HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 ožu 2024, 04:10.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 146 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: "Ko krme u Sarajevu": Igračka Praščić Pepa povučena iz prodaje zbog šerijatskog zakona
PostPostano: 12 lip 2009, 16:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23193
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Znači, po nekome ako privatni investitor otvori kafić u kojem će zabraniti ulazak ženama sa hidžab maramama, to je O.K.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Ko krme u Sarajevu": Igračka Praščić Pepa povučena iz prodaje zbog šerijatskog zakona
PostPostano: 12 lip 2009, 16:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 svi 2009, 21:25
Postovi: 139
lider30 je napisao/la:
Znači, po nekome ako privatni investitor otvori kafić u kojem će zabraniti ulazak ženama sa hidžab maramama, to je O.K.


Kao prvo niko ništa nije zabranio nego neko nešto ne prodaje.

Drugo porediti prehrambene artikle i alkohol sa ljudima je nezrelo.

Ovo prije možeš porediti sa optužbama za anti-Bošnjaštvo protiv ljudi koji recimo ne prodaju halal meso ili da karikiram ne služe Bosansku KaHvu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Ko krme u Sarajevu": Igračka Praščić Pepa povučena iz prodaje zbog šerijatskog zakona
PostPostano: 12 lip 2009, 16:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23193
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Kina je napisao/la:
Kao prvo niko ništa nije zabranio nego neko nešto ne prodaje.

Drugo porediti prehrambene artikle i alkohol sa ljudima je nezrelo.

Ovo prije možeš porediti sa optužbama za anti-Bošnjaštvo protiv ljudi koji recimo ne prodaju halal meso ili da karikiram ne služe Bosansku KaHvu.


Čekaj, znači ako netko zakupi poslovni prostor i htjedne prodavati alkohol i svinjetinu, neće mu to nitko zabraniti?

Zabranjuje se hidžab, a ne osoba. Ista osoba može bez hidžaba ući.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Ko krme u Sarajevu": Igračka Praščić Pepa povučena iz prodaje zbog šerijatskog zakona
PostPostano: 12 lip 2009, 16:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 11:35
Postovi: 291
lider30 je napisao/la:
Čekaj, znači ako netko zakupi poslovni prostor i htjedne prodavati alkohol i svinjetinu, neće mu to nitko zabraniti?


Ako u ugovoru o zakupu stoji da se takvim proizvodima nemože trgovati, onda nemože... Koji zakon je time prekršen?

Citat:
Zabranjuje se hidžab, a ne osoba. Ista osoba može bez hidžaba ući.


Ti ono stalno pozivaš na argumentiranu raspravu...

Reci nam šta je to hidžab, i kako bi ti definirao tu zabranu... :-kava

_________________
DE RA TI ZA CI JA


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Ko krme u Sarajevu": Igračka Praščić Pepa povučena iz prodaje zbog šerijatskog zakona
PostPostano: 12 lip 2009, 16:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68095
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Fidekter je napisao/la:
Reci nam šta je to hidžab, i kako bi ti definirao tu zabranu... :-kava


Što je to proizvod od svinjetine, i kako bi definirao koliko % svinjetine proizvod mora imati da bi bio "zabranjen"?
(u rasponu od pršuta, preko mješane pizze do sladoleda koji sadrži svinjski želatin).

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Ko krme u Sarajevu": Igračka Praščić Pepa povučena iz prodaje zbog šerijatskog zakona
PostPostano: 12 lip 2009, 17:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2009, 16:52
Postovi: 1859
Lokacija: forum HB
Kina je napisao/la:
Urbana je napisao/la:
Teheranka u Teheranu ...
Znam kad se pojavila ta igracka da su se Teheranci bunili...
Al nisam znala da im je ucinjen ovaj ustupak...
Medjutim Pepu mozda mozete naci u Turbo-limacu, kao i u vecim centrima koji ne dolaze iz multi-kulturalnih sredina ovog tipa ..
Kina gde se to u mesnicama u gradu moze naci "krmetina"...(cisto informativno)... B-) ?
Sto se tice umotanih lutkica...nemojte reci da vam je to novina za Sarajevo?
Videla sam i one strogo islamske radnje..od celokupne odece do ovih barbika(samo ovih)...a videla sam i one gde imas izbor..zamotana ili ne...


slika


U svakom jebenom Mercatoru.
SVAKOM.

Mesnice kao mesnice su privatna mala preduzeća i oni odlučuju šta će da prodaju i imaju li mušterija za nešto.
Za njih zaista ne znam.


A ako neko vidi problem što postoje radnje koje prodaju odjeću pokrivenim djevojkama šta nam to govori?


Ja bi se postidela da ovo napisem....
Da u celom Sarajevu imas da kupis krmetinu u Mercatoru... :D
Znas li BRE kolko ima Mercatora u Sarajevu?
Mozda si mislio i na druge tudjinske hipermarkete...
U mesnicama svinjsko meso neces nigde naci..tako reci...ja znam a znas i ti...
Sto se tice tih radnji..meni sigurno nisu problem.....kao i ove barbikice..
Ako se iko treba zapitati onda si to ti... od kad je to pocelo i zasto...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Ko krme u Sarajevu": Igračka Praščić Pepa povučena iz prodaje zbog šerijatskog zakona
PostPostano: 12 lip 2009, 17:38 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 14:26
Postovi: 449
Cijela rasprava nema smisla, kad ce multietnicari ionako na kraju kad potrose sve "argumente" doci do onoga "svinja je prljava pogana zivotinja" i "alkohol je zlo".

Uz to bar 90% muslimana u BiH konzumira alkohol i svinjetinu, ali to nece javno priznati, pa onda vidis smijesne scene po trznim centrima u srpskom Sarajevu, gdje skrivecki trpaju slaninu i sunku u korpe a drugim okom paze da ih neko poznat ne vidi.

Ali dobro, takvo licemjerno prakticiranje vjere je stvar pojedinca.

Cinjenica je, opcinske vlasti su ekskluzivni lokalitet u strogom centru grada Sarajeva dodijelile islamskoj tvrtki, uz sasvim jasno predznanje da ce ovi zabraniti prodaju alkohola i svinjetine u svom objektu.
Tipicno multietnicarski, nista zvanicno ali prakticno uradjeno. Kao i etnicko ciscenje Sarajeva, pobij Ristovice u Velesicima, zastiti pocinitelje, i ostali Srbi ce pobjeci iz tog i okolnih naselja. Receno, ucinjeno.

Ubaci Juku na Stup da pretumba naselje, isprovociraj Srbe sa Ilidze, zaplasi Hrvate i oni ce se iseljavati. Receno, ucinjeno.

Opstruiraj povratak nemuslimana, stopiraj povrat imovine, oduzimaj im radna mjesta, nece se vracati a oni koji zive tamo, otici ce pod pritiscima. Receno, ucinjeno.

Ne diraj crkve koje kamere CNN-a i BBC-a mogu snimiti kako gore, ali zato u zabacenim gradovima i selima protjeruj, pali, kolji, rusi crkve, tamo kamera nema. Receno, ucinjeno.

Sjetih se jednog detalja koji su opisali novinari Oslobodjenja, negdje na Zuci u sred rata, Alija obilazi liniju i pred novinarima vergla o multietnickoj borbi, hvali Srbe koji se bore rame uz rame sa Bosnjacima, nakon predavanja Alija se povlaci u neki obliznji bunker sa probranim novinarima (Avaz, Ljiljan itd.) medjutim nekako u masi prokrijumcari se jedan novinar Oslobodjenja i ima sta cuti, privatna zabavica za probrane novinare i iskreni Alija Izetbegovic, govori o jacanju islamskog karaktera Armije BiH, kako ce se u to ime angazirati hodze i ostali islamski ucenjaci, o neopohodnosti zbijanja redova bosanskih muslimana i jacanje svijesti da su Srbi i Hrvati neprijatelji. Otprilike, ovo vadim iz memorije, davno sam to citao.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Ko krme u Sarajevu": Igračka Praščić Pepa povučena iz prodaje zbog šerijatskog zakona
PostPostano: 12 lip 2009, 17:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 svi 2009, 21:25
Postovi: 139
Urbana je napisao/la:
Kina je napisao/la:

U svakom jebenom Mercatoru.
SVAKOM.

Mesnice kao mesnice su privatna mala preduzeća i oni odlučuju šta će da prodaju i imaju li mušterija za nešto.
Za njih zaista ne znam.


A ako neko vidi problem što postoje radnje koje prodaju odjeću pokrivenim djevojkama šta nam to govori?


Ja bi se postidela da ovo napisem....
Da u celom Sarajevu imas da kupis krmetinu u Mercatoru... :D
Znas li BRE kolko ima Mercatora u Sarajevu?
Mozda si mislio i na druge tudjinske hipermarkete...
U mesnicama svinjsko meso neces nigde naci..tako reci...ja znam a znas i ti...
Sto se tice tih radnji..meni sigurno nisu problem.....kao i ove barbikice..
Ako se iko treba zapitati onda si to ti... od kad je to pocelo i zasto...


Ja kao i većina moje rodbine nismo ušli u kakvu mesaru godinama...znači kupujemo meso u tržnim centrima jer je lakše, jer je sve u jednom i jer nemoraš špartati.Kao i velika večina Sarajlija koja ne živi u samom centru.
Uzeo sam Mercator kao primjer ali evo sad se sjetih da sam jednom vidio svinjetinu i u Sarajevskoj tržnici.
Zamisli strahote!!!

Merkatora u Sarajevu ima nekoliko, sasvim dovoljno za grad ove veličine.

Zašto je prodaja svinjetine mjera multietničnosti?

Nikako ne mogu još uvijek da shvatim šta se konkretno zamjera, to što neko ko je musliman vjernik i ima mesaru ne želi da prodaje svinjetinu ili zato što nema potražnje za njom pa mu nije isplativo a on terorista i fundamentalista i dalje ne želi da je prodaje.

Šta već?

Sa druge strane neko ko se "postideo" nema šta meni ili mome gradu da zamjera.
Mi smo za vas izmislili suživot.

Inače ovakve rasprave izbjegavam jer mi je glupo da se dovodim u defanzivni položaj i kao nešto pravdam to od strane osoba koje se gade i groze te nekakve jebene multietničnosti ali je zato osporavaju drugima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Ko krme u Sarajevu": Igračka Praščić Pepa povučena iz prodaje zbog šerijatskog zakona
PostPostano: 12 lip 2009, 17:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68095
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Kina je napisao/la:
Inače ovakve rasprave izbjegavam jer mi je glupo da se dovodim u defanzivni položaj i kao nešto pravdam to od strane osoba koje se gade i groze te nekakve jebene multietničnosti ali je zato osporavaju drugima.


Kina nemoj se ljutit, ne trebaš se osjećat prozvano. :-top2
Shvaćam da ti je stalo do ugleda Sarajeva, i jasni su mi tvoji motivi i tvoj stav, ali mi na ovoj temi jasno provokativno nastupamo i preuveličavamo, jer bolje i to nego da se stvari otmu kontroli: mi se ne osjećamo sretno kad dijelimo državu s ljudima koji imaju takve primisli, ali najviše ćete problema imati upravo vi koji živite u takvoj sredini.

Jer, stvar polako iz zajebancije prelazi u laganu zabrinutost.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Ko krme u Sarajevu": Igračka Praščić Pepa povučena iz prodaje zbog šerijatskog zakona
PostPostano: 12 lip 2009, 17:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Uopće ne bi trebao biti problem što postoje mesnice gdje nema svinjetine, gdje se prodaje kako se kaže, halal meso. Muslimani imaju svoje propise i to je njihova stvar. Ne mora Srbin niti Hrvat ići u te mesnice. Ako ima dovoljno onih drugih. Kao što ni musliman ne mora ići ako ne želi u mesnice gdje ima svinjetine.

Na tu se temu uopće ne treba trošiti energija.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Ko krme u Sarajevu": Igračka Praščić Pepa povučena iz prodaje zbog šerijatskog zakona
PostPostano: 12 lip 2009, 18:38 
Offline

Pridružen/a: 17 svi 2009, 21:48
Postovi: 1387
hajd da presjećem oko svinjetine u Sarajevu , ima se kupit na nekoliko mjesta,osim u svakom tržnom centru ima i u Tržnici kod Markala (strogi centar) , mesara na Grbavičkoj pijaci, na Ilidži na pijaci ima Pajić mesaru , mislim da ima i Barnjak na Stupu , ali uglavnom ja po meso idem u srpski dio , friškije je :-zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Ko krme u Sarajevu": Igračka Praščić Pepa povučena iz prodaje zbog šerijatskog zakona
PostPostano: 12 lip 2009, 21:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 29911
Urbana je napisao/la:
slika


Vidi ljepotice, taman za udaje. Ima li 6 godina? :-zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

772 of 2558 - 30.18%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Ko krme u Sarajevu": Igračka Praščić Pepa povučena iz prodaje zbog šerijatskog zakona
PostPostano: 12 lip 2009, 22:20 
Offline

Pridružen/a: 07 lip 2009, 15:14
Postovi: 11
navodno da je spuzva bob skockani zabranjen u Sahari....

_________________
za litru kuvane vode vam je potrebno - lonac, peć i litra vode


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Ko krme u Sarajevu": Igračka Praščić Pepa povučena iz prodaje zbog šerijatskog zakona
PostPostano: 13 lip 2009, 01:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Kina, kao što ti je već poručio Robi, nemoj se ljutit. Nama je ovo većinom smiješno i uopće nema nikakve veze sa prostorima gdje žive Hrvati. Što se tiče sarajevskih Hrvata, ako Betandwin-u ne smeta, onda nema "nikih problema".

Ali gledajući sa strane, ovakvi potezi mic po mic ipak donose značajne promjene Sarajevu. Znaš dobro onu o žabi koja iskače iz ključajuće vode, ali ako temperaturu postepeno povećavaš....(da ne ulazimo u točnost eksperimenta).

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Ko krme u Sarajevu": Igračka Praščić Pepa povučena iz prodaje zbog šerijatskog zakona
PostPostano: 13 lip 2009, 08:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23193
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Robbie MO je napisao/la:


Što je to proizvod od svinjetine, i kako bi definirao koliko % svinjetine proizvod mora imati da bi bio "zabranjen"?
(u rasponu od pršuta, preko mješane pizze do sladoleda koji sadrži svinjski želatin).


Mislim da i gumene bombone ili karamele imaju taj neki udio svinjskog podrijetla. Alkohol u raznim slasticama da ne govorim.

Meni to nije u skladu s kontinentom na kojem živimo.

I zašto mi u Zapadnom Mostaru, ako smo već počeli ovakve standarde u BiH provoditi, ne bismo počeli u određenim javnim prostorima zabrtanjivati neprihvatljivi dress code?

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Ko krme u Sarajevu": Igračka Praščić Pepa povučena iz prodaje zbog šerijatskog zakona
PostPostano: 13 lip 2009, 11:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 11:35
Postovi: 291
Robbie MO je napisao/la:
Što je to proizvod od svinjetine, i kako bi definirao koliko % svinjetine proizvod mora imati da bi bio "zabranjen"?
(u rasponu od pršuta, preko mješane pizze do sladoleda koji sadrži svinjski želatin).


Halal certifikat...

lider30 je napisao/la:
Mislim da i gumene bombone ili karamele imaju taj neki udio svinjskog podrijetla. Alkohol u raznim slasticama da ne govorim.

Meni to nije u skladu s kontinentom na kojem živimo.

I zašto mi u Zapadnom Mostaru, ako smo već počeli ovakve standarde u BiH provoditi, ne bismo počeli u određenim javnim prostorima zabrtanjivati neprihvatljivi dress code?


Ponoviću pitanje...

Citat:
Fidekter je napisao/la:
Reci nam šta je to hidžab, i kako bi ti definirao tu zabranu... :-kava

_________________
DE RA TI ZA CI JA


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Ko krme u Sarajevu": Igračka Praščić Pepa povučena iz prodaje zbog šerijatskog zakona
PostPostano: 13 lip 2009, 11:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23193
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Fidekter je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Što je to proizvod od svinjetine, i kako bi definirao koliko % svinjetine proizvod mora imati da bi bio "zabranjen"?
(u rasponu od pršuta, preko mješane pizze do sladoleda koji sadrži svinjski želatin).


Halal certifikat...



Ponoviću pitanje...

Citat:
Fidekter je napisao/la:
Reci nam šta je to hidžab, i kako bi ti definirao tu zabranu... :-kava


Ne znam, zašto se vraćamo na nebitno. Hidžab je to pokrivanje kose, tijela i sl. Barem mislim, nisam neki stručnak na tom polju. Ali nije to srž.

Bitno je i srž,
Možemo li mi uvesti dress code u javne prostore po prostorima u BiH, gdje su Hrvati većina, gdje bi poltika konkretno bila da se zabrani ulazak ženama, koje odjevnim predmetom pokriju lica.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Ko krme u Sarajevu": Igračka Praščić Pepa povučena iz prodaje zbog šerijatskog zakona
PostPostano: 13 lip 2009, 12:04 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 14:26
Postovi: 449
lider30 je napisao/la:
Bitno je i srž,
Možemo li mi uvesti dress code u javne prostore po prostorima u BiH, gdje su Hrvati većina, gdje bi poltika konkretno bila da se zabrani ulazak ženama, koje odjevnim predmetom pokriju lica.


Teoretski, tvrtka, recimo FIS Vitez, moze uvesti pravilo da je zabranjen ulaz pokrivenim zenama.

Jel uopce postoji sumnja da bi Bakir napravio emisiju o fasistickom FIS-u, da bi FTV posvetio bar stotinjak sati fasistickom FIS-u, da bi se oglasila udruzenja logorasa, Majke Srebrenice, Vijece kongersa bosnjackih intelektualaca, da bi se snimila nova sezona "Laprdajmo sa Nijazom Durakovicem" sa glavnom temo "Fasizam u FIS-u".

Ovako, to je samo pravo islamskog investitora.

Naravno, to FIS nikada nece uraditi jer za razliku od "islamskih ulagaca" njima je bitniji profit od formalnog kvazivjerskog preseravanja. Zato FIS grana svoj posao i posluje sa velikim dobitkom a BBI (sami priznaju) posluje sa gubitkom vec sada, najam prostora je preskup, proizvodi koji se prodaju papreni, gradjani nemaju novaca za takve cijene i uglavnom se setkaju kroz objekat.

Uglavnom treba znati da iza BBI centra stoje Alijini mladomuslimanski pajtosi (robijali su skupa) obitelj Zivalj, koja ko zna kako i na koji nacin pere novac na tom objektu. Usput im dobro doslo izgraditi novi simbol Sarajeva, trgovinski centar u kojem je zabranjen alkohol i svinjetina.
Dvije muhe jednim udarcem, vjerovatno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Ko krme u Sarajevu": Igračka Praščić Pepa povučena iz prodaje zbog šerijatskog zakona
PostPostano: 13 lip 2009, 13:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 lip 2009, 08:42
Postovi: 2109
Lokacija: Beograd
Pa... Pazi, ako je prase bilo masno.... Onda u redu :-kava , ali ako nije bilo... ako je bilo gipko kao vidra, onda stvarno nema smisla.. :-pistolj

_________________
Čevo ravno, gnjijezdo junačko,
a krvavo ljudsko razbojište,
mnoge li si vojske zapamtilo,
mnoge li si majke ojadilo!
Ljudske su te kosti zatrpale,
ljudskom si se krvlju opjanilo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Ko krme u Sarajevu": Igračka Praščić Pepa povučena iz prodaje zbog šerijatskog zakona
PostPostano: 13 lip 2009, 13:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 29911
krule je napisao/la:
navodno da je spuzva bob skockani zabranjen u Sahari....


A tri praščića? :mrgreen:

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

772 of 2558 - 30.18%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Ko krme u Sarajevu": Igračka Praščić Pepa povučena iz prodaje zbog šerijatskog zakona
PostPostano: 14 lip 2009, 09:42 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Ajd, na stranu sto je takav objekat u centru grada, (valjda se hoce pokazati ta multietniĆnost), meni je ok da kad nema kupit svinjetine nema ni alkohola i sl. Ono sto mi nije jasno je kako to da u 99% radnji u Sa nema kupit svinjetine (osim par trgovackih lanaca: Mercator, Konzum, Robot, i par srpskih mesnica), dok na svakom koraku ima alkohol. Kazu ljudi ima u Sa svinjetine, evo nek mi kazu gdje ima pizza sa svinjskom sunkom ili prsutom, i nek mi kazu u kojim kaficima ima alkohol?

Ja sam imao susjeda koji kad je dolazio kod nas strusi pola boce rakije (pa se rasprica o NDH, a poslije smo mu sipali u mali bokalcic mjericu :mrgreen: ) a sto se svinjetine tice tu su veliki vjernici.
Isto sam poznavao lika na tezim drogama, al bjezi od malog obicnog usoljenog cvarka ko' od djavla.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Ko krme u Sarajevu": Igračka Praščić Pepa povučena iz prodaje zbog šerijatskog zakona
PostPostano: 16 lip 2009, 21:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2009, 20:17
Postovi: 101
Lokacija: Marijin Dvor, Sarajevo
Aztec je napisao/la:
Ajd, na stranu sto je takav objekat u centru grada, (valjda se hoce pokazati ta multietniĆnost), meni je ok da kad nema kupit svinjetine nema ni alkohola i sl. Ono sto mi nije jasno je kako to da u 99% radnji u Sa nema kupit svinjetine (osim par trgovackih lanaca: Mercator, Konzum, Robot, i par srpskih mesnica), dok na svakom koraku ima alkohol. Kazu ljudi ima u Sa svinjetine, evo nek mi kazu gdje ima pizza sa svinjskom sunkom ili prsutom, i nek mi kazu u kojim kaficima ima alkohol?

Ja sam imao susjeda koji kad je dolazio kod nas strusi pola boce rakije (pa se rasprica o NDH, a poslije smo mu sipali u mali bokalcic mjericu :mrgreen: ) a sto se svinjetine tice tu su veliki vjernici.
Isto sam poznavao lika na tezim drogama, al bjezi od malog obicnog usoljenog cvarka ko' od djavla.


To je zato jer se u glavnom gradu Bosne i Hercegovine, Željezničaru, ljudi strašno pribojavaju opasnosti od holesterola.

Ajmo dalje, najviše zamjeranja ima na forsiranje priče o multietičnosti jel tako :-zubati ?
Da skratimo , koja multietičnost? Nema je.Niti je bitna ako postoji dovoljno različitosti mišljenja.Vrijeme se vratiti ne može, ali ono na šta ciljaju uvrijeđene dušice i polemičari ne može vratiti ni priča koleričnoga klovna tipa I.M.Jovića, koji ravno iz Kiseljaka( uz još uvijek pripadajući audi 8 iz Sarajeva) glumi apostola Pavla sarajevskih Hrvata.

Nikakvo isprazno polemiziranje ne može vratiti nikome izgubljeno dostojanstvo, radno mjesto, isplatiti kredit, podići crkvu...ili ono što je bitnije, postojeće crkve napuniti bogobojaznim kršćanima.
Kršćanstvo se ne simbolizira betonskim praznim crkvama, kao što se ni islam ne odslikava u mermerom optočenoj džamiji Kralja Fahda dok se u pozadini iste vide rupe od granata po fasadama( u zgradama u kojima liftovi rade isključivo nako 50 zdravomarijo ili učenjem specijalnih dova :-zubati ).

Šta je problem u BBI centru, nakon nekoliko stotina iščitanih postova na tri identične teme glavnih Sa portala, pa i ovdje na ovom forumu?

Nema svinjetine.Nema alkohola.Nema kladionice...u privatnom objektu po volji vlasnika.Ne osjećam se prikraćenim dok u frižideru za svoje novce imam sve što mi treba, niti zbog manjka simbola siromaštva i gubitništva kao što je kladionica.

Išao sam 20-ak puta u taj trg.centar.Niko ne pomenu da je to jedino mjesto gdje se u igraoni , bez brige, može ostaviti dijete na čuvanje , 2 sata -bez naknade.Potpuno opremljena , savršeno čista i sa obučenim osobljem.Svi pričaju o kvaziislamskom karakteru objekta, no ja osim mesdžida na zadnjem spratu( koji je smješten veoma neupadljivo i pretežito prazan) ne vidjeh nikakvih osobitih znakova forsirane javne islamizacije o kojoj pjene iskompleksirani fanovi gorepomenutog profesora povijesti iz Kiseljaka.
Sva galama je zapravo verbalna onanija o prežvakanim temama.Krenuvši od Djeda MraHza tete Arzije pl.Mahmutović, preko Slavujevih ploča na 100 sarajevskih logora, pa do frustracija zbog činjenice da se svinjetinu, taj schpitz
ljudske prehrane u Hrvata, može kupiti SAMO u Merkatoru i na Stupu, i u Tušu u Lookavici...

Kolika potražnja , tolika i ponuda.Da je ljudi jedu u Sarajevu kao što puše marihuanu i piju pivo( u iznimno velikim količinama), pečeni praščići bi bili prodavani na svakom ćošku šehera, veleuvaženom Autoritetu u Bošnjaka ef.Ceriću i Fatku AliSSpahiću uinat.

Ah , da pa priča o Pepi, kako siroti Kina već deset puta pripominje , je zapravo forumska patka..praščić..

_________________
Daruj krv, spasi život!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Ko krme u Sarajevu": Igračka Praščić Pepa povučena iz prodaje zbog šerijatskog zakona
PostPostano: 16 lip 2009, 22:11 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Ja i nemam nekih problema s tim BBI, vise to koristim da malo provociram :-zubati

Sad, kao sto sam napisao za odojka, dosta ga ljudi u Sa jede, pa tako i (dosta) Bosnjaka (ili je bar prije jelo), potraznje sigurno ima. Osim u Robotu ga ne drzi niti jedna bosnjacka radnja, restoran...Dok s druge strane ima (hvala Bogu na malim radostima :-zubati ) alkohola, pornjave, kladionice... Sve se to prodaje i maloljetnicima, do s druge strane ti isti glume neku vjeru na svinjetini iako bi im sigurno osjetno povecala dobit, (tako i restorani) nije meni, odem u Konzum, Robot, ali nije mi jasna ta licemjernost.

Ovo za kolesterol je bila nadam se sala, za grad koji je poznat po pitama, cevapima, raznim kolacima itd... I alkohol deblja :mrgreen:

Sto se tice multietnicnosti, naravno da nema, samo to uporno se mantra od strane Bosnjaka.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Ko krme u Sarajevu": Igračka Praščić Pepa povučena iz prodaje zbog šerijatskog zakona
PostPostano: 16 lip 2009, 23:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2009, 20:17
Postovi: 101
Lokacija: Marijin Dvor, Sarajevo
Imaš jednostavno jedan novi sloj stanovništva kojemu je trend pomodarstvo sa javnim isticanjem vjerske pripadnosti.

Jedni se nose poput ispolitiziranog saudijskog studentskog pokreta, imaju dress code , svoje male getoe i galame preko dva ili tri karikaturalna medija, te nekolicine jastrebova tipa skribomana Alispahića iz Saffa i par Avazovih mlađih novinara(Naslovi tipa Krstača iznad Sarajeva, Gejevi u lejletul kadru, Krmetina ovako onako, komunistička bagra na sarajevo-x, izdajnici bošnjaštva na avazu, bla ,bla)-Uglavnom niko ne valja, a ako imaginarni Niko(unutrašnji neprijatelj) ima slučajno kršćansko ime, konotacije o zavjeri su neizbježne :-umirem .

Drugi su pak moderni, onako Hayatovski proevropski , Reisova zlatna omladina :-zubati , džet set bošnjačke kvazikreme i mahalaca.Skupi partiji, dobri automobili, karijere odmah po primitku diploma ili prije, roditelji i rodbina zaposlena u institucijama kao bošnjački kadar ili pak javne ličnosti.

A kod njih ima više licemjerja u vjeri samom činjenicom da im je nejedenje svinjetine jedino što poštuju od postulata vjere(gdje je taj propis suštinski zdravstvene prirode ,kako god to neko trivijalno i tradicijski drugačije tumačio)

Iste šeme pomodarstva mogu se vidjeti u svim vjerskim zajednicama.

_________________
Daruj krv, spasi život!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Ko krme u Sarajevu": Igračka Praščić Pepa povučena iz prodaje zbog šerijatskog zakona
PostPostano: 18 lip 2009, 11:45 
Offline

Pridružen/a: 16 lip 2009, 13:37
Postovi: 900
Igračke i islamska pravila?

Datum: 15.06.2009 20:52
Autor: Željko Ivanković

Slučaj novog BBI trgovinskog centra u središtu Sarajeva, napravljenog na mjestu bivše robne kuće „Sarajka”, iznova otvara neka pitanja. Nakon svih kontroverzi oko gradnje, evo ga opet u medijima!
Zeljko-Ivankovic

Ovaj put zbog hrane, pića i - igračaka! Pravo je svakoga birati hranu koju jede ili ne jede, pa i birati pića koja pije ili ne pije. I jednako tako istu tu i takvu hranu prodavati ili ne prodavati. Pravo je i prodavati ili ne prodavati robu po vlastitom izboru.

Pogotovu ako mu se to isplati. Dakle, sarajevski BBI centar u tom smislu ima pravo odbijati domaće goste ili turiste koji hoće pojesti pizzu, a ne da im uz to pivo ili vino; kupce koji bi popili kavu uz francuski konjak, ili u marketu kupili pivo ili svinjsku kobasicu. Čak ima pravo ne prodavati igračke s likom praščića Peppe, kako su to mediji zadnjih dana udarali na sva zvona.

Ima pravo na to i bez obrazloženja! No, pogledajmo na čemu stoje ta ipak smiješna prava i pravila?! Na islamu - kažu! Smiješno!!! Ili se to oni sami, po tko zna već koji put, rugaju vlastitoj vjeri?

Čitam nedavno da je u Kuvajtu zabranjen crtić „Životinjska farma”, jer su tamo prikazane svinje?! U BBI zabranjene su igračke s likom Peppe Piga?!
O bivšoj „kasici-prasici” u Sarajevu odavno nema govora ni u žargonu... Bajka „Tri praščića” je u ilegali! Islam?

Hajdemo vidjeti kakve to veze ima s islamom?

Islamski vjernici, kao uostalom i židovski, iz čije je to religije preuzeto, ne jedu svinjetinu. I zato nema igračaka, crtanih filmova, slikovnica i sl. gdje se pojavljuju svinje? Svinja neprijatelj islama? Što bi na to rekao Alah koji ju je stvorio!

Pa, muslimani ne jedu ni miševe ni mačke ni pse... Hoće li zbog toga uskoro biti zabranjeni i „Tom i Jerry”? Film „Mačka na užarenom limenom krovu”? Ili „101 dalmatiner”? Zar u crtane filmove i bajke, među igračke, mogu i smiju samo životinje koje se jedu? Tvor, lisica, ili vjeverica...? Što je sa slonom, žirafom, klokanom...? Što bi islam rekao na to? Ma, kakav islam!

Riječ je o ideološkoj kontroli ljudi, ideološkim diktaturama i njihovim policijama, manipuliranim čuvarima ideoloških poredaka, koji toliko imaju povjerenja u svoje „vjernike” da ih discipliniraju prijetnjama, progonima, zabranama, kažnjavanjima! Dakle, ako neko islamsko dijete gleda crtić s mišem i mačkom, s psom ostat će u vjeri, a ako gleda crtić s, ne daj Bože, praščićem...

Neznanje je moć - rekao bi Orwel, pisac „Životinjske farme”, koju progone u Kuvajtu. Neznanje je način na koji ONI mogu vladati. Još je Sarajevo dobro prošlo, jer avganistanski talibani zabranjuju i kazalište, film, glazbu, operu, balet, televiziju, Internet...

A jučer su ideolozi komunizma u Istočnom bloku zabranjivali žvake, farmerice, najlon čarape, jazz, apstraktnu umjetnost, Kafku, coca-colu... Obično se počne sa zabranom neke beznačajne sitnice... Zabrana je najčešće udarac na ljudsku privatnost... A znamo gdje to završi!

Židovstvo, a od njega je to islam prepisivao, pozna čiste i nečiste životinje, one koje se žrtvuju ili ne žrtvuju Božanstvu. Čiste i nečiste su značile i dopuštenje za jelo, ponajčešće iz zdravstvenih razloga u to doba, kad nije bilo ni medicinskih ni veterinarskih znanja, a ne i iz doktrinarno vjerskih razloga.

No, što s kukuruzom iz romana Enesa Karića koji islam, kao ni Europa, ne poznaju do tzv. geografskih otkrića? Smiju li ga muslimani jesti? A duhan? Što je sa bananama ili kivijem? Što s klokanima, bizonima, tuljanima, jeguljama, morskim psima...

Ma, hajte, molim vas! Što s onim što Muhamed nikad nije vidio, pa nije mogao ni zabraniti? Pingvinima, sobovima...? Tu su talibani, oni najbolje znaju što je protiv islama. Pokazuju nam to na drastičan i dramatičan način romani izvanrednog avganistanskog pisca Khaleda Hosseinija. Oni bi, ti talibani, vjerojatno zabranili i BBI centar. Barem za obične vjernike. Za sebe ne!

No, kažem, neka jede ili ne jede tko što hoće i kad hoće i kako hoće. Ali zašto to braniti drugome, zašto negirati očiglednost svijeta, svijeta koji je taj njihov bog stvorio? Pa da ne možeš i ne smiješ (!) ni vidjeti kako izgleda životinja koju ne smiješ jesti?

Zato da ti dijete ne bi postavilo nezgodno pitanje? Zato da ti igračka ne bi poljuljala vjeru (e, jadna ti vjera!)? Da bi te vjerska policija i njezin šef kontrolirali? Da bi...???

U Egiptu je s pojavom svinjske gripe, vlast udarila po Koptima i njihovim svinjama. Zamislite, koptske svinje su neselektivno krive za gripu? A što je onda s (ovčijim) velikim boginjama ili kokošijom gripom (u narodu se kaže „kokoš - tursko prase”), što s ludim kravama...? Treba li početi po Egiptu ubijati i Meksikance koji su prvotni „izvor” zaraze svinjskom gripom???

Najveći problem Bosne i Sarajeva je riješen. Hrana i igračke u BBI centru su „košer” ili „halal”! Valjda je i Centar napravljen halal sredstvima! Ne znam što bi islam ili ideološka policija imali na to reći - i ne zanima me. Najvažnije je da prasić Peppe ne ugrožava BBI centar, islam i islamsku djecu. Najvažnije je da se Kuvajt spasio opasnog neprijatelja – „Životinjske farme”.

To je problem islama, a ne ono što Gadafi neki dan reče u Italiji da je žena u arapskom i islamskom svijetu „kao namještaj koji je moguće mijenjati kad se to poželi i nitko nikada neće pitati zašto je to učinjeno”. Ali, što očekivati od ideologije ili vjere kojoj je igračka prasića toliki problem?


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 146 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 24 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO