HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 ožu 2024, 03:24.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 146 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: "Ko krme u Sarajevu": Igračka Praščić Pepa povučena iz prodaje zbog šerijatskog zakona
PostPostano: 12 lip 2009, 07:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 11:35
Postovi: 291
vanjushka je napisao/la:
A jel sala i uvala borova da je zabranjena svinjetina i alkohol u BBI centru?


Zabranjena od koga? Postoji li propis na snazi kojim se takvo što zabranjuje?

Citat:
Za izgradnju i koncept BBI Centra zaslužan je investitor BBI Leasing & Real Estate, čiji su osnivači Islamic Development Bank, Abu Dhabi Islamic Bank, Dubai Islamic Bank, te Bosna Bank International d.d. Sarajevo.


Oni mogu odlučiti da se alkohol ne prodaje/konzumira u njihovim objektima...

_________________
DE RA TI ZA CI JA


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Ko krme u Sarajevu": Igračka Praščić Pepa povučena iz prodaje zbog šerijatskog zakona
PostPostano: 12 lip 2009, 07:56 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 14:26
Postovi: 449
I kao slucajno teheranski finansijeri dobiju lokaciju u strogom centru grada, gdje je nekada bila, ponos i simbol grada, robna kuca Sarajka.

Cudna neka nova simbolika.

Nego, jel to samo do mene ili, ali zanimljivo kako multietnicari grcevito staju u zastitu nemultietnicarskih metoda zabrane alkohola i svinjetine :-zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Ko krme u Sarajevu": Igračka Praščić Pepa povučena iz prodaje zbog šerijatskog zakona
PostPostano: 12 lip 2009, 08:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68095
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Dopuštene igračke :-zubati

slika slika
slika slika

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Ko krme u Sarajevu": Igračka Praščić Pepa povučena iz prodaje zbog šerijatskog zakona
PostPostano: 12 lip 2009, 08:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 11:35
Postovi: 291
vanjushka je napisao/la:
I kao slucajno teheranski finansijeri dobiju lokaciju u strogom centru grada, gdje je nekada bila, ponos i simbol grada, robna kuca Sarajka.

Cudna neka nova simbolika.

Nego, jel to samo do mene ili, ali zanimljivo kako multietnicari grcevito staju u zastitu nemultietnicarskih metoda zabrane alkohola i svinjetine :-zubati


Opet on o zabrani... Ko je ZABRANIO svinjetinu...

_________________
DE RA TI ZA CI JA


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Ko krme u Sarajevu": Igračka Praščić Pepa povučena iz prodaje zbog šerijatskog zakona
PostPostano: 12 lip 2009, 08:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 11:35
Postovi: 291
Robbie MO je napisao/la:
Dopuštene igračke :-zubati


Možda je vrijeme da se prestaneš igrati igračkama...

_________________
DE RA TI ZA CI JA


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Ko krme u Sarajevu": Igračka Praščić Pepa povučena iz prodaje zbog šerijatskog zakona
PostPostano: 12 lip 2009, 09:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 29911
Fidekter je napisao/la:
vanjushka je napisao/la:
I kao slucajno teheranski finansijeri dobiju lokaciju u strogom centru grada, gdje je nekada bila, ponos i simbol grada, robna kuca Sarajka.

Cudna neka nova simbolika.

Nego, jel to samo do mene ili, ali zanimljivo kako multietnicari grcevito staju u zastitu nemultietnicarskih metoda zabrane alkohola i svinjetine :-zubati


Opet on o zabrani... Ko je ZABRANIO svinjetinu...


Što ih bolan Fidekter braniš, pa ti djeluješ u priliku normalan. Zašto ti je korisno da islamisti dobiju utjecaj. Samo ćete onda morati živjeti po njihovim pravilima. :roll:

Ono mislim, nama je čak zabavno ovo, ako je itko ugrožen "zabranama" ili "neuvođenjem" onda su to Bošnjaci.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

772 of 2558 - 30.18%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Ko krme u Sarajevu": Igračka Praščić Pepa povučena iz prodaje zbog šerijatskog zakona
PostPostano: 12 lip 2009, 09:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Naša Kvačica je napisao/la:
Fidekter je napisao/la:

Opet on o zabrani... Ko je ZABRANIO svinjetinu...


Što ih bolan Fidekter braniš, pa ti djeluješ u priliku normalan. Zašto ti je korisno da islamisti dobiju utjecaj. Samo ćete onda morati živjeti po njihovim pravilima. :roll:

Ono mislim, nama je čak zabavno ovo, ako je itko ugrožen "zabranama" ili "neuvođenjem" onda su to Bošnjaci.


Konsolidiranje redova. Kada se radi o unutarnjim razmiricama i obračunima, onda mislim upletanje "neprijateljskih" naroda nije poželjno, pa čak i kad donose pravu poruku. Ne može neki se neki Mujo Bosanac u Sarajevu braniti protiv Vehabija ako argument počinje se "vidite gospodo, i Ante iz Mostara se slaže sa mnom...". Antiusluga.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Ko krme u Sarajevu": Igračka Praščić Pepa povučena iz prodaje zbog šerijatskog zakona
PostPostano: 12 lip 2009, 09:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 11:35
Postovi: 291
Naša Kvačica je napisao/la:
Što ih bolan Fidekter braniš, pa ti djeluješ u priliku normalan. Zašto ti je korisno da islamisti dobiju utjecaj. Samo ćete onda morati živjeti po njihovim pravilima. :roll:

Ono mislim, nama je čak zabavno ovo, ako je itko ugrožen "zabranama" ili "neuvođenjem" onda su to Bošnjaci.


Nemam ih ja šta braniti... Ni ti arapi a ni domaći licemjeri mi nisu nešto puno zanimljivi... Hajde ovi prvi barem ganjaju svoje interese, kakve god prirode da su... Ali ove pizdarije koje nam iz Sarajeva serviraju su već opasnije igranje vatrom...

Reis & Co, plus svi oni koji priželjkuju nekakav šerijat i slične gluposti neka to provode u svoja četiri zida... Sad se krenulo sa nekom pričom o guranju šerijata u ustav a uporedno se na "stražna vrata" neke sitnice stano uvlače u život ljudima... Bošnjaci bi po defaultu to trebalo da guraju kao svoj interes... Ma zajebi to stari, od toga nema ništa...

Ranije sam bio razočaran što smo mi u krajini tako daleko od Sa i općenito što smo u BiH nekakvo slijepo crijevo kojega se uglavnom najmanje dotiče sve što se događa kod nas, sad se ne mogu načuditi našoj sreći... Eto, nije loše biti ni zadnja rupa na sviralu ponekad...

_________________
DE RA TI ZA CI JA


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Ko krme u Sarajevu": Igračka Praščić Pepa povučena iz prodaje zbog šerijatskog zakona
PostPostano: 12 lip 2009, 10:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 svi 2009, 21:25
Postovi: 139
vanjushka je napisao/la:
Kina je napisao/la:

Kako će biti zabranjeno nešto što nije ni uvedeno, neočekuješ valjda da će investitori iz Islamskih zemalja ulagati u takve objekte?

Iskreno nije mi jasna poenta, zar postoji neki nepisani zakon da se u svakom objektu mora prodavati svinjetina ili alkohol da se nebi dobila etiketa muslimanskog fundamentaliste?

Šta će prodavati a šta ne odlučuje onaj koji prodaje, od svih zamjerki meni je ova najnebuloznija.

Najlakše je tražiti mane nečemu što ti se već ne sviđa.


Koje perfidne zamjene teza, nije zabranjeno vec nije ni uvedeno :-zubati

Jel vi stvarno vjerujete u te gluposti kojima se razbacujete?

Jesu li svinjetina i alkohol zabranjeni u centru "multietnickog" Sarajeva? jesu!

Jaki su meni ovi lazni multietnicari, Sarajevo prakticki etnicki ociste, "pa ljudi otisli gdje im je bolje", zabrane svinjetinu i alkohol (prosjecan Sarajlija da bi kupio pola kila svinjske snicle mora ici u Srpsko Sarajevo ili Kiseljak jer u multietnickom europskom Sarajevu mislim ne postoji mesnica koja prodaje svinjsko meso) "pa tako je investitor odlucio", grade 1001 dzamiju koje zjape prazne ali zapisavaju teritorij, "pa to je kulturno uzdizanje".

U isto vrijeme crkva koja se gradi na Mojmilu 16 puta bude kamenovana, po sluzbenim podacima, a crkva koja se trebala graditi na Grbavici ne dobije gradjevinsku dozvolu, dok IZ uredno izgradi dvije dzamije, jednu na mjestu gdje se trebala graditi crkva, bez ikakve gradjevinske dozvole. I sve u opcini kojom je gospodario multietnicar Sejdo Komsic.

Ajde sto lazete sebe, vas problem, ali nemojte druge jer vise vam ni najvece budale ne vjeruju ni rijec kad prozborite.



Opet nisi fer.

Svijetinu možeš kupiti recimo u svakom Mercatoru kojih u Sarajevu ima 3-4.

Niko ne mora ići u Lukavicu po taj artikl jer je u Sarajevu daleko bolji izbor.

Nije mi jasno zašto bi Arapski kapital morao da prodaje svinjetinu i alkohol?
Sarajka je oduvijek bila ruglo a zadnjih nekoliko godina je zjapila prazna i ruinirana i samo kvarila sliku grada.
BBI centar meni prelijepo izgleda, uvijek je pun trg ispred a dosta se proširio i rejon šetnje tako da više nije Sebilj-Robna pa nazad nego ima gomila raje i do Marindvora.
Razlika je drastična.

Ako si ikada i provirio blizu centra Sarajeva znaš i sam da nažalost u njemu alkohol teče potocima i dan i noć, uzmimo samo "popularni" kafić Bičakčić (na raskrsnici kod Higijenskog zavoda) ispred kojeg oskudno odjevene djevojke i pijani mladići znaju da čekaju i po sat vremena da bi ušli i to u 2 ujutro i ispred kojeg bude toliko svijeta da sjede po okolnim ulicama.Naravno veliki broj njih pjani ko smukovi a neartikulisani urlici, cerakanje, zvuk polomljenih boca i krikovi odjekuju do jutarnjih sati.

Ja lično volio bih da to nije tako i da se to zabrani pa makar nas zvali Kandaharom.

Ako si imalo pošten znaš vrlo ko je "etnički očistio" Sarajevo.

I pomalo mi je čudno to prebacivanje odgovornosti na Sarajevo, valjda po onoj "Mi nismo za suživot pa nas se jebe, ima da nema nikoga osim nas, vi jeste, e ima da nam titrate jajca a mi da vam tražimo dlaku u jajetu".
Kao što rekoh "Ako samo tražiš mane, naći češ ih".

A što se tiče same teme niko nema aposlutno nikakvo pravo da nameće nikome šta će i kako da prodaje, takav rezon je anti Europski...zar sada treba urlati o Islamofobiji ako recimo neka mesara u Hrvatskom vlasništvu ne prodaje meso sa halal certifikatom?

Ono što ja ne razumijem je čemu tako ogorčeno pisanje i tako krupne riječi?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Ko krme u Sarajevu": Igračka Praščić Pepa povučena iz prodaje zbog šerijatskog zakona
PostPostano: 12 lip 2009, 10:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2009, 10:12
Postovi: 1281
Fidekter je napisao/la:
Opet on o zabrani... Ko je ZABRANIO svinjetinu...


hidžret dedo je zabranio svinjetinu :lol:

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Ko krme u Sarajevu": Igračka Praščić Pepa povučena iz prodaje zbog šerijatskog zakona
PostPostano: 12 lip 2009, 11:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Ima na FB (Liceknjiga) dosta grupa napravljenih od Bosanaca-Muslimana a koje su posvećene borbi protiv Hidžret Dede, Vehabija, peticija za "povratak" deda Mraza, kao i grupe protiv one zamotane bule koja u vrtiće uvodi islamsku naobrazbu. Iznenadila me količina mržnje prema svim tim pojavama i riječnik kojim se koriste. Grupe imaju stvarno puno članova. Bosanci i Bosanke pružaju jak otpor (bar virtuelno) :-boks :-utege :-top2

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Ko krme u Sarajevu": Igračka Praščić Pepa povučena iz prodaje zbog šerijatskog zakona
PostPostano: 12 lip 2009, 11:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2009, 10:12
Postovi: 1281
Ma to se na Facebook registrirali Željko, Sabina i njihovi klonovi :-zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Ko krme u Sarajevu": Igračka Praščić Pepa povučena iz prodaje zbog šerijatskog zakona
PostPostano: 12 lip 2009, 11:21 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Ma ti su najgori, to su ti multietniĆari.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Ko krme u Sarajevu": Igračka Praščić Pepa povučena iz prodaje zbog šerijatskog zakona
PostPostano: 12 lip 2009, 11:23 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:40
Postovi: 278
RajvoSa je napisao/la:
Ima na FB (Liceknjiga) dosta grupa napravljenih od Bosanaca-Muslimana a koje su posvećene borbi protiv Hidžret Dede, Vehabija, peticija za "povratak" deda Mraza, kao i grupe protiv one zamotane bule koja u vrtiće uvodi islamsku naobrazbu. Iznenadila me količina mržnje prema svim tim pojavama i riječnik kojim se koriste. Grupe imaju stvarno puno članova. Bosanci i Bosanke pružaju jak otpor (bar virtuelno) :-boks :-utege :-top2




Ima Fejsu i grupa Herceg Bosna gdje nas jedan naš forumaš reklamira..Albine svaka čast!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=wUvnedzHJqM&feature=channel_page


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Ko krme u Sarajevu": Igračka Praščić Pepa povučena iz prodaje zbog šerijatskog zakona
PostPostano: 12 lip 2009, 11:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Arzija Mahmutović je ukinula djeci djeda Mraza - u Sibir s njom!!! - 2.053 članova :-top2
Peticija i grupa za smjenu Arzije Mahmutović - 1.027 članova :-top2
Vehabije su najveca sramota Islama - 246 članova :-top2

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Ko krme u Sarajevu": Igračka Praščić Pepa povučena iz prodaje zbog šerijatskog zakona
PostPostano: 12 lip 2009, 11:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Aztec je napisao/la:
Ma ti su najgori, to su ti multietniĆari.


U svakom slučaju bolje nego zlo sa bliskog istoka.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Ko krme u Sarajevu": Igračka Praščić Pepa povučena iz prodaje zbog šerijatskog zakona
PostPostano: 12 lip 2009, 13:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 13:10
Postovi: 336
Robbie MO je napisao/la:
http://www.ezadar.hr/clanak/sarajevo-igracka-prascic-pepa-povucena-iz-prodaje-zbog-serijatskog-zakona

Muslimani
Sarajevo: Igračka Praščić Pepa povučena iz prodaje zbog šerijatskog zakona
Centar BBI (Bosnian Bank International) koji je nedavno otvoren posluje po strogim šerijatskim pravilima: u njemu se u kafićima ne poslužuje alkohol niti se u restoranima jede svinjetina
Igračka s likom praseta iz popularnog crtanog filma 'Peppa Pig' povučena je iz prodaje u sarajevskom trgovačkom centru BBI
slika
Centar BBI (Bosnian Bank International) koji je nedavno otvoren posluje po strogim šerijatskim pravilima: u njemu se u kafićima ne poslužuje alkohol niti se u restoranima jede svinjetina.
Građani Sarajeva smatraju da je ovaj potez menadžmenta centra BBI nadmašio i njihove neskrivene uzore iz Teherana.
Igračka Peppa Pig je donedavno bila u izlozima prodavaonice One 2 Play, a onda je naprasno nestala. Odgovorni iz trgovine su rekli novinarima da je igračka uklonjena jer zbog nje imaju velikih problema s upravom centra BBI.



Zar ovo nije dovoljan dokaz da taj narod jos nije sazrio za zapad :-utege ali dio demokracije je i ta njihova pobuna protiv crtica =)) otvorili Pakistanci djamiju nedaleko od nas (nismo ni znali jer je nekad bila trgovina) :o dok nije pocelo zavijanje i nabrajanje ali na razglasnu da se sto dalje cuje :o ja nisam ni skuzila dok mama nije popizdila i kaze "koja je ovo p**** m****** :-s jesam li ja u Torontu ili Bihacu???" :-neznam samo da dodam,uredno im je zabranjeno zagadjivanje okolisa raznim zvukovima :-ujko


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Ko krme u Sarajevu": Igračka Praščić Pepa povučena iz prodaje zbog šerijatskog zakona
PostPostano: 12 lip 2009, 13:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 svi 2009, 21:25
Postovi: 139
chichonina je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
http://www.ezadar.hr/clanak/sarajevo-igracka-prascic-pepa-povucena-iz-prodaje-zbog-serijatskog-zakona

Muslimani
Sarajevo: Igračka Praščić Pepa povučena iz prodaje zbog šerijatskog zakona
Centar BBI (Bosnian Bank International) koji je nedavno otvoren posluje po strogim šerijatskim pravilima: u njemu se u kafićima ne poslužuje alkohol niti se u restoranima jede svinjetina
Igračka s likom praseta iz popularnog crtanog filma 'Peppa Pig' povučena je iz prodaje u sarajevskom trgovačkom centru BBI
slika
Centar BBI (Bosnian Bank International) koji je nedavno otvoren posluje po strogim šerijatskim pravilima: u njemu se u kafićima ne poslužuje alkohol niti se u restoranima jede svinjetina.
Građani Sarajeva smatraju da je ovaj potez menadžmenta centra BBI nadmašio i njihove neskrivene uzore iz Teherana.
Igračka Peppa Pig je donedavno bila u izlozima prodavaonice One 2 Play, a onda je naprasno nestala. Odgovorni iz trgovine su rekli novinarima da je igračka uklonjena jer zbog nje imaju velikih problema s upravom centra BBI.



Zar ovo nije dovoljan dokaz da taj narod jos nije sazrio za zapad :-utege ali dio demokracije je i ta njihova pobuna protiv crtica =)) otvorili Pakistanci djamiju nedaleko od nas (nismo ni znali jer je nekad bila trgovina) :o dok nije pocelo zavijanje i nabrajanje ali na razglasnu da se sto dalje cuje :o ja nisam ni skuzila dok mama nije popizdila i kaze "koja je ovo p**** m****** :-s jesam li ja u Torontu ili Bihacu???" :-neznam samo da dodam,uredno im je zabranjeno zagadjivanje okolisa raznim zvukovima :-ujko


Izgleda da si odlično izabrala nadimak.

Čitaš li ti uopće prethodne postove?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Ko krme u Sarajevu": Igračka Praščić Pepa povučena iz prodaje zbog šerijatskog zakona
PostPostano: 12 lip 2009, 13:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2009, 16:52
Postovi: 1859
Lokacija: forum HB
Teheranka u Teheranu ...
Znam kad se pojavila ta igracka da su se Teheranci bunili...
Al nisam znala da im je ucinjen ovaj ustupak...
Medjutim Pepu mozda mozete naci u Turbo-limacu, kao i u vecim centrima koji ne dolaze iz multi-kulturalnih sredina ovog tipa ..
Kina gde se to u mesnicama u gradu moze naci "krmetina"...(cisto informativno)... B-) ?
Sto se tice umotanih lutkica...nemojte reci da vam je to novina za Sarajevo?
Videla sam i one strogo islamske radnje..od celokupne odece do ovih barbika(samo ovih)...a videla sam i one gde imas izbor..zamotana ili ne...


slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Ko krme u Sarajevu": Igračka Praščić Pepa povučena iz prodaje zbog šerijatskog zakona
PostPostano: 12 lip 2009, 15:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 11:35
Postovi: 291
Kina je napisao/la:
Čitaš li ti uopće prethodne postove?


Dobro pitanje... Uglavnom vrte svoju priču kao papige...

Ja eto i dalje tražim da nađu gdje je na snazi taj šerijatski zakon koji se pominje u uvodnom postu...

_________________
DE RA TI ZA CI JA


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Ko krme u Sarajevu": Igračka Praščić Pepa povučena iz prodaje zbog šerijatskog zakona
PostPostano: 12 lip 2009, 15:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Fidekter je napisao/la:
Kina je napisao/la:
Čitaš li ti uopće prethodne postove?


Dobro pitanje... Uglavnom vrte svoju priču kao papige...

Ja eto i dalje tražim da nađu gdje je na snazi taj šerijatski zakon koji se pominje u uvodnom postu...


Pitanje je da li te vlasništvo nekog objekta stavlja van zakona...tj. da li unutar objekta vrijede neki "tvoji" zakoni? Naravno da ne, tako da ta zabrana prodaje pojedinih artikala ne može biti opravdana. Ako netko unutar tog objekta želi prodavat svinjetinu, to je nemoguće zabraniti, osim ako prethodno nije potpisao ugovor kojim se najam poslovnog prostora uvjetuje suzdržavanja od propisanih stvari.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Ko krme u Sarajevu": Igračka Praščić Pepa povučena iz prodaje zbog šerijatskog zakona
PostPostano: 12 lip 2009, 15:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 11:35
Postovi: 291
RajvoSa je napisao/la:
Fidekter je napisao/la:

Dobro pitanje... Uglavnom vrte svoju priču kao papige...

Ja eto i dalje tražim da nađu gdje je na snazi taj šerijatski zakon koji se pominje u uvodnom postu...


Pitanje je da li te vlasništvo nekog objekta stavlja van zakona...tj. da li unutar objekta vrijede neki "tvoji" zakoni? Naravno da ne, tako da ta zabrana prodaje pojedinih artikala ne može biti opravdana. Ako netko unutar tog objekta želi prodavat svinjetinu, to je nemoguće zabraniti, osim ako prethodno nije potpisao ugovor kojim se najam poslovnog prostora uvjetuje suzdržavanja od propisanih stvari.


To opet nema veze sa "šerijatskim zakonom" :-kava Njihovo je pravo da ugovore sačine onako kako njima odgovara, sve dok istim ne krše pozitivne zakonske propise...

Ako postoje nekakve halal klauzule to je kraj priče...

_________________
DE RA TI ZA CI JA


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Ko krme u Sarajevu": Igračka Praščić Pepa povučena iz prodaje zbog šerijatskog zakona
PostPostano: 12 lip 2009, 15:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Fidekter je napisao/la:
RajvoSa je napisao/la:

Pitanje je da li te vlasništvo nekog objekta stavlja van zakona...tj. da li unutar objekta vrijede neki "tvoji" zakoni? Naravno da ne, tako da ta zabrana prodaje pojedinih artikala ne može biti opravdana. Ako netko unutar tog objekta želi prodavat svinjetinu, to je nemoguće zabraniti, osim ako prethodno nije potpisao ugovor kojim se najam poslovnog prostora uvjetuje suzdržavanja od propisanih stvari.


To opet nema veze sa "šerijatskim zakonom" :-kava Njihovo je pravo da ugovore sačine onako kako njima odgovara, sve dok istim ne krše pozitivne zakonske propise...

Ako postoje nekakve halal klauzule to je kraj priče...


To i ja kažem, no to su tehnički detalji. Ovdje se govori o dojmu. Radi se o ogromnom objektu na jednom od najprestižnijih lokacija glavnog grada (koji se ponosi pojmom multietniĆnosti) države gdje su muslimani na cirka 50%. Ne radi se o maloj zabačenoj halal mesnici.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Ko krme u Sarajevu": Igračka Praščić Pepa povučena iz prodaje zbog šerijatskog zakona
PostPostano: 12 lip 2009, 15:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 svi 2009, 21:25
Postovi: 139
Urbana je napisao/la:
Teheranka u Teheranu ...
Znam kad se pojavila ta igracka da su se Teheranci bunili...
Al nisam znala da im je ucinjen ovaj ustupak...
Medjutim Pepu mozda mozete naci u Turbo-limacu, kao i u vecim centrima koji ne dolaze iz multi-kulturalnih sredina ovog tipa ..
Kina gde se to u mesnicama u gradu moze naci "krmetina"...(cisto informativno)... B-) ?
Sto se tice umotanih lutkica...nemojte reci da vam je to novina za Sarajevo?
Videla sam i one strogo islamske radnje..od celokupne odece do ovih barbika(samo ovih)...a videla sam i one gde imas izbor..zamotana ili ne...


slika


U svakom jebenom Mercatoru.
SVAKOM.

Mesnice kao mesnice su privatna mala preduzeća i oni odlučuju šta će da prodaju i imaju li mušterija za nešto.
Za njih zaista ne znam.


A ako neko vidi problem što postoje radnje koje prodaju odjeću pokrivenim djevojkama šta nam to govori?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Ko krme u Sarajevu": Igračka Praščić Pepa povučena iz prodaje zbog šerijatskog zakona
PostPostano: 12 lip 2009, 15:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Kina je napisao/la:
A ako neko vidi problem što postoje radnje koje prodaju odjeću pokrivenim djevojkama šta nam to govori?


Ja vidim problem u tome. Koji se genije dosjetio ideje da pokrije najljepšu stvar na ovom dunjaluku....žensko tijelo? I sa kojom svrhom? Valjda Arapi nisu imali moć samokontrole pa su bile nužne radikalne mjere :-neznam

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 146 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 29 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO