HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 05 svi 2024, 19:01.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 1315 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 53  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Srpska i Srbija jedna država
PostPostano: 19 svi 2021, 13:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2020, 18:26
Postovi: 5231
Citat:
Vrednost električne enegije koju bi proizvodila HE Buk Bijela na godišnjem nivou iznosila bi 200 miliona evra,


RS godišnje 100 miliona €. :w00t Svakih 6 godina u budžet RS 1 koštuničin Telekom :zubati

Sve ćetri u vis i sabur do bankrota ćetniteta =)) Londonska berza kao babo kalifata :thumbup

_________________
Sponzor lige hokejaških prvaka, brzog klizanja i ostalih zimskih sportova - vaš Gazprom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srpska i Srbija jedna država
PostPostano: 19 srp 2021, 08:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Citat:
Vulin: Ujedinjenje Srba desiće se mirnim putem

Ministar unutrašnjih poslova Srbije Aleksandar Vulin rekao je da je ubijeđen da će se ujedinjenje Srba desiti bez ikakvog nasilja i mirnim putem.

- Koliko će trajati, ne znam, ali znam da najprije moramo da postanemo jedinstveni u političkom smislu, da moramo da se okrećemo Beogradu i da odluke u vezi sa našim postojanjem moraju biti donesene u Beogradu - rekao je Vulin.

On je naveo da je za njega srpski svijet jedinstvena država, a da će do ujedinjenja doći mirnim putem, bez ijednog ispaljenog metka.

Vulin je podsjetio da se Njemačka ujedinila i da to niko nije mogao da pretpostavi poslije Drugog svjetskog rata.

On je dodao da je način da se sačuva mir na Balkanu da svako zna gdje su mu granice, gdje će da živi i kako će da živi.

Komentarišući činjenicu da EU ne gleda blagonaklono na "ujedinjeni srpski svijet", Vulin je upitao da li je riječ o EU koja blagonaklono gleda na "veliku Albaniju".

On je podsjetio da u Bujanovcu i Preševu, kada treba da formiraju lokalnu vlast, odu u Tiranu.

- Toj Evropi o kojoj pričate to je u redu, a Srbi ne smeju da pričaju ni o Republici Srpskoj. Јa ne smem da tražim da najuticajniji i najvoljeniji političar među Srbima Aleksandar Vučić bude predsednik svih Srba - rekao je Vulin za Televiziju Pink.

On je napomenuo da su svi Srbi živjeli zajedno i u Otomanskom carstvu, neko vrijeme u Austro-ugarskoj, kao i u Trećem rajhu.

- Ali, nije stvar u tome da živimo svi zajedno, nego da živimo u svojim granicama i na način kako mi mislimo da treba da živimo, i ponavljam - mirno, bez ijednog ispaljenog metka - rekao je Vulin.

https://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=438945


:zivili

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srpska i Srbija jedna država
PostPostano: 19 srp 2021, 10:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lip 2021, 15:54
Postovi: 5615
Odvratno realno, i to sto je Vulin nasao da prica o nacionalnom programu, i to sto ponavlja da je Vucic predsednik svih Srba, i to sto insistira na Beogradu.

Sva 3 poteza su autogolovi.

Ps-4 autoglova, posto srpski svet kao koncept uopste nije povezan sa drzavno-teritorijalnim uredjenjem, vec kao kulturoloski prostor Srpskog naroda, a ova debilcina kaze:" za mene je srpski svet, ujedinjenje u jednu drzavu" a to srpski svet nije, ali ce zato dati Sarajevu materijala da kenjaju i to na osnovu netacnosti Vulina.

_________________
Srbija je vazda ratovala protiv najjacih imperija, Otomanska, Austro Ugarska, Hitlerova Nemacka, NATO pakt.


A njene komsije, najveca imperija protiv koje su ratovali, je Srbija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srpska i Srbija jedna država
PostPostano: 19 srp 2021, 10:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Citat:
Turković: Ako se Vučić ne ogradi od Vulina, potvrđuje da je pripajanje BiH Srbiji zvanična politika

Na jučerašnje izjave srbijanskog ministra policije Aleksandra Vulina reagirala je i ministrica vanjskih poslova Bosne i Hercegovine Bisera Turković, koja poziva predsjednika Srbije da se ogradi od ovakvih izjava.

Turković kaže kako očekuje da se Aleksandar Vučić, predsjednik Srbije, odmah ogradi od izjava ministra unutrašnjih poslova Srbije Aleksandra Vulina o "ujedinjenju srpskog svijeta".

"Ukoliko to ne učini, to će samo potvrditi da je njegova i zvanična politika Srbije rušenje Dejtonskog mirovnog sporazuma, koja ima za cilj pripojiti dijelove Bosne i Hercegovine Srbiji. Vulinova izjava kojom je decidno rekao da ujedinjenje Srba znači jedinstvenu državu, flagrantno je kršenje Dejtonskog mirovnog sporazuma, destabiliziranje cijele regije Zapadnog Balkana i zloslutna prijetnja građanima Bosne i Herecegovine koji su se prije 26 godina branili od agresije i genocida", kazala je ona.
Ovakva retorika čini apsolutno besmislenim sve izjave i politike srbijanskog predsjednika Vučića, u kojima tvrdi da Srbija želi mir i dobrosusjedske odnose s Bosnom i Hercegovinom, dodaje ministrica.

"Naprotiv, Vulinove izjave su najbolji pokazatelj odakle dolazi destabilizacija regije i blokade i opstrukcije evropskog puta Bosne i Hercegovine, ali i ostalih država regije. Bosna i Hercegovina će s Vulinovim izjavama upoznati zvanično sve države koje su garanti Dejtonskog mirovnog sporazuma i Upravni odbor Vijeća za implementaciju mira", zaključila je ona.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/turkovi ... /210719049


A ako se ne ogradi šta ćeš ti uraditi? Prdnuti? Jel to nova strategija Mulitetnićara? Prijetnja Biserinim bojnim otrovima? :crying

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srpska i Srbija jedna država
PostPostano: 19 srp 2021, 10:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Tankosic je napisao/la:
Odvratno realno, i to sto je Vulin nasao da prica o nacionalnom programu, i to sto ponavlja da je Vucic predsednik svih Srba, i to sto insistira na Beogradu.

Sva 3 poteza su autogolovi.

Ps-4 autoglova, posto srpski svet kao koncept uopste nije povezan sa drzavno-teritorijalnim uredjenjem, vec kao kulturoloski prostor Srpskog naroda, a ova debilcina kaze:" za mene je srpski svet, ujedinjenje u jednu drzavu" a to srpski svet nije, ali ce zato dati Sarajevu materijala da kenjaju i to na osnovu netacnosti Vulina.


A šta kažeš na ovo?

Citat:
Kurti za „Euronews“: Podržao bih ujedinjenje Albanije i Kosova
https://rs.n1info.com/vesti/kurti-za-eu ... -i-kosova/

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srpska i Srbija jedna država
PostPostano: 19 srp 2021, 10:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lip 2021, 15:54
Postovi: 5615
Ne mora nista da se pripoji Srbiji, mi hocemo nezavisnu Republiku Srpsku na prvom mestu, a na nama je kako cemo da uredjejujemo medjusobni odnos.

Kao Srbin iz Srbije, poslednje sto bih pozeleo braci jeste bezuslovno ujedinjenje sa Srbijom, pa da ih pokvarimo (gubjenje uloge bastiona Srpstva, bezanija u Beograd, Banja Luka-Isto. Sarajevo gube smisao, itd) i unistimo.

Jer sa imenom koje nosi a to je Republika SRPSKA, apsolutno nikada ne moze doci do de-srbizacije kao drzave koja nije Srpska kao sto je radjeno sa Crnom Gorom zbog takvog zvanicnog imena drzave.

Ako bi bas morali da se ujedinjujemo bezuslovno, onda bi bilo dobro da se ustvari Srbija ujedini sa Republikom Srpskom, i da preuzmemo kulturno-nastavni-akademski sadrzaj institucija Republike Srpske, zato sto su 1000x bolje uradjene kada je Srpstvo u pitanju nego nazalost u Srbiji.

_________________
Srbija je vazda ratovala protiv najjacih imperija, Otomanska, Austro Ugarska, Hitlerova Nemacka, NATO pakt.


A njene komsije, najveca imperija protiv koje su ratovali, je Srbija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srpska i Srbija jedna država
PostPostano: 19 srp 2021, 11:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Tankosic je napisao/la:
Ne mora nista da se pripoji Srbiji, mi hocemo nezavisnu Republiku Srpsku na prvom mestu, a na nama je kako cemo da uredjejujemo medjusobni odnos.

Kao Srbin iz Srbije, poslednje sto bih pozeleo braci jeste bezuslovno ujedinjenje sa Srbijom, pa da ih pokvarimo (gubjenje uloge bastiona Srpstva, bezanija u Beograd, Banja Luka-Isto. Sarajevo gube smisao, itd) i unistimo.

Jer sa imenom koje nosi a to je Republika SRPSKA, apsolutno nikada ne moze doci do de-srbizacije kao drzave koja nije Srpska kao sto je radjeno sa Crnom Gorom zbog takvog zvanicnog imena drzave.

Ako bi bas morali da se ujedinjujemo bezuslovno, onda bi bilo dobro da se ustvari Srbija ujedini sa Republikom Srpskom, i da preuzmemo kulturno-nastavni-akademski sadrzaj institucija Republike Srpske, zato sto su 1000x bolje uradjene kada je Srpstvo u pitanju nego nazalost u Srbiji.


Apsolutno, gospodine Tankosić.
Što se naziva 'Srpska' tiče, on se mora zadržati i u sličaju našeg ujedinjenja sa Srbijom, jer ako postoji nekakav 'Sandžak' koji mrtvo hladno egzistira i dalje čak i među samim Srbima, a toliko je vremena prošlo od nogiranja Turske, mora ostati i Srpska, jer bi kao Srpska bila i ujedinjena sa Srbijom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srpska i Srbija jedna država
PostPostano: 19 srp 2021, 11:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Tankosic je napisao/la:
Ne mora nista da se pripoji Srbiji, mi hocemo nezavisnu Republiku Srpsku na prvom mestu, a na nama je kako cemo da uredjejujemo medjusobni odnos.

Kao Srbin iz Srbije, poslednje sto bih pozeleo braci jeste bezuslovno ujedinjenje sa Srbijom, pa da ih pokvarimo (gubjenje uloge bastiona Srpstva, bezanija u Beograd, Banja Luka-Isto. Sarajevo gube smisao, itd) i unistimo.

Jer sa imenom koje nosi a to je Republika SRPSKA, apsolutno nikada ne moze doci do de-srbizacije kao drzave koja nije Srpska kao sto je radjeno sa Crnom Gorom zbog takvog zvanicnog imena drzave.

Ako bi bas morali da se ujedinjujemo bezuslovno, onda bi bilo dobro da se ustvari Srbija ujedini sa Republikom Srpskom, i da preuzmemo kulturno-nastavni-akademski sadrzaj institucija Republike Srpske, zato sto su 1000x bolje uradjene kada je Srpstvo u pitanju nego nazalost u Srbiji.


Ma ok, sitnice, nebitno.
Ne potcjenjuj Vulina, ne govori bezveze, priča umjesto Vučića.
Ono što je bitno je sljedeće. Teroristi na Kosovu znaju da nikad neće dobiti nezavisnost i stolicu u UN. Malo po malo u eter ulazi priča o spajanju Kosova i Albanije. To im je jedni način da uđu u UN.
Zato ovo Vulin govori, da spriječi Šiptare u onom što su naumili.
A u slučaju da se Šiptari zaista odlučne na spajanje Kosova i Albanije to znači da su dobili odobrenje od zapada. U tom slučaju istog dana Srpska i Srbija se moraju ujediniti i na taj način odgovoriti rušenje međunarodnih pravila. Drugačije ne možemo.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srpska i Srbija jedna država
PostPostano: 19 srp 2021, 11:32 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69550
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Ako je Nijemcima dozvoljeno da se ujedine, ne vidim zašto ne bi Srbima, Hrvatima i Albancima.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srpska i Srbija jedna država
PostPostano: 19 srp 2021, 12:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Ne znam za Hrvate, ali ujedinjenje Srba i Albanaca ne spada u istu geostratešku košaricu, a trenutna je na strani šipki. Mi čekamo svoju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srpska i Srbija jedna država
PostPostano: 19 srp 2021, 12:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 kol 2020, 20:26
Postovi: 1779
Kad dođe do raspada..Srpska i Srbija, kao i Hercegbosna i Hrvatska nikad se ne bi smjele integrirarati na razini okruga, županija. Oba dijela trebaju široku autonomiju, samostalan porezni sustav, zajedničko treba biti vojska, vanjski poslovi. Inače će Beograd i Zagreb usisati sve, i ljude i resurse, financirat će se gluposti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srpska i Srbija jedna država
PostPostano: 19 srp 2021, 12:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2019, 22:54
Postovi: 5192
Lokacija: Svjetski poznat oslobođeni grad na istoku Srpske
Ja sam 90% siguran da bi sve i jedna srpska vlast prihvatila zamjenu RS za Kosovo. Naravno da se javno govore drukčije, mada se omekšavanje vidi i u tom pogledu. Sada su izjave tipa: Što mogu Šipci, a ne mogu Srbi u RS?

_________________
PuTiN jE mIsLiO uZeTi KiJeV za TrI dAnA!

Do Dnjepra+ Odesa+Nikoljaev ✓


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srpska i Srbija jedna država
PostPostano: 19 srp 2021, 12:57 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69550
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Legionnaire je napisao/la:
Ja sam 90% siguran da bi sve i jedna srpska vlast prihvatila zamjenu RS za Kosovo. Naravno da se javno govore drukčije, mada se omekšavanje vidi i u tom pogledu. Sada su izjave tipa: Što mogu Šipci, a ne mogu Srbi u RS?


Pa naravno da ta izjava i ne znači ništa drugo, nego objavu da se ta zamjena vidi kao povoljna.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srpska i Srbija jedna država
PostPostano: 19 srp 2021, 13:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Dobro veče! Nije ozvaničen, nije objavljen i vodi se za sada na ograničenim teritorijama i specijalnim metodama, ali možemo slobodno reći: ovo je Srpski Svet! :thumbup

(molio bih moderatore da preprave naziv teme u "Srpski svet")




_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srpska i Srbija jedna država
PostPostano: 19 srp 2021, 13:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Citat:
Mandić u Beogradu: Već radimo na ostvarenju "srpskog sveta"

slika

Ideja ministra unutrašnjih poslova Srbije Aleksandra Vulina o “srpskom svetu”, dopada se Srbima preko granice, kazao je za beogradsku N1 televiziju jedan od lidera DF-a Andrija Mandić.

On, kako prenosi N1, poručuje da već rade na njenom ostvarenju.

“Srbi iz Crne Gore, Srbi iz Republike Srpske, Srbi iz Makedonije, te granice koje postoje među nama da ne postoje u njihovim glavama, a onda ćemo bolje sarađivati, bićemo bliži jedni drugima, na kraju jedan smo narod”, napomenuo je Mandić.

https://www.portalanalitika.me/clanak/m ... skog-sveta


:palacgore2

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srpska i Srbija jedna država
PostPostano: 19 srp 2021, 15:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Citat:
Vulinov odgovor Turković: Srbi će se kao Njemačka ujediniti mirno

Komentarišući očekivanja Turkovićeve da se predsjednik Srbije Aleksandar Vučić odmah ogradi od Vulinovih izjava o "ujedinjenju srpskog sveta", Vulin je istakao da su njegove ideje i izjave samo njegove, te da on i Vučić nemaju uvijek isto mišljenje o svakom pitanju, saopćeno je iz njegovog ministarstva.

"Ako imate neko pitanje o mojim stavovima uputite ga meni - dobićete glasan odgovor koji možete da razumijete. A, da bi ste ušli u raspravu sa Vučićem ipak ćete morati da pronađete njegove riječi i pokušate da ih osporite", izjavio je.

Vulin smatra da, prije toga, Turković naprije treba da odgovori Srbiji ko je pokušao da ubije Vučića u Srebrenici i zašto nema imena počinilaca i nalogodavaca.

"Zaboravili ste, gospođo Turković, da kažete da sam rekao da će se Srbi ujediniti mirno, bez i jednog metka, kada se za to steknu uslovi. Ako su mogli Nijemci - zašto ne bi mogli i Srbi, ili ste vi i protiv ujedinjene Njemačke", upitao je Vulin.

On je naveo da se raduje što je Turković riješila da brani Dejton, jer to onda sigurno znači da je za vraćanje svih dejtonskih ovlaštenja Republici Srpskoj i da je posebno protiv deklaracije SDA, koja traži ukidanje Republike Srpske.

"Ako odmah ne osudite stav SDA da Republika Srpska treba da se ukine i da su Srbi 'genocidaši' kako kaže Bakir Izetbegović, smatraću da podržavate takve napade na Dejton, RS i na Srbe", poručio je Vulin.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/vulinov ... /210719102


:palacgore2

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srpska i Srbija jedna država
PostPostano: 19 srp 2021, 15:20 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69550
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Savez Socijalističkih Srpskih Republika (Srpski Svet)

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srpska i Srbija jedna država
PostPostano: 19 srp 2021, 16:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2019, 22:54
Postovi: 5192
Lokacija: Svjetski poznat oslobođeni grad na istoku Srpske
Robbie MO je napisao/la:
Legionnaire je napisao/la:
Ja sam 90% siguran da bi sve i jedna srpska vlast prihvatila zamjenu RS za Kosovo. Naravno da se javno govore drukčije, mada se omekšavanje vidi i u tom pogledu. Sada su izjave tipa: Što mogu Šipci, a ne mogu Srbi u RS?


Pa naravno da ta izjava i ne znači ništa drugo, nego objavu da se ta zamjena vidi kao povoljna.


To je jedna logična ponuda. Mislim da su najostrašćeniji Srbi protiv, jer se vode nekom logikom "to je naše uvijek bilo" (pa i nije baš, al i da uzmemo da jeste, formalno je tek od 1995.te dio BiH međunarodno priznat da je srpski) ili "Kosovo je srce Srbije" (što da ne "RS je srce Srbije"). S druge strane, kao što rekoh, danas bi sve srpske vlasti bi prihvatili objeručke tu ponudu (ljudi koji upravljaju državom se, osim strastima vode i zdravim razumom). Tako je Dodik crtao kartu gdje je zamijenio RS i Kosovo, Vučić kaže "A šta dobijamo, ako priznamo Kosovo", itd. itd.

Neki dobri poznavaoci Balkanskih prilika, kao što je profesor Les sa Univerziteta Kembridž (koji nije ničiji igrač), tvrde da je ovo rješenje za Balkan za stalni mir.

Takođe, siguran sam da ako se jednog dana izvede, da će je Srbi doživljavati kao pobjedu, a ne poraz.

_________________
PuTiN jE mIsLiO uZeTi KiJeV za TrI dAnA!

Do Dnjepra+ Odesa+Nikoljaev ✓


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srpska i Srbija jedna država
PostPostano: 19 srp 2021, 16:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Legionnaire je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:

Pa naravno da ta izjava i ne znači ništa drugo, nego objavu da se ta zamjena vidi kao povoljna.


To je jedna logična ponuda. Mislim da su najostrašćeniji Srbi protiv, jer se vode nekom logikom "to je naše uvijek bilo" (pa i nije baš, al i da uzmemo da jeste, formalno je tek od 1995.te dio BiH međunarodno priznat da je srpski) ili "Kosovo je srce Srbije" (što da ne "RS je srce Srbije"). S druge strane, kao što rekoh, danas bi sve srpske vlasti bi prihvatili objeručke tu ponudu (ljudi koji upravljaju državom se, osim strastima vode i zdravim razumom). Tako je Dodik crtao kartu gdje je zamijenio RS i Kosovo, Vučić kaže "A šta dobijamo, ako priznamo Kosovo", itd. itd.

Neki dobri poznavaoci Balkanskih prilika, kao što je profesor Les sa Univerziteta Kembridž (koji nije ničiji igrač), tvrde da je ovo rješenje za Balkan za stalni mir.

Takođe, siguran sam da ako se jednog dana izvede, da će je Srbi doživljavati kao pobjedu, a ne poraz.

Plaho se ispišam na takve Srbe jer to Srbina na putu nije vidjelo.
Drugar, nema žurbe. Kome se god žurilo da šipkama da KiM, vrat slomio dabogda.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srpska i Srbija jedna država
PostPostano: 19 srp 2021, 17:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lip 2021, 15:54
Postovi: 5615
Legionnaire je napisao/la:
Ja sam 90% siguran da bi sve i jedna srpska vlast prihvatila zamjenu RS za Kosovo. Naravno da se javno govore drukčije, mada se omekšavanje vidi i u tom pogledu. Sada su izjave tipa: Što mogu Šipci, a ne mogu Srbi u RS?

Robbie MO je napisao/la:
Legionnaire je napisao/la:
Ja sam 90% siguran da bi sve i jedna srpska vlast prihvatila zamjenu RS za Kosovo. Naravno da se javno govore drukčije, mada se omekšavanje vidi i u tom pogledu. Sada su izjave tipa: Što mogu Šipci, a ne mogu Srbi u RS?


Pa naravno da ta izjava i ne znači ništa drugo, nego objavu da se ta zamjena vidi kao povoljna.


Pazi, sutra, ali bukvalno sutra, kada bi ponudili Srpsku+CG+Sever Kosova uz ZSO i eksteritorijalnost SPC-a na Juznom Kosovu, Vucic bi pristao.

I donekle ste vi u pravu da zato to govore.

Ali, sve je to sarena laza trenutne situacija, zato sto vreme radi za nas a i okolnosti sto se tice KiM-a nikad bolje, pisali smo o tome oni su trenutno 13-14% ukupne populacije Srbije, i to kao nacionalna manjina (dakle imaju maticnu drzavu, nisu Katalonci i Skoti), i zive na 15% teritorije Srbije, a na kojoj opet, zauzimaju trenutno oko 70% teritorije.

Cim padnu na 9,99% ukupne populacije, mi smo zavrsili pricu i sa Kosovom, jer ne moze nacionalna manjina od 9% da ima svoju drzavu na medjunarodno priznatoj i obavezujucom rezolucijom 1244 garantovanoj teritoriji Srbije tjs njen suverenitet i teritorijalni integritet nad Kosovom i Metohijom.

I toga smo svi svesni da je ustvari najbitnije, jer da nije, ne bi Amerikanci goreli da mi priznamo tu drzavnost, zato sto je to jedini nacin da se ugasi tapija nad KiM-om.


Vucic ima jednu nervirajucu ali cesto pametnu osobinu, a to je da trenutne izjave nisu u korelaciji sa trenutnom situacijom na terenu, tacnije ta izjava "zamena za RS", je nesto sto bi imalo smisla u njegovoj poziciji pre 10 godina, ali sada kada je svima jasno da je KiM neuspeo projekat i kompletna katastrofa, on ipak koristi tu stariju tezu, da docara da je u takvoj sitauciji i dalje, cak iako su se okolnosti promenile na mnogim poljima.

To je narucito prisutno od Bajdenove administracije.

_________________
Srbija je vazda ratovala protiv najjacih imperija, Otomanska, Austro Ugarska, Hitlerova Nemacka, NATO pakt.


A njene komsije, najveca imperija protiv koje su ratovali, je Srbija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srpska i Srbija jedna država
PostPostano: 19 srp 2021, 17:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2019, 22:54
Postovi: 5192
Lokacija: Svjetski poznat oslobođeni grad na istoku Srpske
Agathonikos je napisao/la:
Legionnaire je napisao/la:

To je jedna logična ponuda. Mislim da su najostrašćeniji Srbi protiv, jer se vode nekom logikom "to je naše uvijek bilo" (pa i nije baš, al i da uzmemo da jeste, formalno je tek od 1995.te dio BiH međunarodno priznat da je srpski) ili "Kosovo je srce Srbije" (što da ne "RS je srce Srbije"). S druge strane, kao što rekoh, danas bi sve srpske vlasti bi prihvatili objeručke tu ponudu (ljudi koji upravljaju državom se, osim strastima vode i zdravim razumom). Tako je Dodik crtao kartu gdje je zamijenio RS i Kosovo, Vučić kaže "A šta dobijamo, ako priznamo Kosovo", itd. itd.

Neki dobri poznavaoci Balkanskih prilika, kao što je profesor Les sa Univerziteta Kembridž (koji nije ničiji igrač), tvrde da je ovo rješenje za Balkan za stalni mir.

Takođe, siguran sam da ako se jednog dana izvede, da će je Srbi doživljavati kao pobjedu, a ne poraz.

Plaho se ispišam na takve Srbe jer to Srbina na putu nije vidjelo.
Drugar, nema žurbe. Kome se god žurilo da šipkama da KiM, vrat slomio dabogda.


Glavni nosioci tog shvatanja su navijacke grupe i SPC. Sa SPC bi lako, crkva se na kraju oko svega slozi sa vlascu, a navijacke grupe su beznacajne.

Republika Srpska nije u potpunosti drzava, sto dugotrajno nije dobro za narod koji zivi tu. Neki postavljaju jako niske standarde (npr standarde Muslimana) pa im ispada da je stanje u RS ok i dobro. Krivica je djelom zbog korumpirane vlasti, ali vecim djelom zbog postojanja tkz BiH. Meni se trajni opstanak u nakaradnoj BiH apsolutno ne dopada kao opcija. S druge strane sanse da ce RS proglasiti nezavisnost i biti priznata, mi djeluju prilicno malene.

Uglavnom nekih 10-20% stanovnistva obje drzave RS/Srbije bi bili protiv zamjene (kad bi ona stvarno bila na stolu), i 1 % vladajucih struktura (eventualno neki poslanik koji je porijeklom sa KiMa). Nakon bombardovanja propagadnom i objasnjenjenima o koristima "zamjene", i taj procenat bi pao.

Kao sto rekoh oba trenutna lidera srpskog naroda su vec jasno rekla da bi itetako prihvatili tu opciju.

_________________
PuTiN jE mIsLiO uZeTi KiJeV za TrI dAnA!

Do Dnjepra+ Odesa+Nikoljaev ✓


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srpska i Srbija jedna država
PostPostano: 19 srp 2021, 18:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lip 2021, 15:54
Postovi: 5615
Legionnaire je napisao/la:
Agathonikos je napisao/la:
Plaho se ispišam na takve Srbe jer to Srbina na putu nije vidjelo.
Drugar, nema žurbe. Kome se god žurilo da šipkama da KiM, vrat slomio dabogda.


Glavni nosioci tog shvatanja su navijacke grupe i SPC. Sa SPC bi lako, crkva se na kraju oko svega slozi sa vlascu, a navijacke grupe su beznacajne.

Uf pa nije bas tako. Pogledaj kako je zavrsio Djukanovic u sukobu sa Crkvom. Crkva je jaca institucija od Predsednika Srbije, narucito po pitanju Kosmeta.

Dalje sto se tice navijackih grupa, pa ovih 9 godina Vucieve vladavine u kojima je pacifizirao i preuzeo kontorlu izgleda ovako:

Delije koje su miljenici Vucievog rezima godinama pevaju pesme i dizu koreografije "Nema podele"




Legionnaire je napisao/la:
Kao sto rekoh oba trenutna lidera srpskog naroda su vec jasno rekla da bi itetako prihvatili tu opciju.

To si upravu, ali uz Sever Kosova +ZSO za juzno Kosovo i specijalni status SPC-a.

Jer i Dodik je crtacujci granicu o kojoj pricas, i Sever Kosova ostavio u Srbiji.

_________________
Srbija je vazda ratovala protiv najjacih imperija, Otomanska, Austro Ugarska, Hitlerova Nemacka, NATO pakt.


A njene komsije, najveca imperija protiv koje su ratovali, je Srbija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srpska i Srbija jedna država
PostPostano: 19 srp 2021, 18:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Drugar, da šiftarske navijačke grupe pitaš za tezu o 'zamjeni' Srpske za KiM, objeručke bi je prihvatili, tako da se opetovano popišam i na onog ko plasira te ideje i na onog ko im je sklon, taman da se radi o 99,99% Srba. Jebeš takve Srbe, to kurca ne vrijedi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srpska i Srbija jedna država
PostPostano: 19 srp 2021, 18:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2019, 22:54
Postovi: 5192
Lokacija: Svjetski poznat oslobođeni grad na istoku Srpske
Tankosic je napisao/la:

Pazi, sutra, ali bukvalno sutra, kada bi ponudili Srpsku+CG+Sever Kosova uz ZSO i eksteritorijalnost SPC-a na Juznom Kosovu, Vucic bi pristao.

Kakvu CG? I bez CG bi prihvatio.

Tankosic je napisao/la:
I donekle ste vi u pravu da zato to govore.

Ali, sve je to sarena laza trenutne situacija, zato sto vreme radi za nas a i okolnosti sto se tice KiM-a nikad bolje, pisali smo o tome oni su trenutno 13-14% ukupne populacije Srbije, i to kao nacionalna manjina (dakle imaju maticnu drzavu, nisu Katalonci i Skoti), i zive na 15% teritorije Srbije, a na kojoj opet, zauzimaju trenutno oko 70% teritorije.

Cim padnu na 9,99% ukupne populacije, mi smo zavrsili pricu i sa Kosovom, jer ne moze nacionalna manjina od 9% da ima svoju drzavu na medjunarodno priznatoj i obavezujucom rezolucijom 1244 garantovanoj teritoriji Srbije tjs njen suverenitet i teritorijalni integritet nad Kosovom i Metohijom.
.

Izvor za tvrdnju od 10 % ? Šta znači "ne može"?

Gdje si pročitao da su obavezujuće odluke UNa za jednu državu? Da li znaš da UN nema mehanizme implementacije odluka, i da to nije "zakon" ili "ustav" svijeta?

Ni Amerikanci, ni Rusi, ni Kinezi, ni Francuzi, ni Britanci, niti iko drugi, ne je*u odluke UNa ni 5% kad nije njima po volji. Zasto zamljišaš da će kad je u pitanju Srbija brinuti o odlukama ?

Ja bih tu rezoluciju koristio kao argumenat, čisto da malo ušutkam američke i EU fašiste, al da stvarno vjerujem da će nešto promjeniti, apsolutno ne.

Tankosic je napisao/la:

I toga smo svi svesni da je ustvari najbitnije, jer da nije, ne bi Amerikanci goreli da mi priznamo tu drzavnost, zato sto je to jedini nacin da se ugasi tapija nad KiM-om.


Vucic ima jednu nervirajucu ali cesto pametnu osobinu, a to je da trenutne izjave nisu u korelaciji sa trenutnom situacijom na terenu, tacnije ta izjava "zamena za RS", je nesto sto bi imalo smisla u njegovoj poziciji pre 10 godina, ali sada kada je svima jasno da je KiM neuspeo projekat i kompletna katastrofa, on ipak koristi tu stariju tezu, da docara da je u takvoj sitauciji i dalje, cak iako su se okolnosti promenile na mnogim poljima.

To je narucito prisutno od Bajdenove administracije.


Da se razumijemo meni je žao sto je Kosovo okupirano i bio bih sretniji da je ostalo naše, a da je RS sa izvornim Dejtonom (sa svojom vojskom, kontrolom graničnih prelaza, itd.), ali realno govorim situaciju na terenu. Tako misle i trenutna srpska vlast u RS/Srbiji.

_________________
PuTiN jE mIsLiO uZeTi KiJeV za TrI dAnA!

Do Dnjepra+ Odesa+Nikoljaev ✓


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srpska i Srbija jedna država
PostPostano: 19 srp 2021, 18:18 
Offline

Pridružen/a: 08 lip 2021, 17:22
Postovi: 6131
Lokacija: Herceg-Bosna
Tankosic je napisao/la:
Legionnaire je napisao/la:

Glavni nosioci tog shvatanja su navijacke grupe i SPC. Sa SPC bi lako, crkva se na kraju oko svega slozi sa vlascu, a navijacke grupe su beznacajne.

Uf pa nije bas tako. Pogledaj kako je zavrsio Djukanovic u sukobu sa Crkvom. Crkva je jaca institucija od Predsednika Srbije, narucito po pitanju Kosmeta.

Dalje sto se tice navijackih grupa, pa ovih 9 godina Vucieve vladavine u kojima je pacifizirao i preuzeo kontorlu izgleda ovako:

Delije koje su miljenici Vucievog rezima godinama pevaju pesme i dizu koreografije "Nema podele"




Legionnaire je napisao/la:
Kao sto rekoh oba trenutna lidera srpskog naroda su vec jasno rekla da bi itetako prihvatili tu opciju.

To si upravu, ali uz Sever Kosova +ZSO za juzno Kosovo i specijalni status SPC-a.

Jer i Dodik je crtacujci granicu o kojoj pricas, i Sever Kosova ostavio u Srbiji.

Imate vojsku i opremu , 30 000 profesionalnih vojnika , skupite u Srbiji još 100 000 za sveto kosovo i u boj , nema se šta razmišjlat

_________________
Forumaš Dudu : na komentar o slomu Herceg Bosne i Hrvata u njoj .

"Bmk da prostiš, mene u BIH još samo zanima ispratit muslimane do nula u rođenima"


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 1315 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 53  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Groot, Hagresor, kily, Tomba17 i 54 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO