HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 10 lis 2024, 20:22.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 89119 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 25 kol 2023, 22:28 
Online

Pridružen/a: 21 lip 2023, 14:22
Postovi: 3182
https://crna-hronika.info/pogledajte-ka ... i942gCY_N0


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 25 kol 2023, 22:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2016, 16:19
Postovi: 285
dudu je napisao/la:
carles je napisao/la:
Ne znam jel netko već odgovorio na ovo, teorija ne pije vode jer je baš iz tog razloga fiktivnog preseljenja u ZHŽ ugrađeno pravilo da oba supružnika moraju imati minmalno 3 godine prijavljeno prebivalište u kontinuitetu u ZHŽ tako da ništa od teorije. Baby boom is real.

Oko mene sve trudno, ja razmišljam o četvrtom, i tako...


Hvala na pravom infu, to sam čekao.

Info je pogrešan, carles nije pozorno čitao moju poruku.

Krugerrand je napisao/la:
Zanimljivo, istovremeno u istom razdoblju ZHŽ ima rast od +70 rođenih, a prošle godine su uvedene mjesečne naknade od 500 KM za svako treće i sljedeće dijete. To, složit ćete se u kontekstu BiH nije mala naknada, a tu još treba uzeti u obzir da su kriteriji za te naknade "ublaženi", a i da nisu, znamo kakvi smo - "sredit će rođo papire". :zubati

Dakle, kao što sam naveo, kriteriji su ublaženu u odnosu na ove koje on spominje, tako da sad samo jedan supružnik treba imati prebivalište u ZHŽ od minimalno 3 godine. Samo na temelju tog ublažavanja imaš veliki broj obitelji koje žive i rade u Mostaru, a kod kojih je jedan od supružnika fiktivno prijavljen u ZHŽ radi putnih troškova i prema tim kriterijima bi "legalno" mogli primati naknadu za svako treće i sljedeće dijete kad bi se i drugi supružnik prijavio u ZHŽ.

Drugo, carles kao da ne živi u Hercegovini nego u Švicarskoj, pa ne zna kako stvari funkcioniraju kod nas, a to sam naveo u drugom dijelu poruke. Pričamo o županiji u kojoj je sin ministra, kao što je otkriveno prošli tjedan, koji studira u Splitu lažirao podatke da bi ukrao pišljivih 1800€ sirotinji, a kamoli da se neće povlačiti veze za 6000KM godišnje, odnosno 42000KM dok dijete za koje se prima naknada ne navrši 7. godinu.

Uglavnom, možemo se prepirati oko ovoga, ali više ćemo znati tek za nekoliko godina. 2 su moguća scenarija:
- baby boom u ZHŽ i demografska katastrofa u HNŽ
- normalna godina u ZHŽ i normalna godina u HNŽ

Ne znam za vas, ali ja navijam za ovaj drugi scenarij. :kava

_________________
Ori svoju njivu najbolje što možeš!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 25 kol 2023, 22:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 60330
Lokacija: DAZP HQ
Kao što sam već napisao ignorirate činjenicu da je lani mostarsko rodilište skinulo rekord u zadnjih 20 godina i da je i ova godina na tragu prošle. Dakle ZHŽ+HNŽ svakako rekordno.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 25 kol 2023, 22:53 
Offline

Pridružen/a: 15 srp 2021, 16:22
Postovi: 28
Vi ste ljudi cilo vrime ili u nekon deliriju u najvećen očaju, dajte molajte malo, triba stvari gledat realno i staloženo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 25 kol 2023, 22:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 37102
Lokacija: Gl. grad regije
Iz srednje Bosne muslimani bježe k'o ludi. Ja tražio majstore za nešto radit na kući. Nisam uspio naći, na kraju čekao godinu dana naše.

Eno u Busovači se Robot otvara. 60-ak ljudi zapošljavaju i imaju velikih problema s kadrom.

Nema mladih između 20 i 50, nijednih.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 25 kol 2023, 22:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2016, 16:19
Postovi: 285
dudu je napisao/la:
Kao što sam već napisao ignorirate činjenicu da je lani mostarsko rodilište skinulo rekord u zadnjih 20 godina i da je i ova godina na tragu prošle. Dakle ZHŽ+HNŽ svakako rekordno.

Pa jesi li vidio dio u mojoj poruci o 2 scenarija? Ne kužim što ti argumentiraš sa svojom činjenicom...

Ako je ZHŽ stvarno porastao za +70 rođenih, a HNŽ pao za cca. -70 do -100 (ne znamo koliko nose Muslimani iz hrvatskih općina) onda bi se to savršeno poklopilo s tvojim brojkama iz rodilišta koje su na tragu prošle, jer se tamo rađaju djeca iz te dvije županije.

Ako je ovaj drugi scenarij koji sam naveo - normalna godina (kao prošlogodišnja) u ZHŽ i normalna godina u HNŽ, ali su brojke iskrivljene zbog fiktivnih prijava onda se to isto poklapa s tvojim brojkama.

Ovdje je samo pitanje imamo li demograsku katastrofalnu godinu u HNŽ ili imamo fiktivne prijave u ZHŽ, to je jedina rasprava. :kava

_________________
Ori svoju njivu najbolje što možeš!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 25 kol 2023, 23:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 kol 2022, 22:29
Postovi: 1838
Čudno bi bilo da nešto nije fiktivno :smajl034


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 25 kol 2023, 23:07 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 32619
Kreativan je napisao/la:
daramo je napisao/la:

Nema tu razlike između takvih i nekog iz Širokog tko ima troje djece a u Mostaru zapošljava 30 muslimana.
Eno ti neki dan u Dnevniku HB o turističkoj sezoni govori konobar musliman u ugostiteljskom objektu jednog uglednog poduzetnika iz Širokog.

U Mostaru su ti sad u modi peseki a ne djeca, ljudi prate zapadne i zagrebačke trendove.


Mostar je bio poznati udbaški grad s najvećim nazovi Hrvatima jugofiličarima koji su se kunili u Titu i poprijeko gledali na Hrvate zapadne Hercegovine.

Ne razlikuje se prosječni Purger od "čistokrvnog" Mostarca koji redovito naglasi da je čistokrvni Mostarac po pitanju trendova zapada.

Samo je Purger Hrvat koji ne ljubuje sa sunitima i Srbima, a tzv. Hrvat čistokrvni Mostarac je Mostarac prije svega koji pljuje iza zatvorenih vrata po škutoriji.

Demografiju i hrvatstvo Mostara je spasila zapadna Hercegovina.

Nije se uzalud govorilo za vrijeme rata da jedina promašena granata u Mostaru ona koja padne u Neretvu.


Molim primijeti da šovinizam nije dozvoljen, pa ni prema Hrvatima Mostara. Te glupe priče više ne želim čuti.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

979 of 2558 - 38.27%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 25 kol 2023, 23:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 37102
Lokacija: Gl. grad regije
Hrvati bi se kunuli u Tita a ne kunili u Titu.

Ali sve su bolji moram priznat. Šteta što na milijun i 100 k Bošnjaka u Federaciji ima max 300-400 k interesantnih kao radna snaga za imigraciju u RH a mi smo ove g. progutali 200 k stranaca bez treptanja. Nebitni su i kao izvor mesa i kao turisti.

Ide to u dobrom smjeru sve. Eno Dodik najavljuje ispunjenje 14 uvjeta za EU do N.G. :D

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 25 kol 2023, 23:55 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 22:27
Postovi: 6423
daramo je napisao/la:
Diablo je napisao/la:
Nije toliko ni do HDZ a vec do poznatog mostarskog komunistickog mentaliteta. Kladim se da znas i ti za masu slucajeva gdje obitelji prosperitaju a imaju jedno dijete.

Bitno da gospođa ima na sebi nokte od 5 cm, da moze na zimovanje i ljetovanje . Jebes djecu...


Nema tu razlike između takvih i nekog iz Širokog tko ima troje djece a u Mostaru zapošljava 30 muslimana.
Eno ti neki dan u Dnevniku HB o turističkoj sezoni govori konobar musliman u ugostiteljskom objektu jednog uglednog poduzetnika iz Širokog.

U Mostaru su ti sad u modi peseki a ne djeca, ljudi prate zapadne i zagrebačke trendove.

Pricam o razdoblju jos od Jugoslavije do danas gdje ste ostali istog ,komunistickog mentaliteta.
Vidim da se tesko miris s time al to je cinjenica, vas doprinos demografiji je zalostan s obzirom u kakvoj ste poziciji.

Također,dao bi se kladit da po glavi stanovnika trosite vise droge nego ijedan hr grad . Mozda je samo Rijeka gora od vas...

Muslimani da imaju malo pameti i strategije , mogli bi glatko vratit Mostar u svoje ruke

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 26 kol 2023, 00:03 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 22:27
Postovi: 6423
daramo je napisao/la:
Jedino znam da su danas najveći poslodavci u Mostaru za muslimane gazde iz ZHŽ.

Normalno kad Vasi nece da rade pa skutor primi i muslimana samo da ne propadne biznis

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 26 kol 2023, 00:10 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 38599
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Bez utjecaja u Mostaru vi bi opet bili najsiromašnija općina u BiH kao što ste i bili prije rata.
A bez Mostara Hrvati u BiH bi bili na razini Srba u Hrvatskoj, a vas bi MZ gledali kao jednu ulicu koja zajebaje cijelu državu.
Te svoje šovinističke priče i mržnju prema Hrvatima u Mostaru prodaji negdje drugdje, to što ti ne vidiš i ne želiš priznati da su Mostar i Široki u simbiozi tvoj problem.

S obzirom koliko tvoji zapošljavaju muslimana po zapadnom Mostaru dobro se demografski i držimo.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 26 kol 2023, 00:17 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 38599
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Diablo je napisao/la:
daramo je napisao/la:
Jedino znam da su danas najveći poslodavci u Mostaru za muslimane gazde iz ZHŽ.

Normalno kad Vasi nece da rade pa skutor primi i muslimana samo da ne propadne biznis


Kako hoće da rade po Širokom, ali neka tako ćete uskoro primati i po Širokom kao po Mostaru.
U Širokom je to još malo stid dovesti muslimana u radnju ali postat će uskoro i to normalno s ovakvima.
Q
Ali dobro priznanje važniji je biznis od nacionalnog interesa i onda ovakvi optužuju nekoga da radi protiv nacionalnih interesa.

Isto tako i u Hrvatskoj se gazde pravdaju za dovlačenje Nepalaca, moramo kad Slavonci neće da rade.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 26 kol 2023, 00:33 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 22:27
Postovi: 6423
daramo je napisao/la:
Bez utjecaja u Mostaru vi bi opet bili najsiromašnija općina u BiH kao što ste i bili prije rata.
A bez Mostara Hrvati u BiH bi bili na razini Srba u Hrvatskoj, a vas bi MZ gledali kao jednu ulicu koja zajebaje cijelu državu.
Te svoje šovinističke priče i mržnju prema Hrvatima u Mostaru prodaji negdje drugdje, to što ti ne vidiš i ne želiš priznati da su Mostar i Široki u simbiozi tvoj problem.

S obzirom koliko tvoji zapošljavaju muslimana po zapadnom Mostaru dobro se demografski i držimo.

Bez naseg utjecaja dole i bez javnih poduzeca,vi bi danas bili veca raspalina od Bijeljine (u ekonomskom smislu ) dok mi vlastito bogatstvo generiramo vecinom sami kroz proizvodnu djelatnost.

Vas vrhunac od rata na ovamo je rentanje stanova , ugostiteljstvo te pokusaj uhljebljivanja. Nista vise...

Kad smo kod zapošljavanja muslimana, jel to hoces da kazes kako ih i vasi ne primaju ? Isti cine pola radne snage u ugostiteljstvu koje je u vašem vlasnistvu

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 26 kol 2023, 00:40 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 22:27
Postovi: 6423
daramo je napisao/la:
Diablo je napisao/la:
Normalno kad Vasi nece da rade pa skutor primi i muslimana samo da ne propadne biznis


Kako hoće da rade po Širokom, ali neka tako ćete uskoro primati i po Širokom kao po Mostaru.
U Širokom je to još malo stid dovesti muslimana u radnju ali postat će uskoro i to normalno s ovakvima.
Q
Ali dobro priznanje važniji je biznis od nacionalnog interesa i onda ovakvi optužuju nekoga da radi protiv nacionalnih interesa.

Isto tako i u Hrvatskoj se gazde pravdaju za dovlačenje Nepalaca, moramo kad Slavonci neće da rade.

U Sirokom rade jer je proizvodna djelatnost u pitanju , gdje su primanja daleko veca dok vam rad u ugostiteljstvu,kocki ili trgovini ne pada na pamet za razliku od nasih a placa u tom sektoru je doslovno ista i kod vas i kod nas.

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 26 kol 2023, 02:34 
Offline

Pridružen/a: 10 svi 2023, 00:08
Postovi: 276
Kreativan je napisao/la:
daramo je napisao/la:

I trebalo bi prije svega u središnju Bosnu jer je tamo demografska situacija još gora.


Središnja Bosna je gotova priča, a i Mostar je mrtva utrka između uhljeba u HB institucijama i sunitskog nakota koji radi na kasi u Bingu.

Neće institucije HB zaustaviti odlazak Hrvata iz središnje Bosne, nego zadržati uhljebe, kao i u Mostaru.

Široki Brijeg, Grude, Posušje. Tim redoslijedom.
To su hrvatski prosperitetni gradovi u ZHŽ koja ekonomski i demografski razara.
Ako Mostar demografski propadne, nema smisla držati institucije HB u njemu. Nego ih preraspodjeliti na lokacijama koje neće biti ništa nego uhljebi na sisi HB.

A gdje nestane Hrvata, nestane i sunita jer nemaju za koga raditi.

Treba biti pragmatičan i realan, ne zagristi više nego što se može probaviti.

Mene više brine HBŽ koja je pandan Lici.
Ako ćemo prebaciti institucije u deficitarna područja, prebaciti ih treba u Tomislavgrad i Livno.

Zadržati pojas hrvatstva uz Hrvatsku.

Forsiranje zadržavanja Hrvata u SB nije uspješno, ljudi odlaze, a oni koji ostanu u svakodnevnoj interakciji sa sunitima bivaju kroz generacije denacionalizirani i postanu gradska raja i mokri san Jugoslavena i 'proBosanaca'.

u SB ima još 70 000 Hrvata sa Žepčem
i 450 rođenih sa Žepčem i Hrvatićima rođenim u Hr .

Kad uletimo neće se pitat imali 70 000 ili 400 000 Hrvata , bitno je da Hrvata ima pa makar i 20 000 .

Dok se zastava HVO-a vijori na sjeveru Poljuda i Maksimira nećemo predat Srednju Bosnu nikom .

_________________
OSRH
Navigare necesse est, vivere non est necesse !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 26 kol 2023, 02:36 
Offline

Pridružen/a: 10 svi 2023, 00:08
Postovi: 276
Naša Kvačica je napisao/la:
Kreativan je napisao/la:

Gdje god da dovedeš institucije, stvoriš uhljebe i ništa više.
Razmiještati ih po Srednjoj Bosni neće zaustaviti ekonomski odlazak Hrvata, a i tko će stalno sanirati materijalnu štetu na institucijama HB u SB.

Mostar za sada odgovara kao središte HB institucija, pošto su tu sveučilište i bolnica i zbog njih i toga što je grad u pravom smislu te riječi, one nikada neće n
biti premještene, no Mostaru nedostaje poduzetničke klime koja vlada u Širokom Brijegu, Grudama, Posušju pa čak i Čapljini koja je previše multikulturalna za moj ukus, unatoč hrvatskoj dominaciji.

Prebacivanje kompanija iz ZHŽ ne dolazi u obzir, one zapošljavaju Hrvate. Niti je moguće.
U SB zapošljavaju sunite, tu su si sami krivi. Pa ih ni ne žalim, kao ni situaciju u Mostaru gdje sve poslove u zapadnom Mostaru obavljaju suniti od blagajnika do čistačice.
Neće svi Hrvati biti doktori fizike. No poduzetniku je u interesu što veća dobit pa uzme jeftinijeg sunita.

Demografsku sliku hrvatskog Mostara jedino može spasiti obrazovana radna snaga sa SUM-a, no oni ili odu vani ili u ZHŽ, pošto ekonomije kao u ZHŽ nema, a zapošljavaju sunite ispred Hrvata.
Tako da ni Hrvati SB da se presele u Mostar bi većinom produžili u EU.

Revitalizacija HBŽ dovođenjem institucija HB i hrvatskih kompanija skupa sa migracijama Hrvata iz gotove priče SB može napraviti debeli pojas hrvatstva uz Hrvatsku.

HBŽ+ZHŽ+pola HNŽ čini 33% teritorija fBiH gdje žive Hrvati u apsolutnoj demografskoj dominaciji.


Ne možeš se tako lako povlačiti. Čim se počneš povlačiti ohrabruješ drugu stranu da nastavi dalje.

Danas srednja Bosna, sutra bi i Livno došlo na red, prekosutra Široki. Borimo se za svaku kuću u Vitezu.

Kojem Vitezu ?
Za svaku kuću u Kraljevoj Sutjesci i Bugojnu !

_________________
OSRH
Navigare necesse est, vivere non est necesse !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 26 kol 2023, 04:01 
Offline

Pridružen/a: 10 svi 2023, 00:08
Postovi: 276
https://www.instagram.com/p/CvZ8vp-s8AU ... ODBiNWFlZA


Dok naše specijalne jedinice zajedno surađivaju Srednja Bosna će bit Hrvatska !


https://www.instagram.com/p/CjLVk6aMFDx ... BiNWFlZA==
https://www.instagram.com/p/CgomOVtsR_H ... ODBiNWFlZA




:herceg_bosna :HVO :herceg_bosna


Privitak/ci:
specijalci.jpg
specijalci.jpg [ 16.96 KiB | Pogledano 1577 put/a. ]

_________________
OSRH
Navigare necesse est, vivere non est necesse !
Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 26 kol 2023, 05:42 
Offline

Pridružen/a: 19 lip 2023, 16:36
Postovi: 360
Naša Kvačica je napisao/la:
Kreativan je napisao/la:

Mostar je bio poznati udbaški grad s najvećim nazovi Hrvatima jugofiličarima koji su se kunili u Titu i poprijeko gledali na Hrvate zapadne Hercegovine.

Ne razlikuje se prosječni Purger od "čistokrvnog" Mostarca koji redovito naglasi da je čistokrvni Mostarac po pitanju trendova zapada.

Samo je Purger Hrvat koji ne ljubuje sa sunitima i Srbima, a tzv. Hrvat čistokrvni Mostarac je Mostarac prije svega koji pljuje iza zatvorenih vrata po škutoriji.

Demografiju i hrvatstvo Mostara je spasila zapadna Hercegovina.

Nije se uzalud govorilo za vrijeme rata da jedina promašena granata u Mostaru ona koja padne u Neretvu.


Molim primijeti da šovinizam nije dozvoljen, pa ni prema Hrvatima Mostara. Te glupe priče više ne želim čuti.


S prijezirom odbacujem vašu optužbu.

Nije šovinizam, nego činjenice o većini predratne populacije Hrvata u Mostaru. Urbani Jugoslaveni.

Primjeti da se ovdje svakodnevno vježba šovinizam prema 'perecima'.

Ja sam Hrvat iz Hrvatske, iako mi je geneza kao i većini Hrvata iz Hrvatske iz BiH, mogao bih vikati šovinizam svaki put kad netko kaže 'perec'.

Ne želim više čuti ove nebuloze o šovinizmu, čitaj što se piše bez da ti osjećaji prorade (osim ako se ne osjećaš prozvano, no onda to potvrđuje konstatacije) jer ja bih mogao napuniti teglu suzama kako se govori o Hrvatima iz Hrvatske na ovom forumu.

Svi znamo što je bio predratni Mostar i kakvi su bili predratni 'originalni' Hrvati Mostarci.
Centar UDBE, Jugoslavenstva, snisihodljivosti prema 'škutoriji', 'Tito mi te volimo' poviše Mostara, 'Tite mi' kunjenje, ljubakanje sa sunitima. Izuzev Cima, napominjem, njih su iz kotline smatrali ruralnom ustašijom.

Dan danas kad dođem u Mostar, izgmižu "čistokrvni" Mostarci sa svojim imenima crvene buržoazije i dođu mi se jadati kako im se svašta spustilo u grad, kako su na istočnoj strani pravi Mostarci ostali (valjda misle da su sunitska plemena Podveležja koja šetaju u bradama i zavjesama originalni Mostarci).
Misle valjda pošto sam iz Hrvatske da ću se složiti? Valjda i oni imaju mišljenje o perecima kao na ovom forumu.

Ponavljam, govorilo se za vrijeme rata: jedina promašena granata je ona koja završi u Neretvi.

Zapadni Mostar je resetiran na tvorničke postavke i probuđena mu je nacionalna svijest.

Basta.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 26 kol 2023, 05:44 
Offline

Pridružen/a: 19 lip 2023, 16:36
Postovi: 360
daramo je napisao/la:
Diablo je napisao/la:
Normalno kad Vasi nece da rade pa skutor primi i muslimana samo da ne propadne biznis


Kako hoće da rade po Širokom, ali neka tako ćete uskoro primati i po Širokom kao po Mostaru.
U Širokom je to još malo stid dovesti muslimana u radnju ali postat će uskoro i to normalno s ovakvima.

Q
Ali dobro priznanje važniji je biznis od nacionalnog interesa i onda ovakvi optužuju nekoga da radi protiv nacionalnih interesa.

Isto tako i u Hrvatskoj se gazde pravdaju za dovlačenje Nepalaca, moramo kad Slavonci neće da rade.


S ovim se slažem.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 26 kol 2023, 05:47 
Offline

Pridružen/a: 19 lip 2023, 16:36
Postovi: 360
Diablo je napisao/la:
daramo je napisao/la:
Bez utjecaja u Mostaru vi bi opet bili najsiromašnija općina u BiH kao što ste i bili prije rata.
A bez Mostara Hrvati u BiH bi bili na razini Srba u Hrvatskoj, a vas bi MZ gledali kao jednu ulicu koja zajebaje cijelu državu.
Te svoje šovinističke priče i mržnju prema Hrvatima u Mostaru prodaji negdje drugdje, to što ti ne vidiš i ne želiš priznati da su Mostar i Široki u simbiozi tvoj problem.

S obzirom koliko tvoji zapošljavaju muslimana po zapadnom Mostaru dobro se demografski i držimo.

Bez naseg utjecaja dole i bez javnih poduzeca,vi bi danas bili veca raspalina od Bijeljine (u ekonomskom smislu ) dok mi vlastito bogatstvo generiramo vecinom sami kroz proizvodnu djelatnost.

Vas vrhunac od rata na ovamo je rentanje stanova , ugostiteljstvo te pokusaj uhljebljivanja. Nista vise...

Kad smo kod zapošljavanja muslimana, jel to hoces da kazes kako ih i vasi ne primaju ? Isti cine pola radne snage u ugostiteljstvu koje je u vašem vlasnistvu


I s ovim se slažem.

Mostar je potreban kao urbana sredina, reprezentativna svijetu, 'stolni grad', to 'gradovi' ZHŽ ne mogu biti.

No, Mostar nema poduzetnost ZHŽ, umjesto da bude Podgorica, podsjeća na Cetinje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 26 kol 2023, 06:38 
Online
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 12:37
Postovi: 18266
Zašto ste tolko sigurni da je ovogodišnji pad u Mostaru hrvatski? Zar nije bio podatak iz naše bolnice o rekordnom broju poroda?

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 26 kol 2023, 07:39 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 32619
Kreativan je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Molim primijeti da šovinizam nije dozvoljen, pa ni prema Hrvatima Mostara. Te glupe priče više ne želim čuti.


S prijezirom odbacujem vašu optužbu.

Nije šovinizam, nego činjenice o većini predratne populacije Hrvata u Mostaru. Urbani Jugoslaveni.

Primjeti da se ovdje svakodnevno vježba šovinizam prema 'perecima'.

Ja sam Hrvat iz Hrvatske, iako mi je geneza kao i većini Hrvata iz Hrvatske iz BiH, mogao bih vikati šovinizam svaki put kad netko kaže 'perec'.

Ne želim više čuti ove nebuloze o šovinizmu, čitaj što se piše bez da ti osjećaji prorade (osim ako se ne osjećaš prozvano, no onda to potvrđuje konstatacije) jer ja bih mogao napuniti teglu suzama kako se govori o Hrvatima iz Hrvatske na ovom forumu.

Svi znamo što je bio predratni Mostar i kakvi su bili predratni 'originalni' Hrvati Mostarci.
Centar UDBE, Jugoslavenstva, snisihodljivosti prema 'škutoriji', 'Tito mi te volimo' poviše Mostara, 'Tite mi' kunjenje, ljubakanje sa sunitima. Izuzev Cima, napominjem, njih su iz kotline smatrali ruralnom ustašijom.

Dan danas kad dođem u Mostar, izgmižu "čistokrvni" Mostarci sa svojim imenima crvene buržoazije i dođu mi se jadati kako im se svašta spustilo u grad, kako su na istočnoj strani pravi Mostarci ostali (valjda misle da su sunitska plemena Podveležja koja šetaju u bradama i zavjesama originalni Mostarci).
Misle valjda pošto sam iz Hrvatske da ću se složiti? Valjda i oni imaju mišljenje o perecima kao na ovom forumu.

Ponavljam, govorilo se za vrijeme rata: jedina promašena granata je ona koja završi u Neretvi.

Zapadni Mostar je resetiran na tvorničke postavke i probuđena mu je nacionalna svijest.

Basta.


7 dana. :kava

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

979 of 2558 - 38.27%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 26 kol 2023, 07:40 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 32619
Diablo je napisao/la:
daramo je napisao/la:
Jedino znam da su danas najveći poslodavci u Mostaru za muslimane gazde iz ZHŽ.

Normalno kad Vasi nece da rade pa skutor primi i muslimana samo da ne propadne biznis


U to ni sam ne vjeruješ. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

979 of 2558 - 38.27%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 26 kol 2023, 08:45 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 38599
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Naša Kvačica je napisao/la:
Diablo je napisao/la:
Normalno kad Vasi nece da rade pa skutor primi i muslimana samo da ne propadne biznis


U to ni sam ne vjeruješ. :zubati


Nisam baš uvjeren, ne možeš drugima zamjerati praksu koju i sam odobravaš i koju provode "tvoji".
Nema tu naših i vaših, osim kod ovakvih poput Diabla za koje Hrvati iz Mostara ili Bosne nisu dovoljno Hrvati, samo su oni Hrvatine ali im je ipak biznis ispred hrvatstva i nekretnina u Zagrebu i Makarskoj ispred fizičkog opstanka Hrvata.

Ovdje se dosta pljuvalo po hrvatskim poduzetnicima u SBŽ a ništa drugačiji nisu niti u HNŽ-u ili ZHŽ-u, čak vidimo da i forumaši iz Širokog podržavaju tu praksu dovlačenja Nepalaca i muslimana u Hrvatsku i HB, zato Možemo i rastura u Zagrebu jer čak i ovakvi iz Hercegovine glasaju za njih da biznis ne propadne.
Diablo prvo tvrdi da kako on to kaže jugohrvati vole muslimane i džamije, valjda onda nije čudno kad takvi zapošljavaju muslimane ali kad to rade "njegovi" onda je to da ne propadne biznis.

Evo nedavno je bio slučaj s jednim vrtićem u Mostaru gdje je vlasnica objavila da je uvjet za posao posjedovanje hrvatske putovnice i neka muslimanka je odmah prijavila sarajevskim medijima.
Nakon toga se vlasnica opravdava da je to greška i da je njen vrtić kao Jugoslavija u malom i da ima teta muslimanka i Srpkinja, kad netko šalje djecu u takav vrtić koji je Jugoslavija u malom ne znam šta očekuje nego da dobije takve jugohrvate, za to vrijeme u istočnom Mostaru su sve tete muslimanke koju djecu uče o dušmanima u vrtićima El Fatih.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 89119 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3247, 3248, 3249, 3250, 3251, 3252, 3253 ... 3565  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: Fredericktown, Hagresor, Naša Kvačica, Tomba17 i 84 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO