HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 11:47.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1599 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 64  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Sarajevo se priprema za novi rat koji će sami pokrenuti
PostPostano: 03 vel 2019, 16:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Stinger19 je napisao/la:
Citat:
Da budem iskren vi sami nemate pojma di ste i na koga udarate.
Kod Srba barem postoji fini sportski duh pa se s vremena na vrijeme Hrvati i Srbi popičkaju ko ljudi, a vi bi stalno neku sadaku.
Ti sanjaš Irce pokraj živih Hrvata koji su se utaborili u Irskoj i tamo su prihvaćeni kao važan dio društva?
Da ne kažem da sam pročitao objavu gospodina iz Tigrova koji je rekao kad krene da dolazi on i 30 ludih Iraca :gun_bandana
HV će ući u srednju Bosnu i odraditi ono što okolnosti nisu dozvolile s obzirom na američki fetiš na terorizam.
Dobrovoljaca će biti ako potraje sukob iz raznih dijelova još uvijek kršćanske Europe.
No najvažniji su oni dobrovoljci koji su ovo sranje već prošli i znaju kako ratovati na našim prostorima, s obzirom da se može reći da su bili uspješni.
Mujagiću zbroji te ljude koji su bili na Maslenici, koji su bili diljem Hrvatske dok ste vi divljali po srednjoj Bosni, a ruke HV-u bile vezane.
Priboji Mujagiću i one koji su "instruktori" u Afganistanu po inim zemljama, specijalizirani za uklanjanje mudžahedinskog elementa.
Vatrena moć HV je, iako još uvijek ni blizu razine koju bi htjeli, daleko iznad pork-free harmije.
Platežna moć naše dijaspore je mnogo veća, imamo više ljudi po svijetu nego što vas ima u Bošnjakistanu i po dijahspori.
Bespredmetno je uopće raspravljati sa vama ako će se ići 1-na-1, evo Srbi izlaze na granice RS-a s dugim cijevima, a hrvatska policija ulazi u USK šamarati mazlum majgrants. Vaša junačka cijela Harmija je manje teritorija osvojila nego određene hrvatske gardijske brigade, o čemu vi? Na Hrvatima i Srbima je da ne idu jedni drugima na put, da zaokruže neke svoje teritorije koji ih zanimaju, a dalje će se lako. Svi znaju da neovisno o ishodu će se Hrvati i Srbi negdje opet morati potući, to je ko folklor.


ja bih vas zamolio da sto prije dovedete te vase irce iz ire. nista nam bolje na svijetu ne bi mogli napravit. ne vjerujem da ce hv primirisat srednjoj bosni ikada. dodje li do toga, dogodit ce se i neke druge stvari i bolje ti je ne zazivaj pakao ciji ishod ne mozes predvidjeti. totalni rat znaci i totalne mjere koje udaraju obje strane. najebali bi vam se majke za sva vremena i vijekove. samo pokusajte.


Mujo kad napises "najebali bi vam se majke za sva vremena i vijekove" to ne znaci da cete nam se "najebati majke za sva vremena" nego da zelis da nam se "najebes majke za sva vremena". A mi to znamo i bez toga da nam ti napises. Znamo mi dobro sta nam vi zelite al jedno su zelje a drugo mogucnosti.
Dakle prijetnje su ti besmislene jer mi dobro znamo da zelite da nam se "najebete majke za sva vremena" al vas smatramo pičkama i zato vas se niko ne boji. Samo ispadas smijesan.
Da zelite rat i to nam je jasno jer cim necete da potpisete mirno razdruzivanje to znači da vam je rat krajnja opcija i da je samo pitanje tajminga. E sad i to sto zelite rat ne znaci da niste pičkice jer bi vi rat al da vas poguraju i NATO i HV i Kozojebi sa istoka i jos pola svijeta. Sami da cete udariti na Srbe i Hrvate, necete, znate to i vi i mi.

Ovo ti pisem cisto da se ne ponavljas iz posta u post jer dobro znamo da nas mrzrite (mrzimo i mi vas) i da nam zelite sve najgore (zelimo i mi vama).

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sarajevo se priprema za novi rat koji će sami pokrenuti
PostPostano: 03 vel 2019, 16:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2018, 00:25
Postovi: 2844
Lokacija: Apsurdistan - Distrikt Teheran
Bosnjak007 je napisao/la:
LakePlacid je napisao/la:

Smradu jedan Muslimani, ja mislim da si se ti zajebao za forum ...

Moju kumu muslimanku silovaše i zaklaše u Buća Potoku samo zato sto je bila udata za Srbina, pa je nadjose u krugu fabrike "Zrak" svezanih ruku i nogu sa urezanim mjesecom i zvijezdom na butinama, sta li su tek radili Srbima i Hrvatima (pogotovo 1993) i da ne spominjen, samo za grad Sarajevo na stotine svjedoka, izjava i dokaza ...

Da ne spominjem one na "alahovom putu" koji su klali sjekirama i čekićima udarali zarobljenike, ili najpoznatiji masakr nad Srpskim civilima u Sarajevu onaj nad porodicom Ristović u Pofalićima, nedavno sam o tome pisao na ovom forumu, šestoclanu porodicu ubiše za ručkom, nepokretnu staricu, 14.godisnjeg dječaka, da ti postavim barem jednu fotografiju CJB Sarajevo sa "uvidjaja" da vidis kako to izgleda? nepokretnu staricu koja je sjedila na dvosjedu, a zid iza sav krvav od rafalne paljbe, ili sliku djecaka kojem fali pola glave, ciji je sadrzaj rasut po stolu, tanjiru i escjagu ...

slika



Cak su i muslimani pisali o tome ...

https://www.bhdani.ba/portal/arhiva-67-281/136/t365a.htm

A mogu ti o zlocinama "Ševi" nad vlastitim narodom, sve vi to znate samo vjesto krijete i šutite,a svoje vrtite u nedogled ...

Budalo cetnicka koji je broj ubijenih bosnjackih a koji srpskih civila?


Muslimani sta si napisao? na to sam ti odgovorio a ti sada o necemu trecem, zafalilo muda ili ipak argumenata?

Jbg sto se tice Sarajeva ima nas koji smo direktni sudionici nekih dogadjaja, pa ti mogu direktno pisati o mnogim stvarima

Nije tako kako si prikazao? jel da? jbg nije do mene

Broj stradalih muslimana je veci zato sto konstantno zarad propagande i politike taj broj povecavate i sa istim manipulišete, konkretno broj stradalih civila za grad Sarajevo 1998. je bio 8.500, 2006. 10.200, da bi 2012. sa onim perfomansom ta cifra bila preko 12.000, slicna prica i sa Srebrenicom i svi ovi podaci su podaci Istraživačko dokumentacionog centra iz Sarajeva na celu sa Mirsadom Tokacom, dakle nisu Srpski ...
Poslije rata u i oko Sarajeva nije bilo toliko masovnih grobnica da bi se radile eksuminacije pa da bi objasnjenje bilo naknadni upis stradalih, isto je i za Srebrenicu gdje se ukopavaju zajedno stradali vojnici i civili, onaj koji je ratovao sa puskom pa ubijen od strane VRS i onaj koji je poginuo kao civil zajedno se ukopava i o tome sutite, a ima i onih koji zive po Skandinaviji, živih ljudi koji se vode kao stradalim a imena im se nalaze na onoj ploci u memorijalnom centru, prije par godina otkriveno desetak takvih slucajeva

Da se razumijemo najvise ste stradali i tu nema dvojbe, ali daleko od cifre koju prikazujete, stradali ste iskljucivo zbog vlastite politike, ovo sto danas imamo mogli ste imati i 1993. samo umjesto entiteta imali bi etnicke opstine (Oven-Stoltenbergov plan) pa ste odbili i naredne dvije godine ratovali, radi koga? čega? a mogu i onome Alija prodao Srebrenicu za Vogoscu ...

Proslo je vrijeme nekih stvari, narod danas ima internet, lako se dolazi do literature, piše se, cuje se, niko nije budala, a kao sto i vidis proslo je vrijeme gdje su muslimani jedine i iskljucive žrtve, to vrijeme je proslo, vidis po sudskim presudama i sudjenima Suda BIH ali i onog u Den Hagu, sjeti se sudjenja Radovanu gdje je sud iznio podatke kako su muslimanske snage znale gadjati svoje polozaje artiljerijskom i snajperskom vatrom pa za to optuzivati Srpske snage, ima mnogo toga pa se ne mogu svega sjetiti i napisati odjednom

I da se razumijemo meni je žao svakog onog koji je stradao, bez obzira na naciju i vjeru, jer licno znam sta znaci kada ti drug izdahne na rukama, sta znaci izgubiti clana porodice, 1992 sam planirao sasvim nesto drugo, sigurno nisam planirao naredne cetiri godine biti na + i - 30 u rovovima u i oko Sarajeva, i kao sto vidis (ako imas znanja mozes bez problema) danas živim u gradu u kojem sam rodjen i u kojem sam odrastao a i u kojem cu vjerovatno i umrijeti, da sam četnik vjerovatno bi zivio negdje drugo, mnogi ljudi mnogo misljenja, ali ti nedam ispred sebe a pogotovo preko sebe kada su neke stvari u pitanju, eh to ti je taj Sarajevski mentalitet koji nas je sve oblikovao a kojeg danas vise nema, i ono sto je ostalo na svu srecu nije izlapilo, doduše jeste ali ipak nije toliko ...

Imaš mahanje :zivili

_________________
Govorio je tad' moj debeli stric
nekad' kroz suze, a nekad' kroz smijeh
za svu vasu zajebanciju
jednom cete platiti ceh ...

Vjerski program nije obrazovni program i tačka !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sarajevo se priprema za novi rat koji će sami pokrenuti
PostPostano: 03 vel 2019, 16:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Bosnjak007 je napisao/la:
Gdje je bio Hv 1994 da nam pomogne da deblokiramo Bihac. Sto se cekalo jos godinu i po. Zasto HV nije 1992 ostao u Bosni pa da se skupa borimo. Zasto su se povukli preko Save 1992? U Gradccu i Brckom tik uz koridor su vodjene borbe jos u maju 1992. Zasto se napustilo sve to. Zasto Hv nije ostao sa svojim brigadama?

HV je bio u Bosni i branio Bosnu i na Kupresu i u Livnu i u Posavini, ali se vaš Alija žalio na prisutnost druge države i MZ je prijetila sankcijama ako se ne povućemo. Jedan dio se morao povući, drugi dio je ostao kod Dervente i BB, ali te snage nisu bile dovoljno jake i kvalitetne za teroriste iz tzv. Krajine koji su već godinu dana ratovali i naravno imali su i potporu oklopa i aviona JNA.

Uostalom, zašto bi HV pomagala vama? Mi smo odradili Oluju da oslobodimo Hrvatsku a ne da odblokiramo Bihać. Sreća vaša da smo u tom trenutku bili "saveznici". Da je Oluja bila godinu dana ranije Tigrovi bi vam rovove iskopali a ne se rukovali s Atifom na mostu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sarajevo se priprema za novi rat koji će sami pokrenuti
PostPostano: 03 vel 2019, 16:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
@bosnjak007

Zadnji put pitam:

Je li negiras muslimanske ratne zlocine u BiH, odnosno tvrdis da niste cinili zlocine?

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sarajevo se priprema za novi rat koji će sami pokrenuti
PostPostano: 03 vel 2019, 16:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 sij 2019, 14:26
Postovi: 904
Citat:
Mujo kad napises "najebali bi vam se majke za sva vremena i vijekove" to ne znaci da cete nam se "najebati majke za sva vremena" nego da zelis da nam se "najebes majke za sva vremena". A mi to znamo i bez toga da nam ti napises. Znamo mi dobro sta nam vi zelite al jedno su zelje a drugo mogucnosti.
Dakle prijetnje su ti besmislene jer mi dobro znamo da zelite da nam se "najebete majke za sva vremena" al vas smatramo pičkama i zato vas se niko ne boji. Samo ispadas smijesan.
Da zelite rat i to nam je jasno jer cim necete da potpisete mirno razdruzivanje to znači da vam je rat krajnja opcija i da je samo pitanje tajminga. E sad i to sto zelite rat ne znaci da niste pičkice jer bi vi rat al da vas poguraju i NATO i HV i Kozojebi sa istoka i jos pola svijeta. Sami da cete udariti na Srbe i Hrvate, necete, znate to i vi i mi.

Ovo ti pisem cisto da se ne ponavljas iz posta u post jer dobro znamo da nas mrzrite (mrzimo i mi vas) i da nam zelite sve najgore (zelimo i mi vama).


cetnicki imbecilu da su nase prijetnje besmislene prvi bi tvoji srbi pokusali otcjepljenje. nema ih nigdje na mapi. usrali se. ovde se radi o liku koji bi da razbije status kvo izmedju bosnjaka i hrvata u srednjoj bosni i mora da zna da za to postoji jako visoka cijena. ne bih mogao potvrditi da izreda mrzim hrvate, ima medju njima i jako dobrih i razumnih ljudi, a i znali su vas srbe jako dobro nakaciti, doduse prehumano i preblago. s druge strane mrzim sve srbe, jer smatram da ste svi isti.

_________________
mozda je sve sto govorim teska zajebancija, a mozda i zbilja. e to je sad pitanje ....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sarajevo se priprema za novi rat koji će sami pokrenuti
PostPostano: 03 vel 2019, 16:38 
Offline

Pridružen/a: 24 sij 2019, 19:33
Postovi: 2183
Carmello Šešelj je napisao/la:
Citat:
Naravno da sam pomenuo ali porediti vas i sirijsko/ruske udare na dzihadiste je u najmanju ruku glupo. Tako da klipovi koje si objavio veze nemaju sa Bosnom. Arapi bi opet nama dali novac i ljudstvo i da zapuca sutra, a vam bi rusi ko i obicno zna se sta dali. Dakle tema je potencijalni sukob u BiH a Rusi ovdje nikad nisu niti ce imati ulogu faktora. Doduse kad je povremeno potkopavanje drzave u pitanju aktiviraju se ponekad.

I naši VBR-ovi imaju takav učinak na prostor koji pogode salvom raketa. Mnogi su pravljeni po ruskoj licenci, a neki i direktno uvezeni i Rusije. A imamo i gomilu VBR-ova domaće proizvodnje, tako da salvi raketa i njihovog eksplodiranja na koncentrovani prostor udara ne bi falilo ni u tvojoj zamišljenoj proizvodnji šehida, za koju ti maštaš da bi bio rat sa vašom šansom za pobedu. Koliko puta treba da ti ponovim da ste niko i ništa, i sa ničim osim svetski čuvene inteligencije opevane u vicevima da bi to prodrlo kroz tvoju šuplju lobanju?

Koliko simti glup kralju. Pa imamo i mi cime da uzvratimo. Mnogo tvojih sugradjana je vraceno u crnim najlon vrecama. Koliko puta tebi treba objasnit da ste 1992 imali mnogo vise vojske, bolje oficire, puno dobrog orzuja i opet vam nije ouno pomoglo. Vrs je imao preko 20 000 mrtvih bez vasih vikendasa. Mnogo toga tek treba da pravimo tako da kada opet pomislite da nas napadnete da vam se konacno najebemo majke i protjeramo u pasaluk. Zato gemocidasu miruj. Nikada vise necete biti u prilici da napadnete a da budemo nespremni. Nama status q odgovara, kao sto Bakir rece ovo je jedna duga utakmica.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sarajevo se priprema za novi rat koji će sami pokrenuti
PostPostano: 03 vel 2019, 16:43 
Offline

Pridružen/a: 24 sij 2019, 19:33
Postovi: 2183
ManInBlack je napisao/la:
@bosnjak007

Zadnji put pitam:

Je li negiras muslimanske ratne zlocine u BiH, odnosno tvrdis da niste cinili zlocine?

Cemu ta crvena slova i nervozan ton. Zbog toga ti ne zelim dog. Zaobidji me ne obracam ti se i isto ocekujem od tebe.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sarajevo se priprema za novi rat koji će sami pokrenuti
PostPostano: 03 vel 2019, 16:45 
Offline

Pridružen/a: 03 ruj 2018, 10:57
Postovi: 60
Bosnjak007 je napisao/la:
Eminencija je napisao/la:

đe su bili britanci u bihacu?
tko je spasio bihac?
đe je bila turska u srebrenici?

lako je diktatora posrat i proglasit mandura za predsjednika,BIH isil paintball group proglasit legalnim :neznam
još da trump to napravi =))
ili putin :ucelo

Gdje je bio Hv 1994 da nam pomogne da deblokiramo Bihac. Sto se cekalo jos godinu i po. Zasto HV nije 1992 ostao u Bosni pa da se skupa borimo. Zasto su se povukli preko Save 1992? U Gradccu i Brckom tik uz koridor su vodjene borbe jos u maju 1992. Zasto se napustilo sve to. Zasto Hv nije ostao sa svojim brigadama?


94. godine je potpisano primirje taman nakon što su došle pune brigade HV-a se rasporediti sa HVO-om za šamaranje po srednjoj Bosni.
Nakon toga HV se okreće dugom putu ka deblokiranju Bihaća, kao i onom bitnijem, perfektnom izvršavanju operacije Oluja.

92. godine je jako puno havajaca ostalo unutar Save. A da ja tebe pitam di je bilo ****** 16 brigada? Jeste metak poslali preko koridora? Jel tamo otišlo jedno par tisuća Hrvata pod zemlju da bi ti ovdje pričao gluposti? Vi ste ti koji ste izdali, HV je više puta pokušavao presijecat koridor.

HV nije ostao sa svojim brigadama jer je MZ prijetila sankcijama, jer je ****** htio da se HV povuče, bila mu Juga mila, stara taktika, mi iz kuta čekamo dok se Hrvati i Srbi ne pobiju. Jer HV nije smio nositi oznake pa dosta ljudi nije htjelo i ići. Stajali ste sa strane i pustili Hrvate Posavine, HV, kao i Bošnjake Posavine da izginu. Jer je zapovjedni lanac bio u tri dijela razlomljen, jer nije bila dobra taktika, jer obavještajno nije sve funkcioniralo i jer su Srbi bili jebeno jaki i bilo im je biti ili ne biti.

Mudruj i dalje takijašu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sarajevo se priprema za novi rat koji će sami pokrenuti
PostPostano: 03 vel 2019, 16:51 
Offline

Pridružen/a: 24 sij 2019, 19:33
Postovi: 2183
novovrijeme je napisao/la:
Stinger19 je napisao/la:

ja bih vas zamolio da sto prije dovedete te vase irce iz ire. nista nam bolje na svijetu ne bi mogli napravit. ne vjerujem da ce hv primirisat srednjoj bosni ikada. dodje li do toga, dogodit ce se i neke druge stvari i bolje ti je ne zazivaj pakao ciji ishod ne mozes predvidjeti. totalni rat znaci i totalne mjere koje udaraju obje strane. najebali bi vam se majke za sva vremena i vijekove. samo pokusajte.


Mujo kad napises "najebali bi vam se majke za sva vremena i vijekove" to ne znaci da cete nam se "najebati majke za sva vremena" nego da zelis da nam se "najebes majke za sva vremena". A mi to znamo i bez toga da nam ti napises. Znamo mi dobro sta nam vi zelite al jedno su zelje a drugo mogucnosti.
Dakle prijetnje su ti besmislene jer mi dobro znamo da zelite da nam se "najebete majke za sva vremena" al vas smatramo pičkama i zato vas se niko ne boji. Samo ispadas smijesan.
Da zelite rat i to nam je jasno jer cim necete da potpisete mirno razdruzivanje to znači da vam je rat krajnja opcija i da je samo pitanje tajminga. E sad i to sto zelite rat ne znaci da niste pičkice jer bi vi rat al da vas poguraju i NATO i HV i Kozojebi sa istoka i jos pola svijeta. Sami da cete udariti na Srbe i Hrvate, necete, znate to i vi i mi.

Ovo ti pisem cisto da se ne ponavljas iz posta u post jer dobro znamo da nas mrzrite (mrzimo i mi vas) i da nam zelite sve najgore (zelimo i mi vama).

Pazi pises kako bi mi zvali i HV i NATO i arape a onda u drugoj recenici nagovjestavas kako ce Srbi i Hrvati biti ili trebaju biti saveznici. Sto ne napisa samo Srbi ako smo mi picke i trebamo saveznike, sta ste vi? Zasto uvijek vezete i Hrvatsku i Srbiju.? Mi bi se rado sa vama obracunali bez stranog uplitanja. Ali ako vi pozivate Srbiju i Hrvatsku i mi cemo svoju bracu.
Svi mi dobro znamo da vi nista ne bi imali u ratu 1992-1995 bez pomoci Srbije i Crne Gore. Sve ste dobijali od njih jos od ukupanih pozicija i kompletnog naoruzanja koje vam je ostalo do plata i popune MTSa tokom cijelog rata. Zato ne seri, niti ste vi neki junaci niti smo mi picke. Vi samo kroz historiju volite sami sebe da lazete i vjerujete u to. Jbg nacionalni dnk vam se na tome zasniva.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sarajevo se priprema za novi rat koji će sami pokrenuti
PostPostano: 03 vel 2019, 16:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4233
Baš taj idiot razmislja o sankcijama i kako bi se hrvatska obracunala sa SAO krajinom da je imala sankcije.
Nema on kapacitete zato i spominje neki bosnjacki rat,oluju LOL.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sarajevo se priprema za novi rat koji će sami pokrenuti
PostPostano: 03 vel 2019, 16:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Stinger19 je napisao/la:
ja bih vas zamolio da sto prije dovedete te vase irce iz ire. nista nam bolje na svijetu ne bi mogli napravit. ne vjerujem da ce hv primirisat srednjoj bosni ikada. dodje li do toga, dogodit ce se i neke druge stvari i bolje ti je ne zazivaj pakao ciji ishod ne mozes predvidjeti. totalni rat znaci i totalne mjere koje udaraju obje strane. najebali bi vam se majke za sva vremena i vijekove. samo pokusajte.

Kome se ti prijetis majmune onaj Turski dao Bog da ti u kući pakao bio jebo ti sve svoje. S kime ti misliš napravit taj totalni rat i koga i s čim ih misliš mobilizirat idiote jedan. Jel ti znaš di živiš? Ako uopće živiš nebi me čudilo da si u Švedskoj. VI NEMATE VOJSKU NI ORUŽJE, imate samo policiju isto koliko Srbi i Hrvati, ako ne i manje. Opkoljeni ste nećete imati od kog se naoružati, s druge strane Hrvatska i Srbija će naoružavati i slati ljude Hrvatima i Srbima.

Zapad vam neće pomoći jer to više nisu 90.te. Imat ćete sreće ako nam se ne pridruže u raketiranju vaših terorističkih grupa. Vi niste dio europskih naroda, vi ste radikalni Muslimani koje zapad neće trpiti čim vidi prva vaša postrojavanja naoružanih ljudo sa maramama na glavama i onim ISIL zastavama. Europi će se od toga dići kosa na glavi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sarajevo se priprema za novi rat koji će sami pokrenuti
PostPostano: 03 vel 2019, 16:57 
Offline

Pridružen/a: 24 sij 2019, 19:33
Postovi: 2183
Yebyvetr je napisao/la:
Bosnjak007 je napisao/la:
Gdje je bio Hv 1994 da nam pomogne da deblokiramo Bihac. Sto se cekalo jos godinu i po. Zasto HV nije 1992 ostao u Bosni pa da se skupa borimo. Zasto su se povukli preko Save 1992? U Gradccu i Brckom tik uz koridor su vodjene borbe jos u maju 1992. Zasto se napustilo sve to. Zasto Hv nije ostao sa svojim brigadama?


94. godine je potpisano primirje taman nakon što su došle pune brigade HV-a se rasporediti sa HVO-om za šamaranje po srednjoj Bosni.
Nakon toga HV se okreće dugom putu ka deblokiranju Bihaća, kao i onom bitnijem, perfektnom izvršavanju operacije Oluja.

92. godine je jako puno havajaca ostalo unutar Save. A da ja tebe pitam di je bilo ****** 16 brigada? Jeste metak poslali preko koridora? Jel tamo otišlo jedno par tisuća Hrvata pod zemlju da bi ti ovdje pričao gluposti? Vi ste ti koji ste izdali, HV je više puta pokušavao presijecat koridor.

HV nije ostao sa svojim brigadama jer je MZ prijetila sankcijama, jer je ****** htio da se HV povuče, bila mu Juga mila, stara taktika, mi iz kuta čekamo dok se Hrvati i Srbi ne pobiju. Jer HV nije smio nositi oznake pa dosta ljudi nije htjelo i ići. Stajali ste sa strane i pustili Hrvate Posavine, HV, kao i Bošnjake Posavine da izginu. Jer je zapovjedni lanac bio u tri dijela razlomljen, jer nije bila dobra taktika, jer obavještajno nije sve funkcioniralo i jer su Srbi bili jebeno jaki i bilo im je biti ili ne biti.

Mudruj i dalje takijašu.

U maju-junu 1992 vode se zestoke borbe za Gradacac i Brcko. HV se kasnije povukla. Gdje je tada Aliji bila draga Juga? U to sam ne vjerujes. Svaka pomoc je nama tada bila potrebna. A vi ste pustili koridor i presli Savu.
Pricali su mi prijatelji da su u Brckom bili cak presjekli koridor i drzali ga dan ili dva, dok je joa bila zajednicka brigada dole, ali obecana pomoc iz Hrvatske nije dosla.
Toliko o nasem nezalaganju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sarajevo se priprema za novi rat koji će sami pokrenuti
PostPostano: 03 vel 2019, 16:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Bosnjak007 je napisao/la:
Nama status q odgovara, kao sto Bakir rece ovo je jedna duga utakmica.


Razmišljam se da ovo stavim u potpis. :smijeh

Što se treba dogodit još da shvatite kako vrijeme uopće ne radi za Bošnjake.

2006. je bio neki vrhunac podrške MZ Bošnjacima, status žrtve, rijesili se mundža...

Od tada podrška slabi a kad se MZ ne miješa onda i nema pomaka za Bošnje, dapače.

Zato se stalno i proziva MZ i Incka iz Šehera. Moglo je bit sabura dok nije počelo iseljavanje i prije drastičnog pada broja rođenih. Ovako se baš ničemu Bošnje nemaju nadat. Propustili priliku za stvaranje vlastite države. U ograđenom toru pod kontrolom Srba i Hrvata, k tome i MZ jednim okom gleda ima li radikala.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sarajevo se priprema za novi rat koji će sami pokrenuti
PostPostano: 03 vel 2019, 16:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Bosnjak007 je napisao/la:
Ali ako vi pozivate Srbiju i Hrvatsku i mi cemo svoju bracu.

Evo molim te objasni mi kako će vaša braća doći. Odakle, kako i tko to točno?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sarajevo se priprema za novi rat koji će sami pokrenuti
PostPostano: 03 vel 2019, 17:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Bosnjak007 je napisao/la:
ManInBlack je napisao/la:
@bosnjak007

Zadnji put pitam:

Je li negiras muslimanske ratne zlocine u BiH, odnosno tvrdis da niste cinili zlocine?

Cemu ta crvena slova i nervozan ton. Zbog toga ti ne zelim dog. Zaobidji me ne obracam ti se i isto ocekujem od tebe.



Skontaj zbog cega crvena slova. Hoces da ti nesto napisem zelenim slovim, mozda tada razumijes crvenu poruku?

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sarajevo se priprema za novi rat koji će sami pokrenuti
PostPostano: 03 vel 2019, 17:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4233
1986 je napisao/la:
Stinger19 je napisao/la:
ja bih vas zamolio da sto prije dovedete te vase irce iz ire. nista nam bolje na svijetu ne bi mogli napravit. ne vjerujem da ce hv primirisat srednjoj bosni ikada. dodje li do toga, dogodit ce se i neke druge stvari i bolje ti je ne zazivaj pakao ciji ishod ne mozes predvidjeti. totalni rat znaci i totalne mjere koje udaraju obje strane. najebali bi vam se majke za sva vremena i vijekove. samo pokusajte.

Kome se ti prijetis majmune onaj Turski dao Bog da ti u kući pakao bio jebo ti sve svoje. S kime ti misliš napravit taj totalni rat i koga i s čim ih misliš mobilizirat idiote jedan. Jel ti znaš di živiš? Ako uopće živiš nebi me čudilo da si u Švedskoj. VI NEMATE VOJSKU NI ORUŽJE, imate samo policiju isto koliko Srbi i Hrvati, ako ne i manje. Opkoljeni ste nećete imati od kog se naoružati, s druge strane Hrvatska i Srbija će naoružavati i slati ljude Hrvatima i Srbima.

Zapad vam neće pomoći jer to više nisu 90.te. Imat ćete sreće ako nam se ne pridruže u raketiranju vaših terorističkih grupa. Vi niste dio europskih naroda, vi ste radikalni Muslimani koje zapad neće trpiti čim vidi prva vaša postrojavanja naoružanih ljudo sa maramama na glavama i onim ISIL zastavama. Europi će se od toga dići kosa na glavi

U proslom ratu i sa izdajom hrvata bi ostali bez bihaca a ni sarajevo nebi izaslo iz okruzenja da im mi to nismo ispregovarali i dali srbima ono dole sto visi ispod banjaluke =))


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sarajevo se priprema za novi rat koji će sami pokrenuti
PostPostano: 03 vel 2019, 17:04 
Offline

Pridružen/a: 24 sij 2019, 19:33
Postovi: 2183
Junuz Djipalo je napisao/la:
Bosnjak007 je napisao/la:
Nama status q odgovara, kao sto Bakir rece ovo je jedna duga utakmica.


Razmišljam se da ovo stavim u potpis. :smijeh

Što se treba dogodit još da shvatite kako vrijeme uopće ne radi za Bošnjake.

2006. je bio neki vrhunac podrške MZ Bošnjacima, status žrtve, rijesili se mundža...

Od tada podrška slabi a kad se MZ ne miješa onda i nema pomaka za Bošnje, dapače.

Zato se stalno i proziva MZ i Incka iz Šehera. Moglo je bit sabura dok nije počelo iseljavanje i prije drastičnog pada broja rođenih. Ovako se baš ničemu Bošnje nemaju nadat. Propustili priliku za stvaranje vlastite države. U ograđenom toru pod kontrolom Srba i Hrvata, k tome i MZ jednim okom gleda ima li radikala.

Hajde ziv bio daj onda procjenu sta ce biti sa ove drzave za 20 god recimo. Cisto da na osnovu tvoje kratke procjene konstatujem koji stepen fantaziranja i suplje se vrti u tvojoj glavi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sarajevo se priprema za novi rat koji će sami pokrenuti
PostPostano: 03 vel 2019, 17:05 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
lijepo je robbie objasnio, alija odbio mirovne planove koji su bosnian muslims nudili sve redom od stoca i mostara do prijedora, doboja, podrinja tj sve ono di su bili većina (makar za 1%), odveo ih u rat računajući da će poslije svakako to sve (i još mnogo više, da ne kažem cijelu bejha) demografski poklopit.

međutim stvari se nisu odvile po planu, bili su optimistični još kroz rane 2000ite kad je hrvatima ugušena samouprava i dok su se srbima oduzimale nadležnosti, ali nakon toga, već krajem 2000ih, kad je i otvorena ova tema, bilo je jasno da neće biti kako su zamislili.

imali su još jednu eksploziju ushićenja kad je hrvatska ušla u eu, pa su računali da će hrvate pretvorit u nacionalnu manjinu kroz desetak godina i sve ostalo, međutim hrvati i srbi pretvorili bejha u vlastitu prčiju. ne samo da su bosnian muslims izgubili institucionalnu bitku već su u međuvremenu i potpuno demografski pukli, sve upravo suprotno od onoga kako su alija i njihove elite zamišljali 90ih.

i bez obzira na sve to hrvati i srbi bi odma danas potpisali da bosnian muslims proglase svoj entitet ili državicu na teritoriju na kojem su većina tj. kojeg je islamistička harmija počistila od kjafira, jer ih i jedni i drugi ne mare nacrtane vidit, kamoli gradit državu s njima, eto vam tamo pa se jebite. međutim to je opet neprihvatljivo bosnian muslims koji su kolektivno ispranog mozga od džamije do ftva i klixa i i dalje polažu pravo na većinski hrvatske i srpske teritorije. ali, za razliku od prije 20ak godina, sada postaju svjesni da im od tih teritorija nema ništa.

jer, od institucija ništa, od demografije ništa, jedino "sila" ostaje, ali su i tu svjesni da su sami nemoćni, i tako imamo situaciju da se, kao ova 2 talibana koja su se pojavila na temi, čim zinu pozivaju na braću turke, arape, amere, nato, mz, protestante, marsovce, itd.

uglavnom može šta god izaberete;
1) mirni raspad
2) rat
3) nastavak vlaško- škutorskog drmanja takozvanom bejha


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sarajevo se priprema za novi rat koji će sami pokrenuti
PostPostano: 03 vel 2019, 17:09 
Offline

Pridružen/a: 24 sij 2019, 19:33
Postovi: 2183
1986 je napisao/la:
Bosnjak007 je napisao/la:
Ali ako vi pozivate Srbiju i Hrvatsku i mi cemo svoju bracu.

Evo molim te objasni mi kako će vaša braća doći. Odakle, kako i tko to točno?

Vec sam pisao. Evo najkrace opet. Provjereno.
MIT daje obavjestajne podatke Bosnjacima(citaj SDA). Vec i kod prvih naznaka nekih problema a to je sigurno mjesecima ranije u Sarajevo mogu redovnim letom doci desetine hiljada dobrovoljaca obuceni kao turisti a regrutovani i obuceni u Turskoj. Slicna sema radjena u Sirijskom ratu. Namjenska u tom periodu radi sta treba. A preko Tuzle mozes takodje iz Turske dovesti transportnim sta pozelis.
Otkud znas da ti ljudi ne dolaze u Bosnu, krecu se slobodno, mozda i ostanu zivit tu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sarajevo se priprema za novi rat koji će sami pokrenuti
PostPostano: 03 vel 2019, 17:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
1986 je napisao/la:
Bosnjak007 je napisao/la:
Ali ako vi pozivate Srbiju i Hrvatsku i mi cemo svoju bracu.

Evo molim te objasni mi kako će vaša braća doći. Odakle, kako i tko to točno?

Odgovori molim te, otkri nam vaše planove, ili priznaješ da ste u kurcu kao narod ako zarati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sarajevo se priprema za novi rat koji će sami pokrenuti
PostPostano: 03 vel 2019, 17:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sarajevo se priprema za novi rat koji će sami pokrenuti
PostPostano: 03 vel 2019, 17:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
1986 je napisao/la:
.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sarajevo se priprema za novi rat koji će sami pokrenuti
PostPostano: 03 vel 2019, 17:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Bosnjak007 je napisao/la:
1986 je napisao/la:
Evo molim te objasni mi kako će vaša braća doći. Odakle, kako i tko to točno?

Vec sam pisao. Evo najkrace opet. Provjereno.
MIT daje obavjestajne podatke Bosnjacima(citaj SDA). Vec i kod prvih naznaka nekih problema a to je sigurno mjesecima ranije u Sarajevo mogu redovnim letom doci desetine hiljada dobrovoljaca obuceni kao turisti a regrutovani i obuceni u Turskoj. Slicna sema radjena u Sirijskom ratu. Namjenska u tom periodu radi sta treba. A preko Tuzle mozes takodje iz Turske dovesti transportnim sta pozelis.
Otkud znas da ti ljudi ne dolaze u Bosnu, krecu se slobodno, mozda i ostanu zivit tu.

Ja odustajem, nerealan si totalno, pretpostavljam da nemaš vise od 16 godina


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sarajevo se priprema za novi rat koji će sami pokrenuti
PostPostano: 03 vel 2019, 17:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Ako nije problem da moderacije pobriše ove moje brljotine. Neznam šta sam napravio :smajl052


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sarajevo se priprema za novi rat koji će sami pokrenuti
PostPostano: 03 vel 2019, 17:17 
Offline

Pridružen/a: 24 sij 2019, 19:33
Postovi: 2183
1986 je napisao/la:
Bosnjak007 je napisao/la:
Vec sam pisao. Evo najkrace opet. Provjereno.
MIT daje obavjestajne podatke Bosnjacima(citaj SDA). Vec i kod prvih naznaka nekih problema a to je sigurno mjesecima ranije u Sarajevo mogu redovnim letom doci desetine hiljada dobrovoljaca obuceni kao turisti a regrutovani i obuceni u Turskoj. Slicna sema radjena u Sirijskom ratu. Namjenska u tom periodu radi sta treba. A preko Tuzle mozes takodje iz Turske dovesti transportnim sta pozelis.
Otkud znas da ti ljudi ne dolaze u Bosnu, krecu se slobodno, mozda i ostanu zivit tu.

Ja odustajem, nerealan si totalno, pretpostavljam da nemaš vise od 16 godina

Iz koga razloga hajde pojasni.
Ko zna recimo u letu Rijad -Sarajevo ili Istanbul-Sarajevo ko danas slijece. Jel odes nekad ljeti u Sarajevo. Jesi vidio kolik Arapa ima. Na osnovu cega mozes tvrditi da isto kao sto su oni dosli u Sa sutra u slucaju i najmanje opasnosti istim letovima ne mogu doci dobrovoljci. Pa tu semu smo gledali u Ukrajini, Siriji, Libiji i sl.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1599 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 64  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: 3AJE6, mijat_tomic_is_back, mrnjav i 304 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO