HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 09:36.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Sporedni obroci, glavni obroci, te obroci u razlicitim kulturama opcenito
PostPostano: 19 ruj 2016, 15:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69052
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Na Balkanu je rucak najvazniji i najobilniji obrok, na zapadu je to vecera.
Dorucak ne prakticiraju svi, uglavnom ovisi o budjenju. Tko se budi u 6-7 siguran sam da doruckuje, u suprotnom od gladi mora rucati vec prije podne.

Ako ste na nekoj vrsti kontrolirane prehrane (odnosno imate neki cilj, bilo promjena bilo zadrzavanje postojeceg stanja tijela, ili iz zdravstvenih motiva) onda u najgorem slucaju pokusavate jesti regularno, dva ili tri obroka, minimalno rucak i veceru.

No interesantni su sporedni obroci. Za potrebe diskusije, obrokom mozete smatrati naravno i proteinski shake (koji moze imati vise proteina nego cijela vecera), vrecu bombona ili cipsa dok gledate film (koje mogu imati vise kalorija/masti nego cijela vecera), ali i manji snacks tipa voce ili saka suhih plodova.


Znaci tema za diskutirati kulturu obroka. Ja osobno cu se fokusirati prvo na sporedne obroke, koje definiram kao sve sto nije rucak i vecera. Kao otvarac teme moram dati neki doprinos, jelte:

Jutros:

Dorucak 1:
Dva frigana jaja
Malo pecivo s namazanim putrom
Malo pecivo s namazanim pekmezom
Prirodni sok od narance

Dorucak 2:
Vocni shake s 50 grama whey proteina (2 scoops ili malo manje)

Za rucak riba, ali rucak mi trenutno nije tema.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sporedni obroci, glavni obroci, te obroci u razlicitim kulturama opcenito
PostPostano: 19 ruj 2016, 15:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
Doručak najčešće u pekari kupim četri kroasana, dva od vanilije, dva od čokolade, i pojedem ih s kavom. Rjeđe namažem onaj namaz s povrćem nekakvim, malo baca na češnjak aroma, mada nisam siguran. Dukatov neki namaz. Kad me pukne želja namažem i nešto treće. Ali kava je konstanta u svakom doručku.

Za ručak, ovisi, šta bude ručku. Nikad ga ja ne pravim.

Večera isto, ne ovisi od mene.

Što se sporednih obroka tiče, to je najčešće kebab ili kakav sendvić.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sporedni obroci, glavni obroci, te obroci u razlicitim kulturama opcenito
PostPostano: 19 ruj 2016, 15:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69052
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Koliki su ti kroasani kad ih 4 pojedes? Nije ti to bas zdravo, no dobro. :zubati U Indiji je ogromni trbuh statusni simbol i znak bogatstva.

Kod mene kava skoro nikad ujutro, teska mi na zeludac. Popodne moze, i to uglavnom pasivnim pristankom na pridruzenje, uglavnom bijelu kavu odnosno kapucino.

Nekad kad sam puno vise putovao i provodio vrijeme u hotelima, dorucak mi je bio najsladji obrok. Nazalost nisam se tako cesto dizao rano, zbog miscellaneous activities po noci. :D

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sporedni obroci, glavni obroci, te obroci u razlicitim kulturama opcenito
PostPostano: 19 ruj 2016, 15:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
The GOAT, bolje od napolitanki. Doručak, kad se nema vremena.

slika

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sporedni obroci, glavni obroci, te obroci u razlicitim kulturama opcenito
PostPostano: 19 ruj 2016, 15:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
Robbie MO je napisao/la:
Koliki su ti kroasani kad ih 4 pojedes? Nije ti to bas zdravo, no dobro. :zubati U Indiji je ogromni trbuh statusni simbol i znak bogatstva.

Kod mene kava skoro nikad ujutro, teska mi na zeludac. Popodne moze, i to uglavnom pasivnim pristankom na pridruzenje, uglavnom bijelu kavu odnosno kapucino.

Nekad kad sam puno vise putovao i provodio vrijeme u hotelima, dorucak mi je bio najsladji obrok. Nazalost nisam se tako cesto dizao rano, zbog miscellaneous activities po noci. :D


Ja minimalno 5 kava dnevno moram popit. Nisu to oni kroasani iz seven daysa mali, već oni normalni. Nemam stomak za čudo. :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sporedni obroci, glavni obroci, te obroci u razlicitim kulturama opcenito
PostPostano: 19 ruj 2016, 17:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
pametni ljudi vele: doručak pojedi sam, ručak podijeli s prijateljem, a večeru daj neprijatelju. :zubati a kod nas sve naopako.

ja se trudim da doručkujem do 9 (što najčešće znači da nosim dva obroka na posao + voće). ako se ujutro baš probudim gladna, pojedem bananu. ali prvo što napravim, popijem toplu limunadu (bez šećera). teško se budim a to me baš strese. :laugh a vele i da je zdravo. kako sam sklona prehladama, tankam se svime što bi ih moglo spriječiti.
za doručak zobene pahuljice + kefir ili smoothie, kad sam slobodna onda izvodim bijesne gliste. miksam namaze, pečem omlete, itd.
za ručak kako kad. ako mi se svidi nešto na meniju, naručim na poslu, ako ne, skuham večer prije. postala sam ekspert za jela od pola sata. :D voće ubacim između.
za večeru kako kad. nekad nisam gladna, pa pojedem juhu ili malo sira ili kefir/jogurt/stepku.
pijem dosta tekućine, vodu, čaj, cappuccino (kojeg ću izbaciti jer mi se više ne sviđa).

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sporedni obroci, glavni obroci, te obroci u razlicitim kulturama opcenito
PostPostano: 20 ruj 2016, 15:21 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
Pozamašna gospođa posluša savet lekara ne bi li skinula koju tonu viška. Lekar joj preporuči vrlo jednostavnu dijetu - prestati sa jelom kada vam je najslađe. Nakon izvesnog vremena gospođa ode na kontrolu a da ni grama nije skinula. Začuđeni lekar je pita da li se pridržavala saveta, gospođa potvrdi i kaže - Jesam, meni je najslađe kada oližem tanjir. :laugh

Sporedni obroci, centralni, kakvi god, čovek je sebi najbolji savetodavac pod uslovom da je sebi najbolji prijatelj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sporedni obroci, glavni obroci, te obroci u razlicitim kulturama opcenito
PostPostano: 25 ruj 2016, 10:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
Ne volim jesti odmah po budjenju. Ne mogu. Deset sati je obično vrijeme kada doručkujem. Obično jedem kruh sa puterom ( slatko slana kombinacija) jedna šnita sa nutelom ili mermeladom. Sok od narandže ili kaVa.

Ručam uvijek kasnije a izmedju doručka i ručka pojedem voća sa jogurtom i sl. .

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 15 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO