HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 00:07.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 87 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 15 sij 2019, 11:21 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2843
https://www.klix.ba/vijesti/bih/skijasi ... /190115020

Skijašica Sedina Muhibić doživjela incident u sarajevskom tramvaju zbog jakne sa šahovnicom

Skijašica Sedina Muhibić (27), Sarajka koja je članica Hrvatskog skijaškog saveza, napisala je na svom Facebook profilu da je doživjela incident u ponedjeljak navečer u tramvaju u Sarajevu.
Naime, ona je navela da je nosila jaknu s kockicama, odnosno s hrvatskom šahovnicom.

"Još sam pod utiscima onoga što se večeras desilo. U skoro punom tramvaju stajala sam i slušala muziku. Nisam ni shvatila da je u tramvaju haos zbog mojih kockica. U jednom momentu su mi gospođe prišle i rekle kako je u tramvaju neki divljak koji me želi ubiti, prebiti kad izađem iz tramvaja jer, kako kaže, šahovnici nije mjesto u Sarajevu, mrzi Hrvate", otkud mi hrabrost, treba me ubiti…, napisala je Sedina na svom Facebook profilu.

Također, podvukla je da su je drugi građani u tramvaju odlučili zaštititi te su pozvali policiju, nakon čega je "divljak otišao glavom bez obzira".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 15 sij 2019, 12:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 15:12
Postovi: 7500
Konstantno se izbacuje ta neka cifra o 200.000 Hrvata koji kao nedostaju u RS-u. Pa kao Dragane zar si zaboravio na 200.000 Hrvata koji su etnički očišćeni iz RS-a. Čak i o 200.000 Hrvata koji su protjerani iz Posavine.

Ima li iko da ispravi te gluposti? U RS-u prije rata ukupno živjelo 144.238 Hrvata. Po zadnjem popisu 29.645

Bošnjaka u RS-u prije rata 440.746 a po zadnjem popisu 171.839

A Srba u FBiH prije rata 478.122 a po zadnjem popisu 56.550.

Novinari, poserem vam se na posao

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/broj-osiguranih-po-kantonima/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 15 sij 2019, 16:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 10009
Junuz Djipalo je napisao/la:
Crnogorci su bratski narod. Ja se i inače vrlo ugodno osjećam gdje se ijekavica priča. I vi Srbi iz BiH ste mi Hrvati s greškom. Posebno vi iz BL.

Ako bi ikoga mogli brzo asimilirat to su Srbi iz zapadnog dijela RS. Znam popriličan broj Hrvata koji su baš to podrijetlom.

S vama posebno nikakvih sukoba i mržnje ne treba generirat. Vi zapadni RS-ovci ste naše potencijalno cvijeće. :zubati

Baš ću doći jednom na kupanje tu: slika

Crnogorci su se posebno bratski pokazali 91 na Dubrovniku. :zubati
Živjelo bratstvo. :zubati
Po toj logici su i Srbi iz RSK bratski narod. :smijeh

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 15 sij 2019, 16:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Graničar18 je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Crnogorci su bratski narod. Ja se i inače vrlo ugodno osjećam gdje se ijekavica priča. I vi Srbi iz BiH ste mi Hrvati s greškom. Posebno vi iz BL.

Ako bi ikoga mogli brzo asimilirat to su Srbi iz zapadnog dijela RS. Znam popriličan broj Hrvata koji su baš to podrijetlom.

S vama posebno nikakvih sukoba i mržnje ne treba generirat. Vi zapadni RS-ovci ste naše potencijalno cvijeće. :zubati

Baš ću doći jednom na kupanje tu: slika

Crnogorci su se posebno bratski pokazali 91 na Dubrovniku. :zubati
Živjelo bratstvo. :zubati
Po toj logici su i Srbi iz RSK bratski narod. :smijeh

Sumnjam da je tu bilo puno Crnogoraca, prije Srbi iz CG.
Kod Crnogoraca je vidljiv veliki otpor prema srpstvu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 15 sij 2019, 16:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 10009
1986 je napisao/la:
Sumnjam da je tu bilo puno Crnogoraca, prije Srbi iz CG.
Kod Crnogoraca je vidljiv veliki otpor prema srpstvu

Ma da. Nisu to bili Crnogorci. Ljepše zvuči. :zubati
Došli iz Singapura. :zubati

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 15 sij 2019, 16:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Graničar18 je napisao/la:
Po toj logici su i Srbi iz RSK bratski narod. :smijeh


Pa jesu. Čudo jedno kako su se brzo asimilirali nakon rata. Djeca onih koji su ostali. Ja ih ne razlikujem. Vidim da moji Bosanci koji su pomiješani u ex Krajini s njima prijateljuju normalno. Djeca se miješaju, nema zle krvi.

U Vukovaru ima manjih problema. Tamo je ipak bilo malo previše toga a i Srbija je blizu.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 15 sij 2019, 16:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Nebula je napisao/la:
Konstantno se izbacuje ta neka cifra o 200.000 Hrvata koji kao nedostaju u RS-u. Pa kao Dragane zar si zaboravio na 200.000 Hrvata koji su etnički očišćeni iz RS-a. Čak i o 200.000 Hrvata koji su protjerani iz Posavine.

Ima li iko da ispravi te gluposti? U RS-u prije rata ukupno živjelo 144.238 Hrvata. Po zadnjem popisu 29.645

Bošnjaka u RS-u prije rata 440.746 a po zadnjem popisu 171.839

A Srba u FBiH prije rata 478.122 a po zadnjem popisu 56.550.

Novinari, poserem vam se na posao


Mislim da se misli na ratnu RS koja je bila na 2/3 BiH. Dodaš samo Odžak i Jajce i imaš tu razliku.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 15 sij 2019, 17:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 10009
Junuz Djipalo je napisao/la:
Graničar18 je napisao/la:
Po toj logici su i Srbi iz RSK bratski narod. :smijeh


Pa jesu. Čudo jedno kako su se brzo asimilirali nakon rata. Djeca onih koji su ostali. Ja ih ne razlikujem. Vidim da moji Bosanci koji su pomiješani u ex Krajini s njima prijateljuju normalno. Djeca se miješaju, nema zle krvi.

U Vukovaru ima manjih problema. Tamo je ipak bilo malo previše toga a i Srbija je blizu.

Nemoj da te tulkas i instruktor čuju. :zubati

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 15 sij 2019, 18:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Pa doseljeni bosanski Hrvati i Srbi povratnici nisu ratovali osim malo u Maestralu. Žvotni problemi isti, pasivni krajevi, siromaštvo, preživljavanje ujedine ljude, pogotovo što se i nisu vratili oni s orasima u džepu. Već je puno godina i prošlo. I mi koji smo bili vrlo mladi 1991. više to sigurno nismo. Nove generacije manje opterećene ratom i sjećanjima su došle.

Tulkas a i ja imamo sindrom (ne znam mu naziv) koji čini da pamtimo stanje onakvo kakvo je bilo kad smo otišli. Ja se ne mogu naviknut na Zenicu koja danas sliči Zagrebu. Meni je još središte radikalnog islamizma, koji se kasnije manifestirao u ISIL-u. Tulkiju vjerojatno su još pred očima svetosavskei koljači iako je BL danas nešto drugo. Bolje.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 15 sij 2019, 18:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Junuz Djipalo je napisao/la:
Graničar18 je napisao/la:
Po toj logici su i Srbi iz RSK bratski narod. :smijeh


Pa jesu. Čudo jedno kako su se brzo asimilirali nakon rata. Djeca onih koji su ostali. Ja ih ne razlikujem. Vidim da moji Bosanci koji su pomiješani u ex Krajini s njima prijateljuju normalno. Djeca se miješaju, nema zle krvi.

U Vukovaru ima manjih problema. Tamo je ipak bilo malo previše toga a i Srbija je blizu.


Činjenica je da su bosanskim katoličkim doseljenicima, od svih stanovnika Hrvatske kulturno-civilizacijski najbliži upravo pripadnici srpske manjine. :zubati
Bio je jedan zanimljiv tekst na hrvatskoj metapediji o Balkanizaciji Hrvatske. Citiram:

Citat:
Nakon raspada Jugoslavije, od Domovinskog rata 1990-tih godina, u Hrvatsku se slijeva veliki broj naših katoličkih izbjeglica iz Bosne, Kosova i Vojvodine, gdje su uglavnom bili školski odgajani i živjeli u intenzivnom ozračju balkanizirane kulture, koju sada poput bumeranga masovno donose u Hrvatsku.

U početku su se za Domovinskog rata ovi naši istočni doseljenici često s nelagodom ispričavali, kako još nisu naučili domaći zapadni stil života u novoj domovini Hrvatskoj i da za to treba neko vrijeme. Medjutim se to vrijeme navodne prilagodbe dosad produžilo u beskonačno, a tijekom tzv. detudjmanizacije nakon god. 2000, ovi nepromijenjeni doseljenici postaju samouvjereni i svoj istočno-balkanski životni stil već široko nameću i domaćoj javnosti cijele Hrvatske, pa su se unatoč deklarativnom hrvatstvu, dosad po učinku zapravo ujedinili s ranijim domaćim jugoslavistima na unitarnoj balkanizaciji i dekroatizaciji hrvatske javnosti i kulture. Glavni oblici te balkanske dekroatizacije u Hrvatskoj se očituju kroz iduće javne učinke: balkanska dekroatizacija javnog jezika (dadakanje i turcizmi), masovno širenje balkansko-istočnih jela, nametanje balkanske istočne pop-kulture (turbo-folk i "cajke") i još ine sporedne i popratne pojave uznapredovale balkanizacije po Hrvatskoj, koja se sad već pomalo pretvara u Hirvatistan (= turski naziv Hrvatske). Novije doseljenike u Hrvatskoj koji imaju nabrojene značajke, domaći starosjedioci većinom nazivaju zajednički Balkancima, ili u okolici Zagreba dialektalno "Balkanezeri".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 15 sij 2019, 18:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58784
Lokacija: DAZP HQ
Nebula je napisao/la:
Konstantno se izbacuje ta neka cifra o 200.000 Hrvata koji kao nedostaju u RS-u. Pa kao Dragane zar si zaboravio na 200.000 Hrvata koji su etnički očišćeni iz RS-a. Čak i o 200.000 Hrvata koji su protjerani iz Posavine.

Ima li iko da ispravi te gluposti? U RS-u prije rata ukupno živjelo 144.238 Hrvata. Po zadnjem popisu 29.645

Bošnjaka u RS-u prije rata 440.746 a po zadnjem popisu 171.839

A Srba u FBiH prije rata 478.122 a po zadnjem popisu 56.550.

Novinari, poserem vam se na posao

To je neka ratna brojka koja je u nekom trenutku i imala smisla jer toj brojci treba dodati Hrvate iz Brčkog, Odžaka, Jajca, Kupresa, Stoca, dijela Mostara, sve skupa je sigurno bilo 200 tisuća Hrvata u zbjegu pred Srbima.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 15 sij 2019, 18:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Prvi put čujem za izraz Balkanezeri. To gore je tekst nekog srbende koji je se zeznuo pa zbrisao iz Zagreba u Srbiju. Što jest gadan zez pa mu sad svi krivi. Pa jesmo mi najistočniji Hrvati i najbliži Srbima.

Svi doseljenici donesu i dio sebe ali Zg je balkaniziran 1945. a ne 91. ili kasnije.

Moja djeca u školi pjevaju prigorske pjesme a ne bosanske ipak svi mi koji smo došli i 45. i poslije znamo gdje smo došli.Djeca se ne razlikuju a godine su prošle. Zagreb guta i crnce a kamoli Hrvate, pa i Srbe.

Zagreb je imao sreće s nama iz Bosne jer smo došli, većinom malo bogatiji i obrazovaniji svih profila dok oni koji su dolazili od 45. do 90. sigurno su bili lošije obrazovne strukture i materijalnog stanja.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 15 sij 2019, 18:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
dudu je napisao/la:
Nebula je napisao/la:
Konstantno se izbacuje ta neka cifra o 200.000 Hrvata koji kao nedostaju u RS-u. Pa kao Dragane zar si zaboravio na 200.000 Hrvata koji su etnički očišćeni iz RS-a. Čak i o 200.000 Hrvata koji su protjerani iz Posavine.

Ima li iko da ispravi te gluposti? U RS-u prije rata ukupno živjelo 144.238 Hrvata. Po zadnjem popisu 29.645

Bošnjaka u RS-u prije rata 440.746 a po zadnjem popisu 171.839

A Srba u FBiH prije rata a po zadnjem popisu 56.550.

Novinari, poserem vam se na posao

To je neka ratna brojka koja je u nekom trenutku i imala smisla jer toj brojci treba dodati Hrvate iz Brčkog, Odžaka, Jajca, Kupresa, Stoca, dijela Mostara, sve skupa je sigurno bilo 200 tisuća Hrvata u zbjegu pred Srbima.

To su brojke koje se odnose na današnje granice entiteta, jer ako ćemo ih smatrati ratnim, onda su i gornje brojke Srba i Bošnjaka netačne i moraju biti veće.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 15 sij 2019, 18:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 sij 2019, 10:58
Postovi: 2
Mrznja daje snagu, a gnjev izaziva pokret. Ispade da su sada u svim entitetima mirnoljupci.
Ivo Andric je najkrace i najbolje opisao BiH - Zemlja mrznje i straha.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 15 sij 2019, 19:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Lapsus, brojka Srba bi bila manja a Bošnjaka veća jer ako su Srbi držali 2/3 BiH, onda bi ta "ratna" cifra od 440.746 Srba bila pretjerana jer ih prije rata na ovoj žutoj površini nije bilo toliko.

slika


Baš me idu ovi lapsusi.


Ne 440.746 već 478.122.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 15 sij 2019, 19:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Junuz Djipalo je napisao/la:
Prvi put čujem za izraz Balkanezeri. To gore je tekst nekog srbende koji je se zeznuo pa zbrisao iz Zagreba u Srbiju. Što jest gadan zez pa mu sad svi krivi. Pa jesmo mi najistočniji Hrvati i najbliži Srbima.

Svi doseljenici donesu i dio sebe ali Zg je balkaniziran 1945. a ne 91. ili kasnije.

Moja djeca u školi pjevaju prigorske pjesme a ne bosanske ipak svi mi koji smo došli i 45. i poslije znamo gdje smo došli.Djeca se ne razlikuju a godine su prošle. Zagreb guta i crnce a kamoli Hrvate, pa i Srbe.

Zagreb je imao sreće s nama iz Bosne jer smo došli, većinom malo bogatiji i obrazovaniji svih profila dok oni koji su dolazili od 45. do 90. sigurno su bili lošije obrazovne strukture i materijalnog stanja.


Kakav Srbin, to je hrvatski ultradesničarski sajt. Da ne tražim sad šta sve pišu o Srbima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 15 sij 2019, 19:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Agathonikos je napisao/la:
Lapsus, brojka Srba bi bila manja a Bošnjaka veća jer ako su Srbi držali 2/3 BiH, onda bi ta "ratna" cifra od 440.746 Srba bila pretjerana jer ih prije rata na ovoj žutoj površini nije bilo toliko.

slika


Niste u pravu.
Koliko je Srba prognano 1992. iz Posavine (Brod, Derventa, Šamac, Modriča) prije oslobodilačke akcije Koridor, koliko je Srba prognano pred Naserovim hordama 1992. iz Srebrenice i Bratunca.
Koliko Srba je prognano 1995. iz Drvara, Petrovca, Sanskog Mosta, Ključa, Krupe, Glamoča, Grahova, Kupresa, Srbobrana, Jajca, ali i iz Šipova, Mrkonjić Grada i Ribnika, koji su vraćeni u Republiku Srpsku.

550.000-600.000 Srba je bilo prognano tokom rata u BiH.
Neki krajevi su vraćeni u Srpsku, neki nisu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 15 sij 2019, 19:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
O.K. uzeo si primjer netipičnog ultradesničara kojih ionako nema više od 1 %.

Ovo gore he karakteristično za yugose koji su izgubili privilegije. Doduše, ima doista debosa iz BiH pored kojih se i ja crvenim.

Uglavnom, Zagreb kao grad, i RH su puno tolerantniji nego se misli. Tu dosta ljudi gledaju svoja posla i žive za sebe, nisu toliko za raju kao jugoistok, samim tim ih ne smetaju drugi. Sprva mi je smetalo, vrememom mi se sviđa gledanje svog posla.

Što me briga što je netko Srbin, bavim se onim što je za mene bitno. Imam jako dobra iskustva sa Zg Srbima i Srpkinjama posebno. Stop mržnji.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 15 sij 2019, 19:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Referenca su ratne i današnje granice entiteta, gospodine Vujadine. Sumnjam da je Srba u toj žutoj oblasti do rata bilo 478.122 mada se i to može uz malo truda provjeriti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 15 sij 2019, 19:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 sij 2019, 10:58
Postovi: 2
Junuz Djipalo je napisao/la:
O.K. uzeo si primjer netipičnog ultradesničara kojih ionako nema više od 1 %.

Ovo gore he karakteristično za yugose koji su izgubili privilegije. Doduše, ima doista debosa iz BiH pored kojih se i ja crvenim.

Uglavnom, Zagreb kao grad, i RH su puno tolerantniji nego se misli. Tu dosta ljudi gledaju svoja posla i žive za sebe, nisu toliko za raju kao jugoistok, samim tim ih ne smetaju drugi. Sprva mi je smetalo, vrememom mi se sviđa gledanje svog posla.

Što me briga što je netko Srbin, bavim se onim što je za mene bitno. Imam jako dobra iskustva sa Zg Srbima i Srpkinjama posebno. Stop mržnji.

Raja nam je davno prisjela sto bi se u narodu reklo. Meni se svidja situacija u kojoj svako gleda svoja posla i nema previse intimizacije s drugima. Osjecam se dobro u Zagrebu, jedina zamjerka sto se peseku posvecuje skoro veca paznja nego covjeku po uzoru na europejce. Meni se pas ne moze poistovjetiti s ljudskim bicem i tacka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 15 sij 2019, 19:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Agathonikos je napisao/la:
Referenca su ratne i današnje granice entiteta, gospodine Vujadine. Sumnjam da je Srba u toj žutoj oblasti do rata bilo 478.122 mada se i to može uz malo truda provjeriti.


To ste u pravu da u žutoj oblasti nije bilo toliko Srba.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 15 sij 2019, 20:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23309
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
reactions je napisao/la:
Mrznja daje snagu, a gnjev izaziva pokret. Ispade da su sada u svim entitetima mirnoljupci.
Ivo Andric je najkrace i najbolje opisao BiH - Zemlja mrznje i straha.


I to pred skoro 100 godina.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 15 sij 2019, 22:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 10009
Junuz Djipalo je napisao/la:
Pa doseljeni bosanski Hrvati i Srbi povratnici nisu ratovali osim malo u Maestralu. Žvotni problemi isti, pasivni krajevi, siromaštvo, preživljavanje ujedine ljude, pogotovo što se i nisu vratili oni s orasima u džepu. Već je puno godina i prošlo. I mi koji smo bili vrlo mladi 1991. više to sigurno nismo. Nove generacije manje opterećene ratom i sjećanjima su došle.

Tulkas a i ja imamo sindrom (ne znam mu naziv) koji čini da pamtimo stanje onakvo kakvo je bilo kad smo otišli. Ja se ne mogu naviknut na Zenicu koja danas sliči Zagrebu. Meni je još središte radikalnog islamizma, koji se kasnije manifestirao u ISIL-u. Tulkiju vjerojatno su još pred očima svetosavskei koljači iako je BL danas nešto drugo. Bolje.

Ma svi mi imamo nekakve sindrome. Nemate ih samo ti i tulkas.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 15 sij 2019, 22:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 10009
Junuz Djipalo je napisao/la:
Prvi put čujem za izraz Balkanezeri. To gore je tekst nekog srbende koji je se zeznuo pa zbrisao iz Zagreba u Srbiju. Što jest gadan zez pa mu sad svi krivi. Pa jesmo mi najistočniji Hrvati i najbliži Srbima.

Svi doseljenici donesu i dio sebe ali Zg je balkaniziran 1945. a ne 91. ili kasnije.

Moja djeca u školi pjevaju prigorske pjesme a ne bosanske ipak svi mi koji smo došli i 45. i poslije znamo gdje smo došli.Djeca se ne razlikuju a godine su prošle. Zagreb guta i crnce a kamoli Hrvate, pa i Srbe.

Zagreb je imao sreće s nama iz Bosne jer smo došli, većinom malo bogatiji i obrazovaniji svih profila dok oni koji su dolazili od 45. do 90. sigurno su bili lošije obrazovne strukture i materijalnog stanja.

BG je puno više dobio Srbima iz HR i BiH,nego Zagreb Hrvatima iz BiH. Zapadni Srbi su kultivizirali Beograđane,dok Zagrepčani imaju problema sa istočnim Hrvatima. Ne mogu se riješit bizantizma. :zubati

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 15 sij 2019, 22:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Ako ti tako kažeš. Ajmo ovako, nabroji mi primjere ljudi koji su protjerani iz RH i BiH u Beograd i Srbiju općenito. Dakle, pisci, glumci, znanstvenici, liječnici... možeš i pjevače, tu doista dobro stojite ali nismo ni mi loši...

Ja ću tebi isto za Zagreb i RH.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 87 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Grom, Pejtonac sa juga, Robbie MO, Teuton, Vukota i 466 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO