HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 14:31.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 107 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: EX-Yu filmovi
PostPostano: 02 kol 2010, 19:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 sij 2010, 15:05
Postovi: 631
Lokacija: Beograd, Srbija
NACIONALNA KLASA




Vrh
   
 
 Naslov: Re: EX-Yu filmovi
PostPostano: 02 kol 2010, 22:22 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23309
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
max soldo je napisao/la:
1. Ko To Tamo Peva
2. Lepa Sela, Lepo Gore
3. Podzemlje
4. Maratonci
5. Kad Sam Bio Lep i Beo
6. Rane
7. Crna Macka, Bijeli Macak
8. Kad Porastem Bicu Kengur
9. Balkanski Spijun
10. Dom Za Vesanje


1. Ko To Tamo Peva
2. Maratonci trče počasni krug
3. Sjećaš li se Dolly Bell
4. Rane
5. Do koske
6. Otac na službenom putu
7. Kako je propao Rock & Roll
8. Dom za Vešanje
9. Balkanski špijun
10. Podzemlje

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EX-Yu filmovi
PostPostano: 02 kol 2010, 22:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
"Do koske" mi je odvratan film. Ne znam šta je tu ljudima dobro.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EX-Yu filmovi
PostPostano: 02 kol 2010, 22:36 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23309
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
teranova je napisao/la:
"Do koske" mi je odvratan film. Ne znam šta je tu ljudima dobro.


Gledao sam ga sa 19-20, pa vjerojatno zato. :zubati I Rane su na sličnom fonu, malo manje nasilja prikazano, ali to su filmovi sa sličnim diskursom.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EX-Yu filmovi
PostPostano: 02 kol 2010, 22:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
Meni je tu dobar "Apsolutnih sto", mislim, kada je reč o filmovima koji se bave nekom vrstom nasilja.
Stilski ujednačen, jednostavan, gledljiv.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EX-Yu filmovi
PostPostano: 04 kol 2010, 14:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 sij 2010, 15:05
Postovi: 631
Lokacija: Beograd, Srbija
Tulkas je napisao/la:
Pogledajte `Gluvi barut` ...


Odličan film iz 1990 godine, bio je zabranjen u bioskopima, nikada nije emitovan na TV-u, bar koliko ja znam. Neko ga je postavio na YouTube-u:



Vrh
   
 
 Naslov: Re: EX-Yu filmovi
PostPostano: 04 kol 2010, 14:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
Ja sam ga gledala u bioskopu baš te godine, mislim u Domu omladine u okviru festivala "Mala Pula" koji se svakog leta održavao posle pulskog festivala a davao se i na televiziji i to nedavno, e sad na kojoj...ne mogu da se setim.
Zanimljivo je da u tom filmu Fabijan Šovagović igra pravoslavnog popa a Josip Pejaković četničkog vojvodu. Obojica su ostvarila maestralne uloge.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EX-Yu filmovi
PostPostano: 04 kol 2010, 16:19 
Offline

Pridružen/a: 24 svi 2010, 19:48
Postovi: 2948
Lokacija: predvorje dzeneta
lider30 je napisao/la:
teranova je napisao/la:
"Do koske" mi je odvratan film. Ne znam šta je tu ljudima dobro.


Gledao sam ga sa 19-20, pa vjerojatno zato. :zubati I Rane su na sličnom fonu, malo manje nasilja prikazano, ali to su filmovi sa sličnim diskursom.


Rane je iskarikirana stvarnost srpskog mentalnog sklopa,jer kad vidim da i danas pojedini djecaci vide u ljudima poput panja Kristijana svog idola,inace covjeka koji se toliko puta isprovaljivao pred TV kamera pokusavajuci ispasti elokventan da je to za nepovjerovati...cuvena Kristijanova "slomljena devijacija nosne kosti" :zubati a onda pravdajuci se da je to bio kako on kaze lapsus linguae,dvadest sekundi poslije toga izjavi kako mu je neki prijatelj "kROMpulentan" :zubati pa narednih pet minuta prica kako se u njegovo vrijeme sjedilo s djevojcicama uz gitaru i pazi sad ovo uz "caj" :zubati

cijeli svijet u doba adolescencije sjedi i svira uz vino,pivo,coca-colu,samo srbenda uz "caj" pa ni Turska omladila ne sjedi i svira uz "caj" ma nema sta lik je "nabedjeni" mangup :zubati

_________________
Bismillahi rrahmani rrahim
Kul huvallahu Ehad
Allahu Samed
Lem Jelid Ve Lem Juled
Vel Lem Jekullehu Kufuven Ehad


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EX-Yu filmovi
PostPostano: 11 ruj 2010, 22:09 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24637
Lokacija: Heartbreak Hotel
RIP Legenda ex Yu glumišta, Rade Marković.


_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EX-Yu filmovi
PostPostano: 11 ruj 2010, 22:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
89 godina je doživeo. Bogat i buran život. Slava mu.



Vrh
   
 
 Naslov: Re: EX-Yu filmovi
PostPostano: 22 pro 2010, 01:30 
Offline

Pridružen/a: 22 pro 2010, 01:11
Postovi: 2
Lepa sela lepo gore je film koji se ne gleda vec dozivljava ljudi...koji vam je , samo tragate za krivcem,a ne vidite da su svi u stvari krivi!
Ne bitno Srbin,Musliman,Hrvat...U filmu ko je stvarno gledao, pratio - taj je i shvatio da se u stvari svi okrivljuju za taj rat. Manimo ono sto je redatelj ubacio da animira film i ucini ga zanimljivijim...U stvarnosti bilo je svega i to ne samo sa jedne strane - vec su svi cinili svasta, toga bi smo trebali biti svesni svi . Nije u opce bitno ko je kul ili ne , vec to da je netko pomrsio konce braci,komsijama ... prijateljima i da je od necega mirnoga i lepoga namestio smrt i patnju... Za svadju je potrebno najmanje dvoje , tako da nije kriv samo Bosanac,Srbin ili Hrvat ... krivi smo svi "mi" i svi "oni" ! Oni sto su nas doveli do toga , a mi sto smo sve to prihvatili i slusali ih! Sada kada je sve Bogu hvala gotovo , opet trgujemo,posjecujemo tudje plaze , volimo "tudje" djevojke (a do juce nase zemljakinje) koje dodju sad pasosem ili mi posjecujemo do jucerasnje NASE gradove pasosima... samo smo sebi namestili administrativne izdatke i dodatne troskove , i jos da razmisljamo sta ce ko reci kad cuje odaklen sam...

Film sam shvatio tako, a odgledao sam ga vise puta da bih uocio pravu poruku filma - ne redatelja. To je jako tuzan film,jednog jako tuznog i bolnog vremena...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EX-Yu filmovi
PostPostano: 27 pro 2010, 15:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
Jedan od 5 najjačih domaćih filmova - ikad:



:smajl017

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EX-Yu filmovi
PostPostano: 30 pro 2010, 22:15 
Offline

Pridružen/a: 20 tra 2010, 14:17
Postovi: 136
Bal kan kan.....najbolji makedonski film ikad,obavezno pogledajte :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EX-Yu filmovi
PostPostano: 26 lip 2011, 10:05 
Offline

Pridružen/a: 13 ožu 2010, 16:39
Postovi: 2989
ima li neko,kakav link gdje se moze skinut, IVKOVA SLAVA I PROSIJACI I SINOVI, naravno free ak je moguce.
Hvala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EX-Yu filmovi
PostPostano: 26 lip 2011, 10:26 
Offline

Pridružen/a: 24 svi 2010, 19:48
Postovi: 2948
Lokacija: predvorje dzeneta
welzar je napisao/la:
Lepa sela lepo gore je film koji se ne gleda vec dozivljava ljudi...koji vam je , samo tragate za krivcem,a ne vidite da su svi u stvari krivi!
Ne bitno Srbin,Musliman,Hrvat...U filmu ko je stvarno gledao, pratio - taj je i shvatio da se u stvari svi okrivljuju za taj rat. Manimo ono sto je redatelj ubacio da animira film i ucini ga zanimljivijim...U stvarnosti bilo je svega i to ne samo sa jedne strane - vec su svi cinili svasta, toga bi smo trebali biti svesni svi . Nije u opce bitno ko je kul ili ne , vec to da je netko pomrsio konce braci,komsijama ... prijateljima i da je od necega mirnoga i lepoga namestio smrt i patnju... Za svadju je potrebno najmanje dvoje , tako da nije kriv samo Bosanac,Srbin ili Hrvat ... krivi smo svi "mi" i svi "oni" ! Oni sto su nas doveli do toga , a mi sto smo sve to prihvatili i slusali ih! Sada kada je sve Bogu hvala gotovo , opet trgujemo,posjecujemo tudje plaze , volimo "tudje" djevojke (a do juce nase zemljakinje) koje dodju sad pasosem ili mi posjecujemo do jucerasnje NASE gradove pasosima... samo smo sebi namestili administrativne izdatke i dodatne troskove , i jos da razmisljamo sta ce ko reci kad cuje odaklen sam...

Film sam shvatio tako, a odgledao sam ga vise puta da bih uocio pravu poruku filma - ne redatelja. To je jako tuzan film,jednog jako tuznog i bolnog vremena...


Film koji spominjes je obicno *** u kojem se glorificira chetnichka zgadija, ko nas bre zavadi shupljak prodaji svojoj mami ,a ne nama ovdje,super nam je bez vas i da Bog da se jos vise udaljili jedni od drugih i to nisu dojucerasnji "nasi" gradovi tvoj nikad nije bio Split ,Zagreb,Sarajevo,Mostar itd niti ce biti,a zaboli nas *** za tvoj Petrovac na MlavU kapiras majstore :palacgore1

_________________
Bismillahi rrahmani rrahim
Kul huvallahu Ehad
Allahu Samed
Lem Jelid Ve Lem Juled
Vel Lem Jekullehu Kufuven Ehad


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EX-Yu filmovi
PostPostano: 26 lip 2011, 11:53 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24637
Lokacija: Heartbreak Hotel
Lepa sela lepo gore jesu velikim dijelom propaganda, ali jedna perfektna i sofisticirana propaganda. To što je neki film propaganda ne mora umanjivati njegovu umjetničku vrijednost. Naposlijetku, i jedna Casablanca je propagandni ratni film.
U svakom slučaju Lepa sela lepo gore je film koji je po svojemu kvalitetu 16 kopalja ispred oskarovske Ničije zemlje.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EX-Yu filmovi
PostPostano: 26 lip 2011, 12:33 
Offline

Pridružen/a: 24 svi 2010, 19:48
Postovi: 2948
Lokacija: predvorje dzeneta
Jashta da je 16 kuraca ispred! Nicija zemlja je Tanoviceva ,a sta je on? Bosnjak,musliman! nemere valjati film taman da je jos 12 Oskara pokupio jelte Bobara...

_________________
Bismillahi rrahmani rrahim
Kul huvallahu Ehad
Allahu Samed
Lem Jelid Ve Lem Juled
Vel Lem Jekullehu Kufuven Ehad


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EX-Yu filmovi
PostPostano: 26 lip 2011, 12:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 tra 2011, 00:49
Postovi: 808
Urbana je napisao/la:
Hroboatos je napisao/la:
Budimo realni- sva je ex-Yu kinematografija slabotinja. Srbi su nešto pokušavali s Makavejevim, pa onda s praškom školom (češki humor na balkanski način), no to sve ostaje dosta provincijalno i slabo.

Po meni, istinski velika kinematogragija nastala u području komunističkih zemalja jedna je i jedina- poljska. Pogledavši filmove Zanussija, Wajde, Kieslowskog, Forda, Hollandove, ... većina mi i talijanske i francuske (autentično francuske) kinematografije izgleda nekako drugorazredno- i estetski, i moralno, i spiritualno, i socijalno.

O ostalim ex-komunistima (sovjetska, češka, jugoslavenska, mađarska,..) da i ne govorimo.


Budimo realni..da si nerealan..
Srpski filmovi i serije su vrh!
Evo ne znam kojim redom da krenem..kako da razdvojim koji sta mi je od cega bolje...
Lepa sela lepo gore
Citat:
Noz

Mi nismo andjeli I,II
Strsljen
Bulevar Revolucije
Profesionalac
Tito i ja
Munje
Rane
Lavirint
Klopka
Pa da pomenemo Zikinu dinastiju,Sekulu,Ranjeni orao,Bolji zivot...[/q


Nož?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EX-Yu filmovi
PostPostano: 26 lip 2011, 12:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 tra 2011, 00:49
Postovi: 808
Bobovac je napisao/la:
Lepa sela lepo gore jesu velikim dijelom propaganda, ali jedna perfektna i sofisticirana propaganda. To što je neki film propaganda ne mora umanjivati njegovu umjetničku vrijednost. Naposlijetku, i jedna Casablanca je propagandni ratni film.
U svakom slučaju Lepa sela lepo gore je film koji je po svojemu kvalitetu 16 kopalja ispred oskarovske Ničije zemlje.



:D Barem...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EX-Yu filmovi
PostPostano: 26 lip 2011, 13:22 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24637
Lokacija: Heartbreak Hotel
zlatni_ljiljan je napisao/la:
Jashta da je 16 kuraca ispred! Nicija zemlja je Tanoviceva ,a sta je on? Bosnjak,musliman! nemere valjati film taman da je jos 12 Oskara pokupio jelte Bobara...



Nisam napisao da taj Slovenačko-Francusko.Bosanskohercegovačko-Hrvatski-Srpski film koji se bavi bosanskom tematikom ne valja, već samo da je ovaj Srpski film dosta bolji. Ti se , ako te je to volja, slobodno možeš tješiti da je Ničija zemlja neki superfilm.
I nema to veze sa vjerom, sa islamom. Iranska kinematografija je vrh vrhova a Abbas Kiarostami po meni vjerojatno najbolji redatelj današnjice.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EX-Yu filmovi
PostPostano: 26 lip 2011, 14:26 
Offline

Pridružen/a: 24 svi 2010, 19:48
Postovi: 2948
Lokacija: predvorje dzeneta
Bobovac je napisao/la:
zlatni_ljiljan je napisao/la:
Jashta da je 16 kuraca ispred! Nicija zemlja je Tanoviceva ,a sta je on? Bosnjak,musliman! nemere valjati film taman da je jos 12 Oskara pokupio jelte Bobara...



Nisam napisao da taj Slovenačko-Francusko.Bosanskohercegovačko-Hrvatski-Srpski film koji se bavi bosanskom tematikom ne valja, već samo da je ovaj Srpski film dosta bolji. Ti se , ako te je to volja, slobodno možeš tješiti da je Ničija zemlja neki superfilm.
I nema to veze sa vjerom, sa islamom. Iranska kinematografija je vrh vrhova a Abbas Kiarostami po meni vjerojatno najbolji redatelj današnjice.


Ma ne tjesim se jebe se meni za srpski film koji je bez veze jer znam da nikad niti jedan srpski film se ne moze porediti s Dolly Bell, sa babukom na sluzbenom putu,Domom za Vjesanje,Kuduzom,Remakeom i da ne nabrajam vise,svakako i jedan malo bolji film iz tzv srpskog kontingenta dolazi od kvazi srbina Emira,ma nishta shisha od naroda

_________________
Bismillahi rrahmani rrahim
Kul huvallahu Ehad
Allahu Samed
Lem Jelid Ve Lem Juled
Vel Lem Jekullehu Kufuven Ehad


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EX-Yu filmovi
PostPostano: 26 lip 2011, 16:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
To je stvar afiniteta, za mene filmovi koje si nabrojao ne spadaju u Top 10 Ex-Yu kinematografije.
Da, Yu-kinematografije, dobro si pročitao.
Podforum za ispoljavanje ličnih i političko-etničkih frustracija ti je gore iznad.

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EX-Yu filmovi
PostPostano: 22 ruj 2011, 17:31 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2010, 07:22
Postovi: 4662
lider30 je napisao/la:
1. Ko To Tamo Peva
2. Maratonci trče počasni krug
3. Sjećaš li se Dolly Bell
4. Rane
5. Do koske
6. Otac na službenom putu
7. Kako je propao Rock & Roll
8. Dom za Vešanje
9. Balkanski špijun
10. Podzemlje

Sa liste mi se jedino ova tri svidjaju...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EX-Yu filmovi
PostPostano: 22 ruj 2011, 19:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
Da li mi ovde govorimo zaista o ex-yu filmovima, ili govorimo o novijoj kinematografiji svih ovih nazovi država? Rane i Lepa sela npr nisu ex-yu kinematografija, već novija srpska produkcija. Ako govorimo uopšteno, onda naziv teme nije dobar već bi trebalo da glasi kinematografija regije, novija i starija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EX-Yu filmovi
PostPostano: 29 sij 2014, 19:04 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24637
Lokacija: Heartbreak Hotel
Jel tko gledao ovaj umjetnički trash iz 1971? Kažu da je ovo jedini film kojemu se sudilo. A nije ni čudo jer je namjerno napravljen kao provokacija, zapravo fim je sastavljen od minijatura koje su više ili manje povezane, a svaka služi samo da se izruguje, da banalizira, da obezvrijedi Tita, Jugoslaviju, partiju, JNA... Nevjerojatno za ono vrijeme.

Tom Gotovac u glavnoj ulozi, po običaju više gol nego obučen. RIP.


_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 107 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO