HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 07 lis 2024, 05:19.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 379 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Dnevnik.ba napada klix?
PostPostano: 10 ožu 2017, 20:33 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 17:17
Postovi: 7941
Lokacija: Сарај Чадор
Glavni i odgovorni urednik: Jurica Gudelj

Izvršni urednik: Tvrtko Milović

Urednica vijesti: Gloria Lujanović

Urednica video sadržaja: Ivana Cvjetković

Desk: Bojan Šunjić, Jurija Brnada, Boris Čuljak, Ana Krezo

Marketing

slika

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dnevnik.ba napada klix?
PostPostano: 10 ožu 2017, 21:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09
Postovi: 25635
Lokacija: Heartbreak Hotel
Amiđa je napisao/la:
Glavni i odgovorni urednik: Jurica Gudelj

Izvršni urednik: Tvrtko Milović

Urednica vijesti: Gloria Lujanović

Urednica video sadržaja: Ivana Cvjetković

Desk: Bojan Šunjić, Jurija Brnada, Boris Čuljak, Ana Krezo

Marketing

slika


Znaš nešto što mi ne znamo?

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dnevnik.ba napada klix?
PostPostano: 15 ožu 2017, 17:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:11
Postovi: 23937
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Tek se sada vidi, koliko sarajevski mediji filtriraju vijesti svojim konzumentima. Oni pola vijesti, koje im ne idu u prilog - preskaču. Od klixa, avaza i sličnih.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dnevnik.ba napada klix?
PostPostano: 16 ožu 2017, 15:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 73999
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Dobro pokrivena dva glavna dogadjaja danas.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dnevnik.ba napada klix?
PostPostano: 21 ožu 2017, 19:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:11
Postovi: 23937
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Praćenje Haaga i hercegbosnaske 6-rke, kao da je live. Svaka čast.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dnevnik.ba napada klix?
PostPostano: 21 ožu 2017, 19:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 60255
Lokacija: DAZP HQ
jako su se popravili zadnjih dana, prate sve, idu mi na homepage, još malo.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dnevnik.ba napada klix?
PostPostano: 22 ožu 2017, 02:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2017, 14:26
Postovi: 1197
Ovo je liga u kojoj je dnevnik.ba

slika

_________________
Djela su bitnija od rijeci.

Muslimanski SDP i Sejdo Komsic vode BiH u raspad. Njihov sam fan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dnevnik.ba napada klix?
PostPostano: 22 ožu 2017, 05:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 73999
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Da ali sada ocito imaju duplo vise novinara i puno vecu pokrivenost, kada se usporedjuju vijesti od prije pola godine i danas. Prije su bili nesto u rangu hms.ba, samo prepisivali agencijske vijesti, nisu proizvodili vijesti niti uzivo pokrivali. Sada idu okolo s kamerama, uzimaju izjave politicara itd. Tvrtko je nas vjerojatno najbolji novinar, i presao je na dnevnik.ba, vec samo to je indikator.

Cuo sam da su dobili financijsku injekciju od strane privatnog kapitala.

Mislim da sada imaju vise novinara i od Bljeska, koji vecinom prepisuje od FENE.

Poskok se odrzava trollanjem i dotacijama od Suljagica. Potpuno drugi koncept.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dnevnik.ba napada klix?
PostPostano: 22 ožu 2017, 09:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:11
Postovi: 23937
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
iJozo je napisao/la:
Ovo je liga u kojoj je dnevnik.ba

slika


Momče dnevno.ba sa max. 1.000 dnevnih posjetitelja nije uopće ova liga. Ostala 3 su svi 15x i veći portali od dnevno.ba.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dnevnik.ba napada klix?
PostPostano: 22 ožu 2017, 12:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109214
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
De izmjenite naslov, retardiran je i besmislen.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dnevnik.ba napada klix?
PostPostano: 22 ožu 2017, 14:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 44035
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
iJozo je napisao/la:
Ovo je liga u kojoj je dnevnik.ba

slika


Google search trendovi nemaju nikakve veze sa posjećenosti portala. To što si stavio su pretrage za ključnu riječ.

Izvori za posjećenost portala u BiH i RH su Gemius (povukli se iz BiH u ožujku 2016), te Ipsos i Alexa (ovo zadnje je više procjena, ali neloša).

Od hrvatskih portala, najposjećeniji su Bljesak (u njihovom slučaju ovo "hrvatski" je vrlo uvjetno) te Večernji, Poskok i Dnevnik. Hercegovina.info je isto jaka na podučju Hercegovine jer dobro prate Zrinjski.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dnevnik.ba napada klix?
PostPostano: 22 ožu 2017, 15:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2017, 14:26
Postovi: 1197
Nije baš da search trendovi nemaju nikakve veze s posjećenosti. Oni nisu mjerilo posjećenosti, ali su dobar indikator u koju ligu spada neki portal tj. upravo ono što sam napisao.

Gemius je koliko znam bio mnogo manipuliran skriptama koje su umjetno nabijale broj posjeta, otvaranja stranica tj. radilo se o prilično nepouzdanom mjerilu. Za Ipsos ne znam. Alexa je nekoć bila ok pokazatelj, danas je smeće, iz poznatih razloga. Iako i rezultati na Alexa.com upućuju na isti zaključak - da je dnevnik.ba u istoj ligi s portalima s linka kojega sam stavio.

Klix je potpuno druga liga.

To je uostalom i normalno i očekivano. Ono što je donekle nenormalno je da ne postoji portal koji bi pokrivao RH i BiH zajedno, ne u istoj mjeri, ali recimo 1/3 vijesti iz BiH (od toga polovica iz H-B) i 2/3 iz RH, ne računajući vijesti iz Svijeta.

Možda sam u krivu, ali diktat širenja tržišta bi vjerojatno vodio u tom smjeru, da se pojavi takav portal. Ako sam u pravu glede toga, valja odgovoriti koji je uzrok da se to ipak nije dogodilo, da takav portal ne postoji?

S jedne strane imamo grč kod centralno-desno orjentiranih portala, oni su skučeni u svoju RH i strahovito se boje pokrivanja regijona pa tu onda ispašta i H-B. S druge strane imamo lijeve portale koji su dominantni, a koji zaziru od "domovinskog" izvještavanja pa u skladu s tim brinu da imaju više vijesti iz Srbije, nego iz H-B.

_________________
Djela su bitnija od rijeci.

Muslimanski SDP i Sejdo Komsic vode BiH u raspad. Njihov sam fan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dnevnik.ba napada klix?
PostPostano: 22 ožu 2017, 15:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 44035
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Search trendovi bi imali samo neku vezu ukoliko bi broj pretraga predstavljao neki pristojan broj (koji bi se brojio u tisućama pretraga dnevno). To što imaš ne znači ništa, jer nema nikakve uzročno posljedične veze sa pretragom na Googleu i korištenjem portala. Tko uopće u Google ukucava "klix.ba" ili "vecernji.hr"?

Gemius je imao najbolje podatke ali ih je istjerao muslimanski lobi (gro kampanje je bio napad "šta će oni iz Zagreba ovdje"), kroz spregu sa agencijom Ipsos. Čim je Gemius prestao objavljivati svoje podatke, svi glavni portali su odjednom počeli objavljivati statistike koje su i do 5x veće po broju jedinstvenih posjeta koje su imali po Gemiusu.

Što se tiče navedenih portala u hrvatskom prostoru, samo Večernji, Dnevnik i Bljesak imaju vlastitu produkciju vijesti i reportaže. Ostali se baziraju na FENA + Kolumne pristupu. Dobar portal bi trebao imati barem 10-ak članaka dnevno koji su iz vlastite produkcije (događaj sa slikama, obrada neke teme, intervju, reportaža ili video prilog). Dnevnik je krenuo i sa video produkcijom. Budućnost internetskih medija je neka fuzija pisanog i AV sadržaja jer mlađe generacije sve više bježe od TV.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dnevnik.ba napada klix?
PostPostano: 22 ožu 2017, 15:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2017, 14:26
Postovi: 1197
Ministry of Sound je napisao/la:
Budućnost internetskih medija je neka fuzija pisanog i AV sadržaja jer mlađe generacije sve više bježe od TV.


Apsolutno.

Što se tiče search trendova, radi se o tome da svaki put kada netko upiše u adresnu traku klix.ba i otvori mu google rezultate pretrage, to se računa. Ovisi o pregledniku, mislim da će ti firefox po defaultu otvoriti upravo to, a ne stranicu. Također, ovisi o tome jesi li već posjetio tu stranicu, ako nisi, otvorit će ti search rezultate ili ako si pobrisao povijest, a ako si već posjećivao onda ćeš ići automatski na stranicu.

Ukratko, ne daje nikakve egzaktne rezultate, kao što je bila svrha gemius istraživanja, ali daje okvir u kojoj je ligi stranica. Jer je za pretpostaviti da će broj "slučajno" otvorenih search rezultata umjesto direktno željene stranice biti ravnomjerno raspoređen među portalima. Kao što je za približno točno predviđanje izbornih rezultata dovoljno anketirati mali postotak ljudi, ako je uzorak dobar, ne moraš anketirati čitavu populaciju, tako su i ovi search trendovi koristan indikator.

_________________
Djela su bitnija od rijeci.

Muslimanski SDP i Sejdo Komsic vode BiH u raspad. Njihov sam fan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dnevnik.ba napada klix?
PostPostano: 22 ožu 2017, 15:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 44035
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Bolje ti je da povučeš tu tezu i da se ne nastaviš ukopavati oko te teze. Bilo koji pokazatelj, na kojem je dnevno.ba dvostruko jači od Bljeska (jedan od top 10 news portala u BiH općenito po posjeti i prihodima) je smeće.

Evo, opet postavljam zadnji objavljen Gemius ranking (ožujak 2016). Nažalost, nakon njihovog odlaska, ne postoji nijedna javna rang lista:

slika

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dnevnik.ba napada klix?
PostPostano: 22 ožu 2017, 15:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2017, 14:26
Postovi: 1197
Dnevno.ba uopće nije bio uključen u gemius istraživanje. A bljesak je umjetno pumpao statistiku. Bljesak.info je u padu, a dnevno.ba (koliko god se meni ne sviđao taj portal) ima polagani rast, približno istom mjerom kojom bljesak pada.

Što se tiče teze da je google trends dobar indikator u kojoj je ligi neki portal što se tiče posjećenosti. Nisi ju osporio ni najmanje. Otvoren sam za argumente koji bi me demantirali. Ali nisi priložio niti jedan validan.

_________________
Djela su bitnija od rijeci.

Muslimanski SDP i Sejdo Komsic vode BiH u raspad. Njihov sam fan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dnevnik.ba napada klix?
PostPostano: 22 ožu 2017, 16:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 44035
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Ne znam je li ovdje nabacuješ neku reklamu za Dnevno.ba, ali ovo je jedna od najluđih teza koje sam ikad pročitao. Vrati se Pol 101 i libertarijanizmu, ili da ti baniram i ovu 100-u reinkarnaciju.

Radim sa SEO/SEM stručnjacima veći niz godina, i ovo tvoje otkriće je u rangu sa otkrićem neke korelacije između cijene sira u Bangladešu i čitanosti Klixa.

Osoba koja spominje Bljesak i Dnevno.ba u istom dahu što se tiče čitanosti i relevantnosti u BiH, nije sav svoj ili je totalni autsajder koji se nešto priučio kroz Guglanje. Čuj Google trendovi. Ajd, da si barem spomenuo nešto smislenije poput npr broja sljedbenika FB i njihove tjedne aktivnosti, to bi, iako relativno deplasirano, barem imalo nekog smisla.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dnevnik.ba napada klix?
PostPostano: 22 ožu 2017, 17:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2017, 14:26
Postovi: 1197
:D

_________________
Djela su bitnija od rijeci.

Muslimanski SDP i Sejdo Komsic vode BiH u raspad. Njihov sam fan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dnevnik.ba napada klix?
PostPostano: 22 ožu 2017, 17:46 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 21:01
Postovi: 13752
Lokacija: ZG
Dnevno.ba kao i varijante .hr .rs su portali za teske degenerike.

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dnevnik.ba napada klix?
PostPostano: 22 ožu 2017, 17:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 73999
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Ministry of Sound je napisao/la:
Ne znam je li ovdje nabacuješ neku reklamu za Dnevno.ba, ali ovo je jedna od najluđih teza koje sam ikad pročitao. Vrati se Pol 101 i libertarijanizmu, ili da ti baniram i ovu 100-u reinkarnaciju.

Radim sa SEO/SEM stručnjacima veći niz godina, i ovo tvoje otkriće je u rangu sa otkrićem neke korelacije između cijene sira u Bangladešu i čitanosti Klixa.

Osoba koja spominje Bljesak i Dnevno.ba u istom dahu što se tiče čitanosti i relevantnosti u BiH, nije sav svoj ili je totalni autsajder koji se nešto priučio kroz Guglanje. Čuj Google trendovi. Ajd, da si barem spomenuo nešto smislenije poput npr broja sljedbenika FB i njihove tjedne aktivnosti, to bi, iako relativno deplasirano, barem imalo nekog smisla.


Ja u Google ukucavam portale jedino ako ne znam tocnu adresu portala, nije mi bookmarkiran, , ili ne znam je li zavrsava sa .ba .info ili .net


Tako da kod mene sto nepoznatiji portal, to bolje rangira na Google Trends. Najbolje rankiraju oni koje posjecujem relativno cesto ali im nikako zapamtiti punu adresu.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dnevnik.ba napada klix?
PostPostano: 22 ožu 2017, 18:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 22:41
Postovi: 9853
Ugl. u vijesti ulazim preko fejsbuče ili imam bukmarkirano. Goolgle = 0.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dnevnik.ba napada klix?
PostPostano: 22 ožu 2017, 18:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2017, 14:26
Postovi: 1197
PCM je napisao/la:
Dnevno.ba kao i varijante .hr .rs su portali za teske degenerike.


To uopće nije upitno. Možda čak nešto ima u tome da dnevno.ba među čitateljima ima veću zastupljenost idiota koji kada idu na portal upišu u google "dnevno.ba" umjesto da imaju bookmark ili idu na drugi način direktno.

Međutim, i alexa potvrđuje onu tvrdnju s početka, o takoreći dvije lige koje se mogu vidjeti na google trends.

Gdje su prva liga portali poput index.hr i klix.ba, a sasvim druga liga bljesak, poskok, dnevnik, dnevno itd.

Bljesak je jedini od navedenih koji obilno koristi alate za fiktivno povećanje posjećenosti, proxy auto loadere i sl.

_________________
Djela su bitnija od rijeci.

Muslimanski SDP i Sejdo Komsic vode BiH u raspad. Njihov sam fan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dnevnik.ba napada klix?
PostPostano: 22 ožu 2017, 18:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 22:41
Postovi: 9853
Biram da se svrstan na stranu gospodina Ministra, jer je to čovjeku fah. Prati to, i mislim da se time bavio i za ovaj portal... tako da... U pravu je i u vezi gugleta. Ne znam kad sam zadnji put preko gugleta ušo u vijest... Jedino guglam neke vijesti koje sam upamtio po naslovu, a nisam stigo pročitat, pa onda guglam.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dnevnik.ba napada klix?
PostPostano: 22 ožu 2017, 19:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109214
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Google zna sve, neovisno kako dođeš na stranicu. Većina ozbiljnih portala koristi Google Analytics.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dnevnik.ba napada klix?
PostPostano: 22 ožu 2017, 19:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2017, 14:26
Postovi: 1197
BBC s kruške pao. Analytics koristiš za svoje stanice, a ne za čitav web i usporedbe.

_________________
Djela su bitnija od rijeci.

Muslimanski SDP i Sejdo Komsic vode BiH u raspad. Njihov sam fan.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 379 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO