HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 09:28.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Provjera brzine interneta (speedtest.net)
PostPostano: 13 stu 2017, 17:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Koliko je brza vasa internet veza?

Obavite jednostavan test na speedtest.net i objavite nam vase rezultate tekstualno ili preko slike koju mozete napraviti putem nekog screen capture programa dostupnog za download i instalaciju ili direktno putem nekog websajta ili mobilne aplikacije koja posjeduje tu funkciju.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Provjera brzine interneta (speedtest.net)
PostPostano: 13 stu 2017, 18:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Meni je ovaj speedtest ima neku grešku ili je do mog provajdera.

Ja sam pre godinu dana imamo 10mb/s brzinu downloada , i onda sam uzeo jači paket gde je brzina 60mb/s , i to se najbolje vidi kad skidaš preko torrenta.

Ali sad videvši tvoju temu ja proverim i piše mi 13mb/s , i pošto me to zbunilo krenuo sam proveriti kodinformativne službe SBB-a , ali svi operateri zauzeti.
I pošto ne mogu bar večeras proveriti diretkno kod operatera , onda sam samo stavio neki film da seskida preko torrenta ,i tamo mi pokazuje brzinu skidanja u gotovo punoj brzini od 5mb/s , a vamo na speedtestu mi piše da mi je brzina 13mb/s.
[img]
http://beta.speedtest.net/result/6790264793.png[/img]

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Provjera brzine interneta (speedtest.net)
PostPostano: 13 stu 2017, 18:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Za Torrent znam da brzina zavisi od seedovanja tako da taj dio je do Torrenta, dok za ovaj vezan za provajdera provjeri lokaciju na kojoj si zapoceo test. Mora biti ista tvom mjestu gdje si ti. Ako i dalje imas sporiji internet od deklarisanog u paketu, sve ispod 50 posto od brzine je da kazem zabrinjavajuce posto kablovski operateri su u obavezi da isporuce internet brzine minimalno 50 odsto od date brzine, a 100 odsto je maksimalno, kod ADSL-a je minimum 60 odsto do maksimalno 100 odsto, a kod wirelessa je do 50 odsto, a ako saobracaj nije zagusen onda do 100 odsto.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Provjera brzine interneta (speedtest.net)
PostPostano: 13 stu 2017, 19:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Vladimir RUS je napisao/la:
Za Torrent znam da brzina zavisi od seedovanja tako da taj dio je do Torrenta, dok za ovaj vezan za provajdera provjeri lokaciju na kojoj si zapoceo test. Mora biti ista tvom mjestu gdje si ti. Ako i dalje imas sporiji internet od deklarisanog u paketu, sve ispod 50 posto od brzine je da kazem zabrinjavajuce posto kablovski operateri su u obavezi da isporuce internet brzine minimalno 50 odsto od date brzine, a 100 odsto je maksimalno, kod ADSL-a je minimum 60 odsto do maksimalno 100 odsto, a kod wirelessa je do 50 odsto, a ako saobracaj nije zagusen onda do 100 odsto.


Nisi pročitao moj post sa razumevanjem.

Meni na speedtestu piše 12mb/s , a imam paket od 60mb/s , i ja sam svestan da retko išta ide punom brzinom.
Ali sam odmah otišao na torrent i skinuo pre 20 minuta film Valerian...i brzina torrenta je dostizala 5mb/s uz prosečan broj seedova peerova što odgovara mom paketu od 60mb/s , a to znači da je nemoguće uz izmerenu brzinu na speedtestu od 12mb/s imati 5mb/s na torrentu , već bi torrent bio brz maksimalno 1mb/s.
Jel me sad kontaš da nešto tu ne štima. :neznam

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Provjera brzine interneta (speedtest.net)
PostPostano: 13 stu 2017, 19:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58279
Lokacija: DAZP HQ
slika

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Provjera brzine interneta (speedtest.net)
PostPostano: 13 stu 2017, 20:36 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35611
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Torrent ti nije relevantan jer nikada ne možeš povući full speed, jedino na privatnim torrent trackerima.
Speed test ti je gotovo sigurno točan, probaj s najbližim serverom.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Provjera brzine interneta (speedtest.net)
PostPostano: 13 stu 2017, 21:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
daramo je napisao/la:
Torrent ti nije relevantan jer nikada ne možeš povući full speed, jedino na privatnim torrent trackerima.
Speed test ti je gotovo sigurno točan, probaj s najbližim serverom.


Možda pišem na kineskom ada toga nisam svetan

Lepo sam napisao da mi na speedtestu kaže da je 12mb/s brzina protoka što bi značilo da bi mi maksimalna brzina na torrentu bila 1,2mb/s , dok meni torrent piči na 5mb/s , kontaš sad??

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Provjera brzine interneta (speedtest.net)
PostPostano: 14 stu 2017, 18:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
daramo je napisao/la:
Torrent ti nije relevantan jer nikada ne možeš povući full speed, jedino na privatnim torrent trackerima.
Speed test ti je gotovo sigurno točan, probaj s najbližim serverom.


Normalno da možeš. Od 10 puta kod mene to najmanje 9 puta. Zahvaljujući "Facebook" tupanima koji ne znaju da se torrent client mora, i može, konfigurirati da ograniči upload.
Što ti čudno. Ako nije dirao opcije torrent clienta kad se sa njim spojiš normalno da mu pocuclaš kompletnu vezu dostupnu. Minus to već što on/ona surfa ili gleda Youtube videa, šta li već rade.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Provjera brzine interneta (speedtest.net)
PostPostano: 14 stu 2017, 18:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lis 2009, 17:44
Postovi: 8100
joe enter je napisao/la:

Meni na speedtestu piše 12mb/s , a imam paket od 60mb/s , i ja sam svestan da retko išta ide punom brzinom.
Ali sam odmah otišao na torrent i skinuo pre 20 minuta film Valerian...i brzina torrenta je dostizala 5mb/s uz prosečan broj seedova peerova što odgovara mom paketu od 60mb/s , a to znači da je nemoguće uz izmerenu brzinu na speedtestu od 12mb/s imati 5mb/s na torrentu , već bi torrent bio brz maksimalno 1mb/s.
Jel me sad kontaš da nešto tu ne štima. :neznam


Gledaš to sranje od filma?


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO