HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 01:00.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 20 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Dragan Bender
PostPostano: 22 lis 2016, 22:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2016, 15:19
Postovi: 285
Evo i zadnje teme o naša tri Hercegtira (znam, jadno :whistling ) u NBA ligi. Najmlađi od njih (i svih ostalih igrača u NBA ligi), a i najtalentiraniji je Dragan Bender išČapljine.

Neću kao ni kod ostalih duljiti o europskom dijelu karijere, ali Bendera od malih nogu prati glas strašnog talenta, što dosad i nije imao puno prilike pokazati, osim u onih nekoliko nastupa za mlade reprezentacije Hrvatske gdje je bio odličan. Uglavnom, zadnje dvije godine je proveo u Izraelu, tako da je vjerojatno već naviknut na život profesionalca. Draftirali su ga Phoenix Sunsi kao najviše draftiranog Hrvata ikad (4. odabir).

Njegova prva sezona neće vjerojatno biti briljantna, ali očekujem oko 15-ak minuta po utakmici ove sezone. Uloga? U napadu da stoji u kutu i pogađa otvorene trice i tako otvara reket za prodor bekova (postotci šuta mu dosad nisu bajni, ali problem je dalja trica a ne tehnika šutiranja, koja je kod Bendera jako dobra). Obrana je ono što će mu donijeti ove minute, Bender može preuzimati sve, od centra do razigravača, i zbog brzih nogu nije mu problem čuvati niže protivnike i omesti im šut. Uglavnom, Bender ima ogroman potencijal, bit će užitak pratiti u budućnosti koliko će ga ispuniti.

_________________
Ori svoju njivu najbolje što možeš!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dragan Bender
PostPostano: 27 lis 2016, 23:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2016, 15:19
Postovi: 285
Odličan debi Bendera, 10 poena (2/2 2P, 2/3 3P), 2 skoka i 1 ukradena lopta. Pogledao sam dio utakmice koju je Bender odigrao, igrao je na poziciji krila (3), i kao što sam najavljivao u obrani uglavnom preuzima i to dobro, dok u napadu širi reket tricama, iako je danas imao i koševe iz reketa. Danas ga je išao šut (trica od tablu :smajl013 ), ali teško da će svaku utakmicu imati tako dobre postotke.



P.S. Danas kad je zabio prve poene na grafici je pisalo "Capljina, Bosnia and Herzegovina", iako bi bilo bolje da je pisalo Herzeg-Bosnia, ali dobro.

P.P.S. Bender ima finu pozadinsku sliku na službenoj facebook stranici, sve što se cijeni. :HercegBosanac

_________________
Ori svoju njivu najbolje što možeš!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dragan Bender
PostPostano: 28 lis 2016, 15:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6883
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
bit će Bender jači i od Bogija i od Šarića... :yes

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dragan Bender
PostPostano: 29 lis 2016, 08:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Zaboravili ste navesti da je igrao samo garbage time jer je SAC vodio sa između 15 i 25 razlike. Ako ikad gledate cijele utakmice znate razliku u kvaliteti i intenzitetu, praktički je riječ o egzibiciji drugo i trećepozivaca. No, solidno u svakom slučaju.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dragan Bender
PostPostano: 29 lis 2016, 12:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2016, 15:19
Postovi: 285
Ministry of Sound je napisao/la:
Zaboravili ste navesti da je igrao samo garbage time jer je SAC vodio sa između 15 i 25 razlike. Ako ikad gledate cijele utakmice znate razliku u kvaliteti i intenzitetu, praktički je riječ o egzibiciji drugo i trećepozivaca. No, solidno u svakom slučaju.


Malo cjepidlačim, ali garbage time minutama bi se mogao okarakterizirati ulazak u drugoj polovici zadnje četvrtine kad je sve bilo sigurno rješeno, a ne 3. četvrtina kada je bio dio ekipe koja je spustila zaostatak na -10. No to nije bitno, niti statistika, bitan je eye test... Bender jednostavno izgleda kao da zna što radi na terenu, ne djeluje pogubljeno kao npr. Hezonja prošle godine u Orlandu, kada je radio neke gluposti od kojih boli glava.

Sinoć 0 poena (0/1 2P), 1 skok i jedna ukradena lopta, s time da je imao i jednu blokadu koju mu nisu zapisali u statistici.

_________________
Ori svoju njivu najbolje što možeš!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dragan Bender
PostPostano: 06 stu 2016, 12:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2016, 15:19
Postovi: 285
Bender u međuvremenu odigrao dvije utakmice, a dvije nije ulazio u igru...

Protiv GSW-a, 0 poena (0/2 3P), ali zato izvrsna obrana na Durantu kojeg je zaustavio u dvije izolacije, što je impresivno.

Protiv Clippersa je dobio 7 minuta u garbage timeu, 0 poena (0/1 2P), 1 skok, 2 asistencije i 1 ukradena lopta. Opet, impresivna obrana kad ostane na manjem igraču. Bender će sigurno biti kandidat za najboljeg obrambenog igrača u daljnjoj karijeri.

Moram priznati da sam malo razočaran njegovom minutažom, zadnje dvije (koje su dobili nakon produžetaka) nije uopće igrao. Ima veze s time da T.J. Warren koji mu je konkurent na poziciji igra odlično na početku sezone, pa pojede minute koje su namjenjene Benderu. Vjerojatno će kako sezona bude odmicala i Phoenix bude sve dalje od razigravanja, rasti i Benderova minutaža. Ali ovo što je pokazao mizernoj minutaži je meni izgledalo jako dobro. :palacgore1

_________________
Ori svoju njivu najbolje što možeš!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dragan Bender
PostPostano: 09 stu 2016, 19:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2016, 15:19
Postovi: 285
Opa, kakva utakmica Bendera, preporučio bih da pogledate reprizu utakmice na nbahd.com... Jer u ovim highlightsima što ću staviti se ne vidi njegova vanzemaljska obrana. :drool

Većinu utakmice je igrao na poziciji 5, jer je Len bio očajan (kao i inače), a Chandlera nije bilo. Naravno, to ne bi mogao igrati da mu protivnik nije centar koji ga ne može kažnjavati u niskom postu zbog nedostatka mase. Jedina stvar koja me zabrinjava je njegov nedostatak odraza (i u ranijim mjerenjima je imao patetičan odraz), Vonleh ga je skoro gadno posterizirao danas. Ali za očekivati je da će ga Phoenixovi kondicijski treneri dovesti na pristojnu razinu u tom segmentu, što će u kombinaciji sa svojom dužinom dovesti do toga da bude odličan i u obrani obruča (rim protector).

10 poena (2/5 2P, 2/4 3P), 1 asistencija, 2 skoka i 1 blokada (na Lillardu).

_________________
Ori svoju njivu najbolje što možeš!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dragan Bender
PostPostano: 09 stu 2016, 19:38 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
gledao sam bendera uživo, ne na ekranu nego u splitu dok je bio, također kao što kažeš eksplozivnost u minusu, nisam još vidio nekog našeg centra da se može odvojit od poda, ko je kriv za to, bijela genetika?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dragan Bender
PostPostano: 09 stu 2016, 19:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58742
Lokacija: DAZP HQ
frende, nisi gledao Žižića, mlađeg brata od Andrije Žižića, novu big thing hrvatske košarke i vjerojatnog NBA-ovca od iduće godine.







ovo je sve u zadnjih mjesec dana, kakva moć i dominacija, ovo je centar budućnosti, a samo mu je 19.

Bender btw nije centar nego PF, iako će prve godine u NBA igrati puno više kao SF.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dragan Bender
PostPostano: 09 stu 2016, 20:02 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
uu vidi vidi, ovaj žižić je zvijer, meni izgleda da bi mogao dominirat pod košem u nba, big lajk


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dragan Bender
PostPostano: 09 stu 2016, 20:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2016, 15:19
Postovi: 285
s one strane dinare je napisao/la:
gledao sam bendera uživo, ne na ekranu nego u splitu dok je bio, također kao što kažeš eksplozivnost u minusu, nisam još vidio nekog našeg centra da se može odvojit od poda, ko je kriv za to, bijela genetika?

Ne bih rekao da je eksplozivnost u minusu, jednostavno ima nizak odraz... Ja bih rekao da je to do tjelesne pripreme, pitanje je da li je do sad radio neke intenzivne treninge s obzirom na svoje godine. Ali ja sam samo izražavao zabrinutost za ovu sezonu da bi mogao završiti nekome na posteru, vjerojatno će već sljedeće sezone nakon rada sa kondicijskim trenerima poboljšati odraz. S obzirom da ima impresivan stojeći dohvat (standing reach) i u NBA parametrima, trebao bi biti imati dobru obranu i na obruču.

Apropo Ante Tonija Žižića, trebalo bi malo smanjiti euforiju, ipak brojke ostvaruje u ABA ligi, gdje su mu protivnici ispod razine. Ne sumnjam da će ostvariti dobru NBA karijeru, ali stavio bih kuću da će Zubac (pod uvjetom da ih zaobiđu ozlijede) biti bolji u NBA okvirima.

_________________
Ori svoju njivu najbolje što možeš!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dragan Bender
PostPostano: 09 stu 2016, 20:46 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
pa ajde odraz dođe ko glavni pokazatelj eksplozivnosti, al mlad je ko što kažeš napucat će oni njega


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dragan Bender
PostPostano: 05 svi 2017, 18:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2016, 15:19
Postovi: 285
s one strane dinare je napisao/la:
pa ajde odraz dođe ko glavni pokazatelj eksplozivnosti, al mlad je ko što kažeš napucat će oni njega


Malo kasnim, ali pričaš gluposti, odraz je samo jedan od pokazatelja eksplozivnosti. No, nebitno, prema tebi ispada da je Bender spor k'o blato i ne može preskočiti A4 papir, kad u stvarnosti on ima manjkav odraz u usporedbi sa NBA konkurencijom. Na sreću, to nije toliko bitno kod njega, jer je Dragan stvarno "dug" i kompenzira taj nedostatak. Ono što Bendera ističe u odnosu na sve ostale je lateralna brzina i brzi rad nogu koji mu omogućava da čuva bekove čak i na NBA razini, a kad pogledaš kakvi monstrumi tamo igraju (Lillard, Curry, Durant...) to je fantastično. :klanjam

Pokušat ću u sljedećih mjesec ili više dana dati neki vlastiti presjek (košarkaškog laika) naših igrača u NBA, počevši s Benderom, znači ocjenit ću njegove fizičke, mentalne i tehničko-taktičke karakteristike.

_________________
Ori svoju njivu najbolje što možeš!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dragan Bender
PostPostano: 16 srp 2017, 14:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2016, 15:19
Postovi: 285
Dogodile su se neke stvari od zadnje poruke na ovoj temi pa da dam svoje mišljenje...

- Benderovu prvu NBA sezonu bih ocijenio sa 2 (jedva dovoljan), dio je njegova krivica, dio nije. Ono zbog čega nije dobio nedovoljan je njegova mladost - bio je najmlađi igrač prošle sezone, a od igrača s ovog drafta, stariji je od njih 14, dakle i dalje jedan od najmlađih. U obzir treba uzeti i ozlijedu, koja ga je maknula s terena u dijelu sezone kad bi mu sigurno rasla minutaža. Također, tijekom sezone pokazao je bljeskove svog potencijala (obrana, brz izbačaj), ali za moj ukus nedovoljno. Ono što je loše je što nije izborio nikakav status u ekipi za sljedeću sezonu, te uopće nije definirao poziciju. Tijekom sezone su ga rotirali na pozicijama 3-4-5, i na nijednoj poziciji nije pokazao da mu je to prirodna pozicija. Osim toga, u prvoj sezoni zabrinjava njegov nedostatak napadačkog arsenala, uglavnom se u napadu svodio na stajanje u kutu i šutiranje trica (ispod 30%! :no ).

- Potvrdio je da igra za reprezentaciju ovo ljeto na Eurobasketu, što je OGROMAN dobitak za hrvatsku reprezentaciju. Dragan je polivalentan igrač i može pokrivati više pozicija (3,4,5), a na Eurobasketu nije toliko jaka konkurencija da iskorištavaju neke njegove nedostatke (snaga, iskustvo...). Također, olakšati će posao Šariću, koji za razliku od prošlih OI neće morati igrati 39 minuta po utakmici i izgoriti kad je najbitnije, već će ga dovoljno kvalitetno moći mijenjati Bender. Osim toga, mogao bi pokrivati i poziciju centra u niskoj petorci (ili će to raditi Šarić, a Bender će četvorke), s obzirom da smo uslijed otkaza Zupca i Žižića ostali tanki na toj poziciji sa Planinićem i Bilanom.

- Završila je ljetna liga, barem za Bendera, i odigrao ju je solidno, mnogo bolje nego prošle godine. Definitivno je nabacio 10-ak kilograma mase, što je dobro, jer ga više neće gurati pod košem, a čini mi se da nije izgubio na pokretljivosti. I ono što veseli, dali su mu da malo više igra sa loptom, čime će njegove kreatorske sposobnosti više doći do izražaja. Malo me zabrinjava šut, luk mu je i dalje ravan, nadao sam se da će biti malo više parabole u odnosu na inače. Uglavnom, neloše, ispod su videi od dva njegova zadnja nastupa na ljetnoj ligi, dok su tri ranije bila u najbolju ruku - meh.



_________________
Ori svoju njivu najbolje što možeš!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dragan Bender
PostPostano: 12 svi 2018, 09:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2016, 15:19
Postovi: 285
Prošla skoro godina od zadnje poruke na ovoj temi, kada sam se osvrnuo na njegovu rookie sezonu, red je da se osvrnem na njegovu drugu sezonu, koja je bila razočaravajuća kao i kod Zupca.

Kod Dragana je jedini krivac za razočaravajuću sezonu on sam, budući da mu je Phoenix davao ogromnu minutažu, koju svojim potezima na terenu nije ničim opravdao. Ni brojke, a bome ni eye-test ne idu na ruku Benderu, tako da bi u Sunsima vrlo brzo mogli izgubiti strpljenje s njim, a ne bih se iznenadio ni da ga trejdaju tijekom sljedeće sezone ili možda čak ovo ljeto. Šteta, imao je priliku nametnuti se ove sezone, jer su mu stvarno dali jako puno minuta, i tako stvoriti neki status u momčadi za budućnost. Ovako ga sljedeće sezone vjerojatno čeka još veća konkurencija na visokim pozicijama, jer je ovogodišnji draft bogat kvalitetnim visokim igračima, a Phoenix ima visoke pickove. Pa da malo seciram njegovu sezonu.

Privitak:
bender stats.PNG
bender stats.PNG [ 11.9 KiB | Pogledano 7025 put/a. ]

Čovjek bi očekivao da će nakon skromne rookie sezone, u kojoj su mu brojke u svim statističkim kategorijama bile mizerne, one eksponencijalno rasti, a na kraju je ispalo da stagnira (ili čak pada!) u većini njih, osim u šutu za 3 poena. Da, na prvi pogled su mu ukupne brojke porasle, ali tu je jedini razlog što je ove sezone odigrao sve utakmice u sezone, za razliku od prošle kad je bio ozlijeđen. No kad se pogledaju „per 36“ brojke (kakva bi bila njegova statistika po utakmici da igra u prosjeku 36 minuta), ne vidi se značajan napredak u nijednoj kategoriji osim u postotku trice (27,7% -> 36,6%), no o tome više kasnije. Porast u postotku izvođenja slobodnih bacanja je na razini statističke greške kad se uzme u obzir koliko slobodnih uzima. Ono što posebno bode u oči je postotak šuta za 2 poena (dakle sve što nije trica – polaganja, zakucavanja, šutevi s poludistance…) koji mu je na katastrofalnih 42,6%, što je užasan podatak sam po sebi, a još je gori kad se uzme u obzir da je Dragan visok cca. 215 cm i da mu je postotak u tom području pao u odnosu na rookie sezonu (i tada je bio loš za visokog igrača)… Ukratko, brojke ne sugeriraju ništa dobro za njegovu karijeru, pa da kažem kako je prošao na eye-testu (kako je meni izgledao kada sam ga gledao).

Nažalost, ni tu stvari nisu ništa bolje… Kao što sam spomenuo u ranom dijelu sezone, vidi se tjelesni napredak, što znači da je dobro radio na tijelu preko ljeta, s obzirom da je ojačao a nije izgubio pokretljivost i brzi rad nogu koji su ga i doveli u NBA. Također, poboljšao je neke detalje šuta za 3, ono što je najočitije je da mu putanja lopte prema košu ima veću parabolu, u usporedbi sa prijašnjim šutom. A taj napredak potvrđuju i brojke koje sam ranije naveo. No i tu ima kvaka, njegovi šutevi su uglavnom spot-up šutevi, što znači da dobro pogađa samo kada ga igrači pronađu samoga na trici i kada ima vremena da se pripremi za upućivanje šuta. Nisam vidio da je pokušao neki šut iz driblinga, a step-back i takve stvari su znanstvena fantastika. Igru leđima uglavnom nije ni pokušavao ove sezone, iako je uputio nekoliko fadeaway šuteva, što je zanimljiva perspektiva za budućnost. Ostale stvari u napad u nisu vrijedne spomena, većina stvari u njegovom napadačkom arsenalu uopće nije na razini NBA lige. Obrambeno je teško za procijeniti, u početku sezone mi je izgledao jako dobro na tom kraju terena, dok je do kraja sezone jako pao. Iako je upitno kako procijeniti nečije obrambene kapacitete kad igra za momčad kao Phoenix koja namjerno gubi (tankira) da bi dobili što veći pick na idućem draftu. Ono što mogu reći je da je vidljivo da ga na tom kraju terena jako koči nedostatak odraza, na čemu treba raditi ovo ljeto. Ali ono što bih spomenuo da je najveća Benderova slabost je njegova psiha, i ne znam može li se to popraviti pomoću sportskog psihologa ili nečega sličnoga. Igrač koji je bio 4. pick na draftu ne bi trebao uzimati 4-5 šuteva po utakmici dok igra za momčad s dna tablice poput Phoenixa. Također se ne bi trebao biti toliko pasivan u napadu i samo čekati u kutu većinu napada, već biti aktivan u skoku, cutovima i slično, no čini se da je Bender zadovoljan ovom ulogom, što jako zabrinjava.

Ukratko, da podvučem crtu za one kojima se ne daju čitati ovako duga poruka, Benderova 2. sezona je bila jako razočaravajuća i njegova perspektiva u NBA ligi ne izgleda bajno ako nastavi igrati kao što je igrao dosad. :no

_________________
Ori svoju njivu najbolje što možeš!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dragan Bender
PostPostano: 19 svi 2018, 13:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 svi 2009, 13:06
Postovi: 1627
Lokacija: Zagreb-Čapljina
Vrlo dobra analiza. Ja sam razočaran njegovim nastupima. Bježi od kontakta. Samo stoji u ćošku i čeka da opali tricu. Žali Bože njegove visine. I kad zabije preko 15 koševa sve su trice. Nekako se bojim da je na putu da postane novi Damjan Rudež. Stoji da je jako mlad i da su sunsi očajni ali bez doze drskosti neće ništa napraviti. Ima tu sreću da je u očajnoj ekipi i zbog toga dobiva ogromnu priliku a ne koristi je nikako. Sad ostaje da vidimo sa novim Europskim trenerom i još ako dođe Dončić možda se lakše uklopi u stil igre.

_________________
...Mostar, Stolac, Neum i Čapljina Hrvatska je stara djedovina, gdje su došli vječno će ostati to je zemlja gdje žive Hrvati...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dragan Bender
PostPostano: 19 svi 2018, 15:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2016, 15:19
Postovi: 285
hercegovac1981 je napisao/la:
Vrlo dobra analiza. Ja sam razočaran njegovim nastupima. Bježi od kontakta. Samo stoji u ćošku i čeka da opali tricu. Žali Bože njegove visine. I kad zabije preko 15 koševa sve su trice. Nekako se bojim da je na putu da postane novi Damjan Rudež. Stoji da je jako mlad i da su sunsi očajni ali bez doze drskosti neće ništa napraviti. Ima tu sreću da je u očajnoj ekipi i zbog toga dobiva ogromnu priliku a ne koristi je nikako. Sad ostaje da vidimo sa novim Europskim trenerom i još ako dođe Dončić možda se lakše uklopi u stil igre.

Trenutno je mrtva trka između Aytona i Dončića vezana uz prvi pick na draftu. Aytonova prednost je što je igrao za sveučilište Arizona i što većina navijača ipak naginje "sigurnoj" (u njihovim očima) stvari umjesto bijelog europskog beka Dončića. Mogao bi tu na kraju i Kokoškov presuditi u Dončićevu korist, čiji sam veliki fan, no nebitno.

Dolaskom Kokoškova Benderu je pala sjekira u med, jer je Bender sličnog profila kao i Anthony Randolph iz Real Madrida, kojeg je Kokoškov na europskom prvenstvu u Sloveniji odlično iskoristio, pa će možda i Dragana na sličan način uključiti u sustav. Također je prednost što je Kokoškov iz Srbije, pa bolje kuži kako se ophoditi sa "našim" igračima.

Ukratko, ako dođe Dončić, veća je vjerojatnost da će Sunsi "kopirati" igru Slovenije, ali i ako dođe Ayton, koji će uzeti dio minuta Benderu, mislim da će Dragan imati opet jako dobru minutažu. I ako opet odigra sličnu sezonu, onda mislim da je to to za Bendera u Sunsima, a vjerojatno i NBA ligi.

_________________
Ori svoju njivu najbolje što možeš!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dragan Bender
PostPostano: 19 lis 2018, 12:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2016, 15:19
Postovi: 285
I na kraju najgori naš NBA igrač (ako ga se tako uopće može okarakterizirati :blush ), koji vjerojatno na kraju ove sezone to više neće biti. Što se s njim događa teško je za opisati, pa da krenem redom.

Igrao je opet ljetnu ligu, što je za igrača koji ulazi u treću sezonu u NBA ligi jako jako JAKO rijetko. Ali s obzirom da je Kokoškov novi trener koji je želio testirati igrače koje ima na raspolaganju, donekle je i razumljivo. Dragan je ljetnu sezonu odigrao kako samo on zna – katastrofalno, a u nekoliko akcija se stvarno izblamirao... S obzirom da je ovo sezona u kojoj pokušava spasiti košarkašku karijeru, preskočio je kvalifikacije s reprezentacijom (koje smo završili s dvije pobjede i dva poraza) što mi je razumljivo, ali stvarno i ne vidim način na koji bi on sa svojom igračkom kvalitetom napravio doprinos u tim kvalifikacijama. Vjerujem da je čitavo ljeto radio kao da mu karijera ovisi o tome :rolleyes , a s obzirom na količinu stvari koje je morao popraviti za očekivati je bilo da se vidi barem nekakav napredak. No, predsezonu je odigrao opet katastrofalno, bio jedan od razloga što je GM Phoenixa dobio otkaz, a čini mi se i zapečatio svoju NBA karijeru. Treneri u NBA ligi se stvarno rijetko u medijima okome na igrače, čak i kada ovi igraju loše, obično daju neke politički korektne izjave i nastoje prikazati igrača u pozitivnom svijetlu čak i kad to izgleda nemoguće – veliki radnik, prvi dolazi u dvoranu i zadnji izlazi, spava u teretani, šutevi su mu iscurili iz koša, ušao je u probleme s osobnim pogreškama pa nije mogao pokazati što zna, bla bla bla... kužite što želim reći. Tako da me iznenadila izjava Kokoškova o Benderu tijekom predsezone, pa ću samo prenijeti citat i boldati određene dijelove. Očito se i njemu Benderova pasivnost i beskrvnost popela na vrh glave.

Igor Kokoškov je napisao/la:
“He’s not a kid anymore,” Kokoskov said on Media Day about Bender’s third NBA season, even though Bender won’t turn 21 until mid-November.

...

“He has to play the game,” Igor said. “We can’t play the game for him. I wouldn’t buy into him missing shots, there’s so many other areas that he can help this team, when it comes to defensive stops, presence, rebounding. Help us with those things.”
Bender’s calling card is having a whole toolkit full of talent. He can shoot from long range. He can dribble and pass. He can block shots. He can slide his feet on defense.

“I think his versatility can work against him,” Igor explained. “He can do everything a little bit, but nothing really [good]. This is a league of extremes. You have to be extremely good at something.”
...

Tako da nisam previše optimističan o ovoj sezoni, a ni o daljnjoj NBA karijeri. Prvu utakmicu sezone nije ni zaigrao (DNP), a očekujem da će tako biti i u dosta sljedećih utakmica. Kad dobije minute to će biti čisti garbage-time, kada utakmica već bude riješena. Također, Benderu nisu aktivirali produženje rookie ugovora, što znači da on na kraju sezone odlazi iz Phoenixa. Rok je do 31.10., a s obzirom da su to napravili za Josha Jacksona, vrlo vjerojatno Benderu neće produžiti ugovor. Vjerojatnost da on nađe novi angažman u NBA ligi je po meni jako mala. Moje mišljenje je da on ne bi mogao igrati značajniju ulogu ni na razini Eurolige, a bome ni Eurocupa. ABA liga možda, ali i tu sumnjam da bi bio među najboljim igračima. No prerano je o tome pričati, treba vidjeti kako će se razvijati sezona za Bendera, pa onda donositi zaključke, ali kao što rekoh, nisam previše optimističan.

_________________
Ori svoju njivu najbolje što možeš!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dragan Bender
PostPostano: 04 stu 2018, 12:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2016, 15:19
Postovi: 285
Ono što sam ranije pisao da je mala vjerojatnost da Benderu Sunsi produže ugovor za još jednu sezonu je potvrđeno prije nekoliko dana. Da su mu produžili, zaradio bi u sljedećoj sezoni nešto manje od 6 milijuna dolara, što u NBA kontekstu i nije puno. Ne znam kakva je situacija Phoenixu sa salary capom tj. treba li im nužno tih 6 milijuna dolara prostora, ali logično je da odbiješ opciju produženja za igrača koji nije pokazao skoro nikakav napredak.

Mislim da je ovo dobro za obje strane. Iako ne izgleda dobro kad 4. odabiru drafta klub odbije produženje ugovora (u biti šalju poruku da je loš igrač, što je svima jasno), ovako barem Dragan postaje unrestricted free agent (UFA), što znači da sam bira u koji klub ide, pa može otići i u neki klub gdje mu nude manje novca od drugih klubova, ako misli da će tamo dobiti veću minutažu. Phoenix s druge strane mu isto na kraju godine može ponuditi novi ugovor u kojem će ga plaćati mnogo manje nego da su mu produžili ugovor, ali ta opcija mi se čini malo vjerojatnom.

Što se tiče Benderove igre dosad, ili nije igrao, ili je igrao garbage-time kao što sam ranije pretpostavio. S jedne strane je dobro da nije igrao, s obzirom da Sunsi igraju katastrofalno i gube utakmice s 20-30 poena razlike. Da igra, vjerojatno bi na njega bio usmjere dio krivice i bijes navijača. S druge strane, ako se ne može izboriti za minutažu u ovakvom Phoenixu, gdje može? :neznam

_________________
Ori svoju njivu najbolje što možeš!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dragan Bender
PostPostano: 04 stu 2018, 21:48 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
krvi ti, 6 milja, nije ni malo, puno bolji igrači od bendera su na raznoraznim minimumima od milju- dvije, a ovakav bender ne vrijedi ni toliko i kao što kažeš ako se ne može izborit za minutažu u ovakvim sunsima onda se bojim da nema šta tražit u nbau, bar zasad
i daj koji par za kladionicu ostavi :D

i spojite sve ove teme kruva vam


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 20 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO