HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 srp 2024, 00:24.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 2751 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Inzko nametnuo zakon o zabrani negiranja genocida
PostPostano: 01 pro 2022, 14:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36530
Lokacija: Gl. grad regije
Srpsčanin je napisao/la:
Nijaza Durakovića i Ante Markovića.Mi s njima i oni s nama nemaju nikakve veze.Niti su učestvovali u stvaranju Srpske niti danas žive u Srpskoj.


Pa Dodik je doslovno bio u reformistima A. Markovića. Evo ga na pogrebu Anti.

slika

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko nametnuo zakon o zabrani negiranja genocida
PostPostano: 01 pro 2022, 15:01 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 18:46
Postovi: 7072
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
Junuz Djipalo je napisao/la:
Srpsčanin je napisao/la:
Nijaza Durakovića i Ante Markovića.Mi s njima i oni s nama nemaju nikakve veze.Niti su učestvovali u stvaranju Srpske niti danas žive u Srpskoj.


Pa Dodik je doslovno bio u reformistima A. Markovića. Evo ga na pogrebu Anti.

slika

Vjerovatno još ima izuzetaka ali uopšte uzev glasači pomenutih kad je o Srbima rijec živjeli su uglavnom u Sarajevu i drugim da kažemo gradovima. To je neki sloj srpskog stanovništva koji jeste bio privilegovan i odakle su se draftovali ti direktori o kojima govori Rutiner jer su imali partizanski pedigre.Sustinski oni su nekakvi politički Bosanci a što znaci velikomuslimani.Danas takvi ne postoje Takvih je 1992 pobjeglo iz BiH vjerovatno blizu 97 %.
Poenta je u tome da ih je pogrešno pripisivati nama kad su oni iako po etničkom porijeklu Srbi politički praktično isto sa muslimanima.

_________________
The ratio of 51:49 of the territorial proposal of the Contact Group is a foundation of the agreement. That territorial proposal is open for changes resulting from the joint agreements.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko nametnuo zakon o zabrani negiranja genocida
PostPostano: 01 pro 2022, 15:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2022, 13:21
Postovi: 7777
Srpsčanin je napisao/la:
Rutinerr je napisao/la:

Itekako su se pitali.
Pogotovo su se pitali u Titinoj BiH.
Srbi su bili direktori preduzeća.
Direktori škola. Sve vodeće pozicije su Srbi dužili. Bio je tu i tamo neki komunista Meho na rukovodećoj poziciji.

Srbi s kontrolisali vojni sektor, a u šta smo se uvjerili početkom 90-tih. Oficiri su uglavnom bili Srbi.

Srbi su radili i neke druge stvari koje pokazuju kako su planirali ovo što se desilo 90-tih.

Recimo, u Goraždu su svi bitniji objekti na desnoj strani Drine (ako gledamo tok rijeke).
Odgovor na pitanje zašto je sasvim jasan, Drina je planirana da bude granica.
Taj dio Goražda je planiran u nekakvoj velikosrpskoj državi.

Pa ti misliš da će tek tako proći taj žal za komunističkom tvorevinom.
U BiH je to bilo najjače, pa treba i najviše vremena da završimo s tim.
No i posljednje generacije koje se nostalgično sjećaju vremena srboslavije polako izlaze i mlađi naraštaji sigurno neće njegovati tu tradiciju.

Nije važno šta je bio direktor Važno je šta su bili radnici odnosno ostali zaposleni Na jednog direktora dolazilo je stotine pa i hiljade ostalih zaposlenih a industrija je podizana tamo gde su živeli muslimani i Hrvati a ne tamo gde su živeli Srbi.I ne samo industrija nego je čitav preobražaj j u smislu modernizacije bio fokusiran na dijelove BiH koje su naseljavali muslimani i Hrvati dok su krajevi sa srpskom većinom u najvećoj mjeri zaobidjeni u tim procesima što je dovelo do depopulacije istih.
Ne placu Muslimani za Titovinom bez osnova.Imali su državu BiH u to vrijeme ali su je izgubili u ratu 1992.
Jedan broja Srba jeste bio privilegovan u tom sistemu ali to su glasači Nijaza Durakovića i Ante Markovića.Mi s njima i oni s nama nemaju nikakve veze.Niti su učestvovali u stvaranju Srpske niti danas žive u Srpskoj.


Jeste, teška industrija je bila koncentricana u centralnoj Bosni, samim tim i najveća zagađenja. Baš smo se usrećili s tim.
Hrvate u BiH, pogotovo zapadnu Hercegovinu ste ekskomunicirali iz društva u Jugoslaviji.

Ma ja, do Olimpijade se Sarajevo zaobilazilo ko da je kužno. Pusti tu priču.
Jesu li i Milošević i Mladić bili glasači Durakovića i Markovića? Kako vi to fino upakujete, nije ni čudo da su naivni Muslimani-Jugosloveni u sve vjerovali :zubati
Veliki komunisti su bili i najveći rasturači Juge.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko nametnuo zakon o zabrani negiranja genocida
PostPostano: 01 pro 2022, 15:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2022, 13:21
Postovi: 7777
Junuz Djipalo je napisao/la:
Srpsčanin je napisao/la:
Nijaza Durakovića i Ante Markovića.Mi s njima i oni s nama nemaju nikakve veze.Niti su učestvovali u stvaranju Srpske niti danas žive u Srpskoj.


Pa Dodik je doslovno bio u reformistima A. Markovića. Evo ga na pogrebu Anti.

slika


Ma Dodik je kapitalista :zubati

Prošao je on sve, jasno mu je da stado puši priču koju iznova i iznova priča.
Konj koji dobija se ne mijenja.
To što je ta priča šuplja, a očito nije ni bitno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko nametnuo zakon o zabrani negiranja genocida
PostPostano: 01 pro 2022, 15:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36530
Lokacija: Gl. grad regije
Ma Dodo nije nikakav nacionalist. Kao ni Čović, samo Bošnje imaju takve...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko nametnuo zakon o zabrani negiranja genocida
PostPostano: 01 pro 2022, 15:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 31635
mirusvijetu je napisao/la:
Rutinerr je napisao/la:

Zamisli da su vam predložili da se zovete Katolici kao narod?!


Ako ćemo pošteno, kod nas se nikad nije uvriježilo mišljenje o bosanskim katolicima i pravoslavcima kao dijelu hrvatskog i srpskog naroda. Mislim o raspoloženju u narodu.

Na jednu stranu javni istupi političara, kao i činjenica da svako gradi svoj identitet ali teško je identificirati nekog iz Sarajeva, Tuzle, Doboja ili Žepča nekakvim Hrvatom ili Srbinom, ako taj sa Hrvatskom i Srbijom, osim možda religije, nema ništa zajedničko. Meni je privatno to pomalo smiješno, to silno upiranje da se pokažu većim Hrvatima i Srbima od onih pravih. Veći katolik od pape.
Ono, živi sprat iznad tebe, cijeli njegov život i život njegovih je Bosna i onda maše nekakvim trobojkama ili kockicama.

No dobro. Ja ću naravno, uvijek, iz kurtoazije ispoštovati ako neko smatra sebe Srbinom ili Hrvatom, ali privatno imam drugo mišljenje.

To je totalno neprirodno i zato je i prevladavajući, iskren te bez loših namjera, stav o njima kao Bosancima ili Bošnjacima.


Što kaže tvoj narod, žive li u Srbiji Bošnjaci ili su to sve Srbi?

Romi ne postoje nikako onda jer nemaju državu nigdje? Ima li Židova van Izraela?

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

896 of 2558 - 35.03%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko nametnuo zakon o zabrani negiranja genocida
PostPostano: 01 pro 2022, 15:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 10:57
Postovi: 9626
Lokacija: HR HB
kurtoazni fašista,... su mehko Š :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko nametnuo zakon o zabrani negiranja genocida
PostPostano: 01 pro 2022, 15:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2012, 23:49
Postovi: 1338
mirusvijetu je napisao/la:
Ono, živi sprat iznad tebe, cijeli njegov život i život njegovih je Bosna i onda maše nekakvim trobojkama ili kockicama.


https://youtu.be/Uian6q982wA



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko nametnuo zakon o zabrani negiranja genocida
PostPostano: 01 pro 2022, 16:16 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 18:46
Postovi: 7072
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
Rutinerr je napisao/la:
Srpsčanin je napisao/la:
Nije važno šta je bio direktor Važno je šta su bili radnici odnosno ostali zaposleni Na jednog direktora dolazilo je stotine pa i hiljade ostalih zaposlenih a industrija je podizana tamo gde su živeli muslimani i Hrvati a ne tamo gde su živeli Srbi.I ne samo industrija nego je čitav preobražaj j u smislu modernizacije bio fokusiran na dijelove BiH koje su naseljavali muslimani i Hrvati dok su krajevi sa srpskom većinom u najvećoj mjeri zaobidjeni u tim procesima što je dovelo do depopulacije istih.
Ne placu Muslimani za Titovinom bez osnova.Imali su državu BiH u to vrijeme ali su je izgubili u ratu 1992.
Jedan broja Srba jeste bio privilegovan u tom sistemu ali to su glasači Nijaza Durakovića i Ante Markovića.Mi s njima i oni s nama nemaju nikakve veze.Niti su učestvovali u stvaranju Srpske niti danas žive u Srpskoj.


Jeste, teška industrija je bila koncentricana u centralnoj Bosni, samim tim i najveća zagađenja. Baš smo se usrećili s tim.
Hrvate u BiH, pogotovo zapadnu Hercegovinu ste ekskomunicirali iz društva u Jugoslaviji.

Ma ja, do Olimpijade se Sarajevo zaobilazilo ko da je kužno. Pusti tu priču.
Jesu li i Milošević i Mladić bili glasači Durakovića i Markovića? Kako vi to fino upakujete, nije ni čudo da su naivni Muslimani-Jugosloveni u sve vjerovali :zubati
Veliki komunisti su bili i najveći rasturači Juge.

O zagađenju se u vrijeme kad je podizana ta industrija znalo ništa ili malo.Nije samo teška industrija.Gro ulaganja tzv društvenog kapitala privatni nije mi postojao bilo je u muslimanske ddijelive BiH i Gigant Agrokomerc je podignut u čisto muslimanskoj sredini.Gradjwni su putevi i sve drugo što je doprinosilo da što više muslimana ostane u BiH i prosperitetno živi.Od Srba je u sarajevskom polju oduzimano zemljište da bi se gradila stambena naselja u koja su naseljeni u velikoj većini muslimani.
Ne znam o kakvim Jugoslovenima Muslimanima govoriš.Niti je jugoslovenstvo kad uzelo maha niti je islam kompatibilan sa jugoslovenstvom.Mozda u smislu projekcija da bi na nesto duzi rok kad bi se zadržali tadašnji demografski trendovi muslimani postali većina u okvirima nekadašnje SFRJ pa da se ta državna tvorevina u cjelini transformiše u islamsku državu.Drugih dodirnih tačaka islam i Jugoslavija nemaju.

_________________
The ratio of 51:49 of the territorial proposal of the Contact Group is a foundation of the agreement. That territorial proposal is open for changes resulting from the joint agreements.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko nametnuo zakon o zabrani negiranja genocida
PostPostano: 01 pro 2022, 16:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2022, 13:21
Postovi: 7777
Srpsčanin je napisao/la:
Rutinerr je napisao/la:

Jeste, teška industrija je bila koncentricana u centralnoj Bosni, samim tim i najveća zagađenja. Baš smo se usrećili s tim.
Hrvate u BiH, pogotovo zapadnu Hercegovinu ste ekskomunicirali iz društva u Jugoslaviji.

Ma ja, do Olimpijade se Sarajevo zaobilazilo ko da je kužno. Pusti tu priču.
Jesu li i Milošević i Mladić bili glasači Durakovića i Markovića? Kako vi to fino upakujete, nije ni čudo da su naivni Muslimani-Jugosloveni u sve vjerovali :zubati
Veliki komunisti su bili i najveći rasturači Juge.

O zagađenju se u vrijeme kad je podizana ta industrija znalo ništa ili malo.Nije samo teška industrija.Gro ulaganja tzv društvenog kapitala privatni nije mi postojao bilo je u muslimanske ddijelive BiH i Gigant Agrokomerc je podignut u čisto muslimanskoj sredini.Gradjwni su putevi i sve drugo što je doprinosilo da što više muslimana ostane u BiH i prosperitetno živi.Od Srba je u sarajevskom polju oduzimano zemljište da bi se gradila stambena naselja u koja su naseljeni u velikoj većini muslimani.
Ne znam o kakvim Jugoslovenima Muslimanima govoriš.Niti je jugoslovenstvo kad uzelo maha niti je islam kompatibilan sa jugoslovenstvom.Mozda u smislu projekcija da bi na nesto duzi rok kad bi se zadržali tadašnji demografski trendovi muslimani postali većina u okvirima nekadašnje SFRJ pa da se ta državna tvorevina u cjelini transformiše u islamsku državu.Drugih dodirnih tačaka islam i Jugoslavija nemaju.


Kako o kojim, pa o onim koji su se tako izjašnjavali i koje ste tapšali po ramenu kako su dobra braća.
Itekako je uzelo maha, budale su pred početak rata protestvovale u Sa eto ne damo Jugoslaviju, a ona se već raspala, samo im niko nije javio.
Nema veze islam s tim, ako si bio u partiji, nisi mogao ići u džamiju. Nazovi Muslimani su se svjesno odrekli toga. Dakle, još jedan paradoks da si dao opciju narodu da se naziva Muslimanima, a istovremeno si kao pripadnik partije mogao biti jedino ateista. Podmuklo, al dobro, bilo - prošlo.
Ideja islamske države koju je zagovarao Alija nije imala toliki kapacitet. To bi bila fildžan država kakvu bi mu rado i sin. Ta ideja je zastupana od malog kruga ljudi okupljenih tad oko Alije, a sve prodano kroz nezavisnu i suverenu BiH. Većina Bošnjaka nikad nije bila niti će biti za tu ideju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko nametnuo zakon o zabrani negiranja genocida
PostPostano: 01 pro 2022, 16:40 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 18:46
Postovi: 7072
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
Rutinerr je napisao/la:
Srpsčanin je napisao/la:
O zagađenju se u vrijeme kad je podizana ta industrija znalo ništa ili malo.Nije samo teška industrija.Gro ulaganja tzv društvenog kapitala privatni nije mi postojao bilo je u muslimanske ddijelive BiH i Gigant Agrokomerc je podignut u čisto muslimanskoj sredini.Gradjwni su putevi i sve drugo što je doprinosilo da što više muslimana ostane u BiH i prosperitetno živi.Od Srba je u sarajevskom polju oduzimano zemljište da bi se gradila stambena naselja u koja su naseljeni u velikoj većini muslimani.
Ne znam o kakvim Jugoslovenima Muslimanima govoriš.Niti je jugoslovenstvo kad uzelo maha niti je islam kompatibilan sa jugoslovenstvom.Mozda u smislu projekcija da bi na nesto duzi rok kad bi se zadržali tadašnji demografski trendovi muslimani postali većina u okvirima nekadašnje SFRJ pa da se ta državna tvorevina u cjelini transformiše u islamsku državu.Drugih dodirnih tačaka islam i Jugoslavija nemaju.


Kako o kojim, pa o onim koji su se tako izjašnjavali i koje ste tapšali po ramenu kako su dobra braća.
Itekako je uzelo maha, budale su pred početak rata protestvovale u Sa eto ne damo Jugoslaviju, a ona se već raspala, samo im niko nije javio.
Nema veze islam s tim, ako si bio u partiji, nisi mogao ići u džamiju. Nazovi Muslimani su se svjesno odrekli toga. Dakle, još jedan paradoks da si dao opciju narodu da se naziva Muslimanima, a istovremeno si kao pripadnik partije mogao biti jedino ateista. Podmuklo, al dobro, bilo - prošlo.
Ideja islamske države koju je zagovarao Alija nije imala toliki kapacitet. To bi bila fildžan država kakvu bi mu rado i sin. Ta ideja je zastupana od malog kruga ljudi okupljenih tad oko Alije, a sve prodano kroz nezavisnu i suverenu BiH. Većina Bošnjaka nikad nije bila niti će biti za tu ideju.

Da je potrajala Jugoslavija i da je potrajao komunizam muhamedanci bi postali većina u okviru iste u ne tako dalekoj budućnosti .Nije riječ samo o bejha i ostalim Muslimanima nego i o Albancima koji su imali ogroman prirodni priraštaj.Regrutni sastav nekadašnje JNA vjerovatno je krajem osamdesetih već imao muhamedansku većinu.

_________________
The ratio of 51:49 of the territorial proposal of the Contact Group is a foundation of the agreement. That territorial proposal is open for changes resulting from the joint agreements.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko nametnuo zakon o zabrani negiranja genocida
PostPostano: 01 pro 2022, 16:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2022, 13:21
Postovi: 7777
Srpsčanin je napisao/la:
Rutinerr je napisao/la:

Kako o kojim, pa o onim koji su se tako izjašnjavali i koje ste tapšali po ramenu kako su dobra braća.
Itekako je uzelo maha, budale su pred početak rata protestvovale u Sa eto ne damo Jugoslaviju, a ona se već raspala, samo im niko nije javio.
Nema veze islam s tim, ako si bio u partiji, nisi mogao ići u džamiju. Nazovi Muslimani su se svjesno odrekli toga. Dakle, još jedan paradoks da si dao opciju narodu da se naziva Muslimanima, a istovremeno si kao pripadnik partije mogao biti jedino ateista. Podmuklo, al dobro, bilo - prošlo.
Ideja islamske države koju je zagovarao Alija nije imala toliki kapacitet. To bi bila fildžan država kakvu bi mu rado i sin. Ta ideja je zastupana od malog kruga ljudi okupljenih tad oko Alije, a sve prodano kroz nezavisnu i suverenu BiH. Većina Bošnjaka nikad nije bila niti će biti za tu ideju.

Da je potrajala Jugoslavija i da je potrajao komunizam muhamefanci bi postali većina u okviru iste u ne tako dalekoj budućnosti .Nije riječ samo o bejha i ostalim Muslimanima nego i o Albancima koji su imali ogroman prirodni priraštaj.Regrutni sastav nekadašnje JNA vjerovatno je krajem osamdesetih već imao muhamedansku većinu.


Jel to znači onda da je srpska akcija u BiH bila isključivo iz razloga da muslimani ne postanu većina?
Pa tako i na Kosovu jel, obzirom da je i ranije tamo krenula represija.

Džabe to sve, opet kažem znalo se ko je vukao konce u JNA. To smo vidjeli i tokom ratnih dešavanja.
Kakve ti koristi svi ti rezervisti kad ih nemaš kako naoružati?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko nametnuo zakon o zabrani negiranja genocida
PostPostano: 01 pro 2022, 16:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36530
Lokacija: Gl. grad regije
Pa da, onog trena kad Bošnje postanu relativna manjina u BiH ići će na kruženje teritorija koliko je moguće.

Doživjet ćemo to uskoro. Isti ste.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko nametnuo zakon o zabrani negiranja genocida
PostPostano: 01 pro 2022, 17:37 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 18:46
Postovi: 7072
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
Rutinerr je napisao/la:
Srpsčanin je napisao/la:
Da je potrajala Jugoslavija i da je potrajao komunizam muhamefanci bi postali većina u okviru iste u ne tako dalekoj budućnosti .Nije riječ samo o bejha i ostalim Muslimanima nego i o Albancima koji su imali ogroman prirodni priraštaj.Regrutni sastav nekadašnje JNA vjerovatno je krajem osamdesetih već imao muhamedansku većinu.


Jel to znači onda da je srpska akcija u BiH bila isključivo iz razloga da muslimani ne postanu većina?
Pa tako i na Kosovu jel, obzirom da je i ranije tamo krenula represija.

Džabe to sve, opet kažem znalo se ko je vukao konce u JNA. To smo vidjeli i tokom ratnih dešavanja.
Kakve ti koristi svi ti rezervisti kad ih nemaš kako naoružati?

To je nesto drugo.Pisali smo o vremenu prije izbijanja oružanih sukoba.

_________________
The ratio of 51:49 of the territorial proposal of the Contact Group is a foundation of the agreement. That territorial proposal is open for changes resulting from the joint agreements.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko nametnuo zakon o zabrani negiranja genocida
PostPostano: 01 pro 2022, 22:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2014, 13:08
Postovi: 4869
Lokacija: Bosna
Naša Kvačica je napisao/la:
mirusvijetu je napisao/la:

Ako ćemo pošteno, kod nas se nikad nije uvriježilo mišljenje o bosanskim katolicima i pravoslavcima kao dijelu hrvatskog i srpskog naroda. Mislim o raspoloženju u narodu.

Na jednu stranu javni istupi političara, kao i činjenica da svako gradi svoj identitet ali teško je identificirati nekog iz Sarajeva, Tuzle, Doboja ili Žepča nekakvim Hrvatom ili Srbinom, ako taj sa Hrvatskom i Srbijom, osim možda religije, nema ništa zajedničko. Meni je privatno to pomalo smiješno, to silno upiranje da se pokažu većim Hrvatima i Srbima od onih pravih. Veći katolik od pape.
Ono, živi sprat iznad tebe, cijeli njegov život i život njegovih je Bosna i onda maše nekakvim trobojkama ili kockicama.

No dobro. Ja ću naravno, uvijek, iz kurtoazije ispoštovati ako neko smatra sebe Srbinom ili Hrvatom, ali privatno imam drugo mišljenje.

To je totalno neprirodno i zato je i prevladavajući, iskren te bez loših namjera, stav o njima kao Bosancima ili Bošnjacima.


Što kaže tvoj narod, žive li u Srbiji Bošnjaci ili su to sve Srbi?

Romi ne postoje nikako onda jer nemaju državu nigdje? Ima li Židova van Izraela?


Kako rekoh, to je, iako prevladavajuće, ipak privatno, nezvanično mišljenje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko nametnuo zakon o zabrani negiranja genocida
PostPostano: 01 pro 2022, 22:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2014, 13:08
Postovi: 4869
Lokacija: Bosna
novovrijeme je napisao/la:
mirusvijetu je napisao/la:

E to je drugo.
Ne priznajemo posljedice genocida i etničkog čišćenja.


Priznajete.
Imamo vaš potpis.
Nije ovo vaša pustinja nego Evropa. Potpis se poštuje.


O Dejtonu, kako, zašto i pod kojim uvjetima je potpisan smo već pisali ovdje.

U stvarnosti, nikad ga nismo prihvatili i zato rovarimo protiv njega na svakom koraku.

Kao što ni vi nikad niste prihvatili BiH iako ste potpisali , zar ne?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko nametnuo zakon o zabrani negiranja genocida
PostPostano: 01 pro 2022, 22:42 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 18:46
Postovi: 7072
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
mirusvijetu je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:

Priznajete.
Imamo vaš potpis.
Nije ovo vaša pustinja nego Evropa. Potpis se poštuje.


O Dejtonu, kako, zašto i pod kojim uvjetima je potpisan smo već pisali ovdje.

U stvarnosti, nikad ga nismo prihvatili i zato rovarimo protiv njega na svakom koraku.

Kao što ni vi nikad niste prihvatili BiH iako ste potpisali , zar ne?
nismo i nikad nećemo prihvatiti Nakaradu osim ako vas
se iseli toliko da mi postanemo vecina .Za sad ste dobri u iseljavanju ali možete vi to i bolje.Znate i sami da možete bolje.Ne morate svi u Njemačku.Ima i drugih država kojima bi radna snaga bila dobrodosla.Ne tražimo od vas da idete u Tursku iako bi to bilo najprirodnije ali ima Finska,ima Francuska,Irska...

_________________
The ratio of 51:49 of the territorial proposal of the Contact Group is a foundation of the agreement. That territorial proposal is open for changes resulting from the joint agreements.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko nametnuo zakon o zabrani negiranja genocida
PostPostano: 01 pro 2022, 22:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
I jel bilo tog džemosajda ?

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko nametnuo zakon o zabrani negiranja genocida
PostPostano: 01 pro 2022, 23:31 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 18:46
Postovi: 7072
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
HusoBaznijek je napisao/la:
https://www.klix.ba/vijesti/inzko-nametnuo-zakon-o-zabrani-negiranja-genocida-u-bosni-i-hercegovini/210723055
Citat:
Inzko nametnuo zakon o zabrani negiranja genocida u Bosni i Hercegovini

Hajde sad ga negiraj BBC smrade.

Ne dajte nikome da nijece vase genocide.Ne samo taj u Srebrenici nego i svih ostalih 12.Budite ponosni na sve svoje genocide.

_________________
The ratio of 51:49 of the territorial proposal of the Contact Group is a foundation of the agreement. That territorial proposal is open for changes resulting from the joint agreements.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko nametnuo zakon o zabrani negiranja genocida
PostPostano: 01 pro 2022, 23:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 11:10
Postovi: 37650
mirusvijetu je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:

Priznajete.
Imamo vaš potpis.
Nije ovo vaša pustinja nego Evropa. Potpis se poštuje.


O Dejtonu, kako, zašto i pod kojim uvjetima je potpisan smo već pisali ovdje.

U stvarnosti, nikad ga nismo prihvatili i zato rovarimo protiv njega na svakom koraku.

Kao što ni vi nikad niste prihvatili BiH iako ste potpisali , zar ne?


Što ste rovarili protiv RS, rovarili ste.
Sad naše vrijeme dolazi, novo vrijeme.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko nametnuo zakon o zabrani negiranja genocida
PostPostano: 02 pro 2022, 00:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 13:19
Postovi: 5848
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
Rutinerr je napisao/la:
Da, kroz Jugoslavije se gubio naš identitet.
Ja bih rekao da smo se renovirali s početkom 90-tih.
Nije sad to neki fudbalski klub osnovan '93.
Imamo mi itekako svoju historiju.
Kažem opet, uvredljivo je to Muslimani. To je baš bilo kukavičje jaje nekog podlog Srbina u komunističkoj partiji.
Zamisli da su vam predložili da se zovete Katolici kao narod?!


Vaš osnovni problem je bio što uoči nastanka niti prve ni druge Jugoslavije niste bili konstituirani u naciju.

Nije sad bitno to s Muslimanima.

Nego, vi do 1918. jednostavno niste imali bošnjačko ime prihvaćeno kao nacionalno među samim muslimanima. Vama su se vaši vlastiti izabrani predstavnici iz JMO izjašnjavali i Hrvatima i Srbima.

Niste imali nikakvog bošnjačkog pandana Matici hrvatskoj koji bi njegovao jezik.

Niste imali vlastitu akademiju znanosti i umjetnosti.

Niste imali nikakvo sveučilište u BiH, a kamo li takvo da bi vam moglo poslužiti za odgoj elite u bošnjačkom duhu.

Niste imali niti uspomenu na vlastitu državu, govorim o stanju 1918.

Jedina uspomena te vrste je bila ona na Tursku (Osmansko Carstvo), u kojoj ste bili dio državotvornog elementa.

Razina pismenosti, a koja je preduvjet za mobilizaciju mase na nacionalnom programu, nije bila dosegnuta.

Niste imali kartografske megalomane niti ikakvu kartografsku predodžbu buduće države.

Odbijali ste i Kallayevu ideju višekonfesionalne bošnjačke nacije.

Niste posjedovali praktično niti jedno obilježje karakteristično za jedan narod.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko nametnuo zakon o zabrani negiranja genocida
PostPostano: 02 pro 2022, 00:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 13:19
Postovi: 5848
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
mirusvijetu je napisao/la:

Ako ćemo pošteno, kod nas se nikad nije uvriježilo mišljenje o bosanskim katolicima i pravoslavcima kao dijelu hrvatskog i srpskog naroda. Mislim o raspoloženju u narodu.

Na jednu stranu javni istupi političara, kao i činjenica da svako gradi svoj identitet ali teško je identificirati nekog iz Sarajeva, Tuzle, Doboja ili Žepča nekakvim Hrvatom ili Srbinom, ako taj sa Hrvatskom i Srbijom, osim možda religije, nema ništa zajedničko. Meni je privatno to pomalo smiješno, to silno upiranje da se pokažu većim Hrvatima i Srbima od onih pravih. Veći katolik od pape.
Ono, živi sprat iznad tebe, cijeli njegov život i život njegovih je Bosna i onda maše nekakvim trobojkama ili kockicama.

No dobro. Ja ću naravno, uvijek, iz kurtoazije ispoštovati ako neko smatra sebe Srbinom ili Hrvatom, ali privatno imam drugo mišljenje.

To je totalno neprirodno i zato je i prevladavajući, iskren te bez loših namjera, stav o njima kao Bosancima ili Bošnjacima.


Hvala na iskrenosti.

Ali, takva nesposobnost prepoznavanja stvarnosti je ozbiljno naštetila interesima Bošnjaka.

S obzirom da oni u zadnjih blizu 30 godina ne mogu razaznati stvarnost da ti njihovi susjedi jesu integralni dijelovi hrvatskog odnosno srpskog naroda to objašnjava vođenje ove potpuno promašene politike zadnjih desetljeća koja je završila potpunim debaklom prije dva mjeseca.

To sam osobno doživio i znam da govoriš istinu, ali je nevjerojatno kako netko do te mjere može ignorirati stvarnost koja postoji generacijama: postojanje Hrvata (i Srba) u navedenim gradovima odnosno u cijeloj BiH.

Jer ne samo da to jest njihov osobni identitet, nego je još od 19. stoljeća popraćen mrežom njihovih nacionalnih institucija na teritoriju BiH. Obadva naroda još od 19. stoljeća imaju konstantne simbole (trobojnice i grbove). Kod muslimana su se ljiljani prvi put pojavili tek 1992. Do tada nije postojalo ništa osim islamske vjerske simbolike.

K tome Hrvati i Srbi iz BiH su ozbiljno pridonijeli kulturnom i političkom životu u Hrvarskoj i Srbiji, a i matice su za njih itekako zainteresirane.

Sve to ne moći odnosno ne željeti shvatiti je uistinu zanimljiva pojava. Jednom rječju: idiotizam.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko nametnuo zakon o zabrani negiranja genocida
PostPostano: 02 pro 2022, 01:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10065
Lokacija: banana
Upozorenja: 2
Glazbenik je napisao/la:
Rutinerr je napisao/la:
Da, kroz Jugoslavije se gubio naš identitet.
Ja bih rekao da smo se renovirali s početkom 90-tih.
Nije sad to neki fudbalski klub osnovan '93.
Imamo mi itekako svoju historiju.
Kažem opet, uvredljivo je to Muslimani. To je baš bilo kukavičje jaje nekog podlog Srbina u komunističkoj partiji.
Zamisli da su vam predložili da se zovete Katolici kao narod?!


Vaš osnovni problem je bio što uoči nastanka niti prve ni druge Jugoslavije niste bili konstituirani u naciju.

Nije sad bitno to s Muslimanima.

Nego, vi do 1918. jednostavno niste imali bošnjačko ime prihvaćeno kao nacionalno među samim muslimanima. Vama su se vaši vlastiti izabrani predstavnici iz JMO izjašnjavali i Hrvatima i Srbima.

Niste imali nikakvog bošnjačkog pandana Matici hrvatskoj koji bi njegovao jezik.

Niste imali vlastitu akademiju znanosti i umjetnosti.

Niste imali nikakvo sveučilište u BiH, a kamo li takvo da bi vam moglo poslužiti za odgoj elite u bošnjačkom duhu.

Niste imali niti uspomenu na vlastitu državu, govorim o stanju 1918.

Jedina uspomena te vrste je bila ona na Tursku (Osmansko Carstvo), u kojoj ste bili dio državotvornog elementa.

Razina pismenosti, a koja je preduvjet za mobilizaciju mase na nacionalnom programu, nije bila dosegnuta.

Niste imali kartografske megalomane niti ikakvu kartografsku predodžbu buduće države.

Odbijali ste i Kallayevu ideju višekonfesionalne bošnjačke nacije.

Niste posjedovali praktično niti jedno obilježje karakteristično za jedan narod.


Mijesas entnicitet, tj. etnicki kolektiv, narod, s modernim i evropskim pojmom nacije koji su i Hrvati tek krajem 19. stoljeca prihvatili, dok su ovi u Bosni cak jos desetljecima bili prije svega katolici. Osmanski katolicki milet.


Ali ovo gore sto kazes stoji. Pitanje je samo zasto je to tako. Pa sasvim jasno, Bosnjaci, kao muslimani, su i morali zadnji primiti evropske koncepte jer su isti dolazili iz krscanske Evrope, dok su se muslimani/Bosnjaci vise okretali muslimanskom centru moci, dakle istoku, dakle sultanu. Onda je tu i unistavanje potencijalno obrazovne elite od strane Osmanlija nakon ustanka Husein Kapetana Gradascevica. Znamo sta je radio Omer Pasa Latas i kako. Feudalna klasa koju je istanjijo je bila jedina koja je finansijski u buducnosti mogla biti nosilac intelektualnosti medju Bosnjacima - obrazovanje kosta. Skresavsi nju, sto je dokrajceno oduzimanjem zemlje a ne isplavicanjem odstete koja je obecana za vrijeme SHS kraljevine, Bosnjaci ostaju ustvari jedna muslimanska masa bez ikakvih poluga koje su bile potrebne za razvoj moderne nacionalnosti. Zato su se i srpskim, a pogotovo hrvatskim ideolozima, ucinili tako podobni za prisvajanje. A znamo kako se to zavrsilo 1992-1995 godine tokom kojih su Bosnjaci itekako pokazali da nisu "paucina" (da skratimo).

Zato je Jugoslavija i tako bitna za Bosnjake posto su ipak unutar iste barem dobili obrazovanje i konstitutivni oblik kao koliko toliko zaseban kolektiv koji je stavljen na razinu sa Srbima i Hrvatima (iako nikad do kraja izjednacen ali i to je proces koji bi bio neminovan da je ostala Jugoslavija u zivotu).

Zato mi npr. Bosnjaci koji pljuju po Jugoslaviji jos vise idu na karu od Srba i Hrvata koji po istoj pljuju.



No dobor, sad ces ti nesto o tome kako su Hrvati najjaci, najljepsi, najstariji, najpametniji i naj naj sve, tako da, znamo se..

_________________
slava kurcu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko nametnuo zakon o zabrani negiranja genocida
PostPostano: 02 pro 2022, 01:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10065
Lokacija: banana
Upozorenja: 2
I onda dodju kojekakve prdimahovine kotlinske i pocnu srati o bosnjackom identitetu iz predosmanskog doba i o tome kako im je Jugoslavija taj isti unistavala.

To ne da mi je smijesno, vec mi je presmijesno. Ali svijet je zaista pun svakoraznih budala, tako da me ni to ne cudi.

_________________
slava kurcu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko nametnuo zakon o zabrani negiranja genocida
PostPostano: 02 pro 2022, 01:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10065
Lokacija: banana
Upozorenja: 2
Da nije bilo Jugoslavije, ove druge, ostali bi kao i Slovenci da nije bilo i prve i druge, masa istopljena nacionalno i asimilirana od strane vecih, ili manjina bez ikakve konstitutivnosti. Vidjeti Slovence u danasnjoj Austriji..

Za Makedonce isto vrijedi. A vjerovatno i Crnogorce.

Niko od vas nece priznati koliko nam je svima ta drzava valjala a pogotovo manjim narodima.

A za Hrvate, ma da nista drugo nije ucinila dovoljno je to sto su iz Drugog Svjetskog Rata izasli kao pobjednici uz TERITORIJALNI DOBITAK koji je uzet jednoj do tad evropskoj imperiji i kolonijalnoj sili, a ne kao nacisticke pudlice i sluge genocidasi koji su i bili (naravno ne hrvatski komunisti i partizani).

...i to kakav teritorijalni dobitak. Ona Istra je najbolje parce Hrvatske.

_________________
slava kurcu


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2751 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 66 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO