HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 16:32.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 217 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 20 kol 2014, 12:53 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2014, 19:53
Postovi: 2159
Oprosti Aztec, pogrešila sam smajli, kod je sasvim drugačiji a kada sam videla bilo je kasno. :D

Npr. mileram/vrhnje kupujem na zemunskoj pijaci na meru, sokove pravim sama, a mleko ne pijem naročito dugotrajno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 21 kol 2014, 23:30 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
smajlic je bas dobar. :D

Pa kad ides na pijacu, u kakve posude stavis? Ne nosis valjda staklene tegle? :zubati Ja kupujem u plastici, jer je jako tesko izbjeci... Al kad npr. tetka nesto kuha i onda kad vidim da vrelo stavlja u plastiku (i to pored svih zdjela, tanjura...)... :ucelo

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 22 kol 2014, 08:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
Ja volim dobru, udobnu i kvalitetnu
obuću i na njoj nikad ne štedim. Isto je i sa tašnama.

Mislim da zenska osoba za minimum elegancije i udobnosti o tim stvarima treba voditi računa.

Odjeću rijetko kupujem skupocjenu. Izuzev ako je neka posebna prilika u pitanju no takve stvari čuvam.

Haljinu iz srednje još skoro sam oblačila na svadbi. Klasika.. se uvijek moze iskoristiti.

Inače preferiram Esprit, S' Oliver, Mango i sl.


Tamo se moze uštedjeti .. Jer su cijene pristojne. Mislim da je kupovina u H&M ili C&A promašaj. To su stvari koje mozda jesu jeftinije no zato nakon par pranja su neupotrebljiva.
Nisam toliko bogata da kupujem prejeftino.

Što se tiče hrane kupujemo je u Merkuru. S tim da imamo kartice kao i od Bille te su preko njih aktuelni neki popusti.

Omekšivači, Gel za vešu i sl.

Platiš jedno pakovanje drugo dobiješ upola i sl.

Osiguranje za Auto mi je povoljno. Nisam nikad skrivila nesreću od 18- ste. Tako da je to s godinama palo.

Zivotno osiguranje takodje..

Mjesečno uplaćujem i jednu sumu kao vid štednje. Nadam se lijepoj svotici za sedam godina.

To su mi još roditelji ostavili.


Stan ne plaćam.. A grijanje i struju svaka tri mjeseca i to oko 230 odnosno 180 €.

Roditelji plaćaju odvojeno ..

Zive love nemam. Dvije mjesečne plaće mozda uštedjene.

Sve mislim počeću i .. :D

Nikad

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 22 kol 2014, 08:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 tra 2012, 19:51
Postovi: 1490
Sarajka, voliš li ti spicaste aljine? :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 22 kol 2014, 08:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
Ne volim.
Opisala sam eto ukratko gdje kupujem gardarobu i znaš što tamo ima :D

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 22 kol 2014, 08:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 tra 2012, 19:51
Postovi: 1490
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Ne volim.
Opisala sam eto ukratko gdje kupujem gardarobu i znaš što tamo ima :D


Solidno je to sve i ok.
Ljudi u svijetu mijenjaju trend života. Markirane krpice kupuje još pokoja Ruskinja i novopečene tajkunice sa ovijeh prostora.
Mislim da ću skrenuti sa teme... :sega


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 22 kol 2014, 15:04 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2014, 19:53
Postovi: 2159
Potpuna besmislica. U npr. Max Maru, Geox, Minelli, Lancel, Lafayette itd. itd. neće ući svako. Isto se odnosi i na prodavnice prehrambene robe. Nismo mi centar sveta da se prema nama procenjuje koliko se menja "trend života" (?!)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 22 kol 2014, 18:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
škerac je napisao/la:
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Ne volim.
Opisala sam eto ukratko gdje kupujem gardarobu i znaš što tamo ima :D


Solidno je to sve i ok.
Ljudi u svijetu mijenjaju trend života. Markirane krpice kupuje još pokoja Ruskinja i novopečene tajkunice sa ovijeh prostora.
Mislim da ću skrenuti sa teme... :sega



Ispred štednje uvijek biram kvalitet, udobnost, vrstu materijala, koze i sl. Od markiranih stvari ne patim. Marka ne garantira danas čak ni kvalitet u 100% slučajeva. O udobnosti i ostalim da ne diskutiramo :)

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 22 kol 2014, 19:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 15:46
Postovi: 1787
Jedino na što sam valjda uštedela su male čeri rajčice i aronija ,to ne kupujem jer sam ih sama zasadila ,i iako svi koji me znaju su padali od smeha kad sam rajčice posadila u saksijama na balkonu,ove godine sam ih posadila u vrtu doma,i imam plodove i rajčice i aronije koja je mnogo zdrava.Od gradske šmizle postala sam poljoprivrednik u vrtu :D
Na drugo ništa nisam uštedjela ,garderobu i cipele kupujem na britanskim online shopovima,jer me mrzi da šetam po trgovskim centrima.Kozmetika mi je slaba tačka pa i tamo ne štedim,auto ne vozim,tu sam uštedjela na benzin :whistling ,na hranu ne štedim,ali ne jedem slatkiše,grickalice i ostale gluposti.Za to ne trošim novac.

_________________
Животот не се мери со бројот на вдишувања , туку со моментите, од коишто ни запрел здивот!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 22 kol 2014, 19:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Na odjeći i obući maksimalno štedim s tim da nikad ne štedim na kvalitetu već na kvantitetu i ta mi se taktika pokazala kao odlična s obzirom da jedna kvalitetna stvar neuporedivo duže traje nego gomila nekvalitetnih.

Što se tiče elektronike i tu kupujem samo najbolje marke, osim za sobu gdje kupujem elektroniku sa potpisom manje poznatih marki.

Kada su u pitanju sijalice toplo svima preporučujem postavljanje LED sijalica koje ne samo da su štedljive već i nnogo duže traju nego one obične koje se često kvare. Jeste da su skuplje, ali se isplate s obzirom da se ne sjećam kada mi je zadnji put pukla sijalica dok sam pokušavao da upalim svjetlo. :zubati

Kada je u pitanju pranje na veš mašina, šporet (kada se kuva neki ručak) i drugi veliki potrošači struje uključivati samo kada je jeftina struja.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 22 kol 2014, 20:09 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
A je i ustedis s tim sijalicama. dobro, mozda ti je svjetlo cesto upaljeno. Ja sam ionako uglavnom u mraku i prigusenom svjetlu. :D Al bez obzira, ja te sijalice ne mogu da mi ih neko besplatno dijeli (zapravo i dobio sam par besplatno :zubati ) jer to je svjetlo tako ruzno i "bolesno", osjecam se kao u nekakvoj ustanovi, a ne u svome domu.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 22 kol 2014, 21:24 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2014, 19:53
Postovi: 2159
Ni meni se ne dopada to hladno svetlo. Žuto mi je daleko prijatnije i više volim da upalim nekoliko stonih lampi jer prostor deluje plemenitije, toplije a i to je vrsta uštede nas. :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 22 kol 2014, 22:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32129
BGabriel je napisao/la:
Ni meni se ne dopada to hladno svetlo. Žuto mi je daleko prijatnije i više volim da upalim nekoliko stonih lampi jer prostor deluje plemenitije, toplije a i to je vrsta uštede nas. :D


Pa uzmeš warm white,ne cold.Ili ako želiš zbuniti prodavačicu (ako je zgodna),onda traži max. 3000 Kelvina. :zubati

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 22 kol 2014, 22:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Puno ljudi znam koji stede na svacemu ali su recimo stan ili auto debelo preplatili. Od svih stednji je bolje imat srece s kupnjom stana. Dobra investicija kojoj tijekom vremena raste cijena je u stanju nadoknadit sva fulanja u zivotu s pizdarijama. Zato treba bit trezven kod velikih investicija ali ljudi se obicno isto ponasaju kad kupuju cipele i stanove.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 23 kol 2014, 14:42 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2014, 19:53
Postovi: 2159
Mar-kan je napisao/la:
BGabriel je napisao/la:
Ni meni se ne dopada to hladno svetlo. Žuto mi je daleko prijatnije i više volim da upalim nekoliko stonih lampi jer prostor deluje plemenitije, toplije a i to je vrsta uštede nas. :D


Pa uzmeš warm white,ne cold.Ili ako želiš zbuniti prodavačicu (ako je zgodna),onda traži max. 3000 Kelvina. :zubati

slika


Pa da, ja sam baš uzela to što si mi ti rekao ali nije bila prodavačica već zgodni prodavac koji se razume u sve a ja sam samo klimala glavom i pravila se kao da mi je sve jasno a ništa nisam razumela šta mi je pričao. Sijalica svejedno gori i baca žuto svetlo, da li zbog nje ili zbog narandžastog pokrivača, pooojma nemam. Od nedelje idem da ga pitam za pojedinosti. :laugh


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 23 kol 2014, 14:45 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2014, 19:53
Postovi: 2159
Junuz Djipalo je napisao/la:
Puno ljudi znam koji stede na svacemu ali su recimo stan ili auto debelo preplatili. Od svih stednji je bolje imat srece s kupnjom stana. Dobra investicija kojoj tijekom vremena raste cijena je u stanju nadoknadit sva fulanja u zivotu s pizdarijama. Zato treba bit trezven kod velikih investicija ali ljudi se obicno isto ponasaju kad kupuju cipele i stanove.


To je dobro. U cipelama si često u toku dana više nego u stanu pa tako vidim opravdanost da se prilikom kupovine cipela strogo vodi računa i ne štedi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 23 kol 2014, 15:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Aztec je napisao/la:
A je i ustedis s tim sijalicama. dobro, mozda ti je svjetlo cesto upaljeno. Ja sam ionako uglavnom u mraku i prigusenom svjetlu. :D Al bez obzira, ja te sijalice ne mogu da mi ih neko besplatno dijeli (zapravo i dobio sam par besplatno :zubati ) jer to je svjetlo tako ruzno i "bolesno", osjecam se kao u nekakvoj ustanovi, a ne u svome domu.

Svjetlo palim samo kad je mrak. :D

Nema nikakve razlike kada se navikneš. U prizemlju gdje su mi starci su klasične sijalice, dok na spratu gdje sam ja su led sijalice. Kada prelazim iz jednog kraja kuće u drugi i ne primjećujem sijalice već samo svjetlo.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 23 kol 2014, 17:34 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
mislim da to nisu led sijalice. :neznam Inace cuo sam da su te stedljive sijalice stetne i da sadrze velike kolicine zive, pa ako se razbiju... Malo mi cudno da takvo sto EU gura s obzirom na kolicinu zive u njima. To nece u moju kucu, kako god. A i usteda je neznatna s obzirom koliko palim svjetlo.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 23 kol 2014, 17:37 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
BGabriel je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Puno ljudi znam koji stede na svacemu ali su recimo stan ili auto debelo preplatili. Od svih stednji je bolje imat srece s kupnjom stana. Dobra investicija kojoj tijekom vremena raste cijena je u stanju nadoknadit sva fulanja u zivotu s pizdarijama. Zato treba bit trezven kod velikih investicija ali ljudi se obicno isto ponasaju kad kupuju cipele i stanove.


To je dobro. U cipelama si često u toku dana više nego u stanu pa tako vidim opravdanost da se prilikom kupovine cipela strogo vodi računa i ne štedi.


Je, al ne stedi na hrani, ne stedi na higijeni, ne stedi na odmorima, provodima... :laugh Cijene stvarno ne znaci kvalitet ni udobnost, bar ne vise. A u svakom slucaju ako nije zurba gledam da kupujem po snizenjima i uvijek se da naci dobro i kvalitetno za sitnis.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 23 kol 2014, 17:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
BGabriel je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Puno ljudi znam koji stede na svacemu ali su recimo stan ili auto debelo preplatili. Od svih stednji je bolje imat srece s kupnjom stana. Dobra investicija kojoj tijekom vremena raste cijena je u stanju nadoknadit sva fulanja u zivotu s pizdarijama. Zato treba bit trezven kod velikih investicija ali ljudi se obicno isto ponasaju kad kupuju cipele i stanove.


To je dobro. U cipelama si često u toku dana više nego u stanu pa tako vidim opravdanost da se prilikom kupovine cipela strogo vodi računa i ne štedi.


Cipele koje ti nabiju zulj bacis i kupis druge a stan po hipotekom nije bas lako bacit... :D

Umjesto stednje na glupostima radije odvojite godinu dana za dobru kupnju nekretnine.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 23 kol 2014, 17:43 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Evo da ovdje podijelim. Prije sam kupovao Nivea deo, onaj s kuglicom, cijena cca 6-7 KM. Nedavno sam otkrio u DM - u deo od 2.70, isto sranje. Zubni konac u DM - u (isto njihov) 100 m cijena cca 2.50, prije kupovao Oral B konac cca 5 KM 50 m konca. kupovao Niveu Soft za poslije brijanja, cijena ovisna o velicini, sad kupujem K plus kremu koja ima isti sastav kao ta ista Nivea (jos nema alkohola) i krema je odlicna, cijena jedno 3X manja.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 23 kol 2014, 17:45 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Junuz Djipalo je napisao/la:
BGabriel je napisao/la:

To je dobro. U cipelama si često u toku dana više nego u stanu pa tako vidim opravdanost da se prilikom kupovine cipela strogo vodi računa i ne štedi.


Cipele koje ti nabiju zulj bacis i kupis druge a stan po hipotekom nije bas lako bacit... :D

Umjesto stednje na glupostima radije odvojite godinu dana za dobru kupnju nekretnine.


Ko ima novaca. A i stednja na "glupostima" je najveca stednja. To su sitnice, al sitnice koje se uzimaju non stop. Mislim da od kako pazim ustedim sigurno 250 - 300 KM mjesecno samo ne sebi, godisnje recimo 3500 KM. Nije lose a da se niceg ne odreknes.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 23 kol 2014, 19:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32129
Aztec je napisao/la:
A i usteda je neznatna s obzirom koliko palim svjetlo.


Uštede ima,nema govora.

Citat:
Usporedba LED žarulje sa klasičnom žaruljom


Usporedba LED žarulje s klasičnom žaruljom u potrošnji tijekom12 satnog dnevnog korištenja, kroz 365 dana

LED žarulja

8W*12sati*365dana = 35 040 Wh ili 35,04kWh

KLASIČNA žarulja

60W*12 sati*365dana = 153 300 Wh ili 262,8kWh

————————————————————————————————————–

Ušteda električne energije je 86,6%

Trajanje LED žarulje je 50.000 sati

Trajanje klasične žarulje je u prosjeku oko 1.200 sati

Pokrivanje početnih troškova kupnje LED lampi u odnosu na klasičnu lampu:

LED lampa: 134 kn i ne mijenjamo je narednih 10 godina = ukupno početnih 134 kn

Klasična lampa:: 5 kn i potroši se približno70 komada u 10 godina (vijek trajanja oko 1200 sati) = ukupno 350 kn

Potrošnja električne energije za 1 godinu za LED žarulju: 35,04kWh*0,92kn/kWh = 32,23kn

Potrošnja električne energije za 1 godinu na klasičnu žarulju: 262,8 kWh * 0,92 kn = 241,77kn

Za 10 godina LED lampa potroši: 32,23 kn (godišnja potrošnja el. energije)*10 godina = 322,3 Kn + 0kn (nema novih lampi) = 322,3 kn (+ početnih 134 kn za kupljenu lampu) što je ukupno = 456,3 kn

Za 10 godina klasična lampa potroši: 241,77 (godišnja potrošnja el. energije)*10 godina = 2417,7kn + 350kn (70 novih lampi*5kn ) što je ukupno = 2767,7kn

Ušteda korištenjem jedne zamjenske LED lampe kroz 10 godina: = (2767,7 kn- 456,3 kn) = 2311,4 kn

Vrijeme povrata investicije = Trošak zamjene postojećih sa LED žaruljama/ukupna godišnja ušteda * 12 = ( 134 / 209,54 kn) * 12 = 7,67 mjeseci


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 23 kol 2014, 19:58 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Ja imam neku Osramovu i bas gledam na njoj pise da je usteda 80% u odnosu na klasicne, a ne 86% kako tu pise. I kao sto rekoh to je sitno... Fino sam napisao da svjetlo rijetko kad palim, a i kad to cinim koristim 40W i 25W sijalice jer ne volim prejaku svjetlost. Tu je usporedba sa sijalicom od 60W koja bi trebala goriti 12 sati dnevno. Ajde reci ti meni ko drzi upaljena svjetla 6 sati dnevno, a kamo li 12 sati? Ja u prosjeku drzim max. 3 sata tako da je to beznacajno. To je najmanji potrosac. Struju zdere frizider, bojler, sporet... To ima smisla na objektima sa puno prostorija, ljudi, kao skole npr., onda svakako da...

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 23 kol 2014, 20:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Navodno te stedne stede tek kad se zagriju dobro. Pa ko pali i gasi stalno i nema koristi.

Ja sam stavio stedne umjesto obicnih. Jedno 20 kom. Manji su racuni za struju. Bar 50 kn mjesecno. Ako jedno 100 sam trosio prije na rasvjetu znaci da je upola usteda. Ali i kostaju puno vise pa na razini godine i ne ustedis.

I imam osjecaj da mi je bilo osvjetljenije prije unatoc manjoj nazivnoj watazi.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 217 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 34 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO