HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 13:29.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1599 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Sarajevo se priprema za novi rat koji će sami pokrenuti
PostPostano: 08 vel 2019, 22:47 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
sivi vuk je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:
slika

Šta je bilo, četnici? Cvikate, zbog što vam se gazija ispeo na vr Trebevića? :D

Jedino mi nije jasno odkud gaziji ova boja lica kao u leša. Ja kad se popnem na brdo kada je napolju ladno, sav se zacrvenim... :neznam

U gazije krive noge.Ovo neki kurafte romale čavale.Sve će to pod nož.

Ova bunda mu daje opasan imidž, ja mislim da nije ni tebi svejedno gospodine vuče?Gdje su im ovakve mudonje bile 90 tih...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sarajevo se priprema za novi rat koji će sami pokrenuti
PostPostano: 08 vel 2019, 23:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2017, 01:01
Postovi: 1068
Kad mu materi jave da su mu noge našli kod Bihaća a glOvu u Batajnici.Biće jako srećna.Pre toga će ostati bez sata i jakne,naravno.Maneken.

_________________
"Ovdje mjenjamo žive za žive, a mrtve za mrtve".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sarajevo se priprema za novi rat koji će sami pokrenuti
PostPostano: 08 vel 2019, 23:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2017, 01:01
Postovi: 1068
Hoće li ta hapelacija?Ooooooo turci !!!!?? :gunsmilie

_________________
"Ovdje mjenjamo žive za žive, a mrtve za mrtve".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sarajevo se priprema za novi rat koji će sami pokrenuti
PostPostano: 08 vel 2019, 23:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 lis 2009, 09:48
Postovi: 482
sivi vuk je napisao/la:
https://youtu.be/BrQqVF0WZWk
Biće zanimljivo ispitivati nova oružja u realnom ratu.
Da smo ovo imali prilikom povlačenja terorista iz Srebrenuce.Ili da smo ih puštali u Sarajevo. :D

Mika Bosnic je ovakve cebetom rijesavala


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sarajevo se priprema za novi rat koji će sami pokrenuti
PostPostano: 09 vel 2019, 17:38 
Offline

Pridružen/a: 27 sij 2019, 20:22
Postovi: 204
Ahatović:Jedno od rješenja o kojima Dodik fantazira je izazivanje konflikta, upozorava stručnjak za pitanja sigurnosti

https://faktor.ba/vijest/ahatovic-dodik ... VlYIzWri0A

Opet ovaj retardirani

_________________
.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sarajevo se priprema za novi rat koji će sami pokrenuti
PostPostano: 09 vel 2019, 17:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Komšićev "savjetnik".

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sarajevo se priprema za novi rat koji će sami pokrenuti
PostPostano: 12 vel 2019, 01:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2017, 13:26
Postovi: 1198
Privitak:
kolinda-kiowa-deusvult.jpg
kolinda-kiowa-deusvult.jpg [ 102.46 KiB | Pogledano 3931 put/a. ]

_________________
Djela su bitnija od rijeci.

Muslimanski SDP i Sejdo Komsic vode BiH u raspad. Njihov sam fan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sarajevo se priprema za novi rat koji će sami pokrenuti
PostPostano: 12 vel 2019, 06:36 
Offline

Pridružen/a: 11 vel 2019, 12:17
Postovi: 766
trica je napisao/la:
Ahatović:Jedno od rješenja o kojima Dodik fantazira je izazivanje konflikta, upozorava stručnjak za pitanja sigurnosti

https://faktor.ba/vijest/ahatovic-dodik ... VlYIzWri0A

Opet ovaj retardirani


Standardni muslimanski spin, kad trube o krsenju Daytona to znaci da ga se spremaju prekrsiti. Sad trube o puskaranju, ocito je plan izazvati incident, pa da onda dodje Amerika i presudi u Bosnjinu korist. To je sva njihova pamet, jadno.

_________________
Osjecaj me prati da sam fiju...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sarajevo se priprema za novi rat koji će sami pokrenuti
PostPostano: 12 vel 2019, 06:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Hara je napisao/la:
trica je napisao/la:
Ahatović:Jedno od rješenja o kojima Dodik fantazira je izazivanje konflikta, upozorava stručnjak za pitanja sigurnosti

https://faktor.ba/vijest/ahatovic-dodik ... VlYIzWri0A

Opet ovaj retardirani


Standardni muslimanski spin, kad trube o krsenju Daytona to znaci da ga se spremaju prekrsiti. Sad trube o puskaranju, ocito je plan izazvati incident, pa da onda dodje Amerika i presudi u Bosnjinu korist. To je sva njihova pamet, jadno.


Upravo tako, iz toga se moze iscitati samo ono sto sami razmisljaju.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sarajevo se priprema za novi rat koji će sami pokrenuti
PostPostano: 12 vel 2019, 09:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6217
Lokacija: Izvan sebe
Hara je napisao/la:
trica je napisao/la:
Ahatović:Jedno od rješenja o kojima Dodik fantazira je izazivanje konflikta, upozorava stručnjak za pitanja sigurnosti

https://faktor.ba/vijest/ahatovic-dodik ... VlYIzWri0A

Opet ovaj retardirani


Standardni muslimanski spin, kad trube o krsenju Daytona to znaci da ga se spremaju prekrsiti. Sad trube o puskaranju, ocito je plan izazvati incident, pa da onda dodje Amerika i presudi u Bosnjinu korist. To je sva njihova pamet, jadno.

Problem je sto im je ta strategija do sada dobro palila.
Jadni smo mi ako na tako nesto ne nademo adekvatan odgovor.
Puko stalno izbjegavanje incidenata i nesuprotsavljanje je los odgovr. Druga strana to automatski iskoristi u propagandne svrhe i tumaci to kao nasu slabost,strah i tmaci da su u pravu.
Ova taktika bi bila u redu samo kao taktika navlacenja da se dobije izgovor,u cilju strateskog potpunog unistavanja neprijatelja. I to brzo i efikasno, jer niko nece dozvoliti dugorocno da se konflikt odrzava i siri.
Ja licno samo vidim da hrvatska nije poduzela izvjesnu diplomatsku ofanziva da nikoga nije briga koga nam biraju muslimani za predsjednika ili u dom naroda.
Zapad reagira na takve stvari samo upozorenjima, rezolucijama itd. Cak ako poduzmes nesto tvrde odma smo mi ti koji su pod udarom. Naprimjer stalno talakanje najvaznija stvar je da se izaberu vlasti i implementiraju rezulati izbora, uopste ne spominju to da je stara vlada imala dovoljno vremena da donese izborni zakon i druga cuda.Ja licno nisam ni jednom procitao u njemackoj stampi da je kritiziran izborni zakon, cak dapace u 90% komentara pitaju pa sta nam to odjednom ne valja kada je po tom zakonu biran npr covic 2 puta itd.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sarajevo se priprema za novi rat koji će sami pokrenuti
PostPostano: 12 vel 2019, 09:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6217
Lokacija: Izvan sebe
Ali koliko sam mogao primjetiti, boje se itekao socijalnih nemira u bih i to ce pokusati sprijeciti po cijenu da nas uniste, U to sam duboko uvjeren.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sarajevo se priprema za novi rat koji će sami pokrenuti
PostPostano: 12 vel 2019, 10:38 
Offline

Pridružen/a: 11 vel 2019, 12:17
Postovi: 766
Fridolin, cim opali prvi metak BiH je proslost i vise je ni Bog ni Zapad nece moci zakrpati. Zato mozda bolje pustiti muslimanima da ispale taj metak pa da zavrsimo natezanje s njima.

_________________
Osjecaj me prati da sam fiju...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sarajevo se priprema za novi rat koji će sami pokrenuti
PostPostano: 12 vel 2019, 10:44 
Offline

Pridružen/a: 11 vel 2019, 12:17
Postovi: 766
A sto se tice Njemacke, to je failed state i irelevantno mi je sto oni misle o bilo cemu. Opcenito, EU se nece nista pitati kao ni zadnji put.

_________________
Osjecaj me prati da sam fiju...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sarajevo se priprema za novi rat koji će sami pokrenuti
PostPostano: 12 vel 2019, 10:44 
Offline

Pridružen/a: 03 ruj 2018, 10:57
Postovi: 60
iJozo je napisao/la:
Privitak:
kolinda-kiowa-deusvult.jpg


Mislim da to neće biti air traffic control.

Ako krene sranje, bit će nabavka Apača ili Krokodila, ako Ameri budu imali fetiš na muslimaniju, prodat će Rus ko i 90-ih. :hrvatinic

Da ne kažem da se već šuškalo kak se Apač može nabaviti ili nabavlja.
Bez borbenog helikoptera i borbenog zrakoplova muslimanija se osiljuje, što je i dobro i loše.

Dobro jer će se završiti s njima ( USK ode, srednja Bosna teže natezanje, sa Srbima neki dogovor ), loše jer nikad ne znaš koliko su šehida u stanju poslati da bi ostvarili svoje ciljeve i koliko su obučeni, spremni za ratovanje.
Zato je nužno imati nešto što ih neutralizira sa sigurne daljine i da znaju da će dobit po glavi čim provire iz svojih jazbina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sarajevo se priprema za novi rat koji će sami pokrenuti
PostPostano: 12 vel 2019, 14:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6217
Lokacija: Izvan sebe
Yebyvetr je napisao/la:
iJozo je napisao/la:
Privitak:
kolinda-kiowa-deusvult.jpg


Mislim da to neće biti air traffic control.

Ako krene sranje, bit će nabavka Apača ili Krokodila, ako Ameri budu imali fetiš na muslimaniju, prodat će Rus ko i 90-ih. :hrvatinic

Da ne kažem da se već šuškalo kak se Apač može nabaviti ili nabavlja.
Bez borbenog helikoptera i borbenog zrakoplova muslimanija se osiljuje, što je i dobro i loše.

Dobro jer će se završiti s njima ( USK ode, srednja Bosna teže natezanje, sa Srbima neki dogovor ), loše jer nikad ne znaš koliko su šehida u stanju poslati da bi ostvarili svoje ciljeve i koliko su obučeni, spremni za ratovanje.
Zato je nužno imati nešto što ih neutralizira sa sigurne daljine i da znaju da će dobit po glavi čim provire iz svojih jazbina.

Ja sam za drasticne mjere i da se hrvatska zestoko naoruza bilo milom ili silom.
Uopste se ne koristi potencijal, da je bezbroj nasih ljudi otislo iz hrvatske. Sve to treba zestoko oporezoati ili da "milom" uplate barem po 1000 eura godisnje,u sljedecih 5 godina i eto ti nadzvucne aviacije bez ikakvih dugova.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sarajevo se priprema za novi rat koji će sami pokrenuti
PostPostano: 12 vel 2019, 14:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6217
Lokacija: Izvan sebe
Jb*te da se narod pita nebi ni kruh dobrovoljno platili u prodavnici koji svaki dan kupuju.
Drzava koja malo ne pritisne svoje gradane i to sve podjednako i nije neka drzava.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sarajevo se priprema za novi rat koji će sami pokrenuti
PostPostano: 03 ožu 2019, 12:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Sve ružno što im se događa su apsolutno zaslužili. Glupljeg naroda ne vidjeh.
Najveći UZP što im SDA, SDP, i ostali, rade je da ih furaju da mogu imati neke posebne zakone koji vrijede za njih, a ne za Srbe i Hrvate. Kao u vrijeme Osmalija.

Citat:
Koliko su realne najave Bakira Izetbegovića da BiH uvede predvojničku obuku

prije 1h 52m

U jeku priča o vojskama, naoružanju i kontekstu sigurnosti u regionu sve se češće nameće tema ponovnog vraćanja obaveze vojnog roka, a u posljednje vrijeme i predvojničke obuke.

To je tema koja generalno uzburka strasti u zemljama bivše Jugoslavije. Srbija i Hrvatska već nekoliko posljednjih godina uveliko rade na jačanju vojske, kupuju ili barem pokušavaju kupiti savremenije naoružanje i osavremeniti vojsku.

Pomalo je i neopaženo promakao govor predsjednika SDA Bakira Izetbegovića, koji je na tribini u Kaknju prije nekoliko dana govorio o vojsci, naoružanju ali i najavio mogućnost uvođenja predvojničke obuke.

Vojni rok teško, ali predvojnička obuka...

Dok se u zemljama regije spominje mogućnost i vraćanje obaveznog vojnog roka, u BiH je prema trenutnom stanju, ustrojstvu to realno teža opcija. To je još prošle godine kazao i zamjenik ministrice odbrane BiH Sead Jusić, naglasivši da se o tome tek sporadično razgovaralo, ali s obzirom na finansijska izdvajanja to vojni rok u BiH za sada nije opcija.

Ipak, dosta realnija opcija je uvođenje predvojničke obuke, o kojoj je govorio i Izetbegović.

"Slobodan si samo ako možeš sam sebe braniti. A narod koji ne može sebe da odbrani treba da se zabrine za budućnost i slobodu. U u ovom trenutku imamo Oružane snage i različite agencije koje brane teritorijalni integritet ove zemlje. To je zajedničko, nedovoljno jako. Dvije susjedne zemlje se naoružavaju. Moramo ojačati namjensku proizvodnju, komercijalno, ali i za 'ne daj Bože'. I mislim da ćemo morati uvesti predvojničku obuku ponovo", kazao je između ostalog Izetbegović.

Ta obuka bi eventualno mogla biti provođena u srednjoškolskom sistemu obrazovanja, uvođenjem posebnog predmeta ili sekcije. Evidentno je da bi i za tu ideju trebao dodatni novac, ali i mijenjanje planova i programa. A s obzirom na kompleksno uređenje i podijeljene nadležnosti kada je obrazovanje u pitanju uvođenje te obuke bi zavisilo od brojnih političkih segmenata.

Srbija je već uvela predvojničku obuku

Poređenja radi, u drugom polugodištu ove školske godine u srednjim školama u Srbiji će se održavati časovi na kojima će đaci učiti osnovne teme u vezi sa odbranom zemlje. Prema pisanju Politike, učenici četvrtih razreda srednjih škola na četiri časa odjeljenskog starješine naučit će osnovne stvari o vojsci, a moći će da posjete i kasarne.

Radi se o fakultativnoj nastavi, a nakon časova nema ocjenjivanja.

Predvojnička obuka u SFRJ uvedena je od 1969. godine za svu omladinu kroz školski sistem, Obuka se izvodila kroz predmet odbrana i zaštita i na univerzitetima kroz predmet Osnovi narodne odbrane.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sarajevo se priprema za novi rat koji će sami pokrenuti
PostPostano: 03 ožu 2019, 13:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Islamistička paravojska?

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Bakir Izetbegovic se sprema za rat:Bosanski muslimani uvode predvojicku obuku
PostPostano: 03 ožu 2019, 15:19 
Offline

Pridružen/a: 27 sij 2019, 20:22
Postovi: 204
U u ovom trenutku imamo Oružane snage i različite agencije koje brane teritorijalni integritet ove zemlje. To je zajedničko, nedovoljno jako. Dvije susjedne zemlje se naoružavaju. Moramo ojačati namjensku proizvodnju, komercijalno, ali i za 'ne daj Bože'. I mislim da ćemo morati uvesti predvojničku obuku ponovo", kazao je između ostalog Izetbegović.



_________________
.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bakir Izetbegovic se sprema za rat:Bosanski muslimani uvode predvojicku obuku
PostPostano: 03 ožu 2019, 17:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Što više mlate o ratu tim više plaše svoj narod. Ovi bježe živjeti u inozemstvo da ih ne zahvati novi rat.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sarajevo se priprema za novi rat koji će sami pokrenuti
PostPostano: 03 ožu 2019, 22:35 
Offline

Pridružen/a: 24 sij 2019, 19:33
Postovi: 2183
Najveca greska Bosnjaka nakon rata su OS. Treba to razdvojiti na 3 vojske pa nek svako ulaze koliko zeli. Ali ni to nas ne sprecava da se oruzje skladisti, za ne daj Boze.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sarajevo se priprema za novi rat koji će sami pokrenuti
PostPostano: 03 ožu 2019, 22:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Riđi *** stalno trkelja o ratu a ni onu apelaciju da napiše.Napiši apelaciju i opusti se.Sve ostalo mi završavamo.Imaš gazije,ISIL,tajne službe,oružje za ne daj Bože,sve imaš.
Samo muda nemaš.
A daaa..Nemaš ni NATO pakt.Ni HV.Ni HVO. :laugh

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sarajevo se priprema za novi rat koji će sami pokrenuti
PostPostano: 03 ožu 2019, 23:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Hrvatska i Srbija.Po presudi političkog nato suda imaju pravo da zaštite pripadnike svog naroda u okruženju u slučaju njihove životne ugroženosti.
Šta to u praksi znači? :D

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sarajevo se priprema za novi rat koji će sami pokrenuti
PostPostano: 03 ožu 2019, 23:10 
Offline

Pridružen/a: 24 sij 2019, 19:33
Postovi: 2183
Kačamak je napisao/la:
Hrvatska i Srbija.Po presudi političkog nato suda imaju pravo da zaštite pripadnike svog naroda u okruženju u slučaju njihove životne ugroženosti.
Šta to u praksi znači? :D

Da zato su jedni osudjeni za UZP a drugi da nisu sprijecili ili kaznili pocinioce genocida. Kakva presuda budalo, ulazak strane vojske bez odobrenja na teritoriju druge drzave smatra se agresijom.
Kako stitite svoje sunarodnike vidimo po Kosovu, a vidjeli smo i 95-e prilikom traktorijade.
Druze ti si ogranicen, mentalno retardiran.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sarajevo se priprema za novi rat koji će sami pokrenuti
PostPostano: 03 ožu 2019, 23:13 
Offline

Pridružen/a: 24 sij 2019, 19:33
Postovi: 2183
Kačamak je napisao/la:
Riđi *** stalno trkelja o ratu a ni onu apelaciju da napiše.Napiši apelaciju i opusti se.Sve ostalo mi završavamo.Imaš gazije,ISIL,tajne službe,oružje za ne daj Bože,sve imaš.
Samo muda nemaš.
A daaa..Nemaš ni NATO pakt.Ni HV.Ni HVO. :laugh

Sta ce ako do apelacije ne dodje? Cijeli zivot ce vam proci u mrskoj drzavi. Ja bih se ubio da zivim u drzavi koju ne volim. Da sam se borio za nezavisnu RS a do tog cilja me dijeli jedna apelacija. Hahhahah


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1599 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: crni_bombarder, Naša Kvačica, Patriota i 284 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO