|
|
Stranica: 1/4.
|
[ 85 post(ov)a ] |
|
Autor/ica |
Poruka |
BBC
|
Naslov: Javni poziv na linč bh. novinarke Glorije Lujanović Postano: ned kol 19, 2018 3:50 pm |
|
Pridružen/a: uto lis 05, 2010 11:48 am Postovi: 90646 Lokacija: White privilege
|
Ideolozi džamijaši Suljagić i Bajrović krenu ideološku obradu. Džihad ratnici krenu u realizaciju. Uvijek ista matrica. Citat: Javni poziv na linč bh. novinarke Glorije Lujanović
kol 19, 2018
"Jel ima neko da ovoj ustaškoj kurvetini žvalje razvalio?" jedna je od reakcija Twitter zajednice na tekst novinarke Glorije Lujanović o kampovima i zločinima mudžahedina u Središnjoj Bosni s početka devedesetih.
Njeni podaci, izjave, fotografije, argumenti i činjenice na žalost nisu probudile nikakvu empatiju u bošnjačkoj javnosti prema žrtvama koje je počinila Armija BiH u Središnjoj Bosni.
Upravo je Gloria Lujanović jedna od rijetkih, ako ne i jedina, novinarka koja se bavi ovom osjetljivom temom, rezultat njenih tekstova nije "suočavanje s istinom", nego upravo suprotno – uvrede, prijetnje, omalovažavanje i – govor mržnje!
Sve to pod salvom optužbi da Gloria svojim tekstovima, eto, širi mržnju. Jer, prema standardima koje su davno ustanovili bošnjački mediji, svako spominjanje zločina koje je počinila tzv. Armija BiH je – govor mržnje.
Istom bolesnom logikom opravdano je novinarki slati uvrede i prijetnje osebujnih razina vulgarnosti.
Kampanja kojoj su izloženi skoro svi hrvatski novinari u BiH koji se bave temama rata i politike, na ozbiljnosti dobija kada je potaknu javne ličnosti. Bez obzira na nominalno marginalnu političku ulogu, činjenica da je upravo Emir Suljagić začetnik većine hajki na hrvatske novinare, i činjenica da svakodnevno gostuje na najutjecajnijim bošnjačkim medijima, daje cijeloj priči ozbiljnu dimenziju.
Naivno bi bilo očekivati da će na zabrinjavajući govor mržnje protiv hrvatskih novinara u BiH reagirati domaće ili strane institucije.
Pogotovo je iluzorno očekivati reakciju medija, nevladinih organizacija ili novinarskih udruga – od njih se može jedino očekivati aktivna uloga u raspirivanju medijskog linča.
Vrlo je jednostavno utvrditi tko koristi govor mržnje – Gloria Lujanović je transparentno objavila na desetine tekstova i potpisala ih svojim imenom. Ako ima govora mržnje, lako ih je identificirati. Ali taj segment uporno izostaje. Ono čemu svjedočimo su uvrede i prijetnje pri čemu je novinarka kriva što se uopće bavila temom koju bi bošnjačka javnost najradije zaboravila.
Zaborav je legitiman, ali prvo nek se kazne zločini a žrtve dostojno obilježe. Do tad, Gloria i glorije su dužni nastaviti tragati za istinom i pravdom, a bosanskohercegovačka javnost, zajedno sa svim nevladinim udrugama, medijima, dežurnim međunarodnim čuvarima morala, dužna je omogućiti normalan rad i javni prostor ličen govora mržnje.
Korisnica Smjehuljak, koja je prijetila novinarki Gloriji Lujanović, većinom citira umotvorine članova GS-a: od početka kolovoza Smjehuljak je, očito oduševljena, podijelila oko 40 retweetova GS-ovaca Emira Suljagića, Danijala Hadžovica, Reufa Bajrovica i sarajevskog učitelja povijesti Seada Turulje. Važno je istaknuti da rečeni pojedinci imaju tek nekoliko lajkova i par retweetova po objavi, pa se lako vidi da im razni ekstremi čine veliki udio malobrojne podrške na Twitteru. https://www.dnevnik.ba/teme/foto-javni- ... -lujanovic        Više fotografija: https://www.dnevnik.ba/teme/foto-javni- ... -lujanovic
_________________ Slavim obljetnicu oslobođenja Srebrenice, 11.07.1995. Inzko je veći od Allaha!
|
|
Vrh |
|
 |
novovrijeme
|
Naslov: Re: Javni poziv na linč bh. novinarke Glorije Lujanović Postano: ned kol 19, 2018 5:40 pm |
|
Pridružen/a: sub srp 08, 2017 10:10 am Postovi: 11624
|
Ovaj Reuf bio u Americi pa se vratio prosvjetljen.
Rjesenje je: Odvojite svojih 24% i naoruzate se do zuba da vas niko ne dira. Dok ste sa nama necete se naoruzati jer vam mi to necemo dozvoliti.
|
|
Vrh |
|
 |
BBC
|
Naslov: Re: Javni poziv na linč bh. novinarke Glorije Lujanović Postano: ned kol 19, 2018 5:44 pm |
|
Pridružen/a: uto lis 05, 2010 11:48 am Postovi: 90646 Lokacija: White privilege
|
Meni fascinantno da te budale u svom političkom programu igraju na samo jednu kartu, druga ne postoji. Naime da će Inzko ponoviti svoju grešku sa "platformom" u federaciji. Bez Inzka imaju ravno 0% šansi da odstrane HDZ i Čovića. A i da dođu do toga moraju jako iskrvariti protiv SDA da im ukradu birače.
Čitavo to muslimansko društvo je onako prosječno maloumno. Ne znam kako to drugačije objasniti.
_________________ Slavim obljetnicu oslobođenja Srebrenice, 11.07.1995. Inzko je veći od Allaha!
|
|
Vrh |
|
 |
Leonardo Da Vinci
|
Naslov: Re: Javni poziv na linč bh. novinarke Glorije Lujanović Postano: ned kol 19, 2018 5:49 pm |
|
Pridružen/a: čet ruj 03, 2009 12:51 am Postovi: 708
|
|
Vrh |
|
 |
PCM
|
Naslov: Re: Javni poziv na linč bh. novinarke Glorije Lujanović Postano: ned kol 19, 2018 6:49 pm |
|
Pridružen/a: sri lip 17, 2009 8:01 pm Postovi: 10399 Lokacija: ZG
|
Prekrasni momci i djevojke. “A onda Srbe pobiti i protjerati” A ova curka bi novinarki “razvalila ustaske zvalje”
Bas me zanima sta MUP kaze?
_________________ Fact of the month: Hrvati u BiH izvoze vise od cijele Crne gore, proizvode vise struje, i dvostruko su brojniji od etnickih Crnogoraca u CG.
|
|
Vrh |
|
 |
dudu
|
Naslov: Re: Javni poziv na linč bh. novinarke Glorije Lujanović Postano: ned kol 19, 2018 7:34 pm |
|
Pridružen/a: ned svi 03, 2009 9:39 pm Postovi: 41621 Lokacija: DAZP HQ
|
najmanje što trebamo napraviti ovima je zagorčati im život s prijavama MUP-u. i općenito, pratiti sve ove islamističke hejtere i ekstremiste pa nek znaju da nije ovo BIH po njihovoj mjeri, malo su se osilili.
|
|
Vrh |
|
 |
novovrijeme
|
Naslov: Re: Javni poziv na linč bh. novinarke Glorije Lujanović Postano: ned kol 19, 2018 8:54 pm |
|
Pridružen/a: sub srp 08, 2017 10:10 am Postovi: 11624
|
dudu je napisao/la: najmanje što trebamo napraviti ovima je zagorčati im život s prijavama MUP-u. i općenito, pratiti sve ove islamističke hejtere i ekstremiste pa nek znaju da nije ovo BIH po njihovoj mjeri, malo su se osilili. Zasto? Pa jedva smo docekali da prestanu glumiti multikultije pred MZ. Neka laju iz svojih 24%, meni ne smetaju.
|
|
Vrh |
|
 |
Robbie MO
|
Naslov: Re: Javni poziv na linč bh. novinarke Glorije Lujanović Postano: ned kol 19, 2018 8:56 pm |
|
Pridružen/a: ned svi 03, 2009 10:29 am Postovi: 40248 Lokacija: Move 78
|
novovrijeme je napisao/la: dudu je napisao/la: najmanje što trebamo napraviti ovima je zagorčati im život s prijavama MUP-u. i općenito, pratiti sve ove islamističke hejtere i ekstremiste pa nek znaju da nije ovo BIH po njihovoj mjeri, malo su se osilili. Zasto? Pa jedva smo docekali da prestanu glumiti multikultije pred MZ. Neka laju iz svojih 24%, meni ne smetaju. Uklanjanje ovakvih komentara predstavljalo bi uklanjanje dokaznog materijala zločina, pranje krvavog poda sapunom. Takve stvari se dokumentiraju i procesuiraju. No, slazem se da treba pokazati tko je gazda u BiH.
_________________ 2019 Podgorica: 2500 rođenih 2019 Sarajevo: 2400 rođenih Udio ZHŽ+Čitluka u rodjenima Federacije: 2005: 3.9% ..... 2010: 4.1% .... 2015: 4.6% ... 2018: 4.8% .... 2019: 4.9% .... 2020: 5.2%
|
|
Vrh |
|
 |
daramo
|
Naslov: Re: Javni poziv na linč bh. novinarke Glorije Lujanović Postano: ned kol 19, 2018 8:59 pm |
|
Pridružen/a: čet kol 02, 2012 10:47 am Postovi: 18514 Lokacija: Stolni Grad
|
PCM je napisao/la: Prekrasni momci i djevojke. “A onda Srbe pobiti i protjerati” A ova curka bi novinarki “razvalila ustaske zvalje”
Bas me zanima sta MUP kaze? Zar ta curka nije ćerka AID-ovca?
|
|
Vrh |
|
 |
Eminencija
|
Naslov: Re: Javni poziv na linč bh. novinarke Glorije Lujanović Postano: ned kol 19, 2018 9:01 pm |
|
Pridružen/a: čet svi 17, 2018 11:02 pm Postovi: 1211
|
Hahahah a jesu glupi :) Imali u bih uopce pravnih mogucnosti za to?
|
|
Vrh |
|
 |
BBC
|
Naslov: Re: Javni poziv na linč bh. novinarke Glorije Lujanović Postano: ned kol 19, 2018 9:09 pm |
|
Pridružen/a: uto lis 05, 2010 11:48 am Postovi: 90646 Lokacija: White privilege
|
Sve su to učenici od Emir Genocid i Reuf Agresija.
_________________ Slavim obljetnicu oslobođenja Srebrenice, 11.07.1995. Inzko je veći od Allaha!
|
|
Vrh |
|
 |
novovrijeme
|
Naslov: Re: Javni poziv na linč bh. novinarke Glorije Lujanović Postano: ned kol 19, 2018 9:09 pm |
|
Pridružen/a: sub srp 08, 2017 10:10 am Postovi: 11624
|
Robbie MO je napisao/la: novovrijeme je napisao/la: Zasto? Pa jedva smo docekali da prestanu glumiti multikultije pred MZ. Neka laju iz svojih 24%, meni ne smetaju.
Uklanjanje ovakvih komentara predstavljalo bi uklanjanje dokaznog materijala zločina, pranje krvavog poda sapunom. Takve stvari se dokumentiraju i procesuiraju. No, slazem se da treba pokazati tko je gazda u BiH. Nista ja tu ne bih procesuirao ni zabranjivao. Ne trebaju nam lazne konverzacije Previse ih je bilo 1945-90. BiH je uzrok mrznje. Kad nestane BiH nestace i mrznja. To sto bi pohapsili par islamista ne bi nista promjenilo. Evo kako su nestale Jugoslavije tako i mrznja izmedju Srba i Hrvata blijedi. Nestankom BiH i Muslimani ce se nekako uklopiti.
|
|
Vrh |
|
 |
lider30
|
Naslov: Re: Javni poziv na linč bh. novinarke Glorije Lujanović Postano: ned kol 19, 2018 9:34 pm |
|
Pridružen/a: ned svi 03, 2009 9:11 pm Postovi: 19995 Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
|
Dobro je da velikobošnjački nacionalizam se ne krije više pod plaštom multikulti, građanske ideje i da sve više idu otvoreno. Nije, da je netko vjerovao toj laži epskih razmjera, ali eto mogli su po Hrvatskoj, EU i USA mogli prodavati maglu donekle, jer su ovi površno prilazili problemu.
_________________ Šeherzada Gdje god postoji postojanje cirilice ili neke od njenih varijanti kakva je recimo glagoljica ili bosancica, tu je postojala dominacija bugarske iliti pravoslavne crkve, slavenskog krscanstva
|
|
Vrh |
|
 |
Old Fridolin
|
Naslov: Re: Javni poziv na linč bh. novinarke Glorije Lujanović Postano: uto kol 21, 2018 1:09 pm |
|
Pridružen/a: čet pro 30, 2010 3:32 pm Postovi: 4207 Lokacija: Izvan sebe
|
Ako je Glorija Lujanovic, izazvala svojim clankom ovakvu rekciju bosnjacke bagre, trebalo bi joj uz placu isplatiti jos bonus u visini dest mjesecnih placa, za mjesec u kojem je izazvala ovakvu reakciju. Naravno stvar prijaviti tuzilastvu, pa nek policija strazari pred njenom kucom.
_________________ Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.
|
|
Vrh |
|
 |
Old Fridolin
|
Naslov: Re: Javni poziv na linč bh. novinarke Glorije Lujanović Postano: uto kol 21, 2018 1:12 pm |
|
Pridružen/a: čet pro 30, 2010 3:32 pm Postovi: 4207 Lokacija: Izvan sebe
|
Svako objavljivanje zlocinacke istine o krvavoj tzv armiji bih je pozeljno i treba podrzati.
_________________ Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.
|
|
Vrh |
|
 |
Old Fridolin
|
Naslov: Re: Javni poziv na linč bh. novinarke Glorije Lujanović Postano: uto kol 21, 2018 4:34 pm |
|
Pridružen/a: čet pro 30, 2010 3:32 pm Postovi: 4207 Lokacija: Izvan sebe
|
_________________ Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.
|
|
Vrh |
|
 |
Old Fridolin
|
Naslov: Re: Javni poziv na linč bh. novinarke Glorije Lujanović Postano: uto kol 21, 2018 4:37 pm |
|
Pridružen/a: čet pro 30, 2010 3:32 pm Postovi: 4207 Lokacija: Izvan sebe
|
|
Vrh |
|
 |
Old Fridolin
|
Naslov: Re: Javni poziv na linč bh. novinarke Glorije Lujanović Postano: uto kol 21, 2018 4:40 pm |
|
Pridružen/a: čet pro 30, 2010 3:32 pm Postovi: 4207 Lokacija: Izvan sebe
|
Kimova koreja je superdemokratska drzava u odnosu na muslimanski dio bosne. I tu se najbolje vidi koliko je MZ kurva.Samo sto podrzava njihovu politiku i interese je demokratski, sve ostalo je diktatura i laz.
_________________ Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.
|
|
Vrh |
|
 |
Old Fridolin
|
Naslov: Re: Javni poziv na linč bh. novinarke Glorije Lujanović Postano: uto kol 21, 2018 4:43 pm |
|
Pridružen/a: čet pro 30, 2010 3:32 pm Postovi: 4207 Lokacija: Izvan sebe
|
_________________ Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.
|
|
Vrh |
|
 |
Robbie MO
|
Naslov: Re: Javni poziv na linč bh. novinarke Glorije Lujanović Postano: uto kol 21, 2018 6:27 pm |
|
Pridružen/a: ned svi 03, 2009 10:29 am Postovi: 40248 Lokacija: Move 78
|
Udruge HVO-a Središnja Bosna stale u obranu Glorije LujanovićCitat: Na prijetnje Gloriji Lujanović, novinarki portala Dnevnik.ba, reagirale su i udruge HVO-a iz Središnje Bosne. Pismo podrške našoj kolegici prensimo u cijelosti.
Nakon autorskih tekstova novinarke Glorije Lujanović na internet portalu Dnevnik.ba o ratnim zločinima uslijedili su napadi i prijetnje.
Inače, te zločine su počinile snage ABiH (MOS i mudžahedini u sastavu 7. muslimanske brigade čiji je zapovjednik bio Šerif Patković, poznat i po malverzacijama o trošenju novca namijenjenog za pomoć braniteljima preko Fonda za stambeno zbrinjavanje u privatne svrhe), koji su bili pod direktnim zapovjedništvom Alije Izetbegovića (na prostorima Središnje Bosne, od Jajca, Travnika, Novog Travnika, Vitez, Busovače do Kiseljaka, preko Kreševa, Fojnice i Zenice Bikoši, Maljine, Bugojna, Križančevog sela te osnivanja logora u općinama Travnik, Bugojno Zenica Fojnica).
Novinarki Gloriji Lujanović nakon objavljivanja niza tekstova preko društvenih mreža Facebooka, Twittera itd, kao i od pojedinih bošnjačkih političkih predstavnika, uslijedile su prijetnje porukama uvredljivog sadržaja i poziv na javni linč novinarke Lujanović.
Glorija Lujanović je jedna od rijetkih novinarki koja piše o spomenutim zločinima koje su počinili pripadnici MOS-a i mudžahedina, stoga joj hrvatske udruge proistekle iz domovinskog rata HVO HB ŽSB daju punu potporu u nastavku iznošenja istine o stradavanju i teškim zločinima počinjenih nad hrvatskim narodom u BIH, a posebice na Hrvatima Središnje Bosne za koje sud u Hagu i sud u BIH nije donio niti jednu presudu odgovarajuću težini počinjenog ratnog zločina.
Tužiteljstvo BIH trebalo bi ozbiljno shvatiti tekstove potkrepljenje činjenicama i dokazima koje objavljuje novinarka Gloria Lujanović.
Kako su ove prijetnje učestale, a pogotovo pozivi na javni linč, pozivamo policiju i sigurnosne organe BIH da ove prijetnje napokon shvate ozbiljno i poduzmu adekvatne mjere kako bi se gore navedenoj novinarki osigurao nesmetan rad u novinarstvu i iznošenju istine, a počinitelje kaznenih djela primjereno sankcioniralo.
Ovi putem upozoravamo i tražimo od političkih struktura, a posebno onih s hrvatskim predznakom, koji za sebe vole reći kako oni rade u interesu i zaštiti Hrvata u BIH, da ne budu nijemi kod ovakvih prijetnji i zastrašivanju samo zato što se govori istina o stradanju Hrvata u BIH.
Krajnje je vrijeme da nakon 25 mučnih i dugih godina pravda i istina o zločinima nad Hrvatima BIH izađe na vidjelo, a obitelji žrtava Domovinskog rata dobiju svoj mir.
Postavljamo pitanje novinarskom društvu BIH zašto je izostala kolegijalnost u zaštiti novinarke Glorije Lujanović, je li razlog u tomu što novinarka spada u "krivu" etničku skupinu ili taj što se bavi "krivim" temama.
Pismo potpisuju: Udruga specijalne policije HVO HB, Munje ŽSB
Udruga poginulih i nestalih branitelja Domovinskog rata ŽSB
Udruga dragovoljaca i veterana Domovinskog rata ŽSB
HVIDRA ŽSB
Udruga nositelja ratnih odličja HVO-a ŽSB
_________________ 2019 Podgorica: 2500 rođenih 2019 Sarajevo: 2400 rođenih Udio ZHŽ+Čitluka u rodjenima Federacije: 2005: 3.9% ..... 2010: 4.1% .... 2015: 4.6% ... 2018: 4.8% .... 2019: 4.9% .... 2020: 5.2%
|
|
Vrh |
|
 |
Robbie MO
|
Naslov: Re: Javni poziv na linč bh. novinarke Glorije Lujanović Postano: uto kol 21, 2018 6:46 pm |
|
Pridružen/a: ned svi 03, 2009 10:29 am Postovi: 40248 Lokacija: Move 78
|
HNS uputio potporu novinarki Gloriji Lujanović http://fena.ba/article/1036340/hns-uput ... -lujanovic-Hrvatski studentski politološki forum -HRS
_________________ 2019 Podgorica: 2500 rođenih 2019 Sarajevo: 2400 rođenih Udio ZHŽ+Čitluka u rodjenima Federacije: 2005: 3.9% ..... 2010: 4.1% .... 2015: 4.6% ... 2018: 4.8% .... 2019: 4.9% .... 2020: 5.2%
|
|
Vrh |
|
 |
trokut
|
Naslov: Re: Javni poziv na linč bh. novinarke Glorije Lujanović Postano: uto kol 21, 2018 7:58 pm |
|
Pridružen/a: uto stu 01, 2011 7:41 am Postovi: 143
|
|
Vrh |
|
 |
lider30
|
Naslov: Re: Javni poziv na linč bh. novinarke Glorije Lujanović Postano: sri kol 22, 2018 9:00 am |
|
Pridružen/a: ned svi 03, 2009 9:11 pm Postovi: 19995 Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
|
Nijedna poptpora iz sarajevskog NGO ili iz novinarskih strukovnih udruga. Od bošnjačkih političara iz bošnjačkih partija SDP, DF, GS, SDA, A-SDA, SBB i ne očekujem.
_________________ Šeherzada Gdje god postoji postojanje cirilice ili neke od njenih varijanti kakva je recimo glagoljica ili bosancica, tu je postojala dominacija bugarske iliti pravoslavne crkve, slavenskog krscanstva
|
|
Vrh |
|
 |
Agathonikos
|
Naslov: Re: Javni poziv na linč bh. novinarke Glorije Lujanović Postano: sri kol 22, 2018 10:12 am |
|
Pridružen/a: ned stu 22, 2009 11:36 am Postovi: 23632 Lokacija: СРПСКА
|
|
Vrh |
|
 |
Agathonikos
|
Naslov: Re: Javni poziv na linč bh. novinarke Glorije Lujanović Postano: sri kol 22, 2018 10:26 am |
|
Pridružen/a: ned stu 22, 2009 11:36 am Postovi: 23632 Lokacija: СРПСКА
|
BBC je napisao/la:
"Jel ima neko da ovoj ustaškoj kurvetini žvalje razvalio?" jedna je od reakcija Twitter zajednice na tekst novinarke Glorije Lujanović o kampovima i zločinima mudžahedina u Središnjoj Bosni s početka devedesetih.
 Sram te budi rahmetli krilnika i generala ABiH koji krvcu svoju proli za neodvisnu i dodrinsku, nezahvalni tviterašu. Ustaška kurvetina? Valjda ćetnićka, miša mu njegovog dezorjentisanog.
|
|
Vrh |
|
 |
|
Ne možeš započinjati nove teme. Ne možeš odgovarati na postove. Ne možeš uređivati svoje postove. Ne možeš izbrisati svoje postove. Ne možeš postati privitke.
|
|
|