HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 ožu 2024, 08:09.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 284 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Beograd i Zagreb su garant opstojnosti Srba i Hrvata u BiH
PostPostano: 16 kol 2019, 16:07 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
novovrijeme je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:

Ti bas polupao loncice...

Ocigledno je da sam govorio o "ocevima nacija" a ti reci stotinama tisuca protjeranih sa svojih ognjista da im nisu jebali sve po spisku...


Jao Bližnji lažovčino...

Sarajlija Bosanac je napisao/la:

Kada tako lijepo molite, vama cu ispuniti zelju.

Nema vise niti novih tema niti komentara.

Zbogom!


Srami se alaha koji te je napravio tako lazljivog...


Ko spomene Bozije ime, tome cu i odgovoriti.

Nikada ne lazem. Dakle, obecao sam da necu komentirati i raspravljati sa onima koji to ne zele niti nastojati pomagati vama svima.

Od sada treba zaslusiti savjet lijepim i kulturnim dijalogom...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd i Zagreb su garant opstojnosti Srba i Hrvata u BiH
PostPostano: 16 kol 2019, 16:09 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 29911
Dobro, ne napadajte čovjeka.

Vratio se jer je postao ovisnik o forumu. Ja ga u potpunosti razumijem. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

772 of 2558 - 30.18%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd i Zagreb su garant opstojnosti Srba i Hrvata u BiH
PostPostano: 16 kol 2019, 16:12 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Naša Kvačica je napisao/la:
Dobro, ne napadajte čovjeka.

Vratio se jer je postao ovisnik o forumu. Ja ga u potpunosti razumijem. :zubati


Opet par sedmica sutnje tek toliko da vam pokazem da nisam ovisan o vama...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd i Zagreb su garant opstojnosti Srba i Hrvata u BiH
PostPostano: 16 kol 2019, 16:15 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 29911
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:
Dobro, ne napadajte čovjeka.

Vratio se jer je postao ovisnik o forumu. Ja ga u potpunosti razumijem. :zubati


Opet par sedmica sutnje tek toliko da vam pokazem da nisam ovisan o vama...


Samo par tjedana? Sigurno nije bilo više? Vrijeme leti. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

772 of 2558 - 30.18%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd i Zagreb su garant opstojnosti Srba i Hrvata u BiH
PostPostano: 16 kol 2019, 16:16 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 29911
Nego @Sarajlija, i mene zanima: Gdje si skupio biserje koje pred nama prosipaš?

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

772 of 2558 - 30.18%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd i Zagreb su garant opstojnosti Srba i Hrvata u BiH
PostPostano: 22 kol 2019, 05:25 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Naša Kvačica je napisao/la:
Nego @Sarajlija, i mene zanima: Gdje si skupio biserje koje pred nama prosipaš?


Kvacice,

Pitas gdje nadjem ove bisere. Pa rekao sam ti vec, ljudi poput Tesle, Ajnstajna ili mene ne traze bisere. Mi ih stvorimo.

Zasto sebe stavljam u istu kategoriju sa ovom dvojicom? Pa mi mijenjamo ljudsku historiju.

Da sam zivio prije tisucu godina, te bio patrijarh u Konstantinopolju ili papa u Vatikanu, nikada Osmanlije ne bi ni zakoracile u Evropu. Koristio bih Kuran da srusim Islam, a bez toga Turci ne bi bili u stanju da osvajaju ovaj kontinent.

A opet, da sam imao vlast, ona bi me sprijecila ta cisto i tacno vidim i razmisljam…

Par mjeseci nakon teroristickih napada od 11/09/2001 punudio sam americkoj vladi pomoc da porazi terorizam. Rekao sam im da se to moze zaustaviti tisucu puta jeftinije i deset puta brze. Nisu razumjeli sta sam im govorio. Nakon punih 18 godina rata i potrosenih nekoliko triliona dolara jos uvijek im nije jasno gdje i kako grijese.

Rekao sam im upravo ono isto sto sam vama govorio ovih proteklih mjeseci. Koristite Kuran da promijenite islam.

A koja je kljucne razlika izmedju mene naspram Tesle i Ajnstajna? Pa oni su imali ljude oko sebe koji su im vjerovali.

Da je Tesla trebao sam iskopati tunele kojima je vodu Nijagare doveo do tubina koje je isto tako neko drugi napravio da pokrenu generatore koje su isto tako neki majstori sastavili da stvori struju koja je dalekovodima koju su drugi montirali dovedena do Washingtona, nikada Teslina sijalica ne bi zasvijetlila…

Da je Ajnstajn svojim rukama trebao pronaci uran, iskopati ga u rudniku, procistiti ga te izgraditi nuklearnu centralu, ta vrsta energije bi jos uvijek bila nepoznata covjecanstvu.

Ni Isus nije vjeru direktno objasnjavao Rimskom Imperatoru nego dvanaestorici najobicnih stanovnika drevne Palestine.

Njegovi apostoli su vjeru rasirili po svijetu a ne Isus…

Ljudi poput nas samo objasne ideje.

Vase je da ih implementirate i prosirite.

A da je ovo sto govorim lako implementirati, to bi neko vec odradio tokom proteklih 14 stoljeca, zar ne?

Ne znam da li su vam poznata Teslina pisma njegovoj majci u Lici koje je slao iz Amerike u kojima joj govorio da nocima u svojoj sobi Njujorku cuje maursko pojanje i da osjeca da nesto strasno vazno propusta, ali ne moze shvatiti sta.

Koritite Kuran da procistite svoju vjeru da bi bili bolji ljudi.

Ako ne ojacate svoju vjeru i ne naucite kontrolirati ljudsku pohlepu, zbog nje cete i kratkorocnih profita unistiti svijet oko sebe globalnim zagrijavanjem.

Sada vec vise nemate pred sobom stoljeca na raspolaganju da se bezbrizno zajebavate…


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd i Zagreb su garant opstojnosti Srba i Hrvata u BiH
PostPostano: 22 kol 2019, 07:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Citat:
ljudi poput Tesle, Ajnstajna ili mene
:kava :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd i Zagreb su garant opstojnosti Srba i Hrvata u BiH
PostPostano: 22 kol 2019, 09:58 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
je. hrvatima u bejha zagreb jeste garant. garant da će vazda bit pogranična manjina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd i Zagreb su garant opstojnosti Srba i Hrvata u BiH
PostPostano: 22 kol 2019, 10:13 
Online

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6268
s one strane dinare je napisao/la:
je. hrvatima u bejha zagreb jeste garant. garant da će vazda bit pogranična manjina.

Hrvati HB imaju ulogu sredstva potkusurivanja za Zagreb,al šta hoćeš kad nam šalju 25 m kuna godišnje,još kazu da je rekordno :zubati ? Malo smo i nas dva bezosjecajni jer to je strateška svota ,nama jako bitna pogotovo ako se uzme u obzir da zagreb od nas nema nikakve financijske koristi. :zubati Srbi s ove strane drine pucaju od zavisti prema nama, pogotovo ako se uzme u obzir da srbija financira most preko drine te pristupne ceste do bjeljine u vrijednosti 100 m eura, a gdje su tek ostali projekti... Fuj !!!

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd i Zagreb su garant opstojnosti Srba i Hrvata u BiH
PostPostano: 22 kol 2019, 11:27 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Diablo je napisao/la:
s one strane dinare je napisao/la:
je. hrvatima u bejha zagreb jeste garant. garant da će vazda bit pogranična manjina.

Hrvati HB imaju ulogu sredstva potkusurivanja za Zagreb,al šta hoćeš kad nam šalju 25 m kuna godišnje,još kazu da je rekordno :zubati ? Malo smo i nas dva bezosjecajni jer to je strateška svota ,nama jako bitna pogotovo ako se uzme u obzir da zagreb od nas nema nikakve financijske koristi. :zubati Srbi s ove strane drine pucaju od zavisti prema nama, pogotovo ako se uzme u obzir da srbija financira most preko drine te pristupne ceste do bjeljine u vrijednosti 100 m eura, a gdje su tek ostali projekti... Fuj !!!


slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd i Zagreb su garant opstojnosti Srba i Hrvata u BiH
PostPostano: 22 kol 2019, 11:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20414
Diablo je napisao/la:
s one strane dinare je napisao/la:
je. hrvatima u bejha zagreb jeste garant. garant da će vazda bit pogranična manjina.

Hrvati HB imaju ulogu sredstva potkusurivanja za Zagreb,al šta hoćeš kad nam šalju 25 m kuna godišnje,još kazu da je rekordno :zubati ? Malo smo i nas dva bezosjecajni jer to je strateška svota ,nama jako bitna pogotovo ako se uzme u obzir da zagreb od nas nema nikakve financijske koristi. :zubati Srbi s ove strane drine pucaju od zavisti prema nama, pogotovo ako se uzme u obzir da srbija financira most preko drine te pristupne ceste do bjeljine u vrijednosti 100 m eura, a gdje su tek ostali projekti... Fuj !!!

Tko čeka tuđu pomoć crno mu se piše. Mi se moramo sami izborit kako znamo i umijemo. Čak i da dođe neko sposoban u RH na vlast, opet nam nebi pomoglo ako naši predstavnici nisu nizašto.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd i Zagreb su garant opstojnosti Srba i Hrvata u BiH
PostPostano: 22 kol 2019, 12:14 
Online

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6268
weasel je napisao/la:
Diablo je napisao/la:
Hrvati HB imaju ulogu sredstva potkusurivanja za Zagreb,al šta hoćeš kad nam šalju 25 m kuna godišnje,još kazu da je rekordno :zubati ? Malo smo i nas dva bezosjecajni jer to je strateška svota ,nama jako bitna pogotovo ako se uzme u obzir da zagreb od nas nema nikakve financijske koristi. :zubati Srbi s ove strane drine pucaju od zavisti prema nama, pogotovo ako se uzme u obzir da srbija financira most preko drine te pristupne ceste do bjeljine u vrijednosti 100 m eura, a gdje su tek ostali projekti... Fuj !!!

Tko čeka tuđu pomoć crno mu se piše. Mi se moramo sami izborit kako znamo i umijemo. Čak i da dođe neko sposoban u RH na vlast, opet nam nebi pomoglo ako naši predstavnici nisu nizašto.

Kad bi se pozvao na vlastitu politiku a ne oslanjanje na Zagreb mislim da bi jako brzo bio etiketiran kao udbas,srbin,smece,muslimanski igrac,juda itd... Zaostao narod,staces...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd i Zagreb su garant opstojnosti Srba i Hrvata u BiH
PostPostano: 22 kol 2019, 12:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20414
Diablo je napisao/la:
Kad bi se pozvao na vlastitu politiku a ne oslanjanje na Zagreb mislim da bi jako brzo bio etiketiran kao udbas,srbin,smece,muslimanski igrac,juda itd... Zaostao narod,staces...

To je naš problem, što se oslanjamo na Zagreb. Oni samo trebaju biti potpora a ne glavni stup naše politike. Niti jednan narod koji teži autonomiji ili samostalnosti u Europi niju ju dobio na poklon pa nećemo ni mi. Baskija, Katalonija, svi su u sličnom položaju kao i mi. Višestruko ih je manje od naroda s kojima žive i još nemaju neku maticu koja ih podržava kao mi. Stvar je u nama. Bilo nas milijon, pola miliona ili 100k mi se moramo boriti za sebe. Nijemaca je u Belgiji 1% pa imaju sve što im treba.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd i Zagreb su garant opstojnosti Srba i Hrvata u BiH
PostPostano: 22 kol 2019, 21:14 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Carmello Šešelj je napisao/la:
Citat:
ljudi poput Tesle, Ajnstajna ili mene
:kava :zubati


POSLEDNJE PISMO NIKOLE TESLE MAJCI DJUKI

Sreda, 18. novembar…

Majko, pri pomisli na Tebe, osećam se nekako teško i turobno, ne znam kako, ali osećam da nisi dobro. Voleo bih da sam kraj Tebe, sad, i da ti prinesem vode . Sve ove godine moje službe čovečanstvu nisu mi donele ništa do uvreda i poniženja. Jutros sam ustao pre nego je svanulo jer sam ponovo čuo nešto što, već, duže, a kroz san, čujem u svojoj sobi. Čuo sam glas koji poje i moli nekim maurskim jezikom lepu tužbalicu ili zov. Jutros sam oterao san s očiju i potvrdio da glas dolazi odsvakud i da ne mogu odrediti da li je s vana ili iznutra. Bojim se da nisam razum, izgubio. O ovom ne smem pričati dr Lajonelu jer ni njemu više ne verujem. Čuo sam da je posećivao gospodina Edisona pre dve sedmice …

Četvrtak, 19. novembar…

Opet mislim na tebe, Majko. Opet imam onaj nemir i tugu u telu. Danas ću pisati u Ured za patente da moj javni eksperiment pomere za jednu sedmicu ranije jer ja moram krenuti kući, u Otadžbinu, krenuti Tebi. Znam, sad, sigurno da nisi dobro, jer onaj glas, onu tužbalicu ponovo sam čuo sasvim svestan i budan. Još sam razuman…

Petak, 20. novembar…

Nisam pisao u Ured za patente, došao je njihov agent da mi donese potvrde i rekao sam mu, lično, svoje naume. Rekao je da žali, ali da se termini ne mogu pomerati s obzirom da su kongresmeni iz oko 20 saveznih zemalja jedva uskladili termin. Otišao sam do Vodopada i rekao svojim momcima da okrenu turbine i da čekaju na moj poziv, sutra, spremni.
Ja sam odlučio da čovečanstvu darujem ono što mu pripada i vraćam se u Evropu, Tebi, Majko. Vlade zemalja su iste ovde kao i kod kuće. Shvatio sam, sad, na kraju, da je čovečanstvo zavisno o vladama i da pojedinac ne može sam promeniti svet. Ali onaj čudan glas me brine. Znam da nešto znači i da ima veze s Tobom, s mojim eksperimentom, s nečim transcedentalnim …

Subota, 21. novembar…

Draga Majko, sutra polazim u Jugoslaviju. Gospođica Nora je otišla po mom nalogu u Lučku kapetaniju i obezbedila mi kartu do Lisabona, odatle idem vozom do Ciriha, pa onda direktno do kuće. Računam da mi treba oko deset dana, ili dve nedelje, najviše.
Danas sam ušao u Kongresnu zgradu i na sednici Senatora zamolio za par minuta pažnje. Nije im bilo po volji, ali dozvolili su mi. Tražio sam telefon i da me spoje s laboratorijom na Nijagarinim vodopadima. Momci su na moj nalog pustili turbine u pogon i Kongresna sala se obasjala mojom strujom, deset puta jačom od obične, upravo onako kako sam i najavio. Nisu me interesovale njihove reakcije uopšte. Izašao sam odmah napolje, jer nisam ovo radio za njih već za čovečanstvo. Samo sam u momentu kad sam pogledao svetiljku i čekao da “moja” bežična struja dođe s turbina, osetio da nisam ja tvorac ovog sveg.
Osetio sam da je neko ili nešto nosi od Nijagare do Kongresne sale i da je u tom zakonu koji sam smatrao “svojim” otkrićem, nešto što je oduvek postojalo, a da je, samo, meni dato nadahnuće da to uokvirim i čovečanstvu objasnim.
Umjesto sreće i trijumfa, pojavila se neka praznina. Shvatio sam da sam nešto veliko u životu propustio. Nešto kao da sam izostavio, kao da nisam nešto ponuđeno spoznao. Neka formula je bila tako blizu moje spoznaje, a ja je nisam našao ili nisam htio da je nađem. To ima veze s onom maurskom tužbalicom, siguran sam, sad…

Nedelja, 22. novembar…

Ovo pismo nećeš nikad dobiti, Majko. Ne znam zašto ga pišem Tebi koja ga više nikad pročitati ne može… Nek ti je laka zemlja, Majko i oprosti mi što su me moji putevi odveli od Tebe, pa ti ne mogu doći ni na sahranu. Čitam telegram s vešću o tvojoj smrti i prezirem ljude koji nisu bili spremni još pre dve godine da shvate da struja može da se prenese i bez žica. Sad su, evo, videli da može, ali, opet je neće znati vekovima koristiti, jer neko je spalio moju laboratoriju u centru grada do temelja, sa svim spisima i nacrtima. Rekli su mi da se sumnja na gospodina Edisona.
Tako sam ravnodušan da ne prepoznajem sam sebe. Pre bih se, možda i jadao, ali sad više ne jer znam, dobro, da neko ionako sve to drži pod kontrolom i da je “moje” otkriće još prerano došlo za čovečanstvo. I, ustvari, ono uopšte nije “moje”. Znam da to neko nadzire sve da ima plan, pa sam zato, možda i ravnodušan.
Moj brod za Lisabon polazi u 11 sati. Kola me napolju čekaju.
Ovo pismo ću položiti na tvoj grob, kad stignem na naše seosko groblje. Sad verujem u ono što nikad nisam, da sam tamo, negde, još uvek “Ti” i da tvoj život NIJE zauvek prestao. Sad mi je i žao što nisam hteo nikad da se družim s Turcima jer su oni iste onakve tužbalice pevali kao ona iz mojih praskozorja. Sad se sećam da su oni znali mnogo više nego ja o svim ovim stvarima koje, tek, sad, spoznajem.
Zalud moje godine provedene u nauci, kad ona bejaše jalova. Moli, tamo, za mene, Majko, ako možeš, tom maurskom tužbalicom za izgubljenu dušu svog sirotog neukog sina…

Nikola Tesla


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd i Zagreb su garant opstojnosti Srba i Hrvata u BiH
PostPostano: 22 kol 2019, 23:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9785
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Pa rekao sam ti vec, ljudi poput Tesle, Ajnstajna ili mene ne traze bisere. Mi ih stvorimo.

Zasto sebe stavljam u istu kategoriju sa ovom dvojicom? Pa mi mijenjamo ljudsku historiju.

Da sam zivio prije tisucu godina, te bio patrijarh u Konstantinopolju ili papa u Vatikanu, nikada Osmanlije ne bi ni zakoracile u Evropu.A koja je kljucne razlika izmedju mene naspram Tesle i Ajnstajna?
Ljudi poput nas samo objasne ideje.

:smijeh :sega
O Bože baci ciglu,i budi precizan !

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd i Zagreb su garant opstojnosti Srba i Hrvata u BiH
PostPostano: 22 kol 2019, 23:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Graničar18 je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Pa rekao sam ti vec, ljudi poput Tesle, Ajnstajna ili mene ne traze bisere. Mi ih stvorimo.

Zasto sebe stavljam u istu kategoriju sa ovom dvojicom? Pa mi mijenjamo ljudsku historiju.

Da sam zivio prije tisucu godina, te bio patrijarh u Konstantinopolju ili papa u Vatikanu, nikada Osmanlije ne bi ni zakoracile u Evropu.A koja je kljucne razlika izmedju mene naspram Tesle i Ajnstajna?
Ljudi poput nas samo objasne ideje.

:smijeh :sega
O Bože baci ciglu,i budi precizan !


Pusti covjeka alah mu se javio u snu.
Jeste Mehmedalija ti si novi Tesla.
Oprosti nama smrtnicima sto ne vidimo. Sutra cemo se otimati oko tebe ko sto se Hrvati otimaju oko Srbina Tesle.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd i Zagreb su garant opstojnosti Srba i Hrvata u BiH
PostPostano: 23 kol 2019, 09:11 
Online

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6268
novovrijeme je napisao/la:
Graničar18 je napisao/la:
:smijeh :sega
O Bože baci ciglu,i budi precizan !


Pusti covjeka alah mu se javio u snu.
Jeste Mehmedalija ti si novi Tesla.
Oprosti nama smrtnicima sto ne vidimo. Sutra cemo se otimati oko tebe ko sto se Hrvati otimaju oko Srbina Tesle.

"Drago mi je što me i Hrvati smatraju svojim jer su moji preci hrvatski koljenovići Draganići iz Zadra. Kao hrvatski plemići u 16. stoljeću došli su u Liku i tu ostali. U Liku su moji prepreci došli preko Novog Vinodola. Preci moje majke, Kalinići, također su hrvatski plemići iz Novog Vinodola. Moj pradjed stjecajem okolnosti morao je otići u Bosansku krajinu (turska Hrvatska) i tamo se oženio pravoslavnom djevojkom i prešao na pravoslavlje. On je imao isturene prednje zube pa ga je narod prozvao Tesla prema alatki kojom se obrađuje drvo i otud i moje sadašnje prezime Tesla. To je zapravo nadimak. Moj djed je bio časnik u ličkoj regimenti, a moj otac pravoslavni prota!“

Teslin dnevnik...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd i Zagreb su garant opstojnosti Srba i Hrvata u BiH
PostPostano: 23 kol 2019, 09:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Diablo je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:

Pusti covjeka alah mu se javio u snu.
Jeste Mehmedalija ti si novi Tesla.
Oprosti nama smrtnicima sto ne vidimo. Sutra cemo se otimati oko tebe ko sto se Hrvati otimaju oko Srbina Tesle.

"Drago mi je što me i Hrvati smatraju svojim jer su moji preci hrvatski koljenovići Draganići iz Zadra. Kao hrvatski plemići u 16. stoljeću došli su u Liku i tu ostali. U Liku su moji prepreci došli preko Novog Vinodola. Preci moje majke, Kalinići, također su hrvatski plemići iz Novog Vinodola. Moj pradjed stjecajem okolnosti morao je otići u Bosansku krajinu (turska Hrvatska) i tamo se oženio pravoslavnom djevojkom i prešao na pravoslavlje. On je imao isturene prednje zube pa ga je narod prozvao Tesla prema alatki kojom se obrađuje drvo i otud i moje sadašnje prezime Tesla. To je zapravo nadimak. Moj djed je bio časnik u ličkoj regimenti, a moj otac pravoslavni prota!“

Teslin dnevnik...


Kriza identiteta: Tamo daleko "hrvatska domoljubna pjesma" (VIDEO)

Pjesmu "Tamo daleko" koja govori o najvećoj žrtvi srpskih junaka iz Velikog rata, Hrvati su prisvojili i nazvali je "hrvatska domoljubna pjesma".

Hrvati očigledno nemaju svoje velike umove pa prisvajaju Teslu, Gundulića, Boškovića,... a takođe prisvajaju i srpske nacionalne pjesme.

Pjesmu "Tamo daleko" koja govori o najvećoj žrtvi srpskih junaka iz Velikog rata, Hrvati su prisvojili i nazvali je "hrvatska domoljubna pjesma". Ispod videa za pjesmu "Tamo daleko" u hrvatskom izvođenju stoji opis da nju decenijama pjevaju Hrvati u Јužnoj Americi

- Pjesmu "Tamo daleko" već decenijama pjevaju Hrvati iz Јužne Amerike, posebno iz Punta Arenasa u Čileu gdje je veliki broj doseljenih Dalmatinaca, najviše s ostrva Brača. U Punta Arenasu Hrvati sudjeluju u životu zajednice i ističu vlastiti doprinos u stvaranju čileanskog društva - stoji u opisu pjesme.

https://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=348453


_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd i Zagreb su garant opstojnosti Srba i Hrvata u BiH
PostPostano: 23 kol 2019, 09:17 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 29911
Diablo je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:

Pusti covjeka alah mu se javio u snu.
Jeste Mehmedalija ti si novi Tesla.
Oprosti nama smrtnicima sto ne vidimo. Sutra cemo se otimati oko tebe ko sto se Hrvati otimaju oko Srbina Tesle.

"Drago mi je što me i Hrvati smatraju svojim jer su moji preci hrvatski koljenovići Draganići iz Zadra. Kao hrvatski plemići u 16. stoljeću došli su u Liku i tu ostali. U Liku su moji prepreci došli preko Novog Vinodola. Preci moje majke, Kalinići, također su hrvatski plemići iz Novog Vinodola. Moj pradjed stjecajem okolnosti morao je otići u Bosansku krajinu (turska Hrvatska) i tamo se oženio pravoslavnom djevojkom i prešao na pravoslavlje. On je imao isturene prednje zube pa ga je narod prozvao Tesla prema alatki kojom se obrađuje drvo i otud i moje sadašnje prezime Tesla. To je zapravo nadimak. Moj djed je bio časnik u ličkoj regimenti, a moj otac pravoslavni prota!“

Teslin dnevnik...


Eto ga, Tesla osobno razjasnio, nema potrebe za daljom raspravom. :herceg_bosna

Budimo realni, svima je bilo sumnjivo, onako kulturan i fin čovjek, a da je Srbin. :sega

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

772 of 2558 - 30.18%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd i Zagreb su garant opstojnosti Srba i Hrvata u BiH
PostPostano: 23 kol 2019, 09:25 
Online

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6268
Naša Kvačica je napisao/la:
Diablo je napisao/la:
"Drago mi je što me i Hrvati smatraju svojim jer su moji preci hrvatski koljenovići Draganići iz Zadra. Kao hrvatski plemići u 16. stoljeću došli su u Liku i tu ostali. U Liku su moji prepreci došli preko Novog Vinodola. Preci moje majke, Kalinići, također su hrvatski plemići iz Novog Vinodola. Moj pradjed stjecajem okolnosti morao je otići u Bosansku krajinu (turska Hrvatska) i tamo se oženio pravoslavnom djevojkom i prešao na pravoslavlje. On je imao isturene prednje zube pa ga je narod prozvao Tesla prema alatki kojom se obrađuje drvo i otud i moje sadašnje prezime Tesla. To je zapravo nadimak. Moj djed je bio časnik u ličkoj regimenti, a moj otac pravoslavni prota!“

Teslin dnevnik...


Eto ga, Tesla osobno razjasnio, nema potrebe za daljom raspravom. :herceg_bosna

Budimo realni, svima je bilo sumnjivo, onako kulturan i fin čovjek, a da je Srbin. :sega

Samo nam Milorad Dodik malo kvari statistiku :zubati :sega

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd i Zagreb su garant opstojnosti Srba i Hrvata u BiH
PostPostano: 23 kol 2019, 12:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2503
novovrijeme je napisao/la:
Diablo je napisao/la:
"Drago mi je što me i Hrvati smatraju svojim jer su moji preci hrvatski koljenovići Draganići iz Zadra. Kao hrvatski plemići u 16. stoljeću došli su u Liku i tu ostali. U Liku su moji prepreci došli preko Novog Vinodola. Preci moje majke, Kalinići, također su hrvatski plemići iz Novog Vinodola. Moj pradjed stjecajem okolnosti morao je otići u Bosansku krajinu (turska Hrvatska) i tamo se oženio pravoslavnom djevojkom i prešao na pravoslavlje. On je imao isturene prednje zube pa ga je narod prozvao Tesla prema alatki kojom se obrađuje drvo i otud i moje sadašnje prezime Tesla. To je zapravo nadimak. Moj djed je bio časnik u ličkoj regimenti, a moj otac pravoslavni prota!“

Teslin dnevnik...


Kriza identiteta: Tamo daleko "hrvatska domoljubna pjesma" (VIDEO)

Pjesmu "Tamo daleko" koja govori o najvećoj žrtvi srpskih junaka iz Velikog rata, Hrvati su prisvojili i nazvali je "hrvatska domoljubna pjesma".

Hrvati očigledno nemaju svoje velike umove pa prisvajaju Teslu, Gundulića, Boškovića,... a takođe prisvajaju i srpske nacionalne pjesme.

Pjesmu "Tamo daleko" koja govori o najvećoj žrtvi srpskih junaka iz Velikog rata, Hrvati su prisvojili i nazvali je "hrvatska domoljubna pjesma". Ispod videa za pjesmu "Tamo daleko" u hrvatskom izvođenju stoji opis da nju decenijama pjevaju Hrvati u Јužnoj Americi

- Pjesmu "Tamo daleko" već decenijama pjevaju Hrvati iz Јužne Amerike, posebno iz Punta Arenasa u Čileu gdje je veliki broj doseljenih Dalmatinaca, najviše s ostrva Brača. U Punta Arenasu Hrvati sudjeluju u životu zajednice i ističu vlastiti doprinos u stvaranju čileanskog društva - stoji u opisu pjesme.

https://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=348453



Srpska psihopatologija i stockholmski sindrom.

Mi prisvajamo Dubrovčane reče srbin.
Iste te Dubrovčane koji su vas srbe tretirali ko pse, te niste nikad smjeli prenoćiti unutar grada niti imati svoju bogomolju, što je čak židovima bilo dopušteno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd i Zagreb su garant opstojnosti Srba i Hrvata u BiH
PostPostano: 23 kol 2019, 18:58 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Djuka, majka Nikole Tesle, umire 1892 godine u Gospicu.

To je punih 14 godina nakon sto je Osmanlijsko Carstvo protjerano iz Bosanskog Vilajeta od strane Habsburske Monarhije.

Imperija sa Bosfora je u tom trenutku na samrtnickoj postelji, u smrtonosnom hropcu, les koji se raspada, bez ikakve prepoznatljive vojne, ekonomske, naucne ili tehnoloske vrijednosti.

I sta svojoj majci govori Nikola, najveci zivi svjetski um u tom trenutku?

Govori o maurskom pojanju koje mu dolazi u snove i na javi. Sta je to pojanje? To su upute iz Bozije Knjige.

Vidite, Nikola Tesla ocigledno ne krivi Boziju Knjigu za propast osmanlijskog carstva. On jos uvijek vidi kolosalnu vrijednost u njoj, cime (in)direktno optuzuje islam kao flagrantno odstupanje od ciste vjere.

Geniji uvijek gledaju nekoliko decenija ispred sebe a ne u blato u kojem se svijet trenutno nalazi. Geniji se bave principima koji se vjecni i za koje je pola stoljeca samo treptaj oka.

I sta Tesla to osjeca? Sta je to kolosalno vazno propustio shvatiti?

Da treba razdvojiti vjeru od religija i klera koji samo dijele ljude i medjusobno ih zavadjaju oko starovjekovnih ljudskih kultura i obicaja. Umjesto da cista vjera spaja ljude, religije ih razdvajaju i dijele.

Tesla intuitivno osjeca da ce pogresna interpretacija i implementacija vjere gurnuti covjecanstvo za nekoliko decenija u strasni rat i da je on to mogao sprijeciti da se tom problemu vise posvetio.

Covjek koji je osvijetlio citav svijet, pokrenuo citavu industriju snagom njegovih elektromotorima te premostio okeane radiotalasima osjeca da je svoj intelekt mogao posvetiti mnogo vaznijim problemima - onima koji izazivaju mnogo vise nesrece, stradanja i patnje...

Ima li ista drugo sto simbolizira Bosnu bolje od tog i takvog Tesle? Covjek hrvatskog i srpskog porijekla, ciji su se preci upoznali u Bosni, i koji prepoznaje vrijednost Bozije Knjige?

Niko nije Bosnu i Jugoslaviju bolje razumio od Tesle i Tita...

Sta je istovjetno toj dvojici?

Pa fokusiraju se na ono sto nam je zajednicko a ne po cemu se razlikujemo. Zar ima bolji nacin da se ljudu okupe, sloze i ujedine?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd i Zagreb su garant opstojnosti Srba i Hrvata u BiH
PostPostano: 23 kol 2019, 20:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 22:02
Postovi: 533
Ima nešto u ovome što Sarajlija priča.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd i Zagreb su garant opstojnosti Srba i Hrvata u BiH
PostPostano: 23 kol 2019, 20:46 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 29911
gušter je napisao/la:
Ima nešto u ovome što Sarajlija priča.


:zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

772 of 2558 - 30.18%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd i Zagreb su garant opstojnosti Srba i Hrvata u BiH
PostPostano: 23 kol 2019, 22:07 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
Blago Hrvatima kada u Zagrebu imaju takvog "garanta". Pustili ih niz vodu radi etnicki ciste nacionalne drzave hrvatskog naroda u svojim punim granicama bez remetilackog srpskog faktora. A vas Hrvate u BiH ko yebe. Yebite se s Bosnjacima u Federaciji.

:D

Nemojte se ljutiti na ovu moju opasku. I sami ste svijesni da je gore spomenuto istina.

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 284 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Diablo, neretvanin i 26 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO