HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 07:55.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 105 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Slovenski Interpol sumnjiči Zorana Bakulu i Stipu Prlića za pranje novca!
PostPostano: 28 tra 2011, 19:21 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24671
Lokacija: Heartbreak Hotel
Crvena Sonja je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:
A što se tiče Kukonje, ne drže njega muslimani radi hrvata (u smislu da će putem non-stop Kukićevog sudjelovanja na FTV, nekog hrvata ubijediti u nešto u što ne vjeruje).
Hrvati znaju da on samo sere. Kukić je potreban prije svega da pokaže onim neodlučnim muslimanima da je njihov velikomuslimanski tzv multietnički projekt u redu, jer evo i sami pošteni Hrvati a-la Kukić ga podupiru! Potreban im je da se još više ufuraju u to neko svoje superbosansko ludilo.


Sioux 111 sve je lipo napisao;


Citat:
Jednom prilikom sam bio u prigodi i rektora Vladu Majstorovića na jedan nadobudan pa i možda i drzak naćin priupita tipa ono "koja pamet drži lika kao što je Slavo Kukić na više fakulteta, a na tako lak naćin mu se može stat u kraj...npr mislim da je sociologija bila samo u MO na ekonomiji i sl... tad mi je rektor ono pravdajući se otprilike opisao i dao do znanja tko je i što je Slavo Kukić; u biti pravo Udbaško dijete koje nije malo mala maca nego poprilićno zajeban lik... i što me je frapiralo jer se tema nastavila (sa još par zanimljivih sugovornika i dobrih poznavatelja prilika) sva ta naša dićna i pobožna hercegovina je premrežena tom nekom postudbaškom strukturom, kojoj ništa nije mogla ova tranzicija i sve demokratske promijene... tako da me ne čudi ova sva događanja oko Alijanse 2




Da, ali ja sam govorio samo o jednom segmentu, o njegovom medijskom promoviranju od strane sarajevskih i prosarajevskih medija i koristi koju od nje imaju pojedini krugovi.
Nisam ulazio u njegov utjecaj na društvena zbivanja u smislu nekog vladara iz sjene, već čisto o jednoj od njegovih aktualnih i medijski poznatijih uloga koja je možda minorna u odnosu na neke njegove druge uloge, ali po mojemu skromnom mišljenju ipak postoji.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slovenski Interpol sumnjiči Zorana Bakulu i Stipu Prlića za pranje novca!
PostPostano: 28 tra 2011, 19:22 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
OldSkul je napisao/la:
Aztec je napisao/la:
A kamo li da jedan Kukic ima takvu moc da zasjeni sve ostale, pa da je sin od Vraga... Mali Seljo - Beljo sto sad nesto izigrava i nista vise...


:sega :sega
Šteta što nitko drugi s Poskoka ne smije o ovoj temi, ooo životeeeee...
Haj siđi na Vilsonovo malac i popij jedan sok ;)


Jel moram bas sok? :zubati

Pa smijesno mi. :zubati podsjeca me na onaj film Usual Suspects, i Kayser Soze (a to je zapravo Slavo Kukic). :zubati

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slovenski Interpol sumnjiči Zorana Bakulu i Stipu Prlića za pranje novca!
PostPostano: 28 tra 2011, 19:23 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Bobovac je napisao/la:
Crvena Sonja je napisao/la:

Sioux 111 sve je lipo napisao;






Da, ali ja sam govorio samo o jednom segmentu, o njegovom medijskom promoviranju od strane sarajevskih i prosarajevskih medija i koristi koju od nje imaju pojedini krugovi.
Nisam ulazio u njegov utjecaj na društvena zbivanja u smislu nekog vladara iz sjene, već čisto o jednoj od njegovih aktualnih i medijski poznatijih uloga koja je možda minorna u odnosu na neke njegove druge uloge, ali po mojemu skromnom mišljenju ipak postoji.


Ma mislim da bi ga sutnuli samo da ne drzi njihovu pricu... Ne znam... :neznam

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slovenski Interpol sumnjiči Zorana Bakulu i Stipu Prlića za pranje novca!
PostPostano: 28 tra 2011, 19:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 sij 2010, 08:13
Postovi: 1540
Aztec je napisao/la:
Jel moram bas sok? :zubati

Pa smijesno mi. :zubati podsjeca me na onaj film Usual Suspects, i Kayser Soze (a to je zapravo Slavo Kukic). :zubati


Zar toče išta dole sem soka? :)
Ma Slavo isti Škoro bolan :)

_________________
Ona je-ko pjesma M.Ilića(G.Jozo)narcisoidna gđica Bijes(Juda)ima muda(P.dux)tajni agent(Junuz)vatrena(Markan)nije normalna(Ultras)vašar taštine(Gazda)rigidna(Lider)opaka(Sotto)agresivna(Hrvat).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slovenski Interpol sumnjiči Zorana Bakulu i Stipu Prlića za pranje novca!
PostPostano: 28 tra 2011, 19:26 
Offline

Pridružen/a: 11 sij 2011, 12:22
Postovi: 2999
Bobovac je napisao/la:
OldSkul je napisao/la:
Inače lik drma godinama čitavom Hercegovinom, uspješno i Bosnom, jedna od najsivljih eminencija političkih struktura, Sveučilišta, Eroneta, FTV-a (ne kao gostujuće lice s krša, nego jedan od ključnih ljudi unutar kuće), beskrajno dobro umrežen sa čitavim poligonom svojih ljudi i jedna od najvažnijih karika u lancu naše nevolje. I da ne duljim - ništa se o njemu ne priča i ne piše osim pod pseudonimima, jer svakog najednom pojede mrak.


Damn It! UDBA, Masoni, Ljudi u Crnom, Opus Dei, Izvanzemaljci začahureni u ljudsko obličje s ciljem da zagospodare našim planetom... Sve u jednom - Slavo Kukoglu!

slika


Pogodio si Bobi :zubati :klanjam

mister Gnjus glavom i bradom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slovenski Interpol sumnjiči Zorana Bakulu i Stipu Prlića za pranje novca!
PostPostano: 28 tra 2011, 19:36 
Offline

Pridružen/a: 11 sij 2011, 12:22
Postovi: 2999
Aztec je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:

Da, ali ja sam govorio samo o jednom segmentu, o njegovom medijskom promoviranju od strane sarajevskih i prosarajevskih medija i koristi koju od nje imaju pojedini krugovi.
Nisam ulazio u njegov utjecaj na društvena zbivanja u smislu nekog vladara iz sjene, već čisto o jednoj od njegovih aktualnih i medijski poznatijih uloga koja je možda minorna u odnosu na neke njegove druge uloge, ali po mojemu skromnom mišljenju ipak postoji.


Ma mislim da bi ga sutnuli samo da ne drzi njihovu pricu... Ne znam... :neznam


gospodine izumrli (Aztec) :smajl052 pa on je tu priču i napisao,režirao na FTV-u ....itd..itd..
A, evo profesora na FTV-u "Odgovorite ljudima"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slovenski Interpol sumnjiči Zorana Bakulu i Stipu Prlića za pranje novca!
PostPostano: 28 tra 2011, 19:41 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
OldSkul je napisao/la:
Aztec je napisao/la:
Jel moram bas sok? :zubati

Pa smijesno mi. :zubati podsjeca me na onaj film Usual Suspects, i Kayser Soze (a to je zapravo Slavo Kukic). :zubati


Zar toče išta dole sem soka? :)
Ma Slavo isti Škoro bolan :)


Ma toce sve. :zivili Sve ide dok god ne rokce, ili bar nije rokcalo :zubati (ili se kaze roktalo? :neznam ).

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slovenski Interpol sumnjiči Zorana Bakulu i Stipu Prlića za pranje novca!
PostPostano: 28 tra 2011, 19:44 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24671
Lokacija: Heartbreak Hotel
Misterija je riješena... još samo fali protuotrov... za velikog Gvinejskog štakora!


_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slovenski Interpol sumnjiči Zorana Bakulu i Stipu Prlića za pranje novca!
PostPostano: 28 tra 2011, 20:09 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava


Well, I believe in God, but only thing that scares me, is Kayser So... ups, Slavo Kukic. :zubati

I Petar Jelec. :laugh

slika

:D

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slovenski Interpol sumnjiči Zorana Bakulu i Stipu Prlića za pranje novca!
PostPostano: 28 tra 2011, 20:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 stu 2010, 12:35
Postovi: 2762
Lokacija: Zadar
Ovo je najgay slika ikad :D Srića pa mu se vidi ova druga šaka jer bi opako posumnja da ovaj smješak nije na lice navučen sam od sebe :zubati

_________________

K tebi lete naših želja jata,
naša radost tvojoj se veseli,
naša tuga tvojoj pomoć želi.
Herceg-Bosno, - kol'jevko Hrvata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slovenski Interpol sumnjiči Zorana Bakulu i Stipu Prlića za pranje novca!
PostPostano: 28 tra 2011, 20:22 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Bog-i-Hrvati je napisao/la:
Ovo je najgay slika ikad :D Srića pa mu se vidi ova druga šaka jer bi opako posumnja da ovaj smješak nije na lice navučen sam od sebe :zubati


Jelde :D

A pazi ovu :zubati






slika =))

Sad se ti pitas odakle meni ove slike... :zubati

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slovenski Interpol sumnjiči Zorana Bakulu i Stipu Prlića za pranje novca!
PostPostano: 28 tra 2011, 20:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 stu 2010, 12:35
Postovi: 2762
Lokacija: Zadar
Ahahahaha, misli svako da je u Šeher Saraj'vu lako, kad zbog pustih zamotanih žena naš Aztec okrenija ploču =))

_________________

K tebi lete naših želja jata,
naša radost tvojoj se veseli,
naša tuga tvojoj pomoć želi.
Herceg-Bosno, - kol'jevko Hrvata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slovenski Interpol sumnjiči Zorana Bakulu i Stipu Prlića za pranje novca!
PostPostano: 28 tra 2011, 20:33 
Offline

Pridružen/a: 11 sij 2011, 12:22
Postovi: 2999
Bog-i-Hrvati je napisao/la:
Ahahahaha, misli svako da je u Šeher Saraj'vu lako, kad zbog pustih zamotanih žena naš Aztec okrenija ploču =))


Uživio se pravo :smajl007 =)) vaš Aztec;)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slovenski Interpol sumnjiči Zorana Bakulu i Stipu Prlića za pranje novca!
PostPostano: 28 tra 2011, 21:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35318
Lokacija: Gl. grad regije
OldSkul je napisao/la:
Ali tko je Slaveone zapravo ;) :


Citat:
Slavo Kukić je najveće ime sociologije na ovim prostorima i jadan od najznačajnih sociologa današnjice. Autor je osamnaest knjiga, preko stotinu znanstvenih radova, objavljenih na nekoliko svjetskih jezika u različitim znanstvenim časopisima ili zbornicima sa znanstvenih skupova širom svijeta. Sudionik je u velikom broju znanstvenih projekata, citiraju ga svi relevanti sociolozi, a žele ga najveći svijetski unevrziteti.

I njegovi kritičari se dive njegovoj hrabrosti i principjelnosti. Njegov život obilježila je borba za pravdu i istinu kao takvu. Hrabrost istine, vjera u moć čovjekovog duha jeste za Kukića uvjet da čovek potvrdi svoju egzistenciju. Puko postojanje nije egzistencija, govorio je Jaspers, a svojim životom potvrđuje Kukić. Zbog svojih stavova njegov život i život njegove porodice je izložen rizicima. Uz fra. Petra Jeleča, omiljena je meta desničarskih medija koji otvoreno pozivaju na njihov linč.
:klanjam


Pa nije ovo valjda iz nekog ozbiljnog teksta??




@Bobi Smuk i Salaso? Oplakah... :zubati

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slovenski Interpol sumnjiči Zorana Bakulu i Stipu Prlića za pranje novca!
PostPostano: 18 lip 2011, 14:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 stu 2010, 10:05
Postovi: 1660
Lokacija: Herceg-Bosna
Priča se nastavlja,izgleda da se obruč polako steže oko platformaških vazala :smajl007
http://www.poskok.info/index.php?option ... Itemid=401

_________________
Sveti Ante platit ću ti misu, samo reci koji naši nisu !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slovenski Interpol sumnjiči Zorana Bakulu i Stipu Prlića za pranje novca!
PostPostano: 18 lis 2011, 08:35 
Offline

Pridružen/a: 11 sij 2011, 12:22
Postovi: 2999
Adio Stipe !!! Financijska policija upala u HT Mostar

Citat:
Financijska policija danas u HT-u Mostar tragala za dokumentacijom o pronevjerama za mandata nedavno, odlukom Platformaške vlade, ponovno ustoličenog direktora Stipe Prlića

­­Još nije ni sjeo u fotelju direktora jedne od najprofitabiljnijih tvrtki u BiH, a poslovanjem Stipe Prlića, već se bavi Interpol i Financijska policija FBiH. Prema podacima dobivenih od izvora našeg portala koji iz razumljivih razloga želi ostati anoniman, danas je u prostorijama HT Mostar u višesatnom posjetu boravila tročlana ekipa iz financijske policije, institucije koje već u dva navrata pismeno tražila izuzimanje određene dokumentacije, vezane za pronevjere unutar ovog društva u segmentu mareketinških aktivnosti. Danas su osobno došli na „mjesto zločina“ i to s nalogom Županijskog tužiteljstva u Mostaru, potvrdio je naš izvor.

Podsjetimo, tijekom lipnja mjeseca ove godine Financijska policija je zatražila izuzimanje dokumentacije. Nakon pregledavanja i analize dostavljene dokumentacije otvorene su sumnje u još veće malverzacije i pronevjere što je rezultiralo novim zahtjevom za izuzimanje dokumentacije koja je otpremljena u HT Mostar dana 27.9.2011.godine.

Unazad nekoliko dana unutar ovog društva dogodile su se kadrovske promjene čiji je krajnji cilj bio ponovno imenovati Stipu Prlića za v.d direktora na razdoblje od 6 mjeseci, s jasnim ciljem da se "zataškaju" protuzakonite aktivnosti, i spriječi daljnja istraga u i oko HT Mostar.

No, Platformaši u ovoj nakani očito neće uspjeti jer financijska policija pronašla je danas po svemu sudeći brojne zanimljive dokumente.

Da se to zaključiti iz pojedinih stavki u kojima policija traži dostavljanje ugovora s marketinškim tvrtkama, prvenstveno SVRSA Nevena Kulenovića, te niz drugih ugovora koji su omogućili dugogodišnje "isisavanje" novca iz ove perspektivne i profitabilne tvtke.

„Izuzimanje dokumentacije od strane financijeke policije je samo logičan slijed stvari i istraga koje su pokrenute od stane Interopola, jer je javnost u više navrata bila upoznata kako su otvorene istrage protiv najodgovornijh ljudi iz HT Mostar kao i drugih osoba i tvrki koje su sklapale višemilijunske ugovore,a sve na štetu poreznih obveznika i smanjenja dividende stvarnim vlasnicima.Razotkrivanje ove kriminlne hobotnice se nastojalo usporiti ili skroz zaustaviti, prvo nelegalnom smjenom Nadzornog odbora pa onda u drugom navratu i nelegalnom smjenom predsjednika Uprave Vilima Primorca. Treba ovdje pripomenuti kako je u razdoblju siječanj-rujan 2011. godine HT Mostar polučio takve poslovne rezultate koji ukazuju da se i prethodnih godina poslovalo na ovoj razini s tim što su se novci usmjeravali na neke druge račune, a ne na prave adrese“, kaže naš izvor.

Podsjetimo kako je koncert Olivera Dragojevića s kojim je 'Eronet' častio Sarajlije stajao nevjerojatnih 113.000 eura . Samo na tome koncertu su organizatori zajedno sa šefovima "oteli" 'Oliveru' najmanje 60.000 eura. Slično je organiziran i plaćen koncert srbijanske zvijezde Željka Joksimovića u Tuzli kojega je Eronet platio sa 80.000 eura. Također je Financijska policija zatražila i druge ugovore koje je sponzorirao HT Mostar od Tonija Cetinskog do Gibonnija, Marka Perkovića Thompsona ...

„Broj jedan u traženju Financijske policije prema HT Mostaru u vrijeme kada je Prlić bio direktor je svakako Ugovor o Strateškoj suradnji između HT Zagreb i HT Mostar. Tu se navodno krije cijela tajna zašto je HT Zagreb podržao okorjelog kriminalca Prlića i stala uz antihrvatski SDP-a i njihove satelite i izdajnike iz HSP-a“, potvrdio je naš izvor blizak HT-u Mostar.
Artinfo.ba

:klanjam


p.s.Skulka vraćaj se ovamo !! :placipicka


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slovenski Interpol sumnjiči Zorana Bakulu i Stipu Prlića za pranje novca!
PostPostano: 18 lis 2011, 09:38 
Offline

Pridružen/a: 19 ruj 2009, 11:35
Postovi: 3997
Eeeee sonja sonja biserko

Financijska policija pretresa HT i poslovanje bivšeg direktora

Citat:
Danas su inspektori Financijske policije FBiH, po nalogu Tužiteljstva HNŽ-a, u HT-u Mostar ponovno vršili izuzimanje potrebnih dokumenata, zbog sumnji u zlouporabu ovlasti i financijske malverzacije.

U HT-u su proveli nešto više od dva i pol sata, a kako se neslužbeno doznaje, sastali su se i sa Stipom Prlićem, novoimenovanim direktorom Uprave, koji im je izišao u susret tijekom njihovog rutinskog rada. Ovo je već treći put u posljednjih nekoliko mjeseci da Financijska policija "pretresa" HT Mostar.

Iako se službeno nije uspjelo doznati koje su dokumente djelatnici Financijske policije tražili, doznaje se da su, između ostalih, u pitanju bili i dokazi o poslovanju od početka godine, odnosno, od vremena kada je na čelno mjesto Uprave imenovan Vilim Primorac, za koga se, prema informacijama iz Vlade F BiH, očekuje podizanje kaznene prijave zbog lažnog predstavljanja i nezakonitog imenovanja, što se u dijelu javnosti pokušava prikazati kao "vitalni nacionalni interes". Inače, HT Mostar već godinama je u žiži zanimanja javnosti zbog brojnih događanja u ovom bh telekom operateru, a Financijska policija i Tužiteljstvo trebalo bi dati odgovor tko se i kako služio zlouporabom ovlasti.


slika

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slovenski Interpol sumnjiči Zorana Bakulu i Stipu Prlića za pranje novca!
PostPostano: 18 lis 2011, 10:13 
Offline

Pridružen/a: 11 sij 2011, 12:22
Postovi: 2999
Eeeeeeee Bišćanine ,Bišćanine
ko se potpisao pod ovu vijest ,da nije Slavo ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slovenski Interpol sumnjiči Zorana Bakulu i Stipu Prlića za pranje novca!
PostPostano: 18 lis 2011, 10:38 
Offline

Pridružen/a: 19 ruj 2009, 11:35
Postovi: 3997
Crvena Sonja je napisao/la:
Eeeeeeee Bišćanine ,Bišćanine
ko se potpisao pod ovu vijest ,da nije Slavo ?


Vidjecemo...samo smireno.

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slovenski Interpol sumnjiči Zorana Bakulu i Stipu Prlića za pranje novca!
PostPostano: 18 lis 2011, 11:01 
Offline

Pridružen/a: 11 sij 2011, 12:22
Postovi: 2999
Bišćanin je napisao/la:
Crvena Sonja je napisao/la:
Eeeeeeee Bišćanine ,Bišćanine
ko se potpisao pod ovu vijest ,da nije Slavo ?


Vidjecemo...samo smireno.


kako da ne ,moš samo sanjat bolan ,čuj ti to samo polako, :gunsmilie ma ja ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slovenski Interpol sumnjiči Zorana Bakulu i Stipu Prlića za pranje novca!
PostPostano: 18 lis 2011, 11:30 
Offline

Pridružen/a: 11 sij 2011, 12:22
Postovi: 2999
Citat:
Mudrinić na čelo HT Mostar postavio svoje ljude da prikrije milijunsku pljačku.Mozak operacije Slavo Kukić
Piše: Domagoj Tolić - Hrvatski list
Susjedna, pak, Bosna i Hercegovina poseban je slučaj. Tu je dio mafijaškog lanca čak i međunarodna zajednica. Mafija, i to koja je u stanju provoditi aparthejd protiv cijelog jednoga naroda, ima i svoje sudove, tužitelje, istražitelje. Tako je nedavno, posve neprimijećeno, Nadzorni odbor Hrvatskog telekoma iz Mostara, koji čine i predstavnici T-HT Zagreb, na sjednici u Mostaru imenovao Stipu Prlića za privremenog direktora koji je s te pozicije smijenjen u prosincu prošle godine i za kojega smo mi prvi pisali da se po nalogu Interpola protiv njega provodi istraga radi sudjelovanja u međunarodnom pranju novca. Naime, kako su objavili nakon sjednice Nadzornog odbora mostarskog telekoma, jednoglasno je donesena odluku o razrješenju Vilima Primorca s mjesta predsjednika Uprave HT-a Mostar i imenovanju Stipe Prlića na mjesto obnašatelja dužnosti predsjednika Uprave na razdoblje od šest mjeseci.
http://www.posusje-online.info/index.ph ... &Itemid=56



Nećete nam se sakriti ,lopovi... :ninja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slovenski Interpol sumnjiči Zorana Bakulu i Stipu Prlića za pranje novca!
PostPostano: 24 sij 2012, 09:47 
Offline

Pridružen/a: 11 sij 2011, 12:22
Postovi: 2999
Razotkrivena pljačka u HT Mostaru

Financijska policija FBiH i Finanscijsko-obavještajni odjel (FOO) Agencije za istrage i zaštitu BiH (SIPO) u suradnji sa policijskim agencijama.iz Slovenije, Hrvatske i Austrije, potpuno su rasvijetlili tijekove izvlačenja novca iz "Hrvatskog telekoma" iz Mostara i plaćanja visokih provizija putem agencije SV-RSA.Pokrovitelji pljačke u "HT Mostaru" bili su SDP BiH i Federalna televizija, čije su probrane perjanice dobijale bogate "bakšiše" za ovaj posao. Slučaj je do kraja dokumentiran, dobiveni su financijski izvodi, uplate na račune osumnjičenih Nevena Kulenovića iz SV-RSA, direktora "HT Mostara" Stipe Prlića i njegovog zamjenika Zorana Bakule, kao i suvlasnika televizijskih kuća "Hajat", ATV i marketinških agencija koje su zastupale "Mrežu plus". Sva ova dokumenta predstavili su istražitelji federalne Financijske policije i FOO SIPO na nedavnom tajnom sastanku u Županijskom tužiteljstvo Hercegovačko-neretvanske županije u nazočnosti glavnog tužitelja Nijaza Mehmedbašića i Predraga Tomića, koji je zadužen za istragu isplate marketinških usluga "HT Mostara".

Sastanku je nazočio i predsjednik Nadzornog odbora "HT-a" Ante Krešić.
Poslije prijave slovenačkog Interpola, Financijska policija je prikupila veću količinu dokumentacije iz "HT-a" o obavljenim marketinškim uslugama koje ukazuju na velike, u najmanju ruku, nelogičnosti.

"HT Mostar", pa i Eronet", izdvajao je ogroman novac za marketing kako bi "penetrirali" na tržište BiH. Rezultat je bio zanemariv. Istovremeno, posrednik za sve marketinško oglašavanje bila je SV-RSA Nevena Kulenovića. "Eronet" je plaćao nešto niže cijene nego da je samostalno nastupao prema medijima koji su objavljivali njihove poruke, a istovremeno SV-RSA je na Federalnoj televiziji dobijala popust za emitiranje i do 95 posto.

Dio razlike novca slijevao se na nerezidentni račun firme u Sloveniji, da bi se putem kompanije "3 Media" Nevena Kulenovića registriranim na Gibraltaru, vraćali novčani iznosi na račune Kulenovića, Prlića, Bakule, ali i hrvatskog tajkuna i zastupnika firme "Biersdorf" Branka Kotarca, piše Glas srpske.

On je bio veza za pranje novca putem hrvatske marketinške agencije "Digitel", koji je za "Eronet" radio sve poslove od nabavljanja kokica za Sarajevo film festival, snimanja reklamnih spotova, plaćanje ulaznica za Europsko prvenstvo u nogometu 2008. godine...

Na taj je način samo putem računa na Gibraltaru prebačeno oko 1,9 miliona eura, od čega je 440.127 eura doznačeno osobama koje su upravljački ili vlasnički povezane sa firmama iz BiH, Nevenu Kulenoviću, Darku Aleksiću i Anisu Kadriću, a preostala sredstva od 1.507.065 evra doznačena su Nijazu Graciću, Stipi Prliću, Edinu Nuhiću, Rusmiru Nefiću, Sanjinu Kulenoviću, Zoranu Bakuli i Branku Kotarcu.

Grupa akcionara "HT Mostar" sredinom lipnja prošle godine podnijela je kaznenu prijavu protiv Prlića, tehničkog direktora "HT Mostar" Zorana Bakule i Kulenovića, bivšeg predsjednika NO HT-a i UO FTV-a Slave Kukića, te urednika i novinara emisije "60 minuta" FTV-a Bakira Hadžiomerovića, Sanjina Bećiragića i Zvonimira Jukića.

U prijavi dostavljenoj Tužiteljstvu BiH, SIPO, USKOK-u iz Hrvatske i njemačkoj policiji navedeno je da se radi o zločinačkom udruženju od 12 lica i firmi koji su pronevjerili 100 miliona KM u "HT Mostar". SIPO je završila istragu u tom predmetu i proslijedila ga Tužiteljstvu BiH.

Izvor: Glas srpske


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slovenski Interpol sumnjiči Zorana Bakulu i Stipu Prlića za pranje novca!
PostPostano: 24 sij 2012, 16:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Banda Bošnjačka platformaška. :laugh

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slovenski Interpol sumnjiči Zorana Bakulu i Stipu Prlića za pranje novca!
PostPostano: 01 stu 2012, 13:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Citat:
HT ERONET : MI POTKRADAMO SVE

SLOVENCI SE ZANIMAJU ZA ISTRAGU U HT-u MOSTAR, TUŽITELJSTVO BIH TO VIŠE NE INTERESIRA...

Specijalno tužiteljstvo Slovenije poslalo je 17. oktobra na adresu Tužiteljstva BiH dopis, a zapravo urgenciju, tražeći odgovor na pitanje u kojoj se fazi nalazi istraga o višemilijunskom kriminalu u HT-u Mostar i da li su saslušani svi akteri najveće marketinške afere u BiH; nakon što se Državno tužiteljstvo proglasilo nenadležnim za procesuiranje pljačke međunarodnih razmjera, istraga koju formalno vodi mostarsko tužiteljstvo još je uvijek u početnoj fazi

Prije petnaestak dana, tačnije 17. oktobra, iz Republike Slovenije, od strane Specijalnog tužiteljstva te zemlje, odnosno Okružnog suda u Ljubljani, na adresu Tužiteljstva BiH upućeno je pismo (urgencija) u vezi s istragom o kriminalu u kompaniji Hrvatske telekomunikacije Mostar. Slovenačke pravosudne institucije su od v.d.glavne državne tužiteljice Jadranke Lokmić-Misirača tražile odgovore na više pitanja koja se odnose na aferu međunarodnog karaktera i milijunskih razmjera, koja je razotkrivena prije više od dvije godine, ali ni do danas nije procesuirana. Slovenačke je istražitelje konkretno zanimalo u kojoj se fazi nalazi istraga i da li su njihove bh. kolege saslušale glavne aktere tog korupcijskog skandala.

ŠTA SU KOLEGAMA U BiH SUGERIRALI SLOVENAČKI ISTRAŽITELJI

U tom su smislu Slovenci sugerirali da se, osim predsjednika Uprave HT Mostar Stipe Prlića i izvršnog direktora za pokretnu mrežu Zorana Bakule, obave razgovori i sa članovima tenderskih komisija, kako bi se ustanovilo na čiju je preporuku sve poslove marketinške kampanje mostarske tvrtke godinama dobijala ista agencija. Radi se, dakako, o favoriziranoj sarajevskoj agenciji S.V.- RSA, u vlasništvu Nevena Kulenovića. Podsjetimo, istraga o milijunskom kriminalu u HT Mostar otvorena je početkom 2010., kada je INTERPOL Slovenije, a nakon upozorenja austrijske policije, od policijskih agencija u BiH zatražio provjeru podataka za više osoba i kompanija, zbog sumnje da se bave pranjem novca preko nerezidentnih računa u UniCredit banci, ranije Austria Creditanstalt banci u Ljubljani. Računi su otvoreni na tvrtku 3 Media Limited čiji je vlasnik Neven Kulenović, a prema nalazima međunarodne policijske istrage od juna 2008. do februara 2010. evidentirane su uplate blizu dva milijuna eura.

Novac su uplaćivale kompanije S.V.-RSA, Mreža plus, Pink Company, Ujedinjeni mediji i UFA Medija iz Sarajeva, a kasnije je doznačen na račune vlasnika ovih tvrtki, te privatne račune Stipe Prlića, Zorana Bakule i hrvatskog tajkuna Branka Kotarca. Nakon što je obimna dokumentacija INTERPOL-a dostavljena u BiH, istragu o kriminalu u HT-u Mostar preuzela je Državna agencija za istrage i zaštitu (SIPA). Inspektori SIPA-e su svoj posao završili početkom godine, kada je policijsko izvješće dostavljeno Tužiteljstvu BiH. Iako je u istrazi utvrđeno da je na temelju nerealno visokih marketinških ugovora o oglašavanju blizu četiri milijuna maraka završilo na tajnim računima Stipe Prlića, Zoran Bakule i Nevena Kulenovića u inozemnim bankama, odlukom glavne državne tužiteljice Jadranka Lokmić-Misirača Tužiteljstvo BiH se u rekordnom roku proglasilo nenadležnim za procesuiranje tog slučaja. Predmet je potom ustupljen u nadležnost Kantonalnog tužiteljstva u Mostaru, tužitelju Predragu Tomiću. No, ni poslije osam mjeseci nema službenih informacija da je Tužiteljstvo poduzelo konkretne mjere na procesuiranju odgovornih za ovaj korupcijsko-kriminalni skandal.

ISTRAGA TUŽITELJA TOMIĆA

Prema svjedočenjima iz Mostara, tužitelj Predrag Tomić mnogo više vremena od rada na slučaju HT Mostar provodi u druženju sa Tomislavom Ćurčićem (zvanim Tomo Kamilica), uposlenikom HT-a Mostar i intimusom direktora Stipe Prlića...

I dok u istrazi o kriminalnim poslovima Stipe Prlića i Nevena Kulenovića i dalje nema pomaka, Uprava HT-a Mostar je u maju ove godine sklopila novi ugovor sa S.V.-RSA, prema kojem su sve usluge oglašavanja ponovno povjerene favoriziranoj sarajevskoj marketinškoj agenciji. Najnoviji je poslovni aranžman, vrijedan preko četiri milijuna KM, zaključen unatoč protivljenju nekolicine članova Nadzornog odbora HT Mostar, koji su inzistirali da se ugovori o marketinškom oglašavanju, barem s javnim emiterima, zaključuju bez posredništva agencija, čime se osigurala i ušteda nemalih suma novca. Na koncu je, ipak, presudio predsjednik Nadzornog odbora SDP-ovac Ante Krešić, bez čijeg odobrenja Neven Kulenović zasigurno ne bi zadržao monopol nad milijunskim marketinškim poslovima HT-a Mostar.

STRANAČKA DIREKTIVA

Dino Grabovica ponudio Stipi Prliću direktorsko mjesto u Elektroprivredi BiH


Prema tvrdnjama njihovih kolega iz SDP-a, dugogodišnjem je direktoru HT Mostar Stipi Prliću iz stranačke centrale, još prije nekoliko mjeseci, nagoviješteno da će se, bude li formiran novi saziv federalne Vlade, morati povući sa te funkcije. Budući da je jedan od ultimativnih zahtjeva koje je predsjedniku SDP-a Zlatku Lagumdžiji uputio lider HDZ-a Dragan Čović da kadrovi te stranke ponovno preuzmu većinsku kontrolu nad HT Mostar, za Prlića se već traži novo namještenje. Navodno mu je generalni direktor Elektroprivrede BiH Elvedin Grabovica ponudio neku od direktorskih funkcija u tom poduzeću, što je Prlića silno uvrijedilo, jer je računao da će njegova lojalnost stranci biti više cijenjena.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slovenski Interpol sumnjiči Zorana Bakulu i Stipu Prlića za pranje novca!
PostPostano: 01 stu 2012, 13:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Koja bagra. A znali su Čovića toliko godina politički nepotrebno proganjati po sudnicama.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 105 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: iprodano, krstjanin i 511 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO