HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 03:18.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 191 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Najbogatiji ljudi Herceg-Bosne
PostPostano: 03 svi 2019, 17:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
Tomislav Antunović i Lijanović su jedini bogatiji likovi iz BiH koji su financirali Mesića.

Što se ovih ostalih jačih bogataša iz "prstena" tiče, svi oni su manje više skloni HDZ-u.

Posavljak Stipo Matić koji je vlasnik M San grupe koja ostvaruje preko milijardu kn prihoda je povezan sa ministrom Krstičevićem.

Također i Marko Rašić iz Dervente koji je vlasnik kompanije KFK koja izvozi aluminijske fasade i ostvaruje prihode preko pola milijarde kn je povezan sa Krstičevićem i HDZ-om.

Marko Pipunić iz Modriče - vlasnik kompanije Žito koja uprihodi 1,5 milijardi kn godišnje, a cijela njegova grupacija oko 2,5 milijardi kn je uvijek bio donator HDZ-a.

Uglavnom, Zubak, Pipunić i Stipo Matić su glavni igrači u "prstenu" i ta udruga koja je nedavno promijenila ime iz "Udruga bosanskih Hrvata Prsten" u "Udruga Hrvata Bosne i Hercegovine Prsten". je dala podršku Čoviću uoči izbora u BiH.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbogatiji ljudi Herceg-Bosne
PostPostano: 03 svi 2019, 17:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
Evo još par malo jače bogatih Hrvata rodom iz BiH i onih koji su BiH korijena, a koji nisu spomenuti na ovoj temi.

Pokojni Anđelko Leko iz Gruda je spadao među najbogatije, a sad se to odnosi na njegove sinove koji su teški oko 200 milijuna € nakon što je Anđelko Leko prodao 70% svog carstva (franšize luksuznih hotela Westin i Sheraton).

Marinko Zadro iz Gruda - vlasnik šećerane Viro i još mnogih drugih kompanija koje ostvaruju preko milijardu kn prihoda - težak najmanje 100 milijuna €.

Danko Ćorić iz Širokog Brijega - vlasnik SuperSport kladinice - težak najmanje 100 milijuna€.

Dubravko Artuković, podrijetlom iz Ljubuškog - vlasnik kompanije Franck - težak 100 milijuna €.

Marijan Primorac iz Širokog Brijega - vlasnik Primorke - težak najmanje 100 milijuna €.

Božo Prka iz Livna - dugogodišnji predsjednik uprave PBZ banke - težak preko 100 milijuna € zahvaljujući razno raznim bonusima zbog dobrog poslovanja te banke u Hrvatskoj.

Tomislav Mamić podrijetlom iz Tomislavgrada - vlasnik trgovina Tommy - težak preko 100 milijuna €.

Mile Ćurković podrijetlom iz Tomislavgrada - vlasnik trgovina Plodine - težak najmanje 100 milijuna€.

Jerko Šarić iz Tomislavgrada - vlasnik prve sportske kladionice - težak najmanje 50 milijuna €.

Željko Vučemil iz Tomislavgrada - suvlasnik VMD grupe, najjače zagrebačke građevinske kompanije - težak najmanje 50 milijuna €.

Renato Korać iz Čitlluka - vlasnik Premier kladionica - težak najmanje 50 milijuna €.

Ante Mandić iz Sanskog Mosta je osnivač IT kompanije iN2 koju je nedavno prodao Kanađanima - težak najmanje 30 milijuna€.

Miro Musa iz Širokog Brijega - suvlasnik kompanije Ataco Mostar - težak najmanje 30 milijuna €.

Mijo Šimić podrijetlom iz Gruda - suvlasnik Tekstilprometa Zagreb - težak najmanje 30 milijuna €.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbogatiji ljudi Herceg-Bosne
PostPostano: 04 svi 2019, 07:08 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2014, 19:07
Postovi: 3022
Brane je napisao/la:
Zanimljiva tema...

Kolko ja znam, barem par ljudi (Ćorluka, ovaj iz FIS-a) s tog popisa treba prozvati zbog oholosti i pohlepe, odnosno plaće zaposlenicima odudaraju svemirski sa profitom (mogućnostima) firme i životnim standardom vlasnika firmi. (ako se šta promijenilo, ja se ispričavam...)


Corluka se u zadnje vrijeme koliko toliko drustveno aktivira. Ukljucio se u uredjenje centra Gruda skupa sa opcinskim vlastima, mislim da ce sada i kupiti onaj derutni hotel. Nije on tu ni na cemu izgubio lovu, ali u svakom slucaju pod stare dane kao da zeli pomoc da mu rodno mjesto lici na nesto. S druge strane koliko je meni poznato lagano se i dizu place radnicima, ali ne znam koliko je tu do altruizma, a koliko do cinjenice da postaje sve teze naci radnike.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbogatiji ljudi Herceg-Bosne
PostPostano: 07 svi 2019, 14:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
Victor Dodig - kanadski poslovni čovjek hrvatskog podrijetla. Njegovi roditelji su izbjegli iz Hercegovine šezdesetih godina.

Victor Dodig godišnje zarađuje 10 milijuna dolara i na čelu je grupe CIBC, jedne od najvećih sjeverno-američkih financijskih institucija.

Takve uspješne Hrvate treba spojiti sa bogatijim Hrvatima BiH korijena i osnovati novu jaku banku u Herceg-Bosni koja bi se širila na ostatak regije.

Kapitala i znanja među Hrvatima u BiH i dijaspori ne manjka i samo sve to treba povezati i stvoriti uspješnu sinergiju.



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbogatiji ljudi Herceg-Bosne
PostPostano: 07 svi 2019, 19:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30483
robelec je napisao/la:
Takve uspješne Hrvate treba spojiti sa bogatijim Hrvatima BiH korijena i osnovati novu jaku banku u Herceg-Bosni koja bi se širila na ostatak regije.

Kapitala i znanja među Hrvatima u BiH i dijaspori ne manjka i samo sve to treba povezati i stvoriti uspješnu sinergiju.


Da, izgleda tako jednostavno.

Sa malo pameti i organizacije mogli bi se preporoditi u 5-6 godina.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbogatiji ljudi Herceg-Bosne
PostPostano: 07 svi 2019, 19:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58886
Lokacija: DAZP HQ
Andrijanići, vlasnici hrvatske firme Enikon Aerospace, koja pored Zagreba proizvodne pogone ima u Njemačkoj i Kaliforniji, proizvode, farbaju i dorađuju gotovo sve plastične dijelove u interijeru putničkih aviona za Airbus i Boeing, nemam pojma koliko su teški, ali mjeri se u desetinama milijuna eura.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbogatiji ljudi Herceg-Bosne
PostPostano: 08 svi 2019, 17:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
dudu, znaš li otkuda je podrijetlom poduzetnik Branko Perković koji je izgradio pola radničke?

Green Gold Zagreb mu je zadnja investicija.

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbogatiji ljudi Herceg-Bosne
PostPostano: 10 svi 2019, 12:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
Stipe Bubalo iz Ljubuškog - pedesetih emigrirao iz Jugoslavije i obogatio se u Americi na građevinskim poslovima.

Početkom osamdesetih je bio jedan od najbogatijih iseljenika s oko milijardu dolara kapitala.

U Hrvatsku je počeo ulagati sredinom 90-ih, a 2002. je za 150 milijuna € htio otkupiti 51 posto dionica Croatia osiguranja, Račan ga odbio.

Koliko sam uspio iz medija pročitati, na mnogim ulaganjima se dobro opekao, ali danas uspješno posluje njegovo poljoprivredno poduzeće Vrana i u razvoj te tvrtke je do sada uložio desetke milijuna dolara. Zapošljava 140 radnika. U Baranju također puno ulaže jer mu tamo živi dosta rođaka, a svom rodnom selu je darovao 4km ceste.



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbogatiji ljudi Herceg-Bosne
PostPostano: 19 svi 2019, 13:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Pohvale jer je konkurencija žestoka. Samo zar je toliki problem otvoriti firmu u Neumu. Ako si toliko vezan za svoj grad možeš je voditi preko Interneta i povremeno dolaziti u kontrole. Nije toliko dalek put.
Čudno sve to. Vezao sam sebe za male jahte koje može auto vući prikolicom.

Citat:
Prva jahta potpuno proizvedena u BiH na njemačkom sajmu nautike

svibnja 19, 2019

Prva potpuno u Bosni i Hercegovini proizvedena jahta duljine 12 metara bit će predstavljena na ovogodišnjem Međunarodnom sajmu nautike koji se održava u njemačkom gradu Hamburgu narednog tjedna.

Ova luksuzna jahta duga je gotovo 12 metara i široka 4,4 metra, a visoka je 5,7 metara i ima četiri smještajna kapaciteta. Tu je veliki salon za deset osoba, četiri sobe za po dvije osobe s dva pomoćna ležaja, četiri kupatila i najprostraniji je brod u toj klasi trenutno u svijetu.

Brodogradilište je smješteno u Vitezu, a vođa ovog projekta u BiH Denis Kraljević, koji je odlučio iskoristiti mogućnosti ove lokacije, kazao je u razgovoru za Fenu da ovakve projkete ne treba zaustavljati.

Pojašnjavajući o kakvom se brodu radi, kazao je da bi se moglo reći da je ova jahta mini-hotel na moru, uz to ispunjava sve europske norme te se radi o proizvodu koji će moći parirati svim europskim proizvođačima, s tim da ima i brojne prednosti, budući da je faktor sigurnosti stavljen u prvi plan.

"Vodili smo računa prvo o tom segmentu, odnosno stabilnosti brodice, a radi se o plovilu koje ima katamaranski oblik trupa, dobar stabilitet na čemu se i temelji cijela priča", naglasio je Kraljević.

Kako je posebno istaknuo, ukoliko želite biti dobar i uspješan u svijetu nautike, potrebno je prije svega zadovoljiti faktore sigurnosti, a nakon sigurnosti dolazi estetika, na što su također naglasak stavili graditelji prve bh. jahte

Brod je dobio tri vanjske palube, prednje sunčalište što je u posljednje vrijeme jedna od važnih stvari na brodovima. Prema tim standardima, ova jahta je daleko iznad svega što je trenutno u toj klasi brodova, tvrdi Kraljević.

Naime, ovaj brod donosi luksuz visoke klase u nižu klasu i time se postavljaju novi standardi sigurnosti i luksuza.

"Gradimo novi brod ispočetka, a na sajmu u Hamburgu će se predstaviti brodovi koji se proizvode i po deset godina. To je naša najveća prednost, jer znamo šta oni nude, a mi donosimo pet noviteta u tu klasu", pojasnio je.

Naime, jahta koja odlazi iz BiH na ovaj sajam ima dizel i elektro motore, bit će to jedini brod u toj klasi koji ima hibridni pogon, te će ona na najbolji način na najzahtjevnijem sajmu u Europi pokazati šta se u BiH može izraditi.

Kraljević naglašava da su tehnološki ispred konkurencije u ovoj klasi pa je odabir tako jakog sajma bio i logičan izbor jer oni nemaju kompleks male zemlje.

"Nismo radili brod za sebe, naš inženjerski tim je gradio brod za tržište. Dobro smo osluškivali potrebe tržišta, a one kažu da je najvažniji komoditet i sigurnost u sedmodnevnom boravku na brodu i mi smo uspjeli to dovesti do maksimuma", podvukao je Kraljević.

Voditelj ovog projekta ocijenio je da se u Vitezu definitivno ovakvo nešto može graditi, posebno imajući u vidu činjenicu da je ovaj bh. grad od prije poznat kao mjesto u kojem su brojne firme napravile međunarodni uspjeh. Stoga, brodogradilište je u centru kooperanata potrebnih za izradu brodova.

"Prije svega mislim na firmu Kristal, koja je međunarodno priznata po proizvodnji stakla, a upravo od njih nabavljamo staklo potrebno za brodove. U našoj blizini su vrhunski majstori za obradu drva, kože, inoxa, izradu opreme za brodove te firme koje trguju vrhunskim proizvodima svjetskih brandova", kazao je Kraljević.

Napomenuo je da gotovo i ne postoji proizvod kojeg se ne može napraviti ili nabaviti u BiH, zato je svaka sumnja u mogućnost kvalitetne proizvodnje jahti u BiH neopravdana budući da se svugdje u Europi grade brodovi na udaljenosti i od 400 kilometara od mora.

Iznio je i podatak da ljudi iz BiH rade u Europi na proizvodnji brodova i veoma su traženi i priznati, a Kraljević podsjeća i da je ova zemlja imala prvake svijeta u brojnim disciplinama te kaže da BiH može biti ponovno u vrhu po kvaliteti i inovacijama.

"Ne treba zaustavljati ovakve projekte vlastitim ograničenjima. Cilj je proizvoditi kvalitetu, pošteno i dobro nagraditi trud naših radnika i zaustaviti iseljavanje iz BiH. To se može samo dobrim i profitabilnim poslovima namijenjenim svjetskom tržištu i europskim plaćama u BiH", stava je Kraljević.

Dnevnik.ba

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbogatiji ljudi Herceg-Bosne
PostPostano: 22 svi 2019, 10:46 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2014, 19:07
Postovi: 3022
dudu je napisao/la:
Andrijanići, vlasnici hrvatske firme Enikon Aerospace, koja pored Zagreba proizvodne pogone ima u Njemačkoj i Kaliforniji, proizvode, farbaju i dorađuju gotovo sve plastične dijelove u interijeru putničkih aviona za Airbus i Boeing, nemam pojma koliko su teški, ali mjeri se u desetinama milijuna eura.


Airbus većinom, mislim da to za Boeing baš i ne ide. Zapošljavaju puno ljudi iz grudske općine, većinom u Laupheimu i Hamburgu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbogatiji ljudi Herceg-Bosne
PostPostano: 22 svi 2019, 10:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24669
Lokacija: Heartbreak Hotel
Sudeći po postovima Herceg-Bosna gotovo da i nema nijednog bogatog i uspješnog čovjeka. To imaju Kanada, Njemačka, Hrvatska...
Od takovih ljudi mi nemamo neke koristi... Čak imamo i štetu jer nam oni putem rodijačko-susjedsko-prijateljskih veza odvlače mladost...
Nešto u stilu onoga Imoćanina što se hvalio da će u Njemačku odvesti pols Imotskog. Nekome je to cool, meni je to nuklearna zima.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbogatiji ljudi Herceg-Bosne
PostPostano: 22 svi 2019, 11:02 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2014, 19:07
Postovi: 3022
Da, to je više manje tako. Ovi Andrijanići koji su navedeni nemaju apsolutno nikakve veze sa Herceg Bosnom ili Grudama u smislu emocionalne povezanosti, volje za investiranjem itd. Od love koju oni daju se nešto preko radnika vrati doli i to je to.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbogatiji ljudi Herceg-Bosne
PostPostano: 23 svi 2019, 18:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
Imamo stvarno puno bogatih Hrvata BiH korijena i čudi me da nisu jače povezani po toj zavičajnoj liniji i općenito društveno angažiraniji.

Da sam na mjestu Čovića, organizirao bi nekakve gospodarske forume i okupljanja domaćih bogatih BiH Hrvata sa bogatim Hrvatima BiH podrijetla iz Hrvatske, Njemačke, Australije i Amerike.

Nudio bi im nekakve povoljne uvjete za investiranje. Ma radio bi sve što je u mojoj moći kako bi okupio na jednom mjestu sve te bogate Hrvate BiH korijena koji imaju znanja i kapitala.

Naredio bi svakom gradonačelniku ili načelnik u sredinama gdje su Hrvati većina u BiH da povežu domaće poduzetnike sa dijasporom jer je to najbrže rješenje za ekonomsko jačanje i demografski rast Hrvata u Herceg-Bosni.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbogatiji ljudi Herceg-Bosne
PostPostano: 23 svi 2019, 19:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32148
BBC je napisao/la:
Pohvale jer je konkurencija žestoka. Samo zar je toliki problem otvoriti firmu u Neumu. Ako si toliko vezan za svoj grad možeš je voditi preko Interneta i povremeno dolaziti u kontrole. Nije toliko dalek put.
Čudno sve to. Vezao sam sebe za male jahte koje može auto vući prikolicom.

Citat:
Prva jahta potpuno proizvedena u BiH na njemačkom sajmu nautike

svibnja 19, 2019

Prva potpuno u Bosni i Hercegovini proizvedena jahta duljine 12 metara bit će predstavljena na ovogodišnjem Međunarodnom sajmu nautike koji se održava u njemačkom gradu Hamburgu narednog tjedna.

Ova luksuzna jahta duga je gotovo 12 metara i široka 4,4 metra, a visoka je 5,7 metara i ima četiri smještajna kapaciteta. Tu je veliki salon za deset osoba, četiri sobe za po dvije osobe s dva pomoćna ležaja, četiri kupatila i najprostraniji je brod u toj klasi trenutno u svijetu.

Brodogradilište je smješteno u Vitezu, a vođa ovog projekta u BiH Denis Kraljević,

Tip je iz Rijeke.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbogatiji ljudi Herceg-Bosne
PostPostano: 24 svi 2019, 07:41 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2014, 19:07
Postovi: 3022
robelec je napisao/la:
Imamo stvarno puno bogatih Hrvata BiH korijena i čudi me da nisu jače povezani po toj zavičajnoj liniji i općenito društveno angažiraniji.

Da sam na mjestu Čovića, organizirao bi nekakve gospodarske forume i okupljanja domaćih bogatih BiH Hrvata sa bogatim Hrvatima BiH podrijetla iz Hrvatske, Njemačke, Australije i Amerike.

Nudio bi im nekakve povoljne uvjete za investiranje. Ma radio bi sve što je u mojoj moći kako bi okupio na jednom mjestu sve te bogate Hrvate BiH korijena koji imaju znanja i kapitala.

Naredio bi svakom gradonačelniku ili načelnik u sredinama gdje su Hrvati većina u BiH da povežu domaće poduzetnike sa dijasporom jer je to najbrže rješenje za ekonomsko jačanje i demografski rast Hrvata u Herceg-Bosni.


Mislim da je tu ipak najvise pitanje dostupnosti trzista. Iz BiH ne mozes tako lako do EU trzista. Violeta je iz tog razloga otvorila tvornice u HR.

Postoje razne restrikcije i kvote za uvoz. Znam recimo da zeljeza ne mozes uvozit koliko te volja iz BiH u EU.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbogatiji ljudi Herceg-Bosne
PostPostano: 24 svi 2019, 16:17 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6289
useless je napisao/la:
robelec je napisao/la:
Imamo stvarno puno bogatih Hrvata BiH korijena i čudi me da nisu jače povezani po toj zavičajnoj liniji i općenito društveno angažiraniji.

Da sam na mjestu Čovića, organizirao bi nekakve gospodarske forume i okupljanja domaćih bogatih BiH Hrvata sa bogatim Hrvatima BiH podrijetla iz Hrvatske, Njemačke, Australije i Amerike.

Nudio bi im nekakve povoljne uvjete za investiranje. Ma radio bi sve što je u mojoj moći kako bi okupio na jednom mjestu sve te bogate Hrvate BiH korijena koji imaju znanja i kapitala.

Naredio bi svakom gradonačelniku ili načelnik u sredinama gdje su Hrvati većina u BiH da povežu domaće poduzetnike sa dijasporom jer je to najbrže rješenje za ekonomsko jačanje i demografski rast Hrvata u Herceg-Bosni.


Mislim da je tu ipak najvise pitanje dostupnosti trzista. Iz BiH ne mozes tako lako do EU trzista. Violeta je iz tog razloga otvorila tvornice u HR.

Postoje razne restrikcije i kvote za uvoz. Znam recimo da zeljeza ne mozes uvozit koliko te volja iz BiH u EU.

Zato se i forsira ulazak bih u EU, cak i pod posebnim uvijetima samo da uđe...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbogatiji ljudi Herceg-Bosne
PostPostano: 25 svi 2019, 12:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5202
Momci mislim da se važno dotaknut i plaće radnika...

Recimo za Enikon znam iz pouzdanih izvora da je plaća prije godinu-dvije bila 3500kn. To je sramotno malo za ZG i da sjediš za kompom 8 sati, a tamo većina radnih mjesta je lakiranje, brušenje, ljepljenje itd.
Skoro duplo možeš dobit kod Zubaka...

SS i PSK su poznati (ko i sve kladionice) po sramotno-smiješnim plaćama, odnosno cure su uvijek bile na minimalcu 3000+kn iako firme zarađuje pristojno. Istina poso nije težak, al zato radiš od Svetka do Petka.
Baš prije neki godinu dana priča mi frend, da mu je cura radila u SS za 3500kn i rekla im da daje otkaz i da se dogovore u vezi otkaznog roka. Zovu je sutra i daju joj povišicu 4500kn (tako da je ipak ostala) znači da može, naravno kad je voda došla do grla i nema zainteresiranih za taj poso.
SS godišnje ima oko pola milijarde kuna prihoda i 150 mil. čiste dobiti i nemere pošteno platit cure, sramota!

Što se Šimića tiče znam da mi je momak (prije 3-4 godine) što radi u Vivas Caffe-u na Malešnici reko da ima 4500kn i da nije zadovoljan, u History u tkalči sam čuo prije godinu dana od konobara da su plaće dobre i da su zadovoljni...navodno oko 6000kn
Naravno konobari dobiju i bakšiš to je još 1000kn gore minimalno...

Za Tokić sam čuo prije par godina da ZG-prodavači u dubravi imaju 4500kn, a ZG-prodavači u Sesvetama imaju oko 6000-7000kn (možda ovisi o prometu trgovine, a i centralno skladište im je u Sesvetama)

Za Pripuza znam iz pouzdanih izvora da su u CIAK-u vozači prije godinu-dvije imali plaće od 5500+kn

Za Krištu sam čuo prije 3-4 godine da u Seles-u vozači-skladištari imaju 5500+kn
Pričo mi momak da im je gazda reko da njih 15-ak moraju doć u Subotu čistit oko firme, kaže cilo jutro su imali posla i završili oko podne. Došo gazda i svakom 500kn i još ih na ručak sve odveo...

Za Ćurića sam čuo da Svijetmedia po ovim centrima City, Importane imaju oko 4500kn, to je po meni premalo, jer te trgovine po tim shoping-centrima moraju radit stalno...
(većinom su plaće po tim shoping-centrima oko minimalca, znam da mi je momak u adidasu reko da ima 3000kn prije 5-6 godina)

Za Ćurkovića i Plodine je poznato da imaju najmanje plaće oko minimalca znači oko 3000kn, sramota!

Za Rajića se zna da su u Pharmas-u dobre plaće, za ove druge firme ne znam, dosta ljudi koji su radili u Dukatu žale za njim, pogotovo vozači, jer su im ukinuli neke dodatke kad je on otišo.

Za Zubaka su uvijek pričalo da su dobre plaće, znam da su čak i oni klinci na praksi imali fine plaće...

Za Bmw-Tomić se isto pričalo da su dobre plaće

Za Ćorluku i Violetu se priča da ima male plaće oko 3500kn tu u Zelini što je sramota, posebno jer frajer u isto vrijeme kupuje Hotele po Dalmaciji.
Navodno da doli u Posušju ili TG di ima onaj centar da su slabe plaće, al evo useless kaže da je digo malo plaće, što je u svakom slučaju dobro i za pohvalu.

Za Andabaka se priča da ima najbolje uvjete za radnike od svih hotelijera, vidim da se ljudi guraju da bi radili kod njega, pa je vjerovatno istina.
Bio sam prenoćio u jednom Bluesun-u i mogu reć da je extra...


Većina njih iz RH ima firme i po HB, pa se nebi složio da nisu vezani uz temu...

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbogatiji ljudi Herceg-Bosne
PostPostano: 25 svi 2019, 13:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58886
Lokacija: DAZP HQ
Enikon aerospace ima po podacima poslovna.hr prosječnu netto plaću veću od 15000 kn. Ne znam jel u te podatke ulaze njemački prosjeci, ali znam da plaće ipak nisu tolike, čak ni u administraciji, a da ne govorim o proizvodnom pogonu.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbogatiji ljudi Herceg-Bosne
PostPostano: 25 svi 2019, 13:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Nisu poslodavci krivi za male plcae, nego ljudi koji pristanu raditi za taj novac, pogotovo od kada hrvati imaju mogucnost zaposlenja EU.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbogatiji ljudi Herceg-Bosne
PostPostano: 25 svi 2019, 13:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58886
Lokacija: DAZP HQ
Plaće ne padaju s Marsa, da bi plaće rasle treba se umnožiti suma novca u gospodarstvu, a da bi novac uvećao treba imati što efikasnije zaposlenike, neće nitko plaćati jedan euro više nego što mora, a to što ljudi rade za 4000 kn je realnost našeg tržišta, onaj tko pristaje na tu plaću svjestan je svojih limita, u pravilu nema osobitih komopetencija ili je pak početnik. Poanta svake firme je profit, čim veći prihod i profit to i više preljevanja bogatstva na zaposlenike, a to su sve mizerni prihodi čim usporediš s bilo kojom drugom razvijenijom europskom zemljom. Zato su uglavnom bespredmetne kritike prema poslodavcima zbog plaća.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbogatiji ljudi Herceg-Bosne
PostPostano: 25 svi 2019, 13:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
dudu je napisao/la:
da bi plaće rasle treba se umnožiti suma novca u gospodarstvu, a da bi novac uvećao treba imati što efikasnije zaposlenike, neće nitko plaćati jedan euro više nego što mora


- novca ima, na to upucuje multipliciranje bogastva vlasnika tih tvrtki, a koje nije izravno povezano sa tvrtkom.
- zaposlenici su efikasni rade i vise nego sto su placeni, kada odu na zapad i zaposle se kod stranca isti se pocne cuditi koliko ti ljudi rade, a oni sami dozive pozitivan stres kada shvate da ne moraju raditi kao volovi za placu koja je daleko veca nego na balkanu.
- "neće nitko plaćati jedan euro više nego što mora" > to i jeste srz problema, ne mora placati jer ima ovaca i volova.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbogatiji ljudi Herceg-Bosne
PostPostano: 25 svi 2019, 14:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58886
Lokacija: DAZP HQ
Sve je to relativno, i onaj tko u Njemačkoj radi za 2 tisuće eura možda nije zadovoljan i može istu ovu priču ponoviti. Tržište rada je kao i svako drugo, funkcionira logično. Nisu krivi poslodavci jer fali radnih mjesta pa su cijene rada na niskoj razini, prava kompetencijs s plaćama nastane tek kad se poslodavci moraju međusobno boriti za radnika, dok on na objavu radnog mjesta s plaćom od 700 maraka prima na desetine prijava neće se počešati po glavi oko porasta plaća. Tko to ne razumije, ne razumije ekonomiju.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbogatiji ljudi Herceg-Bosne
PostPostano: 25 svi 2019, 14:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Mislim da balkanski poslodavci ne zele stvoriti visak slobodnih radnih mjesta. Svi posluju pod parolom "drzi vodu dok majstori odu", na to upucuje i njihovo investiranje u nekretnine, apartmane, koji se grade za crne dane kada propadne sadasnje poslovno carstvo. Poznajem par uspjesnih poduzetnika iz 90 tih, koje su uposlenici napustili, te su i oni sami na kraju morali staviti kljuc u bravu. Imaju apartmane na moru, iznajmljuju ih, "bave se turizmom", ali nisam primijetio da im se gosti vracaju.


Onaj sto radi u njemackoj za 2t€, ako nije zadovoljan moze lako naci drugog poslodavca. Zapadnjaci iako im fali radne snage konstantno nastoje stvoriti vise radnih mjesta. Gazda uglavnom ima normalan auto, normalnu kucu i zadovoljne uposlenike. Zvuci poznat? Mislim da ne.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbogatiji ljudi Herceg-Bosne
PostPostano: 25 svi 2019, 14:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30483
Svatko tko misli da može bolje voditi poslove, obvezno treba otvoriti vlastitu firmu i ponuditi bolje uvjete.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbogatiji ljudi Herceg-Bosne
PostPostano: 25 svi 2019, 14:56 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
ljudi su licemjeri, 99% ovih što se žale na poslodavce bi bili isti takvi, ako ne i još gori, samo što nisu dovoljno sposobni i/ili sretni pa da dođu do takve pozicije.
to nije opravdanje raznom ološu od poslodavaca ali šta ćeš svijet i ljudi su takvi, kao što kvačica reče otvori firmu i budi pošten poslodavac i umjesto u džep dobit podijeli radnicima...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 191 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 25 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO