HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 ožu 2024, 04:44.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 253 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: HRT
PostPostano: 23 tra 2014, 09:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24478
Lokacija: Heartbreak Hotel
slika

Za uskrsne blagdane HTV zabranio film o Isusu Kristu!


Radman i njegova protuhrvatska televizija nisu u udarnome terminu prikazali niti jedan film o životu Isusa Krista. Gledali smo bajku "Avatar" i "Hrabro srce" potom dosadnog "Stipu u gostima" i namještene kuglice Binga.

"Centralni komitet Saveza komunista" HRT-a na čelu sa štafetlijom Radmanom odlučio je ovogodišnji Uskrs ispuniti ispraznim i dosadnim programom bez iti jednog filma o životu Isusa Krista. Zato je program obilovao nekim bezveznim filmovima, serijama i snimkama koncerata uz blagdan Uskrsa, ali stari običaj da se uz najveći kršćanski blagdan gledateljima javne televizije ponudi neki film iz Isusovoga života je napušten.

Zašto bi se ljude gnjavilo tom "krvavom bajkom" u koju naši reformirani komunisti ne vjeruju, pa misle dovoljno je u subotu u 15 sati pustiti seriju o Mariji iz Nazareta, kao da je Ona ishodište Kršćanske vjere i spasenja. Kršćani vjeruju u Boga i Njegova Sina Bogočovjeka Isusa Krista očekujući kao većinska skupina u državi Hrvatskoj da na najveći blagdan Uskrsa za svoj novac koji uplaćuju HRT-u mogu vidjeti jedno vrijedno filmsko uprizorenje Isusovog života i Uskrsnuća.

Kome bi u udarnom terminu smetala repriza filma "Ben Hur" ili Zaffirellijevog "Isusa iz Nazareta" koji bi gledateljima putem malih ekrana dočarali zbivanja u Svetoj zemlji tih najvažnijih trenutaka ljudske povijesti. Ne, našim ljevičarima je važniji "Avatar", potom "Zvjezdani ratovi", onda glupavi "Stipe u gostima", "Hrabro srce" i večeras na Uskrsni ponedjeljak serijal "Ludi rimski carevi" koji pršte od vjere u Isusa Krista.

Jednostavno za naše partijce na javnoj televiziji film o Isusu u udarnom terminu Hrvatske televizije nije poželjan pa ga nismo ni za Božićnih blagdana imali prigodu gledati, ali ne čudi nas stav naših režimskih medija koji se promtno dižu na zadnje noge kada novoizabrani rektor Zagrebačkog sveučilišta Damir Boras navodi kako se trebaju na sveučilište vratiti biblijske vrijednosti.

To su antiteistički stavovi neoliberalnih komunista koji se dodvoravaju stavovima masonskog novog svijetskog poretka u kojem Isusu Kristu nema mjesta, ili je postavljen u dijelu povijesti kao neki tamo samoproglašeni Biblijski prorok, ali više stolar još siromašnijeg oca Josipa koji je eto zaludio dio prezrenih čudaka u ondašnjoj Judeji.

U budućnosti se sve više u medijskoj korektnosti može očekivati veličanje nekih vjerskih simbola koji će vjernike odvlačiti od lika i djela Isusa Krista, pokušavajući sugerirati kako vjerujemo u Papu ili Vatikan, potom u Majku Božju, pa razne svece zaštitnike što sve zajedno za kršćane cijeloga svijeta nema snagu koju nosi Isus Krist, sin Boga svemogućega vječnoga i središnja figura najvećeg kršćanskog Blagdana - Uskrsa.


http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/1 ... ristu.html

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HRT - Ignoriranje Uskrsa
PostPostano: 23 tra 2014, 09:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24478
Lokacija: Heartbreak Hotel
Inače, slabo gledam televiziju, ali listajući TV program u novinama i sam sam primjetio da filmova religijske ematike za uskršnje dane jednostavno nema, za razliku od ranijih godina.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HRT - Ignoriranje Uskrsa
PostPostano: 23 tra 2014, 10:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13032
Lokacija: Zagreb
Bila je Pasija na RTL ili na Novoj. Na HRT-u je bila samo mini serija Marija iz Nazareta, no prenošena je misa, Urbi et Orbi, bila je emisija Mir i dobro. Na trećem je bio film El Cid, kršćanski borac protiv muslimana, ne znam jel se to računa :zubati
Ne znam je li to do Radmana ili su jednostavno ti filmovi slabo gledani. Mislim, povezano je to i s rastom liberalizma u Americi šezdesetih, kada su nekakvi blockbusteri sa kršćanskom tematikom postali gotovo pa nepostojeći, a filmovi stari 60 godina će zanimati mali dio publike.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HRT - Ignoriranje Uskrsa
PostPostano: 23 tra 2014, 11:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6775
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Mene je začudilo na samo Uskrsno jutro kad sam vidio da se prenosi misa iz Vatikana,a ne iz zagrebačke katedrale ,kao što je to bio običaj dosada uvijek,ako se dobro sjećam.
I odmah zatim Urbi et Orbi,sa istog mjesta.
Kome smetaju Bozanićeve poruke sa oltara uživo?

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HRT - Ignoriranje Uskrsa
PostPostano: 23 tra 2014, 11:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 svi 2013, 19:35
Postovi: 284
Lokacija: Njemacka
pokusavaju na sve nacine odmaknuti nas od crkve,vjere i tradicije,medjutim nece
im uspjeti

osim toga,HRT je stvarno nisko pao,od kvalitete(odnosno nekvalitete) voditelja pa
do svega ostalog

neznam dali ih itko vise i gleda


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HRT - Ignoriranje Uskrsa
PostPostano: 28 tra 2014, 23:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 18:37
Postovi: 3926
Lokacija: Τριβαλλοί
volvoks je napisao/la:
Ne znam je li to do Radmana ili su jednostavno ti filmovi slabo gledani. Mislim, povezano je to i s rastom liberalizma u Americi šezdesetih, kada su nekakvi blockbusteri sa kršćanskom tematikom postali gotovo pa nepostojeći, a filmovi stari 60 godina će zanimati mali dio publike.


Ne znam , meni je recimo "Ben Hur" filmčina i pol.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HRT - Ignoriranje Uskrsa
PostPostano: 29 tra 2014, 10:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Čak nebi bilo toliko u ignoriranju kada to nebi bio dio šire slike.

Naravno da ovo nije slučajno.

Puno je veći problem što je ovo samo jedan dio šireg mozaika.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HRT - Ignoriranje Uskrsa
PostPostano: 30 tra 2014, 23:01 
Offline

Pridružen/a: 07 vel 2014, 20:15
Postovi: 65
Prilagodite se Evropi,tamo je uskrs odavnoo praznik druge klase...ljudi ga koriste da budu slobodni i napiju se

Bozic je the big thing,i slavi se ono pravo ,,a uskrs jok


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HRT - Ignoriranje Uskrsa
PostPostano: 01 svi 2014, 08:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24478
Lokacija: Heartbreak Hotel
aladin je napisao/la:
Prilagodite se Evropi,tamo je uskrs odavnoo praznik druge klase...ljudi ga koriste da budu slobodni i napiju se

Bozic je the big thing,i slavi se ono pravo ,,a uskrs jok


Dokle ba da se mi njima prilagođavamo??! Dosta smo se mi njima prilagođavali, sad nek se oni malo nama prilagođavaju!

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HRT
PostPostano: 19 ožu 2015, 19:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23193
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Konačno. HRT je napravio prilog iz BiH tako afirmativan prema Trećem entitetu, da ga nisam vidio zadnjih 15 godina. Potreba federalizacije, nema Hrvata bez Trećeg entiteta i sl. :klanjam

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HRT
PostPostano: 19 ožu 2015, 19:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
lider30 je napisao/la:
Konačno. HRT je napravio prilog iz BiH tako afirmativan prema Trećem entitetu, da ga nisam vidio zadnjih 15 godina. Potreba federalizacije, nema Hrvata bez Trećeg entiteta i sl. :klanjam

Emisija, autori, sudionici? :neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HRT
PostPostano: 19 ožu 2015, 20:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13032
Lokacija: Zagreb
Zoltan Kabok autor, umirovljenici iz Mostara, Čović, jedan političar iz doba Samouprave, Bakir i Mladen Ivanić.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HRT
PostPostano: 19 ožu 2015, 20:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13032
Lokacija: Zagreb
Zoltan Kabok je jedan od najprijateljskije raspoloženih novinara prema ideji Trećeg, a Mađar je iz Apatina. Klasična asimilacijska snaga hrvatskog naroda :zubati

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HRT
PostPostano: 19 ožu 2015, 20:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
volvoks je napisao/la:
Zoltan Kabok je jedan od najprijateljskije raspoloženih novinara prema ideji Trećeg, a Mađar je iz Apatina. Klasična asimilacijska snaga hrvatskog naroda :zubati


Sumnjam, da se asimilirao do te mjere, vjerojatno bi bio na liniji - prodana Posavina i Srbija nam pripišaj 'oda od Zagreba. A Mađare cijenim, uvijek su imali državničko držanje, zato i jesu ovladali Hrvatskom 1102., pa sve do 1918., u višoj ili manjoj mjeri.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HRT
PostPostano: 19 ožu 2015, 20:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
volvoks je napisao/la:
Zoltan Kabok je jedan od najprijateljskije raspoloženih novinara prema ideji Trećeg, a Mađar je iz Apatina. Klasična asimilacijska snaga hrvatskog naroda :zubati

Sjećam se da je već uradio jednu sličnu reportažu, nakon koje sam ostao gotovo oduševljen. :palacgore1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HRT
PostPostano: 19 ožu 2015, 20:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13032
Lokacija: Zagreb
Pessimus dux je napisao/la:
volvoks je napisao/la:
Zoltan Kabok je jedan od najprijateljskije raspoloženih novinara prema ideji Trećeg, a Mađar je iz Apatina. Klasična asimilacijska snaga hrvatskog naroda :zubati

Sjećam se da je već uradio jednu sličnu reportažu, nakon koje sam ostao gotovo oduševljen. :palacgore1

Vezano uz prosvjede čini mi se, prvi koji je javnosti predstavio njihovu unitarističku prirodu.

@Tuta, kraljevi mađarske krvi su Hrvatskom vladali ravno 199 godina, s time da srednji vijek predstavlja ravnotežu hrvatskog i ugqrskog plemstva, dok je mađarizacija fenomen 19. Stoljeća

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HRT
PostPostano: 19 ožu 2015, 23:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
volvoks je napisao/la:
Pessimus dux je napisao/la:
Sjećam se da je već uradio jednu sličnu reportažu, nakon koje sam ostao gotovo oduševljen. :palacgore1

Vezano uz prosvjede čini mi se, prvi koji je javnosti predstavio njihovu unitarističku prirodu.

@Tuta, kraljevi mađarske krvi su Hrvatskom vladali ravno 199 godina, s time da srednji vijek predstavlja ravnotežu hrvatskog i ugqrskog plemstva, dok je mađarizacija fenomen 19. Stoljeća


Pa glumiš Bošnjake Volvokse, kao da je bitno koje su krvi, bitno je čiji su predstavnici jelte... :)

Mađarska je uvijek dominirala nad Hrvatskom tijekom cijelog njezinog saveza s Ugarskom. Slavonija je bila osvojena, a državnost je sačuvana samo u Dalmatinskoj Hrvatskoj gdje su vladali Šubići i gdje se na kraju krajeva najmanje i osjetio mađarski utjecaj. Dok su Mađari bili nomadi, kada su došli negdje 9.-10. stoljeće (čini mi se), Hrvati su bili već starosjeditelji iz 7. stoljeća (neki kažu 8. - Lujo Margetić). Unatoč tome, Mađarska Kraljevina je izrasla u europsku silu, osvojili su Slavoniju, potčinili svojoj kruni Hrvatsku, kasnije Transilvaniju itd. O tome govorim. I kako god, i do 1918. hrvatska državnost je uvijek bila nakrnjena, nikada u punom opsegu, odnosno ravnopravno s Mađarskom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HRT
PostPostano: 20 ožu 2015, 03:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Tuta je napisao/la:
Mađarska je uvijek dominirala nad Hrvatskom tijekom cijelog njezinog saveza s Ugarskom. Slavonija je bila osvojena, a državnost je sačuvana samo u Dalmatinskoj Hrvatskoj gdje su vladali Šubići i gdje se na kraju krajeva najmanje i osjetio mađarski utjecaj. Dok su Mađari bili nomadi, kada su došli negdje 9.-10. stoljeće (čini mi se), Hrvati su bili već starosjeditelji iz 7. stoljeća (neki kažu 8. - Lujo Margetić). Unatoč tome, Mađarska Kraljevina je izrasla u europsku silu, osvojili su Slavoniju, potčinili svojoj kruni Hrvatsku, kasnije Transilvaniju itd. O tome govorim. I kako god, i do 1918. hrvatska državnost je uvijek bila nakrnjena, nikada u punom opsegu, odnosno ravnopravno s Mađarskom.

O kojoj Slavoniji pričaš - današnjoj, koju se preciznije može nazvati Donjim međurječjem u srednjovjekovnom kontekstu i koja je pripadala integralnom dijelu Ugarske, ili pak o Regnum Sclavoniae, što podrazumijeva današnju središnju Hrvatsku? :neznam

U svakom slučaju, ni jedna ni druga nisu bile "osvojene".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HRT
PostPostano: 20 ožu 2015, 13:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Kad si ljudi zamisle da su progresivni što tumače povijest vlastite grupe na nepovoljniji način nego što je stvarno bila...

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HRT
PostPostano: 20 ožu 2015, 13:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
doc je napisao/la:
Kad si ljudi zamisle da su progresivni što tumače povijest vlastite grupe na nepovoljniji način nego što je stvarno bila...

Nije mi baš do kraja jasno na što se ovo konkretno odnosi?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HRT
PostPostano: 20 ožu 2015, 13:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
A na koga...na onoga čije ime nećemo spomenuti, a na čiji post si replicirao...

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HRT
PostPostano: 20 ožu 2015, 14:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
doc je napisao/la:
A na koga...na onoga čije ime nećemo spomenuti, a na čiji post si replicirao...

Aha, ok, sad mi je jasno na što si aludirao. :wink


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HRT
PostPostano: 20 ožu 2015, 16:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
doc je napisao/la:
Kad si ljudi zamisle da su progresivni što tumače povijest vlastite grupe na nepovoljniji način nego što je stvarno bila...


Hahaha, Doc sa svojim psihičkijem analizOM... :D Ja nisam progresivan, ne vjerujem u progres. Više mi paše da me nazivaju reakcijom. A šta je to progresivno u osvojenju Slavonije?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HRT
PostPostano: 20 ožu 2015, 16:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
Pessimus dux je napisao/la:
Tuta je napisao/la:
Mađarska je uvijek dominirala nad Hrvatskom tijekom cijelog njezinog saveza s Ugarskom. Slavonija je bila osvojena, a državnost je sačuvana samo u Dalmatinskoj Hrvatskoj gdje su vladali Šubići i gdje se na kraju krajeva najmanje i osjetio mađarski utjecaj. Dok su Mađari bili nomadi, kada su došli negdje 9.-10. stoljeće (čini mi se), Hrvati su bili već starosjeditelji iz 7. stoljeća (neki kažu 8. - Lujo Margetić). Unatoč tome, Mađarska Kraljevina je izrasla u europsku silu, osvojili su Slavoniju, potčinili svojoj kruni Hrvatsku, kasnije Transilvaniju itd. O tome govorim. I kako god, i do 1918. hrvatska državnost je uvijek bila nakrnjena, nikada u punom opsegu, odnosno ravnopravno s Mađarskom.

O kojoj Slavoniji pričaš - današnjoj, koju se preciznije može nazvati Donjim međurječjem u srednjovjekovnom kontekstu i koja je pripadala integralnom dijelu Ugarske, ili pak o Regnum Sclavoniae, što podrazumijeva današnju središnju Hrvatsku? :neznam

U svakom slučaju, ni jedna ni druga nisu bile "osvojene".


Kraljevina Slavonija je bila zauzeta, osvojena i sastavni dio Ugarske. To ti je općeprihvaćen stav u povijesti, hrvatska državnost zadržala se samo u Dalmatinskoj Hrvatskoj. Slavoniju su ugarski vladari smatrali osvojenom zemljom, a da je ona to i bila, jasno ukazuje i administrativna podjela te zemlje u usporedbi s Dalmatinskom Hrvatskom. DakleM, Slavonija je upravno podijeljena na comitati (županije), kao i Ugarska, a na njezinu području niču i županijski gradovi - tipčne ugarske institucije.

Slavonija o kojoj govorim odnosi se na sjever današnje Hrvatske, odnosno područja povijesne Zagrebačke i Križevačke županije, dakleM povijesne županije. Primjera radi, iz Slavonije predstavnici su išli u Ugarsku, dok Hrvatski sabor to nije činio, što je znak političke potčinjenosti Slavonije u odnosu na Ugarsku, ali i u usporedbi s Dalmatinskom Hrvatskom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HRT
PostPostano: 20 ožu 2015, 17:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Tuta je napisao/la:
Kraljevina Slavonija je bila zauzeta, osvojena i sastavni dio Ugarske. To ti je općeprihvaćen stav u povijesti, hrvatska državnost zadržala se samo u Dalmatinskoj Hrvatskoj. Slavoniju su ugarski vladari smatrali osvojenom zemljom, a da je ona to i bila, jasno ukazuje i administrativna podjela te zemlje u usporedbi s Dalmatinskom Hrvatskom. DakleM, Slavonija je upravno podijeljena na comitati (županije), kao i Ugarska, a na njezinu području niču i županijski gradovi - tipčne ugarske institucije.

Slavonija o kojoj govorim odnosi se na sjever današnje Hrvatske, odnosno područja povijesne Zagrebačke i Križevačke županije, dakleM povijesne županije. Primjera radi, iz Slavonije predstavnici su išli u Ugarsku, dok Hrvatski sabor to nije činio, što je znak političke potčinjenosti Slavonije u odnosu na Ugarsku, ali i u usporedbi s Dalmatinskom Hrvatskom.

Sve o čemu govoriš stoji, osim činjenice da Regnum Sclavoniae nije osvojen od strane Ugarskog Kraljevstva, već je svojevoljno odlučio postati njegovim (politički autonomnim) dijelom, nešto prije Hrvatske i Dalmacije. :wink


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 253 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO