HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 08:11.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 44 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Najugodnija klima za život
PostPostano: 11 ožu 2019, 22:59 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Recimo da možete birat gdje god oćete živit i recimo da je cijela planeta jednako sigurna, gdje bi izabrali, koja je po vama najugodnija klima za život?
ili bolje ovako da sročim, za nas velike domoljube ( :D ) ,koju klimu bi izabrali za vašu rodnu grudu?

vidio sam spominjete chongqing kao neki magični kineski grad pa sam na brzaka guglao i shvatio da dotični grad ima 950 sati sunca godišnje što je očajno loše i ne znam može li gore od toga. za usporedbu dalmacija ima 2500-3000 sati sunca a neka mjesta u sahari idu i preko 4000 sati, ali dobro, pustinjsko sunce je više minus nego plus.

danas se generalno koristi ova klasifikacija

slika
slika
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najugodnija klima za život
PostPostano: 11 ožu 2019, 23:09 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
mnogi smatraju tropski pojas kao neki raj ali jedino gdje je klima ugodna u tropskom pojasu je ova "tropical highland climate", mada i tu su često problemi kroničnog manjka sunca i viška vlage bez obzira što je temperatura taman


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najugodnija klima za život
PostPostano: 12 ožu 2019, 00:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 stu 2013, 13:16
Postovi: 962
Inače mrzim hladnoću, a vrućina mi i ne smeta toliko, pa bih kao idealno mjesto za život odabrao nepregledne bijele plaže Venezuele :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najugodnija klima za život
PostPostano: 12 ožu 2019, 00:29 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Crni Božo je napisao/la:
Inače mrzim hladnoću, a vrućina mi i ne smeta toliko, pa bih kao idealno mjesto za život odabrao nepregledne bijele plaže Venezuele :zubati


i meni je draže vruće ali opet ako ti je svaki dan žega i/ili vlaga dotuklo bi te to brzo
sad ako dobiješ na lutriji onda će ti lijepo bit svugdje, ali recimo za koliko toliko običan život klasična tropska klima je kuku lele

jedino ta gorska verzija tropske klime, npr https://en.wikipedia.org/wiki/Quito#Climate
ali opet, dosta kišnih dana, prejako sunce, itd

ispada da ne postoji idealna klima, i sredozemna za koju inače glasaju da je najbolja je daleko od idealnog, karakteristike ljeta kao da si u vrućoj pustinji a zimu iako blažu i dalje imaš


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najugodnija klima za život
PostPostano: 12 ožu 2019, 01:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68257
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Mediteranska, malo vruća varijanta.

Fora kod mediteranske je da osim sto je topla, i puno suncanih sati, takodjer je i suha. Mislim na vlaznost zraka (koja pojacava znojenje i daje osjecaj da dises vodenu paru), ne na padaline. Tropska klima je u kurcu zbog vlaznosti i sparine.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najugodnija klima za život
PostPostano: 12 ožu 2019, 02:10 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Robbie MO je napisao/la:
Mediteranska, malo vruća varijanta.

Fora kod mediteranske je da osim sto je topla, i puno suncanih sati, takodjer je i suha. Mislim na vlaznost zraka (koja pojacava znojenje i daje osjecaj da dises vodenu paru), ne na padaline. Tropska klima je u kurcu zbog vlaznosti i sparine.


mislim da je mediteranska najbolja ako si dalje od većih gradova u kojima je često temperatura za par stupnjeva veća nego u okolini,
npr split vs neko malo mjesto na našim otocima, ljeti je hladnije jer si na otvorenom moru puše maestral itd, a zimi je toplije nego u splitu pogotovo na južnim stranama naših otoka di si zaštićen od sjevernih vjetrova, ta mikroklima isto čini razliku.
tek atena npr, oni su pakao ljeti, doduše pola grčke je svakako na rubu polupustinje, svu kišu mi pokupimo.
a bome nije ni tvoj mostar nešto bolji što se tiče ljetnog kuvanja :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najugodnija klima za život
PostPostano: 12 ožu 2019, 15:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Robbie MO je napisao/la:
Mediteranska, malo vruća varijanta.

Fora kod mediteranske je da osim sto je topla, i puno suncanih sati, takodjer je i suha. Mislim na vlaznost zraka (koja pojacava znojenje i daje osjecaj da dises vodenu paru), ne na padaline. Tropska klima je u kurcu zbog vlaznosti i sparine.


Mislim da griješiš. Da si u pravu bogataši bi kupovali otoke u Švedskoj i Hrvatskoj, ne u tropiku.
Veća i neizdržljivija temperatura je kod tebe nego u tropiku. Tamo je ugrubo od 25 C do max 35 C. U Hercegovini recimo 25 C nije za kupanja i sunčanja guzice na zemlji. Ali kad je čitave godine takva temperatura onda ima kupanja, sunčanja, šorca, bikinija, uživanja i dobiješ što ? Da, tropski raj kako ih zovu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najugodnija klima za život
PostPostano: 16 lip 2019, 16:18 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Tko god misli da je sredozemna klima najugodnija klima za zivot je lud covjek. Pa ovaj split je rupcaga kakve nema, ko u paklu kuvanje 0-24, nema daska zraka, doslovno nemos disat. Cijelo ljeto se osjecas ko kuvana zaba. A zamislite sta je tek u jednoj ateni npr. Zavrti mi se na samu pomisao. I kao sto rekoh nije ni mostar puno bolji od splita. Rupcage zesce.
Duvno, livno, kupres, rama, blidinje, e to je raj na zemlji ljeti. A i zima je sladja kad si u prirodi i grijes se na drva. Samo planina. Jebo vas more i mediteran.
Neke godine sjedim sa svojim seljacima u kaficu pored jezera, svaki ima nekretninu na moru ali pobjegli svi u planinu naravski, dopizdili konobarici i pita pa sta vi ovde stalno radite, sto niste u dalmaciji ko i svi drugi, lijepo na moru? Pa dobro kakva je to bolest i ludilo od ljudi da ljeti umjesto u planinu gdje je raj na zemlji svi redom odose na more u pakao? Sta vam je bre jeste li normalni? Jebo vas more sve redom. Sta tu ima zanimljivo? Pogotovo ovo splitsko- kanalizacija. Ludo sve bolan.
Da zakljucim ljeto u sredozemnoj klimi oponasa vrucu klimu vrucih pustinja i polupustinja sa juga tj. Sjevera u slucaju juzne polutke. Raj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najugodnija klima za život
PostPostano: 16 lip 2019, 16:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Baden Wuerttemberg, Bavarska, dijelovi sjeverne Italije, srednji i južni dio Francuske, Češka, Mađarska, Vojvodina, sjeverna Hrvatska, nealpski dio Austrije...

Ako netko ovaj pakao na većem dijelu meditereana smatra dobrom klimom - nije normalan. Bure zimi deru do kostiji, ljeti pasije vrućine... Katastrofa klima.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najugodnija klima za život
PostPostano: 16 lip 2019, 16:36 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
lider30 je napisao/la:
Baden Wuerttemberg, Bavarska, dijelovi sjeverne Italije, srednji i južni dio Francuske, Češka, Mađarska, Vojvodina, sjeverna Hrvatska, nealpski dio Austrije...

Ako netko ovaj pakao na većem dijelu meditereana smatra dobrom klimom - nije normalan. Bure zimi deru do kostiji, ljeti pasije vrućine... Katastrofa klima.


Upravo to, zima iako blaza je i dalje zima, pogotovo s tom burom koja svako malo dere, ukratko 90% zime se izmjenjuju kisa i bura, i onda ti dodje ljeto o kojem sam vec sve rekao. Jedino sto valja su jesen i proljece pod uvjetom da nisu prekisoviti. Recimo 10. Mjesec zna biti bas ugodan dok je u planini to vec zima. Ali generalno kuku lele.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najugodnija klima za život
PostPostano: 16 lip 2019, 17:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
lider30 je napisao/la:
Baden Wuerttemberg, Bavarska, dijelovi sjeverne Italije, srednji i južni dio Francuske, Češka, Mađarska, Vojvodina, sjeverna Hrvatska, nealpski dio Austrije...

Ako netko ovaj pakao na većem dijelu meditereana smatra dobrom klimom - nije normalan. Bure zimi deru do kostiji, ljeti pasije vrućine... Katastrofa klima.


Evo lipsamo na prozorima gledajući umrčene oblake kako odmiču, i koji će po svojoj prilici svoj dragoceni dažd istovariti negde van grada. Umesto da bar malo osveže asfalt... Vojvodinu da skineš sa spiska, u ovom ćumezu od države gotovo ništa ne prija. Pa ni klima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najugodnija klima za život
PostPostano: 16 lip 2019, 18:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30070
Ne znam o čemu govorite. Ako ti je vruće skočiš u more i rashladiš se. Sekund posla. A po danu je vruće i u planini, tek uvečer možeš reć da je zahladilo.

Najugodnija klima je u hladovini uz plažu, lijepo pijem jutarnju kavu, i razvijam ideje na laptopu. :zubati

Vitamin D, morska sol, magnezij, jod, cink,... morska voda liječi, čisti i ozdravlja tijelo. :001_cool

Uveče gradele, ribarska večer, malo pisme, poneko i pleše. Tko to može platit. :zubati

Žena me nagovara da kupim apartman pa da možemo cijelo ljeto se preselit u neko selo na makarskoj rivijeri. Možda Bašku Vodu. Mislim ipak da pretjeruje, super je ali dosadi mi more već nakon 5 dana. :sega

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najugodnija klima za život
PostPostano: 16 lip 2019, 18:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30070
Zagreb, Slavoniju neću ni spominjat. Oli vam nije previše sparno gore?

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najugodnija klima za život
PostPostano: 16 lip 2019, 18:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Sibir, Aljaska, Kanada, Island, Norveška, Švedska, Finska, St. Peterburg, Grenland, Farska Ostrva. Možda čak i Svalbard, ali mislim da je tamo ipak malo previše.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najugodnija klima za život
PostPostano: 16 lip 2019, 18:40 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
Vječno proljeće (travanj ili svibanj).

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najugodnija klima za život
PostPostano: 16 lip 2019, 19:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35609
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Mediteranska ali uz more u nekom manjem mjestu.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najugodnija klima za život
PostPostano: 16 lip 2019, 19:22 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Naša Kvačica je napisao/la:
Ne znam o čemu govorite. Ako ti je vruće skočiš u more i rashladiš se. Sekund posla. A po danu je vruće i u planini, tek uvečer možeš reć da je zahladilo.

Najugodnija klima je u hladovini uz plažu, lijepo pijem jutarnju kavu, i razvijam ideje na laptopu. :zubati

Vitamin D, morska sol, magnezij, jod, cink,... morska voda liječi, čisti i ozdravlja tijelo. :001_cool

Uveče gradele, ribarska večer, malo pisme, poneko i pleše. Tko to može platit. :zubati

Žena me nagovara da kupim apartman pa da možemo cijelo ljeto se preselit u neko selo na makarskoj rivijeri. Možda Bašku Vodu. Mislim ipak da pretjeruje, super je ali dosadi mi more već nakon 5 dana. :sega


ma di je vruće bolan ne bio, selo mi je na skoro 1000 mnv, temperatura ne priđe 30 stupnjeva 5 dana u godini, a i tih par dana je vruće od 10-11 do 4-5 popodne i gotovo, noći ladnjikave moraš se pokrivat, raj.
more je lipo ako si digdi na otoku di je čisto, ali svejedno je vruće dan i noć. a di su komarci ej, u planini ih praktički nema, ovde rojevi tigrastih.
koji tek raj tamo na risovcu ili zahumu, imam neke rodbine u zahumu, skoro 1300 mnv, puca pogled na vran, čvrsnicu, prenj, poviš glave raduša, ispod ramsko jezero... prejako nešto, obavezno posjetit zahum ko nije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najugodnija klima za život
PostPostano: 16 lip 2019, 19:27 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Carmello Šešelj je napisao/la:
Sibir, Aljaska, Kanada, Island, Norveška, Švedska, Finska, St. Peterburg, Grenland, Farska Ostrva. Možda čak i Svalbard, ali mislim da je tamo ipak malo previše.


onda bi ti se ovde svidilo https://en.wikipedia.org/wiki/Qinngua_Valley


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najugodnija klima za život
PostPostano: 16 lip 2019, 19:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
E da, planinčine su isto dobre, i tamo je hladno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najugodnija klima za život
PostPostano: 16 lip 2019, 19:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
s one strane dinare je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Sibir, Aljaska, Kanada, Island, Norveška, Švedska, Finska, St. Peterburg, Grenland, Farska Ostrva. Možda čak i Svalbard, ali mislim da je tamo ipak malo previše.


onda bi ti se ovde svidilo https://en.wikipedia.org/wiki/Qinngua_Valley

Bi, slažem se sa tobom. Jebem ti ove reke u Beogradu i njihovih 90% vlage u vazduhu koje prave na ovu vrućinu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najugodnija klima za život
PostPostano: 16 lip 2019, 19:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Divlja svinja5 je napisao/la:
Vječno proljeće (travanj ili svibanj).


Kažu da je na Novom Zelandu tako. Ni previše hladno ni pretoplo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najugodnija klima za život
PostPostano: 16 lip 2019, 20:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
s one strane dinare je napisao/la:
a di su komarci ej, u planini ih praktički nema

I ja sam mislio da nema, sasjekli me po onim gudurama iznad Livanjskog polja.
Meni paše ova naša klima Lašvanske doline, pogotovo kako su vjetrovi učestali pa nema ni magle kao nekad.
Koliko god vruće bilo, noçi su svježe ljeti, zima k'o zima bez vejavica uglavnom, štite nas planine...Voda hladna, sve zeleno, ljepota.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najugodnija klima za život
PostPostano: 16 lip 2019, 20:34 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Mar-kan je napisao/la:
s one strane dinare je napisao/la:
a di su komarci ej, u planini ih praktički nema

I ja sam mislio da nema, sasjekli me po onim gudurama iznad Livanjskog polja.
Meni paše ova naša klima Lašvanske doline, pogotovo kako su vjetrovi učestali pa nema ni magle kao nekad.
Koliko god vruće bilo, noçi su svježe ljeti, zima k'o zima bez vejavica uglavnom, štite nas planine...Voda hladna, sve zeleno, ljepota.


ima ih po šumi, jbg di god je vlage i vode kote se, ali na visokom golom kršu jok :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najugodnija klima za život
PostPostano: 16 lip 2019, 20:47 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
ovaj zaseok mog sela je danas potpuno prazan, nekih 950 mnv, ko da si u oblacima, nejma komaraca, nejma žege, puca pogled od cincara do biokova, od mosora do čvrsnice, svaka slika razglednica ali neću kačit, nije za svačije oči, evo samo jedna stara slika dok je još zadnja baka tu bila živa
slika

strašno kako smo se raselili, pre strašno, jebemti sve spliteve i zagrebe i minhene


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najugodnija klima za život
PostPostano: 16 lip 2019, 20:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
s one strane dinare je napisao/la:

strašno kako smo se raselili, pre strašno, jebemti sve spliteve i zagrebe i minhene

Pa vrati se, sredi svoj ranč, trebaçe ti uskoro :zubati


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 44 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 45 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO