HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 15:35.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1561 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 63  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 10 lip 2019, 20:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Naucnici su ponekad bas smijesni. Ne znaju kako je stvorena materija ali znaju da nije Bog to uradio.
To sto ljudi nisu znali milenijumima za atome i molekule jer ih nisu mogli vidjeti niti razumjeti ne znaci da oni nisu ni postojali.
Dok ne spoznate odgovor na pitanje, ne tvrdite da ga znate!


Sad ti jošvišedokazao dasi glup , ali ne samo to nego dasidrski lažov.

Daj nađi mi tog naučnika ili naučnu instituciju koja tvrdi dabog nije stvorio univerzum?? , i ako to naučnici kako ti kažeš tvrde onda oni u skladu sa svojim naučnim metodima moraju podastreti dokaze da bog nije stvorio svemir.
Dakle , daj da vidimo?? , ako ne postaviš dokaze za svoje tvrdnje onda se lepop izivni forumašima i reci dasijedan običan glupan , a ako daš dokaze zasvoje tvrdnje o naučnicima ja ću se tebi izvinuti i reć da sam totalni kreten i neznalica.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 10 lip 2019, 20:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68263
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Citat:
He (the Prophet) lift up his (al Hassan’s) shirt and kissed his penis..”
روى أنه صلى الله عليه و سلم قبل زبيبة الحسن أو الحسين
He (the prophet) kissed the penis of al Hassan or al Husein
رأيت النبي صلى الله عليه و سلم فرج ما بين فخذي الحسين و قبل زبيبته
He (the prophet) put Husein’s legs apart and kissed his penis

Another Hadith. Majma al-Zawa’id, Ali ibn Abu Bakr al-Haythami, 299/9 مجمع الزوائد لعلي بن أبى بكر الهيثمي

رأيت رسول الله صلى الله عليه و سلم فرج ما بين فخذي الحسين و قبل زبيبته
رواه الطبراني و إسناده حسن
translated into English: “I saw the Messenger of Allah pbuh putting Husein’s legs apart and kissing his penis.”

Related by Al-Tabarani and it’s authentication is fully validated by Islamic scholars.

Hussein and Hassan is not the same name, so clearly this is of two accounts and he kissed more than one penis.

Muhammad would also invite young boys to see him wash his penis and buttocks:

Narrated Anas bin Malik:
Whenever Allah’s Apostle went to answer the call of nature, I along with another boy used to accompany him with a tumbler full of water. (Hisham commented, “So that he might wash his private parts with it.”) (Sahih Al-Bukhari, Volume 1, Book 4, Number 152; see also Numbers 153-154)

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 10 lip 2019, 20:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
O majke ti. Za tu nisam ni znao.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 10 lip 2019, 20:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68263
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Muhamed hodao okolo pošprican spermom.

Citat:
Narrated ‘Aisha:
I used to wash the traces of Janaba (semen) from the clothes of the Prophet and he used to go for prayers while traces of water were still on it (water spots were still visible). (Sahih Al-Bukhari, Volume 1, Book 4, Number 229)

Narrated Sulaiman bin Yasar:
I asked ‘Aisha about the clothes soiled with semen. She replied, “I used to wash it [semen] off the clothes of Allah’s Apostle and he would go for the prayer while water spots were still visible.” (Sahih Al-Bukhari, Volume 1, Book 4, Number 231; see also Number 232)

Narrated ‘Aisha:
I used to wash the semen off the clothes of the Prophet and even then I used to notice one or more spots on them. (Sahih Al-Bukhari, Volume 1, Book 4, Number 233)

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 10 lip 2019, 20:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2018, 00:25
Postovi: 2844
Lokacija: Apsurdistan - Distrikt Teheran
Citat:
Muhamed hodao okolo pošprican spermom.


:smijeh

_________________
Govorio je tad' moj debeli stric
nekad' kroz suze, a nekad' kroz smijeh
za svu vasu zajebanciju
jednom cete platiti ceh ...

Vjerski program nije obrazovni program i tačka !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 10 lip 2019, 20:50 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Robbie MO je napisao/la:
Islam ima kult Muhameda koji je podjednako jak kao kult Isusa u kršćanstvu.

Vrlo neobično za nekoga tko je samo jedan u nizu proroka.

Zamisli da Zidovi ubijaju svakoga tko nacrta sliku Abrahama ili uvrijede Mojsija, ili da kršćani rezu ruke i noge onome tko uvrijedi Svetog Antu ili Svetu Mariju.

Muhamed nije napravio religiju, nego kult sebe. Allah čak govori za Muhameda da je lijep i zgodan.


Tacno je da islam ima kult Muhameda, ali islam nije vjera nego religija. Arapi su stvorili taj kult poslije Poslanikove smrti, dakle bez Muhamedove dozvole i odobrenja.
Muhamed im je izricito preporucio da njega licno ne obozavaju, radi toga nema niti jedne Poslanikove slike.
Kult je stvoren time sto su se pocela obozavati navodna Muhamedova djela. Nista sto je ljudsko ne moze biti dio vjere.
Islam je postavljen iznad vjere time sto tvrde da se sastoji od Knjige i hadisa. Vjerniku nista ne moze biti vaznije od Bozijih Uputa, pa ni islam.
Nema potrebe ubijati nekoga ko nacrta Muhamedov lik jer niko ziv ne zna kako je on izgledao. To je obicna ljudaska glupost te ne moze biti bogohuljenje. Glupost je samo glupost.
Mnogo je gore uvjeravati druge da su hadisi dio vjere nego nacrtati Muhamedovo lice razlicito od orginala. U prvom slucaju uvrijedite Boga a u drugom covjeka.
Dakle, kult su stvorili drevni Arapi nakon Muhamedove smrti, dakle on ga nije mogao niti odobriti niti sprijeciti. To sto neko danas obozava nogometasa ili pevaljku nije grijeh onih koji su obozavani nego onih koji obozavaju...
Sport i zabava su danas samo poslovi kao i svaki drugi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 10 lip 2019, 20:53 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Robbie MO je napisao/la:
Citat:
He (the Prophet) lift up his (al Hassan’s) shirt and kissed his penis..”
روى أنه صلى الله عليه و سلم قبل زبيبة الحسن أو الحسين
He (the prophet) kissed the penis of al Hassan or al Husein
رأيت النبي صلى الله عليه و سلم فرج ما بين فخذي الحسين و قبل زبيبته
He (the prophet) put Husein’s legs apart and kissed his penis

Another Hadith. Majma al-Zawa’id, Ali ibn Abu Bakr al-Haythami, 299/9 مجمع الزوائد لعلي بن أبى بكر الهيثمي

رأيت رسول الله صلى الله عليه و سلم فرج ما بين فخذي الحسين و قبل زبيبته
رواه الطبراني و إسناده حسن
translated into English: “I saw the Messenger of Allah pbuh putting Husein’s legs apart and kissing his penis.”

Related by Al-Tabarani and it’s authentication is fully validated by Islamic scholars.

Hussein and Hassan is not the same name, so clearly this is of two accounts and he kissed more than one penis.

Muhammad would also invite young boys to see him wash his penis and buttocks:

Narrated Anas bin Malik:
Whenever Allah’s Apostle went to answer the call of nature, I along with another boy used to accompany him with a tumbler full of water. (Hisham commented, “So that he might wash his private parts with it.”) (Sahih Al-Bukhari, Volume 1, Book 4, Number 152; see also Numbers 153-154)


Muhamed je volio mlađe cure i dečke

"Allahov Poslanik (ﷺ) mi je rekao:" Jesi li se oženio Jabire? "Odgovorio sam:" Da. "On je pitao:" Šta, djevica ili majka? "Odgovorio sam:" Ne djevica, nego majka. " Rekao je: "Zašto se nisi oženio za mladu devojku koja bi te milovala?" Odgovorio sam: "O Allahov Poslanik (()! Moj otac je ubijen na dan Uhuda i ostavio devet (siročadi) kćeri koje su mojih devet sestara; tako da nisam volio da imam još jednu mladu djevojku njihovog uzrasta, ali (tražio sam) (staru) ženu koja je mogla češljati kosu i brinuti se o njima. ”Prorok (ﷺ) je rekao:“ Učinio si pravu stvar ”.

"Allah's Messenger (ﷺ) said to me, "Have you got married O Jabir?" I replied, "Yes." He asked "What, a virgin or a matron?" I replied, "Not a virgin but a matron." He said, "Why did you not marry a young girl who would have fondled with you?" I replied, "O Allah's Messenger (ﷺ)! My father was martyred on the day of Uhud and left nine (orphan) daughters who are my nine sisters; so I disliked to have another young girl of their age, but (I sought) an (elderly) woman who could comb their hair and look after them." The Prophet (ﷺ) said, "You have done the right thing."
حَدَّثَنَا قُتَيْبَةُ، حَدَّثَنَا سُفْيَانُ، أَخْبَرَنَا عَمْرٌو، عَنْ جَابِرٍ، قَالَ قَالَ لِي رَسُولُ اللَّهِ صلى الله عليه وسلم ‏"‏ هَلْ نَكَحْتَ يَا جَابِرُ ‏"‏‏.‏ قُلْتُ نَعَمْ‏.‏ قَالَ ‏"‏ مَاذَا أَبِكْرًا أَمْ ثَيِّبًا ‏"‏‏.‏ قُلْتُ لاَ بَلْ ثَيِّبًا‏.‏ قَالَ ‏"‏ فَهَلاَّ جَارِيَةً تُلاَعِبُكَ ‏"‏‏.‏ قُلْتُ يَا رَسُولَ اللَّهِ، إِنَّ أَبِي قُتِلَ يَوْمَ أُحُدٍ وَتَرَكَ تِسْعَ بَنَاتٍ كُنَّ لِي تِسْعَ أَخَوَاتٍ، فَكَرِهْتُ أَنْ أَجْمَعَ إِلَيْهِنَّ جَارِيَةً خَرْقَاءَ مِثْلَهُنَّ، وَلَكِنِ امْرَأَةً تَمْشُطُهُنَّ وَتَقُومُ عَلَيْهِنَّ‏.‏ قَالَ ‏"‏ أَصَبْتَ ‏"‏‏.‏
Reference : Sahih al-Bukhari 4052
In-book reference : Book 64, Hadith 98
USC-MSA web (English) reference : Vol. 5, Book 59, Hadith 382
(deprecated numbering scheme)

UŽAS

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 10 lip 2019, 20:55 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
joe enter je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Naucnici su ponekad bas smijesni. Ne znaju kako je stvorena materija ali znaju da nije Bog to uradio.
To sto ljudi nisu znali milenijumima za atome i molekule jer ih nisu mogli vidjeti niti razumjeti ne znaci da oni nisu ni postojali.
Dok ne spoznate odgovor na pitanje, ne tvrdite da ga znate!


Sad ti jošvišedokazao dasi glup , ali ne samo to nego dasidrski lažov.

Daj nađi mi tog naučnika ili naučnu instituciju koja tvrdi dabog nije stvorio univerzum?? , i ako to naučnici kako ti kažeš tvrde onda oni u skladu sa svojim naučnim metodima moraju podastreti dokaze da bog nije stvorio svemir.
Dakle , daj da vidimo?? , ako ne postaviš dokaze za svoje tvrdnje onda se lepop izivni forumašima i reci dasijedan običan glupan , a ako daš dokaze zasvoje tvrdnje o naučnicima ja ću se tebi izvinuti i reć da sam totalni kreten i neznalica.


Vi nikada niste culi niti jednog jedinog naucnika koji tvrdi da Bog ne postoji?!

Da li razumijete sta ste dokazali tim svojim komentarom?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 10 lip 2019, 21:00 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
LakePlacid je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Naucnici su ponekad bas smijesni. Ne znaju kako je stvorena materija ali znaju da nije Bog to uradio.
To sto ljudi nisu znali milenijumima za atome i molekule jer ih nisu mogli vidjeti niti razumjeti ne znaci da oni nisu ni postojali.
Dok ne spoznate odgovor na pitanje, ne tvrdite da ga znate!


A sta bi tek rekli za danasnje vjernike? vjernike koji vjeruju u price rekle - kazala od prije par hiljada godina, tehnologija, nauka, napredno drustvo ali se i dalje vjeruje bajkama i glupostima, pomracenje sunca, gromovi, sve šalje bog, zar ne? ... :zubati


Nisu to vjernici nego samo religiozne osobe...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 10 lip 2019, 21:10 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Robbie MO je napisao/la:
Muhamed hodao okolo pošprican spermom.

Citat:
Narrated ‘Aisha:
I used to wash the traces of Janaba (semen) from the clothes of the Prophet and he used to go for prayers while traces of water were still on it (water spots were still visible). (Sahih Al-Bukhari, Volume 1, Book 4, Number 229)

Narrated Sulaiman bin Yasar:
I asked ‘Aisha about the clothes soiled with semen. She replied, “I used to wash it [semen] off the clothes of Allah’s Apostle and he would go for the prayer while water spots were still visible.” (Sahih Al-Bukhari, Volume 1, Book 4, Number 231; see also Number 232)

Narrated ‘Aisha:
I used to wash the semen off the clothes of the Prophet and even then I used to notice one or more spots on them. (Sahih Al-Bukhari, Volume 1, Book 4, Number 233)


Tesko je zakljuciti da li vi vjerujete muslimanima ili ne. Cas jedno, cas drugo...

Bezbroj puta sam ponovio da uopce ne obracam paznju na hadise.

Ali bazirano na tekstu koji koristite, moze se zakljuciti da je neko hodao posprican VODOM.

Besmisleno je trositi energiju na ono sta je neka Arapkinja tracala sa svojim kolegicama prije 14 stoljeca.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 10 lip 2019, 21:15 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Tracanje nije dio vjere ili bilo kakav dokaz!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 10 lip 2019, 21:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68263
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Muhamed hodao okolo pošprican spermom.



Tesko je zakljuciti da li vi vjerujete muslimanima ili ne. Cas jedno, cas drugo...

Bezbroj puta sam ponovio da uopce ne obracam paznju na hadise.

Ali bazirano na tekstu koji koristite, moze se zakljuciti da je neko hodao posprican VODOM.

Besmisleno je trositi energiju na ono sta je neka Arapkinja tracala sa svojim kolegicama prije 14 stoljeca.


Je, zato imaš nekog Sulaimana koji Muhamedovu ženu pita o tome i interesira se o Poslanikovoj odjeći pošpricanoj spermom. Raspituje se obično netko tko neku stvari vidi mnogo puta, inace ne bi podiglo toliku znatizelju.

Citat:
Narrated Sulaiman bin Yasar:
I asked ‘Aisha about the clothes soiled with semen. She replied, “I used to wash it [semen] off the clothes of Allah’s Apostle and he would go for the prayer while water spots were still visible.” (Sahih Al-Bukhari, Volume 1, Book 4, Number 231; see also Number 232)


"I used to", "he would go", svakodnevna navika.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 10 lip 2019, 21:17 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Kontradikcije Kurana

Prvi vjernik Muhamed

Sura 6:14
Reci: "Zar da za zaštitnika uzmem nekog drugog osim Allaha, stvoritelja nebesa i Zemlje? On hrani, a Njega niko ne hrani!” Reci: "Meni je naređeno da budem prvi među onima koji se pokoravaju"- i: "Nikako ne budi od onih koji mu druge ravnim smatraju!”

Prvi vjernik Mojsije

Sura 7:143
I kad Nam Musa dođe u određeno vrijeme, i kada mu Gospodar njegov progovori, on reče: "Gospodaru moj, ukaži mi se da Te vidim!" - "Ne možeš Me vidjeti" - reče - "ali pogledaj u ono brdo, pa ako ono ostane na svom mjestu, vidjećeš Me!" I kad se Gospodar njegov onome brdu otkri, On ga sa zemljom sravni, a Musa se onesviješćen strovali. Čim se osvijesti, reče: "Hvaljen neka si! Kajem Ti se, ja sam vjernik prvi!"

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 10 lip 2019, 21:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68263
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Tracanje nije dio vjere ili bilo kakav dokaz!


Bukari je islamska literatura jednako kao i ostali spisi. Visoki autoritet kod svih pravaca islama.

Bez Bukarija ne znaš kako treba klanjati i koliko puta dnevno.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 10 lip 2019, 21:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
joe enter je napisao/la:

Sad ti jošvišedokazao dasi glup , ali ne samo to nego dasidrski lažov.

Daj nađi mi tog naučnika ili naučnu instituciju koja tvrdi dabog nije stvorio univerzum?? , i ako to naučnici kako ti kažeš tvrde onda oni u skladu sa svojim naučnim metodima moraju podastreti dokaze da bog nije stvorio svemir.
Dakle , daj da vidimo?? , ako ne postaviš dokaze za svoje tvrdnje onda se lepop izivni forumašima i reci dasijedan običan glupan , a ako daš dokaze zasvoje tvrdnje o naučnicima ja ću se tebi izvinuti i reć da sam totalni kreten i neznalica.


Vi nikada niste culi niti jednog jedinog naucnika koji tvrdi da Bog ne postoji?!

Da li razumijete sta ste dokazali tim svojim komentarom?


Opet lažeš iz minuta u minut.
Prvo si rekao da naučnici znaju da bog nije stvorio materiju , a sad odjednom govoriš da ima naučnika koji tvrde da bog ne postoji , ali i to je laž trollu jedan.

Nijedan naučnik to ne govori , već ako je ateista uvek kaže da nema dokaza da postoji bog i da je samim time išta stvorio m ainače naučnici se uopšte ne bave bogom.

Tvrdnja se mora podkrepiti dokazima i zato se nauka zove nauka.

A sad izvini forumašima i recidasi ispao glup , i nemoj višeda mi persiraš.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 10 lip 2019, 21:25 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Kontradikcije Kurana II

Šest dana

7:54
Indeed, your Lord is Allah, who created the heavens and earth in six days and then established Himself above the Throne. He covers the night with the day, [another night] chasing it rapidly; and [He created] the sun, the moon, and the stars, subjected by His command. Unquestionably, His is the creation and the command; blessed is Allah, Lord of the worlds.

Osam dana

41:9-12
-Say, "Do you indeed disbelieve in He who created the earth in two days and attribute to Him equals? That is the Lord of the worlds."

-And He placed on the earth firmly set mountains over its surface, and He blessed it and determined therein its [creatures'] sustenance in four days without distinction - for [the information] of those who ask.

-Then He directed Himself to the heaven while it was smoke and said to it and to the earth, "Come [into being], willingly or by compulsion." They said, "We have come willingly."

-And He completed them as seven heavens within two days and inspired in each heaven its command. And We adorned the nearest heaven with lamps and as protection. That is the determination of the Exalted in Might, the Knowing.

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 10 lip 2019, 21:38 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Kontradikcije Kurana III

Od čega je kuranski Allah stvorio čovjeka? Izaberi

96:2
Created man from a clinging substance.

21:30
Have those who disbelieved not considered that the heavens and the earth were a joined entity, and We separated them and made from water every living thing? Then will they not believe?

16:4
He created man from a sperm-drop; then at once, he is a clear adversary.

15:26
And We did certainly create man out of clay from an altered black mud.

3:59
Indeed, the example of Jesus to Allah is like that of Adam. He created Him from dust; then He said to him, "Be," and he was.

11:61
And to Thamud [We sent] their brother Salih. He said, "O my people, worship Allah ; you have no deity other than Him. He has produced you from the earth and settled you in it, so ask forgiveness of Him and then repent to Him. Indeed, my Lord is near and responsive."

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 10 lip 2019, 21:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Replike muslimana na sve te pizdarije su kao da neki Njemac 1947. godine kaže ja nisam znao za konc logore, onda nema veze. Sve je u najboljem redu. Tako i mi njima iznosimo stvari iz njihovih knjiga, glavonje uvijek, uvijek na forumu ulete sa takijom "nisam ja"; "ne vjerujem ja".

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 10 lip 2019, 23:10 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Robbie MO je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:

Tesko je zakljuciti da li vi vjerujete muslimanima ili ne. Cas jedno, cas drugo...

Bezbroj puta sam ponovio da uopce ne obracam paznju na hadise.

Ali bazirano na tekstu koji koristite, moze se zakljuciti da je neko hodao posprican VODOM.

Besmisleno je trositi energiju na ono sta je neka Arapkinja tracala sa svojim kolegicama prije 14 stoljeca.


Je, zato imaš nekog Sulaimana koji Muhamedovu ženu pita o tome i interesira se o Poslanikovoj odjeći pošpricanoj spermom. Raspituje se obično netko tko neku stvari vidi više puta.

Citat:
Narrated Sulaiman bin Yasar:
I asked ‘Aisha about the clothes soiled with semen. She replied, “I used to wash it [semen] off the clothes of Allah’s Apostle and he would go for the prayer while water spots were still visible.” (Sahih Al-Bukhari, Volume 1, Book 4, Number 231; see also Number 232)


"I used to", "he would go", svakodnevna navika.


Ima li sta zalosnije od muskaraca koji tracaju i bave se spermom drugih muskaraca?
Ima, ima...
Kad neko razbija glavu isto vrstom problema cetrnaest stoljeca kasnije…
Ne znam da li su to hadisi, nikada ih nisam citao u zivotu...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 10 lip 2019, 23:19 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Kontradikcije Kurana IV

Farao se utopio ili je spašen?

17:103
I faraon odluči da ih iz zemlje istjera, pa Mi potopismo i njega i one koji su bili s njim - sve,

10:92
Danas ćemo izbaviti samo tijelo tvoje da bi bio poučan primjer onima poslije tebe"- ali mnogi ljudi su ravnodušni prema Našim poukama.

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 10 lip 2019, 23:23 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Kontradikcije Kurana V

Blud:Kućni pritvor ili 100 udaraca s bičem?

4:15
Kada neka od žena vaših blud počini, zatražite da to protiv njih četverica od vas posvjedoče, pa ako posvjedoče, držite ih u kućama sve dok ih smrt ne umori ili dok im Allah ne nađe izlaz neki.

24:2
Bludnicu i bludnika izbičujte sa stotinu udaraca biča, svakog od njih, i neka vas pri vršenju Allahovih propisa ne obuzima prema njima nikakvo sažaljenje, ako u Allaha i u onaj svijet vjerujete, i neka kažnjavanju njihovu jedna skupina vjernika prisustvuje!

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 10 lip 2019, 23:29 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Bilic07 je napisao/la:
Kontradikcije Kurana III

Od čega je kuranski Allah stvorio čovjeka? Izaberi

96:2
Created man from a clinging substance.

21:30
Have those who disbelieved not considered that the heavens and the earth were a joined entity, and We separated them and made from water every living thing? Then will they not believe?

16:4
He created man from a sperm-drop; then at once, he is a clear adversary.

15:26
And We did certainly create man out of clay from an altered black mud.

3:59
Indeed, the example of Jesus to Allah is like that of Adam. He created Him from dust; then He said to him, "Be," and he was.

11:61
And to Thamud [We sent] their brother Salih. He said, "O my people, worship Allah ; you have no deity other than Him. He has produced you from the earth and settled you in it, so ask forgiveness of Him and then repent to Him. Indeed, my Lord is near and responsive."


Bilicu, svaka vam cast! Svaka vam je zlata vrijedna!

96:2 - embrio u maternici

21:3 - svemir i Zemlja pripadaju jednom te istom sistemu. Sta je ovo, moderna astronomija...Sva ziva bica imaju u sebi ogroman procenat vode, covjek jedno 60%... Sta je bio Muhamed, vrhunski kemist da ova razumije u 7 stoljeca...

16:4 stvara covjeka od kapi sperme… Ispadne da je Muhamed bio i vrhunski biolog ako nije bio Poslanik…

15:26 altered black mud - sto bi danas rekli - ugljik - osnova organskog zivota zajedno sa vodom…

11:61 I ljudi i Zemlja su napravljeni od iste materije… Ako smo napravljeni od zemlje i na njoj nastanjeni, onda bi se moglo reci i da smo proizvod evolucionog procesa...

Drazi ste mi vi Bilicu od tisucu muslimana. Izuzetno inteligentno probirete kljucne Upute!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 10 lip 2019, 23:39 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Kontradikcije Kurana VI

1dan=1000godina
1dan=50000godina

22:47
Oni od tebe traže da ih kazna što prije stigne, a Allah će ispuniti prijetnju Svoju; samo jedan dan u Gospodara tvoga traje koliko hiljadu godina, po vašem računanju.

70:4
k Njemu se penju meleki i Džibril u danu koji pedeset hiljada godina traje,

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 11 lip 2019, 00:02 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Bilic07 je napisao/la:
Kontradikcije Kurana VI

1dan=1000godina
1dan=50000godina

22:47
Oni od tebe traže da ih kazna što prije stigne, a Allah će ispuniti prijetnju Svoju; samo jedan dan u Gospodara tvoga traje koliko hiljadu godina, po vašem računanju.

70:4
k Njemu se penju meleki i Džibril u danu koji pedeset hiljada godina traje,


Zar i ovdje na Zemlji jedan dan negdje traje samo 8 sati a negdje skoro sest mjeseci?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 11 lip 2019, 00:11 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Kontradikcije Kurana VII

Dokazano:Aramejske,sirijske itd riječi u Kuranu

16:103
Mi dobro znamo da oni govore: "Poučava ga jedan čovjek!"* Jezik onoga zbog koga oni krivo govore je jezik tuđina, a ovaj Kur’an je na jasnom arapskom jeziku.

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1561 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 63  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 40 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO