HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 06:42.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 73 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Otvorena je Crkva sv. Franje na Babunu
PostPostano: 21 tra 2016, 17:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2010, 00:50
Postovi: 444
Robbie MO je napisao/la:
To znaci da protestantski pokret Cimokatolicke crkve odumire?
Ostat ce zabiljezen kao kuriozitet povijesti religija na ovim prostorima.


Nisam gatar pa ne mogu znati sto ce biti. Ali cinjenice govore da mu se pastva drasticno osula unazad nekoliko godina. Nekada legalni zupnici nisu odrzavali blagoslov polja po grobljim, to se promjenilo. Nekada se pitalo fra Luku za sve radove npr.u groblju, danas don Ivan potpisuje sa gradom papire o izgradnji zida u groblju. Ovo sam naveo samo kao primjer jer nesto ovako je bilo nezamislivo do jos prije samo nekoliko godina. Danas je potpuno drugacija situacija.

Ali ipak mislim da cimokatolicanstvo nece samo tako nestati. Dok je njega biti ce i nekih koji se nikada nece pokoriti. Nazalost, bojim se da ima i previse ljudi kod nas koji vjeruju u polnocku u 22.00 h, zornicu u 08.00, kolektivnu ispovjed, fax od Pape za fra Luku, mahanje krizem sa oltara, pretjeranu gestikulaciju i galamu prilikom propovjedi, pretvaranje svakog mrtvaca na sprovodu u svetca, vjerovanje da je i fralukina zadaca odrediti tko ce prodavati pice u satoru za Lipanjske zore. Sve ovo je mnoge udaljilo od fra Luke. Ali mnoge i nije. Pak, postoje i oni treci, nazalost veoma brojni, koji nikada nisu.pretjerano isli na misu. Njima je svejedno ili se pak povode onom: Sto ce selo reci? Onda i oni popuste pa im netko drugi npr. na sprovod zovne fra Luku. Tako znam za primjer da obitelj zove fra Luku da dodje i dodjeli bolesnicko pomazanje. On ne moze jer je zauzet a nema ga tko zamjeniti. Netko im kaze tko ide u legalnih da mogu zovniti don Jozu. Joze isto ne moze jer mora na sprovod. Ali kaze da ce netko iz katedrale doci za 10 min. Tako i bude. Pametnom dosta. Ovo mi je pricao sin od umrloga. I jos kaze da on nije zelio starom za sprovod zvati fra Luku ali stara rekla: A sta ce selo reci. I naravno stara zvala Luku. Ovaj primjer mi govori da nece tako brzo nestati fra Luka i cimokatolicqnstvo.

_________________
"Pušenje ubija. A ako umrete, izgubili ste važan dio svog života." (Brooke Shields, glumica)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Otvorena je Crkva sv. Franje na Babunu
PostPostano: 21 tra 2016, 17:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36050
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Ma to su suvremeni bogumili, za jedno 100 godina muslimani će tvrditi da je fra Luka bio djed mostarskih bogumila.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Otvorena je Crkva sv. Franje na Babunu
PostPostano: 21 tra 2016, 17:37 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
Koji si ti kompleksaš. I na temi koja nema nikakve veze s Bošnjacima i muslimanima, ti uspiješ se dotaknuti muslimana. Ovdje je rijeç o odmetniku s područja ćimilićke oblasti i Bošnjaci nemaju s tim ništa.

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Otvorena je Crkva sv. Franje na Babunu
PostPostano: 21 tra 2016, 18:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36050
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Nemaš ni ti nikakve veze s Herceg Bosnom i Hrvatima pa visiš na cimilićkim temama, koji su to kompleksi?
Imaš teme za švedsku protestantsku crkvu i iz švecke pa izvoli.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Otvorena je Crkva sv. Franje na Babunu
PostPostano: 21 tra 2016, 18:53 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
daramo je napisao/la:
Nemaš ni ti nikakve veze s Herceg Bosnom i Hrvatima pa visiš na cimilićkim temama, koji su to kompleksi?
Imaš teme za švedsku protestantsku crkvu i iz švecke pa izvoli.


Sasvim slucajno usao na ovu temu da procitam o cemu je rijec, kontam naici cu na vijesti katolicke tematike kad ono tamo daramo dipla o Bosnjacima i muslimanima. =))

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Otvorena je Crkva sv. Franje na Babunu
PostPostano: 21 tra 2016, 19:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36050
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
To te zanima katolicizam, nemoj molim te, ja ti preporučujem vjeru otadžbine, drže se ti Svenska kyrkan, oni su pravi anti-papisti a voljeli su tvoje zelene, pravi izbor za tebe.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Otvorena je Crkva sv. Franje na Babunu
PostPostano: 21 tra 2016, 19:02 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
daramo je napisao/la:
To te zanima katolicizam, nemoj molim te, ja ti preporučujem vjeru otadžbine, drže se ti Svenska kyrkan, oni su pravi anti-papisti a voljeli su tvoje zelene, pravi izbor za tebe.



Neka hvala, imam ja svoju Islamsku zajednicu.

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Otvorena je Crkva sv. Franje na Babunu
PostPostano: 21 tra 2016, 19:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36050
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Šta ja znam, ja ne ćurim na teme islam, nit me zanima šta ima u džametu u Taočaku.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Otvorena je Crkva sv. Franje na Babunu
PostPostano: 21 tra 2016, 19:07 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
daramo je napisao/la:
Šta ja znam, ja ne ćurim na teme islam, nit me zanima šta ima u džametu u Taočaku.



Ne curis, malo sutra... Svi ste samoproklamirani hafizi i islamolozi, skolovani na al-Azharu.

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Otvorena je Crkva sv. Franje na Babunu
PostPostano: 04 lip 2017, 23:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 18:56
Postovi: 5403
Najnovije novosti sa Babuna!



SV. PRIČEST U CRKVI sv. FRANJE - ILIĆI -MOSTAR 23. travanj. 2017.

_________________
MIR da, ali ne kao u Macelju, Ovčari i Hudim jamama!
Komunisti nude bolju budućnost, neuspješni u sadašnjosti, a razlog je uvijek u prošlosti!
Želiš stvoriti neprijatelja – spasi ga od genocida!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Otvorena je Crkva sv. Franje na Babunu
PostPostano: 05 lip 2017, 13:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Zaista je ironično čak i 21.veku videti da crkva još uvek zapišava i skrnavi stara sveta mesta.

Vratimo se našoj izvornoj Babunskoj Veri , proterajmo latinske,grčke i turske okupatore sa naših svetišta , i mir će doći. :zubati

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Otvorena je Crkva sv. Franje na Babunu
PostPostano: 05 lip 2017, 13:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69288
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
joe enter je napisao/la:
Vratimo se našoj izvornoj Babunskoj Veri , proterajmo latinske,grčke i turske okupatore sa naših svetišta , i mir će doći. :zubati


Pa ova zupa i jest odmetnuta od Pape.

Vodi ju "fra" Luka, privatni fratar. :zubati

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Otvorena je Crkva sv. Franje na Babunu
PostPostano: 05 lip 2017, 14:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Robbie MO je napisao/la:
joe enter je napisao/la:
Vratimo se našoj izvornoj Babunskoj Veri , proterajmo latinske,grčke i turske okupatore sa naših svetišta , i mir će doći. :zubati


Pa ova zupa i jest odmetnuta od Pape.

Vodi ju "fra" Luka, privatni fratar. :zubati


Ja nisam ni čitao uvodni tekst jer po navici mislim da je ovo samo još jedna od mnogih katoličko-hrvatskih propagandnih tema , kad ono trt , odmetmnici.

Šta vele župljani jel ih odmetništvo fratra pogađa , ili su i sami inicijatori odmetništva??
U čemu se zasniva odmetništvo?? , jel na tome da je vrh KC i papa svi postali ******** pa ovaj fratar se sam drži starog svetog neoprljanog puta , ili je suprotno pa je odmetniti fratar ******** i liberal?? :zubati

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Otvorena je Crkva sv. Franje na Babunu
PostPostano: 05 lip 2017, 14:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69288
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Fra Luka je dobio otkaz u KC (razrijesen svecenstva) i ekskomuniciran no jos uvijek vodi zupu, krsti, pokapa itd.
Ljudi mu dolaze i vole ga.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Otvorena je Crkva sv. Franje na Babunu
PostPostano: 05 lip 2017, 14:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Robbie MO je napisao/la:
Fra Luka je dobio otkaz u KC (razrijesen svecenstva) i ekskomuniciran no jos uvijek vodi zupu, krsti, pokapa itd.
Ljudi mu dolaze i vole ga.


A šta je uradio sinji kukavac te je popušio otkaz?? , lova,žene,gejevi,...ili je prosto razrešen zbog verbalnog delikta(opsovao biskupa i slično)??

Ako je još ekskomuniciran onda je nešto debelo usro.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Otvorena je Crkva sv. Franje na Babunu
PostPostano: 05 lip 2017, 15:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36050
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Pa valjda znaš zbog čeka KC ekskomunicira, rijetko ti navedeni razlozi vode do toga.
Razlog je obično suprostavljanje hijerarhiji KC i nadređenima, u ovom slučaju biskupu.
Trenutno je mislim 9 hercegovačkih franjevača razriješeno.

Jedan od njih fra Bernard Marić iz Gruda kaže:
Citat:
Sa civilom se fra Bernard probudio kao jedan od devetorice franjevaca iz ‘hercegovačkog slučaja’, ukratko rečeno, dijela fratara hercegovačke provincije koji nisu htjeli predati nekoliko župa na upravljanje biskupu mostarsko-duvanjskom Ratku Periću, kako bi ih, prema davnim dogovorima, preuzeli biskupijski svećenici.
Donovi i monsinjori, oni koji nose bijele kolare i crne reverende, za razliku od fratara odjevenih u smeđe habite, uspomene na vreće povezane konopom koje je sveti Franjo Asiški odredio sebi i svojoj siromašnoj subraći za jedinu imovinu.

U Grudama, pored raskošne crkve sv. Katarine, što ju je krajem tridesetih godina XX. stoljeća gradio fra Gabro Grubišić, tri su fratra; sa fra Bernardom (72) još su fra Stanko (55) i fra Ante Šaravanja (60).

U Čapljini su fra Mile Vlašić, fra Bonifacije Barbarić i fra Bože Radoš, u Crnaču fra Leonardo Hrkač, u Mostaru fra Luka Marić, u Tepčićima fra Martin Planinić. Svi su odlukom Generalne franjevačke uprave u Rimu izbačeni iz franjevačkog reda, biskup Perić oduzeo im je pravo da dijele sakramente, no digao se narod.

I uz puno buke ostali su, za službenu Crkvu, kao ilegalci, ali nastaviše obavljati župničke i svećeničke službe kao da se ništa nije dogodilo.

Postoje dvije predodžbe o franjevaštvu – započinje fra Bernard – jedna gledana činjenicama i vjerom, te promatrana kroz propise crkvenog feudalizma. Dakle, ti si ono što ti dozvole da budeš, i ako živiš po feudalnim pravilima dobit ćes korito iz kojeg će te nahraniti.

Poslušnost Bogu je iznad svih poslušnosti, a on traži suradnju s čovjekom. Poslušnost roditeljima i Crkvi očitovanje je posluha Bogu, no to ne znači da se, kao nama na procesu u Rimu, ne dozvoli ni riječ obrane! Svetom Pavlu je priziv na krvavog cara Nerona spasio život, a ja kao fratar s pedeset godina redovništva i svećeništva nemam pravo na priziv na svog Papu…

Kakvo je to onda pravo?! Istina je spora, ali dogodile su se i u Crkvi promjene. Nekoliko stoljeća prije završili bismo na lomačama. I danas postoje lomače, ali administrativne, na kojima se spaljuju naši identiteti. Ako zakon nije usklađen s etičkim i biblijskim načelima, ne da ga nisi dužan poštovati, nego mu se mora i otpor pružiti – drži fra Bernard, shvaćajući kako vjernici kojima ovi svećenici dijele sakramente, poput krštenja, krizme i vjenčanja, imaju problema.

Mostarski ordinarijat traži da ponove obrede. Ipak, ne slaže se da nisu valjani i tvrdi kako je bitno da se uspostavi veza s Kristom koju stvara vjera, a ne propis, čak ni biskupov.
Naš puk naučio je patiti, zna da će i ovo proći. Biskupi Čule i Žanić, koji su prethodili Periću, imali su isti zakon, ali su zbog bogobojazni imali mjere. Nisu vrijeđali vjernike kao što to čini Perić, posebno po pitanju međugorskih milosti, jer tamo milijuni mijenjaju svoje živote nabolje i nalaze mir.

Biskup Perić ne bi ni Gospi dopustio da se ukaže ako ne dolazi preko Ordinarijata, zapiše se kod tajnika u urudžbeni zapisnik i čeka odobrenje biskupije – obrazlaže fra Bernard, navodeći kako se u hercegovačkoj Crkvi radi o sukobu dvaju životnih stilova.

Pod Turcima su jedini franjevci stoljećima prolijevali krv, ne napuštajući puk, a biskupijski svećenici su se pojavili tek kad je okupacija bila završena i poželjeli ih tjerati sa župa koje su spasili od propasti.

Mnoga naša braća šutke prolaze preko rabota biskupa Perića, kako ga ne bi izazvali da uništi cijelu Provinciju. Četrdeset godina čekamo rješenje slučaja, dokazujući tko je koga u ime Kristovo zarobio, i tko kome u ime Kristovo ima veće pravo biti manje brat!


Dakle to su ti moderni humski krstjani :zubati

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Otvorena je Crkva sv. Franje na Babunu
PostPostano: 05 lip 2017, 15:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36050
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Kronologija sukoba

Godine 1899. mostarski biskup fra Paškal Buconjić prema nalogu Vatikana određeni broj hercegovačkih župa trebao je predati na korištenje biskupijskom kleru, no rješenje do danas nije provedeno. Sukobi su izbili u Čapljini već 1917. godine, a 1975. godine Sveta Stolica je predložila da pola župa Mostarske biskupije dođe pod fratarsku, a druga polovica pod “popovsku” skrb, ali ni to nije provedeno. Biskup Perić odlučio je razriješiti slučaj, a dio franjevaca i narod koji su okupili otkazali su mu poslušnost, zazidavali ulaz u crkvu, podjeljivale se nekanonske krizme…

Rezultat: od 1998. do 2003. godine suspendirana su devetorica fratara. Zbog odbijanja da potpišu “Izjavu o posluhu”, 24 hercegovačka fratra dobila su 2004. godine zabranu biskupa Perića da obavljaju pastoralne dužnosti. Rješenje se ne nazire.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Otvorena je Crkva sv. Franje na Babunu
PostPostano: 07 srp 2017, 19:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 18:56
Postovi: 5403
Novi dokumentarni film, 2017
OD FATIME DO MEĐUGORJA
ŠOKANTNI DOKUMENTI O MEĐUGORJU, KGB, UDBI I BISKUPIMA
http://sirokibrijeg.info/sokantan-dokum ... medugorja/

_________________
MIR da, ali ne kao u Macelju, Ovčari i Hudim jamama!
Komunisti nude bolju budućnost, neuspješni u sadašnjosti, a razlog je uvijek u prošlosti!
Želiš stvoriti neprijatelja – spasi ga od genocida!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Otvorena je Crkva sv. Franje na Babunu
PostPostano: 14 srp 2017, 22:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 18:56
Postovi: 5403
NAJMOĆNIJI SOVJETSKI ŠPIJUN PROGOVORIO:
‘Surađivali smo s biskupom Perićem na ‘uništenju’ franjevaca i Međugorja!


Aleksandar Maximov jedan od najmoćnijih sovjetskih špijuna, osobito utjecajan pred kraj Hladnog rata, neposredno prije raspada SSSR-a, iako ateist, progovorio je u dokumentarnom filmu ‘Od Fatime do Međugorja’ o suradnji s mostarskim biskupima koji su zdušno neki i bez potrebe za ucjenom, samo iz mržnje prema franjevačkom redu, surađivali s tajnim službama na rušenju Međugorja. Maximov je otvorio dušu te rekao baš sve o suradnji s biskupom Ratkom Perićem za kojeg govori da mu ništa nije važno osim – uništiti franjevce. Sam Maximov je ateist ali je mišljenja kako je Međugorje bilo i tada nemoguće ‘namjestiti’.
Intervju možete i poslušati ili pročitati u nastavku:


Alexander Maksimov - Ratko Perić je za KGB bio dobar suradnik

http://www.dnevno.hr/vjera/iz-zivota-cr ... a-1041745/

_________________
MIR da, ali ne kao u Macelju, Ovčari i Hudim jamama!
Komunisti nude bolju budućnost, neuspješni u sadašnjosti, a razlog je uvijek u prošlosti!
Želiš stvoriti neprijatelja – spasi ga od genocida!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Otvorena je Crkva sv. Franje na Babunu
PostPostano: 31 kol 2017, 04:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 18:56
Postovi: 5403
Na Babunu svečano završena proslava 25-te obljetnice Lipanjskih zora


25. obljetica Lipanjskih zora u Ilićima

Youtube nešto šteka (?) ali ovaj link je OK:
https://www.youtube.com/watch?v=2xzTTbdCyRQ&t=254

_________________
MIR da, ali ne kao u Macelju, Ovčari i Hudim jamama!
Komunisti nude bolju budućnost, neuspješni u sadašnjosti, a razlog je uvijek u prošlosti!
Želiš stvoriti neprijatelja – spasi ga od genocida!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Otvorena je Crkva sv. Franje na Babunu
PostPostano: 30 svi 2018, 19:21 
Offline

Pridružen/a: 30 svi 2018, 19:17
Postovi: 1
Vidi ratkovih vojnika što crkavaju od ljubomore. Jedino to i možete sa jednookim nečastivim udbašem. Čuvali su naši djedovi fratre 500 ljeta, čuvat ćemo ih i mi to vam svima smeta!

Pozdrav iz franjevačke Čapljine!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Otvorena je Crkva sv. Franje na Babunu
PostPostano: 02 lip 2018, 16:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Đakacity je napisao/la:
Vidi ratkovih vojnika što crkavaju od ljubomore. Jedino to i možete sa jednookim nečastivim udbašem. Čuvali su naši djedovi fratre 500 ljeta, čuvat ćemo ih i mi to vam svima smeta!

Pozdrav iz franjevačke Čapljine!


Sektaši. Uvijek mi je komična bila ona crkva sa zazidanim vratima (u njoj sam zadnji put bio 96). Ipak šteta što ste stali na pola puta, da ste zazidali i drugi ulaz, mogao bi se konstatirati i neki napredak ljudske vrste barem na mikrorazini.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Otvorena je Crkva sv. Franje na Babunu
PostPostano: 02 lip 2018, 16:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6901
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Odakle sad ovaj iskoči,nalet te bilo šejtane?? :yawn

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 73 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 69 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO