Koliko vidim po karti Kolonić, Vedro Polje i Bukovača su vrlo vjerojatno bili pod HVOom. Pogledaj granicu federacije i RS.
Sve što danas drži RS je prije držao HVO. Od tuda smo se povukli nakon Daytona. Riječ je o samom "finom" rubu.
Tu smo vjerojatno držali i kalate i ostrovicu s lijeve strane Une, kod Kulen Vakufa, a vjerojatno i sam Kulen Vakuf...
Tu je jedna moja karta koja baš i nije precizna;
https://hr.wikipedia.org/wiki/Ju%C5%BEn ... fronts.pngBošnjina karta ima grešaka na jugu Žepča, u Usori, onaj dio dobojske općine, te u Ravne Brčko, odnosno općinama Brčko, Gradačac i Srebrenik.
Na jugu, mi držimo Hudutsko i istočni komad juga prozorske općine. Fronta je još kriva kod Kreševa, Fojnice i Kiseljaka, a i Lašva je pretanka. No mislim da sam to već ispravio.
Uskoplje, bi ovo trebalo biti fronta;
http://img10.imageshack.us/img10/4257/28jbps.gif Dakle, naše je i Vilić Polje i Ždrimci.
Od hrvatskih sela, zeleni drže Bistricu i Krupu, te s druge strane Gornju i Donju Ričicu, Rošilje, Humac i Pajić polje.
Dakle, 7 naših sela.
Tu ti je karta općine Uskoplje;
http://img101.imageshack.us/img101/4154 ... prsten.jpgBošnjo je seronja, nemoj se čuditi kad nešto kaže pa se predomisli.
Onda si zaboravio neke stvari pobojat kad si ispravljao Bošnju. Ako već imaš te podatke, mogao bi onda još malo ispravit onu Bošnjinu kartu sa svim selima, pa da imamo napokon jednu pouzdanu kartu preddaytonske kontrole i to lijepo po naseljima gdje se vidi točno čije je što. Ako imaš vremena i volje, bilo bi korisno to imat ovdje na forumu.