HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 16 tra 2024, 18:32.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 54 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: ABA liga
PostPostano: 18 sij 2016, 21:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6862
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Pratim ja sad ovaj završetak lige,otkad sam vidio stanje na ljestvici;kao što vidiš vrlo je uzbudljivo.
Prva 4 će biti učesnici play-offa,a svi ostali se bore za ostanak,dosada je bilo da samo jedna ekipa ispada. :neznam Svaka utakmica praktično odlučuje o nečemu. :biceovodobro


Navodno će se dogodine smanjiti na 12 timova,a vodi se borba sa francuskom,njemačkom i talijanskom ligom čini mi se za mjesto u Euroligi dogodine, i ubuduće.
Trebalo bi i dalje biti jedno mjesto zagarantirano ,prvom na ljestvici nakon regularnog dijela,a drugo će biti finalist.

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ABA liga
PostPostano: 20 vel 2016, 19:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2014, 09:58
Postovi: 2352
Lokacija: Република Српска/Republika Srpska
Citat:
Đilas: Konfuzija sa Evroligom možda pomera završnicu ABA lige

http://www.rts.rs/page/sport/sr/story/3 ... +lige.html


Ako ABA liga prezivi ovu godinu, sledi joj jacanje pod pokroviteljstvom, ili FIBA i ULEB (teze ce doci do pomirenja).
Hrvatski i slovenacki savez prizeljkuju raspad (mada mislim da je to misljenje i u srpskom savezu), ali se boje reakcije krovnih organizacija. Savezi Slovenije i Hrvatske su vec uputili dopise FIBI da bi zeljeli prolaz u tu Evroligu kroz nacionalna prvenstva.

_________________
Za dobar zivot nije rodjen svako


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ABA liga
PostPostano: 05 ožu 2016, 12:53 
Offline

Pridružen/a: 01 kol 2012, 21:46
Postovi: 6
da, upravo i ja listam sportske vesti dana i vidim da status ABA lige je 'malo cudan' a i neke opet 'cudne' ponude od Evrolige
Ponuda glasi – šampion ide u Evroligu, a naredna tri na tabeli odnosno učesnici plej-ofa u Evrokup i to u naredne tri sezone. Sada je na ABA ligi da se izjasni o tome i donese konačnu odluku.
http://kosarka.hotsport.rs/2016/03/03/nije-sve-gotovo-evroliga-trazi-garancije-ako-ne-budu-ispunjene-moguca-potpuna-eliminacija/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ABA liga
PostPostano: 14 ožu 2018, 21:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2014, 09:58
Postovi: 2352
Lokacija: Република Српска/Republika Srpska
Od sezone 2018/2019 društvo najboljih klubova regiona činiće kao i do sada 12 timova, ali će istovremeno biti ukinut "nacionalni ključ" i ekipe će se rangirati samo po učinku u dve lige pod okriljem ABA.

To praktično znači da put do elite dolazi isključivo osvajanjem Druge ABA lige.

Po usvojenom kriterijumu, u sezoni 2018/2019 u Prvoj ABA ligi učestvovaće: Budućnost, Cedevita, Cibona, Crvena zvezda, FMP, Igokea, Mega Bemaks, Mornar, Partizan, Olimpija, Zadar i šampion Druge ABA lige (pobednik fajnal-fora u Čačku).

_________________
Za dobar zivot nije rodjen svako


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ABA liga
PostPostano: 16 ožu 2018, 08:10 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
Dakle, događa se ono što su protivnici regionalne lige sa početka 2000ih govorili. Nacionalna liga propada i marginalizira se u korist Srbo dominirajuće regionalne. Ovim je konačan čavao na hr košarku stavljena.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ABA liga
PostPostano: 27 ožu 2018, 21:01 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3886
Ne pratim previše košarku, ali tvoj post je baš primjer luzerskog hrvatskog mentaliteta. Znači Srbi su bolji i ajmo sad mi napustiti tu ligu i igrati ligu svojeg dnevnog boravka. A kod Srba košarka nikad popularnija i dvorane su pune.
Možda bi bilo najbolje izmisliti neki sport gdje oba protivnika pobijede pa da mi to igramo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ABA liga
PostPostano: 27 ožu 2018, 21:15 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
Pa u biti je suprotno. Naši ti popuštaju Srbima oko uvjeta igranja Aba lige i doslovno se ponašaju ko kmetovi. Tako prije 2-3 godina beogradski navijači su bacali upaljače na igrače Zadar tijekom jedne utakmice u Bg.

Kakva je bila reakcija naših? Jesu li protestirali? Nisu nego je Aba donijela odluku da svi posjetitelji tijekom Aba utakmice ma gdje dok se igralo ne smiju uvoditi upaljače. Tako da ja sam morao tada baciti svoj upaljač prije ulaska u dvoranu prije početka jedne utakmice. Meni kao posjetitelji koji je tada kako tako pratio tu ligu je bilo poniženje.

Uzevši to u obzir. Luzerski mentalitet pokazuje te vi koji kvalitetu i resurse trošite na održavanje srpsko dominirajuće regionalne lige umjesto da se ti resursi troše za razvitak domaće hrvatske klupske košarke.

Toliko ste jaki pljuvati po Dinamu što dominira HNL. Ali kada vaši srbi isto to rade u košarci šutite ko zaliveni


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ABA liga
PostPostano: 27 ožu 2018, 22:29 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35889
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Mislim da bi Hrvatska trebala istupiti iz te lige, nema to ništa sa Srbima nego jednostavno treba resetirati stanje i vratiti se na nacionalnu košarku, podići Cibonu, Split, Zadar.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ABA liga
PostPostano: 29 ožu 2018, 14:03 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3886
master_mind_ je napisao/la:
Pa u biti je suprotno. Naši ti popuštaju Srbima oko uvjeta igranja Aba lige i doslovno se ponašaju ko kmetovi. Tako prije 2-3 godina beogradski navijači su bacali upaljače na igrače Zadar tijekom jedne utakmice u Bg.

Kakva je bila reakcija naših? Jesu li protestirali? Nisu nego je Aba donijela odluku da svi posjetitelji tijekom Aba utakmice ma gdje dok se igralo ne smiju uvoditi upaljače. Tako da ja sam morao tada baciti svoj upaljač prije ulaska u dvoranu prije početka jedne utakmice. Meni kao posjetitelji koji je tada kako tako pratio tu ligu je bilo poniženje.

Uzevši to u obzir. Luzerski mentalitet pokazuje te vi koji kvalitetu i resurse trošite na održavanje srpsko dominirajuće regionalne lige umjesto da se ti resursi troše za razvitak domaće hrvatske klupske košarke.

Toliko ste jaki pljuvati po Dinamu što dominira HNL. Ali kada vaši srbi isto to rade u košarci šutite ko zaliveni


Kakve veze imaju rezultati i upaljači? Zašto se nitko ne buni protiv vaterpolske jugo-lige? Zato što imamo uspjehe u vaterpolu. A u košarci nemamo pa ajmo mi ća iz lige. igrati ligu naše ulice da možemo pobijediti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ABA liga
PostPostano: 31 ožu 2018, 19:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 svi 2009, 22:03
Postovi: 1446
daramo je napisao/la:
Mislim da bi Hrvatska trebala istupiti iz te lige, nema to ništa sa Srbima nego jednostavno treba resetirati stanje i vratiti se na nacionalnu košarku, podići Cibonu, Split, Zadar.


Tako je ali i iz svih ostalih regionalnih liga a one koji su ih stvorili procesuirati kao veleizdajnike i petokolonaše.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ABA liga
PostPostano: 31 ožu 2018, 19:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
daramo je napisao/la:
Mislim da bi Hrvatska trebala istupiti iz te lige, nema to ništa sa Srbima nego jednostavno treba resetirati stanje i vratiti se na nacionalnu košarku, podići Cibonu, Split, Zadar.


Probajte niko vam ne brani , ali to bi bilo samoubistvo hrvatske košarke , jer taj "reset" bi značio da vam se svi koeificijenti brišu , a da ne govorim da bi vam trebala opasno jaka finansijaska injekcija u sve te klubove , a para svakako nema jer košarka nije isplativ sport kao što je to fudbal, čak i najveći evropski klubovi se finansijski muče.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ABA liga
PostPostano: 31 ožu 2018, 19:49 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35889
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Kao da je aba nba, evo svi se otimaju za tv prava, pune tribine u Hrvatskoj, lova kapa na sve strane Ciboni i Zadru
Od te lige interesa ima samo onaj sponzorski klub osvježavajući napitak, ostali svi u gorem položaju nego prije.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ABA liga
PostPostano: 01 tra 2018, 19:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Eee jbt koja je ova Cedevita odron od ekipe da onako pukne u zadnjoj četvrtini od Budućnosti.

Daramo, resetujte se , i izađite iz ABA-lige jer ova liga nije za vas očito. :zubati

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ABA liga
PostPostano: 22 tra 2019, 22:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10155
Lokacija: Banja Luka
Zvezda prvak ABA lige i igrace sledece sezone Evroligu.
Dzaba Milo potrosi onolike pare (jedan Olimpijakos nije mogao kupiti Norisa Kola , oni ga kupise) .
Zvezda poderala Buducnost 43 kosa razlike . Kol dao 9 poena.

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ABA liga
PostPostano: 24 tra 2019, 10:50 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35889
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Vjerovatno i posljednji prvak ove lige u ovakvom obliku, ovo nema smisla, pogotovo sa sportom.
Sreća pa se u nogometu nije krenulo u ovu avanturu.
Liga se vjerovatno raspada, hrvatski klubovi oštro reagirali na balkansku krčmu koja je odvila u finalu.
Hrvatski i slovenski klubovi napuštaju jugoligu i formiraju svoje zajedničko natjecanje.

Zanimljivo opažanje SN da se hrvatska i slovenska košarka raspala od formiranja jugo lige.
Citat:
Hrvatski klubovi, prije svega Cedevita, Cibona i Zadar, moraju odlučiti što i kako dalje. Vide li jednom sebe, svoje igrače, u čvrstom dodiru s momcima širokih vratova u nekoj Podgorici ili Beogradu? Imaju li dovoljnu zaštitu da to ne bude tako? I hoće li se, kvragu, ikada više dogoditi da oni budu važan faktor?

Pa, i o tome treba razmisliti. U sljedećim danima. I presjeći ako treba. A što se tiče TV prava, njih će biti lako prodati i za neku novu ligu. Dok to ne postane samo hrvatska liga. Od osam klubova. I s Europom tijekom tjedna.

Onoga trenutka kad vam postane važnije igrati protiv Igokee u Laktašima za vikend, nego u tjednu kontra Valencije, znajte da ste na krivom tragu.

Ili neki od nas nisu odgojeni da gledaju prema Zapadu, nego se bolje snalaze na Istoku? Gdje se, pak, nikada nećemo bolje snalaziti od onih koji su čistokrvni Istok.

https://sportske.zabranjeni.hr/kosarka/ab ... a/8775218/

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ABA liga
PostPostano: 24 tra 2019, 10:55 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35889
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Bože Miličević jedan od osnivača ABA lige: 'Natjecanje se pretvorilo u teror i više nema smisla'

Citat:
ABA liga se pretvorila u teror i ovo više nema smisla. Ta se liga maksimalno politizirala, a nekada je funkcionirala bez politike. Postojala je ta intencija da se liga preuzme od strane klubova, a žao mi je što naša dva kluba, mislim tu na Cedevitu i Cibonu, nisu shvatila što je ideja jednog od klubova i gdje sve to skupa vodi.

I evo nas, stigli smo u klasičnu krležijansku “balkansku krčmu”. Sve to nema smisla, na nama je da se ova stvar raspetlja.

Prije više od godinu dana i tada sam rekao da uvjeti u ABA ligi nisu za sve isti. Jednostavno hrvatski i slovenski klubovi, kao i oni koji dolaze iz država članica EU, imaju drugačiju poreznu politiku i samim time su zakinuti u odnosu na klubove iz ostalih država. Svaka ptica svome jatu leti, oni bi se morali povezati, napraviti svoju ligu.

Što se tiče neke šire lige jednostavno čekati da se situacija smiri, disciplinira, da ne govorim o tome da bi se trebala i kultivirati, pa da sve može biti u nekom normalnom civilizacijskom duhu. Ovo u što se ABA liga pretvorila doista nema smisla...

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ABA liga
PostPostano: 24 tra 2019, 13:29 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
Neće oni napustiti. Koliko su podli kmetovi ovo što vode košarku, veće su šanse da Zvijezda se pridruži VTB ligi nego što bi Cibona napustila aba ligu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ABA liga
PostPostano: 26 tra 2019, 14:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1680
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
Hrvatska i slovenska košarka se nisu raspale od ABA lige, tko to kaže ne zna ništa o rezultatima prije i poslije. Mislim da će na kraju o svemu odlučiti parice, kao i uvijek :aleale Ne znam koliko bi bila neka hrvatsko-slovenska liga bila isplativa, možda se uvuku još neke zemlje, Mađarska npr?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ABA liga
PostPostano: 26 tra 2019, 14:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1680
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
joe enter je napisao/la:
daramo je napisao/la:
Mislim da bi Hrvatska trebala istupiti iz te lige, nema to ništa sa Srbima nego jednostavno treba resetirati stanje i vratiti se na nacionalnu košarku, podići Cibonu, Split, Zadar.


Probajte niko vam ne brani , ali to bi bilo samoubistvo hrvatske košarke , jer taj "reset" bi značio da vam se svi koeificijenti brišu , a da ne govorim da bi vam trebala opasno jaka finansijaska injekcija u sve te klubove , a para svakako nema jer košarka nije isplativ sport kao što je to fudbal, čak i najveći evropski klubovi se finansijski muče.


Ma naravno, to je utopijska priča. Da se to moglo ne bi se već 2001., ni 6 godina nakon rata, išlo u regionalnu ligu.

Isto tako je besmisleno uspoređivati to s nogometom. Regionalne lige u nogometu nisu nigdje zaživjele. HNL se još može održavati na nekom niskom nivou, rukomet i košarka nikako. Kao ni vaterpolo npr


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ABA liga
PostPostano: 26 tra 2019, 15:52 
Online
Avatar

Pridružen/a: 12 lis 2009, 17:44
Postovi: 8142
NiceBoyZg je napisao/la:
Ne znam koliko bi bila neka hrvatsko-slovenska liga bila isplativa, možda se uvuku još neke zemlje, Mađarska npr?


To bi bila nekakva kamilica liga, bolje je igrati s jačima od sebe,
nisu nam ni nogometni klubovi nešto profitirali od kada je hrvatska liga.
Kad nemaš rezultata uvijek se povlačiš u svoje selo jer tamo ćeš valjda nešto osvojiti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ABA liga
PostPostano: 19 kol 2019, 22:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2014, 09:58
Postovi: 2352
Lokacija: Република Српска/Republika Srpska
Bice zanimljivo ove godine ... Liga, po meni, nikad kvalitetnija.

_________________
Za dobar zivot nije rodjen svako


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ABA liga
PostPostano: 20 kol 2019, 16:46 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
U Hr je aba liga razlog zašto nitko ne prati košarku više


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ABA liga
PostPostano: 20 kol 2019, 17:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2014, 09:58
Postovi: 2352
Lokacija: Република Српска/Republika Srpska
To je velika steta. Narocito zbog kosarkaskih sredina kao sto su Zagreb, Split i Zadar.

_________________
Za dobar zivot nije rodjen svako


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ABA liga
PostPostano: 20 kol 2019, 20:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
master_mind_ je napisao/la:
U Hr je aba liga razlog zašto nitko ne prati košarku više


=))

Mislim da su trojke Đorđevića i Kecmana glavni razlog zašto je opala popularnost košarke u HR. :zubati

Problem je u tome što imate loše vođstvo sasvim kvalitetne igrače tj.uspeli ste da sjebete jedan Split a onda i Cibonu koji su bili osnova hrvatske košarke , a tome nije kriva ABA niti Srbi.
A ionako ste odavno sa košarke kao predivne igre prešli na glupomet gde puna hala navija gledajući one majmune dok se mlate do krvi na liniji od 6 metara.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ABA liga
PostPostano: 20 kol 2019, 22:19 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
Je *** moj. Činjenica je da je Aba u biti velikosrpska ili neo-jugo liga. U takvim konstelacijama vi ćete uvijek imati profita. Šta misliš zašto upravo forsirate regionalnu ligu u nogometu? Istina, naše vodstvo je za ***, da imamo pravo vodstvo odmah bi odjebali aba ligu


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 54 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO