|
|
Stranica: 191/322.
|
[ 8049 post(ov)a ] |
|
Autor/ica |
Poruka |
Amiđa
|
Naslov: Re: Milorad Dodik Postano: 28 sij 2017, 12:01 |
|
Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17 Postovi: 7747 Lokacija: Сарај Чадор
|
Cuj "Silos" Ausvic...  Pa Silos je bio mila majka za jedan Batkovic, Keraterm...
_________________ Skidanje okova je imperativ.
Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.
The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.
Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..
|
|
Vrh |
|
 |
BBC
|
Naslov: Re: Milorad Dodik Postano: 28 sij 2017, 12:04 |
|
Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48 Postovi: 108338 Lokacija: Županija Herceg-Bosna
|
Tako kaže 50% države teritorijalno, i 50% ljudski.
_________________ Spetsnaz, a force for good.
|
|
Vrh |
|
 |
BBC
|
Naslov: Re: Milorad Dodik Postano: 13 vel 2017, 11:12 |
|
Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48 Postovi: 108338 Lokacija: Županija Herceg-Bosna
|
Citat: Dodik: Bošnjaci trebaju dobiti svoju državu, a BiH nikad nije bila država
Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik rekao je da Srbi imaju legitimno pravo istaknuti svoje zahtjeve, te naglasio da se ne može očekivati na Balkanu da budu riješena sva nacionalna pitanja drugih naroda, a da srpsko narodno pitanje ostane rasparčano u nekoliko zemalja.
Dodik je za “Sputnjik” rekao da poštuje međudržavne granice, ali da traži da se poštuju i entitetske granice u BiH jer su one dio onoga što piše u Daytonskom sporazumu.
O prijedlozima bivših dužnosnika i veleposlanika sa Zapada za prekrajanje granica na Balkanu, Dodik je rekao da nije nikakvo čudo da govore jedno kad su ovdje, a drugo kad odu.
– Ali, ono što ostaje ovdje jeste nama navučena luđačka košulja koju mi ovdje trebamo raspetljavati. Dakle, očigledno je da je multikulturalizam propao, i to nisam ja rekao. To je rekla i (Angela) Merkel, (David) Cameron, to govore mnogi drugi, kazao je Dodik.
Prema njegovim riječima, multinacionalne i multiteritorijalne organizacije su u krizi, kao EU, i sve složene zemlje, kao što se vidi u Španjolskoj i Britaniji. Mnogo se stvari promijenilo, kaže, a ovdje se pokušava držati zaleđeni koncept od prije 30 godina.
– Ako pokušate nametnuti dijalog o tome, vi ste nacionalista, populista. U suštini čitav svijet se dramatično mijenja, a u ovom dijelu jugoistočne Europe, koji je bio refleks te optimistične Europe i zapadnog svijeta, se ne dovodi u pitanje nijedna stvar koja je tada nametnuta nasiljem, istaknuo je Dodik.
Predsjednik Republike Srpske je rekao da on i dalje ostaje na svojim pozicijama u kojima ne može shvatiti da je netko u procesu raspadu Jugoslavije prihvatio i modelirao raspad te zemlje, a da je u BiH koja je bila sinonim za malu Jugoslaviju, ostavio iste narode koji nisu mogli dogovoriti se na razini bivše Jugoslavije i rekao: “Vi Srbi, Hrvati i muslimani, koji niste mogli na razini Jugoslavije surađivati, sad ima da šutite i surađujete u BiH”.
– To nije moja zabluda, ja sam imao zabludu i ona je bila Jugoslavija. I nisam jedini u tome. Ta zabluda je najveća zabluda srpskog naroda u novijoj političkoj povijesti. Ali, kad smo došli u poziciju da Jugoslavija ne postoji i kad znamo da BiH kao takva nikada nije postojala kao zasebna država kroz povjest i uvijek je bila dio većih konglomerata, monarhija i da nikada nije imala samostalni status, mi se sada vježbamo 20 godina zato što je netko po uredima po Zapadu rekao ovo moramo. Moramo pokazati da može, a u isto vrijeme ti isti principi multietničkog društva im propadaju po Zapadu, kazao je Dodik.
On je rekao da je veoma svjestan da postoje utvrđene granice, ali postoje i u okviru BiH entitetska razgraničenja.
-Ja tražim da se one poštuju. Ja poštujem međudržavne granice, onda tražim da se postoje i entitetske granice jer su one dio onoga što piše u Daytonskom sporazumu, kazao je Dodik.
Taj problem, smatra on, očigledno se mora rješavati tako što će se u političkom i teritorijalnom smislu praviti organizacija koja će pokrivati u velikom obimu narode koji su kompaktni.
– Ne možete očekivati na Balkanu da riješite sva nacionalna pitanja drugih naroda, a da srpsko narodno pitanje ostane rasparčano u nekoliko zemalja i da pokušavate u svakoj od tih zemalja unilateralno nametnuti rješenje koje je u suštini antisrpsko. Rušenje Daytona od strane međunarodne zajednice u BiH je antisrpska aktivnost koju međunarodna zajednica sprovodi sve vrijeme. Mi nismo imali ništa protiv Daytona, ali jesmo imali protiv intervencije stranaca, istaknuo je Dodik.
Na pitanje može li se reći da će biti mira na Balkanu kad se riješi srpsko nacionalno pitanje, Dodik je rekao da ni on niti Srbi ne prijete miru.
– Ali, Srbi imaju legitimno pravo istaći svoje zahteve. Suočeni ste, recimo, na Kosovu s činjenicom da se mora riješiti albansko pitanje, ali očigledno da nitko neće postaviti srpsko pitanje na samom Kosovu, rekao je Dodik.
On smatra da će Srbi sami morati donijeti odluke o daljem kretanju.
– Hipotetički govoreći, prostor u kome bi se organiziralo da Bošnjaci imaju svoju državu u kojoj su dominantna većina, Srbi imaju svoju u kojoj su dominantna većina, Hrvati svoju, Albanci svoju djeluje da bi moglo biti najbolje moguće rješenje za dugoročnu stabilnost, naglasio je Dodik.
Komentirajući izjavu direktora Ureda za jugoistočnu Europu u State deparmentu Matthewa Palmera, koji je rekao da odluka o uvođenju sankcija Dodiku predstavlja “odgovor na njegove stalne antidejtonske aktivnosti i izjave”, predsjednik Srpske je pozvao Palmera da pokaže jedno mjesto gdje je kršio Dayton.
On je istaknuo da su sankcije protiv njega recidiv prošlosti i da vjeruje da se to neće dugo održati. Palmer je, smatra Dodik, očigledno prihvatio logiku američkog veleposlanstva u Sarajevu.
– Vidjet ćemo na kraju je li to definitivan stav i nove američke vlasti. Ima nekih ljudi s kojima kontaktiramo, a koji su na nekim važnim mjestima i koji pokazuju razumijevanje za razgovor na tu temu. Čuo sam nekoliko puta novog predsjednika Donalda Trumpa koji govori o tome da se neće miješati u poslove drugih zemalja. Naravno da velike zemlje ne mijenjaju brzo svoju politiku, ali mislim da je stvorena atmosfera za dijalog i to može biti dobro, istaknuo je Dodik, javlja Srna.
_________________ Spetsnaz, a force for good.
|
|
Vrh |
|
 |
s one strane dinare
|
Naslov: Re: Milorad Dodik Postano: 13 vel 2017, 23:29 |
|
Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08 Postovi: 4942
|
|
Vrh |
|
 |
ludi mujo
|
Naslov: Re: Milorad Dodik Postano: 14 vel 2017, 22:09 |
|
Pridružen/a: 27 pro 2016, 23:52 Postovi: 782
|
Dodik je ispricana prica.Budala koju vise niko ne zarezuje.2018 je njegov politicki kraj.Vucic je novi predsjednik Srbije i tu prica oko Rusije zavrsava.
|
|
Vrh |
|
 |
s one strane dinare
|
Naslov: Re: Milorad Dodik Postano: 14 vel 2017, 22:28 |
|
Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08 Postovi: 4942
|
od kad znam za sebe muslimani pričaju o dodikovom kraju  samo sabur, sad će to 
|
|
Vrh |
|
 |
dudu
|
Naslov: Re: Milorad Dodik Postano: 14 vel 2017, 22:33 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39 Postovi: 60598 Lokacija: DAZP HQ
|
Dodik je nebitan, doći će novi nakon njega, muslimani će kukat za Dodikom. Dodik je Jugoslaven u duši, ne mrzi muslimane, nije negativno ostrašćen. Sad na scenu stupa generacija 70-tih, oni jedva da se sjećaju bratstva i jedinstva, samo znaju za neprijateljstva s muslimanima. Ne vjerujem da će uopće ići u Sarajevo, niti ga priznati za ikakav glavni grad.
_________________ "Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.
|
|
Vrh |
|
 |
Carmello Šešelj
|
Naslov: Re: Milorad Dodik Postano: 15 vel 2017, 01:19 |
|
Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05 Postovi: 22488
|
dudu je napisao/la: Dodik je nebitan, doći će novi nakon njega, muslimani će kukat za Dodikom. Dodik je Jugoslaven u duši, ne mrzi muslimane, nije negativno ostrašćen. Sad na scenu stupa generacija 70-tih, oni jedva da se sjećaju bratstva i jedinstva, samo znaju za neprijateljstva s muslimanima. Ne vjerujem da će uopće ići u Sarajevo, niti ga priznati za ikakav glavni grad. A Soroš i ekipa polagali tolike nade u njega kad su ga doveli na vlast.
|
|
Vrh |
|
 |
ludi mujo
|
Naslov: Re: Milorad Dodik Postano: 15 vel 2017, 08:57 |
|
Pridružen/a: 27 pro 2016, 23:52 Postovi: 782
|
Dovest cemo zamjenu Dodiku i Covicu.Vas niko nista ne pita.Onda cemo ukinuti RS.A hrvate i srbe pretvoriti u narod druge klase.
|
|
Vrh |
|
 |
Carmello Šešelj
|
Naslov: Re: Milorad Dodik Postano: 15 vel 2017, 09:02 |
|
Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05 Postovi: 22488
|
Bićete uspešni u svojoj nameri kao i svaki put.
|
|
Vrh |
|
 |
ludi mujo
|
Naslov: Re: Milorad Dodik Postano: 15 vel 2017, 18:43 |
|
Pridružen/a: 27 pro 2016, 23:52 Postovi: 782
|
Beograd ce uz amin Amerike da makne Dodika.Srali ste kako je Toma novi stari predsjednik ,kako se Srbija okrece saradnji sa Rusijom i sl.bljuvotine.Ukidanje sankcija oblasnom knezu.Kad ono nista.Slijedi nastavak kretanja Srbije ka EU i NATO-u.Razgranicavanje sa Kosovom i kada se vize rijese velik broj gradjana Srbije ici ce vani.Ssmim tim Rusija ce biti zaboravljena.Sa Srbijom ide i BiH u EU i NATO(doduse nesto kasnije).Vucic nije budala.Miletu su dani odbrojani,njega ce se BG ratosiljati,jer svakom normalnom u Srbiji nije do bijede i novih ratova.Istina vama koji ste protiv niko ne spori da mastate suprotno. p.s. velika vecina Srba u istrazivanju je rekla da ne bi ratovala za Kosovo.Sta tek onda reci za RS.
|
|
Vrh |
|
 |
chubura
|
Naslov: Re: Milorad Dodik Postano: 15 vel 2017, 18:50 |
|
Pridružen/a: 13 stu 2013, 16:10 Postovi: 3040
|
Proslava drzavnosti Srbije,RTS 1 uživo prenos,eno Dodika prvi do Vučića.muslimani na aparatima 
|
|
Vrh |
|
 |
ludi mujo
|
Naslov: Re: Milorad Dodik Postano: 15 vel 2017, 18:54 |
|
Pridružen/a: 27 pro 2016, 23:52 Postovi: 782
|
Bio je on i na sastanku sa njim.A u kakvom rapolozenju su protekli ti sastanci to je druga prica.Uostalom zadnji mjeseci su sve rekli,ko je inteligentan da poveze zna o cemu pricam.Dobro,ima Dodik Trampa, od njega on puno ocekuje.
|
|
Vrh |
|
 |
BBC
|
Naslov: Re: Milorad Dodik Postano: 15 vel 2017, 18:54 |
|
Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48 Postovi: 108338 Lokacija: Županija Herceg-Bosna
|
Postalo ogavno muslimansko ulizivanje tipu koji im obećao "100 zaklanih muslimana za jednog ubijenog srpskog vojnika". Tako isto su radili sa Ivanićem.
To je znak nemoći, velika nemoć.
_________________ Spetsnaz, a force for good.
|
|
Vrh |
|
 |
ludi mujo
|
Naslov: Re: Milorad Dodik Postano: 15 vel 2017, 18:57 |
|
Pridružen/a: 27 pro 2016, 23:52 Postovi: 782
|
BBC je napisao/la: Postalo ogavno muslimansko ulizivanje tipu koji im obećao "100 zaklanih muslimana za jednog ubijenog srpskog vojnika". Tako isto su radili sa Ivanićem. Srbi su vam poklonili Glinu,Ovcaru,Vukovar ....pa ih vi tapsete po ramenu. A da,vi ste Bosnjani,vi sa Hrvatima u Hrvatskoj nemate nista.
|
|
Vrh |
|
 |
chubura
|
Naslov: Re: Milorad Dodik Postano: 15 vel 2017, 18:57 |
|
Pridružen/a: 13 stu 2013, 16:10 Postovi: 3040
|
Evo,da vidimo ko će prvi pasti,Dodik ili Bakir 
|
|
Vrh |
|
 |
BBC
|
Naslov: Re: Milorad Dodik Postano: 15 vel 2017, 18:59 |
|
Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48 Postovi: 108338 Lokacija: Županija Herceg-Bosna
|
Vučić, nova muslimanska uzdanica. Hodže mu fatve posvećuju i hvale ga u džamijama čujem. Jeste jadni u PM. Stvarno Bože hvala ti što sam Hrvat, ne musliman. Ubio bih se od muke.
_________________ Spetsnaz, a force for good.
|
|
Vrh |
|
 |
BBC
|
Naslov: Re: Milorad Dodik Postano: 15 vel 2017, 19:00 |
|
Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48 Postovi: 108338 Lokacija: Županija Herceg-Bosna
|
chubura je napisao/la: Evo,da vidimo ko će prvi pasti,Dodik ili Bakir  Bakir će kao i Silajdžić. Preseliti u Tursku i tamo živjeti od novc akojeg je pokrao. Muslimani sami su i Harisa otjerali.
_________________ Spetsnaz, a force for good.
|
|
Vrh |
|
 |
ludi mujo
|
Naslov: Re: Milorad Dodik Postano: 15 vel 2017, 19:03 |
|
Pridružen/a: 27 pro 2016, 23:52 Postovi: 782
|
chubura je napisao/la: Evo,da vidimo ko će prvi pasti,Dodik ili Bakir  I jedan i drugi.Samo Mile nesto prije.Doduse za Baketa je buducnost nakon politike izvjesnija.Nama i odgovara da Bakir ode,puno vam je popustao i jednima i drugima.
|
|
Vrh |
|
 |
ludi mujo
|
Naslov: Re: Milorad Dodik Postano: 15 vel 2017, 19:04 |
|
Pridružen/a: 27 pro 2016, 23:52 Postovi: 782
|
BBC je napisao/la: Vučić, nova muslimanska uzdanica. Hodže mu fatve posvećuju i hvale ga u džamijama čujem. Jeste jadni u PM. Stvarno Bože hvala ti što sam Hrvat, ne musliman. Ubio bih se od muke. Ti si Bosnjanin.
|
|
Vrh |
|
 |
BBC
|
Naslov: Re: Milorad Dodik Postano: 15 vel 2017, 19:06 |
|
Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48 Postovi: 108338 Lokacija: Županija Herceg-Bosna
|
Pa nisam Safet u Norveškoj.
_________________ Spetsnaz, a force for good.
|
|
Vrh |
|
 |
chubura
|
Naslov: Re: Milorad Dodik Postano: 15 vel 2017, 19:22 |
|
Pridružen/a: 13 stu 2013, 16:10 Postovi: 3040
|
 A posle Dodika da dodje Ivanić,on je ekspert
|
|
Vrh |
|
 |
BBC
|
Naslov: Re: Milorad Dodik Postano: 19 vel 2017, 18:27 |
|
Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48 Postovi: 108338 Lokacija: Županija Herceg-Bosna
|
Dodik se iživljava nad džamijašima. Ovo je već kriminalno. Citat: Dodik: Mnogi bošnjački političari su van politike, ali ja sam još uvijek tu
Predsjednik entiteta Republika Srpska Milorad Dodik izjavio je nakon sastanak predstavnika stranaka vladajuće koalicije u RS-u kako je tokom političke karijere imao priliku upoznate brojne bošnjačke političare čijih ideja danas nema, ali da je on i dalje politička realnost.
_________________ Spetsnaz, a force for good.
|
|
Vrh |
|
 |
seherzada_begovica
|
Naslov: Re: Milorad Dodik Postano: 22 vel 2017, 13:52 |
|
Pridružen/a: 04 stu 2015, 12:44 Postovi: 1111
|
Nakon sankcija nestasnom Miletu, sada ocekujem i sankcije nestasnim Miletovim ovcicama. Preko vode do slobode! Jedino ako Melania ne pomogne... 
|
|
Vrh |
|
 |
nosferatu
|
Naslov: Re: Milorad Dodik Postano: 22 vel 2017, 17:33 |
|
Pridružen/a: 22 ožu 2011, 00:44 Postovi: 1617 Lokacija: big shit
|
DODIK:BIH NIJE MUSLIMANSKA
Premijer Republike Srpske Milorad Dodik nakon sastanka u Beogradu oštro se obrušio na odluku o pokretanju revizije tužbe koju je BiH podnijela protiv Srbije.
Dodik je ocijenio da ova odluka predstavlja volju Bošnjaka i Bakira Izetbegovića, a nikako ne države Bosne i Hercegovine.
"Radi se o jednom razuzdanom nacionalizmu Bošnjaka u Bosni i Hercegovini. Oni žele da se nametnu kao jedini i jedinstveni i da je BiH samo njihova. BiH nije njihova. Oni imaju samo pet kantona i ne mogu da predstavljaju BiH kako to oni hoće, rekao je Dodik, pa nastavio:
"Sada će konačno mnogi shvatiti da BiH nije Bakir Izetbegović i Bošnjaci. Bakir ne predstavlja BiH, već institucije. U institucijama se nalaze i Srbi i Hrvati i on nikako ne može iznositi svoj privatni stav u ime instutuacija i države. Ničiji pojedinačni stav nije stav BiH, već stav pet kantona, jer su tako i svedeni. O BiH hoćemo da razgovaramo, ali samo ako budemo pitani. Nisam pobornik BiH, ona je nemoguća zemlja, a ovo je samo dokaz moje tvrdnje".
"Apsolutno se slažem sa Vučićem i Dačićem. Mir i stabilnost se mora sačuvati. Ali, mi nećemo dozvoliti da neko umjesto nas govori. Mi želimo da imamo prava potpisana u Daytonu, ništa više, ništa manje", rekao je Dodik.
Dodik je na kraju izlaganja otkrio ako kako ima informacije da će uskoro protiv njega biti podignuta optužnica."Obavještan sam da će za desetak dana protiv mene podignuta optužnica. Zamislite? Da zbog organizacije referenduma ide krivični postupak. Ali, to govori najviše o Sarajevu i njihovim namjerama, jer je činjenica kako gube strpljenje", zaključio je Dodik.
_________________ Potpisi Alija neka je ko avlija!
|
|
Vrh |
|
 |
|
Ne možeš započinjati nove teme. Ne možeš odgovarati na postove. Ne možeš uređivati svoje postove. Ne možeš izbrisati svoje postove. Ne možeš postati privitke.
|
|
|