HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 15:50.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Ivica Zubac
PostPostano: 22 lis 2016, 22:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2016, 15:19
Postovi: 285
Evo tema za drugog našeg pulena u NBA ligi, Ivicu Zubca iz Čitluka.

Neću puno duljiti u uvodu sa europskim dijelom karijere i sa peripetijama oko statusa u Ciboni i prelaska u Mega Leks (Srbija). Ono što je bitno, draftirali su ga Lakersi i potpisali na tri godine. Vrlo brzo je postao fan-favourite u Los Angelesu, i tu nimalo ne pretjerujem. Nakon odlično odigrane ljetne lige još je više učvrstio svoj status među njihovim navijačima. Od njegove prve sezone ne treba očekivati mnogo, moja pretpostavka je da će prvi dio sezone provesti u NBA-D ligi (razvojna liga), a to je rekao i njegov trener Walton. Kako sezona bude odmicala i Lakersi ispadnu iz Playoff utrke dobit će priliku i u pravoj ligi. :zubati


_________________
Ori svoju njivu najbolje što možeš!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivica Zubac
PostPostano: 27 lis 2016, 23:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2016, 15:19
Postovi: 285
Kao što sam i najavljivao, Zubac se neće naigrati prvi dio sezone, tako da sinoć nije uopće bio u rosteru. NBA-D liga počinje 11.11. i tu će vjerojatno dobiti priliku u prvom dijelu sezone.

_________________
Ori svoju njivu najbolje što možeš!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivica Zubac
PostPostano: 06 stu 2016, 12:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2016, 15:19
Postovi: 285
Ipak sam bio djelomično u krivu, Zubac je dobio priliku na početku sezone i dobro je iskoristio...

Protiv Atlante, 6 poena (3/3 2P), 3 skoka i jedna ukradena lopta. Imao je doduše jedan promašaj koji su pripisali drugom igraču, ali za to je odgovorna HERA. :zubati


Zadnju utakmicu protiv GSW-a dobio 48 sekundi na kraju, i nije imao nikakav učinak.

Zanimljivo da su Lakersi na omjeru 2-0 kad Zubac zaigra... Teško da je riječ o slučajnosti. :biceovodobro

_________________
Ori svoju njivu najbolje što možeš!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivica Zubac
PostPostano: 05 pro 2016, 20:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2016, 15:19
Postovi: 285
Odigrao je još jednu utakmicu u NBA ligi, nakon one dvije spomenute, i nije se proslavio... Kao što sam i predviđao, poslan je u NBA razvojnu ligu gdje ostvaruje solidan učinak. Treba imati na umu da je to jedna divlja liga gdje se bekovi napucavaju kako hoće, a njega čuvaju obično desetak centimetara niži igrači. Ali dobro će mu doći za kondicijsku pripremu (vjerujem da na fizičkoj pripremi dobro radi sa trenerima u Lakersima) i za isprobavanje naučenih poteza, od nebeskih udica do trica... :utege












_________________
Ori svoju njivu najbolje što možeš!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivica Zubac
PostPostano: 01 vel 2017, 18:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
Kako se razvija naš Čitlučanin, pa ovo je čudo, malo prilike u Lakersima dobio i odmah zauzeo dominantnu poziciju u ekipi.





ovaj već sad može trpat 30 poena po tekmi samo da mu daju minute. kakav napadački repertoar.

jedva čekam Eurobasket, kakvu mi budućnost imamo među visokim igračima, centri: Žižić, Zubac, krilni centri: Šarić, Bender. :klanjam ako nas ovi ne vinu na sami vrh europske košarke lično ću se i osobno odati svim vrstama opijata.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivica Zubac
PostPostano: 01 vel 2017, 19:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6803
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
javite mi čim izađu koeficijenti za Eurobasket 2017 da stavim nešto love na Hrvatsku da će biti prvak...

ot

a kad sam ja prije par godina naveo Zupca kao prvog reprezentativnog centra u budućnosti @MoS me ismijao... :nanana

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivica Zubac
PostPostano: 01 vel 2017, 19:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Svaka čast momku , igra odlično.

Samo setite se da su ga hrvatski mediji gotovo razapeli kao izdajnika kad je prešao u srpski Mega Leks kod Miška Ražnatovića svoga menadžera.
mnogi hrvatski stručanjaci su bili protiv govreći da je Miško jede decu i prodaje ih , a oni će se izgubiti i poslee kratkog vremena vratiti u svoje selo.

Ali kao što vidimo "mali Zubac" i njegova familija su očito znali šta rade kad su otišli u Megu Leks kod Miška , jer Miško je kao što vidimo najb olji menadžer u Evropi jer je iz jeftinog kluba kao što je Mega Leks prodao u proseku najviše igrača u NBA da mu ni najveći evropski klubovi isu ni blizu.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivica Zubac
PostPostano: 07 vel 2017, 04:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2016, 15:19
Postovi: 285
Vidim da su se ispratile njegove dobre igra u zadnje vrijeme. :palacgore2

Dobar je bio maloprije, 10 poena, 7 skokova i 4 blokade, bit će i slikopis na youtubeu valjda.

Nego, uskoro je All-star pauza, pa da napravimo mali rezime prvog dijela njegove sezone u Lakersima.
Dobra stvar je da se izborio u rotaciju prve momčadi, to se donekle poklopilo sa ispadanjem iz utrke za play-off, iako sam ja očekivao da će to biti dosta kasnije u sezoni. Za očekivati je da će pred kraj sezone još više dobivati na minutaži, iako treba napomenuti da mu nitko nije poklonio minutažu, iako je rookie, već se izborio za svaku minutu. Za razliku od npr. Ingrama koji ima veliku minutažu, a mali doprinos, no, ipak je riječ o 2. odabiru drafta.

Napadački repertoar mu je sa 19 godina izvrstan, od poluhoroga do horoga, šut s poludistance, a može pogoditi i tricu, što je jako dobro, jer mislim da će, s obzirom na smjer u kojem ide NBA, u budućnosti i centri trebati znati pogoditi tricu. Također, ima jako "mekanu" ruku za tako visokog igrača. I još jedna stvar koju radi vrhunski u napadu je postavljanje blokova za igrača s loptom. Nakon njegovog bloka bek najčešće ostane sam sa velikim prostorom za djelovanje, da igra sa boljim bekovima koji bolje iskorištavaju prostor koji im otvori, ova kvaliteta bi još više došla do izražaja.

Obrambeno ima problema, bilo da je riječ o sporim nogama ili lošem postavljanju i reakcijama. Ali, unatoč tome, mislim da može obranu dići barem na pristojnu razinu, prvenstveno smanjivanjem loših reakcija i čitanja u obrani, što će naravno doći sa iskustvom. O sporim nogama bi se dalo pričati, upitno je koliko to može popraviti, ali i tu sam optimističan.

Apropo reprezentacije, iako je Aco rekao da će biti pozvan, a i Zubac je u razgovoru za Sportske novosti rekao da dolazi, mislim da bi Ivica trebao preskočiti ovo reprezentativno ljeto. Vrijeme od kraja sezone do početka nove (cca. 6 mjeseci) treba iskoristiti da radi na tijelu sa NBA kondicijskim trenerima, što će mu omogućiti da digne igru na višu razinu, a možda i popravi rad nogu. Treba znati da su na početku NBA sezone u Lakersima mislili da Zubac ima kilograma viška, pa je smršao 7 kilograma od početka sezone. Također, prije početka sezone je kondicijski trener Lakersa spomenuo da Zubac u prošlosti nije mnogo radio u teretani, pa je u početku dosta napredovao. Mogu zamisliti kako bi izgledao nakon 6 mjeseci pripreme prema NBA programu. Druga stvar za koju mislim da ne bi trebao biti pozvan je sustav kvalifikacija u budućnosti, koji će onemogućiti (zbog rasporeda) da sudjeluju NBA igrači (od centara to će biti Zubac i Žižić koji ide sljedeće sezone), pa ako sad otkantamo Bilana mogao bi i on uzvratiti jednakom mjerom u kvalfikacijama. Isto tako mislim da se Zubac neće pretjerano naigrati kraj Žižića i Planinića, prvenstveno zbog obrane, tako da ne bi volio da mu propadne nekoliko mjeseci. Ukratko tu je pitanje, mogući kratkoročni uspjeh ili ulaganje u budućnost (Zupcu je tek 19 godina).

Evo i prilog iz LA Timesa o Zupcu i njegovoj obitelji:
http://www.latimes.com/sports/lakers/la-sp-lakers-ivica-zubac-20170110-story.html

_________________
Ori svoju njivu najbolje što možeš!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivica Zubac
PostPostano: 10 ožu 2017, 16:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2016, 15:19
Postovi: 285
Sinoć još jedna dobra partija, 14p, 2bl...


Stvarno je značajno smršao otkako je došao u Lakerse, a to je dovelo i do povećanja mobilnosti. To je ujedno i ključ njegovog NBA potencijala, ako uspije poboljšati mobilnosti, okretnost i rad nogu onda ćemo imati vrhunskog centra i vjerojatno višestrukog All-Stara. Jedva čekam vidjeti kako će izgledati na EP-u (za koje se stavio na raspolaganje Aci kad je ovaj bio nedavno u Los Angelesu), samo da vidim njegov napredak nakon nekoliko mjeseci samostalnog rada na tjelesnom razvoju sa NBA trenerima. Ako uzmemo u obzir da je ovoliko napredovao tijekom sezone, kada imaju utakmice svaki drugi dan i tisuće letova uzduž i poprijeko SAD-a, očekujem ogorman napredak, posebno jer je vidljivo da on nije ni blizu optimalne tjelesne spreme. :utege

Evo i jedan intervju sa Zupcem, star preko mjesec dana (nisam mogao ranije jer sam iz nekog razloga bio baniran), spominje se Čitluk, Hrvati u BiH i sl.:
http://www.nba.com/lakers/news/170216-h ... vica-zubac

_________________
Ori svoju njivu najbolje što možeš!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivica Zubac
PostPostano: 31 ožu 2017, 22:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2016, 15:19
Postovi: 285
Sezona službeno gotova.

Kad budem imao vremena napravit ću analizu, ali sve u svemu sezona za 5 (uzimajući u obzir početna očekivanja). :palacgore2

_________________
Ori svoju njivu najbolje što možeš!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivica Zubac
PostPostano: 21 srp 2017, 19:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2016, 15:19
Postovi: 285
Par besjeda o Ivici i njegovom ljetu.

Otkazao je reprezentaciju na "preporuku" Lakersa, što je prilično veliki udarac, ali ne vjerujem da je imao nekog drugog izbora. Očito tako funkcionira u NBA ligi, iako ne mogu zabraniti igračima nastup, mogu dati "savjet" da se preskoči reprezentativna akcija. Kod mladih igrača poput Zupca to je u biti zabrana, jer bi odbijanje njihovih želja rezultiralo manjom minutažom, i šikaniranjem. U NBA svake godine dolazi novi val talentiranih igrača što čini većinu igrača (osim etabliranih NBA igrača) lako zamijenjivima.

Osim toga, prije nekoliko dana završila je NBA ljetna liga, koju je Ivica, prema komentarima koje sam čitao (nisam gledao to smeće) odigrao očajno, dok je prošle godine bio odličan. Prema komentarima, glavna primjedba je da je igrački i fizički nazadovao, umjesto da napreduje. Čini se sporiji, smotaniji i manje skočan nego ranije...

Ne znam što bi mogao biti razlog tome, ja bi osobno rekao da je razlog pretreniranost. Prošle godine je tijekom sezone (ima i slika) Zubac bio prvi po broju odrađenih treninga od svih Lakersa (Ingram malo iza), što je odlična stvar je pokazuje da ima iznimnu radnu etiku. Međutim, možda je nastavio (ili vjerojatno pojačao) takav režim i tijekom ljeta i nije ga mijenjao pred ljetnu ligu. Jer koliko sam ja upoznat (nisam u tim vodama), postoje jasne smjernice kakvi se treninzi trebaju raditi izvan sezone, pred natjecanja/sezonu, tijekom sezone/natjecanja. Moguće je da ljetna liga ne predstavlja neko bitno natjecanje (i nije) da bi se mijenjao režim treninga. U prilog mojoj teoriji ide i činjenica da se tijekom ljetne lige dizao, i sve je više izgledao poput starog Zupca. Mogli bi tu još i dodati da mu je umro djed i činjenica da mu Lakersi nisu dali dopuštenje da igra za reprezentaciju, pa je psihološki pao. Također, Lakersi su tijekom ljeta izmjenili veliki dio kadra, i napustio ih je, između ostalih, i dugogodišnji kondicijski trener/trener za fizičku pripremu Tim Di'Francesco, a došao je Gunar Peterson, koji trenira (uz sportaše) i popriličan broj holivudskih zvijezda. Možda imaju različite filozofije rada, pa je i to dovelo do pada.

Ono što me iznenadilo je koliko su fanovi Lakersa prevrtljivi. Pa je tako Zubac od miljenika došao na listu za odstrel (trade) uslijed nekoliko loših utakmica nebitne ljetne lige.... cccc

Uglavnom, za Zupca je iznimno bitna sljedeća sezona, prvenstveno se mora dovesti u bolju tjelesnu formu, jer će Lakersi sa Lonzom igrati jako brzu košarku, koju Ivica mora moći ispratiti. Uzimajući to u obzir, možda je i bolje da preskače ljeto sa reprezentacijom.

_________________
Ori svoju njivu najbolje što možeš!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivica Zubac
PostPostano: 12 svi 2018, 09:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2016, 15:19
Postovi: 285
Da se osvrnem i na sezonu jednog od naših predstavnika u NBA ligi, kojeg sam ove sezone jako malo ispratio, prvenstveno zato što je priliku dobio tek na kraju sezone kada su Lakersi već ispali iz utrke za doigravanje, a takva košarka mi se ne gleda.

Za razliku od prošle sezone koju sam ocijenio odličnom, ova sezona je bila užasna za Ivicu. Počelo je loše, a tako se i nastavilo… Kao što sam već naveo odigrao je lošu ljetnu ligu i to mu je poljuljalo status u ekipi, a nije pomogla ni blijeda predstava u predsezoni. Tako da je u prvom dijelu sezone Zubac skoro da nije ni igrao za Lakerse, u prvih 50 utakmica je zabilježio 13 nastupa, ali uglavnom bi tu dobio nekoliko minuta po utakmici. Nakon toga je odigrao sve utakmice do kraja sezone uz solidnu minutažu (ali opet sveukupno znatno manje nego prošle sezone). Prvi dio sezone je uglavnom igrao za South Bay Lakerse u G-ligi (razvojna liga), gdje je igrao jako dobro, no treba uzeti u obzir da i tamo nije neka konkurencija. U drugom dijelu sezone je imao nekoliko dobrih partija, no ništa spektakularno, osim onog jednog zakucavanja protiv Spursa (koje meni i nije bilo nešto, ali navijačima očito jest).



Što se tiče igračkog napretka, tu sam očekivao više od Zupca. Vidi se da je radio na tijelu, vidno je mršaviji od prošle godine i nešto se bolje kreće, no opet, očekivao sam više, jer je imao 6 mjeseci za rad na sebi. Čak je u završnom intervjuu na kraju sezone naveo da nije zadovoljan pripremom koju je postigao preko ljeta. No svejedno, vidi se tjelesni napredak u snazi i pokretljivosti, a mislim da tu još ima prostora za napredak. Razočaralo me što nije dodao šut za tri poena, budući da je to stvar koja će se u budućnosti sve više očekivati od centara u NBA ligi (npr. Embiid ili Baynes su već sposobni pogoditi trice). Iako je spominjao da je radio na trici čitavu godinu, uzeo je ukupno 7 šuteva ove sezone u NBA i G-ligi, a pogodio je samo jednu. To je definitivno stvar koju mora dodati u svoj napadački arsenal. Obrambeno je također ostvario napredak, posebno u obrani pick-and-rolla, jer je ubrzao donekle rad nogu. Na kraju sezone ga je Paul malo osramotio u obrani, ali tako se uči.



Općenito, sezona za zaborav, i upitno je hoće li Zubac nastaviti karijeru u Lakersima. Nisam pretjerano optimističan, mislim da će ih napustiti kao dio nekog trade paketa (vrlo vjerojatno) ili će Lakersi iskoristiti team option za njegov ugovor i tako prekinuti suradnju, što je malo vjerojatno jer Zubac na rookie ugovoru ima jako malu plaću. Čeka ga zanimljivo ljeto, nadam se da će igrati i za repku.

_________________
Ori svoju njivu najbolje što možeš!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivica Zubac
PostPostano: 19 svi 2018, 13:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 svi 2009, 13:06
Postovi: 1627
Lokacija: Zagreb-Čapljina
Odlična analiza. Nadodao bi samo moj osobni dojam da za Zubca ima mjesta u NBA ligi. I ne mogu se oteti dojmu da u Lakersima i nisu bili previše pošteni prema njemu. Mislim da igra u Sunsima npr. da bi puno bolje iskoristio priliku nego Bender.

_________________
...Mostar, Stolac, Neum i Čapljina Hrvatska je stara djedovina, gdje su došli vječno će ostati to je zemlja gdje žive Hrvati...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivica Zubac
PostPostano: 19 svi 2018, 15:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2016, 15:19
Postovi: 285
hercegovac1981 je napisao/la:
Odlična analiza. Nadodao bi samo moj osobni dojam da za Zubca ima mjesta u NBA ligi. I ne mogu se oteti dojmu da u Lakersima i nisu bili previše pošteni prema njemu. Mislim da igra u Sunsima npr. da bi puno bolje iskoristio priliku nego Bender.

I moj je dojam da za Zubca (ili Zupca, kako bi već trebalo) ima mjesta u NBA ligi, ali za centre Zubčevog tipa ga ima sve manje. Nisam točno provjeravao, ali u prosjeku bi rekao da ima prostora za jednog teškog centra (npr. Nurkić, Jokić, Vučević, Brook Lopez, Valenciunas, Baynes, Gortat, Embiid i slični) po ekipi, dakle 30 takvih mjesta u NBA ligi. Dodao bih da je taj broj u silaznoj putanji, jer danas većina momčadi teži bezpozicijskoj košarci u kojoj svaki igrač može preuzeti svakog protivničkog igrača, odnosno podjela po pozicijama postaje sve mutnija.

Prednost za Zupca je što je bijelac, kao i većina gore nabrojanih centara :zubati , ali osim toga je u prvoj sezoni pokazao dosta pozitivnih stvari da zasluži još jednu priliku izvan Lakersa. Ali kad bi dodao konzistentan šut za 3, što mislim da je moguće jer je u prvoj sezoni imao jako dobar postotak šuta s poludistance, imao bi dovoljno za solidnu NBA karijeru računajući i daljnji napredak.

Iako se ne bih složio da Lakersi nisu bili previše pošteni prema njemu. U prvoj sezoni su mu dali daleko više prilike nego što sam očekivao, ali je Ivica sam zaslužio svaku minutu. U drugoj sezoni je s druge strane dobio puno manje prilike nego što sam očekivao na osnovu prve sezone, ali opet, treba reći da je Zubac odigrao jako loše ljetnu ligu i predsezonu. Na kraju ove sezone je dobio priliku u zadnjih 30-ak utakmica. Ukratko, rekao bih da se Lakersi ujednačeno odnose prema Zupcu - koliko zaslužiš minuta, toliko ćemo ti i dati, za razliku od npr. Ingrama i Balla koji su dobivali minute na osnovu visokog picka na draftu, što i nisu zaslužili svojom igrom. I slažem se da bi puno bolje iskoristio priliku kakvu je imao Bender, ali opet, malo koji igrač ne bi, što dovoljno govori o Benderovoj sezoni. :sad

Ali iskreno, ne brinem se ja toliko za Zupca, mislim da će ostvariti odličnu karijeru, bilo u NBA ili u Europi. Čak bih ga volio vidjeti u ekipi poput Reala ili Barcelone, jer ove sezone imamo samo Simona u Euroligi. S druge strane za Bendera se bojim da ne bi dominirao ni u ABA ligi. :no

EDIT: Ja se nadam da će završiti u Spursima kao dio tradea za Kawhi Leonarda koji izgleda želi napustiti Spurse. Leonard je ionako iz Kalifornije, a Lakersi imaju dovoljno mladih igrača i pickova da zadovolje apetite Spursa. To bi bila idealna pozicija za Zupca, nauči neke stvari od Pau Gasola i preuzme njegovu poziciju kad ovaj ode u mirovinu.

_________________
Ori svoju njivu najbolje što možeš!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivica Zubac
PostPostano: 19 svi 2018, 15:48 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
rođo napiši za hezonju i šarića


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivica Zubac
PostPostano: 06 srp 2018, 12:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2016, 15:19
Postovi: 285
Da se ukratko osvrnem na Zupčeve reprezentativne akcije i o njegovoj perspektivi u sljedećoj sezoni u Lakersima, sad kada su se stvari donekle iskristalizirale nakon drafta i potpisivanja slobodnih igrača.

Nakon završetka prošle sezone sa Lakersima je nastavio raditi u Los Angelesu, nakon čega se vratio u Hrvatsku na odmor, a zatim i pripreme s reprezentacijom. Za seniorsku košarkašku reprezentaciju je debitirao u prijateljskoj utakmici protiv Bosne i Hercegovine. Naravno, utakmicu je izdominirao, ali treba reći da su ga na suprotnoj strani branili Markus Lončar (Posušje) i Robert Rikić (Mostar), koji su razina bosanske lige. :whistling Ako nekoga zanima ovdje su linkovi na cijelu utakmicu i na dio Zupčevih highlightsa:

https://streamable.com/zu4ah (Zupčevi highlightsi)
https://www.youtube.com/watch?v=uoVpLzU33AM (cijela utakmica)

Što se tiče kvalifikacijskih utakmica protiv Italije i Rumunjske, bio je jako dobar, realno protiv Italije nas je vukao Bogdanović, dok je protiv Rumunjske to radio Šarić. Po meni je Zubac u obje utakmice bio 2. najbolji igrač iza spomenutog dvojca. U napadu to nije izgledalo loše, uglavnom je bila riječ o zicerima koje bi dobio za zakucavanje, za što je i on zaslužan dobrim kretnjama i pozicioniranjem, ili kupljenju otpadaka nakon promašaja. Za neku leđnu igru nije bilo mjesta, niti sam primjetio da je uzeo puno šuteva s poludistance ili trice (po meni veliki potencijal u tom području). Obrambeno je malo štekao, prvenstveno u obrani picka, ne znam da li je bio takav dogovor, ali uglavnom mu je uloga bila da „zaledi“ igrača s loptom dok se njegov čuvar ponovno ne vrati na njega. Iz toga bi najčešće Talijani i Rumunji koji na visokim pozicijama i nemaju pravog centra dobili nešto prostora za šut dok se Zubac vrati na svog igrača. Zašto pick nisu branili iskakanjem ili čak preuzimanjem je vjerojatno odluka Anzulovića. Makar bih volio vidjeti kako se Zubac nosi u obrani protiv razigravača koji su ipak daleko ispod klase NBA bekova, tu bi se donekle moglo vidjeti koliko je popravio rad nogu.

Što se tiče Lakersa, oni su do 30.6. imali opciju da raskinu ugovor sa Zupcem, što nisu napravili, čime je ugovor postao garantiran, što znači da Zubac ostaje još jednu sezonu u Lakersima. No čini mi se da bi ta sezona mogla biti preslika prošle sezone. Naime, iako je ogromni ugovor Brooka Lopeza sa Lakersima istekao, oni su umjesto njega doveli Javala McGeeja, koji je opet teški centar koji će uzimati minute Zubcu. Također su draftirali Mo Wagnera, također centra, koji je posljednje dvije godine na sveučilištu tricu šutirao oko 40%, uz pristoju količinu uzetih šuteva. Naravno, treba napomenuti da je tamo trica kraća i konkurencija lošija, ali centar koji je sposoban šutirati za tri će sigurno imati prednost u današnjoj NBA ligi ispred centra koji to ne radi, a posebno kod Lukea Waltona (trener Lakersa). No da sve ne bude tako crno, Lakersi nisu produžili ugovor Randleu, koji je prošle sezone uzeo poprilično minuta Zubcu, jer je igrao centra u niskoj postavi Lakersa (iako je on po poziciji četvorka). E, da, i potpisali su LeBrona, koji se na primjeru Žižića nije proslavio u Cavsima, pa bi se isto moglo dogoditi Ivici.

Ipak, to se može gledati i s optimitične strane, konkurencija su mu dakle McGee, koji ima ogroman propuh u glavi i upitnu igračku inteligenciju, što je MOŽDA donekle popravio dok je igrao u GSW-u, i Moritz Wagner, sveučilištarac koji nema nikakvo iskustvo igranja na ovoj razini i možda se uopće ne privikne na nove uvjete.

Uglavnom, na Zubcu je da se do kraja ljeta dovede u najbolju moguću tjelesnu formu, i ako se stvarno ponovi slična sezona kao prošla (mislim na minutažu), siguran sam da postoje brojni NBA timovi koji bi ga rado potpisali. Iako bi ga ja u tom slučaju volio vidjeti u Europi, npr. Barcelona, gdje sam siguran da bi imao izvrsne brojke.

s one strane dinare je napisao/la:
rođo napiši za hezonju i šarića

Kad uhvatim vremena, svakako ću napisati koju i o njima dvojici.

_________________
Ori svoju njivu najbolje što možeš!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivica Zubac
PostPostano: 19 lis 2018, 12:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2016, 15:19
Postovi: 285
Što se tiče Zubca, ništa se nije puno promijenilo od moje prognoze prije 3 mjeseca da bi ova sezona mogla biti preslika loše prošle sezone. Ustvari, moja prognoza se promijenila na gore, a ne na bolje. Zubac opet nije briljirao u predsezoni, iako je najavio u obraćanju medijima da planira uzeti ono što mu pripada – misleći pritom na minute na centru, koje trener Lakersa nije nikome garantirao prije početka sezone. Čak mu je išlo na ruku to što se nominalno treći centar Moritz Wagner ozlijedio prije predsezone.

Moje mišljenje je da Zubac neće provesti puno vremena na parketu ove sezone, prvenstveno iz dva razloga. Prvi je taj što je McGee bolji od njega, puno je brži, pokretljiviji, fluidniji, o fizikalijama koje mu omogućuju da bolje štiti obruč od Zubca i zakucava sve na suprotnoj strani da ne govorim. Drugi razlog je što će Lakersi vjerojatno kad McGee nije na parketu igrati small-ball košarku s Kuzmom na centru, što je zanimljivo jer je Kuzma četvorka koja više naginje krilu, a ne centru. To pokazuje u kojem smjeru ide liga, pa se teški centri moraju prilagoditi ili izumrijeti. Jedna od ključnih stvari kod prilagodbe je dodavanje šuta, točnije šuta za tri poena, što Zubac očito nije napravio, jer ovu predsezonu nije pokušao nijedan šut za tri, a valjda bi uočili na treningu da je sposoban za tako nešto. Nije mi jasno kako on (ili ljudi oko njega) ne vide da je to ključni element koji on mora dodati da bi imao šansu za karijerom u NBA ligi. To je mogao vidjeti na drugim teškom centrima u NBA ligi – Embiidu (često uzima šuteve za 3 poena, iako je šutirao samo 30% prošle sezone), Valenčiunasu (koji je u prvih 5 sezona uputio doslovno 4 šuta za tri poena, da bi prošle sezone uputio 74 šuta za tri poena uz odličnih 40% uspješnosti), Vučević, Baynes... da ne nabrajam u beskonačnost. Da ne spominjem da većina tih spomenutih ima i druge prednosti u odnosu na Zubca tako da im šut za tri nije bio u potpunosti neophodan za ostanak u ligi. Po meni se ovo ljeto, koje je po njegovim riječima čitavo vrijeme radio, trebao posvetiti dvama ključnim stvarima – dovođenju u najbolju moguću fizičku formu (što je čini mi se solidno odradio) i radu na šutu za tri poena (što mi se čini da nije napravio).

Tako da ovu sezonu očekujem da će puno vremena provesti u G-ligi, a vjerojatno neće dobiti priliku ni pred kraj sezone, kao što je to bio slučaj prošle godine, jer će se Lakersi vjerojatno boriti za doigravanje. Ako se po jutru dan poznaje, onda će ovaj DNP (nije igrao) iz prve utakmice sezone biti često kraj njegovog imena. Ostaje se nadati da će tijekom sezone biti tradean negdje drugdje, što me ne bi začudilo s obzirom da Lakersima kronično fali kvalitetnih šutera.

_________________
Ori svoju njivu najbolje što možeš!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivica Zubac
PostPostano: 04 stu 2018, 12:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2016, 15:19
Postovi: 285
Sezona Zubca definitivno ide silaznom putanjom. Pisao sam već ranije da ne očekujem da će dobiti puno prilike ove sezone (McGee + niska postava Lakersa), i da će vjerojatno biti treći centar u rotaciji iza McGeea i Wagnera (koji zbog ozlijede još nije zaigrao za Lakerse), ali sada ispada da će biti četvrti centar u rotaciji. Ispred njega je sad i Williams, čovjek koji uopće nije draftiran prošle godine i koji se svojim igrama izborio za ugovor s Lakersima. Protiv San Antonia, u jednoj od rijetkih utakmica u kojoj je Zubac dobio priliku, pokupio je 5 faula u nekoliko minuta dok je čuvao Aldridgea. Iako je meni par dosuđenih faula izgledalo smiješno, ne smije si to dopustiti, ako želi izboriti mjesto u rotaciji.

No ipak nije sve tako crno, sinoć je dobio priliku i solidno je iskoristio - 9 poena, 8 skokova u nešto manje od 20 minuta, iako i dalje obrambeno šteka, što u obrani picka (zbog manjka pokretljivosti) što u obrani pod košem (ne smije si dopustiti da suparnički igrači zabijaju preko njega u igri leđima).

_________________
Ori svoju njivu najbolje što možeš!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivica Zubac
PostPostano: 04 stu 2018, 21:39 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
izgleda da će lakersi skupit i tyson chandlera, tako da pogotovo neće se naigrat zubac
spominješ manjak pokretljivosti, zubac izgleda ko da su ga žešće našopali sa ko zna čime, i definitivno mu to ne leži kao nekim crncima koji su od sebe živine pa i zadrže pokretljivost uz dodatnu masu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivica Zubac
PostPostano: 26 pro 2018, 13:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 svi 2009, 13:06
Postovi: 1627
Lokacija: Zagreb-Čapljina
Što reći nakon ovog Zupčevog fantastičnog uskrsnuća? :)

_________________
...Mostar, Stolac, Neum i Čapljina Hrvatska je stara djedovina, gdje su došli vječno će ostati to je zemlja gdje žive Hrvati...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivica Zubac
PostPostano: 26 pro 2018, 23:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2016, 15:19
Postovi: 285
hercegovac1981 je napisao/la:
Što reći nakon ovog Zupčevog fantastičnog uskrsnuća? :)

Gledao sam uživo protiv Pelicansa i Warriorsa, protiv Grizzliesa samo dio. Uglavnom, odlično je iskoristio bolest McGeea i ozljedu Chandlera. Wagner i nije nešto pokazao kad je dobio priliku, ali treba uzeti u obzir da je rookie. Sinoć su ga komentatori na ESPN-u baš nahvalili tijekom i nakon utakmice.

Ali ne treba sad letjeti nakon nekoliko odličnih partija, niti padati u depresiju nakon njegovih nekoliko lošijih partija. Već smo se ja i ti ranije na ovoj temi složili da za Zubca, s obzirom na njegove kvalitete, definitivno ima mjesta u NBA ligi, za razliku od Bendera i Žižića, koji se ne mogu izboriti za priliku u lešinama od ekipa zvanima Sunsi i Cavaliersi. Međutim, ja i dalje više naginjem povratku u Europu, prvenstveno zbog minutaže, jer ne vjerujem da će u NBA Zubac igrati više od 20+ minuta po utakmici. Ali treba uzeti u obzir da ima tek 21 godinu, pa tko zna što vrijeme nosi.

Volio bih ga vidjeti i izvan Lakersa. Baš sinoć razmišljam dok sam gledao Warriorse kako bi Zubac njima, s obzirom kakve fantastične blokove postavlja, legao kao budali šamar. Ovako u Lakersima postavlja blokove LeBronu, Rondu ili Ballu koji nisu dobri šuteri pa ne mogu iskoristiti taj ogromni prostor što im Zubac stvori svojim blokom na njihovom čuvaru. Što bi sa Zubcem radili Curry, Thompson ili Durant kojima treba milimetar slobodnog prostora da se dignu na šut, ne mogu ni zamisliti.

_________________
Ori svoju njivu najbolje što možeš!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivica Zubac
PostPostano: 18 sij 2019, 11:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 stu 2013, 13:16
Postovi: 962


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivica Zubac
PostPostano: 28 sij 2019, 08:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat







_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivica Zubac
PostPostano: 10 vel 2019, 11:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 stu 2013, 13:16
Postovi: 962
ZuBlocka prva u dresu Clippersa...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivica Zubac
PostPostano: 28 ožu 2019, 18:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2016, 15:19
Postovi: 285
Bome Zupcu nakon ovog trejda upala sjekira u med (i Clippersima također rekao bih). Od Lakersa u kojima mu je minutaža varirala od ne igranja prvih 30-ak utakmica, pa od 10-30 minuta sve do odlaska u Clipperse, gdje ga hrane sa stalnih 20-ak minuta po utakmici.

Pogledao sam većinu njegovih utakmica u Clippersima (ne uživo naravno) i mogu reći da sam zadovoljan onim što vidim. U napadu uglavnom postavlja blokove, bilo Shametu u protrčavanjima na tricu, bilo u pick'n'roll akcijama, najčešće s Alexanderom ili Beverlyjem. Ono što zabije bude ili nakon rolanja iz picka ili nakon skoka u napadu. U niski post mu spuste da igra leđima svaku desetu utakmicu, ali to je normalno za današnju košarku. Ono što je bitnije za njegovu dugoročnu karijeru je što igra jako dobro u obrani. Nije mi se dalo sada tražiti statistike, ali sam vidio da otkako je došao u Clipperse da petorka s njim u postavi ima jako dobar defenzivni rejting, a i protivnici imaju nešto niže postotke šuta oko obruča. Uglavnom, dosta dobro se snašao tamo, a i izborili su playoff, pa ćemo imati dva naša igrača za gledanje u prvoj rundi.

Inače, evo jedan isječak iz relativno starog članka iz Slobodne Dalmacije, koji je o svim NBA igračima iz Hercegovine, u kojem je vidljiv taj genetski potencijal koji su mu prenijeli roditelji.

SD je napisao/la:
Kad je Ivan podizao obiteljski krov nad glavom, rekao je svojoj čeljadi i majstorima da se on u svojoj kući neće saginjati. Ne zato što bi taj Hercegovac gledao svijet svisoka, kako njegove zemljake katkad znaju zavidno opisivati, nego su ljudi naprosto izrasli...

Meštri su ga poslušali i kućne otvore podigli na 205 centimetara, da Ivan sa svoja dva metra može kroz vrata.

– Džaba, opet se svi u kući saginju – kaže nam Dijana Zubac, Ivanova supruga i majka Ivice Zupca (1997.), mladog košarkaša iz Čitluka koji igra u čuvenim Lakersima iz Los Angelesa.

Nije ni čudo da je Ivica dosegnuo 216 centimetara kad mu se i majka Dijana zaustavila tek na 190.

_________________
Ori svoju njivu najbolje što možeš!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO