HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 10 lis 2024, 22:24.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 89121 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 25 kol 2023, 10:12 
Offline

Pridružen/a: 19 lip 2023, 16:36
Postovi: 360
PraBosanac je napisao/la:
Kreativan je napisao/la:

Ne radi se o par doktora ili stomatologa, situacija je kritična.

U zdravstvu se školuješ doživotno, no ne sjediš u školskoj klupi.

Stariji liječnici imaju prednost u odnosu na mlađe liječnike, kao vino koje sazrijeva.

Liječnici ne odlaze za kamiondžije i na dodatni posao, niti su novci i uvjeti rada isti. Ovo je na razini Klix komentara.

Znam. Liječnici, ugrubo rečeno, nigdje ne žive loše. Nama iz "ex-yu" je bolja kupovna moć i uvjeti rada kod njih, nismo zavezani za jednu bolnicu i živimo u pravnoj državi.

Najčešće idu u Švicarsku i Nizozemsku. Skandinavija ima lošu klimu, plaće nisu veće niti je kupovna moć veća, tamo se ide radi manjih satnica i obiteljskih beneficija.

Sjeverna Amerika ne priznaje specijalizacije, moraju se polagati ispiti za dobivanje licence i ponovno odraditi specijalizaciju, no nju treba i dobiti. Nitko neće trošiti 6-7 godina na to.

Etnički Srbi su naselili Beč.

Post ti je pravo balkanski.
Ovo je duboki off topic, vratimo se natezanju prebrojavanja buduće radne snage na zapadu.


Tvoj opis je totalno klixovski.

kao prvo, u Bih je par stotina doktora po generaciji.

kao drugo, kada mlatis o nordijskim zemljama i klimi, onda prvo malo pogledaj. neces mi valjda reci da je placa u norveskoj manja nego u nekoj mutavoj svici? neces mi valjda reci da je klima losija nego u ovim tvojim zemljama. neces mi valjda reci da njemci idu cesce u svicu raditi nego u Kanadu? Kada mlatis podatcima iz vlastitih zelja, onda nemoj misliti da ce svak tolerirat tvoju mlatariju.

Koji etnicki srbi u becu? Najvise krajisnika, bosanaca i cigana! A sve i da jesu etnicki srbi, zasto su se tako dobro asimilirali kad je BG na samo 6 sati voznje (npr. meni treba 6 sati do Zagreba pa se nisam posrbio ili sunetio).

Stojim i dalje pri tome, da Medicinsko osoblje nije vitalno stanovnistvo, a tvoju mlatariju idem uz kavu izbrisati iz sjecanja.


Ja sam taj koji je prošao kroz proces, znam svoju struku, znam gdje se kako regulira medicina i gdje mi kolege etnički Nijemci odlaze.

Švicarska ima veće liječničke plaće od Norveške, još bitnije veću kupovnu moć.
Norveška je socijalistički sjeverni pol, Švicarska je kapitalistička porezna oaza gdje se sve plaća kao u Americi i uz to ima godišnja doba nalik na balkansko podneblje.

Nijemci češće idu raditi u Švicarsku jer nema jezične barijere i priznaju se specijalizacije.

Ponavljam, SAD i Kanada ne priznaju specijalizacije s europskog kontinenta.

Prvi sam ti rekao da imaš post na razini klixovog komentara.

Nemoj mene učiti kako biti liječnik i igrač na tržištu zdravstva, ja tebe neću učiti kako biti budala.

Nadam se da te voda u WC školjci neće povući.

U Beču ima more etničkih Srba, to nije novost, čovječe Hrvati i Srbi su se grupirali iza oprečnih desnih stranki u Austriji.

Ne znam kako si se uspio registrirati na ovaj forum.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 25 kol 2023, 10:15 
Offline

Pridružen/a: 19 lip 2023, 16:36
Postovi: 360
Flamel je napisao/la:
Dr. Van Nostrand je napisao/la:
Ako mostarska diploma bude bezvrijedna, to neće usporiti useljavanje, nego ubrzati. Dio potencijalnih studenata neće više ni razmatrati Mostar, nego odmah s 18 godina otići u Split ili bilo koje sveučilište u Hrvatskoj.


U tom slučaju SUM ne bi imao drugog izbora nego staviti ključ u bravu.


Mostarska diploma vrijedi u Hrvatskoj. Za sve druge zemlje ovisi o zemlji i o kojem se fakultetu radi.

BiH nije u EU, SUM nije EU akademska eksklava.

Njemačka je gladna radne snage, liječnika i medicinskog osobllja nedostaje, Hrvati upisuju studij i Hrvati odlaze sa SUM diplomom liječnika u Njemačku, neki odrade 2 godine u Hrvatskoj pa mogu pristupiti Danskoj, no znam samo takva 2 slučaja.

Sve ovisi o zemlji i o diplomi.

Ove oscilacije romantizma i negativnog fatalizma po pitanju akreditacije SUM-a ne idu nigdje.
Molio bih nekog moderatora da vrati ovu temu na ono što piše u naslovu, a to je Santa Barbara epizoda broj 3254.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 25 kol 2023, 10:22 
Offline

Pridružen/a: 15 ruj 2017, 12:20
Postovi: 512
Krugerrand je napisao/la:
Imam jednu teoriju, koja mi je pala na pamet gledajući Nebuline podatke za ovu godinu...

HNŽ ima pad od -81 u odnosu na isto razdoblje prošle godine (666 rođenih vs 585 rođenih). Konjic i Jablanica imaju +33, što bi značilo da ostale općine imaju pad od -114 u odnosu na lani. Mostar, Čitluk i Čapljina, 3 općine koje graniče sa ZHŽ imaju zajedno pad od -101, što bi kad uzmemo u obzir udjele Hrvata i Muslimana u tim općinama značio pad od cca. -70 među Hrvatima. Može se tu još i uzeti u obzir i pad u Duvnu od -14 rođenih, kao općinu koja se naslanja na ZHŽ/Posušje.

Zanimljivo, istovremeno u istom razdoblju ZHŽ ima rast od +70 rođenih, a prošle godine su uvedene mjesečne naknade od 500 KM za svako treće i sljedeće dijete. To, složit ćete se u kontekstu BiH nije mala naknada, a tu još treba uzeti u obzir da su kriteriji za te naknade "ublaženi", a i da nisu, znamo kakvi smo - "sredit će rođo papire". :zubati

Iskreno, osobno sam skeptičan, ali isključivo zato što sam alergičan na alibije u demografskim pričama tipa ono "hehe, ma broj rođenih Hrvata ne pada, nas se jako puno rađa u Hrvatskoj" i slične priče. Plus, ZHŽ je prije dvije godine imao slične rezultate (355 rođenih) kad nije bilo nikakvih naknada, iako je tada bila Korona, što je moglo utjecati na veće rezultate (ako se dio ranije rađao u RH).

Ne znam jel netko već odgovorio na ovo, teorija ne pije vode jer je baš iz tog razloga fiktivnog preseljenja u ZHŽ ugrađeno pravilo da oba supružnika moraju imati minmalno 3 godine prijavljeno prebivalište u kontinuitetu u ZHŽ tako da ništa od teorije. Baby boom is real.

Oko mene sve trudno, ja razmišljam o četvrtom, i tako...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 25 kol 2023, 10:32 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 32619
Dr. Van Nostrand je napisao/la:
dudu je napisao/la:
Umjesto da se navija da diploma mostarskog Sveučilišta ne vrijedi u EU i da je od važnosti samo na hrvatskom ozemlju, oni uprli dokazivati da vrijedi.

Ovo je tema o demografiji i pozdravljam da studiranje u Mostaru znači ostanak u domovini. Da je više toga.
Ako mostarska diploma bude bezvrijedna, to neće usporiti useljavanje, nego ubrzati. Dio potencijalnih studenata neće više ni razmatrati Mostar, nego odmah s 18 godina otići u Split ili bilo koje sveučilište u Hrvatskoj.


Prošla su vremena kad se nekoga moglo držati silom. Posebno Hrvati su već ranije mogli slobodno ići, a sada mogu ići sva tri naroda. Batina kao argument više ne funkcionira.

Jedini način na koji Hrvat može ostati u Herceg-Bosni je ako mu je to najbolje mjesto na svijetu za život.

Ne možemo se trenutno takmičiti sa zapadom u visini plaća, ali postoje i drugi kriteriji kad je nekome nešto najbolje. Uz naravno financijske i materijalne mogućnosti koje se moraju poboljšavati, tu je i život sa svojim narodom, relativno sigurno okruženje, ugodna klima, more, planine, rijeke sve ljepše od ljepšeg i na dohvat ruke, u čemu smo ispred većine svijeta. Život u Herceg-Bosni može biti daleko kvalitetniji nego na zapadu.

U tom smislu, zahvalan sam Čoviću i HDZ-u jer skoro nikad ne spominju agresivnost, rat, i slično, nego uvijek govore o smanjenju tenzija i razvoju.

S druge strane, SDA manijakalno drži muslimane u ratnoj psihozi, stalno priča prebrojavanje, napast će nas agresori, razoružavaju nas, imamo dronove, granate, namjenska industrija, itd., što sve sigurno pomaže iseljavanju muslimana. Moja pretpostavka je da ih dosta iseli ne zbog plaće nego zbog političke nesigurnosti. Imali su jedinu prednost da im se bilo teže iseliti, a sad više ni to. To jedino kod njih shvaća Konaković i pokušava promijeniti pristup.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

979 of 2558 - 38.27%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 25 kol 2023, 10:45 
Offline

Pridružen/a: 19 lip 2023, 16:36
Postovi: 360
Naša Kvačica je napisao/la:
Dr. Van Nostrand je napisao/la:
Ako mostarska diploma bude bezvrijedna, to neće usporiti useljavanje, nego ubrzati. Dio potencijalnih studenata neće više ni razmatrati Mostar, nego odmah s 18 godina otići u Split ili bilo koje sveučilište u Hrvatskoj.


Prošla su vremena kad se nekoga moglo držati silom. Posebno Hrvati su već ranije mogli slobodno ići, a sada mogu ići sva tri naroda. Batina kao argument više ne funkcionira.

Jedini način na koji Hrvat može ostati u Herceg-Bosni je ako mu je to najbolje mjesto na svijetu za život.

Ne možemo se trenutno takmičiti sa zapadom u visini plaća, ali postoje i drugi kriteriji kad je nekome nešto najbolje. Uz naravno financijske i materijalne mogućnosti koje se moraju poboljšavati, tu je i život sa svojim narodom, relativno sigurno okruženje, ugodna klima, more, planine, rijeke sve ljepše od ljepšeg i na dohvat ruke, u čemu smo ispred većine svijeta. Život u Herceg-Bosni može biti daleko kvalitetniji nego na zapadu.

U tom smislu, zahvalan sam Čoviću i HDZ-u jer skoro nikad ne spominju agresivnost, rat, i slično, nego uvijek govore o smanjenju tenzija i razvoju.

S druge strane, SDA manijakalno drži muslimane u ratnoj psihozi, stalno priča prebrojavanje, napast će nas agresori, razoružavaju nas, imamo dronove, granate, namjenska industrija, itd., što sve sigurno pomaže iseljavanju muslimana. Moja pretpostavka je da ih dosta iseli ne zbog plaće nego zbog političke nesigurnosti. Imali su jedinu prednost da im se bilo teže iseliti, a sad više ni to. To jedino kod njih shvaća Konaković i pokušava promijeniti pristup.


Sve potpisujem, pogotovo podebljano.

Također, SUM je jako bitna poluga meke moći hrvatstva u Bosni i Hercegovini.
Porast je muslimana koji studiraju na SUM-u i danas to pozdravljam do omjera 3:7 u korist Hrvata.
Uđu kao Bošnjaci, i 90% ih izađu anacionalni i govore hrvatskim standardom.

Hrvatska i hrvatski jezični standard su prestiž kojem teže muslimani koji upišu i završe SUM.

Ne podcjenjujte školstvo i ne pišite o ključevima u bravama.

Ljepše je vidjeti anacionalog sunita koji se trudi govoriti hrvatskim jezičnim standardom u BiH i shvatio je da su Hrvatska i hrvatstvo nešto bolje od onoga što im servira SDA nego da Bosnom i Hercegovinom šetaju mlade vehabije koje odbija hrvatstvo i Hrvatska.

SUM je izvor kroatizacije.

Također, nisam pravaš, islam za mene ne može biti dio hrvatskog identiteta, ali agnosticizam/ateizam može uz davanje neutralnih imena djeci, što primjećujem kod sunita koji su se školovali na SUM-u.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 25 kol 2023, 11:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 37106
Lokacija: Gl. grad regije
Ja sam se u SB čudio našoj djeci kako su brzo usvojili hrvatski jezik. Sad mi je normalno, to su sad već ljudi ali govore hrvatski. Ono što mi zadnje vrijeme upada u oči da više ne razlikujem Hrvate i Bošnjake, sad su i Bošnjaci počeli govoriti hrvatski. Mlađi ljudi. :D

I po izgledu više nije lako razlikovat.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 25 kol 2023, 11:40 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 74215
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Junuz Djipalo je napisao/la:
Ja sam se u SB čudio našoj djeci kako su brzo usvojili hrvatski jezik. Sad mi je normalno, to su sad već ljudi ali govore hrvatski. Ono što mi zadnje vrijeme upada u oči da više ne razlikujem Hrvate i Bošnjake, sad su i Bošnjaci počeli govoriti hrvatski. Mlađi ljudi. :D

I po izgledu više nije lako razlikovat.


Pa kad nisu obrazovani na srpskohrvatskom.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 25 kol 2023, 12:05 
Offline

Pridružen/a: 19 lip 2023, 16:36
Postovi: 360
Mišljenja sam da je dobro što imamo fBiH, a ne HB.
Dočekali smo se kao mačka na nogama.

Hrvati su najmalobrojniji narod u Bosni i Hercegovini, odlazili su mahom u Hrvatsku, a od ulaska Hrvatske u EU još zapadnije.

Herceg-Bosna bi izgledala kao većina današnjeg teritorija RS nakon određenog vremenskog perioda.
Proces vukojebinizacije.
Ispražnjena od drugih i naposljetku i od Hrvata, bezidejna, u proračunskom deficitu i otuđena od ostatka teritorija Bosne i Hercegovine.

Hrvati nose manji 'krimen' na sebi za razliku od Srba, unatoč uzaludnoj medijskoj SDA mašineriji koja pokušava demonizirati Hrvate i hrvatstvo, no ne ide im za rukom.

Hrvati u BiH, posebno političari i svećenstvo se ponašaju uljudnije, više gospodski i (kvazi)konstruktivno u odnosu na predstavnike RS-a.

Hrvati u BiH i RH imaju veliko tržište potrošača za plasiranje proizvoda i poslovanje u fBiH.

Akademska meka moć SUM-a je jača nego što se misli.
Mladi vide s jedne strane brade, hidžabe, SDA, a s druge strane poduzetne Hrvate čija je država dio svih paktova i unija kojima oni po inerciji teže, ali nikada kao SDA suniti neće dosegnuti taj status.

Jedini deficit je meka moć medija/zabave, tu su Srbi dominantni, no život nije noćni klub i Zadruga, nego obrazovanje, zdravstvo, novci, status države u svijetu, a to je ono što hrvatsko življe naspram ostale dvije skupine imaju više i daleko bolje.

Najtvrdokorniji su suniti istočnog Mostara, no suniti koji dođu na SUM bilo iz tog dijela grada ili ostatka BiH, nepovratno budu kroatizirani.

Većina sunita je svjesna da koncept bošnjačke nacije nije uspio, za njih same, kamoli da privuku Hrvate i Srbe.

Proces kroatizacije sunita na područjima gdje su Hrvati većina je neizbježan.

Oportunisti ovaj put ne moraju ni mijenjati vjeru, samo se udaljiti od trenutne pustinjske.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 25 kol 2023, 12:12 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 74215
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Hrvatski konzulat u Mostaru bi trebao podijeliti putovnice svim Mostarcima, pa bi vidio kroatizacije.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 25 kol 2023, 12:20 
Offline

Pridružen/a: 16 stu 2022, 16:51
Postovi: 74
hrvatstvo se nece dijeliti sunetima poput letka, ono se treba steci.
Zar vi mislite da je netko hrvat samo zato sto zbog vlastite koristi uzme domukent?
Mujo ce ostati mujo sve i da ima 15 domovnica.
Najbolji primjer su turci u njemackoj, nakon pete generacije jedva pricaju njeamcki, igraju npr. za njem reprezentaciju, a par godina nakon toga kumuju erdoganu...

Istocni Mostar treba razseliti i imovinu pokupovati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 25 kol 2023, 12:46 
Offline

Pridružen/a: 19 lip 2023, 16:36
Postovi: 360
Robbie MO je napisao/la:
Hrvatski konzulat u Mostaru bi trebao podijeliti putovnice svim Mostarcima, pa bi vidio kroatizacije.


Ne treba nam scenarij iz 90ih kad se dijelilo šakom i kapom.
Prvi bi reagirali mi Hrvati iz Hrvatske na srozavanje teško stečenog ugleda naših državnih dokumenata.
Za ekonomske migracije imaju ambasadu Njemačke u Vrhbosni.

Ja govorim o zamjetnom broju sunita koji su se školovali na SUM-u, progovorili hrvatskim jezičnim standardom, izjašnjavaju se agnosticima/ateistima, odbili obrezati dječake i dali im neutralna internacionalna imena.

Dio ih je otišao kao ja u Njemačku, ali čekajući ispred ambasade.

No jedan dio ih je migrirao u Hrvatsku i djeca im se osjećaju Hrvatima te nisu religiozna.

Zbog naglog porasta sekularnog hrvatstva u BiH sunita koji su migrirali u Zagreb/HR, SDA bezuspješno pokušava učiniti od njih Bošnjake u HR. No, ne ide im za rukom.
Djeca govore 'kaj', imaju kožicu i jedu svinjetinu te su u ekstazi kada Hrvatska igra utakmicu. Bosna i islam u BiH im je sinonim za nazadnost.

Uzimamo im najvrjednije mozgove, a olupine ostaju i natežu se s Hrvatima i Srbima u vilajetu.

Nešto poput Sandžaklija koji odlaze u Beograd i srbiziraju se, samo ekstremnije u slučaju kroatizacije, pošto je veća distinkcija između hrvatskog nacionalnog identiteta od nacionalnih identiteta koji su bili skroz poklopljeni Osmanlijama.

Taj proces je nezaustavljiv i ne očekujem nekoga iz Drinovaca ili Ilića da ga prihvati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 25 kol 2023, 12:50 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 74215
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Istočni Mostar ima populaciju nekih 39 k.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 25 kol 2023, 12:54 
Offline

Pridružen/a: 19 lip 2023, 16:36
Postovi: 360
Robbie MO je napisao/la:
Istočni Mostar ima populaciju nekih 39 k.


Piše nerealne postove koji nemaju dodira s onim što je moguće.

Meni koji sam prošao kroz proces nostrifikacije diplome doktora medicine SUM-a u Njemačkoj, docirao je o plaćama doktora u Europi i valjanosti SUM diplome.

Istočni Mostar je dobar podsjetnik sunitima koji se školuju na SUM-u koja je alternativa sekularnom ili katoličkom hrvatstvu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 25 kol 2023, 12:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 kol 2022, 22:29
Postovi: 1838
Robbie MO je napisao/la:
Hrvatski konzulat u Mostaru bi trebao podijeliti putovnice svim Mostarcima, pa bi vidio kroatizacije.

Je, pa da nam Amerika opet uvede vize
Ili da opet bude "hrvatski državljanin" Jovan/Mujo uhapšen u posjedu droge negdje u svijetu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 25 kol 2023, 13:11 
Offline

Pridružen/a: 19 lip 2023, 16:36
Postovi: 360
estoyAqui je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Hrvatski konzulat u Mostaru bi trebao podijeliti putovnice svim Mostarcima, pa bi vidio kroatizacije.

Je, pa da nam Amerika opet uvede vize
Ili da opet bude "hrvatski državljanin" Jovan/Mujo uhapšen u posjedu droge negdje u svijetu


Napisao je to u sardoničnom retoričkom stilu.
Hrvatska putovnica vrijedi previše da je se obeščasti navikama sunita ili pravoslavaca.
No ima i kukolja imena Ante, Stipe, no vjerojatnost je manja.

Jugoslavenstvo nije zaživjelo, bošnjačka nacija je propali projekt, "regija" se iskristalizirala u dva etno-identiteta, jedni naginju zapadu, srednjoj Europi i Mediteranu, drugi pravoslavnom antieuropskom istoku (koji je fizički odsječen s EU teritorijem i NATO paktom) koji bi im dao sredstva i osiguranje za ponovni pokušaj izigravanja žandara Balkana i prodora na hrvatski teritorij i Jadran.
Sredinu, tj. amorfnu sunitsku masu treba podijeliti.
Hrvatska želi sekularne i obrazovane potomke sunita koji žele biti Hrvati, a one koji su se odlučili za hidžabe i shishe mogu uzeti Srbi pa neka šalju sliku svijetu da su i najrusofilniji neRusi pravoslavci, a usput i teroristi - bh hijab suniti = srpski Čečeni.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 25 kol 2023, 13:16 
Online
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2020, 12:40
Postovi: 4599
PraBosanac je napisao/la:
hrvatstvo se nece dijeliti sunetima poput letka, ono se treba steci.
Zar vi mislite da je netko hrvat samo zato sto zbog vlastite koristi uzme domukent?
Mujo ce ostati mujo sve i da ima 15 domovnica.
Najbolji primjer su turci u njemackoj, nakon pete generacije jedva pricaju njeamcki, igraju npr. za njem reprezentaciju, a par godina nakon toga kumuju erdoganu...

Istocni Mostar treba razseliti i imovinu pokupovati.
Što s primjerom aktualnog trenera Dinama? Otac Enver iz istočnog Mostara, musliman 1/1. Trener Sergej, prva generacija Hrvata. Sinovi mu se zovu Leon i Matija :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 25 kol 2023, 13:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 22:58
Postovi: 21803
Junuz Djipalo je napisao/la:
Ja sam se u SB čudio našoj djeci kako su brzo usvojili hrvatski jezik. Sad mi je normalno, to su sad već ljudi ali govore hrvatski. Ono što mi zadnje vrijeme upada u oči da više ne razlikujem Hrvate i Bošnjake, sad su i Bošnjaci počeli govoriti hrvatski. Mlađi ljudi. :D

I po izgledu više nije lako razlikovat.

Vraćamo ih na tvorničke postavke :palacgore2

_________________
#Zoki 2024

Apartmanđije, uhljebi i kradeze = grobari Hrvata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 25 kol 2023, 13:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 kol 2022, 22:29
Postovi: 1838
Nas i Muslimane bi se moglo promatrat kao Engleze i Irce
Jest da se ne vole u svojoj zemlji, ali gdje god budu van zemlje ok je
Isto tako hrpetina Iraca živi u UK(Piers Morgan, Pierce Brosnan, Ed Sheeran, Wayne Rooney, Thomas Crowley...) i nitko živ ni ne primjeti da su zapravo Irci. Razmnožavaju se s lokalnim stanovništvom i djeca im postaju Englezi
Tako je i s nama i Muslimanima. U Belfastu i Mostaru zakopane sjekire, u Manchesteru i Rijeci svi za jedno jedan za sve

Hrvatska=Engleska
HNŽ+SBŽ=Sjeverna Irska
Trokutistan=Irska


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 25 kol 2023, 13:31 
Offline

Pridružen/a: 19 lip 2023, 16:36
Postovi: 360
Dr. Van Nostrand je napisao/la:
PraBosanac je napisao/la:
hrvatstvo se nece dijeliti sunetima poput letka, ono se treba steci.
Zar vi mislite da je netko hrvat samo zato sto zbog vlastite koristi uzme domukent?
Mujo ce ostati mujo sve i da ima 15 domovnica.
Najbolji primjer su turci u njemackoj, nakon pete generacije jedva pricaju njeamcki, igraju npr. za njem reprezentaciju, a par godina nakon toga kumuju erdoganu...

Istocni Mostar treba razseliti i imovinu pokupovati.
Što s primjerom aktualnog trenera Dinama? Otac Enver iz istočnog Mostara, musliman 1/1. Trener Sergej, prva generacija Hrvata. Sinovi mu se zovu Leon i Matija :zubati


Upravo to.

Jugoslavenstvo propali projekt.
"Bošnjaštvo" propali projekt.

Hrvati kao i svi drugi narodi tu u regiji iseljavaju i nestaju.

Hrvatsku se ne može nadopuniti Hrvatima iz BiH, niti ima tko nadomjestiti BiH Hrvate. Svi odlaze gdje im je bolje.

Ekskluzivitet hrvatstva i šepurenje ostavite za seosko guvno.

Nama su suniti dobar izvor novih Hrvata, ako ne vraćanje u katolike, onda agnostika/ateista koji njeguju zapadne/srednjoeuropske/mediteranske civilizacijske vrijednosti.

U Hrvatskoj se vidi kako se lako vraćaju na tvorničke postavke, bilo krštenjem djece ili agnosticizmom/ateizmom s hrvatskim predznakom i kršćanskim društvenim vrijednostima.

Zagreb cilja na obrazovane/talentirane amorfne potomke sunita, a oni koji se kače na Zadrugu ili se motaju u zavjese neka idu Srbima, pošto su im sjedišta vjeroispovijesti u Turskoj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 25 kol 2023, 13:36 
Offline

Pridružen/a: 19 lip 2023, 16:36
Postovi: 360
estoyAqui je napisao/la:
Nas i Muslimane bi se moglo promatrat kao Engleze i Irce
Jest da se ne vole u svojoj zemlji, ali gdje god budu van zemlje ok je
Isto tako hrpetina Iraca živi u UK(Piers Morgan, Pierce Brosnan, Ed Sheeran, Wayne Rooney, Thomas Crowley...) i nitko živ ni ne primjeti da su zapravo Irci. Razmnožavaju se s lokalnim stanovništvom i djeca im postaju Englezi
Tako je i s nama i Muslimanima. U Belfastu i Mostaru zakopane sjekire, u Manchesteru i Rijeci svi za jedno jedan za sve

Hrvatska=Engleska
HNŽ+SBŽ=Sjeverna Irska
Trokutistan=Irska


Dobra analogija, s tim da naši muslimani postanu Hrvati/Englezi u Hrvatskoj/Engleskoj.
Problematična je HNŽ/SBŽ pa Hrvati iz tih područja ne vide ili ne žele prihvatiti proces kroatizacije sunita koji dođu u HR jer im ne vjeruju.
No proces se odvija.
Populacija sunita će biti podijeljena prije od same BiH.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 25 kol 2023, 13:42 
Online
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2020, 12:40
Postovi: 4599
estoyAqui je napisao/la:
Nas i Muslimane bi se moglo promatrat kao Engleze i Irce
Jest da se ne vole u svojoj zemlji, ali gdje god budu van zemlje ok je
Isto tako hrpetina Iraca živi u UK(Piers Morgan, Pierce Brosnan, Ed Sheeran, Wayne Rooney, Thomas Crowley...) i nitko živ ni ne primjeti da su zapravo Irci. Razmnožavaju se s lokalnim stanovništvom i djeca im postaju Englezi
Tako je i s nama i Muslimanima. U Belfastu i Mostaru zakopane sjekire, u Manchesteru i Rijeci svi za jedno jedan za sve

Hrvatska=Engleska
HNŽ+SBŽ=Sjeverna Irska
Trokutistan=Irska
To ne može biti isto prije svega zato što u te dvije skupine nitko ne gleda prema Istanbulu ni Moskvi, kulturne razlike su više kao između Hrvata i Slovenaca,

BTW, u Belfastu nema Engleza, tj. ima ih otprilike koliko i Hrvata u Goraždu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 25 kol 2023, 13:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 37106
Lokacija: Gl. grad regije
weasel je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Ja sam se u SB čudio našoj djeci kako su brzo usvojili hrvatski jezik. Sad mi je normalno, to su sad već ljudi ali govore hrvatski. Ono što mi zadnje vrijeme upada u oči da više ne razlikujem Hrvate i Bošnjake, sad su i Bošnjaci počeli govoriti hrvatski. Mlađi ljudi. :D

I po izgledu više nije lako razlikovat.

Vraćamo ih na tvorničke postavke :palacgore2


Tamo gdje smo najviše ratovali s njima, u SB i sj. Hercegovini Bošnjaci su kao Švabe, garaviji smo mi, ja zujim po tim selima, jbte k'o da si negdje u Švedskoj. U gradove su naseljavali svi ljude ali sela nisu mijenjala stanovništvo tako lako, stoga bi lako bilo moguće da su upravo u ovim krajevima Hrvati podrijetlom, bar ovi sa sela.

Sušta su suprotnost od onih sandžolikih po Sarajevu i istočnoj Bosni. To su sve Srbi.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 25 kol 2023, 13:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 kol 2022, 22:29
Postovi: 1838
Kreativan je napisao/la:
estoyAqui je napisao/la:
Nas i Muslimane bi se moglo promatrat kao Engleze i Irce
Jest da se ne vole u svojoj zemlji, ali gdje god budu van zemlje ok je
Isto tako hrpetina Iraca živi u UK(Piers Morgan, Pierce Brosnan, Ed Sheeran, Wayne Rooney, Thomas Crowley...) i nitko živ ni ne primjeti da su zapravo Irci. Razmnožavaju se s lokalnim stanovništvom i djeca im postaju Englezi
Tako je i s nama i Muslimanima. U Belfastu i Mostaru zakopane sjekire, u Manchesteru i Rijeci svi za jedno jedan za sve

Hrvatska=Engleska
HNŽ+SBŽ=Sjeverna Irska
Trokutistan=Irska


Populacija sunita će biti podijeljena prije od same BiH.


Zašto to misliš?
Njih je 1,5-2 milijuna što je puno više nego neke druge nacije(Estonci recimo)
Imaju svoju svijest, svoje gradove, svoja sveučilišta... Sarajevo je njihov glavni centar, kao što je Hrvatima Zagreb i Srbima Beograd
Jest da neće imati neke stvari koje imaju Hrvati ili Srbi, ali su oni svoja zasebna funkcionalna sredina
Nisu kao Hrvati Tuzle, koji ili sele ili se žene s Muslimanima. Tj ne možeš reć da će se podijelit samo tako


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 25 kol 2023, 13:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 37106
Lokacija: Gl. grad regije
Kreativan je napisao/la:
Dr. Van Nostrand je napisao/la:
Što s primjerom aktualnog trenera Dinama? Otac Enver iz istočnog Mostara, musliman 1/1. Trener Sergej, prva generacija Hrvata. Sinovi mu se zovu Leon i Matija :zubati


Upravo to.

Jugoslavenstvo propali projekt.
"Bošnjaštvo" propali projekt.

Hrvati kao i svi drugi narodi tu u regiji iseljavaju i nestaju.

Hrvatsku se ne može nadopuniti Hrvatima iz BiH, niti ima tko nadomjestiti BiH Hrvate. Svi odlaze gdje im je bolje.

Ekskluzivitet hrvatstva i šepurenje ostavite za seosko guvno.

Nama su suniti dobar izvor novih Hrvata, ako ne vraćanje u katolike, onda agnostika/ateista koji njeguju zapadne/srednjoeuropske/mediteranske civilizacijske vrijednosti.

U Hrvatskoj se vidi kako se lako vraćaju na tvorničke postavke, bilo krštenjem djece ili agnosticizmom/ateizmom s hrvatskim predznakom i kršćanskim društvenim vrijednostima.

Zagreb cilja na obrazovane/talentirane amorfne potomke sunita, a oni koji se kače na Zadrugu ili se motaju u zavjese neka idu Srbima, pošto su im sjedišta vjeroispovijesti u Turskoj.



Srbi su još bolji, ima ih puno više.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 25 kol 2023, 13:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 kol 2022, 22:29
Postovi: 1838
Dr. Van Nostrand je napisao/la:
estoyAqui je napisao/la:
Nas i Muslimane bi se moglo promatrat kao Engleze i Irce
Jest da se ne vole u svojoj zemlji, ali gdje god budu van zemlje ok je
Isto tako hrpetina Iraca živi u UK(Piers Morgan, Pierce Brosnan, Ed Sheeran, Wayne Rooney, Thomas Crowley...) i nitko živ ni ne primjeti da su zapravo Irci. Razmnožavaju se s lokalnim stanovništvom i djeca im postaju Englezi
Tako je i s nama i Muslimanima. U Belfastu i Mostaru zakopane sjekire, u Manchesteru i Rijeci svi za jedno jedan za sve

Hrvatska=Engleska
HNŽ+SBŽ=Sjeverna Irska
Trokutistan=Irska
To ne može biti isto prije svega zato što u te dvije skupine nitko ne gleda prema Istanbulu ni Moskvi, kulturne razlike su više kao između Hrvata i Slovenaca,

BTW, u Belfastu nema Engleza, tj. ima ih otprilike koliko i Hrvata u Goraždu.

Uvažavam mišljenje, ali je sukob sukob
Možda je i još gore u Belfastu, gdje se ne mogu gledat pa podižu zidove
U Mostaru ljudi imaju interakciju jedni s drugima


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 89121 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3244, 3245, 3246, 3247, 3248, 3249, 3250 ... 3565  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: dreamteam, hoblatopla i 91 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO