HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 10:43.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 346 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Bitcoin
PostPostano: 09 sij 2018, 18:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58279
Lokacija: DAZP HQ
Vladimir RUS je napisao/la:
Kako si rijesio struju tj. dobio istu za dz? Je li spomocu kineskih solarnih panela ili preko komsijinog prikljucka za struju? :zubati


preko jedne javne veće zgrade koja ajmo reći ima veze s Eurom u rukometu, a nije u Zagrebu. :zubati

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitcoin
PostPostano: 09 sij 2018, 20:16 
Offline

Pridružen/a: 03 ruj 2009, 00:51
Postovi: 802
Zajebao sam se sto sam prodao 13 Ethera prošli mjesec. Preriskantno bilo, financijski roller coaster, pa sam izašao i realizirao neki sitni gubitak.

Pa iz pokajanja sada ponovno uložio duplo manje, od čega sam kupio 4 po skupljoj cijeni, koja je ipak poslije toga porasla. :zubati

Zaradio sam sveukupno, ali daleko manje nego da sam držao. Ako padne opet na 700 kupujem još negdje za 5k $, to bi bilo dodatnih 7 komada.

Da sada padne na 700, imao bih pomiješane emocije: imao bih gubitak na ova 4 coina na koja sam spao, ali bih bio uzbudjen da imam priliku ispraviti prijašnju pogrešku. :zubati Skoro da navijam da cijena padne, iako posjedujem ETH. Jer nemam ih koliko bi htio, a sada imam osjećaj da je precijenjeno. Možda je vrijeme prodati i čekati da padne. Ali nitko ne garantira da ćeš dočekati i možda propustiš neke lude rastove dok spavaš a Kinezi trguju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitcoin
PostPostano: 09 sij 2018, 21:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58279
Lokacija: DAZP HQ
koji dio portfelja stavljaš u kriptovalute, odnosno planiraš eventualno uložiti?

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitcoin
PostPostano: 09 sij 2018, 21:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6079
Dajte ljudi u ovo se ne smije uloziti vise od iznosa koji ste spremni potrositi u kasinu.
Jer kad nesto kupujes moras znati na cemu se temelji vrijednost robe koju kupujes.
Iz cega proizilazi vrijednost bc?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitcoin
PostPostano: 09 sij 2018, 22:06 
Offline

Pridružen/a: 03 ruj 2009, 00:51
Postovi: 802
dudu je napisao/la:
koji dio portfelja stavljaš u kriptovalute, odnosno planiraš eventualno uložiti?


Manje od 5%.

Ali ako samo od sebe naraste na tipa 20% vrijednosti portfelja neću vaditi. Halalit ću ako ode na 0 ali neka raste ako hoće da raste.

Kriptovalute nisu korelirane skoro s ničim, zato su zanimljive.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitcoin
PostPostano: 09 sij 2018, 22:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Nije bas da su sa skoro nicim. Jesu sa parama ulagaca, a to je u svijetu investicija sve. :)

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitcoin
PostPostano: 09 sij 2018, 22:21 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35611
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Ovo je bilo zanimljivo dok su čak i veliki online servisi počeli nuditi plaćanje njima, danas ili sutra ne vidim neku stvarnu vrijednost da se mogu iskoristiti, ali opet tko će ga znati, sve to rulet.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitcoin
PostPostano: 09 sij 2018, 22:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6079
Pare investitora su zaista sve u tom svijetu, ali se mora gledati na dugorocnu odrzivost investicije. Ako se vrijedednost proizvoda ne moze ni s cim povezati niti obrazloziti , osim samim prilivom novih investicija, onda je to lanac srece, cemu nuzno mora doci kraj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitcoin
PostPostano: 09 sij 2018, 22:25 
Offline

Pridružen/a: 03 ruj 2009, 00:51
Postovi: 802
Vladimir RUS je napisao/la:
Nije bas da su sa skoro nicim. Jesu sa parama ulagaca, a to je u svijetu investicija sve. :)


“Pare ulagača u kriptovalute” nisu financijski proizvod kojim se trguje. Njihov dolar/euro je isti kao i svačiji, i za sada čini sićušni postotak ukupne mase Fiat valute. U principu bi dolar/euro trebao biti negativno koreliran s alternativnim valutama, ali količina regularnog novca je toliko ogromna da je utjecaj kriptovaluta na tečaj dolara zanemariv. Dakle korelacija je danas 0.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitcoin
PostPostano: 09 sij 2018, 22:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58279
Lokacija: DAZP HQ
kriptovalute imaju veliku perspektivu, ali špekulativni je dio zapravo pogoditi koja od svih tih kriptovaluta ima budućnost, a neke od njih i veliku budućnost.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitcoin
PostPostano: 09 sij 2018, 22:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6079
Ako neka ima buducnost to je bitcoin, ali se buducnost odnsno vrijednost mora temeljiti na necemu.
Na cemu se temelji vriiednist bc, osim na ljudima koji vjeruju da ce bc jos rasti?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitcoin
PostPostano: 09 sij 2018, 22:33 
Offline

Pridružen/a: 03 ruj 2009, 00:51
Postovi: 802
zaba1111 je napisao/la:
Pare investitora su zaista sve u tom svijetu, ali se mora gledati na dugorocnu odrzivost investicije. Ako se vrijedednost proizvoda ne moze ni s cim povezati niti obrazloziti , osim samim prilivom novih investicija, onda je to lanac srece, cemu nuzno mora doci kraj.


S čime se može vrijednost fiat novca obrazložiti i povezati? Znamo sto se dogadja kad nestane vjera u odredjenu fiat valutu: hiperinflacija odnosno uništenje njene vrijednosti.

Pa mora postojat neki rizik za toliki ogromni povijesni rast. Ne mozes ocekivat da postoji stvar koja je povijesno rasla 10 puta godišnje a da nema velikog rizika. Svi su svjesni rizika, neki spekuliraju (da udju, i izadju), dok neki vjeruju da bi koncept mogao zazivjeti.

nije sigurno sto će biti s kriptovalutama. Neke će sigurno propasti, neke mozda ostanu. Možda se jednom stabiliziraju. Tradicija polako raste, kao i krug podržavatelja decentralizirane razmjene vrijednosti. Kriminalci koriste. Kinezi prebacuju pare izmedju USA i Kine. Utaja poreza. Anonimnost ogromnih transakcija. A svemu je formalnost i legitimitet dala i jedna od glavnih burzi u SAD, koja je počela praviti i izlistavati derivate na Bitcoin.

Uostalom, i iza fiat novca nikakva vrijednost ne stoji, kao ni iza 90% vrijednosti zlata. Da samo industrija koristi zlato ili platinu cijena bi im bila 10 puta manja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitcoin
PostPostano: 09 sij 2018, 22:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6079
Ja nisam strucnjak pa ne mogu tumaciti vrijednost realnog novca, a inace znam koliko je monetarna politika komplicirana tema da ju ni mnogi ozbiljni ekonomksti ne razumiju., ali vrijednost novac predpostavljam crpi u drzavnim dobrima, imovini, ekonomiji, kreditima, zalozima, monetarnom sustavu, samoj drzavi... dok se vrijednost bc temelji iskljucivo na vjeri u dodatni rast, osim u dijelu pranja novca i ilegalne trgovine.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitcoin
PostPostano: 09 sij 2018, 22:44 
Offline

Pridružen/a: 03 ruj 2009, 00:51
Postovi: 802
Netko velik (ili vise igrača) se stalno seli iz Bitcoina u Ethereum. Ali paze da to ne urade prenaglo. Kurs ETH/BTC upravo u ovom trenutku bilježi skok.

Kad god ETH/BTC neobjašnjivo skoči, to je zato sto se netko migrira. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitcoin
PostPostano: 09 sij 2018, 22:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6079
A koji je razlog migracije, osim iskljucivo spekulacije? Nije da tvrdim bilo sto, ali u ovome svemu nema nista opipljivo, a prema tome ni odrzivo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitcoin
PostPostano: 09 sij 2018, 22:53 
Offline

Pridružen/a: 03 ruj 2009, 00:51
Postovi: 802
Pa naravno da svi spekuliraju, ili se klade na smjer.

Na kripto tržištu nemaš zaštitu igrača od strane regulatorne agencije (HANFA u RH, SEC u USA) koja se brine da spriječi slučajeve “market movinga” ilitiga manipulacije marketom. Na tržištu dionca za takvo sto ideš u zatvor. Bitcoin burze nisu zakonski regulirane, jer nisu pod ingerencijom nijedne vlade na svijetu. Ipak, da bi pojačale povjerenje investitora, same na svoju ruku uvode neke regulacije, jer im je interes da koncept opstane, vlasnici burzi zaradjuju na transakcijama.

Na kripto burzama je ipak poprilično divlji zapad. Ponekad prekinu trgovanje ako vide nešto čudno.

Sve je to dio rizika kojeg su igrači svjesni. Prihvaćaju svjesno taj rizik.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitcoin
PostPostano: 09 sij 2018, 22:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58279
Lokacija: DAZP HQ
mining nije loš, osim kompjutera i struje nemaš drugog uloga, pa onda s dobijenim možeš trgovati.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitcoin
PostPostano: 09 sij 2018, 23:01 
Offline

Pridružen/a: 03 ruj 2009, 00:51
Postovi: 802
dudu je napisao/la:
mining nije loš, osim kompjutera i struje nemaš drugog uloga, pa onda s dobijenim možeš trgovati.


Čitao sam za ETh barem da se mining sada ne isplati. Vise struje troši nego sto majna. Ali to je bilo prije par mjeseci. Koliki je element sreće u miningu? Je li mozes mineati samo 1 cijeli coin?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitcoin
PostPostano: 09 sij 2018, 23:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6079
Dobro slobodno teziste nije problem, ali opet se vracamo na pocetak, na cemu se temelji vrijednost proizovda koji kupujes osim na spekulacija da "to ce jos rasti" ? Ako.je samo to, onda je krah neizbjezan kad tad, vjerovatno brzo obzirom na masovnost.
Recimo da bc vrijednost temelji na ilegalnoj trgovini, a onda se i vriiednost takvog necega moze procjenjivati, ali koliko cujem trzisna kapitalizacija kripto valuta je to odavno prerasla.
Medjutim sto je problem, to sto vecina ulagaca vriiednost ne temelji na bilo cemu osim spekulaciji, a to je neodrzivo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitcoin
PostPostano: 09 sij 2018, 23:03 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35611
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
dudu je napisao/la:
mining nije loš, osim kompjutera i struje nemaš drugog uloga, pa onda s dobijenim možeš trgovati.


Jest kad se prikačiš na državnu struju :zubati

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitcoin
PostPostano: 09 sij 2018, 23:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68263
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Komično je da se tolika količina computing power u svijetu troši na beskorisni račun i rješavanje jednadžbi za Bitcoin.

Bolje bi bilo da računaju nešto korisno npr protein folding probleme (korist: medicina), i da za svaki dobiješ po 1 coin.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitcoin
PostPostano: 09 sij 2018, 23:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68263
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
daramo je napisao/la:
dudu je napisao/la:
mining nije loš, osim kompjutera i struje nemaš drugog uloga, pa onda s dobijenim možeš trgovati.


Jest kad se prikačiš na državnu struju :zubati


Romi će poceti minea-t. :zubati

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitcoin
PostPostano: 09 sij 2018, 23:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58279
Lokacija: DAZP HQ
Leonardo Da Vinci je napisao/la:
dudu je napisao/la:
mining nije loš, osim kompjutera i struje nemaš drugog uloga, pa onda s dobijenim možeš trgovati.


Čitao sam za ETh barem sa se mining sada ne isplati. Vise struje troši nego sto majna. Koliki je element sreće u miningu? Je li mozes mineati samo 1 cijeli coin?


nemam pojma, nećemo mineat ETh koliko sam razumio, nego neke druge da bi pak kupovali neke treće, prije svega ripple kojeg banke koriste za transakcije i koji ima najbrži rast. struja nam je gratis, u tome je sreća. :zubati

inače, ekipa iz Zagreba svaki dan ide u Sloveniju po cash na bankomate preko Dinersa. kako skoro nijedna država EU (osim Švedske) nije regulirala porez na dobit od kriptovaluta preporuke EU komisije su da se onda naplaćuje 12% po švedskom modelu, međutim ima neka shema da ako novac dižeš preko kreditne kartice u stranoj zemlji nema poreza, novac je službeno untrackable. dnevni limit za dizanje je do 2 tisuće eura. kasnim oko 6 mjeseci, dosad sam s 20 tisuća kuna uloga mogao izvući 240 tisuća, sad računam da ću za 4 mjeseca vratiti ulog od 700 eura (trenutni ulog), a onda početi evenutalno zarađivati.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitcoin
PostPostano: 09 sij 2018, 23:09 
Offline

Pridružen/a: 03 ruj 2009, 00:51
Postovi: 802
Na mojoj burzi neki igrač prodaje ogromnu količinu Ethereuma za 1245.

Dok se on ne makne, cijena ne može rasti.

Barikada, blokada. :zubati

Ali topi se pomalo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitcoin
PostPostano: 09 sij 2018, 23:12 
Offline

Pridružen/a: 03 ruj 2009, 00:51
Postovi: 802
Evo probili su ga, i cijena se odapela u vis ko s praćkom.

Uskoro treba prodati pazar, ili čim počne padati, stogod prije od to dvoje. :zubati

Zaradih 500 eurića danas, i kako se onda ne navući na ovo špekuliranje, gatanje, kockanje, nagadjanje i pogadjanje.

Sto je najgore, pamtiš uglavnom dobitke a manje gubitke, tako sa cijelo vrijeme misliš da si pametniji od prosjeka. Ali svi kazu da imaju taj osjećaj. Doduše, skoro svi su i dobijali do sada. :zubati

Ali kao sto rekoh, sicusni dio ustedjevine (par %) mi je u ovome, pa me boli k za dnevno kretanje, moji živci mogu izdržati i dnevne padove od 50%.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 346 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: iprodano i 9 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO