HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 03:56.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 8511 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230 ... 341  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 04 stu 2019, 22:53 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
Bobovac je napisao/la:
Ne znam što se netko ljuti kada kažu da su Hrvati nekoć bili nacija bečkih ili mađarskih konjušara kad smo eto sada nacija švapskih guzopera.

Ipak, apsurdno je da mutavi Mujo smatra da je iznad.

slika



Apsolutno.

Mozemo se mi naprezati koliko god hocemo, ali koliko god Srbija, pa cak i Hrvatska, bile u banani, BiH je gotovo po svemu iza: i Srbije, i Hrvatske, pa tako i Bosnjaci, kao jedan od njena tri dijela.

I da, zalosno je to sto smo/ste nacija/-e svapskih guzopera. Tuzno ali istinito.

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 24 stu 2019, 21:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650


:thumbup1

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 25 stu 2019, 01:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Komsic pozvao Dodika da objavi sadrzaj programa reformi.

https://www.rtvbn.com/3972238/komsic-pozvao-dodika-da-objavi-program-reformi

:biceovodobro

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 25 stu 2019, 18:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Bakir se zahvalio Dodiku na deblokadi NATO puta BiH.

https://www.rtvbn.com/3972268/izetbegovic-se-zahvalio-miloradu-dodiku-na-deblokadi-puta-bih-u-nato-

:smajl007

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 27 stu 2019, 15:44 
Offline

Pridružen/a: 03 ruj 2019, 14:50
Postovi: 225
Čovjek koji je zarad vlasti bacio sve želje svojih glasača u vodu. On je svoje uhljebio na račun priče koje nikad neće ostvariti. Nije problem, dat' ćemo predsjedavajućeg VM.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 28 stu 2019, 01:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Dobar glas o rezimu Milorada Dodika daleko se cuje.

https://www.bbc.com/news/blogs-news-from-elsewhere-50558236

:smajl007

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 29 stu 2019, 20:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
https://www.rtvbn.com/3972532/ivanic-usvajanjem-programa-reformi-dodik-ponizio-skupstinu-i-javnost-rs

Milorad Dodik je sve do juce bio u fazonu, nista mimo RS, dok danas, kad se docepao vlasti na nivou BiH, Sarajevo i Brisel su mu postali bitniji od RS i onih koji su glasali za njega.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 30 stu 2019, 01:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18542
Vladimir RUS je napisao/la:
https://www.rtvbn.com/3972532/ivanic-usvajanjem-programa-reformi-dodik-ponizio-skupstinu-i-javnost-rs

Milorad Dodik je sve do juce bio u fazonu, nista mimo RS, dok danas, kad se docepao vlasti na nivou BiH, Sarajevo i Brisel su mu postali bitniji od RS i onih koji su glasali za njega.


Hm, Vladice, neke stvari ukazuju na nešto drugo.
Od 2014. do danas na izborima, što opštim što lokalnim, broj glasova za Dodika se povećava.
U tom istom periodu broj glasova za SDS i PDP se smanjuje.

Tu se vidi čiji su birači razočarani. Tj. opozicioni glasači su osetili da je tim opozicionim strankama bitniji neko drugi od njih - glasača.

SDS i PDP sve pogrešno rade. Koaliraju sa muslimanima iako imaju manjinsku podršku u RS, iskorišćavaju Davora Dragičevića, brinu o BiH više nego o RS, nude se muslimanima ne pitaju šta košta, angažuju tebe za agitatora... :D

Neće daleko stići, sve mi se čini. ;)

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 30 stu 2019, 13:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
aleksije radicevic je napisao/la:
Vladimir RUS je napisao/la:
https://www.rtvbn.com/3972532/ivanic-usvajanjem-programa-reformi-dodik-ponizio-skupstinu-i-javnost-rs

Milorad Dodik je sve do juce bio u fazonu, nista mimo RS, dok danas, kad se docepao vlasti na nivou BiH, Sarajevo i Brisel su mu postali bitniji od RS i onih koji su glasali za njega.


Hm, Vladice, neke stvari ukazuju na nešto drugo.
Od 2014. do danas na izborima, što opštim što lokalnim, broj glasova za Dodika se povećava.
U tom istom periodu broj glasova za SDS i PDP se smanjuje.

Tu se vidi čiji su birači razočarani. Tj. opozicioni glasači su osetili da je tim opozicionim strankama bitniji neko drugi od njih - glasača.

SDS i PDP sve pogrešno rade. Koaliraju sa muslimanima iako imaju manjinsku podršku u RS, iskorišćavaju Davora Dragičevića, brinu o BiH više nego o RS, nude se muslimanima ne pitaju šta košta, angažuju tebe za agitatora... :D

Neće daleko stići, sve mi se čini. ;)

Dodik nije jaci zatosto je bolji, vec zatosto je spisak ljudi i partija koje cine Dodikovu koaliciju sve veci, posto sam Dodik ima, po nekim istrazivanjima, 25-30 odsto podrske, a samim tim i njegova stranka. S druge strane, Dodik ima 2/3 poslanika u parlamentu, zahvaljujuci sirokoj koaliciji, koja se poslije izbora jos prosirila. Na taj nacin, covjek koji ima podrsku jedne trecine naroda, ima podrsku 2/3 parlamentaraca i vlada svim javnim resursima u RS. To je ta cik-cak situacija, koja govori da car je go i to jos od 2014, dok sad se samo jos vise vidi da je Dodk lik koji uspijeva zahvaljujuci drugima. Nije to Vucic, pa da sam ima natpolovicnu podrsku. Dodik je vec odavno izgubio izbore. Ono je samo matematicka koalicija, u kojoj Dodik se izgubio. Dodik je lazni car Scepan mali.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 04 pro 2019, 16:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Otreznjenje.

https://www.facebook.com/21187437683525 ... 618937636/

:thumbup

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 04 pro 2019, 21:38 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6815
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
aleksije radicevic je napisao/la:
Vladimir RUS je napisao/la:
https://www.rtvbn.com/3972532/ivanic-usvajanjem-programa-reformi-dodik-ponizio-skupstinu-i-javnost-rs

Milorad Dodik je sve do juce bio u fazonu, nista mimo RS, dok danas, kad se docepao vlasti na nivou BiH, Sarajevo i Brisel su mu postali bitniji od RS i onih koji su glasali za njega.


Hm, Vladice, neke stvari ukazuju na nešto drugo.
Od 2014. do danas na izborima, što opštim što lokalnim, broj glasova za Dodika se povećava.
U tom istom periodu broj glasova za SDS i PDP se smanjuje.

Tu se vidi čiji su birači razočarani. Tj. opozicioni glasači su osetili da je tim opozicionim strankama bitniji neko drugi od njih - glasača.

SDS i PDP sve pogrešno rade. Koaliraju sa muslimanima iako imaju manjinsku podršku u RS, iskorišćavaju Davora Dragičevića, brinu o BiH više nego o RS, nude se muslimanima ne pitaju šta košta, angažuju tebe za agitatora... :D

Neće daleko stići, sve mi se čini. ;)

Mudro zboriš,Aleksije Radičeviću.

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 05 pro 2019, 03:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Na fonu otreznjenja.

http://www.infomediabalkan.com/mislim-da-milorad-dodik-danas-iskreno-ne-treba-nikome

:palacgore2

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 05 pro 2019, 19:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Povratak Dodika na period kada je imao dva poslanika

https://www.rtvbn.com/3972968/dodik-se-vraca-svojim-korijenima-da-bi-bio-skinut-s-crne-americke-liste

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 18 pro 2019, 12:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Frustriranost Islamista Dodikom jača iz dana u dan.
Nema vijesti da ne ubace Dodika na ovaj ili onaj način. :smijeh

Citat:
Objavljena fotografija torbe s eurima koju je dobio Dodikov miljenik Heinz-Christian Strache
https://www.klix.ba/vijesti/svijet/obja ... /191218058


OooooTurciiiiii Mile vam je večeras na RTRS Live od 21:00
https://www.rtrs.tv/av/pusti.php?id=41002&typ=c

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 18 pro 2019, 15:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Klix: Indijac Aditya Agrawal, kojeg je Dodik lajkao na Facebook, slagao da se popeo na vrh Mount Everesta.
Pustite ljude nek sami sebe izluđuju. To je naša strategija i taktika, i to funkcionira.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 19 pro 2019, 20:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Americke sankcije Miloradu Dodiku ostaju, uprkos njegovom lobiranju na razne nacine kod Amerikanaca da ih skinu. Dodikovo lobiranje ne samo da nije uspjelo, vec je spisak prosiren i na Dodikovog bliskog saradnika - Nikolu Spirica.

https://www.facebook.com/studiowashingt ... 313234932/

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 19 pro 2019, 20:54 
Offline

Pridružen/a: 15 stu 2019, 00:06
Postovi: 21
Vladimir RUS je napisao/la:
Americke sankcije Miloradu Dodiku ostaju, uprkos njegovom lobiranju na razne nacine kod Amerikanaca da ih skinu. Dodikovo lobiranje ne samo da nije uspjelo, vec je spisak prosiren i na Dodikovog bliskog saradnika - Nikolu Spirica.

https://www.facebook.com/studiowashingt ... 313234932/
I šta sa tim?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 20 pro 2019, 02:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Milorad Dodik je najavio sjednicu NSRS za ponedjeljak. Ovo je zivi dokaz da institucije RS su fakticki postale beznacajne otkako je Dodik dosao na vlast na nivou BiH, cim jedan zvanicnik BiH moze da zakazuje sjednicu NSRS. Ne pamtim da je Mladen Ivanic zakazio ikada sjednicu NSRS dok je bio clan Predsjednistva BiH, a sto i nije nadleznost organa BiH.
Dodik, iako je u posljednjih nekoliko godina oslabio (cim spisak njegovih koalicionih partnera se povecava), ponasa se kao da je svaka institucija stvorena da on vlada i da on vodi bitku na svim frontovima, no s obzirom da je sve sto je pokrenuo (a tice se RS, ne mislim na Peljeski most, koji sigurno nije srpski interes, vec interes Dodikovih tajkuna, koji imaju svoj licni privatni interes u izgradnji tog mosta) vrlo brzo je ponistio i podvio svoj rep pred Zapadom. I u ponedjeljak nece biti nista drugacije. I tada ce podviti rep i pristati na NATO. Zivi bili pa vidjeli. To je covjek koji je sve incijative, koje je pokretao u NSRS, povukao.

slika

Dodku ocigledno ne smeta kada on kao predstavnik institucija na nivou BiH se mijesa u rad institucija na nivou RS, dok kad je SzP bio na vlasti, Dodikov nakaradni je preko svog rezimskog RTRS-a cesto se oglasao zbog mijesanja Sarajeva u unutrasnja pitanja u RS. To je jos jedan primjer Dodikove licemjerne i dvostruke igre. Znaci, kad sam ja na nivou BiH, mogu sve da radim. Tako Dodik razmislja. Kada bi Bil Gejts radio nekoliko poslova kao Milorad Dodik, onda ne bi bio Bil Gejts, vec Milorad Dodik, sa svojim pipcima na sve strane. Nije ni cudo zasto su ga Amerikanci kaznili. Covjek odavno nema osjecaj za zakone i cesto se ponasa kao da je on zakon. Na taj nacin on demontira demokratiju, zakone i red. Zato su ga i takoreci i opomenuli kroz sankcije istom, koje su blage, s obzirom sta je uradio RS u posljednjih nekoliko godina, ali moguce je da ce biti jos i jace, ukoliko i dalje nastavi sa miniranjem demokratije tj. Dejtona.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 22 pro 2019, 15:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
the gray wolf je napisao/la:
Vladimir RUS je napisao/la:
Americke sankcije Miloradu Dodiku ostaju, uprkos njegovom lobiranju na razne nacine kod Amerikanaca da ih skinu. Dodikovo lobiranje ne samo da nije uspjelo, vec je spisak prosiren i na Dodikovog bliskog saradnika - Nikolu Spirica.

https://www.facebook.com/studiowashingt ... 313234932/
I šta sa tim?

Nista! Dzaba se udvara Amerikancima, kada tako moze samo dodatno da izgubi, sto se vec uveliko desava (opozicija jaca).

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 20 sij 2020, 18:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Citat:
Pogledajte pismo upućeno Dodiku: Klekni, kao što si klečao pred mojim drugarima kada su ti oteli “Ronhill”

slika

Blažo Stevović, predsjednik Alternativnog kluba Trebinje, se otvorenim pismom obratio predsjedniku bosanskohercegovačkog entiteta Republika Srpska Miloradu Dodiku.

Pismo u nastavku prenosimo u cjelosti:

S tobom nemamo potrebe da se dopisujemo, ali imamo potrebe da ti damo do znanja da tvoji pokušaji ubistva Blaža Stevovića i protjerivanja naših članova neće uspjeti.

Pročitali smo igru tvog biskupa Grigorija, koji je sa tvojim sikstincem Lukom Petrovićem imenovao za direktora bolnice u Trebinju Vasu Mijanovića, najurivši pri tom čestitu i poštenu ženu Zdravku Vreću. Doveli ste marsovca, čija je jedina referenca u životu da je vatreni navijač Tuđmanovog Partizana i da se par puta slikao sa Tomislavom Toletom Karadžićem.

Iako dva mjeseca sa žestokim bolovima, povraćanjima i malaksalosti tražim da me pregledaju i daju uput, ne uspijevam, pa se moram potucati po regionu, da mi svaki put život spašavaju svi osim Dodikovih Srba.

Milorade, upozoravamo te da trebinjsku bolnicu nisi ti donio iz Laktaša u Trebinje, niti Grigorije iz Vareša. Nije ni Petrović sa trebinjskih brda, a ni Mijanović sa svog malog sela. Ne uzimaj što ti ne pripada. Miči ruke sa Hercegovine. Evakuiši tvoje jezuite iz Elektroprivrede i Hidroelektrana. Imaćeš žestoke proteste. Dići ćemo Hercegovinu i otkloniti malignitet iz Bosne i hercegovačke izdajnike. Zna narod ko si, šta si i ko su ovi što te zastupaju.

Moja je, ispostavit će se, najveća greška što sam ti u dva navrata spašavao glavu i umalo poginuo kada te NATO doveo na vlast u RS. Pucali na mene Krajišnikovi ljudi. Onog Momu s kojim se sada ližeš. Sretka Kalinića nisam trebao primjećivati, a kada si zakrvio s Momom Mandićem, trebao sam kulirati. Gore je pod tobom preživjeti jedan dan nego pod Turcima 500 godina.

Da rezimiram, ostavi Hercegovinu. Daj nam da se liječimo u Trebinju i gdje mi hoćemo. I ne ulazi u sukob sa mnom. Izvini se, klekni, kao što si klečao pred mojim drugarima kada su ti oteli „ronhil“ u Srbiji. Sve se, Mile, zna! Kuku onom narodu kojeg ti vodiš.

I tuži me, ako smiješ, što ti u lice govorim da si Hrvat i katolik. Volio bih da završimo na sudu. Donesi sto dijagnoza. Neće ti biti od pomoći. Nisam ti ja Mladen Bosić. Dostavi narodu informaciju kako si mi preko Radomira Jovičića, Grigorija, Zubca, Božidara Vučurevića i ekipe htio ubiti 2014. u akciji kodnog naziva ANA. Neka se zna zašta tebi služi MUP RS-a!

Izvor: Faktor

Izvor: https://banjaluka24h.com/pogledajte-pismo-upuceno-dodiku-klekni-kao-sto-si-klecao-pred-mojim-drugarima-kada-su-ti-oteli-ronhill/

Blazo care! :klanjam

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 26 sij 2020, 17:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Dodik je nesumnjivo otkocio NATO put i tim potezom omalovazio sve Srbe u RS, BiH, regionu, pa i svijetu, a narocito porodice nastradalih od NATO bombi, kao i citavu boracku populaciju, a na kraju i sve Srbe ovog svijeta!

https://www.rtvbn.com/3976353/sarovic-dodik-napravio-istorijsku-izdaju

Ono sto je SzP godinama vjesto izbjegavao i uspjesno izmanevrisao, Dodik je potpisao za jedan dan, u jednom momentu, jednim potezom olovke ruke i to dva puta, jer jedno ponizavanje cjelokupnog srpskog naroda by Dodik, Dodiku ocigledno nije bilo dovoljno, pa je ucinio to dvaput.

Iz ovog se vec sad vidi ko ce biti proslost, a ko buduci vodja RS. Sarovicu, samo naprijed. Po nekim parametrima, vec se sad vidi da je Dodik izgubio i kompas i podrsku kod naroda u RS.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 27 sij 2020, 18:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Citat:
Ljubljanski IFIMES piše: Završna faza "Dodikizacije" Republike Srpske?

Međunarodni institut za bliskoistočne i balkanske studije (IFIMES) iz Ljubljane povodom aktualnih događanja u Bosni i Hercegovini odnosno u Republici Srpskoj u analizi navodi da je na sceni "Završna faza 'Dodikizacije' Republike Srpske"?

slika

Iako su Opšti izbori u Bosni i Hercegovini održani 7.oktobra 2018.godine vlast na nivou Bosne i Hercegovine formirana je tek 23.decembra 2019.godine.

Formiranje Savjeta ministara BiH (iako još bez jednog ministra) stvorilo je pretpostavke za novu podjelu izbornog plijena u Bosni i Hercegovini između tri vodeće stranke, Stranka demokratske akcije (SDA), Savez nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) i Hrvatske demokratske zajednice BiH (HDZBiH).

Vlast još uvijek nije formirana na nivou Federacije Bosne i Hercegovine (FBiH), jer HDZBiH uslovljava formiranje Vlade FBiH donošenjem novog izbornog Zakona, koji između ostaloga traži stvaranje posebne izborne jedince za Hrvate odnosno HDZBiH, kako bi HDZBiH osigurao izbor člana Predsjedništva BiH iz redova Hrvata, koji bi bio iz HDZBiH.

Potpuno je jasno, da je prijedlog HDZ antievropski i u suprotnosti je sa pravnom stečevinom EU, ali i anticivilizacijski, jer doprinosi dodatnoj segregaciji bosanskohercegovačkog društva.

Umjesto, da se otklanjaju postojeće segregacije i pravni poredak uskladi sa modernim državama, prije svega sa EU, prijedlog HDZBiH je vraćanje nekoliko koraka unazad u već unazađenom bh. društvu.

Pri tome se još uvijek svjesno ignoriše rješavanje izbornog zakonodavstva za grad Mostar, u kojem od 2008.godine nisu održani lokalni izbori. Formiranje Savjeta ministara BiH i slanje Programa reformi Oružanih snaga BiH, kojim se Bosna i Hercegovina približava članstvu NATO posebno je ohrabrilo Milorada Dodika (SNSD) za nove političke obračune.

Dodikovo obećanje: Skoko ministar energetike, Selak predsjednik SP?

Ulaskom u vlast na nivou Bosne i Hercegovine Milorad Dodik, predsjednik SNSD i član Predsjedništva Bosne i Hercegovine pokušava podrediti sve procese u Republici Srpskoj sebi i svojim interesima.

Započeo je sa obračunom sa svojim koalicionim partnerima, prvo sa Demokratskim narodnim savezom (DNS) i tako je „preko noći" iznudio ostavku predsjednika DNS Marka Pavića, koji se povukao i na njegovo mjesto kao vršioca dužnosti postavio je sebi odanog kontraverznog Nenada Nešića, mada je više preferirao Darka Banjca.

Prije toga odmah poslije izbora 2018.godine isproducirao je raskol u DNS-u, tako što je Nedeljko Ćubrilović (DEMOS), jedan dio članstva i poslanika DNS u Narodnoj Skupštini Republike Srpske odveo na svoju stranu i formirao novu političku stranku DEMOS.

Dodik preko gradonačelnika Bijeljine Miće Mićića (SDS), koji je i potpredsjednik Srpske demokratske stranke (SDS) pokušava zadati konačni udarac SDS-u i Mirku Šaroviću, predsjedniku te stranke.

Sada je na redu Socijalistička partija (SP), koju vodi Petar Đokić, ministar energetike i rudarstva u Vladi Republike Srpske.

Prije toga je Dodik Ministarstvo energetike, industrije i rudarstva podijelio na dva nezavisna ministarstva, ministarstvo energetike i rudarstva i ministarstvo privrede i preduzetništva.

Dodik je Đokića preko svojih političkih trabanata optužio, da je navodno donosio odluke na štetu Socijalističke partije i da je oštetio Republiku Srpsku.

Takvom pojašnjenju mogli bi povjerovati samo ne poznavaoci prilika u Republici Srpskoj, jer Dodik je apsolutni gospodar „života i smrti" u tom bosanskohercegovačkom entitetu.

Potpuno je jasno, da Dodik gospodari Republikom Srpskom pa tako i energetskim sektorom, kojim upravlja preko generalnog direktora Elektroprivrede Republike Srpske (ERS) Luke Petrovića, koji je i generalni sekretar SNSD.

Tu se upravo vidi najsnažnija veza politike, biznisa i kriminala. Neshvatljivo je, da generalni sekretar najveće vladajuće stranke bude istovremeno i generalni direktor najveće kompanije u RS, Elektroprivrede RS i predsjednik Gradskog odbora SNSD u Trebinju.

Poznato je da koncesije dodjeljuje Vlada Republike Srpske, na osnovu prijedloga Komisije za koncesije RS i javnog konkursa, a ne Petar Đokić i ministarstvo energetike i rudarstva.

Poznata je činjenica, da Dodik više od 10 godina pokušava Socijalističku partiju pripojiti SNSD-u što mu nije uspjelo, jer se radi o dvije potpuno drugačije partije sa različitom strukturom članstva.

Dodik se preračunao u svojoj računici, jer je Socijalistička partija najstabilnija i najdosljednija partija u svom političkom programu sa visoko izraženom lojalnošću članstva.

Za realizaciju planova preuzimanja DNS i SP brižno su izabrani kompromitovani i pojedinci pod hipotekama kao što su Nenad Nešić (DNS) i Maksim Skoko (SP) i Goran Selak (SP).

Skoko je dugogodišnji izvršni direktor Elektroprivrede RS (ERS), koja je leglo kriminala i korupcije, koji se takođe povezuje sa nepravilnostima i nezakonitom radom u službi, a Goran Selak je direktor Kazneno-popravnog zavoda Tunjice u kojem su se dogodile brojne nepravilnosti i nezakonite aktivnosti.



Zbog toga su Skoko i Selak očito ucijenjeni od strane režima Milorada Dodika. Skoki je obećano mjesto ministra energetike i rudarstva Republike Srpske, dok bi prema istom scenariju Goran Selak postao predsjednik Socijalističke partije. U slučaju neuspjeha tog plana, a to se upravo desilo, oni bi bili raspoređeni u jednu od satelitskih stranaka Dodikovog režima.

Analitičari smatraju, da sve navedene aktivnosti, posebno preuzimanja DNS-a, pokušajima preuzimanja SP-a i SDS-a Dodik ne bi mogao izvoditi bez jakog paraobavještajnog i paravojnog aparata, koji egzistira i djeluje za njegove potrebe.

Neizbor Darka Banjca na čelo DNS-a, neizbor Gorana Selaka na čelo Socijalističke partije je i Dodikov poraz, neizbor Mlađena Božovića za ministra za ljudska prava u Savjetu ministara BiH je i Dodikov poraz.

Radi se o tri politička poraza za mjesec dana. Tome treba dodati i poraz Kolinde Grabar-Kitarović (HDZ) na predsjedničkim izborima u Hrvatskoj, koji nije nikako dobar za Dodika.

Luka Petrović – lider novih tajkuna?

Luka Petrović je dolaskom na čelo Elektroprivrede Republike Srpske (ERS) vodio netransparentne postupke što je suprotno opštoj politici, koja proizlazi iz zakona o javnim nabavkama BiH.

On se zalaže za modele, koji su apsolutno netransparentni, koji omogućavaju koruptivno djelovanje odnosno ostvarivanje ciljeva zasnovanih na korupciji visokog nivoa.

To se može ilustrirati na npr. povećanju vrijednosti investicije HE Dabar čija je vrijednost dolaskom Luke Petrovića na čelo ERS porasla sa 366 miliona KM na 466 miliona KM.

ERS je u posljednjih nekoliko godina uspio da destabilizuje tržište električne energije. Dolaskom Luke Petrovića na čelo ERS provode se krajnje netransparentni postupci, a posebno više od toga izvan tržišnog modela i uobičajene prakse. To je posebno vidljivo pri prodaji i kupovini električne energije.

Zbog toga ERS već nekoliko godina nije u stanju da ostvari dobit, koja bi se u obliku dividende uplaćivala u budžet Republike Srpske.

Umjesto da ERS kroz sistem vrši racionalizaciju poslovanja i smanjene troškova, ERS radi upravo suprotno i tako utiče na slab finansijski rezultat.

Od ERS se očekuje, da provede politiku Ministarstava energije i rudarstva RS i da konačno pokrene novi investicioni ciklus, koji je u ERS mirovao prethodnih 20 godina.

ERS ne sprovodi odluke od strane Vlade RS nego su ERS i njegova zavisna preduzeća postali otuđeni centri moći, a ne zalažu se u dovoljnoj mjeri za razvoj ERS kao što to zahtjeva Vlada RS. Petrović se uspio pozicionirati kako lider novih tajkuna u Republici Srpskoj pod dirigentskom palicom Milorada Dodika.

Zbog inertnosti ERS-a izgubljena je i ekološka dozvola za HE Buk Bijela, jer nisu blagovremeno podnijeli zahtjev za produženje važnosti.

Milorad Dodik se od 2017.godine godine nalazi na „crnoj listi" američke administracije, jer su utvrdili da ugrožava Dejtonski mirovni sporazum i sve što je povezano sa njim. Pojedincima i organizacijama, koji se nalaze na američkoj „crnoj listi" je zabranjen svaki oblik lobiranja za skidanje sa „crne liste".

Međutim, desio se presedan da je Milorad Dodik kao osoba sa „crne liste" najavio da će pozvati građane srpske nacionalnosti, američke državljane, da na predstojećim predsjedničkim izborima glasaju za Donalda Trampa . Kao prvo radi se o miješanju u unutrašnja pitanja druge države, u ovom slučaju SAD.

Drugo, osoba, koja se nalazi na „crnoj listi" američke administracije ne smije poduzimati nikakve aktivnosti za njeno skidanje, a iz njegove najave može se naslutiti, da želi ostvariti određene protupravne koristi u SAD odnosno skidanje sa „crne liste".

Po svemu sudeći američki istražni organi bi mogli protiv Milorada Dodika otvoriti istragu po ovom pitanju. Postavlja se pitanje, da li američki državljani angažovaani u Predstavništvu Republike Srpske u SAD smiju sarađivati sa Miloradom Dodikom, jer se nalazi na „crnoj listi" američke administracije.

Pored Dodika na crnu listu uvrstio se i Nikola Špirić (SNSD), koji se takođe povezuje sa teškim optužbama kršenja Dejtonskog mirovnog sporazuma ali i s određenim kriminalno-korupcionaškim aktivnostima.

Špirić je nedavno ponovno izabran u Parlamentu BiH u članstvo Zajedničke komisije za nadzor nad radom Obavještajno-sigurnosne agencije BiH.

Američkim građanima i američkim pravnim subjektima zabranjena je saradnja sa osobama, koje se nalaze na američkoj „crnoj listi". Problem Milorada Dodika je što se okružio sumnjivim pojedincima, a neki su i sa kriminalnim dosjeima, koji su se okoristili zahvaljujući njemu, dok račune za njihovo djelovanje najviše plaća upravo Dodik.

Ti ljudi su pozadinskim djelovanjem čak doprinijeli da se Dodik uvrsti na „crnu listu" i još uvijek doprinose, da ojača svoju poziciju na američkoj „crnoj listi".

Analitičari smatraju, da se zbog povezanosti politike, biznisa, kriminala/korupcije i drugih nezakonitih radnji, koje govore o tijesnoj sprezi vlasti i kriminalnih struktura na listi mogla naći i imena poput Luke Petrovića, aktualnog direktor ERS i generalnog sekretara SNSD.

Opravdanim se postavlja pitanje, da li je ERS uključen u financiranje nezakonitih lobiranja u SAD, jer javno objavljeni iznosi Republike Srpske izdvojeni za lobiranje u SAD su skromni što otvara sumnju, da se nezakonito osiguravaju dodatna sredstva za lobiranje, a ERS se dodatno iscrpljuje što pokazuje i njegov godišnji završni račun.

Neshvatljivo je, da vodeću državnu kompaniju vodi visoko pozicionirani stranački zvaničnik.

Dodik i Đukanović žele da vode politiku Srbije umjesto Vučića

Analitičari podsjećaju, da je Milorad Dodik politički najviše vezan za Mila Đukanovića (DPS) i koristi se istim metodama, jer proizlaze iz iste matrice odnosno škole.

Dodik ima specifične i čudne veze sa Đukanovićem, to potvrđuje činjenica, da je Dodik podržao Đukanovića na referendumu za nezavisnost Crne Gore 2006.godine.

To je Đukanović više puta javno isticao izražavajući vječnu zahvalnost Dodiku zbog toga. Dodik je imao u tom periodu više nego blisku saradnju i odnos sa tadašnjim premijerom Srbije Vojislavom Koštunicom (DSS), koji se svim sredstvima trudio da referendum u Crnoj Gori ne uspije.

Koštunica i tadašnji predsjednik Srbije Boris Tadić (DS) su pomagali i podržavali one snage u Crnoj Gori koje su se zalagale za zajedničku državu.

Dodik je tada na veliko iznenađenje podržavao Đukanovića. Od 2009.godine kada je Koštunica izgubio vlast i kada su Demokratska stranka (DS) i Boris Tadić preuzeli svu vlast u Srbiji, Dodik je postao najveći podražavalac Tadića i Demokratske stranke.

Dolazio je na njihove mitinge, konvencije i skupove. Svuda je hvalio i podržavao Tadića. Ali njegove veze sa Đukanovićem su ostale više nego dobre sve do danas. Dodik uvijek igra višestruke političke igre.

Paradoks je, da Dodik navodno izražava zabrinutost, da Milo Đukanović diskriminira Srpsku pravoslavnu crkvu (SPC) u Crnoj Gori i poziva ga, da država Crna Gora potpiše sporazum sa Srpskom pravoslavnom crkvom kako ne bi bila diskriminisana u odnose na druge crkve/vjerske zajednice u Crnoj Gori, dok Dodik koristi istu matricu djelovanja i odbija da potpiše sporazum sa Islamskom zajednicom u Bosni i Hercegovini, koja jedina nema potpisnog sporazuma sa državom Bosnom i Hercegovinom.

Dodik i Đukanović su političari, koji predstavljaju spoj politike, biznisa i kriminala/korupcije i ne iznenađuje što povlače slične poteze po mnogim pitanjima, slično se odnose prema političkim oponentima, drugim političkim strankama i njihovom političkom razaranju.

Dodik i Đukanović su kvazi socijaldemokrate, koji su bliski NATO-u.

Dodika je na vlast doveo NATO na krilima Zapada 1997.godine iako je imao svega dva narodna poslanika u Narodnoj Skupštini Republike Srpske.

Đukanović je promjenom političke orijentacije Crne Gore ka članstvu u NATO osigurao opstanak na vlasti.

Obojica su pod svojevrsnom ratnom hipotekom od strane Hrvatske zbog teških kršenja međunarodnog humanitarnog prava, Dodik zbog podrške bombardiranju Zagreba 2. i 3.maja 1995.godine o čemu postoje dokazi, a Đukanović zbog uloge na Dubrovačkom ratištu i njegove uloge kao člana Vrhovnog savjeta odbrane SRJ u ratu u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini.

Ratni zločini ne zastarijevaju i prijetnje podizanjem optužnica još uvijek su prisutne.

Obojica su u izolaciji, Dodik čak na „crnoj listi" američke administracije, a Đukanović se duže vrijeme nalazi u političkoj izolaciji Zapada.

Dodik i Đukanović imaju zajedničku intenciju odnosno želju da pokušaju svojim utjecajem da utječu odnosno da vode službenu politiku Republike Srbije umjesto predsjednika Republike Srbije Aleksandra Vučića (SNS), dok njihovo političko-kriminalno djelovanje ozbiljno podriva mir i stabilnost u regionu.

Završna faza „Dodikizacije" Republike Srpske je uništavanje DNS-a, i pokušaj političkog razaranja Socijalističke partije, predstavlja Dodikovo „sječenje grane na kojoj sjedi", jer su DNS i SP bili najstabilniji i najpouzdaniji partneri vladajuće koalicije što predstavlja jasnu prijeteću poruku drugim akterima na političkoj sceni. „Dodikizacija" predstavlja u osnovi završnu fazu uništavanja samoga sebe – Milorada Dodika i SNSD-a, navedeno je u analizi IFIMES-a iz Ljubljane.

(BN)

Izvor: https://www.rtvbn.com/3976434/ljubljanski-ifimes-pise-zavrsna-faza-dodikizacije-republike-srpske

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 27 sij 2020, 18:53 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2013, 16:10
Postovi: 3044
Ovo ti je musliman na slici,vodja ovog instituta iz Ljubljane.Kad ovaj musliman (koji se zalaze za ukidanje RS,kao i ovaj institut)napada Dodika-onda je to najbolji dokaz koliko je on dobar za RS i srpski narod.Nije valjda da podrzavas ovog muslimana,i zalazes se za ukidanje RS :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 27 sij 2020, 20:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Podrzavam ono sta je rekao za Dodika.

Dodik je teska stetocina za Srbe i srpski narod. Nakon sto se zavadio sa svima, krenuo je i u obracun sa svojima u koaliciji, kako bi on bio glavni. Dodik je ocigledno prekretnici, da sve unisti oko sebe, prije nego sto u potpunosti izgubi vlast. Jedno je vidljivo, eri diktature Milorada Dodika dolazi kraj, posto polako gubi i u redovima svoje koalicije. Nedavno je osnovana grupa, koja je od dojucerasnjih clanova Cavicevog NDP-a ("Banja Luka zove"). Propalo je i Rimsko carstvo, a sada propada i Dodikova rdjava vlast. Samo je pitanje dana kada ce i javno Dodika da napuste njegovi koalicioni partneri.
Krenuo je i u rusenje svog koalicionog partnera iz SP-a, dok je prethodno razbio DNS. Ocigledno je krenuo u onu fazu, u kojoj je vidljivo da gubi.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 27 sij 2020, 20:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Citat:
Nebojša Vukanović za BUKU: Politička scena Srpske pretvorila se u brlog i pijacu, Dodik opstaje kupujući papke narodnim novcem

Protekle sedmice poslanici Socijalističke partije naprasno su odlučili da se pobune protiv predsjednika te partije Petra Đokića. Pobuna je zasad okončana njihovim isključenjem, međutim na tome se sigurno neće završiti. U međuvremenu su "pobunjeni" socijalisti organizovali skup podrške u Banjaluci, a jučerašnja sjednica Glavnog odbora Socijalističke partije bila je sve samo ne smirujuća. Sredinom prošle sedmice organizovan je sastanak između rukovodstva SNSD-a i potpredsjednika SDS-a Miće Mićića, što je dodatno podgrijalo spekulacije o tome da će "Bijeljina biti prodata" za lokalne izbore u oktobru ove godine. Ovog vikenda predstavnici opozicije organizovali su skup u Bratuncu.

Sa Nebojšom Vukanovićem, narodnim poslanikom razgovaramo o događajima unazad nekoliko dana, o razbijanju socijalista, o sastanku Mićić-Dodik, ali i tužbi Grada Banjaluka protiv formalnih organizatora protesta Pravde za Davida u Banjaluci 30.12.2018.godine...

Protekla sedmica i vikend poprilično politički burni, kako komentarišeš ovu pobunu poslanika unutar socijalista? Ti si jedan od prvih koji su to najavljivali...

Dodik pokušava stvoriti jednopartijski sistem, vladati apsolutistički, kao srednjovjekovni kralj, i sve ovo što se događa moglo se i očekivati, jer predstvlja samo nastavak ludila i političkog nasilja koje uništava sve pred sobom. Nakon što je uklonio Marka Pavića, Dodik se sada okomio na drugog tzv "koalicionog partnera" i kasapi Socijaliste, želeći da uguši i uništi sve, a na političkoj sceni ostane samo on i njegov SNSD, koga čine njegevo marionete i slijepi poslušnici. Mnogo je bolje biti neprijatelj nego saveznik i prijatelj sa Dodikom, a to mogu potvrditi Pavić, Đokić ili Drago Kalabić, bivši potpredsjednik SNSD-a koji je uklonjen jer je pokušao imati neko svoje mišljenje i suprostaviti se ludilu lažnog Oca nacije

Istovremeno si stao na neki način u odbranu Đokića, ti, koji si ga napadao u Skupštini bez rukavica...

Ne branim ja Đokića, on treba da odgovara za sve zloupotrebe, štetne ugovore i zlo koje je počinio u protekle dvije decenije, ali prezirem licemjerstvo da pričaju o moralnoj obnovi i da me citiraju i mojim argumentima napadaju Đokića oni koji su ga do juče branili,koji su dobili od Đokića kompenzacione mandate, funkcije, pozicije, nakrali se i sada su mu zabili nož u leđa jer su dobili mig i zeleno svjetlo od Dodika. Vladajuća koalicija pretvorila se u brlog i malu baru prepunu krokodila, u kojoj se tzv. "partneri" međusobno obračunavaju mafijaškim metodama, spletkama, intrigama, podmetanjima, i urušavanje političke scene pokazuje da ulazimo u poslednji stadijum.

Prošle sedmice dogodio se i susret Mićić-Dodik, kako to komentarišeš?

Ako Mićo Mićić nije nešto naučio na primjeru Pavića i Đokića, ili Ognjena Tadića, Borislava Bojića, Krčmara, Zlatka Maksimovića i ostalih koji su potrošeni i nestali sa političke scene nakon pakta sa Dodikom, onda je naivan ako misli da će pobijediti i ispasti pametan ako igra po Dodikovim pravilima. Sa Dodikom se nikada nisam rukovao niti sjedao za istim stolom, i to smatram velikom čašću i prednošću. Ne vidim nijedan razlog zbog čega Mićo Mićić i Slaviša Marković, jedan za drugim, trče u naručje Dodiku jer ako je negdje dobra pozicija za opoziciju onda je to Bijeljina. SNSD je podijeljen, Ćorić kao predsjednik GO SNSD loš kandidat koga je lako pobijediti, i umjesto da rade dobar posao u izbornoj godini, nastave saradnju i dobiju izbore u oktobru, oni trguju sa Dodikom. Mora im biti jasno da će u trgovini izgubiti, jer su na Dodikovom terenu. Smatram da lideri SDS-a i PDP-a Mirko Šarović i Branislav Borenović treba javno da kažu da nema nikakve saradnje sa SNSD-om, ni na jednom mjestu ni u jednoj opštini, a oni kojima se to ne sviđa nek idu kod Dodika, široko mu polje.

Da li to njihovo "političko muvanje" traje dugo?

Predugo, i preskupo je plaćeno, jer gubi narod i društvo, a stotine hiljada je pobjeglo jer ne može da gled propadanje i sramnu političku trgovinu. Politička scena Srpske pretvrila se u brlog i pijacu, na kojoj se trguje jeftinom robom, a to su odbornici, poslanici, načelnici.. Narod želi istinske borce koji se beskompromisno bore protiv ludila, popularnost u narodu stalno raste mladim "mangupima", kako je Dodik nazvao grupu poslanika koja mu pravi najviše problema, i upravo zahvaljući tome pojedinci su dobili na cijeni jer kupovim pojedinaca u opoziciji vlast skreće pažnju sa suštinskih problema i pitanja, stvara apatiju i pravi veliki problem istinskim opozicionarima. Dodik opstaje na vlasti kupujući papke narodnim novcima, a najveća odgovornost je na zarobljenom pravosuđu, kormpiranim sudijama i tužiocima, koji su izdali profesiju, zakletvu i narod, prodali se i nijemo posmatraju političku trgovinu i pljačku države. Izdajnici će kad-tad odgovarati za svoja nedjela, i problem se ne može riješiti bez izmjena Izbornog zakona, koji će spriječiti krađu glasova na izborima, ali i zaustaviti trgovinu mandatima.

Postoji li ijedna politička partija u RS, koja nije na neki način zakinuta, okrnjena, polurazvaljena?

Ne postoji nijedna, niko nije imun na Dodikovo rovarenje i spletkarenje, jer ima ogroman novac a političari su često kvarljiva roba koja ima neku cijenu. Dodik se poslednjih godina najviše obrušio na SDS, jer ga smatram najopasnijim protivnijom, pa je kupovao pojedince, stvarao Izvorni SDS, SDS 1990, Razjedinitelje Nenada Stevandića. Rasturanjem "svojih", DNS-a i SPRS, osnivanje PDP 1999 i drugih satelitkih stranaka potpuno je kompromitovana svaka partija i partijski sistem. Dodik gazi i razvaljuje sve pred sobom, koristeći javni novac, više nema ljevice, desnice, centra, sve je obesmišljeno a to i jeste njegov cilj, da izazove strah, nepovjerenje i apatiju. Zbog toga ja uporno govirm da je potrebno osvježiti političku scenu nestranačkim listama, koje b se okupile oko jasne ideje i cilja, i ne bi bile podložne rovarenju, spletkarenju i kupovini, dobrom selekcijom šanse bi se smanjile na minimum. Ipak bez velikih stranaka poput SDS-a i PDP-a, koje imaju infrastrukturu, prije svega su potrebni posmatrači na biračkim mjestima da spriječe krađu glasova, ne može se srušiti zlo. Ipak velika odgovornost je na strancima koji su dali odriješene ruke Dodiku, Čoviću i bakiru da rade šta hoće, još im daju kredite i novac da se lakše održe na vlasti a nas pretvore u robove i koloniju.

Kako komentarišeš tužbu Banjaluke protiv organizatora skupa u Banjaluci za Novu godinu 2018.godine? Hoće li iko stati iza tih omladinaca i preuzeti odgovornost?

Sramno i licemjerno, a Radojičić pokazue svoje pravo lice. Umjesto da kaže kako je njegov odbornik Vukalović kupio odjednom više stanova u pola cijene, odakle mu novac, kako se namještaju tenderi, izvlači novac preko naduvanih radova i investicija, Radojičić se okomio na mlade ljude. Tu se radi o zastrašivanju, sijanju straha, Radojičić je isti, ako ne i gori od Dodika, samo su načini rada suptilniji i on se prodaje javnosti za nekog evropskog političara i gospodina a nije ništa bolji i drugačiji od Dodika.

Kako je prošao skup u Bratuncu?

U Bratuncu je bilo sjajno, tako pozitivna atmosfera, nasmijani ljudi koji su nas dočekali alauzima, osmjehom, uporno bodrili. Opozicija je na opštim izborima 2018. doživjela debakl u Bratuncu, SDS i PDP nisu bili među tri stranke i dobili su svega po nekoliko stotina glasova, ali je sada vidljivo da smo napravili preokret i da je kod nas bilo oko 400 ljudi, svi nažalost nisu ni mogli da uđu u salu, dok je reži okupio svega nekoliko desetina pristalica i doživio pravi potop i debakl. Vratili smo nadu i vjeru ljudima da možemo napraviti zaokret, živjeti slobodno u uređenom društvu, i ubjeđen sam da smo na pravom putu, narod širom Srpske pruža masovnu podršku, traži da dođemo i organizujemo tribine, i ubjeđen sam da ćemo rasturuti istem sa jednim telefonom, gerilskom borbom preko bloga i društvenih mreža

Razgovarao Elvir Padalović

https://www.6yka.com/novosti/nebojsa-vukanovic-za-buku-politicka-scena-srpske-pretvorila-se-u-brlog-i-pijacu-dodik-opstaje-kupujuci-papke-narodnim-novcem

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8511 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230 ... 341  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 435 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO