HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 21:49.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Muslimanske stranke gotovo izbrisane iz Narodne Skupštine RS, SDP bez svog poslanika
PostPostano: 09 lis 2018, 13:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
A u PM :crying
Ostadosmo bez Muslimana... :crying
Sutra kad nam dodju Arapi da prave Banja Luku na vodi nećemo imati ni jednog da se pohvalimo kako smo tolerantni... :crying

Citat:
Bošnjaci gotovo izbrisani iz NSRS, SDP prvi put bez svog poslanika

Trend pada broja glasova, omjera s drugim strankama i naposljetku broja mandata većinski bošnjačkih stranaka u Narodnoj skupštini Republike Srpske je evidentan kroz sve godine nakon rata.

Počnimo od aktuelnih općih izbora. Prema posljednjim podacima Centralne izborne komisije BiH, koalicija "Zajedno za BiH" (SDA, SBiH i BPS) jedva da je prešla izborni prag sa 20.000 glasova, čime će zauzeti tri poslanička mjesta. Druga koalicija "Proevropski blok" (SDP BiH, DF, SBB, NB, HS BiH i Radom za boljitak) osvojila je jedva jedan posto glasova, čime ove partije neće biti u NSRS. Bitno je reći da su ovo prvi izbori nakon kojih Socijaldemokratska partija BiH neće imati svog poslanika u parlamentu manjeg bh. entiteta.

Pogledajmo kako izgleda nedavna historija.

Na prvim poslijeratnim izborima većinski bošnjačke partije osvojile su ukupno 18 mjesta u Skupštini Republike Srpske. Dvije godine kasnije taj broj je pao na 17, a još dvije godine kasnije većinski bošnjačke partije u klupama NSRS-a imale su 10 poslanika.

Kako bismo imali u vidu i omjer u parlamentu, bitno je napomenuti da u entitetsku skupštinu ulaze ukupno 83 delegata.

U vrijeme prvih navedenih poslijeratnih općih izbora na sceni su bile dvije koalicije, Koalicija za cjelovitu i demokratsku BiH (SDA i SBiH), dok je SDP u jednom navratu koalirao sa MBO-om, UBSD-om, HSS-om.

Već 2002. godine koalicije su se raspale, a spomenute stranke su osvojile ukupno 13 mandata - SDA šest, SBiH četiri, a SDP tri mjesta. Time je broj poslanika ovih stranaka skočio prvi i jedini put od 1996. do danas.

Narodna skupština Republike Srpske je 2006. godine u svoje klupe primila osam poslanika iz većinski bošnjačkih partija - četiri mandatara SBiH, tri iz SDA i jednog iz SDP-a. Usporedbe radi, SNSD je tada osvojio 41 mjesto, a SDS 17 mjesta.

Narodna skupština Republike Srpske četiri godine kasnije, većinski bošnjačke stranke osvojile su samo pet mjesta. S koalicijom "Domovina", koja je 2014. godine okupila sve probosanske partije, taj broj je ostao isti.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/bosnjac ... /181009013


1996. - 18 poslanika
1998. - 17 poslanika
2000. - 10 poslanika
2002. - 13 poslanika
2006. - 8 poslanika
2010. - 5 poslanika
2014. - 5 poslanika
2018. - 3 poslanika :crying

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimanske stranke gotovo izbrisane iz Narodne Skupštine RS, SDP bez svog poslanika
PostPostano: 09 lis 2018, 13:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Nema Muslimana = Mladen propo

slika

Sad cemo imati srpske, srpskije i najsrpskije kandidate za srpskog clana predsjednistva. :zubati
Mladen ce ostati zapamcen kao zadnji koje se pokusao dopasti Muslimanima.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimanske stranke gotovo izbrisane iz Narodne Skupštine RS, SDP bez svog poslanika
PostPostano: 09 lis 2018, 13:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Sjeca li se ko SDP-ovog "napada" na RS!
Novi kandiati, svi im pristupaju, cudo ce da naprave u RS. Velika koalicija za Evropu!
Na FACE TV svi drkaju u studiju! :punk

Citat:
slika

Vojin Mijatović jedan od 120 novih članova SDP-a u Banjoj Luci
https://www.fokus.ba/vijesti/bih/vojin- ... ci/958496/


Ni 1%...
PROPALI :smijeh

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimanske stranke gotovo izbrisane iz Narodne Skupštine RS, SDP bez svog poslanika
PostPostano: 09 lis 2018, 14:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
slika

Citat:
29.11.2012.
"Koalicija 1. mart" zeli registrovati 100.000 raseljenih!
https://rtvglasdrine.com/vijesti/lokaln ... aseljenih/


Zamalo da uspije... :smijeh

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimanske stranke gotovo izbrisane iz Narodne Skupštine RS, SDP bez svog poslanika
PostPostano: 09 lis 2018, 14:08 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2013, 16:10
Postovi: 3044
Pa sta hoce oni?Srbi nemaju ni jednog poslanika u federalnom parlamentu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimanske stranke gotovo izbrisane iz Narodne Skupštine RS, SDP bez svog poslanika
PostPostano: 09 lis 2018, 14:18 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68222
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
chubura je napisao/la:
Pa sta hoce oni?Srbi nemaju ni jednog poslanika u federalnom parlamentu.


Imat ce 1 u Zastupnickom domu i 4 u Domu naroda.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimanske stranke gotovo izbrisane iz Narodne Skupštine RS, SDP bez svog poslanika
PostPostano: 10 lis 2018, 12:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
slika

OSVOJIO 5.034 GLASA
Adil Osmanović jedini Bošnjak iz RS-a izabran u Parlament BiH

slika

https://www.klix.ba/vijesti/bih/adil-os ... /181010042

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Bošnjaci izbrisani iz Narodne skupštine Republike Srpske
PostPostano: 10 lis 2018, 18:30 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
"Počnimo od aktuelnih općih izbora. Prema posljednjim podacima Centralne izborne komisije BiH, koalicija "Zajedno za BiH" (SDA, SBiH i BPS) jedva da je prešla izborni prag sa 20.000 glasova, čime će zauzeti tri poslanička mjesta. Druga koalicija "Proevropski blok" (SDP BiH, DF, SBB, NB, HS BiH i Radom za boljitak) osvojila je jedva jedan posto glasova, čime ove partije neće biti u NSRS.


Kako NS RS ima 83 mjesta imamo, 3/83 ili 3,6%."

https://www.klix.ba/vijesti/bih/bosnjac ... /181009013


1996. - 18 poslanika

1998. - 17 poslanika

2000. - 10 poslanika

2002. - 13 poslanika

2006. - 8 poslanika

2010. - 5 poslanika

2014. - 5 poslanika

2018. - 3 poslanika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjaci izbrisani iz Narodne skupštine Republike Srpske
PostPostano: 10 lis 2018, 18:33 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
https://twitter.com/suljagicemir1/statu ... 6453131265


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjaci izbrisani iz Narodne skupštine Republike Srpske
PostPostano: 10 lis 2018, 18:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Srbi su ih se riješili za sva vremena.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjaci izbrisani iz Narodne skupštine Republike Srpske
PostPostano: 11 lis 2018, 09:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6217
Lokacija: Izvan sebe
BBC je napisao/la:
Srbi su ih se riješili za sva vremena.

Pravi narod nisu tako meHki ko mi.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjaci izbrisani iz Narodne skupštine Republike Srpske
PostPostano: 11 lis 2018, 09:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6217
Lokacija: Izvan sebe
Ali zato muslimani, jer vide da us u RS sve izgubili vise nasrcu na nas i hoce federaciju preuzeti. Treba bagri j...ti mater.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjaci izbrisani iz Narodne skupštine Republike Srpske
PostPostano: 11 lis 2018, 09:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58272
Lokacija: DAZP HQ
Realno, nasrćali su na nas daleko više u vrijeme kad su jurišali i na RS, ali nije to bilo do njih nego do benevolentne MZ. Otkad toga nema oni su u totalnoj defenzivi na svim frontovima, ali reže na sve kako bi svojom agresivom kompenzirali gubitničku poziciju. Zato je Komšić njima bitan, ne samo u praktičnom smislu nego i u motivacijskom jer im daje osjećaj da opet pobjeđuju, a realnost je takva da će im Čović biti predsjednik FBIH, čim prvi dobrovoljac potpiše bianco zahtjev od HDZa.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjaci izbrisani iz Narodne skupštine Republike Srpske
PostPostano: 11 lis 2018, 09:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
dudu je napisao/la:
Realno, nasrćali su na nas daleko više u vrijeme kad su jurišali i na RS, ali nije to bilo do njih nego do benevolentne MZ. Otkad toga nema oni su u totalnoj defenzivi na svim frontovima, ali reže na sve kako bi svojom agresivom kompenzirali gubitničku poziciju. Zato je Komšić njima bitan, ne samo u praktičnom smislu nego i u motivacijskom jer im daje osjećaj da opet pobjeđuju, a realnost je takva da će im Čović biti predsjednik FBIH, čim prvi dobrovoljac potpiše bianco zahtjev od HDZa.


Upravo.
Pobjeda Komsica je iskljucivo simbolicka. Da mali Mujo nekom zabije go. To samo pokazuje koliko su jadni i glupi.
Nista oni od Komsica nece dobiti osim par dana zluradosti sto su napakostili Hrvatima.

Znaju da su donji, znaju da ce se sad naguziti i Srbima i Hrvatima al eto lakse ce to podnijeti time sto su i oni kao nesto uradili. A nista gluplje od izbora klosara Komsica nisu mogli uraditi i upravo to pokazuje da su glupi.
Zato smo ih mi tako brzo i jednostavno izbrisali iz RS. Glupi su. Primjer: Njima je najbitnije bilo da naprave dzamiju da bi napakostili Srbima. Nije im bilo bitno sto sutra nece imati sta jesti. Daj dzamiju i pvc prozore + pvc roletne! Kratkorocno su uzivali gledajuci kako se dižu džamije po RS i obnavljaju kuce a dugoročno te dzamije i kuce stoje zarasle u travu, prazne i zakljucane. Oni kao narod ne razmisljaju dalje od par dana. Sto se ono kaze od drveta ne vide sumu.
RS se preporodila kad su oni poceli graditi dzamije i kuce. Mi im to sve porusili (jbg malo se ratovalo) - onda oni opet od nas kupovali gradjevinski materijal - sad nama ostavili te kuce i dzamije. Mujo je legenda. :zivili

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimanske stranke gotovo izbrisane iz Narodne Skupštine RS, SDP bez svog poslanika
PostPostano: 11 lis 2018, 10:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Još malo pa nestalo. :biceovodobro

Sa klixa:

Citat:
Bošnjak sam, živim u Republici Srpskoj i samo ću vam jedno reći - naša zajednica u RS-u će nestati, jer nam sva omladina ide u zemlje Evrope, pa čak i stariji ljudi, čitave porodice. Ja isto također mislim ići za Njemačku, jer u BiH, odnosno RS kao Bošnjak ne vidim način da ostvarim život vrijedan čovjeka. U RS-u i dan danas, 2018. godine mnogi Bošnjaci se boje javno reći svoje ime na ulici.

Bošnjacima u Federaciji ne zamjerimo, bošnjačkim partijama itekako. Mnogi od nas su ovdje došli sa Zapada jer nam je SDA partija obećala potpunu integraciju RS-a pod strukture BiH. Na kraju smo dobili to da živimo u "Srbijici" koja ništa nema sa Bosnom i Hercegovinom u realnom životu.

Imamo džamije, al' šta će džamije ako su prazne redovno. Ne želim iznositi mjesto odakle dolazim, jer ne želim se dovoditi u opasnost, ali samo ću vam reći da je iz mog mjesta u zadnjih 10 godina 70% omladine otišlo trbuhom za kruhom.

SAMO JOŠ JEDNU STVAR DA IZNESEM - SVAKI PUT KAD NA FACEBOOKU BUDETE IZIGRAVALI "FB RATNIKE", PSOVALI SRBIMA, VRIJEĐALI, BUDITE SVJESNI DA ĆE NEKI MLADI BOŠNJAK (učenik, student) BITI IZLOŽEN PROVOKACIJAMA I NASILJU UPRAVO ZBOG TOGA ŠTO ĆE NEKI SREDNJOŠKOLAC (srbin) PROČITATI TAJ KOMENTAR I POKUŠATI UZVRATITI U NORMALNOM ŽIVOTU.
FRKA OKO 9-OG JANUARA SAMO NAMA IDE PREKO LEĐA, JER MI POVRATNICI UVIJEK IMAMO PROBLEMA ZBOG TOGA. NE ČINITE NAM USLUGU AKO SE "BORITE" ZA NAS PREKO FACEBOOKA.

Imate selam i pozdrav od Bošnjaka iz RS-a.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimanske stranke gotovo izbrisane iz Narodne Skupštine RS, SDP bez svog poslanika
PostPostano: 11 lis 2018, 10:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Vujadin je napisao/la:
Još malo pa nestalo. :biceovodobro

Sa klixa:

Citat:
Bošnjak sam, živim u Republici Srpskoj i samo ću vam jedno reći - naša zajednica u RS-u će nestati, jer nam sva omladina ide u zemlje Evrope, pa čak i stariji ljudi, čitave porodice. Ja isto također mislim ići za Njemačku, jer u BiH, odnosno RS kao Bošnjak ne vidim način da ostvarim život vrijedan čovjeka. U RS-u i dan danas, 2018. godine mnogi Bošnjaci se boje javno reći svoje ime na ulici.

Bošnjacima u Federaciji ne zamjerimo, bošnjačkim partijama itekako. Mnogi od nas su ovdje došli sa Zapada jer nam je SDA partija obećala potpunu integraciju RS-a pod strukture BiH. Na kraju smo dobili to da živimo u "Srbijici" koja ništa nema sa Bosnom i Hercegovinom u realnom životu.

Imamo džamije, al' šta će džamije ako su prazne redovno. Ne želim iznositi mjesto odakle dolazim, jer ne želim se dovoditi u opasnost, ali samo ću vam reći da je iz mog mjesta u zadnjih 10 godina 70% omladine otišlo trbuhom za kruhom.

SAMO JOŠ JEDNU STVAR DA IZNESEM - SVAKI PUT KAD NA FACEBOOKU BUDETE IZIGRAVALI "FB RATNIKE", PSOVALI SRBIMA, VRIJEĐALI, BUDITE SVJESNI DA ĆE NEKI MLADI BOŠNJAK (učenik, student) BITI IZLOŽEN PROVOKACIJAMA I NASILJU UPRAVO ZBOG TOGA ŠTO ĆE NEKI SREDNJOŠKOLAC (srbin) PROČITATI TAJ KOMENTAR I POKUŠATI UZVRATITI U NORMALNOM ŽIVOTU.
FRKA OKO 9-OG JANUARA SAMO NAMA IDE PREKO LEĐA, JER MI POVRATNICI UVIJEK IMAMO PROBLEMA ZBOG TOGA. NE ČINITE NAM USLUGU AKO SE "BORITE" ZA NAS PREKO FACEBOOKA.

Imate selam i pozdrav od Bošnjaka iz RS-a.


Doslo iz guzice u glavu. Ali kasno.
Dok je MZ patrorirala RS prvo sto im je palo na pamet nakon povratka npr. u BL je da u Vrbanji odvrnu hodzu na razglasu do kraja. Valjda im je to bio plan da lijepo zive sa Srbima i da sutra dobiju posao. Sad kmeka kad se MZ povlaci a Srbi prisjecaju raznih provokacija kojima su bili izlozeni nakon rata.

Sta taj narod planira i o cemo razmislja meni nije jasno. Tako otvoren napad na prava Hrvata ne moze izdobriti. Vidim da se i u Hrvatskoj digla frka ako nista bar ce napokon nauciti/zapamtiti ko su Muslimani.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimanske stranke gotovo izbrisane iz Narodne Skupštine RS, SDP bez svog poslanika
PostPostano: 11 lis 2018, 10:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
novovrijeme je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:
Još malo pa nestalo. :biceovodobro

Sa klixa:



Doslo iz guzice u glavu. Ali kasno.
Dok je MZ patrorirala RS prvo sto im je palo na pamet nakon povratka npr. u BL je da u Vrbanji odvrnu hodzu na razglasu do kraja. Valjda im je to bio plan da lijepo zive sa Srbima i da sutra dobiju posao. Sad kmeka kad se MZ povlaci a Srbi prisjecaju raznih provokacija kojima su bili izlozeni nakon rata.

Sta taj narod planira i o cemo razmislja meni nije jasno. Tako otvoren napad na prava Hrvata ne moze izdobriti. Vidim da se i u Hrvatskoj digla frka ako nista bar ce napokon nauciti/zapamtiti ko su Muslimani.


Iskren je kad kaže:

Citat:
Mnogi od nas su ovdje došli sa Zapada jer nam je SDA partija obećala potpunu integraciju RS-a pod strukture BiH.


Nisu se oni vratili da žive u miru sa Srbima u Republici Srpskoj. Došli su da podrivaju Republiku Srpsku iznutra nadajući se Alijinom kalifatu.

Ali da ponovimo, još malo pa nestalo. :thumbup1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjaci izbrisani iz Narodne skupštine Republike Srpske
PostPostano: 11 lis 2018, 14:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
dudu je napisao/la:
Realno, nasrćali su na nas daleko više u vrijeme kad su jurišali i na RS, ali nije to bilo do njih nego do benevolentne MZ. Otkad toga nema oni su u totalnoj defenzivi na svim frontovima, ali reže na sve kako bi svojom agresivom kompenzirali gubitničku poziciju. Zato je Komšić njima bitan, ne samo u praktičnom smislu nego i u motivacijskom jer im daje osjećaj da opet pobjeđuju, a realnost je takva da će im Čović biti predsjednik FBIH, čim prvi dobrovoljac potpiše bianco zahtjev od HDZa.


Normalno.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimanske stranke gotovo izbrisane iz Narodne Skupštine RS, SDP bez svog poslanika
PostPostano: 11 lis 2018, 15:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Alija zasrao stvar i ostavio ih potpuno bez izlaza. Sina im ostavio, ali hebeš to.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimanske stranke gotovo izbrisane iz Narodne Skupštine RS, SDP bez svog poslanika
PostPostano: 30 lis 2018, 22:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Posto nam fali jedan Bosnjak u Skupstini (treba biti minimalno 4), Nina iz SDSa se izjasnila Bosnjakinjom :smijeh



Ono kad te Srbi hebu tvojim oruzjem...

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimanske stranke gotovo izbrisane iz Narodne Skupštine RS, SDP bez svog poslanika
PostPostano: 30 lis 2018, 23:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Samo neka idu.Svako sebi.Tako je najbolje.Inat povratak i dzamijanje po Republici Srpskoj su bili i biće kratkog daha.Nemaju tu šta da traže.Svako ima svoje i neka se svojeg drži.Takođe,Srebreničku paradu-ukinuti.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimanske stranke gotovo izbrisane iz Narodne Skupštine RS, SDP bez svog poslanika
PostPostano: 30 lis 2018, 23:29 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
novovrijeme je napisao/la:
Posto nam fali jedan Bosnjak u Skupstini (treba biti minimalno 4), Nina iz SDSa se izjasnila Bosnjakinjom :smijeh



Ono kad te Srbi hebu tvojim oruzjem...


dobro je ovo, vidim ima ih uhljebili se sa 150 glasova, i tata bi sine


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimanske stranke gotovo izbrisane iz Narodne Skupštine RS, SDP bez svog poslanika
PostPostano: 31 lis 2018, 02:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
novovrijeme je napisao/la:
Posto nam fali jedan Bosnjak u Skupstini (treba biti minimalno 4), Nina iz SDSa se izjasnila Bosnjakinjom :smijeh



Ono kad te Srbi hebu tvojim oruzjem...


1:40 "Savezni Dom naroda"?!
Sećam se, čak nije tako davno bilo, pre par godina, pitao sam neke svoje poznanike novinare iz RS - zašto zajedničke, bosanskohercegovačke institucije ne zovu "saveznim institucijama" u svojim izveštajima?! Čini mi se da je jedan od njih čak radio na ATV sa koje je ovaj prilog.
Nisam dobio neki odgovor, niti sam baš insistirao, pitanje je bilo usput, ali bilo je uglavnom u smislu: pa šta znam, nije zgodno, i sl.

Vidim da se sada na ATV kaže "savezni Dom naroda", pa me zanima kako i kada je došlo do takve promene?

Mislim da je to dobra politika naših medija. Da idu nasuprot sarajevskim medijima koji govore "državni, država" i sl. kada govore o BiH i njenim insititucijama. Da sam na mestu političara i drugih javnih ličnosti iz Srpske, kada bi me neko iz Sarajeva pitao za "državne" stvari, napravio bih se lud i počeo bih da govorim o Srpskoj. Pa onda neka me ispravljaju i neka kažu "mislili smo na BiH". :D

Isto tako, primetio sam da vole da kažu za člana predsedništva da je "predsednik države". Ako neko može Dodiku da poruči neka mu kaže da, kada mu se neko obrati oslovljavajući ga kao "predsednika države", da ga on, Dodik, ispravi i da kaže: ne ja nisam predsednik nikakave države, to i nepostoji, nego sam samo član predsedništva u saveznim institucijama. Mislim da bi Milorad sa zadovoljstvom to uradio. :D

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimanske stranke gotovo izbrisane iz Narodne Skupštine RS, SDP bez svog poslanika
PostPostano: 31 lis 2018, 10:08 
Online

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6793
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
Svaki narodni poslanik zastupa sve gradjane Republike bez obzira na njihovu etnicku ili vjersku pripadnost.Zato je deplasirano prebrojavati koliko ima jednih drugih trecih cetvrtih...

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimanske stranke gotovo izbrisane iz Narodne Skupštine RS, SDP bez svog poslanika
PostPostano: 02 stu 2018, 10:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Odose nam Muslimani (cak i hodze) ko da ih nikad nije bilo. Sljedece izbore nece preci izborni prag. Zajebao hin Alija, rekao ajte u RS sve ce to biti Bosna... kad ono izgleda da neće. :zivili

https://thebosniatimes.ba/22212/pun-rij ... -slucajevi

Citat:
I Elvedin efendija Softić, nakon 14 godina službovanja napušta džemat Rakovčane kod Prijedora. Oženjen je i otac troje djece, koja, kako kaže, nemaju maltene svojih vršnjaka. Smatra kako se sa priče o povratku treba preći na djelovanje.
”Prije desetak godina formirao sam omladinsko udruženje i tada nam je trebalo četrdeset punoljetnih omladinaca sa matičnim brojem i potpisom kao nekakva osnivačka skupština za registraciju. Kada ga sada pogledam, vidim da na njemu stoje imena svega dvojice omladinaca koji nisu otišli trbuhom za kruhom. Sve ostalo mi se rasulo po bijelom svijetu”, ogorčen je efendija Softić.
Smatra da bi to sve danas bilo drugačije da je toj omladini neko ponudio odgovarajući posao i sigurnost, pa da su zasnovali porodicu.

”Samo tako bi bilo nade za zajednicu, džemat. A onda se trgnem, pogledam svoju dječicu i shvatim da i njih čeka ista sudbina”, priča efendija, koji dodaje:
”Moja mati je plakala od straha za mene jer 2004. godine odlazim u manji bh. entitet iz sigurnog Visokog. Ne mogu više slušati priče o održivom povratku Bošnjaka na ovim prostorima, jer sam svjedokom neodrživosti. Pogotovo kada svaki dan slušate samo priče o odlasku, ispraćate mladost ili prisustvujete dženazama”.


Citat:
Amir ef. Spahić, imam u džematu Ćela nakon osam godina službovanja odlučio se za odlazak. Rođen je 1987. godine u Zenici, oženjen je i otac četvoro djece. Ne krije ogorčenje i zabrinutost i krajnje je iskren – spreman je na posao njegovatelja staraca u Njemačkoj.

”Prije osam godina, kada sam došao u ovaj džemat, bila je puno ljepša slika i optimističnija atmosfera. Bilo je omladine. Oformili smo omladinski klub, družili se, igrali fudbal… Čak po tri ekipe samo iz mog džemata”, priča Spahić.

No, toga više nema.


Dosao da zivi u Republiku Srpsku a:

Citat:
”Mnogo me boli što moja djeca uče srpski jezik i historiju i brinem se za njih.


To je isto kao da ja odem u Njemacku a mnogo mi smetaju Njemaci i njemacki jezik.
Eto to je Mujo.

Citat:
Dodaje kako odvodi četvoro djece, što je, kako kaže, polovina ukupnog broja školske djece u susjednom povratničkom selu Zecovi.


Ajde sretan ti put! :zivili

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: crni_bombarder, daramo, nesorta, Robbie MO, Srpsčanin i 285 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO