HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 05:52.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 101 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Portal HBB (Hrvatsko Bošnjačkog Bratstva)
PostPostano: 15 vel 2010, 13:10 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2010, 10:03
Postovi: 281
Lokacija: Svugdje
Otvoren je novi redizajirani portal Hrvatskog Bošnjačkog Bratstva,što ima gore možete vidjeti na ovome linku:

http://hrbosnjackobratstvo.co.cc

_________________
Nikad više brat na brata.Rame uz rame,brat uz brata.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Portal HBB (Hrvatsko Bošnjačkog Bratstva)
PostPostano: 15 vel 2010, 13:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Nije loš dizajn, samo bi bilo bolje da se to zasniva na "zdravijim" temeljima a ne na NDH nostalgiji.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Portal HBB (Hrvatsko Bošnjačkog Bratstva)
PostPostano: 15 vel 2010, 13:58 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2010, 10:03
Postovi: 281
Lokacija: Svugdje
Nema vam tu NDH,nostalgije tu su činjenice,a činjenica da se u Hrvatskoj Vojsci borilo 25.000 muslimana od toga broja 10.00 rodom iz BIH,1500 je dalo život za Hrvatsku.Na tim zdravim temeljima se zasniva zajedništvo,na tim svjetilim primjerima.Kako su došli ljudi iz Bosne pomogati nas u obrani uzmimo primjere Hrvata Islamske Vjeroispovjesti Nijaz Batlak,Alija Šiljak i mnogi drugi koji su se iskazali,Blaža Kraljevića.Mnogi ovdje pjevaju pjesmu Evo zore evo dana a neznaju di je Crna Legija nastala i od koga od Bećira Lokmića i to u Sarajevo,pretežno od Hrvata Islamske Vjeroispovjesti iz Istočne Bosne.Zar bi se i njih trebali odreći,slavnih junaka iz naše povijesti.Jel mi Hrvati i Bošnjaci smo jedan narod a dvi vjere.Bog i Hrvati,Allah i Bošnjaci.

_________________
Nikad više brat na brata.Rame uz rame,brat uz brata.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Portal HBB (Hrvatsko Bošnjačkog Bratstva)
PostPostano: 15 vel 2010, 14:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
To za 25.000 branitelja je laž, doduše možda i nije ako se provlače brojke da je kroz HV prošlo preko 500.000 ljudi. Koliko god je Muslimana došlo u HV, toliko ih je ostalo u JNA, imaš snimke Prijedorčana koji odlaze na bojišnicu u zapadnu Slavoniju, zatim spisak Muslimana osumnjičenih za ratne zločine u Vukovaru, cijela ABiH vrhuška je iz JNA izašla tek 1992 i većinom ratovala za JNA u Hrvatskoj, Delić, Alagić, Dudaković itd itd. Žao mi je ali to su činjenice...nećete bome bratstvo graditi na lažima i selektivnim informiranjem, iako je zamisao donekle plemenita.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Portal HBB (Hrvatsko Bošnjačkog Bratstva)
PostPostano: 15 vel 2010, 14:06 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2010, 10:03
Postovi: 281
Lokacija: Svugdje
A to su ovi što su mislili da rata nebude kao Alija Izedbegović,ali jel znaš ko je prvi stavio kamione u Zagrebu na sve mostove,radnici hidroelektre a dosta je bilo muslimana pa su stavili svoje kamione.U Splitu je došlo pristupiti ZNG oko 1600 Albanaca,čak su muslimani pristupali.Ovi Albanci su imali Hrvatsko državaljanstvo kada su vidjeli što naši rade u Bosni u ratu Hrvata i Bošnjaka počeli su bacati putovnice i drpati ih u Baru.Više o tome imaš ovdje:http://ivojelic.com
Kome je smetao Blaž on je bio za granicu do Drine,a takva bi trebala biti jel poslušaj svečnike u BIH što će ti kazati da granica nikada nije bila niti na Savi niti na Uni nego na Drini.Jel to je vijekovna granica između Istoka i Zapada.

_________________
Nikad više brat na brata.Rame uz rame,brat uz brata.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Portal HBB (Hrvatsko Bošnjačkog Bratstva)
PostPostano: 15 vel 2010, 15:06 
jesi li ti musliman?


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Portal HBB (Hrvatsko Bošnjačkog Bratstva)
PostPostano: 15 vel 2010, 15:22 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2010, 10:03
Postovi: 281
Lokacija: Svugdje
Ma ja sam Musliman i Katolik. Kod mene nema razlike. Bog je jedan. Znate li kako Katolici u Arabiji i Indoneziji zovu Boga? Allah. To vam sve govori, muslimani katolike nazivaju svojom starijom braćom. Svi smo mi od Abrahama potekli i židovi, kršćani i muslimani.

_________________
Nikad više brat na brata.Rame uz rame,brat uz brata.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Portal HBB (Hrvatsko Bošnjačkog Bratstva)
PostPostano: 15 vel 2010, 15:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58886
Lokacija: DAZP HQ
GraničarDrine je napisao/la:
Ma ja sam Musliman i Katolik. Kod mene nema razlike. Bog je jedan. Znate li kako Katolici u Arabiji i Indoneziji zovu Boga? Allah. To vam sve govori, muslimani katolike nazivaju svojom starijom braćom. Svi smo mi od Abrahama potekli i židovi, kršćani i muslimani.


Allah je Bog na arapskom koliko znam, šta je to čudno da ga kršćanski Arapi zovu Allahom.

mislim da te nije pitala kojih si religioznih uvjerenja (iako je razlika drastična, barem za mene), nego iz kojeg si backgorunda?

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Portal HBB (Hrvatsko Bošnjačkog Bratstva)
PostPostano: 15 vel 2010, 15:33 
pusti ti meni sad te teološke, uopćene odgovore.
ja te stvarno lijepo pitam, drito "u glavu", bez ikakvih primisli, zanima me.

1. musliman po ocu i majci
2. musliman po jednom roditelju
3. hrvat po oba roditelja
4. komplicirano je....

eto, izaberi jedan broj. treba mi za neku moju internu statistiku. unaprijed hvala.

p.s. isprike što nisam precizirala pitanje. naime, ti spominješ muslimane koji su se borili u hrvatskoj. kako nema teoretske šanse da ti možeš znati da su svi od gorenavedenih nekoliko desetaka tisuća navodnih muslimana bili praktični vjernici, onda pretpostavljam da si to "musliman" koristio i kao nekakvu nacionalnu odrednicu. mogao si ih nazvati kako hoćeš, ali ako te zanima, ja mislim upravo na takve muslimane, pa te pitam jesi li jedan od njih. bez teoloških naglabanja, molim, ne pričamo o vjernicima jer ni sam ne pričaš o njima.


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Portal HBB (Hrvatsko Bošnjačkog Bratstva)
PostPostano: 15 vel 2010, 15:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
dudu je napisao/la:
GraničarDrine je napisao/la:
Ma ja sam Musliman i Katolik. Kod mene nema razlike. Bog je jedan. Znate li kako Katolici u Arabiji i Indoneziji zovu Boga? Allah. To vam sve govori, muslimani katolike nazivaju svojom starijom braćom. Svi smo mi od Abrahama potekli i židovi, kršćani i muslimani.

Allah je Bog na arapskom koliko znam, šta je to čudno da ga kršćanski Arapi zovu Allahom.

mislim da te nije pitala kojih si religioznih uvjerenja (iako je razlika drastična, barem za mene), nego iz kojeg si backgorunda?


Zapravo, sud je tek nedavno u tolerantnoj Maleziji dopustio kršćanima da prevode Allah na Bog i obratno. Muslimani se i dalje tome žestoko protive. Očito da Allah i Bog nisu isto :zubati

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Portal HBB (Hrvatsko Bošnjačkog Bratstva)
PostPostano: 15 vel 2010, 15:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Ilirka je napisao/la:
pusti ti meni sad te teološke, uopćene odgovore.
ja te stvarno lijepo pitam, drito "u glavu", bez ikakvih primisli, zanima me.

1. musliman po ocu i majci
2. musliman po jednom roditelju
3. hrvat po oba roditelja
4. komplicirano je....

eto, izaberi jedan broj. treba mi za neku moju internu statistiku. unaprijed hvala.

p.s. isprike što nisam precizirala pitanje. naime, ti spominješ muslimane koji su se borili u hrvatskoj. kako nema teoretske šanse da ti možeš znati da su svi od gorenavedenih nekoliko desetaka tisuća navodnih muslimana bili praktični vjernici, onda pretpostavljam da si to "musliman" koristio i kao nekakvu nacionalnu odrednicu. mogao si ih nazvati kako hoćeš, ali ako te zanima, ja mislim upravo na takve muslimane, pa te pitam jesi li jedan od njih. bez teoloških naglabanja, molim, ne pričamo o vjernicima jer ni sam ne pričaš o njima.


Nije kulturno ovako direktno pitati, djeluje kao ispitivanje zarobljenog vojnika :gun_bandana

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Portal HBB (Hrvatsko Bošnjačkog Bratstva)
PostPostano: 15 vel 2010, 15:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58886
Lokacija: DAZP HQ
RajvoSa je napisao/la:

Nije kulturno ovako direktno pitati, djeluje kao ispitivanje zarobljenog vojnika :gun_bandana


mene baš interesira jer obično ovaj stav imaju Hrvati iz Hrvatske, koji nemaju veze s BIH ili su dijelom muslimanskog backgorunda. čekam više nekog muslimana iz Konjica da se javi na ovu temu...znam da ih tamo ima potencijalnih :zubati

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Portal HBB (Hrvatsko Bošnjačkog Bratstva)
PostPostano: 15 vel 2010, 15:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Pa to je jasno, da svi ovi sa tog bratstva imaju neke rodbinske veze sa drugom stranom, pa na osnovu bratstva grade mir u kući.

Bolje i ovako nego kroz "bosanstvo" kako to radi Sejdo Komšić.

Ali ispitivanje jeste nekulturno jer ono može samo rezultirati ad hominem argumentima gdje se napada čovjek a ne stav.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Portal HBB (Hrvatsko Bošnjačkog Bratstva)
PostPostano: 15 vel 2010, 15:50 
zašto nije kulturno pitati?
želim znati tko stoji iza propagande koju ovdje prezentira. ne pitam ga za godine, čak ni spol, niti za ime i prezime i veličinu spolovila, jednostavno ga pitam za njegov socio-politički background (ako se to tako može nazvati).
ništa osobno ni privatno, samo želim znati ono što se o nama svima ovdje velikom većinom zna.


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Portal HBB (Hrvatsko Bošnjačkog Bratstva)
PostPostano: 15 vel 2010, 15:52 
RajvoSa je napisao/la:
Pa to je jasno, da svi ovi sa tog bratstva imaju neke rodbinske veze sa drugom stranom, pa na osnovu bratstva grade mir u kući.

Bolje i ovako nego kroz "bosanstvo" kako to radi Sejdo Komšić.

Ali ispitivanje jeste nekulturno jer ono može samo rezultirati ad hominem argumentima gdje se napada čovjek a ne stav.


nije istina.
ja neću napadati sklonosti hortikulturi ako znam da je čovjek musliman koji se borio na strani hrvatske.
mislim da to neće nitko normalan.
ja se iskreno nadam da jest.
u ovakvom slučaju, koliko će stav biti prihvaćen, ovisi o tome tko ga plasira.


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Portal HBB (Hrvatsko Bošnjačkog Bratstva)
PostPostano: 15 vel 2010, 15:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Zato što je ad hominem, i svaki će se njegov odgovor ili stav tumačiti na osnovu backgrounda i koristit kao argument protiv njega.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Portal HBB (Hrvatsko Bošnjačkog Bratstva)
PostPostano: 15 vel 2010, 15:54 
uostalom, čovjek uvijek može reći da ne želi odgovoriti. i to je to. svoje prodike o bon-tonu ipak ostavite za one teme gdje se ljudima javno prijeti.


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Portal HBB (Hrvatsko Bošnjačkog Bratstva)
PostPostano: 15 vel 2010, 16:57 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 01:00
Postovi: 541
Lokacija: HB
Hrvatsko bosnjacko sta???

BRATSTVO??

a nema JEDINSTVA ??



vi ko da ste se nagledali onih amerckih filmova gdje se radnja odvija na fakultetu, gdje se oni brucosi uclanjuju u nekakva alfa gama bratstva i slicne gluposti...

dosta je meni vise tih bratskih...nekad se nemogu sa svojim rodjenim bratom viditi..a ne da me bratime neki...koji ne znaju jesu li dosli ili posli....

po vasem se onda sasvim komotno mozemo bratimiti sa bracom srbima..ta svi su ljudi braca... svakako pola hrvata slusa srpske cajke....


bjeri tamo..svak o sebi i o svom poslu ..i da vam odmah u svoje osobno ime kazem da me ni slucajno nedje ne "zbratimite"..."braca" ZDRAVO

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Portal HBB (Hrvatsko Bošnjačkog Bratstva)
PostPostano: 15 vel 2010, 17:58 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2010, 10:03
Postovi: 281
Lokacija: Svugdje
West, da ti kažem. Nismo mi gledali američke filmove, ovo brastvo je pisala povijest. Šteta što smo mi Hrvati kroz povijest bili podjeljeni, jedni su se borili za AustroUgarsku, a drugi za Otomansko Carstvo. A u biti smo svi Hrvati, katoličke vjeroipsovjesti i Hrvati islamske vjeroispovjesti. Na carskom dvoru u Carigardu govori se Hrvatski jezik, neki su paše u svojim prezimenima ostavljali ime Hrvat, da se zna pripadnost. Nekada su znali pozvati svečenike u Hercegovinu neke obitelje muslimanske koje su prešle na islam ali ostavili Hrvatske korijene. Jel povijest je sve rekla, i krv je potekla. Od 7.st do danas ima primjera gdje se vidi zajedništvo pa onda uzmimo te primjere, a one loše odbacimo. Ispravimo greške starijih.

_________________
Nikad više brat na brata.Rame uz rame,brat uz brata.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Portal HBB (Hrvatsko Bošnjačkog Bratstva)
PostPostano: 15 vel 2010, 18:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2009, 16:59
Postovi: 892
Lokacija: Čaršija
GraničarDrine je napisao/la:
Nema vam tu NDH,nostalgije tu su činjenice,a činjenica da se u Hrvatskoj Vojsci borilo 25.000 muslimana od toga broja 10.00 rodom iz BIH,1500 je dalo život za Hrvatsku.Na tim zdravim temeljima se zasniva zajedništvo,na tim svjetilim primjerima.Kako su došli ljudi iz Bosne pomogati nas u obrani uzmimo primjere Hrvata Islamske Vjeroispovjesti Nijaz Batlak,Alija Šiljak i mnogi drugi koji su se iskazali,Blaža Kraljevića.Mnogi ovdje pjevaju pjesmu Evo zore evo dana a neznaju di je Crna Legija nastala i od koga od Bećira Lokmića i to u Sarajevo,pretežno od Hrvata Islamske Vjeroispovjesti iz Istočne Bosne.Zar bi se i njih trebali odreći,slavnih junaka iz naše povijesti.Jel mi Hrvati i Bošnjaci smo jedan narod a dvi vjere.Bog i Hrvati,Allah i Bošnjaci.


Citat:
mi Hrvati i Bošnjaci smo jedan narod a dvi vjere.


U potpunosti se slažem s tobom, svi smo mi jedan narod, Bošnjaci, sa dvije vjere, islamskom i katoličkom :thumbup


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Portal HBB (Hrvatsko Bošnjačkog Bratstva)
PostPostano: 15 vel 2010, 20:07 
Offline

Pridružen/a: 05 svi 2009, 19:46
Postovi: 1701
Lokacija: Tamo gdje viori crven-bijeli plavi!
Sultan je napisao/la:

U potpunosti se slažem s tobom, svi smo mi jedan narod, Bošnjaci, sa dvije vjere, islamskom i katoličkom :thumbup


Evo vidiš, kako ću se ja sad sa 'vakim tuljanom pobraćivat?

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Portal HBB (Hrvatsko Bošnjačkog Bratstva)
PostPostano: 15 vel 2010, 20:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58886
Lokacija: DAZP HQ
GraničarDrine je napisao/la:
West, da ti kažem. Nismo mi gledali američke filmove, ovo brastvo je pisala povijest. Šteta što smo mi Hrvati kroz povijest bili podjeljeni, jedni su se borili za AustroUgarsku, a drugi za Otomansko Carstvo. A u biti smo svi Hrvati, katoličke vjeroipsovjesti i Hrvati islamske vjeroispovjesti. Na carskom dvoru u Carigardu govori se Hrvatski jezik, neki su paše u svojim prezimenima ostavljali ime Hrvat, da se zna pripadnost. Nekada su znali pozvati svečenike u Hercegovinu neke obitelje muslimanske koje su prešle na islam ali ostavili Hrvatske korijene. Jel povijest je sve rekla, i krv je potekla. Od 7.st do danas ima primjera gdje se vidi zajedništvo pa onda uzmimo te primjere, a one loše odbacimo. Ispravimo greške starijih.


ah ta povijest...

bratimim se samo s Hrvatima, pa nek su i muslimani nije problem, ali Bošnjaci nisu nikakva braća, naprotiv.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Portal HBB (Hrvatsko Bošnjačkog Bratstva)
PostPostano: 15 vel 2010, 21:49 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2010, 10:03
Postovi: 281
Lokacija: Svugdje
Baš ta povijest nas povezuje, to je zajednička povijest, kada smo mi jedan narod a dvije vjere. Nekvi ovdje imaju nešto protiv ljiljana, a to je bio simbol kralja Tvrtka, kao i Franucuske u doba cara Luja znaći katolički simbol. Eto još jedna poveznica.

_________________
Nikad više brat na brata.Rame uz rame,brat uz brata.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Portal HBB (Hrvatsko Bošnjačkog Bratstva)
PostPostano: 15 vel 2010, 22:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 15:46
Postovi: 494
GraničarDrine je napisao/la:
Baš ta povijest nas povezuje, to je zajednička povijest, kada smo mi jedan narod a dvije vjere. Nekvi ovdje imaju nešto protiv ljiljana, a to je bio simbol kralja Tvrtka, kao i Franucuske u doba cara Luja znaći katolički simbol. Eto još jedna poveznica.


Vi kao da ste svi u nekom kolektivnom transu pa neprestalno tupite o jednom te istom.
Izgledate mi kao one komunjare koje su u CK kolektivno štrebačili što će govoriti i koga god da nešto pitaš dobiješ isti odgovor kao da si pitao njegovg kolegu. Ista vrsta jednoumlja, a kad čitam tvoje odgovore ili onog Kumašina Beče, isto kao da čitam ono što je napisao onaj vaš vrhovni ajatolah sa HBB-a.

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Portal HBB (Hrvatsko Bošnjačkog Bratstva)
PostPostano: 15 vel 2010, 22:08 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2010, 10:03
Postovi: 281
Lokacija: Svugdje
Nije to nikakav trans. Dosta ljudi nam se javlja preko face, dosta ljudi je zato što mi radimo. Jel samo tako se mogu vratiti oteti krajevi 40 posto teritorija da nam se vrati. Jer lako je ljude posvaditi, to je vrlo lako, a treba ih moći pomiriti.

_________________
Nikad više brat na brata.Rame uz rame,brat uz brata.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 101 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO