HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 16:20.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 488 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 20  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 13 ruj 2018, 20:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6079
Kaze meni jedan lokakni tajkun na pitanje kako mu je bilo u NY, ma dobro je to sve, ali su ko ljudi nikakvi, sve je to nadrkano...
Dakle sto hocu reci, od putovanja ovoga tipa nema apsolutno nikakve koristi, niti je on sta vidio niti dozivio , a pogotovo upamtio, potpuno beskorisno za bilo kakav intelektualnj ili duhovnini rast.
A to nema nikakve veze s time sto je lik tajkun nego se jednostavno u par dana ne moze dozivjeti nista. Nesto ko fol razgledas, a ne vidis nista, a tek price u upoznavanju razlicitih kultura ne vrijede nista, cisti promasaj.

Putovanja imaju nekog smisla ako imas vodica koji ti cijelo vrijeme prica interesantu pricu vezanu za ono sto posjecujes i to je interesantno dok se jos skolujes ili dok si penzioner pa si time popunavas prazni zivotni sadrzaj

Jedino sto vrijedi je provesti vrijeme vani na skolovanju ili privremenom radu, tako se moze upoznati kultura, odnosno radne navike i poslovanje, a to ima smisla.
U ovim godinama nemam motiva ici nigdje dalje od ZG, sto zbog obiteljskih veza cinim redovno i isto kad dodjem tamo nemam sta posebno za raditi, po potrebi za kultrurnim ili sportskim dogadjajem odem do St ili Sarajeva i to je to. Ljeto na jadranu, to idem do 10 vikenda, skijanje u najblizoj okolici i nista drugo me ne interesira, sve to mi je sasvim dovoljno da odmorim glavu i promjenim sredinu.
Recimo da sad odem ponovo u Bec ne vidim nikakve svrhe ili Berlin.
Otiso bih jedino u Amstrdam jer nisam bio pa da vidim i to.
Uglavnom putovanja su cesto precjenjena i nametnuta furka bez stvarnog efekta.

Najdraze mi je bilo otici u ST na utakmicu, popijes par piva, malo prosetas, sjednes na rivu, pijes pivu :)... ali kako unistise Hajduk nemos nito vise( a na vrijeme sam ih upozoravao :) ) ili sa zenom u Sa na vikend, odmorit od posla i djece.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 15 ruj 2018, 11:19 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
lider30 je napisao/la:
Putovanja su dobra za proširenje vidika. zato je u Hrvatskoj i pogotovo biH zatucanost na visokom nivou.

Najgore je i što - primjerice hercegovački poduzetnici - kada zarade lovu idu u Makarsku ili maksimalno Zagreb. :smajl052


nema ništa iritantnije od ovih svjetskih putnika, samoprozvanih "svjetskih ljudi", imam u obitelji par takvih, ode par dana u neku rupčagu, zula okolo, slika se pored nekog tornja ili katedrale i sad je on kao "proširio vidike"
a mi što nas boli qrac za mrtvim ajfelovim tornjem i bečkim katedralama smo zaostale i zatucane seljačine, jest brate, čim ugledaš neku impozantniju građevinu u kombinaciji sa muslimanima oko nje skoči ti iq za 50, još ako se slikaš sa selfi šćapom pa to sve okačiš na instagram, tek onda si uspio i izdigao se iznad nas običnih smrtnika
onda imaš malo napredniju verziju "svjetskih ljudi", ko naš @ateist, nađe neku ko fol egzotičnu zemlju tipa kambodža pa ode za 50E brojat komarce i vrati se prosvićen ko mali buda, navodno kad uđeš u neki istočnjački hram otkriju se sve tajne svemira i sva životna pitanja.
a možda i najjača kategorija su naši bauštelci kad se vrate iz kanala iz minkena također uzdignuti na veću razinu i pričaju ti o perspektivi i ono slavno "kod nas u njemačkoj"

svaka čast kome se putuje i razgleda ali molim poštedite nas ostale vaših "proširenih vidika"

Ministry of Sound je napisao/la:
Meni je najljepše u BiH i u Hrvatskoj, ništa u inozemstvu nije toliko impresivno. Jedino bih sa bucket liste skinuo Izrael, i potpisao bih do kraja života putujem samo unutar ex-YU, ima sve što ti treba i na zimu i na ljeto.


dabome da je tako šefe, potpisujem :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 15 ruj 2018, 12:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
s one strane dinare je napisao/la:

svaka čast kome se putuje i razgleda ali molim poštedite nas ostale vaših "proširenih vidika"

D


nije dobro biti zavidan. :kava
mlad si, stigneš se i ti pohvaliti nekim selfijem. :laugh

za putovanja, osim vremena i nešto novca, treba i dobre volje i znanja povijesti. onda ima smisla i selfie pored opskurnog kamena. i najvažnije, ostanu lijepe uspomene. ja se još sjećam prvog odlaska u kazalište u dalekom Osijeku. :laugh u osnovnoj školi.

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 15 ruj 2018, 13:44 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2840
http://www.budgetyourtrip.com/

Stranica Budget your trip pravi procjene koliko u svakoj pojedinoj zemlji koštaju hrana, smještaj, prijevoz i ulaznice. Tako pravi procjene koliko bi za koliko dana pojedincu ili skupini trebalo novca. Pojedincu koji putuje gledajući proći što jeftinije u Albaniji bi trebao 521 euro za mjesec dana, koji putuje maksimalno luksuzno 2748 eura, a koji putuje prosječnim stilom (ni štednja ni razbacivanje) 1222 eura.

Procjene koliko eura treba putniku prosječnim stilom za mjesec dana

* Albanija 1222
* Andora 3945
* Antigva i Barbuda 7265
* Argentina 1546
* Armenija 487
* Australija 3469
* Austrija 3159
* Bahami 3187
* Bahrein 3306
* Bangladeš 1397
* Barbados 7850
* Bjelorusija 539
* Belgija 3185
* Belize 1569
* Butan 2191
* Bolivija 697
* Bosna i Hercegovina 1739
* Bocvana 1569
* Brazil 1467
* Bugarska 1338
* Burkina Faso 680
* Kambodža 859
* Kanada 3289
* Čile 2522
* Kina 1760 (Tajvan 2000)
* Kolumbija 746
* Kostarika 1842
* Hrvatska 2013
* Kuba 452
* Cipar 2460
* Češka 2216
* Danska 4316
* Dominika 4231
* Dominikanska Republika 3199
* Ekvador 1123
* Egipat 563
* Salvador 862
* Estonija 1854
* Etiopija 304
* Fidži 3768
* Finska 3643
* Francuska 4346
* Gruzija 476
* Njemačka 3199
* Grčka 3219
* Grenada 6145
* Gvatemala 926
* Haiti 1407
* Honduras 756
* Mađarska 1926
* Island 5314
* Indija 754
* Indonezija 1043
* Iran 1204
* Irska 3139
* Izrael 2505
* Italija 3653
* Jamajka 2884
* Japan 3011
* Jordan 1733
* Kazahstan 547
* Kenija 2483
* Južna Koreja 2530
* Kirgistan 472
* Laos 760
* Latvija 1568
* Libanon 2119
* Lesoto 1454
* Litva 2002
* Luksemburg 4434
* Makedonija 2193
* Madagaskar 2337
* Malezija 1966
* Maldivi 1545
* Mali 732
* Malta 2351
* Mauretanija 1103
* Meksiko 1224
* Mikronezija 5841
* Monako 5069
* Mongolija 534
* Crna Gora 1775
* Maroko 1084
* Mjanmar 1558
* Namibija 1931
* Nepal 654
* Nizozemska 3606
* Aotearoa 3008
* Nikaragva 900
* Nigerija 856
* Norveška 3057
* Pakistan 2072
* Panama 1549
* Papuanska Nova Gvineja 4988
* Paragvaj 1282
* Peru 1100
* Filipini 1066
* Poljska 1882
* Portugal 2851
* Katar 1510
* Rumunjska 1912
* Rusija 1294
* Ruanda 708
* Sveti Kristofor i Nevis 6438
* Sveta Lucija 4342
* Sveti Vincent i Grenadini 3435
* Samoa 723
* Saudijska Arabija 793
* Senegal 2010
* Srbija 558
* Sejšeli 4232
* Singapur 2788
* Slovačka 2070
* Slovenija 2246
* Solomonski Otoci 3628
* JAR 1973
* Španjolska 3316
* Šri Lanka 1116
* Švedska 3122
* Švicarska 4793
* Sirija 45
* Tadžikistan 427
* Tanzanija 1611
* Tajska 1687
* Turska 632
* Uganda 1230
* Ukrajina 692
* UAE 7169
* UK 3890
* SAD 5707
* Urugvaj 2076
* Uzbekistan 216
* Venezuela 0.04
* Vijetnam 1012
* Zambija 807
* Zimbabve 0


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 15 ruj 2018, 14:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
s one strane dinare je napisao/la:
lider30 je napisao/la:
Putovanja su dobra za proširenje vidika. zato je u Hrvatskoj i pogotovo biH zatucanost na visokom nivou.

Najgore je i što - primjerice hercegovački poduzetnici - kada zarade lovu idu u Makarsku ili maksimalno Zagreb. :smajl052


nema ništa iritantnije od ovih svjetskih putnika, samoprozvanih "svjetskih ljudi", imam u obitelji par takvih, ode par dana u neku rupčagu, zula okolo, slika se pored nekog tornja ili katedrale i sad je on kao "proširio vidike"
a mi što nas boli qrac za mrtvim ajfelovim tornjem i bečkim katedralama smo zaostale i zatucane seljačine, jest brate, čim ugledaš neku impozantniju građevinu u kombinaciji sa muslimanima oko nje skoči ti iq za 50, još ako se slikaš sa selfi šćapom pa to sve okačiš na instagram, tek onda si uspio i izdigao se iznad nas običnih smrtnika
onda imaš malo napredniju verziju "svjetskih ljudi", ko naš @ateist, nađe neku ko fol egzotičnu zemlju tipa kambodža pa ode za 50E brojat komarce i vrati se prosvićen ko mali buda, navodno kad uđeš u neki istočnjački hram otkriju se sve tajne svemira i sva životna pitanja.
a možda i najjača kategorija su naši bauštelci kad se vrate iz kanala iz minkena također uzdignuti na veću razinu i pričaju ti o perspektivi i ono slavno "kod nas u njemačkoj"

svaka čast kome se putuje i razgleda ali molim poštedite nas ostale vaših "proširenih vidika"

Ministry of Sound je napisao/la:
Meni je najljepše u BiH i u Hrvatskoj, ništa u inozemstvu nije toliko impresivno. Jedino bih sa bucket liste skinuo Izrael, i potpisao bih do kraja života putujem samo unutar ex-YU, ima sve što ti treba i na zimu i na ljeto.


dabome da je tako šefe, potpisujem :D


Ovo je jedan od najboljih upisa kojih se sjećam na forumu...svaka čast, piši češće.

Ja nisam doživio puno proširenih vidika od putovanja, koja su realno teret, ono imaš popis znamenitih atrakcija koje moraš posjetiti i to onako odradiš mehanički, sve skupa sa fotografijom, s kojom se kao jednom vrstom pečata "ovjeri" da je to stavljeno ad acta. A možda smo mi jednostavno duševno "prazni", ne možemo pojmiti neku grandioznost nekog velebnog objekta i povijenog značaja istog.

Jedino što eventualno može proširiti vidike je jedan duži period života (barem par mjeseci) u nekoj stranoj zemlji - studij ili posao.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 15 ruj 2018, 20:30 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Što se mene tiče ja sam sramotno malo putovao u inozemstvo, svega nekoliko puta. Sveukupno manje od 30 dana, kada sve sabereš. Dakako, u to ne ubrajam prostor EX YU, koje meni neće nikada biti ono "pravo" inozemstvo. Jednostavno, kada sam imao novaca nisam imao vremena, a kada je bilo vremena, nije bilo love. Tako je to u životu.
Polako ulazim u godine kada mi putovanja pričinjavaju sve manje zadovoljstva, a i same destinacije nisu više ono što su bile. Tko normalan može željeti ići posjetiti Paris, London, Brussels...
Jedino što mi ostaje kao životna želja jeste Daleki Istok. Japan, Taiwan, Korea... Ali sam uvjeren da mi se to neće ostvariti.

Ipak, susreo sam dosta "svjetskih putnika", ljudi koji skupljaju gradove i države kao trofeje, i čini mi se da nešto sa njima nije u redu. To manijakalno jurcanje po svijetu, fotkanje i selfiranje svakih 12 sekundi i objave na društvenim mrežama, po meni su više odraz neke njihove duhovne praznine koju ne znaju popuniti ničim drugim.. Obično su to ljudi sa nesređenim obiteljskim stanjem, dosta razvedenih žena koje su, moram priznati, meni bile lak plijen... mada mi se pomalo gadilo, jer sam znao da su bile takav lak plijen i u drugim mjestima i tko zna kroz što su prolazile i tko je sve ejakulirao po njima.

Sve u svemu, lijepo je putovati. Ne valja ne ići nigdje a opet ne valja ni pola života provesti na putu. Putovati mehanički, bez osjećaja za mjesto i vrijeme, samo radi hvalisanja pred prijateljima, statusa na instagramu ili fb, je samo traćenje vremena i novaca. A pitanje je što ljudi na putovanjima žele? Da li samo zabavu ili da upoznaju to mjesto, tu državu. Može li nas putovanje duhovno obogatiti više nego gledanje dokumentarca ili čitanje knjige? Mislim da putovanje od nekoliko ili desetak dana može dati tek neke orjentire o nekom mjestu, koji će nam kasnije pomoći da ga stvarno upoznamo, a da onaj tko tamo nije putovao te orjentire vjerojatno nema ili ih teško može imati, ali u konačnici tu i nema velike razlike jer će obojici trebati još dosta toga da stvarno upoznaju to mjesto.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 15 ruj 2018, 22:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
Bobovac je napisao/la:
Što se mene tiče ja sam sramotno malo putovao u inozemstvo, svega nekoliko puta. Sveukupno manje od 30 dana, kada sve sabereš. Dakako, u to ne ubrajam prostor EX YU, koje meni neće nikada biti ono "pravo" inozemstvo. Jednostavno, kada sam imao novaca nisam imao vremena, a kada je bilo vremena, nije bilo love. Tako je to u životu.
Polako ulazim u godine kada mi putovanja pričinjavaju sve manje zadovoljstva, a i same destinacije nisu više ono što su bile. Tko normalan može željeti ići posjetiti Paris, London, Brussels...
Jedino što mi ostaje kao životna želja jeste Daleki Istok. Japan, Taiwan, Korea... Ali sam uvjeren da mi se to neće ostvariti.

Ipak, susreo sam dosta "svjetskih putnika", ljudi koji skupljaju gradove i države kao trofeje, i čini mi se da nešto sa njima nije u redu. To manijakalno jurcanje po svijetu, fotkanje i selfiranje svakih 12 sekundi i objave na društvenim mrežama, po meni su više odraz neke njihove duhovne praznine koju ne znaju popuniti ničim drugim.. Obično su to ljudi sa nesređenim obiteljskim stanjem, dosta razvedenih žena koje su, moram priznati, meni bile lak plijen... mada mi se pomalo gadilo, jer sam znao da su bile takav lak plijen i u drugim mjestima i tko zna kroz što su prolazile i tko je sve ejakulirao po njima.

Sve u svemu, lijepo je putovati. Ne valja ne ići nigdje a opet ne valja ni pola života provesti na putu. Putovati mehanički, bez osjećaja za mjesto i vrijeme, samo radi hvalisanja pred prijateljima, statusa na instagramu ili fb, je samo traćenje vremena i novaca. A pitanje je što ljudi na putovanjima žele? Da li samo zabavu ili da upoznaju to mjesto, tu državu. Može li nas putovanje duhovno obogatiti više nego gledanje dokumentarca ili čitanje knjige? Mislim da putovanje od nekoliko ili desetak dana može dati tek neke orjentire o nekom mjestu, koji će nam kasnije pomoći da ga stvarno upoznamo, a da onaj tko tamo nije putovao te orjentire vjerojatno nema ili ih teško može imati, ali u konačnici tu i nema velike razlike jer će obojici trebati još dosta toga da stvarno upoznaju to mjesto.


Znam slične primjere. Par (nisu u braku), liječnici, nemaju djece, manje-više riješeno stambeno pitanje i život se svodi na ovakva putovanja, cuganje vikendom i slično. Nije to loše, ali nakon nekog vremena dosadi taj život studenata s puno love.

Sam sam živio nekoliko godina u inozemstvu, a i danas puno putujem (opis posla) pa sam kroz te neke trajnije odnose i interakcije upoznao dosta kultura, što doista obogaćuje čovjeka na određeni način. Standardna, pak, turistička putovanja sa selfie stickom u ruci i manijakalnim obilaženjem required znamenitosti mi nikad nisu bila neka fora.

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 16 ruj 2018, 07:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6079
Kad je vec spomenuto, mada nisam mislio spominjati jer kad se pretjera i previse iznese onda se sugovrnik ne dozivi ozbiljno, dakle par bez djece putuje i "uziva" u zivotu punim plucima, fora su i primjer mnogim povdljivim ljudima, pogotovo zenama. Propaganda snazno namece da treba putovati i vidjeti svijet jer si onda svjetski covjek, napredan, moderan i da ne kazem uzorit. Ali sto je najveci teret putovanjima? Naravno djeca.
A tu se vracamo nasim najvecim neprijateljima koji nas glodju iznutra i njihovom najvecem angazmanu danas, a to je smanjenje broja djece .

Ali opet valja i putovati, vidjeti malo vece gradove nase civilizacije, cisto da se vidi da nemamo razloga imati komplekse niti smatrati da smo losiji ako smo ostali ovdje.
Ljudi precesto odlaze krivo vjerujuci kako je zivot vani bolji. Zato valja na vrijeme otici i na baustelu u Minken pa vidjeti sto je to, a ne otici u godinama kada si uvjeren da ostankom propadas pa kad odes onda nema nazad jer ces pogaziti sva svoja uvjerenja, pa si onda prinuđen traziti opravdanja tipa sve je dolje propalo ili sadrzaje tipa putovanja u Kambodzu i brojanje komaraca :)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 16 ruj 2018, 10:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Nije to loše. Putovati i vidjeti svijeta.
Nažalost za najljepše destinacije nisam sposoban više. Na stranu novac i ekonomija čak i da imam novca za prekoocenska putovanja. Najljepše destinacije zahtijevaju jaku kondiciju, što mi moje uživanje u cigaretama ne dozvoljava. Zadnje što mi treba je da me službe za spašavanje helikopterom traže.

A ovo drugo isti *** sve. To im je ta globalizacija lijepog donijela. Gdje god odeš isti shopping centri, isti klinac. Iste ulice, auta, mobiteli. Na sve strane iste scene. Razlika u par ruševnih objekata koje svi obilaze i slikaju, jer su u samom centru grada.

Paris i London ne bih posjetio ni kad bi me plaćali. Samo zato jer tamo skoro da i nema više bjelaca. Nešto kao da zbog indijanaca dolazim Las Vegas posjećivati.

Rim najprljaviji grad u Europi. Vozači doslovce psihopate, ne skidaju se sa sirene i trubljenja. Ali kao da to od turista nitko ne primjeti. Samo lete okolo i klikaju te građevine, od jedne do druge.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 17 ruj 2018, 12:22 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Ministry of Sound je napisao/la:
Ovo je jedan od najboljih upisa kojih se sjećam na forumu...svaka čast, piši češće.


sad nisam siguran jel mi se rugaš. :D

Bobovac je napisao/la:
To manijakalno jurcanje po svijetu, fotkanje i selfiranje svakih 12 sekundi i objave na društvenim mrežama, po meni su više odraz neke njihove duhovne praznine koju ne znaju popuniti ničim drugim...


točno to

zaba1111 je napisao/la:
Kad je vec spomenuto, mada nisam mislio spominjati jer kad se pretjera i previse iznese onda se sugovrnik ne dozivi ozbiljno, dakle par bez djece putuje i "uziva" u zivotu punim plucima, fora su i primjer mnogim povdljivim ljudima, pogotovo zenama. Propaganda snazno namece da treba putovati i vidjeti svijet jer si onda svjetski covjek, napredan, moderan i da ne kazem uzorit. Ali sto je najveci teret putovanjima? Naravno djeca.
A tu se vracamo nasim najvecim neprijateljima koji nas glodju iznutra i njihovom najvecem angazmanu danas, a to je smanjenje broja djece .


nažalost također točno... sve je to povezano... mlađarija je potpuno isprana sa društvenim mrežama i lažnim životima koji se tu promoviraju... pa povuci potegni moram i ja tako, inače sam zaostao/la, pa daj kači izlazke, večere, putovanja, milioner lajfstajl brate svjetski čoek nu me
što se tiče djece, pa danas te gledaju sa sažaljenjem ako si mlađa majka, pogotovo ako imaš više djece, vidi jadnice samo za rađanje dice služi, naravno da su svim tim "svjetskim ljudima" djeca samo teret, bila bi i meni da oću svaki tjedan bit u drugoj državi i slikavat se sa dragom za instagram
itd


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 17 ruj 2018, 14:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Mene doista ne privlače sirotinjska mjesta i države, koliko god atraktivni bili. BiH mi je donja granica nečega takvog. Zapad, posebno Njemačka su mi puno interesantniji, a budući da ne volim duge letove (>2 h) mislim da nikad i neću nigdje iz Europe prdnut. Općenito mi se više putuje na događaje, npr. volio bih na maraton u Berlin, više nego u sam Berlin. Naravno da bih obišao što mogu. Dosta često putujem, pa i nisam željan previše putovanja.

Inače mi se strašno sviđa ova EU inicijativa za mlade ljude:

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/m ... o-20180313

Obiđeš svijeta, vidiš da ima i važnijih stvari od kupnje golfa II i vožnje 150 km/h na Ceru, na pravcu. Kasnije, u ovim zrelijim godinama ne osjećaš se osakaćano pa da to nadoknađuješ kao ovi Bobijevi likovi. Uspiješ na vrijeme razlučit bitno od nebitnog.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 17 ruj 2018, 20:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 stu 2013, 13:16
Postovi: 962
Ono što bi volio posjetiti jesu zemlje sa nepreglednim bijelim muljevitim plažama, gdje je po cijele godine toplo, nešto tipa zemalja karipskog pojasa (ili ako ćemo malo jači nivo civilizacije onda nešto tipa područja između Townsvillea i Cairnsa u Australiji).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 18 ruj 2018, 23:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2017, 01:01
Postovi: 1068
Severna Koreja! :001_smile

_________________
"Ovdje mjenjamo žive za žive, a mrtve za mrtve".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 23 ruj 2018, 07:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 vel 2018, 07:02
Postovi: 318
Zanjimlivo da u Sjeverne Koreje marihuana jos legalnija od Nizozemske. Barem u jednom aspektu oni su slobodniji od prosjecnog zivlja modern world territory :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 03 lis 2018, 04:39 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2840
Bio sam na četverodnevnoj klošarskoj pustolovini na divlje, uz tri noći na otvorenom. Posjetio sam grad Kotor u Boki, grad Cetinje u Crnoj Gori, Jezerski vrh i grad Skadar u Albaniji. Krenuo sam 27. rujna u 7 h autobusom iz Dubrovnika za Kotor za 146 kn. U Kotoru sam razgledao katedralu i ostale crkve u koje je moguće ući. Inače se obilazak katedrale i još jedne od crkvi naplaćuje, ali kad sam rekao da sam iz Dubrovnika to nije dolazilo u obzir. Stranac plaća razgledavanje Katedrale sv. Tripuna 2.5 eura. Jedina ulaznica koju sam platio je ona za zidine, prodavaču ulaznica koji na radnom mjestu sluša Cecu 8 eura. Treba se penjati uzbrdo pa, nakon što se popenješ, vraćati se natrag. Pogled na Zaljev hrvatskih svetaca je predivan. Popodne sam se za 6 eura odvezao na Cetinje, želeći vidjeti pravu Crnu Goru. Prava Crna Gora nema izlaz na more i čine ju četiri nahije (Katunska, Lješanska, Crmnička, Riječka). To je praktično samo Cetinje. Boka kotorska inače povijesno gledajući nema nikakve veze s Crnom Gorom ni Bokelji s Crnogorcima. Komunisti su godine 1946. sasvim neopravdano i bez ikakve osnove Kotor koji nema veze s Crnom Gorom darovali Crnoj Gori.

Na Cetinju sam ušao u samostan za koji kažu da je 13 puta paljen od strane Osmanskog Carstva i Habsburške Monarhije, iako ja znam za tri puta. Ulaz je besplatan, ali zabranjeno slikavanje. Tamo sam se svađao s popovima koji su me uvjeravali da sam ja Srbin. Nudio sam im protudokaze da je Duklja bila katolička, da je Vukan Nemanjić bio katolik, da Pelješac u posjedu srpske države ne znači i srpsko stanovništvo na Pelješcu, da je u Jasenovcu pronađen samo 481 kostur i to ljudi umrlih od bolesti. Oni su se zgražali i nijekali moje, nudeći svoje sasvim oprječne tvrdnje. Ovaj bogoslov kaže da je u Lici i na Banovini 700 000 svetosavaca pokatoličeno, a onda sam uglavnom o vjeri pričao s nekim popom inače iz Trebinja. Nudili su mi besplatno jesti u samostanu, ali sam odbio. Razgledao sam unutrašnjost dviju crkvi. Postoji cijeli niz muzeja, a kupiš ulaznicu za sve njih skupa za 10 eura. Lažući da sam student, dobio sam ju za 5 eura. Nisam slikavao puno, između ostalog što je to načelno zabranjeno. Prvog dana vidio sam dva od šest muzeja. Neprospavanu noć proveo sam uglavnom u parku smrzavajući se na 0 stupnjeva. No, nemam novca za noćenje. Grad je noću savršeno tih, jedino radi neki noćni klub kraj kojega sam prolazio zamijetivši da puno slušaju Severinu, Ninu Badrić i sl. Jedna je katolička crkva u gradu, koju je podigla Habsburška Monarhija. Više od crkvi ima partizanskih i komunističkih obilježja, spomen-poprsja "narodnih heroja" i sl.

Dočekavši novi dan, razgledao sam preostale muzeje. Najdojmljiviji i daleko najveći je "Istorijski muzej Crne Gore", može se razgledavati 2-3 sata. Do Lovćena i Njegoševog muzeja, udaljenog 22 km, nema autobusa nego samo taksi. Do tamo i natrag, 44 km, te još što te čeka oko sat vremena što razgledavaš, ukupno 20 eura. Nije strašno. Ovaj taksist skoro stalno govorio je o napadu na Dubrovnik, smatrajući to strašnim barbarstvom. Plaćaš euro za pristupiti k Lovćenu i 3 eura za ući u mauzolej.

S Cetinja u Kotor za 5 eura. Iz Dubrovnika do Skadra je 446 kn, ali može se puno jeftinije vidjeti Albaniju. Dubrovnik-Kotor 146 kn, Kotor-Skadar samo 17 eura! Povratna Kotor-Skadar-Skadar-Kotor samo 27 eura! Da sam imao više novca, mogao sam i do Makedonije. Kotor-Skoplje 32 eura! Morao sam pročamiti noć u Kotoru pred zidinama, isto je sasvim mirno i tiho. Pa trećeg dana četiri sata vožnje do Skadra. Od Podgorice do albanske granice jako malo ima, čini mi se da nema granice stizalo bi se za pola sata.

U Skadru se ulaz u velebnu tvrđavu Rozafu inače naplaćuje 3 eura, ali iz nekog razloga zbog nekog praznika taj dan kad sam došao bilo je besplatno. U sklopu tvrđave je i muzej za koji ulaznica košta 1.5 euro. Krasni pogled s tvrđave je. Ima i restoran na njoj, kojemu je djelatno vrijeme ograničeno do rano popodne. Tvrđava je dostupna posjetiteljima do 19 h. Primaju eure, ali ostatak vraćaju u lecima. 1 euro je 123 ili 125 ili 127 leka. Razgledao sam pravoslavnu i katoličku crkvu te džamiju, sve smještene jedna do druge. Navečer sam dugo pričao s nekim 68-godišnjim Albancem koji poznaje hrvatski jezik budući da mu je majka iz Skoplja. Otac mu je musliman, majka pravoslavna kršćanka. Navodno glede različitih vjeroispovijesti u Skadru nemaju nikakvih teškoća jer su svi Albanci po narodnosti. U dobu Envera Hoxhe sve su religije zabranjene i došlo je do liberalizacije, pa tvrdi da je veoma lako doći do seksa. Svi križevi i minareti su uklonjeni, katedrala pretvorena u košarkašku dvoranu. Sad su opet obnovljeni i stavljeni u funkciju vjerski objekti. Ezan se više puta čuje tijekom dana i neugodno odjekuje gradom, a u komunizmu to je bilo nezamislivo. Jako malo ljudi na ulici poznaje engleski jezik. Povijesni muzej i riznicu katedrale nisam razgledao jer je bilo prekasno. Popločene ulice, oku ugodan grad. Spomenici nekom nacionalnom junaku i Majci Terezi.

Čameći na ulici bos, promrzo, prljavih i krvavih stopala, bradat i prljavih hlača izgledao sam kao neki klošar. Nosio sam šlape koje su mi se raspale na skadarskoj tvrđavi. Vidjvši me navečer, neki momak mi je udijelio pet kruhova, bocu soka i 150 leka. Neočekivano da su Albanci tako milostivi. U 10 h idućeg dana krenuo sam natrag za Kotor, a u 15:55 za Dubrovnik.

Sada mogu reći kako sam bio u pravoj Crnoj Gori, te uknjižiti svoju 10. državu (14. ako se računaju samo ove u kojima sam bio u zračnoj luci). Hrvatska, BiH, Slovenija, Crna Gora, Austrija, Češka, Mađarska, Italija, Kambodža, Albanija.

Znamenitosti sam po običaju slikavao. Slike poredane obrnutim kronološkim redom. https://commons.wikimedia.org/w/index.p ... lshowall=1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 03 lis 2018, 10:04 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Ovo je bilo zanimljivo procitat, ti si definitivno unikat, al ovo je najjaci dio :klanjam

Citat:
Tamo sam se svađao s popovima koji su me uvjeravali da sam ja Srbin. Nudio sam im protudokaze da je Duklja bila katolička, da je Vukan Nemanjić bio katolik, da Pelješac u posjedu srpske države ne znači i srpsko stanovništvo na Pelješcu, da je u Jasenovcu pronađen samo 481 kostur i to ljudi umrlih od bolesti. Oni su se zgražali i nijekali moje, nudeći svoje sasvim oprječne tvrdnje. Ovaj bogoslov kaže da je u Lici i na Banovini 700 000 svetosavaca pokatoličeno, a onda sam uglavnom o vjeri pričao s nekim popom inače iz Trebinja.


Dobro sve al jadni popovi kad su culi to tvoje za jasenovac :sega :scared

A sta ti je ovo na kraju ovaj opis oplako sam, kud ces u slapama na put


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 20 stu 2018, 10:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 stu 2018, 12:00
Postovi: 274
Tajland
Tajland ili Taj, rjeđe Tajska, službeno Kraljevina Tajland je država u jugoistočnoj Aziji. Na jugu izlazi na Tajlandski zaljev, dio Južnog kineskog mora. Graniči na zapadu s Mjanmarom, na sjeveru i istoku s Laosom, na istoku s Kambodžom i na jugu s Malezijom.


Privitak/ci:
Putovanje-u-Tajland-Bangkok-Phuket-7.jpg
Putovanje-u-Tajland-Bangkok-Phuket-7.jpg [ 156.69 KiB | Pogledano 6271 put/a. ]
putovanje-tajland-maya-bay-phi-phi-žal-the-beach-leonardo-di-caprio-iskustva-tajland-izleti-krabi-izleti-phuket-630x571.jpg
putovanje-tajland-maya-bay-phi-phi-žal-the-beach-leonardo-di-caprio-iskustva-tajland-izleti-krabi-izleti-phuket-630x571.jpg [ 92.32 KiB | Pogledano 6271 put/a. ]
images (2).jpg
images (2).jpg [ 10.68 KiB | Pogledano 6271 put/a. ]

_________________
Ljudski rod preuveličava sve živo, svoje junake, svoje neprijatelje, svoj značaj.
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 16 sij 2019, 20:15 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2840
Mjesto do 100 000 stanovnika je selendretina, između 100 000 i 500 000 je selendra, između 500 000 i 1 000 000 selo, a tek od 1 000 000 nadalje grad.

Države prema broju gradova s najmanje 1 000 000 stanovnika

* 1. Kina 37 (s Tajvanom 42)
* 2. Indija 18
* 3. Japan 11
* 4. Brazil 10
* 5. Pakistan, SAD 9
* 7. Južna Koreja, Iran 8
* 9. Indonezija, Rusija 7
* 11. Kolumbija 5
* 12. Nigerija, Meksiko, JAR, Njemačka, Filipini 4
* 17. Turska, Egipat, Australija, Argentina, Kanada 3
* 22. Bangladeš, UK, Vijetnam, Irak, Saudijska Arabija, Mjanmar, Maroko, Ekvador, Alžir, Španjolska, Ukrajina, Italija, UAE, Kamerun, Venezuela, Kazahstan, Zimbabve 2
* 39. DR Kongo, Peru, Tajska, Čile, Singapur, Bjelokosna Obala, Tanzanija, Sudan, Afganistan, Sjeverna Koreja, Azerbajdžan, Kenija, Etiopija, Angola, Nikaragva, Uzbekistan, Kambodža, Francuska, Burkina Faso, Gvatemala, Kuba, Gana, Bjelorusija, Jemen, Rumunjska, Austrija, Republika Kongo, Malezija, Mozambik, Mađarska, Poljska, Zambija, Nepal, Uganda, Aotearoa, Bolivija, Češka, Urugvaj, Bugarska, Srbija, Senegal, Libija, Gruzija, Armenija, Tunis 1

Ukupno 83 države imaju barem jedan milijunski grad. Država ispod 40 000 000 stanovnika smatra se malom državom, tako da je i bivša Jugoslavija u svjetskim okvirima bila sićušna zemlja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 26 vel 2019, 17:45 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2840
Usporedite države po ljepoti zgrade skupštine.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_l ... _buildings

Arhitektonski lijepe upravne zgrade imaju Argentina, Kuba, Dominikanska Republika, Urugvaj, Libanon, Japan, Južna Koreja, Austrija, Estonija, Francuska, Njemačka, Grčka, Mađarska, Belgija, Portugal, Austrija, Italija, Švicarska, UK.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 20 ožu 2019, 18:06 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2840
Pišem iz hotela u Sofiji. Sa samo 331 eurom, ili manje od 2500 kn, uknjižit ću čak četiri nove države. Kosovo, Makedoniju, Bugarsku i Grčku! Iz Dubrovnika sam krenuo u 11 h dne 18. ožujka za Kotor. Onda sam počeo trošiti budžet od 331 eura. U 18 h sam krenuo za 34 eura iz Kotora za Skoplje. Autobus prelazi u Albaniju, pa na Kosovo, pa tek onda u Makedoniju. Vozio sam se neko vrijeme po noći kroz Kosovo, te napravio stanku na benzinskoj, tako da iako sam samo prolazio mogu nazvati Kosovo državom u kojoj sam bio. U ranojutarnjim satima stigao u Skoplje 19. ožujka, odmah preko puta kolodvora hostel za samo 10 eura. Ujutro pješke iz hostela samo ravno blizu do središta grada u kojem su sve znamenitosti. Vidio sve one čudesne statue što će biti uklsnjane uskoro. Popeo se na tvrđavu Kale, ne naplaćuje se ulaz. Razgledao skopsku čaršiju, stari dio grada pod tbrđavom, izgleda veoma orijentalno. Na jako maloj razdaljini izbrojih sedam minareta. Minareti dominiraju vizurom Skoplja, u Makedoniji nisu masovno uništeni tragovi orijentalne uljudbe nakon oslobođenja od Osmanlija, za razliku od drugih zemalja. Stare džamije iz 15. stoljeća, neki citati iz Kurana napisani na albanskom i na turskom, ne i na makedonskom. Razgledao arheološki muzej, muzej povijesti makedonske borbe za samostalnost i muzej grada Skoplja. U potonji se ne plaća ulaz. Arheološki nije nešto, uglavnom novčići, keramika i slične sitnice. U ovome drugom vodič priča o povijesti zemlje, ne plaća ga se dodatno, ista ulaznica s njim i bez njega. On govorio makedonskim, ja hrvatskim, skoro sve razumio. Tvrdi da su Makedonci svi bili antifašisti i da su bili zapostavljeni u upravnom aparatu Jugoslavije, te da je Makedonija bila potkradana u zajednici. A mi učimo da su Hrvatska i Slovenija potkradane na račun Makedonije. Izgleda da u svakoj republici misle da su upravo oni zapostavljani i potkradani. Sve što ima u Skoplju lijepo vidjeh za jedan cijeli dan, prespavah još jednu noć u hostelu, pa u 7 h 20. ožujka krenuh za Sofiju za 20 eura. Dođoh oko podne u Sofiju, u njoj sam razgledavao samo par sati jer sam na knap s parama. Našao smještaj za 20 eura. Razgledao samo strogo središte. Crkva svete Sofije, najstarija građevina iz 3. stoljeća, ulaz u podzemlje s drevnim mozaicima i oslikanim zidovima 6 leva. Ova crkva je bila džamija tijekom osmanske uprave. Onda čudesna crkva Aleksandar Nevski, čarobno oslikana i velebna, ispod muzej ikona za 6 leva, najljepša pravoslavna crkva koju sam u životu vidio, bez konkurencije. Vidjeh još par velebnih državnih zgrada i tako malo po centru, samo sam proletio kroz znamenitosti jer nemam para za taksi za velike udaljenosti u velikom gradu. Kupio kartu sutra u 7:30 za Solun u Grčkoj, samo 31 lev. Namjeravam razgledati s pedesetak eura koliko budem mogao Solun pa prekosutra u 17:30 iz Soluna za Skoplje, pa Kotor, pa Dubrovnik. Mora biti najviše 57 eura dosta za noćenje, prijevoz od kolodvora do povijesne jezgre i natrag kad se budem vraćao, te sve ulaznice. Potrudit ću se vidjeti što više s taman malo novca.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 20 ožu 2019, 18:29 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13387
Lokacija: ZG
Jesi skuvo kakvu zensku?

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 20 ožu 2019, 23:01 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
s one strane dinare je napisao/la:
lider30 je napisao/la:
Putovanja su dobra za proširenje vidika. zato je u Hrvatskoj i pogotovo biH zatucanost na visokom nivou.

Najgore je i što - primjerice hercegovački poduzetnici - kada zarade lovu idu u Makarsku ili maksimalno Zagreb. :smajl052


nema ništa iritantnije od ovih svjetskih putnika, samoprozvanih "svjetskih ljudi", imam u obitelji par takvih, ode par dana u neku rupčagu, zula okolo, slika se pored nekog tornja ili katedrale i sad je on kao "proširio vidike"
a mi što nas boli qrac za mrtvim ajfelovim tornjem i bečkim katedralama smo zaostale i zatucane seljačine, jest brate, čim ugledaš neku impozantniju građevinu u kombinaciji sa muslimanima oko nje skoči ti iq za 50, još ako se slikaš sa selfi šćapom pa to sve okačiš na instagram, tek onda si uspio i izdigao se iznad nas običnih smrtnika
onda imaš malo napredniju verziju "svjetskih ljudi", ko naš @ateist, nađe neku ko fol egzotičnu zemlju tipa kambodža pa ode za 50E brojat komarce i vrati se prosvićen ko mali buda, navodno kad uđeš u neki istočnjački hram otkriju se sve tajne svemira i sva životna pitanja.
a možda i najjača kategorija su naši bauštelci kad se vrate iz kanala iz minkena također uzdignuti na veću razinu i pričaju ti o perspektivi i ono slavno "kod nas u njemačkoj"

svaka čast kome se putuje i razgleda ali molim poštedite nas ostale vaših "proširenih vidika"

Ministry of Sound je napisao/la:
Meni je najljepše u BiH i u Hrvatskoj, ništa u inozemstvu nije toliko impresivno. Jedino bih sa bucket liste skinuo Izrael, i potpisao bih do kraja života putujem samo unutar ex-YU, ima sve što ti treba i na zimu i na ljeto.


dabome da je tako šefe, potpisujem :D


Nisam ni vidio ovaj post. :zubati

U BiH nijedan grad nije zanimljiv. Katastrofa. Skupina kasaba apsolutno nezanimljivih, obišao sam je skoro cijelu, ja ne znam šta bih preporučio nekom stranom turistu. K tome još prljavi s katastrofalnom urbanizmom, a ljudi zrače negativnošču.

Na putovanjima u inozemstvu se baziram na puno pješačenja, vožnja metroom/gradskim prijevozom na random mjesta/stanice po gradu, popiti kave u random kafiću. Primjerice uskačem u duge bus linije po gradu i vratim se istom. Također idem i u trgovine što dalje od moje baze u tom gradu. Ludo, ali eto.

Moram reći da sam u zadnje vrijeme i ja malo potpao pod histeriju društvenih mreža pa fotografiram turističke trofeje, iako općenito mrzim slikanja. Sa sjetom se sjećam Praga 1999., Budimpešte 1999., Parisa 2005., Rima 2006. ili Beča više puta, kada doslovice nisam napravio nijednu fotografiju s puta, iako sam đonove izlizao od pješačenja i vožnji raznim vrstama gradskog prijevoza.

I stoji za hercegovačke seljačine, kojima je domet ljeti Makaraska i ostatak godine Zagreb. Ako mi se i ne svidi neki grad, barem treba vidjeti drukčije. Definitivno manjak putovanja ima korelaciju sa zatucanošću.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 20 ožu 2019, 23:13 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2015, 17:34
Postovi: 3541
Lokacija: Folklorni srboćetnik, praktični muslimanski Bunjevac
lider30 je napisao/la:

U BiH nijedan grad nije zanimljiv. Katastrofa. Skupina kasaba apsolutno nezanimljivih, obišao sam je skoro cijelu, ja ne znam šta bih preporučio nekom stranom turistu.


Nekome je zanimljivo da obiđe kasabu i uopšte nije tako tragično kao što predstavljaš.

_________________
Robi lopove vrati bodove!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 21 ožu 2019, 15:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Priroda je lijepa.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 21 ožu 2019, 15:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6079
lider30 je napisao/la:
s one strane dinare je napisao/la:

nema ništa iritantnije od ovih svjetskih putnika, samoprozvanih "svjetskih ljudi", imam u obitelji par takvih, ode par dana u neku rupčagu, zula okolo, slika se pored nekog tornja ili katedrale i sad je on kao "proširio vidike"
a mi što nas boli qrac za mrtvim ajfelovim tornjem i bečkim katedralama smo zaostale i zatucane seljačine, jest brate, čim ugledaš neku impozantniju građevinu u kombinaciji sa muslimanima oko nje skoči ti iq za 50, još ako se slikaš sa selfi šćapom pa to sve okačiš na instagram, tek onda si uspio i izdigao se iznad nas običnih smrtnika
onda imaš malo napredniju verziju "svjetskih ljudi", ko naš @ateist, nađe neku ko fol egzotičnu zemlju tipa kambodža pa ode za 50E brojat komarce i vrati se prosvićen ko mali buda, navodno kad uđeš u neki istočnjački hram otkriju se sve tajne svemira i sva životna pitanja.
a možda i najjača kategorija su naši bauštelci kad se vrate iz kanala iz minkena također uzdignuti na veću razinu i pričaju ti o perspektivi i ono slavno "kod nas u njemačkoj"

svaka čast kome se putuje i razgleda ali molim poštedite nas ostale vaših "proširenih vidika"



dabome da je tako šefe, potpisujem :D


Nisam ni vidio ovaj post. :zubati

U BiH nijedan grad nije zanimljiv. Katastrofa. Skupina kasaba apsolutno nezanimljivih, obišao sam je skoro cijelu, ja ne znam šta bih preporučio nekom stranom turistu. K tome još prljavi s katastrofalnom urbanizmom, a ljudi zrače negativnošču.

Na putovanjima u inozemstvu se baziram na puno pješačenja, vožnja metroom/gradskim prijevozom na random mjesta/stanice po gradu, popiti kave u random kafiću. Primjerice uskačem u duge bus linije po gradu i vratim se istom. Također idem i u trgovine što dalje od moje baze u tom gradu. Ludo, ali eto.

Moram reći da sam u zadnje vrijeme i ja malo potpao pod histeriju društvenih mreža pa fotografiram turističke trofeje, iako općenito mrzim slikanja. Sa sjetom se sjećam Praga 1999., Budimpešte 1999., Parisa 2005., Rima 2006. ili Beča više puta, kada doslovice nisam napravio nijednu fotografiju s puta, iako sam đonove izlizao od pješačenja i vožnji raznim vrstama gradskog prijevoza.

I stoji za hercegovačke seljačine, kojima je domet ljeti Makaraska i ostatak godine Zagreb. Ako mi se i ne svidi neki grad, barem treba vidjeti drukčije. Definitivno manjak putovanja ima korelaciju sa zatucanošću.


Kao sto visak ima veze sa iskomplekisranosti ili bolje receno zatucanosti i gotovo nicim vise. Bespotrebno i besposleno trcanje po javnom prijevozu i slucajnim kaficima po identicnim gradovima ne donosi nikakav ni duhovni niti intelektualni rast. Jednako kao ni objave istih na facebooku.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 488 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 20  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 25 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO