|
|
Stranica: 2/25.
|
[ 609 post(ov)a ] |
|
| Autor/ica |
Poruka |
|
Baron
|
Naslov: Re: Propala država u srcu Europe Postano: 25 lis 2017, 04:40 |
|
Pridružen/a: 19 kol 2016, 02:44 Postovi: 1440 Lokacija: Velika župa Vrhbosna
|
Citat: e al pazi ovaj sabahudin @baron je neka specijalna verzija ludila, velika većina i najljuće muslimanske dijaspore tipa @amiđa je muslimane i more izbacila iz iste rečenice još 93. kad se hvo najebao nane harmiji u dolini neretve. sad je bitka oko fojnice, dogodine će bit oko zenice muslimani i more u istoj rečenici u 2017, hahah, samo jako islamisti, prva hrvatska kuća i njiva koju uzmete i ovo vas čeka
Od 1993 do danas bošnjačka politika ima kontinuitet u zahtjevu da u slučaju raspada BiH bošnjačka država mora imati izlaz na more. Ako si ti spavao 24 godine pod kamenom ili ne pratiš već na ovom forumu stotinu puta prežvakanu temu raspada BiH to je tvoj problem.
_________________ Ljubi sestre Hrvatice ! Poštuj braću Hrvate !
Brat je mio, koje vjere bio, kada bratski čini i postupa ...
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Old Fridolin
|
Naslov: Re: Propala država u srcu Europe Postano: 25 lis 2017, 08:57 |
|
Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32 Postovi: 7033 Lokacija: Izvan sebe
|
|
Od izlaza na more nema nista, ekvivalent bi bio da ako bosnjaci dobiju izlaz na more, onda moraju odustati od dijela teritorije, recimo u tom slucaju bi hrvati, jer hrvati jedino i daju izlaz na more, dobijaju recimo 35%-40% teritorije federacije. Mislim da te utjesim, teritorija nije sve, recimo u tom slucaju bi bili opet veci od hongkonga i macao-a zajedno, a tamo je ipak puno vise stanovnistva i ljudi dobro zive.
_________________ Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
sivi vuk
|
Naslov: Re: Propala država u srcu Europe Postano: 25 lis 2017, 09:06 |
|
Pridružen/a: 03 lip 2017, 01:01 Postovi: 1063
|
|
Batina je iz raja izašla.
_________________ "Ovdje mjenjamo žive za žive, a mrtve za mrtve".
|
|
| Vrh |
|
 |
|
daramo
|
Naslov: Re: Propala država u srcu Europe Postano: 25 lis 2017, 09:26 |
|
Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47 Postovi: 47299 Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
|
Baron je napisao/la: Citat: Pa možete i vi slobodno da probate da 1,5 milijuna Muslimana dobije nacionalnu državu slične veličine i to s izlazom na more, Srbija sa 6 milijuna i većom površinom nema to. Dakle slobodno pušku u ruke i probajte nasilno protjerati pola stanovnika te države sa 70% površine iste.
Kad nam predočiš Ustav SR Hrvatske i SR Srbije u kojem se spominju Bošnjaci kao jedan od konstitutivnih naroda, onda možda netko i povjeruje u te Muhamedove bajke.
Dakle nismo jednakopravni narodi ... floskule HDZ-ovaca. Jednakopravni kad im odgovara, a inače nema govora ... Mi samo hoćemo ista prava kao Srbi i Hrvati ... Znaš pričat da ne možemo dobit isto kao 6 milijuna Srba, a ne znaš reć da 400k Hrvata ne može imat ista kolektivna prava kao 1.7 milijuna Bošnjaka ... Opet dupli standardi. Što ćemo ratovat, pa vas Srbi etnički čiste Gornjim Horizontima bez ispaljenog metka... ostatak će odradit HDZ, korupcija, kriminal, tajkunizacija ... itd. Ja sam već predočio Ustav SR Hrvatske iz kojeg su Srbi brisani. Imala Predsjedništvo ... multinacionalna i multikulturna ... Neću se ponavljat, nađi te postove ... Dobro za Srbe kakve sad veze to ima s Bošnjacima, nađi članak Ustava gdje se Bošnjaci spominju kao konstitutivni narod u Hrvatskoj, Srbiji čak i BiH se samo spominju neki narod Muslimani. Čekamo Smeće jedno islamističko, tko će imati kakva prava vidjet ćemo, napojio se srpske vode i oprao guzicu srpskom vodom na Bistriku pa sad ima energije za 100% Bosnu. Kad vam Srbi zatvore vodu krepat ćete od žeđi, zahvali bratu Vasi na brdu.
_________________ mostarski europski
|
|
| Vrh |
|
 |
|
sivi vuk
|
Naslov: Re: Propala država u srcu Europe Postano: 25 lis 2017, 09:30 |
|
Pridružen/a: 03 lip 2017, 01:01 Postovi: 1063
|
Old Fridolin je napisao/la: Od izlaza na more nema nista, ekvivalent bi bio da ako bosnjaci dobiju izlaz na more, onda moraju odustati od dijela teritorije, recimo u tom slucaju bi hrvati, jer hrvati jedino i daju izlaz na more, dobijaju recimo 35%-40% teritorije federacije. Mislim da te utjesim, teritorija nije sve, recimo u tom slucaju bi bili opet veci od hongkonga i macao-a zajedno, a tamo je ipak puno vise stanovnistva i ljudi dobro zive. Vi Hrvati slabo razumete suštinu problema. Zahtevi su bili 100% BiH. Insistiralo se na multietničnosti. Zatim sledi priča kako im treba izlaz na more i izlaz na Savu. To su sve takije. Treba im tačno ono i traže tačno ono što im se ne može dati. Brčko je protiv pravno otet iz Republike Srpske.Njega je Srpska unela kao svoju teritoriju u DS.Otet je isključivo da bi se prekinuo kontinuitet RS. Najnormalnije je da će Brčko biti vraćeno u Srpsku jer to je pitanje života ili smrti RS.Postavljanje pitanja Brčkog znači rat. Neum.U njemu muslimana nema.On je duboko u teritoriji koju naseljavaju Hrvati.Seče teritoriju Hr. I on im treba. Insistiranje na Neumu opet ne znači ništa drugo nego rat. Njih ne zanima koridor do Bihaća ili nešto slično.Što bi imalo nekakav razuman zahtev. Njih ustvari zanima samo ili opstanak ovakvog statusa BiH ili eventualni rat za koji znaju da nemaju snage ali se nadaju nekakvoj intervenciji sa strane. Iza toga svega stoji njihova svest o ličnoj inferiornosti.Potreba i nada da će se iznaći neko rešenje da se prikače,nakače na nekog.Po mogućnosti na Hrvatsku ili bar Srbiju kako bi nastavili sa parazitiranjem.Radi se o verskoj grupi koja nije u stanju niti da vodi računa o samoj sebi a kamo li da stvara nekakvu novu vrednost.Uostalom.Eto baš u zadnje vreme spominjani su ti Gornji Horizonti.Republika Srpska pravi tri hidro centrale u nizu a oni nisu ustanju regulisati jedan smrdljivi vodovod.
_________________ "Ovdje mjenjamo žive za žive, a mrtve za mrtve".
|
|
| Vrh |
|
 |
|
sivi vuk
|
Naslov: Re: Propala država u srcu Europe Postano: 25 lis 2017, 09:39 |
|
Pridružen/a: 03 lip 2017, 01:01 Postovi: 1063
|
|
Muslimanima treba cela BiH sa sve Srbima i Hrvatima gde bi oni bili većina koja bi upravljala tom državom a Srbi i Hrvati bi vodili računa o funkcionisanju te države i stvarima bitnim za svakodnevni život,od ekonomije preko vode,struje,puteva,jer za to oni nisu sposobni.Muslimani bi da imaju standard uslove za život,da se razmnožavaju a to takvo okruženje treba da im omoguće Srbi i Hrvati. Oni to tako zamišljaju.Tako je bilo i za vreme SFRJ.Zato su i doživeli onako drastičan skok nataliteta.
_________________ "Ovdje mjenjamo žive za žive, a mrtve za mrtve".
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Baron
|
Naslov: Re: Propala država u srcu Europe Postano: 25 lis 2017, 09:40 |
|
Pridružen/a: 19 kol 2016, 02:44 Postovi: 1440 Lokacija: Velika župa Vrhbosna
|
Citat: Od izlaza na more nema nista, ekvivalent bi bio da ako bosnjaci dobiju izlaz na more, onda moraju odustati od dijela teritorije, recimo u tom slucaju bi hrvati, jer hrvati jedino i daju izlaz na more, dobijaju recimo 35%-40% teritorije federacije. Mislim da te utjesim, teritorija nije sve, recimo u tom slucaju bi bili opet veci od hongkonga i macao-a zajedno, a tamo je ipak puno vise stanovnistva i ljudi dobro zive. Tema je prežvakana, al ... nemaš Bošnjaka koji bi pristao na rastaljivanje sa Hrvatima bez izlaza na more. Može bez mora ako ćete nas sve uništiti ili nas okupirat kao Izrael Palestinu.
_________________ Ljubi sestre Hrvatice ! Poštuj braću Hrvate !
Brat je mio, koje vjere bio, kada bratski čini i postupa ...
|
|
| Vrh |
|
 |
|
sivi vuk
|
Naslov: Re: Propala država u srcu Europe Postano: 25 lis 2017, 09:43 |
|
Pridružen/a: 03 lip 2017, 01:01 Postovi: 1063
|
|
Užasava ih stvarnost u kojoj vide da su hrvatski krajevi bogati i sređeni,da se u srpskim krajevima vodi računa o prirodi da se nešto gradi i stvara uprkos svim njihovim opstrukcijama,dok oni propadaju i stagniraju.Svesni su svoje inferiornosti.Otud nerealni zahtevi.
_________________ "Ovdje mjenjamo žive za žive, a mrtve za mrtve".
|
|
| Vrh |
|
 |
|
sivi vuk
|
Naslov: Re: Propala država u srcu Europe Postano: 25 lis 2017, 09:46 |
|
Pridružen/a: 03 lip 2017, 01:01 Postovi: 1063
|
Baron je napisao/la: Citat: Od izlaza na more nema nista, ekvivalent bi bio da ako bosnjaci dobiju izlaz na more, onda moraju odustati od dijela teritorije, recimo u tom slucaju bi hrvati, jer hrvati jedino i daju izlaz na more, dobijaju recimo 35%-40% teritorije federacije. Mislim da te utjesim, teritorija nije sve, recimo u tom slucaju bi bili opet veci od hongkonga i macao-a zajedno, a tamo je ipak puno vise stanovnistva i ljudi dobro zive. Tema je prežvakana, al ... nemaš Bošnjaka koji bi pristao na rastaljivanje sa Hrvatima bez izlaza na more. Može bez mora ako ćete nas sve uništiti ili nas okupirat kao Izrael Palestinu. Upravo potvrđuješ šta sam napisao.Ne.Neće vas niko okupirati jer niko ne želi da vodi računa o vama. Morate živeti sami o svom trošku na svojoj teritoriji baš onako kako živimo i mi Srbi i oni,Hrvati.
_________________ "Ovdje mjenjamo žive za žive, a mrtve za mrtve".
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Baron
|
Naslov: Re: Propala država u srcu Europe Postano: 25 lis 2017, 09:46 |
|
Pridružen/a: 19 kol 2016, 02:44 Postovi: 1440 Lokacija: Velika župa Vrhbosna
|
Citat: Dobro za Srbe kakve sad veze to ima s Bošnjacima, nađi članak Ustava gdje se Bošnjaci spominju kao konstitutivni narod u Hrvatskoj, Srbiji čak i BiH se samo spominju neki narod Muslimani.
Hrvati muslimanske vjeroispovijedi su povijesni narod u Hrvatskoj protjeran i zatrt zaključno sa 1718. Ovdje su u pitanju odnosi dva naroda. Cijelog hrvatskog i cijelog bošnjačkog. Recipročna rješenja i jednakopravnost naroda. Kakav status imaju Hrvati u BiH, gdje je Bošnjo većina, takav status treba da imaju i Bošnjaci u Hrvatskoj gdje je Hrvat većina sve do razina općina u BiH i RH. To je naša nacionalna politika i baza za sve odnose dva naroda. Citat: Smeće jedno islamističko, tko će imati kakva prava vidjet ćemo, napojio se srpske vode i oprao guzicu srpskom vodom na Bistriku pa sad ima energije za 100% Bosnu. Kad vam Srbi zatvore vodu krepat ćete od žeđi, zahvali bratu Vasi na brdu. Imaš nacionalnu državu, a meni bi i pravo na život osporio ... Vrela vode za Sarajevo su trenutačno okupirana ...
_________________ Ljubi sestre Hrvatice ! Poštuj braću Hrvate !
Brat je mio, koje vjere bio, kada bratski čini i postupa ...
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Graničar Jozo
|
Naslov: Re: Propala država u srcu Europe Postano: 25 lis 2017, 09:47 |
|
Pridružen/a: 23 pro 2009, 14:42 Postovi: 9090 Lokacija: Na rubu egzistencije
|
|
čini mi se da su upravo ova dva srpsko muslimanska trola uništila temu.
trebala bi forumska administracija počistiti ove gluposti i vratiti temu u okvire onoga zbog čega je i otvorena, a to je izvješće IST-a.
_________________ Too proud to beg, too dumb to steal, It's probably me...
Ej viteže graničaru, na razmeđi dvaju svjetova...
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Baron
|
Naslov: Re: Propala država u srcu Europe Postano: 25 lis 2017, 09:51 |
|
Pridružen/a: 19 kol 2016, 02:44 Postovi: 1440 Lokacija: Velika župa Vrhbosna
|
Citat: Vi Hrvati slabo razumete suštinu problema. Zahtevi su bili 100% BiH. Insistiralo se na multietničnosti. Zatim sledi priča kako im treba izlaz na more i izlaz na Savu. To su sve takije. Treba im tačno ono i traže tačno ono što im se ne može dati. Brčko je protiv pravno otet iz Republike Srpske.Njega je Srpska unela kao svoju teritoriju u DS.Otet je isključivo da bi se prekinuo kontinuitet RS. Najnormalnije je da će Brčko biti vraćeno u Srpsku jer to je pitanje života ili smrti RS.Postavljanje pitanja Brčkog znači rat. Neum.U njemu muslimana nema.On je duboko u teritoriji koju naseljavaju Hrvati.Seče teritoriju Hr. I on im treba. Insistiranje na Neumu opet ne znači ništa drugo nego rat. Njih ne zanima koridor do Bihaća ili nešto slično.Što bi imalo nekakav razuman zahtev. Njih ustvari zanima samo ili opstanak ovakvog statusa BiH ili eventualni rat za koji znaju da nemaju snage ali se nadaju nekakvoj intervenciji sa strane. Iza toga svega stoji njihova svest o ličnoj inferiornosti.Potreba i nada da će se iznaći neko rešenje da se prikače,nakače na nekog.Po mogućnosti na Hrvatsku ili bar Srbiju kako bi nastavili sa parazitiranjem.Radi se o verskoj grupi koja nije u stanju niti da vodi računa o samoj sebi a kamo li da stvara nekakvu novu vrednost.Uostalom.Eto baš u zadnje vreme spominjani su ti Gornji Horizonti.Republika Srpska pravi tri hidro centrale u nizu a oni nisu ustanju regulisati jedan smrdljivi vodovod. Vi Srbi stvano mislite da možete srušiti BiH mimo Bošnjaka. Pa pokušajte ... dok se naš sve i jedan zahtjev i potreba ne ispoštuju ćeraćemo se dok se boje ne razliju. Imamo i vremena i resursa dovoljno. Ovo je lijepa i vrijedna zemlja i za nju se isplati boriti. Mi nemamo kud. Samo naprijed, nema natrag.
_________________ Ljubi sestre Hrvatice ! Poštuj braću Hrvate !
Brat je mio, koje vjere bio, kada bratski čini i postupa ...
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Baron
|
Naslov: Re: Propala država u srcu Europe Postano: 25 lis 2017, 09:57 |
|
Pridružen/a: 19 kol 2016, 02:44 Postovi: 1440 Lokacija: Velika župa Vrhbosna
|
Citat: čini mi se da su upravo ova dva srpsko muslimanska trola uništila temu.
trebala bi forumska administracija počistiti ove gluposti i vratiti temu u okvire onoga zbog čega je i otvorena, a to je izvješće IST-a. Izvješće čega ? Plaćene lobističke kuće kakvih ima dvjestotinjak u Washingtonu. Pa da se tako pravi država, Bošnjaci bi odavno imali BiH pod kontrolom. Samo bacate pare ... al bacajte ... netko je i tu pinku pokupio. 
_________________ Ljubi sestre Hrvatice ! Poštuj braću Hrvate !
Brat je mio, koje vjere bio, kada bratski čini i postupa ...
|
|
| Vrh |
|
 |
|
sivi vuk
|
Naslov: Re: Propala država u srcu Europe Postano: 25 lis 2017, 10:18 |
|
Pridružen/a: 03 lip 2017, 01:01 Postovi: 1063
|
Graničar Jozo je napisao/la: čini mi se da su upravo ova dva srpsko muslimanska trola uništila temu.
trebala bi forumska administracija počistiti ove gluposti i vratiti temu u okvire onoga zbog čega je i otvorena, a to je izvješće IST-a. Druže graničar dobro došli na PDF Politika.Lepo od Vas što ste rešili da izađete iz opskurnog kafića i protegnete noge.
_________________ "Ovdje mjenjamo žive za žive, a mrtve za mrtve".
|
|
| Vrh |
|
 |
|
novovrijeme
|
Naslov: Re: Propala država u srcu Europe Postano: 25 lis 2017, 10:21 |
|
Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10 Postovi: 36464
|
sivi vuk je napisao/la: Old Fridolin je napisao/la: Od izlaza na more nema nista, ekvivalent bi bio da ako bosnjaci dobiju izlaz na more, onda moraju odustati od dijela teritorije, recimo u tom slucaju bi hrvati, jer hrvati jedino i daju izlaz na more, dobijaju recimo 35%-40% teritorije federacije. Mislim da te utjesim, teritorija nije sve, recimo u tom slucaju bi bili opet veci od hongkonga i macao-a zajedno, a tamo je ipak puno vise stanovnistva i ljudi dobro zive. Vi Hrvati slabo razumete suštinu problema. Zahtevi su bili 100% BiH. Insistiralo se na multietničnosti. Zatim sledi priča kako im treba izlaz na more i izlaz na Savu. To su sve takije. Treba im tačno ono i traže tačno ono što im se ne može dati. Brčko je protiv pravno otet iz Republike Srpske.Njega je Srpska unela kao svoju teritoriju u DS.Otet je isključivo da bi se prekinuo kontinuitet RS. Najnormalnije je da će Brčko biti vraćeno u Srpsku jer to je pitanje života ili smrti RS.Postavljanje pitanja Brčkog znači rat. Neum.U njemu muslimana nema.On je duboko u teritoriji koju naseljavaju Hrvati.Seče teritoriju Hr. I on im treba. Insistiranje na Neumu opet ne znači ništa drugo nego rat. Njih ne zanima koridor do Bihaća ili nešto slično.Što bi imalo nekakav razuman zahtev. Njih ustvari zanima samo ili opstanak ovakvog statusa BiH ili eventualni rat za koji znaju da nemaju snage ali se nadaju nekakvoj intervenciji sa strane. Iza toga svega stoji njihova svest o ličnoj inferiornosti.Potreba i nada da će se iznaći neko rešenje da se prikače,nakače na nekog.Po mogućnosti na Hrvatsku ili bar Srbiju kako bi nastavili sa parazitiranjem.Radi se o verskoj grupi koja nije u stanju niti da vodi računa o samoj sebi a kamo li da stvara nekakvu novu vrednost.Uostalom.Eto baš u zadnje vreme spominjani su ti Gornji Horizonti.Republika Srpska pravi tri hidro centrale u nizu a oni nisu ustanju regulisati jedan smrdljivi vodovod. Muslimanima treba cela BiH sa sve Srbima i Hrvatima gde bi oni bili većina koja bi upravljala tom državom a Srbi i Hrvati bi vodili računa o funkcionisanju te države i stvarima bitnim za svakodnevni život,od ekonomije preko vode,struje,puteva,jer za to oni nisu sposobni.Muslimani bi da imaju standard uslove za život,da se razmnožavaju a to takvo okruženje treba da im omoguće Srbi i Hrvati. Oni to tako zamišljaju.Tako je bilo i za vreme SFRJ.Zato su i doživeli onako drastičan skok nataliteta. Užasava ih stvarnost u kojoj vide da su hrvatski krajevi bogati i sređeni,da se u srpskim krajevima vodi računa o prirodi da se nešto gradi i stvara uprkos svim njihovim opstrukcijama,dok oni propadaju i stagniraju.Svesni su svoje inferiornosti.Otud nerealni zahtevi. Odlično analizirano. 
_________________ Srbi su mali narod sa karakterom super sile.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
sivi vuk
|
Naslov: Re: Propala država u srcu Europe Postano: 25 lis 2017, 10:21 |
|
Pridružen/a: 03 lip 2017, 01:01 Postovi: 1063
|
Baron je napisao/la: Citat: Vi Hrvati slabo razumete suštinu problema. Zahtevi su bili 100% BiH. Insistiralo se na multietničnosti. Zatim sledi priča kako im treba izlaz na more i izlaz na Savu. To su sve takije. Treba im tačno ono i traže tačno ono što im se ne može dati. Brčko je protiv pravno otet iz Republike Srpske.Njega je Srpska unela kao svoju teritoriju u DS.Otet je isključivo da bi se prekinuo kontinuitet RS. Najnormalnije je da će Brčko biti vraćeno u Srpsku jer to je pitanje života ili smrti RS.Postavljanje pitanja Brčkog znači rat. Neum.U njemu muslimana nema.On je duboko u teritoriji koju naseljavaju Hrvati.Seče teritoriju Hr. I on im treba. Insistiranje na Neumu opet ne znači ništa drugo nego rat. Njih ne zanima koridor do Bihaća ili nešto slično.Što bi imalo nekakav razuman zahtev. Njih ustvari zanima samo ili opstanak ovakvog statusa BiH ili eventualni rat za koji znaju da nemaju snage ali se nadaju nekakvoj intervenciji sa strane. Iza toga svega stoji njihova svest o ličnoj inferiornosti.Potreba i nada da će se iznaći neko rešenje da se prikače,nakače na nekog.Po mogućnosti na Hrvatsku ili bar Srbiju kako bi nastavili sa parazitiranjem.Radi se o verskoj grupi koja nije u stanju niti da vodi računa o samoj sebi a kamo li da stvara nekakvu novu vrednost.Uostalom.Eto baš u zadnje vreme spominjani su ti Gornji Horizonti.Republika Srpska pravi tri hidro centrale u nizu a oni nisu ustanju regulisati jedan smrdljivi vodovod. Vi Srbi stvano mislite da možete srušiti BiH mimo Bošnjaka. Pa pokušajte ... dok se naš sve i jedan zahtjev i potreba ne ispoštuju ćeraćemo se dok se boje ne razliju. Imamo i vremena i resursa dovoljno. Ovo je lijepa i vrijedna zemlja i za nju se isplati boriti. Mi nemamo kud. Samo naprijed, nema natrag. Resursa nemate a vremena još manje.Ni jedan vaš zahtev neće biti ispunjen.Upravo pred tvojim očima se obnavlja HB.A što se tiče ćeranja.Zapamti zauvek.Vi ste ništa.I vi ne držite BiH na okupu nego MZ.Ako vam je do rata.Izvolite.Počnite ga.
_________________ "Ovdje mjenjamo žive za žive, a mrtve za mrtve".
|
|
| Vrh |
|
 |
|
novovrijeme
|
Naslov: Re: Propala država u srcu Europe Postano: 25 lis 2017, 10:30 |
|
Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10 Postovi: 36464
|
Baron je napisao/la: Citat: čini mi se da su upravo ova dva srpsko muslimanska trola uništila temu.
trebala bi forumska administracija počistiti ove gluposti i vratiti temu u okvire onoga zbog čega je i otvorena, a to je izvješće IST-a. Izvješće čega ? Plaćene lobističke kuće kakvih ima dvjestotinjak u Washingtonu. Pa da se tako pravi država, Bošnjaci bi odavno imali BiH pod kontrolom. Samo bacate pare ... al bacajte ... netko je i tu pinku pokupio.  Čudno nema vise izvjestaja o potrebi unitarizacije BiH, spajanja policije, prenosenja nadleznosti, stvaranja Vrhovnog suda itd. itd. Jel to presusila kasa u Sarajevu? Ili su u pitanju druge tendencije? Prije 10 godina se pričalo o opstanku RS, danas se samo prica o opstanku BiH. Mujo ko noj drzi glavu u pijesku. Moguće da smo toliko jaki lobisti a moguće i da je BiH propala drzava kao sto se navodi u izvještaju. Sta ćete vi u Sarajevu sutra kad ne budete mogli implementirati rezultate izbora? I dalje glumiti da je sve normalno? Ništa se ne dešava? Aj da i to vidimo.
_________________ Srbi su mali narod sa karakterom super sile.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
s one strane dinare
|
Naslov: Re: Propala država u srcu Europe Postano: 25 lis 2017, 10:57 |
|
Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08 Postovi: 4936
|
novovrijeme je napisao/la: Odlično analizirano.  X2
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Graničar Jozo
|
Naslov: Re: Propala država u srcu Europe Postano: 25 lis 2017, 12:57 |
|
Pridružen/a: 23 pro 2009, 14:42 Postovi: 9090 Lokacija: Na rubu egzistencije
|
Baron je napisao/la: Citat: čini mi se da su upravo ova dva srpsko muslimanska trola uništila temu.
trebala bi forumska administracija počistiti ove gluposti i vratiti temu u okvire onoga zbog čega je i otvorena, a to je izvješće IST-a. Izvješće čega ? Plaćene lobističke kuće kakvih ima dvjestotinjak u Washingtonu. Pa da se tako pravi država, Bošnjaci bi odavno imali BiH pod kontrolom. Samo bacate pare ... al bacajte ... netko je i tu pinku pokupio.  In fact, reforming Bosnia and Herzegovina as a stable, three entity federal system is not a new idea but one previously proposed in 2014 by the State Department-funded International Crisis Group which in its final report on the country suggested establishing a Third Entity in which the Federation “ would be split into two entities, with a Bosnian and Croat majority respectively.”
_________________ Too proud to beg, too dumb to steal, It's probably me...
Ej viteže graničaru, na razmeđi dvaju svjetova...
|
|
| Vrh |
|
 |
|
sivi vuk
|
Naslov: Re: Propala država u srcu Europe Postano: 25 lis 2017, 13:01 |
|
Pridružen/a: 03 lip 2017, 01:01 Postovi: 1063
|
|
Možda si ti i upravu graničaru. Treba sad da se dogovorite sa svojim federalnim parterima oko granica entiteta. Tu će te praviti ustupke i jedni i drugi.Pretpostavljam.Mada.Ja sam samo Srbin.Putevi razmišljanja i jednih i drugih su mi,strani.
_________________ "Ovdje mjenjamo žive za žive, a mrtve za mrtve".
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Ceha
|
Naslov: Re: Propala država u srcu Europe Postano: 25 lis 2017, 13:48 |
|
Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12 Postovi: 31973
|
Baron je napisao/la: Baš bi raspad BiH izazvao rat bez kraja i trajnu nestabilnost. Pa vidjeli smo to 1992 do 1995. Mirni raspad je nemoguć, jer nit Srbi žele da odstupe osvojene teritorije, nit Hrvati izlaz na more za Bošnjake. Ni mirni ni nemirni raspad ne ide bez Bošnjaka. Može netko zabijati glavu u pijesak da većinskog naroda nema, ali realnost nije takva. BiH nema izlaz na more, nego pristup moru. Traženje izlaza na More ti je paralela hrvatskog traženja Zenice i Tuzle za treći. s one strane dinare je napisao/la: e al pazi ovaj sabahudin @baron je neka specijalna verzija ludila, velika većina i najljuće muslimanske dijaspore tipa @amiđa je muslimane i more izbacila iz iste rečenice još 93. kad se hvo najebao nane harmiji u dolini neretve. sad je bitka oko fojnice, dogodine će bit oko zenice muslimani i more u istoj rečenici u 2017, hahah, samo jako islamisti, prva hrvatska kuća i njiva koju uzmete i ovo vas čeka  Uzmi Alija, neka je i k'o avlija  Baron je napisao/la: Od 1993 do danas bošnjačka politika ima kontinuitet u zahtjevu da u slučaju raspada BiH bošnjačka država mora imati izlaz na more. Ako si ti spavao 24 godine pod kamenom ili ne pratiš već na ovom forumu stotinu puta prežvakanu temu raspada BiH to je tvoj problem. A hrvatski odgovor je omogućavanje pristupa moru. Preko Brčkog na Savu, pa na Dunav, pa na Crno more. Ionako vam je draga Turska. @Sivi, kako bi oni dobili koridor do Bišća? Da ga dobe u federaciji (a da nejde preko šuma i planinskih vrhova) trebali bi dobiti cijeli HB i barem većinu SBŽa. A to nije koridor, već 15% BiH. Da ga dobe od RSa, trebali bi dobiti sve ispod Mrkonjića (cca 5% BiH), a realno i veći komad SBŽa. Inače, sve ceste iz Travnika i Bugojna prema Sarajevu i Zenici vode kroz hrvatski Vitez. Baron je napisao/la: Citat: Od izlaza na more nema nista, ekvivalent bi bio da ako bosnjaci dobiju izlaz na more, onda moraju odustati od dijela teritorije, recimo u tom slucaju bi hrvati, jer hrvati jedino i daju izlaz na more, dobijaju recimo 35%-40% teritorije federacije. Mislim da te utjesim, teritorija nije sve, recimo u tom slucaju bi bili opet veci od hongkonga i macao-a zajedno, a tamo je ipak puno vise stanovnistva i ljudi dobro zive. Tema je prežvakana, al ... nemaš Bošnjaka koji bi pristao na rastaljivanje sa Hrvatima bez izlaza na more. Može bez mora ako ćete nas sve uništiti ili nas okupirat kao Izrael Palestinu. Ti bi se odrekao cijele fBiH, samo da dobiješ 2 sela oko Neuma? Dakle, hr Sarajevo, Tuzla, Zenica, cijeli trokut? Jer "izlaz na more" nije samo Neum, već i Stolac, pola Mostara... Dakle, preko 5% BiH... A u Neumu ni ne postoji izlaz, već samo prilaz.... A da dođe do nekog rata, ti ozbiljno misliš da bi nekakva muslimanska paradržava postojala tamo duže od jednog dana? U sendviču između hr. Dubrovnika i ostatka države? Vi niste u poziciji da vodite rat s bilo čim, možete imati položaj Finske u odnosu na SSSR.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
daramo
|
Naslov: Re: Propala država u srcu Europe Postano: 25 lis 2017, 14:05 |
|
Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47 Postovi: 47299 Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
|
sivi vuk je napisao/la: Možda si ti i upravu graničaru. Treba sad da se dogovorite sa svojim federalnim parterima oko granica entiteta. Tu će te praviti ustupke i jedni i drugi.Pretpostavljam.Mada.Ja sam samo Srbin.Putevi razmišljanja i jednih i drugih su mi,strani. Granice je davno utvrdio HVO, nema se tu šta dogovarati.
_________________ mostarski europski
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Ceha
|
Naslov: Re: Propala država u srcu Europe Postano: 25 lis 2017, 14:09 |
|
Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12 Postovi: 31973
|
Ovako nešto bi bila etnička podjela fBiH; https://imgur.com/a/rsj3fDakle, sve županije/kantoni osim SBŽa, HNŽa i ZDKa se dijele po većinskom stanovništvu u županiji. Te tri županije su one u kojima su obje strane držale veći komad teritorija (zaboravimo USK) na kraju rata. Iz HNŽa muslimani dobivaju Konjic (osim jednog sela na krajnjem zapadu) i pola Jablanice (zapadni dio općine je držao HVO). Iz ZDKa Hrvati dobivaju Usoru, Žepče (kojem se pripaja etnički miješani zapad Maglaja, a odbija muslimanski jug općine), te hrvatska općina oko Vareša i Kaknja. SBŽ se dijeli. Muslimani dobivaju Donji Vakuf, a Hrvati Dobretiće, Kreševo, Vitez i Kiseljak (moguće izmjene granica, no ne prevelike jer postoje i hr. sela u Zenici). Iz Busovače se miču Kaćuni/SI istok općine. Hrvati Travnika miču Novu Bilu i vlašićka sela, kao i rubne zaseoke uz bugojansku granicu. Muslimani dobivaju rubne zaseoke Jajca, Uskoplja, i Fojnice, te središnji dio novotravničke (ovo možda nije nužno) općine.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Ceha
|
Naslov: Re: Propala država u srcu Europe Postano: 25 lis 2017, 14:11 |
|
Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12 Postovi: 31973
|
daramo je napisao/la: sivi vuk je napisao/la: Možda si ti i upravu graničaru. Treba sad da se dogovorite sa svojim federalnim parterima oko granica entiteta. Tu će te praviti ustupke i jedni i drugi.Pretpostavljam.Mada.Ja sam samo Srbin.Putevi razmišljanja i jednih i drugih su mi,strani. Granice je davno utvrdio HVO, nema se tu šta dogovarati. Možemo uzeti i malo više. Ipak smo dali Mrkonjić da bi oni dobili pola Sarajeva i vezu sa Gorždem.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
daramo
|
Naslov: Re: Propala država u srcu Europe Postano: 25 lis 2017, 14:17 |
|
Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47 Postovi: 47299 Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
|
|
Ne treba nama ni više niti manje, nego što je naše. To ćemo im halaliti, njihov obraz i zahvala što su Hrvati ginuli da bi dobili pola Sarajeva iz kojega su onda pišali po tim žrtvama.
_________________ mostarski europski
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Ne možeš započinjati nove teme. Ne možeš odgovarati na postove. Ne možeš uređivati svoje postove. Ne možeš izbrisati svoje postove. Ne možeš postati privitke.
|
|
|