HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 kol 2024, 19:07.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 2751 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 106, 107, 108, 109, 110, 111  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Inzko nametnuo zakon o zabrani negiranja genocida
PostPostano: 02 pro 2022, 08:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 13:19
Postovi: 5856
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
Haram je napisao/la:
Mijesas entnicitet, tj. etnicki kolektiv, narod, s modernim i evropskim pojmom nacije koji su i Hrvati tek krajem 19. stoljeca prihvatili, dok su ovi u Bosni cak jos desetljecima bili prije svega katolici. Osmanski katolicki milet.

Ali ovo gore sto kazes stoji. Pitanje je samo zasto je to tako. Pa sasvim jasno, Bosnjaci, kao muslimani, su i morali zadnji primiti evropske koncepte jer su isti dolazili iz krscanske Evrope, dok su se muslimani/Bosnjaci vise okretali muslimanskom centru moci, dakle istoku, dakle sultanu.

Onda je tu i unistavanje potencijalno obrazovne elite od strane Osmanlija nakon ustanka Husein Kapetana Gradascevica. Znamo sta je radio Omer Pasa Latas i kako.

Feudalna klasa koju je istanjijo je bila jedina koja je finansijski u buducnosti mogla biti nosilac intelektualnosti medju Bosnjacima - obrazovanje kosta. Skresavsi nju, sto je dokrajceno oduzimanjem zemlje a ne isplavicanjem odstete koja je obecana za vrijeme SHS kraljevine, Bosnjaci ostaju ustvari jedna muslimanska masa bez ikakvih poluga koje su bile potrebne za razvoj moderne nacionalnosti.


Ništa ja ne miješam, čitaj Montserrat Guibernau.

Očito nisi upoznat s bosanskim franjevačkim kroničarima iz 18. stoljeća. U sva tri preostala samostana (Fojnica, Kreševo i Kraljeva Sutjeska) oni koriste kao potku svojih kronika djela Pavla Rittera-Vitezovića.

Što je begovat napravio 1878.-1918., prije nego je nastupilo Kraljevstvo SHS i gubitak zemljišnog posjeda? Ništa spomena vrijedno, tako da je pravdanje agrarnom reformom slab argument.

Što su u nacionalnom smislu napravili svi oni muslimani koji su 1878.-1918. stekli moderno sveučilišno obrazovanje? Postali su uglavnom Hrvati ili Srbi. Nisu formulirali nikakav bošnjački nacionalni program.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko nametnuo zakon o zabrani negiranja genocida
PostPostano: 02 pro 2022, 08:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 13:19
Postovi: 5856
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
Haram je napisao/la:
A za Hrvate, ma da nista drugo nije ucinila dovoljno je to sto su iz Drugog Svjetskog Rata izasli kao pobjednici uz TERITORIJALNI DOBITAK koji je uzet jednoj do tad evropskoj imperiji i kolonijalnoj sili, a ne kao nacisticke pudlice i sluge genocidasi koji su i bili (naravno ne hrvatski komunisti i partizani).

...i to kakav teritorijalni dobitak. Ona Istra je najbolje parce Hrvatske.


Nadam se da ti je poznato da je teritorijalno gledano SR Hrvatska površinski bila manja i od Banovine Hrvatske i od Nezavisne Države Hrvatske.

O svim drugim hrvatskim gubitcima proizišlima iz jugokomunističke pobjede bilo bi predugo pisati.

Pa ću spomenuti samo jedan: gubitak članstva u FIFA-i i nogometne reprezentacije.

Titoistički Gauleiter Istre je bio Tode Ćuruvija, dakle Srbin.

Većina useljenih u Istru 1945.-1990. nisu bili Hrvati.

Trebalo nam je 30-ak godina da rekalibriramo tamošnje stanje, ispušemo nabujalo autonomaštvo, reorganiziramo migracijske tokove i kroatiziramo tamošnji javni život.

Rezultati su nam više nego uspješni.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko nametnuo zakon o zabrani negiranja genocida
PostPostano: 02 pro 2022, 09:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2022, 13:21
Postovi: 7777
Glazbenik je napisao/la:
Rutinerr je napisao/la:
Da, kroz Jugoslavije se gubio naš identitet.
Ja bih rekao da smo se renovirali s početkom 90-tih.
Nije sad to neki fudbalski klub osnovan '93.
Imamo mi itekako svoju historiju.
Kažem opet, uvredljivo je to Muslimani. To je baš bilo kukavičje jaje nekog podlog Srbina u komunističkoj partiji.
Zamisli da su vam predložili da se zovete Katolici kao narod?!


Vaš osnovni problem je bio što uoči nastanka niti prve ni druge Jugoslavije niste bili konstituirani u naciju.

Nije sad bitno to s Muslimanima.

Nego, vi do 1918. jednostavno niste imali bošnjačko ime prihvaćeno kao nacionalno među samim muslimanima. Vama su se vaši vlastiti izabrani predstavnici iz JMO izjašnjavali i Hrvatima i Srbima.

Niste imali nikakvog bošnjačkog pandana Matici hrvatskoj koji bi njegovao jezik.

Niste imali vlastitu akademiju znanosti i umjetnosti.

Niste imali nikakvo sveučilište u BiH, a kamo li takvo da bi vam moglo poslužiti za odgoj elite u bošnjačkom duhu.

Niste imali niti uspomenu na vlastitu državu, govorim o stanju 1918.

Jedina uspomena te vrste je bila ona na Tursku (Osmansko Carstvo), u kojoj ste bili dio državotvornog elementa.

Razina pismenosti, a koja je preduvjet za mobilizaciju mase na nacionalnom programu, nije bila dosegnuta.

Niste imali kartografske megalomane niti ikakvu kartografsku predodžbu buduće države.

Odbijali ste i Kallayevu ideju višekonfesionalne bošnjačke nacije.

Niste posjedovali praktično niti jedno obilježje karakteristično za jedan narod.


Eto naveo si gomilu činjenica, a onda dođe neko i kaže pa niste se izjasnili Bošnjacima 90-tih.
Dobro smo mi ikako opstali obzirom na sve.

Re-izgradnja identiteta nije lagana.
Još ako ti ga grade korumpirani političari, onda je tu puno kukolja za riješiti.

Ostajem pri stavu da je u globalu moj narod dobar. Sliku koju prave o njemu pojedinci, da ne kažem manjina, moramo i hoćemo popraviti u budućnosti.

Istog sam stava i za ostala dva naroda. Glasni pojedinci ili opet manjina prave sliku koja nije realna.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko nametnuo zakon o zabrani negiranja genocida
PostPostano: 02 pro 2022, 09:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2022, 13:21
Postovi: 7777
Haram je napisao/la:
I onda dodju kojekakve prdimahovine kotlinske i pocnu srati o bosnjackom identitetu iz predosmanskog doba i o tome kako im je Jugoslavija taj isti unistavala.

To ne da mi je smijesno, vec mi je presmijesno. Ali svijet je zaista pun svakoraznih budala, tako da me ni to ne cudi.


Naravno da je uništavala.

Srbima i Hrvatima je ostalo da se izjašnjavaju po svome.

Nama je bilo možeš biti ostali, pa možeš biti Jugosloven, pa eto možeš biti Musliman.

Iz moje perspektive, to je uvreda, ruganje mom narodu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko nametnuo zakon o zabrani negiranja genocida
PostPostano: 02 pro 2022, 10:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36687
Lokacija: Gl. grad regije
Rutinerr je napisao/la:
Haram je napisao/la:
I onda dodju kojekakve prdimahovine kotlinske i pocnu srati o bosnjackom identitetu iz predosmanskog doba i o tome kako im je Jugoslavija taj isti unistavala.

To ne da mi je smijesno, vec mi je presmijesno. Ali svijet je zaista pun svakoraznih budala, tako da me ni to ne cudi.


Naravno da je uništavala.

Srbima i Hrvatima je ostalo da se izjašnjavaju po svome.

Nama je bilo možeš biti ostali, pa možeš biti Jugosloven, pa eto možeš biti Musliman.

Iz moje perspektive, to je uvreda, ruganje mom narodu.


Pa toj istoj Haramovoj dragoj Jugi možeš i zahvalit što ste postali ikakav faktor. Poticala je iseljavanje Srba i Hrvata i pomagala štancanje muslimanske sirotinje. Čim je nestala, nestali i trendovi. Danas skupljanje tko na otkuhavanju. :D

Bolje vam je išlo kad niste bili Bošnjaci. :D

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko nametnuo zakon o zabrani negiranja genocida
PostPostano: 02 pro 2022, 11:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2022, 13:21
Postovi: 7777
Junuz Djipalo je napisao/la:
Rutinerr je napisao/la:

Naravno da je uništavala.

Srbima i Hrvatima je ostalo da se izjašnjavaju po svome.

Nama je bilo možeš biti ostali, pa možeš biti Jugosloven, pa eto možeš biti Musliman.

Iz moje perspektive, to je uvreda, ruganje mom narodu.


Pa toj istoj Haramovoj dragoj Jugi možeš i zahvalit što ste postali ikakav faktor. Poticala je iseljavanje Srba i Hrvata i pomagala štancanje muslimanske sirotinje. Čim je nestala, nestali i trendovi. Danas skupljanje tko na otkuhavanju. :D

Bolje vam je išlo kad niste bili Bošnjaci. :D


Ja bih te podsjetio da se sistemski išlo da nas nema na ovaj ili onaj način u prošlom ratu.
Pa se nije desilo.

A pitao bih te: bi li izbila buna u Hrvatskoj da je rečeno kako se Hrvati mogu izjasniti kao Jugosloveni ili Ostali?
Pusti tu priču, recim USK je i prije rata radio vani, nije se to puno promijenilo.

Eto nama ne ide dobro sad, a Srbima i Hrvatima ide.

Obiđi malo krajeve od Vlasenice preko Zvornika do Višegrada.
Ono je horor.
Nije puno bolje ni u istočnoj Hercegovini.

Šta ste vi to dobili? Hrvata je bilo koliko, 700 k, danas ima 300 k?

Najlakše se tješiti. Treba realno gledati stvari.

Brod tone, i svi tonemo s njim jednako.
U nekom momentu će se rupe zapušiti i brod će opstati, sad po koju cijenu...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko nametnuo zakon o zabrani negiranja genocida
PostPostano: 02 pro 2022, 12:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36687
Lokacija: Gl. grad regije
Nas je > 4 milijuna i imamo kakvu takvu imigraciju a Bošnjaka 1,3 bez ikakve imigracije. Tko će opstat?

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko nametnuo zakon o zabrani negiranja genocida
PostPostano: 02 pro 2022, 13:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2022, 13:21
Postovi: 7777
Junuz Djipalo je napisao/la:
Nas je > 4 milijuna i imamo kakvu takvu imigraciju a Bošnjaka 1,3 bez ikakve imigracije. Tko će opstat?


Nepunih 3,9 miliona.
U svijetu od 8 milijardi to je priznaćeš minorno.
Statistički uzorak.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko nametnuo zakon o zabrani negiranja genocida
PostPostano: 02 pro 2022, 14:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2022, 19:03
Postovi: 6716
Dobro ba Mujaga, nisi bas morao 8 puta da kazes coveku.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko nametnuo zakon o zabrani negiranja genocida
PostPostano: 02 pro 2022, 14:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2022, 13:21
Postovi: 7777
Zakucao forum :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko nametnuo zakon o zabrani negiranja genocida
PostPostano: 02 pro 2022, 20:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 svi 2018, 00:02
Postovi: 4662
Haram je napisao/la:
Zato je Jugoslavija i tako bitna za Bosnjake posto su ipak unutar iste barem dobili obrazovanje i konstitutivni oblik kao koliko toliko zaseban kolektiv koji je stavljen na razinu sa Srbima i Hrvatima (iako nikad do kraja izjednacen ali i to je proces koji bi bio neminovan da je ostala Jugoslavija u zivotu).

Zato mi npr. Bosnjaci koji pljuju po Jugoslaviji jos vise idu na karu od Srba i Hrvata koji po istoj pljuju.



No dobor, sad ces ti nesto o tome kako su Hrvati najjaci, najljepsi, najstariji, najpametniji i naj naj sve, tako da, znamo se..



slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika


:punk Rokajjjjj!!!!!!!

Geni,geni kameni :punk


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko nametnuo zakon o zabrani negiranja genocida
PostPostano: 03 pro 2022, 10:39 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 18:46
Postovi: 7111
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
Rutinerr je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:

Pa toj istoj Haramovoj dragoj Jugi možeš i zahvalit što ste postali ikakav faktor. Poticala je iseljavanje Srba i Hrvata i pomagala štancanje muslimanske sirotinje. Čim je nestala, nestali i trendovi. Danas skupljanje tko na otkuhavanju. :D

Bolje vam je išlo kad niste bili Bošnjaci. :D


Ja bih te podsjetio da se sistemski išlo da nas nema na ovaj ili onaj način u prošlom ratu.
Pa se nije desilo.

A pitao bih te: bi li izbila buna u Hrvatskoj da je rečeno kako se Hrvati mogu izjasniti kao Jugosloveni ili Ostali?
Pusti tu priču, recim USK je i prije rata radio vani, nije se to puno promijenilo.

Eto nama ne ide dobro sad, a Srbima i Hrvatima ide.

Obiđi malo krajeve od Vlasenice preko Zvornika do Višegrada.
Ono je horor.
Nije puno bolje ni u istočnoj Hercegovini.

Šta ste vi to dobili? Hrvata je bilo koliko, 700 k, danas ima 300 k?

Najlakše se tješiti. Treba realno gledati stvari.

Brod tone, i svi tonemo s njim jednako.
U nekom momentu će se rupe zapušiti i brod će opstati, sad po koju cijenu...

Dobro Rutinerr,što se ti ne bi odturčio ?

_________________
The ratio of 51:49 of the territorial proposal of the Contact Group is a foundation of the agreement. That territorial proposal is open for changes resulting from the joint agreements.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko nametnuo zakon o zabrani negiranja genocida
PostPostano: 03 pro 2022, 11:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2022, 13:21
Postovi: 7777
Nemoj da mračiš popij svetlo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko nametnuo zakon o zabrani negiranja genocida
PostPostano: 03 pro 2022, 11:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 22:58
Postovi: 21659
Rutinerr je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Nas je > 4 milijuna i imamo kakvu takvu imigraciju a Bošnjaka 1,3 bez ikakve imigracije. Tko će opstat?


Nepunih 3,9 miliona.
U svijetu od 8 milijardi to je priznaćeš minorno.
Statistički uzorak.

A koliko ono vas ima? Za godinu dvije ispod milijun , bez države i vojske.

_________________
#Zoki 2024

Apartmanđije, uhljebi i kradeze = grobari Hrvata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko nametnuo zakon o zabrani negiranja genocida
PostPostano: 03 pro 2022, 11:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2014, 13:08
Postovi: 4869
Lokacija: Bosna
Rutinerr je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Nas je > 4 milijuna i imamo kakvu takvu imigraciju a Bošnjaka 1,3 bez ikakve imigracije. Tko će opstat?


Nepunih 3,9 miliona.
U svijetu od 8 milijardi to je priznaćeš minorno.
Statistički uzorak.


S tim što Hrvatska doživljava demografsku kataklizmu i logičan slijed da će "usisivati" "svoje" iz Bosne.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko nametnuo zakon o zabrani negiranja genocida
PostPostano: 03 pro 2022, 12:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36687
Lokacija: Gl. grad regije
Hrvatska trenutno sauga Bošnjake iz Bosne više od bilo koga.

Bit će Svenova, Damira, Indira i Elvira. :D

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko nametnuo zakon o zabrani negiranja genocida
PostPostano: 03 pro 2022, 15:32 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 32100
mirusvijetu je napisao/la:
Rutinerr je napisao/la:

Nepunih 3,9 miliona.
U svijetu od 8 milijardi to je priznaćeš minorno.
Statistički uzorak.


S tim što Hrvatska doživljava demografsku kataklizmu i logičan slijed da će "usisivati" "svoje" iz Bosne.


Ne ide vam logika, prošle godine 15 000 Nehrvata iz BiH je prešlo u Hrvatsku. :zivili

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

929 of 2558 - 36.32%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko nametnuo zakon o zabrani negiranja genocida
PostPostano: 03 pro 2022, 16:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2014, 13:08
Postovi: 4869
Lokacija: Bosna
Naša Kvačica je napisao/la:
mirusvijetu je napisao/la:

S tim što Hrvatska doživljava demografsku kataklizmu i logičan slijed da će "usisivati" "svoje" iz Bosne.


Ne ide vam logika, prošle godine 15 000 Nehrvata iz BiH je prešlo u Hrvatsku. :zivili


Super, ako tako nastavi tražit ćemo entitet, konstitutivnost i islamski centar u svakom gradu.
Win win


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko nametnuo zakon o zabrani negiranja genocida
PostPostano: 03 pro 2022, 16:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36687
Lokacija: Gl. grad regije
mirusvijetu je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Ne ide vam logika, prošle godine 15 000 Nehrvata iz BiH je prešlo u Hrvatsku. :zivili


Super, ako tako nastavi tražit ćemo entitet, konstitutivnost i islamski centar u svakom gradu.
Win win


Ne bi vjerovao kako se brzo pohrvate. Ne vjeruju ni moji iz HB oni uvijek misle da je to takija ali uglavnom nije.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko nametnuo zakon o zabrani negiranja genocida
PostPostano: 03 pro 2022, 16:56 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 32100
mirusvijetu je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Ne ide vam logika, prošle godine 15 000 Nehrvata iz BiH je prešlo u Hrvatsku. :zivili


Super, ako tako nastavi tražit ćemo entitet, konstitutivnost i islamski centar u svakom gradu.
Win win


Eto lijepo da smo se složili. :palacgore1

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

929 of 2558 - 36.32%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko nametnuo zakon o zabrani negiranja genocida
PostPostano: 03 pro 2022, 17:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2014, 13:08
Postovi: 4869
Lokacija: Bosna
Junuz Djipalo je napisao/la:
mirusvijetu je napisao/la:

Super, ako tako nastavi tražit ćemo entitet, konstitutivnost i islamski centar u svakom gradu.
Win win


Ne bi vjerovao kako se brzo pohrvate. Ne vjeruju ni moji iz HB oni uvijek misle da je to takija ali uglavnom nije.


To dok nam brojke ne narastu a onda se uobrazimo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko nametnuo zakon o zabrani negiranja genocida
PostPostano: 03 pro 2022, 17:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36687
Lokacija: Gl. grad regije
mirusvijetu je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:

Ne bi vjerovao kako se brzo pohrvate. Ne vjeruju ni moji iz HB oni uvijek misle da je to takija ali uglavnom nije.


To dok nam brojke ne narastu a onda se uobrazimo.


Ma većinu vas smo već skuhali da ni ne znate, evo i ti imaš brojke a ne brojeve. :D

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko nametnuo zakon o zabrani negiranja genocida
PostPostano: 03 pro 2022, 19:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 17:01
Postovi: 12355
Junuz Djipalo je napisao/la:
mirusvijetu je napisao/la:

Super, ako tako nastavi tražit ćemo entitet, konstitutivnost i islamski centar u svakom gradu.
Win win


Ne bi vjerovao kako se brzo pohrvate. Ne vjeruju ni moji iz HB oni uvijek misle da je to takija ali uglavnom nije.


Ja sam cuo da se brze tamo uklope od Hrvata iz BiH.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko nametnuo zakon o zabrani negiranja genocida
PostPostano: 03 pro 2022, 20:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36687
Lokacija: Gl. grad regije
Lebowski je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:

Ne bi vjerovao kako se brzo pohrvate. Ne vjeruju ni moji iz HB oni uvijek misle da je to takija ali uglavnom nije.


Ja sam cuo da se brze tamo uklope od Hrvata iz BiH.


Pa mogu ti reći da ima primjera.

Tarik Filipović je sa mnom došao u Zagreb. Da popričaš s nama rekao bi da sam ja Tarik a on Junuz.

U svakom slučaju bolje će se uklopit tu raja odrasla u Sarajevu, Zenici i Tuzli što god bili nego Hrvati sa bilo kojeg ruralnog kamenjara. Njima je Zagreb izopačen. :D

Zato sam i govorio da svim pametnim ljudima u Bosni, obrazovanim, koji ne žele u pravo inozemstvo, je Zagreb najbolji izbor za život.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko nametnuo zakon o zabrani negiranja genocida
PostPostano: 05 pro 2022, 13:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 11:10
Postovi: 37650
Rutinerr je napisao/la:
Glazbenik je napisao/la:

Vaš osnovni problem je bio što uoči nastanka niti prve ni druge Jugoslavije niste bili konstituirani u naciju.

Nije sad bitno to s Muslimanima.

Nego, vi do 1918. jednostavno niste imali bošnjačko ime prihvaćeno kao nacionalno među samim muslimanima. Vama su se vaši vlastiti izabrani predstavnici iz JMO izjašnjavali i Hrvatima i Srbima.

Niste imali nikakvog bošnjačkog pandana Matici hrvatskoj koji bi njegovao jezik.

Niste imali vlastitu akademiju znanosti i umjetnosti.

Niste imali nikakvo sveučilište u BiH, a kamo li takvo da bi vam moglo poslužiti za odgoj elite u bošnjačkom duhu.

Niste imali niti uspomenu na vlastitu državu, govorim o stanju 1918.

Jedina uspomena te vrste je bila ona na Tursku (Osmansko Carstvo), u kojoj ste bili dio državotvornog elementa.

Razina pismenosti, a koja je preduvjet za mobilizaciju mase na nacionalnom programu, nije bila dosegnuta.

Niste imali kartografske megalomane niti ikakvu kartografsku predodžbu buduće države.

Odbijali ste i Kallayevu ideju višekonfesionalne bošnjačke nacije.

Niste posjedovali praktično niti jedno obilježje karakteristično za jedan narod.


Eto naveo si gomilu činjenica, a onda dođe neko i kaže pa niste se izjasnili Bošnjacima 90-tih.
Dobro smo mi ikako opstali obzirom na sve.

Re-izgradnja identiteta nije lagana.
Još ako ti ga grade korumpirani političari, onda je tu puno kukolja za riješiti.

Ostajem pri stavu da je u globalu moj narod dobar. Sliku koju prave o njemu pojedinci, da ne kažem manjina, moramo i hoćemo popraviti u budućnosti.

Istog sam stava i za ostala dva naroda. Glasni pojedinci ili opet manjina prave sliku koja nije realna.


Ma kako nije.
Vama izgraditi identitet čas posla, zajebancija.
Pa koliko ste ga puta izgradili, izmjenili, promjenili od odlaska Turaka? 10-20 puta?

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2751 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 106, 107, 108, 109, 110, 111  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: Hroboatos, Naša Kvačica, pakovic, tetejac i 128 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO