HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 02:13.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 92 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Nele Karajlić - ikona osamdesetih ili papak devedesetih?
PostPostano: 09 ožu 2015, 21:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23309
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
N1 Pressing. Sat vremena emisija, pa komu se da.


_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nele Karajlić - ikona osamdesetih ili papak devedesetih?
PostPostano: 10 ožu 2015, 11:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
JESTE LI VI ČETNIK!?!!?!?!?

Kad dovede gosta ****** ili ustašu, očekujem da ih pita, npr Dragana Čovića: Jeste li vi ustaša Dragane?!?!?! Ili dođe tako Bakir, a on pita JESTE LI VI VEHABIJA i ****** Bakire?

Sarajevski novinar, to nije zanimanje, to je dijagnoza...

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nele Karajlić - ikona osamdesetih ili papak devedesetih?
PostPostano: 10 ožu 2015, 11:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Dobar Nele, mentalno vitalan i brzo reagira.
Voditelj bezveze. Pripremio tih par pitanja i samo na njih mislio, uopće ne sluša gosta.

To je ta boljka i bošnjačko ludilo. "Sad ću ja njemu postaviti pitanje/tezu koja će obraniti 100% Bosnu". Oni jadni misle ako nekome verbalno spuste u TV studiju da su time nešto dobili. Sva borba im se i svela na to, lajanje.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nele Karajlić - ikona osamdesetih ili papak devedesetih?
PostPostano: 10 ožu 2015, 12:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
Dugo nisam slusao Neleta, pogotovo u ovakvim emisijama...

Prevazisao je ocekivanja, radi se o bistrom i visprenom tipu, zanimljivom sagovorniku od koga moze mnogo stvari da se cuje.

Na predhodnoj strani, ona uvodnicarka emisije na OBN-u... bruka i sramota, najprimitivnije novinarstvo koje se moze zamisliti, zenska proziva coveka kome nije ni do kolena, i to onako podlo da ne moze ni da odgovori... nije ni cudo sto je pobegao iz takvog Sarajeva, i nema nameru da se vraca, niti govori ugodne reci koje mahalasi hoce da cuju.

Ovaj klipan od novinara na N1... spremio je klasicnu dozu seherskog basibozuka, mislio je da ce sa time nesto da poentira... ali Nele ga je razmontirao toliko da je citav koncept emisije, a to je da se on predstavi kao neki izdajnik i prodana dusa...postao besmislen...

Lepo im je rekao...jel ste glasali 1990. za Aliju... i posle kukate otkud rat... to im ne dopire do svesti, niti ce ikad... u pravu je i kad kaze da je Sarajevo 80-ih bio istorijski ekces, da pre i posle toga je ono sto je uvek bio...

Procitao sam Neletovu knjigu pre par dana... zasluzuje svu paznju medija, i uspeh koji je napravio...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nele Karajlić - ikona osamdesetih ili papak devedesetih?
PostPostano: 10 ožu 2015, 15:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Metemma je napisao/la:
JESTE LI VI ČETNIK!?!!?!?!?

Kad dovede gosta ****** ili ustašu, očekujem da ih pita, npr Dragana Čovića: Jeste li vi ustaša Dragane?!?!?! Ili dođe tako Bakir, a on pita JESTE LI VI VEHABIJA i ****** Bakire?

Sarajevski novinar, to nije zanimanje, to je dijagnoza...


Srbima je ponos a ne uvreda biti četnik ne vidim u čemu je problem.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nele Karajlić - ikona osamdesetih ili papak devedesetih?
PostPostano: 10 ožu 2015, 15:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
korrisnik je napisao/la:
Metemma je napisao/la:
JESTE LI VI ČETNIK!?!!?!?!?

Kad dovede gosta ****** ili ustašu, očekujem da ih pita, npr Dragana Čovića: Jeste li vi ustaša Dragane?!?!?! Ili dođe tako Bakir, a on pita JESTE LI VI VEHABIJA i ****** Bakire?

Sarajevski novinar, to nije zanimanje, to je dijagnoza...


Srbima je ponos a ne uvreda biti četnik ne vidim u čemu je problem.


Naravno da ne vidiš.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nele Karajlić - ikona osamdesetih ili papak devedesetih?
PostPostano: 10 ožu 2015, 16:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
DzoniBG je napisao/la:
Dugo nisam slusao Neleta, pogotovo u ovakvim emisijama...

Prevazisao je ocekivanja, radi se o bistrom i visprenom tipu, zanimljivom sagovorniku od koga moze mnogo stvari da se cuje.

Na predhodnoj strani, ona uvodnicarka emisije na OBN-u... bruka i sramota, najprimitivnije novinarstvo koje se moze zamisliti, zenska proziva coveka kome nije ni do kolena, i to onako podlo da ne moze ni da odgovori... nije ni cudo sto je pobegao iz takvog Sarajeva, i nema nameru da se vraca, niti govori ugodne reci koje mahalasi hoce da cuju.

Ovaj klipan od novinara na N1... spremio je klasicnu dozu seherskog basibozuka, mislio je da ce sa time nesto da poentira... ali Nele ga je razmontirao toliko da je citav koncept emisije, a to je da se on predstavi kao neki izdajnik i prodana dusa...postao besmislen...

Lepo im je rekao...jel ste glasali 1990. za Aliju... i posle kukate otkud rat... to im ne dopire do svesti, niti ce ikad... u pravu je i kad kaze da je Sarajevo 80-ih bio istorijski ekces, da pre i posle toga je ono sto je uvek bio...

Procitao sam Neletovu knjigu pre par dana... zasluzuje svu paznju medija, i uspeh koji je napravio...


Morate se vi preseravati. Fulao je masu stvari. On nije sam "Nadrealisti" i rata bi bilo i sa Markovićem, jer su "Jugosloveni" postali jaka manjina 1991. Sa armijom i spremna na nasilje. Uostalom tako je i bilo.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nele Karajlić - ikona osamdesetih ili papak devedesetih?
PostPostano: 10 ožu 2015, 16:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23309
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Moram reći, da mi je u Pressingu Nele bio iznenađujuće dobar. Točno se vidi, koliko voditelj ima predrasuda, unaprijed stvorenih osuda i koliko je pristran u cijeloj priči, a Nele je to dobro iznio, da je čak prosječnom neutralnom gledatelju pokupio simpatije.

Konačno je i demistificirao okolnosti pjesme Ko ne voli Radovana... i da je pjesma napravljena u šaljivom tonu.

I definitivno je s pravom stalno nabijao na nos voditelju, da Sarajevo više nije tolerantno i da više nikako ne podnosi drugačije mišljenje.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nele Karajlić - ikona osamdesetih ili papak devedesetih?
PostPostano: 10 ožu 2015, 16:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10157
Lokacija: Banja Luka
Sarajlije , i Muslimani uopste , rade veliku istorijsku gresku sto ne slusaju doktora , diagnozu koju im je postavio i lijek koji trebaju popiti .

Ipak , mislim da je i doktoru sad postalo jasno , da je kasno . Odavno je oboljenje iz akutne faze preslo u hronicno .
Jedna od posledica te njihove teske bolesti najvjerovatnije ce biti ''exiranje'' BiH .
Pa cemo u buducnosti osim Ex JU pominjati i EX BiH .

Ostaje nada da ce hropac mucenice biti kratak i bez krvi..

PS.
Izmedju ostalog , htjeli ne htjeli , zbog te njihove bolesti , i vi Hrvati ste natjerani da razmisljate o BiH isto ko i mi . Ne ostavljaju vam ni mrvu manevra.

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nele Karajlić - ikona osamdesetih ili papak devedesetih?
PostPostano: 13 ožu 2016, 14:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23309
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Baš koliko Srba se vratilo u Sarajevo (ne u Lukavicu) poslije 2000.?

Citat:
“Ideal je zasjenio žrtvu i pokrenuo postdejtonski egzodus sarajevskih Srba, zarad mira i ostvarenja sna, za stvaranje Republike Srpske”, moto je pod kojim je prvi put u Bijeljini obilježena godišnjica egzodusa 120.000 Srba s područja Sarajeva 1996. godine. Na Akademiji u režiji Dragana Elčića, koji je i sam sudionik egzodusa, u Centru za kulturu “Semberija” prikazani su dijelovi Elčićevog dokumentarnog filma o ovom “putu suza” na koji su Srbi ponijeli i svoje mrtve. O egzodusu koji su proživjeli svjedočili su srpske književnik Rajko Petrov Nogo i Nenad Janković, poznatiji kao Nele Karajlić, au programu su nastupili zborovi, balet i glazbeni umjetnici.

“Nijedan Srbin nije se vratio u Sarajevo
, a od potpisivanja Dejtonskog sporazuma i prestanka ratnih operacija do danas SAD su promijenile tri predsjednika, Rusija se vratila među svjetske sile, Indija je narasla na milijardu stanovnika, Novak Đoković je postao najbolji sportaš svijeta, izmišljen je mobitel, crnac je postao najbolji golfer, bijelac najveći reper, Beograd je bio glavni grad tri različite države, a ja sam imao tisuću koncerata u preko 40 zemalja svijeta “, rekao je Karajlić.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nele Karajlić - ikona osamdesetih ili papak devedesetih?
PostPostano: 13 ožu 2016, 17:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6116
DzoniBG je napisao/la:
Dugo nisam slusao Neleta, pogotovo u ovakvim emisijama...

Prevazisao je ocekivanja, radi se o bistrom i visprenom tipu, zanimljivom sagovorniku od koga moze mnogo stvari da se cuje.

Lepo im je rekao...jel ste glasali 1990. za Aliju... i posle kukate otkud rat... to im ne dopire do svesti, niti ce ikad... u pravu je i kad kaze da je Sarajevo 80-ih bio istorijski ekces, da pre i posle toga je ono sto je uvek bio...

Procitao sam Neletovu knjigu pre par dana... zasluzuje svu paznju medija, i uspeh koji je napravio...



Nele mi je uvijek bio drag jer je inteligentan, interesantnan, ima dobar humor i realno bez njega TLN ne bi vrijedila ništa.
Međutim da je tako inteligentan čovjek ,koji je vidio svijeta, izjavio ovakvu glupost je nevjerovatno. Znači Nele otvoreno govori da je uzrok rata biranje Alije, to podrazumjeva i Tuđmana i slične, Nele granatiranje i opsadu sarajeva opravdava biranjem Alije, to ne samo da je suludo, šovinistički prema Bošnjacima, skandalozno prema demokraciji, nepojmljivo da itko izajvljuje danas, nego je to i čisti šovinizam prema Srbima, dakle Bošnjcima uzima pravo da biraju koga oni žele i ko je njima po volji jer se taj ne sviđa Srbima i nije za Jugoslaviju, a što je onda dovelo do rata, opsade, zločina...a na što je on na vrijeme upozoravao jer je znao kakvi su Srbi i da će oni u slučaju pogrešnog muslimanskog biranja započeti rat i činiti zločine, čime je primarna krivnja za srpske zločine ustvari muslimanska jer su pogrešno birali, a na vrijeme su bili upozoreni kakvi su Srbi.

Dakle Nele se ovime žešće isprovaljivao, ali mutavi voditelj mu ne zna udariti kontru pa Nele ispde u pravu, kao i u slučaju jeftinog demistificiranja Ode Radovanu, kao to je pjesma, nije to...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nele Karajlić - ikona osamdesetih ili papak devedesetih?
PostPostano: 13 ožu 2016, 23:28 
Offline

Pridružen/a: 13 ožu 2016, 22:51
Postovi: 16
Nigdje vise traga onoj sarmantnoj i samoizvirucoj duhovini. Samo bahatost, nadmenost i prepotencija izvire iz ovog covjeka. :yawn


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nele Karajlić - ikona osamdesetih ili papak devedesetih?
PostPostano: 05 lis 2016, 09:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23309
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Intervju s Neletom. Nisam zano da je izgubio BH državljanstvo, iako je rođen u Sarajevu. Nije imao pravo glasovati na referendumu u RS-u. :zubati

Citat:
Još u “Nadrealistima” dr Nele Karajlić je sa svojom sarajevskom rajom predvidio raspad Jugoslavije, rat u Bosni i Hercegovini, krah Europske unije, strance koji nas prvo posvađaju, pa mire, da bi nas, na kraju, okupirali.

Karajlić je dao intervju za srbijanske Novosti:

Nele, hoće li biti rata?

– Ne vjerujem. Oni koji podmeću plamenove rata sada imaju preča posla.

Što se to onda događa sada među “Složna braća”? Otkud ponovo toliki izljevi mržnje?

– Kažu da su emocije najjače između onih koji su bliski. To pravilo vrijedi i među narodima. I oni se nekad vole, a nekad mrze. Osjećanja je teško objasniti, zato i jesu nepredvidiva. U ovom momentu među balkanskim narodima vlada mržnja. Ali, koliko vidim, ta mržnja se kreće samo u jednom smjeru. Prema Srbima. Nisam osjetio da u Srbiji neko pridaje toliku važnost Hrvatima ili Bošnjacima. Tek poneki zalutali akter iz devedesetih.Jednostavno, Srbima Hrvati i Bošnjaci nisu više zanimljivi. Otuda, za razliku od Hrvatske i Bosne, ovdje se izbori ne dobivaju mržnjom prema bivšoj braći.

Zašto onda, slično kao i početkom devedesetih, međunarodna zajednica apelira na sve strane zapadnog Balkana da smire strasti? Ponovo glume plave šljemove?

– To mi je zaista komično jer jedna strana ni riječ nije progovorila, a ona druga je upotrijebila sav raspoloživi arsenal uvreda, uključujući prijetnju ratom. Opet, ako čovjek hoće nepristrano shvatiti usud balkanskih naroda, zaključit da oni teško mogu živjeti u istoj državnoj zajednici, ali kad su odvojeni, oni su bespomoćni, siromašni, opljačkani i bez ikakvog autoriteta.

Rekli ste da je referendum u Republici Srpskoj – borba za slobodu. Da li je u ovom trenutku bilo mudro ulaziti u tu borbu? Kakve će biti posljedice? Može li opstati RS?


– Republika Srpska je jedina politička forma koja Srbima u Bosni i Hercegovini jamči opstanak na tlu na kome žive vjekovima. Toga su svjesni svi, i oni Srbi koji gaje naklonost prema Bošnjacima i Hrvatima, ali i oni koji misle da ih bez RS čeka samo Jasenovac. Otuda je referendum prošao uspješno.

Kakve će biti posljedice tog novog izjašnjavanja građana? Prijeti li napad na sami osptanak RS?

– Uspjeh referenduma jamči opstanak RS. Ali, povijest krije nova iznenađenja već na sljedećoj krivini. Kao i na svim neuralgičnim dijelovima na planeti, tako ni ovdje nema “konačnog rješenja”. I bolje da je tako! Znamo kako su prolazili oni kojima je “konačno rješenje” bio krajnji cilj.

Je li vam žao što kao Srbin, a sada Beograđanin iz BiH, niste imali pravo glasati na referendumu?

– Naravno da mi je žao, ali, računam, oni to mogu završiti i bez mene. Osim toga, ne osjećam ja potrebu za Srpsku zato što sam Srbin, a, pravo da ti kažem, i nisam neki Srbin, već zbog silne nepravde koja je učinjena ovom narodu, a koju sam osjetio na vlastitoj koži. Ispravkom te nepravde dobiće svi. I mi, ali i oni koji su nam je učinili. Put ka međusobnom povjerenju i jeste put ispravljanja nepravdi … To, međutim, ne može učiniti ni “međunarodna zajednica”, ni Haški tribunal, niti itko izvan ovoga tla. To možemo učiniti samo mi kojima je ova zemlja kuća u kojoj živimo.

Ako ne vjerujete da smo velikim silama opet interesantni za neki novi rat, što im je onda krajnji cilj? Zar nismo svi u regiji dovoljno osiromašeni, rasprodati, okupirani, prevareni?

– Kao što rekoh, ne vjerujem da smo im mi više na tapetu. Imaju preča posla. Ali, hajmo, korak dalje. Sve sam bliže mišljenju da je Jugoslaviju razorio mister Profit, kao nadbiće i glavni pokretač ratnih procesa u vremenu u kojem živimo. Zamislimo da je Jugoslavija bila zastarjela ruinirana tvornica puna gubitaka i krezubih radnika.Mister Profit problemu prilazi krajnje pragmatično. Izračunava što mu je najjeftinije uraditi s tom tvornicom. A svaki poduzetnik će vam reći isto. Rasturiti je, razvaliti, sravniti sa zemljom, pa na njenom mjestu napraviti šest malih fabričice pod svojom kontrolom. To razmišljanje je bilo osnovni motiv svima koji su sudjelovali u razaranju Jugoslavije, od Europe do Amerike. Naravno, tvornicu je bilo lako razoriti jer su radnici koji su je napravili bili bijesni jedni na druge i puni jeda. Ali i da nisu, našao bi se netko tko bi to uradio umjesto njih.

Jeste li knjigom “Fajront u Sarajevu” definitivno raskrstili s tim gradom?

– Raskrstio sam i prije “fajront”. Sa “fajront” sam samo želio da negdje ostane zabilježeno kakvo je čudo bio taj grad. I danas će Sarajevo imati pisce kao što je imalo i nekada, samo se bojim da neće imati o čemu pisati.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nele Karajlić - ikona osamdesetih ili papak devedesetih?
PostPostano: 06 lis 2016, 06:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Tipicni srbosloven (to su oni koji su za Jugu ali zna se pod cijom kontrolom) a oni su ubjedljivo najgora sorta. 100 puta gori od normalnog Srbina koji se ne krije iza nekih folova sa pocetka 90-tih, tipa ja sam za Jugu a tamo glasuje za SDS, nego zivi u realnosti.
Ili mnogih koji danas kukaju za Jugom a u zaglavlju slika Draze Mihailovica ili Popa Djujica

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nele Karajlić - ikona osamdesetih ili papak devedesetih?
PostPostano: 06 lis 2016, 07:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 14:42
Postovi: 8179
Lokacija: Na rubu egzistencije
DzoniBG je napisao/la:
u pravu je i kad kaze da je Sarajevo 80-ih bio istorijski ekces, da pre i posle toga je ono sto je uvek bio...


kad bi se i prihvatila ta teza trebalo bi definirati koliko u prošlost je to bilo prije. koja je to razlika između sarajeva iz '70-ih ili '60-ih?

ako bi se išlo dovoljno dugo da se zanemare traume "bratstva i jedinstva" nitko ne bi bio živ da nam opiše taj duh vremena, a i tada bi to bilo samo nečije osobno mišljenje.

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nele Karajlić - ikona osamdesetih ili papak devedesetih?
PostPostano: 09 lis 2016, 14:00 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 13:47
Postovi: 3605
Tulkas je napisao/la:
Tipicni srbosloven (to su oni koji su za Jugu ali zna se pod cijom kontrolom) a oni su ubjedljivo najgora sorta. 100 puta gori od normalnog Srbina koji se ne krije iza nekih folova sa pocetka 90-tih, tipa ja sam za Jugu a tamo glasuje za SDS, nego zivi u realnosti.
Ili mnogih koji danas kukaju za Jugom a u zaglavlju slika Draze Mihailovica ili Popa Djujica



Nele uopste vise ne fura nikakvu jugonostalgiju.

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nele Karajlić - ikona osamdesetih ili papak devedesetih?
PostPostano: 08 ruj 2017, 21:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 92 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 32 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO