslimani koji su obrazovani i znaju komumunicirat nego stoka koja se naziva Hrvatom poput tebe. *** jedno.

Koliko puta misliš vrijeđat i da ću šutit debilčino?!


Šakom ga Junuze! :smajl004

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

807 of 2558 - 31.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RH 2050. depopulacija i imigracija
PostPostano: 16 tra 2020, 06:38 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Junuz Djipalo je napisao/la:
Čuj Njemačka, Austrija i Francuska propadaju. :smijeh

Pa i Švedska, pa vi niste normalni. Prestanite čitati ultradesne portale. Gori su i od imbecilexa.

Bio sam u svim tim zemljama osim Švedske. Ne vide se naznake propadanja. Nikakve. Dapače.


Nisi bio očito osamdesetih, dok je Bog po zemlji, tj. tim zemljama još hodao. Ni sjena im nisu danas. Usporedba recimo Njemačke i Poljske osamdesetih je bila ko danas Njemačke i Burkine Faso. Danas je razlika daleko manja.

Vidi ovo: https://www.statista.com/statistics/523 ... migration/

https://www.oecd.org/newsroom/more-than ... ntries.htm

Kud bježe ti Šveđani i Njemci iz svojih rajeva?

A što ih više pobjegne, stvari će biti samo gore! Tamo se domicilno stanovništvo, koje je stvorilo kvalitetu Njemačke i Švedske zamijenjuje nekim drugim, koje nkakvu kvalitetu ne donosi. Samim time će i ta kvaliteta nestati. To se već dešava, ma koliko se pravili da nije tako.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RH 2050. depopulacija i imigracija
PostPostano: 16 tra 2020, 06:47 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
weasel je napisao/la:
Neovisno o Europi mi se moramo okrenuti sami sebi, koncept naroda, nacije i države je drugačiji na istoku i u centralnoj Europi nego na zapadju. Npr u Rusiji ili Poljskoj ili kod nas nikada neće biti takav multikulti imigrantski koncept države gdje se masovno dovlači radna snaga. Mi cjenimo svoju kulturu i za razliku od zapadnjaka nitko nas ne može maltretirati da smo ih nekoć izrabljivali kroz kolonije. Ako je netko bio u Briselu ili Londonu ili Malmu zna kako izgledaju plodovi nekontrolirane imigracije. Pravi koncept je Izraelski model povezivanja brojne emigracije plus visok broj rođenih po obitelji plus velik broj doseljenika. Sve ostalo je privremeno krpanje i odluke koje imaju kratkoročnu korist a dugoročnu štetu.


Multikulti je novi koncept i na zapadu. Zapad je do nedavno provdio prisilnu asimilaciju, francuska, španjolska, talijanska nacija su najbolji primjer toga. Različit etniciteti i kulture su strpani u jedno i silom ujednačeni. Pokušano je i u Britaniji, nije skroz uspjelo, škotsk ii velški nacionalizam se dijelom održao, a irski potpuno. Njemačka nije daleko od toga, Njemci su samo germanska verzija Jugoslavena.

To je sve bio pravi melting-pot i prije doseljavanja. Sad pokušavaju isto i s migrantima, ali neće uspjeti. Migranata je previše, kulture su im jake i jako različite, getoizacija je jaka, a uz multikulti ideologiju ne smiješ nikakvu asimilaciju provodit.

Zato je ovaj puta izgledniji scenarij balkanizacija.

Od zapadnih država, ona koja ima najviše šanse da uspije je USA. Tamo melting pot i dalje radi, a Hispanci i Azijci kao najbrojniji migranti, se masovno žene/udaju za američke bijelce. Engleski jezik totalno dominira. Tamo melting pot radi, u Europi slabo.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RH 2050. depopulacija i imigracija
PostPostano: 16 tra 2020, 06:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
To vi ne znate tko su ti emigranti iz Njemačke i Š. I ja sam na neki način njemački emigrant.

Nijemci još iz vremena kad sam ja bio tamo imaju iskustvo sa Kurdima i Turcima koji se isto teško asimiliraju, ali se ta integracija ipak može smatrati uspješnom.

Nijemci su se zeznuli što su primali svakoga bez škole ali Švabo ne bi bio Švabo pa u par godina naučio kako doskočit tome. Sad su filtere postavili a one koji se nisu prilagodili deportiraju.

K tome oni cijelo vrijeme napreduju, a vaše mahale?

Ja više vjerujem u opstanak takve Njemačke nego ovakve Hrvatske a o ostalim balkanskim žabokrečinama da i ne govorim.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RH 2050. depopulacija i imigracija
PostPostano: 16 tra 2020, 07:17 
Offline

Pridružen/a: 23 lip 2009, 18:32
Postovi: 582
divizija je napisao/la:

Multikulti je novi koncept i na zapadu. Zapad je do nedavno provdio prisilnu asimilaciju, francuska, španjolska, talijanska nacija su najbolji primjer toga. Različit etniciteti i kulture su strpani u jedno i silom ujednačeni. Pokušano je i u Britaniji, nije skroz uspjelo, škotsk ii velški nacionalizam se dijelom održao, a irski potpuno. Njemačka nije daleko od toga, Njemci su samo germanska verzija Jugoslavena.

To je sve bio pravi melting-pot i prije doseljavanja. Sad pokušavaju isto i s migrantima, ali neće uspjeti. Migranata je previše, kulture su im jake i jako različite, getoizacija je jaka, a uz multikulti ideologiju ne smiješ nikakvu asimilaciju provodit.

Zato je ovaj puta izgledniji scenarij balkanizacija.

Od zapadnih država, ona koja ima najviše šanse da uspije je USA. Tamo melting pot i dalje radi, a Hispanci i Azijci kao najbrojniji migranti, se masovno žene/udaju za američke bijelce. Engleski jezik totalno dominira. Tamo melting pot radi, u Europi slabo.



Melting pot funkcionira jednako dobro i u Europi kad se radi o Europljanima. Amerikanci u 300 godina nisu uspjeli asimilirati Afrikance i američke domorodce. A u tih 300 godina, veliku većinu vremena je vođena striktna asimilacijska politika.

Latinosi u Americi se ne asimiliraju u američki prosjek nego postaju permanentna niža kasta.

Asimilacija je moguća među bliskim europskim narodima, a ovisno o okolnostima ni tada ne funkcionira uvijek.

Generalno, "potreba" za useljenicima je nepogrešiv simptom degeneracije društva. Kultura koja nije sposobna praviti svoju djecu je gotova. Neka takva društva su u situaciji da ekonomski još dobro stoje i imaju još bliskih naroda čiju djecu mogu uzeti. Njemačka i cijela SZ Europa su u takvoj situciji, već su posrkali milijune iz istočne europe, sad će pokupit još koji milijun iz Ukrajine i Balkana i to ih može držat još destak godina, ali šta onda? Za deset godina će Balkan biti pustoš, neće više biti nikakvog demografskog bazena za popunjavanje zapadne europe i imat ćeš desetke milijuna azijaca i afrikanaca koji će doći to preuzeti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RH 2050. depopulacija i imigracija
PostPostano: 16 tra 2020, 07:46 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6116
Junuz Djipalo je napisao/la:
Čuj Njemačka, Austrija i Francuska propadaju. :smijeh

Pa i Švedska, pa vi niste normalni. Prestanite čitati ultradesne portale. Gori su i od imbecilexa.

Bio sam u svim tim zemljama osim Švedske. Ne vide se naznake propadanja. Nikakve. Dapače.

Da bi se na to moglo odgovoriti prvo treba staviti kriterije po kojima bi to provjerili i vidjeti smijer kojim idu
Jesu li bogatiji u odnosu na prije, sigurniji na ulico, žive li bolje, je li država uređenija, jesu li parkovi čistiji, jesu li rezultati u školama bolji, jesu li moćniji, jesu li ugroženiji... i na kraju ima li ih više ili izumiru, što bi trebao biti glavni kriterij propasti, odnosno opstanka?
Smisli još neki kriterij pa ćemo sve zbrojiti i doći do rezultata.
Tvoj post je na razini uvaženog tukca Diabla "Di će Švabo propast, šta ti je, bolji je švapski metuzalem nego balkanski mladić, to ti je iz Njemačke..."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RH 2050. depopulacija i imigracija
PostPostano: 16 tra 2020, 07:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Dok god naši ljudi iz Hr idu gore a ne vraćaju se, za mene su oni uspješniji od nas.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 906 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 37  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Jean Luc Picard, laganini i 21 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO