HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 15:56.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1561 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 63  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 11 lip 2019, 00:16 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Kontradikcije Kurana VIII

2:62
One koji su vjerovali, pa i one koji su bili jevreji, kršćani i sabijci - one koji su u Allaha i u onaj svijet vjerovali i dobra djela činili - doista čeka nagrada od Gospodara njihova; ničega se oni neće bojati i ni za čim neće tugovati! -

3:85
A onaj koji želi neku drugu vjeru osim islama, neće mu biti primljena, i on će na onome svijetu nastradati.

Bitno je da ovo piše:
4:82

A zašto oni ne razmisle o Kur’anu? Da je on od nekog drugog, a ne od Allaha, sigurno bi u njemu našli mnoge protivrječnosti.

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 11 lip 2019, 00:16 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Bilic07 je napisao/la:
Kontradikcije Kurana

Prvi vjernik Muhamed

Sura 6:14
Reci: "Zar da za zaštitnika uzmem nekog drugog osim Allaha, stvoritelja nebesa i Zemlje? On hrani, a Njega niko ne hrani!” Reci: "Meni je naređeno da budem prvi među onima koji se pokoravaju"- i: "Nikako ne budi od onih koji mu druge ravnim smatraju!”

Prvi vjernik Mojsije

Sura 7:143
I kad Nam Musa dođe u određeno vrijeme, i kada mu Gospodar njegov progovori, on reče: "Gospodaru moj, ukaži mi se da Te vidim!" - "Ne možeš Me vidjeti" - reče - "ali pogledaj u ono brdo, pa ako ono ostane na svom mjestu, vidjećeš Me!" I kad se Gospodar njegov onome brdu otkri, On ga sa zemljom sravni, a Musa se onesviješćen strovali. Čim se osvijesti, reče: "Hvaljen neka si! Kajem Ti se, ja sam vjernik prvi!"


Nema tu nikakve kontradikcije.

Bog posalje Poslanika da prenese vjeru a ljudi je tokom decenija potpuno iskrive. Da su ljudi ostali istinski vjernici, ne bi ni bilo potrebe za nove Poslanike, Tako da i Mojsije i Isus i Muhamed mogu biti prvi vjernici medju svojim suvremenicima.

Na primjer, prisjetimo se Tita i njegovih partizana koji su se prije 75 godina borili za zajednistvo i Jugoslaviju a danas vise nema nikoga takvoga...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 11 lip 2019, 00:20 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Bilic07 je napisao/la:
Kontradikcije Kurana

Prvi vjernik Muhamed

Sura 6:14
Reci: "Zar da za zaštitnika uzmem nekog drugog osim Allaha, stvoritelja nebesa i Zemlje? On hrani, a Njega niko ne hrani!” Reci: "Meni je naređeno da budem prvi među onima koji se pokoravaju"- i: "Nikako ne budi od onih koji mu druge ravnim smatraju!”

Prvi vjernik Mojsije

Sura 7:143
I kad Nam Musa dođe u određeno vrijeme, i kada mu Gospodar njegov progovori, on reče: "Gospodaru moj, ukaži mi se da Te vidim!" - "Ne možeš Me vidjeti" - reče - "ali pogledaj u ono brdo, pa ako ono ostane na svom mjestu, vidjećeš Me!" I kad se Gospodar njegov onome brdu otkri, On ga sa zemljom sravni, a Musa se onesviješćen strovali. Čim se osvijesti, reče: "Hvaljen neka si! Kajem Ti se, ja sam vjernik prvi!"


Nema tu nikakve kontradikcije.

Bog posalje Poslanika da prenese vjeru a ljudi je tokom decenija potpuno iskrive. Da su ljudi ostali istinski vjernici, ne bi ni bilo potrebe za nove Poslanike, Tako da i Mojsije i Isus i Muhamed mogu biti prvi vjernici medju svojim suvremenicima.

Na primjer, prisjetimo se Tita i njegovih partizana koji su se prije 75 godina borili za zajednistvo i Jugoslaviju a danas vise nema nikoga takvoga...


Nema logike.
Ako je netko prvi, prvi je.
Netko je drugi i ostaje drugi.

Uostalome, Muslimani tvrde da je Adam bio prvi Musliman.

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 11 lip 2019, 00:23 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Bilic07 je napisao/la:
Kontradikcije Kurana VIII

2:62
One koji su vjerovali, pa i one koji su bili jevreji, kršćani i sabijci - one koji su u Allaha i u onaj svijet vjerovali i dobra djela činili - doista čeka nagrada od Gospodara njihova; ničega se oni neće bojati i ni za čim neće tugovati! -

3:85
A onaj koji želi neku drugu vjeru osim islama, neće mu biti primljena, i on će na onome svijetu nastradati.

Bitno je da ovo piše:
4:82

A zašto oni ne razmisle o Kur’anu? Da je on od nekog drugog, a ne od Allaha, sigurno bi u njemu našli mnoge protivrječnosti.


Nema tu kontradikcije. Religije se mijenjaju tokom vijekova tako da u svom ranom stadiju mogu biti ciste a poslije se promijene i zastrane, tako da moze biti dijametralno suprotnosti izmedju rane faze religije i njene pozne ere. Recimo u islamu su na pocetku ucili od drugih i preuzeli indijske brojke, a poslije nisu zeljeli da se korsite Gutenbergovom stamparijim zbog svoje oholosti. Oholost je znak nedostatka vjere i uvazavanja drugih…


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 11 lip 2019, 00:24 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Bilic07 je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:

Nema tu nikakve kontradikcije.

Bog posalje Poslanika da prenese vjeru a ljudi je tokom decenija potpuno iskrive. Da su ljudi ostali istinski vjernici, ne bi ni bilo potrebe za nove Poslanike, Tako da i Mojsije i Isus i Muhamed mogu biti prvi vjernici medju svojim suvremenicima.

Na primjer, prisjetimo se Tita i njegovih partizana koji su se prije 75 godina borili za zajednistvo i Jugoslaviju a danas vise nema nikoga takvoga...


Nema logike.
Ako je netko prvi, prvi je.
Netko je drugi i ostaje drugi.

Uostalome, Muslimani tvrde da je Adam bio prvi Musliman.


Moze se biti apsolutno prvi ali i prvi medju svojim suvremenicima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 11 lip 2019, 00:35 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Kontradikcije Kurana IX

Islamski Allah je prvo stvorio zemlju pa onda nebo........ ili obrnuto

Sura 2:29
On je za vas sve što postoji na Zemlji stvorio, zatim je Svoju volju prema nebu usmjerio i kao sedam nebesa ga uredio; On sve zna.

Sura 41:10 i 11
On je nepomična brda po njoj stvorio i blagoslovljenom je učinio i proizvode njezine na njoj odredio, sve to u četiri vremenska razdoblja - ovo je objašnjenje za one koji pitaju,

zatim se nebeskim visinama uputio dok je nebo još maglina bilo, pa njemu i Zemlji rekao: "Pojavite se milom ili silom!" - "Pojavljujemo se drage volje!" - odgovorili su,

—————————-

Sura 79:27-32
A šta je teže: vas ili nebo stvoriti? On ga je zazidao,

svod njegov visoko digao i usavršio,

noći njegove mračnim, a dane svijetlim učinio.

Poslije toga je Zemlju poravnao,

iz nje je vodu i pašnjake izveo,

i planine nepomičnim učinio

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 11 lip 2019, 00:55 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Bilic07 je napisao/la:
Kontradikcije Kurana VIII

2:62
One koji su vjerovali, pa i one koji su bili jevreji, kršćani i sabijci - one koji su u Allaha i u onaj svijet vjerovali i dobra djela činili - doista čeka nagrada od Gospodara njihova; ničega se oni neće bojati i ni za čim neće tugovati! -

3:85
A onaj koji želi neku drugu vjeru osim islama, neće mu biti primljena, i on će na onome svijetu nastradati.

Bitno je da ovo piše:
4:82

A zašto oni ne razmisle o Kur’anu? Da je on od nekog drugog, a ne od Allaha, sigurno bi u njemu našli mnoge protivrječnosti.


Nema tu kontradikcije. Religije se mijenjaju tokom vijekova tako da u svom ranom stadiju mogu biti ciste a poslije se promijene i zastrane, tako da moze biti dijametralno suprotnosti izmedju rane faze religije i njene pozne ere. Recimo u islamu su na pocetku ucili od drugih i preuzeli indijske brojke, a poslije nisu zeljeli da se korsite Gutenbergovom stamparijim zbog svoje oholosti. Oholost je znak nedostatka vjere i uvazavanja drugih…


Vijekovi???
U roku od 22 godine (610 - 632 )

Nema kontradikcije u slučaju ako je autor prve sure Muhamed a 200,300..500 godina kasnije napiše drugu suru neki Arap ili n.n. Slažem se.

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 11 lip 2019, 01:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Bilic07 je napisao/la:
Kontradikcije Kurana IX

Islamski Allah je prvo stvorio zemlju pa onda nebo........ ili obrnuto

Sura 2:29
On je za vas sve što postoji na Zemlji stvorio, zatim je Svoju volju prema nebu usmjerio i kao sedam nebesa ga uredio; On sve zna.

Sura 41:10 i 11
On je nepomična brda po njoj stvorio i blagoslovljenom je učinio i proizvode njezine na njoj odredio, sve to u četiri vremenska razdoblja - ovo je objašnjenje za one koji pitaju,

zatim se nebeskim visinama uputio dok je nebo još maglina bilo, pa njemu i Zemlji rekao: "Pojavite se milom ili silom!" - "Pojavljujemo se drage volje!" - odgovorili su,

—————————-

Sura 79:27-32
A šta je teže: vas ili nebo stvoriti? On ga je zazidao,

svod njegov visoko digao i usavršio,

noći njegove mračnim, a dane svijetlim učinio.

Poslije toga je Zemlju poravnao,

iz nje je vodu i pašnjake izveo,

i planine nepomičnim učinio



Sat iz kuranske geologije i astronomije. :zubati

Zemlja ravna, planine su nepomicne (nije istina, svako dijete koje je bilo na par sati geografije zna da su planine upravo nastale UZDIZANJEM uslijed tektonike i sudaranja tektonskih ploca), nebeski "svod" je cvrsta plava sazidana kupola i "visoko ga je podigao" (da ga ne mogu nestašna djeca gadjati kamenjem i razbiti?), noc ucinio mracnim (pa to je DEFINICIJA noci, mracni dio dana :smijeh )...

Jako korisni i tocni podaci. Sasvim slucajno se poklapaju s arapskim predislamskim vjerovanjima i ljudskim znanstvenim zabludama iz 6. stoljeća!!!!! Allah je "spustio" preciznu listu svih tadašnjih dobro poznatih pogrešnih filozofskih ideja, uključujući pogrešne grčke filozofske ideje i Ptolomeja koje su Arapi prepisivali. Ptolomej i geocentrični sustav u Kuranu! Velika slučajnost!

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 11 lip 2019, 02:19 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Bilic07 je napisao/la:
Kontradikcije Kurana IX

Islamski Allah je prvo stvorio zemlju pa onda nebo........ ili obrnuto

Sura 2:29
On je za vas sve što postoji na Zemlji stvorio, zatim je Svoju volju prema nebu usmjerio i kao sedam nebesa ga uredio; On sve zna.

Sura 41:10 i 11
On je nepomična brda po njoj stvorio i blagoslovljenom je učinio i proizvode njezine na njoj odredio, sve to u četiri vremenska razdoblja - ovo je objašnjenje za one koji pitaju,

zatim se nebeskim visinama uputio dok je nebo još maglina bilo, pa njemu i Zemlji rekao: "Pojavite se milom ili silom!" - "Pojavljujemo se drage volje!" - odgovorili su,

—————————-

Sura 79:27-32
A šta je teže: vas ili nebo stvoriti? On ga je zazidao,

svod njegov visoko digao i usavršio,

noći njegove mračnim, a dane svijetlim učinio.

Poslije toga je Zemlju poravnao,

iz nje je vodu i pašnjake izveo,

i planine nepomičnim učinio


Nema kontradikcije. Prvo je stvorio Zemlju a tek poslije raj. Sta ce raj ako ako nema ljudi da budu u Njemu?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 11 lip 2019, 03:04 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Bilic07 je napisao/la:
Kontradikcije Kurana IX

Islamski Allah je prvo stvorio zemlju pa onda nebo........ ili obrnuto

Sura 2:29
On je za vas sve što postoji na Zemlji stvorio, zatim je Svoju volju prema nebu usmjerio i kao sedam nebesa ga uredio; On sve zna.

Sura 41:10 i 11
On je nepomična brda po njoj stvorio i blagoslovljenom je učinio i proizvode njezine na njoj odredio, sve to u četiri vremenska razdoblja - ovo je objašnjenje za one koji pitaju,

zatim se nebeskim visinama uputio dok je nebo još maglina bilo, pa njemu i Zemlji rekao: "Pojavite se milom ili silom!" - "Pojavljujemo se drage volje!" - odgovorili su,

—————————-

Sura 79:27-32
A šta je teže: vas ili nebo stvoriti? On ga je zazidao,

svod njegov visoko digao i usavršio,

noći njegove mračnim, a dane svijetlim učinio.

Poslije toga je Zemlju poravnao,

iz nje je vodu i pašnjake izveo,

i planine nepomičnim učinio


Kada nesto nije logicno, onda treba promijeniti kljucnu rijec iz prevoda da sve dobije perfektan smisao.

Da li je bilo lako stvoriti atmosferu? Kako zadrzati gasove da se ne raspu svemirom i ostave biljni i zivotinjski svijet bez zraka? "Zavezao" je gasove gravitacijom, ucinio atmosferu debljom da zastiti biljni i zivotinjski svijet od stetne kosmicke radijacije, procistio iz nje otrovne gasove poput metana koji su bili rezultat mnogobrojnih vulkanskih erupcija, stvorio rotaciju Zemlje da noci budu tamne a dani svijetli, Zemlju je poravnao time sto je stvorio zemljinu koru i time zaustavio vulkanske erupcije i stvaranje visokih planina. Tek nakon stvaranja zastitne zemljine kore doslo je do hladjenja pregrijane atmosphere i stvaranja vode to jeste okeana, doslo je do stvaranja biljnog svijeta kao predsulova za prehranu covjeka, a onda zaustavio i radikalne tektonske poremecaje koji su recimo prethodno izidgli Himalaje. Nema vise tako drakonskih kretanja tektonskih ploca, zar ne?

E da sve ovo Muhamed pogodi kao nepismeni pustinjski nomad bez dana skole i bez Bozije Pomoci bi bilo doista nevjerovatno, zar ne?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 11 lip 2019, 08:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30059
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:

Je, zato imaš nekog Sulaimana koji Muhamedovu ženu pita o tome i interesira se o Poslanikovoj odjeći pošpricanoj spermom. Raspituje se obično netko tko neku stvari vidi više puta.



"I used to", "he would go", svakodnevna navika.


Ima li sta zalosnije od muskaraca koji tracaju i bave se spermom drugih muskaraca?
Ima, ima...
Kad neko razbija glavu isto vrstom problema cetrnaest stoljeca kasnije…
Ne znam da li su to hadisi, nikada ih nisam citao u zivotu...


Ako te ne zanimaju hadiši, zašto se javljaš na temu "citati iz Kurana i hadiša"?

Hadiši su dio islama, i mi raspravljamo o islamu, razumiješ li ti to?

Mi NE raspravljamo o tvojoj "čistoj vjeri", niti nas zanima. Tema ove teme je islam - nečista vjera.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 11 lip 2019, 12:29 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Naša Kvačica je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:

Ima li sta zalosnije od muskaraca koji tracaju i bave se spermom drugih muskaraca?
Ima, ima...
Kad neko razbija glavu isto vrstom problema cetrnaest stoljeca kasnije…
Ne znam da li su to hadisi, nikada ih nisam citao u zivotu...


Ako te ne zanimaju hadiši, zašto se javljaš na temu "citati iz Kurana i hadiša"?

Hadiši su dio islama, i mi raspravljamo o islamu, razumiješ li ti to?

Mi NE raspravljamo o tvojoj "čistoj vjeri", niti nas zanima. Tema ove teme je islam - nečista vjera.


Javljam se zato sto me zanimaju citati iz Kurana o kojima Bilic i ja vrlo kvalitetno i interesantno razgovaramo. Buni me sto nedostaje vasa podrska u odbacivanju hadisa kao dijela vjere jer bi takav korak pomogao dodatnom priblizavanju Bosnjaka Evropi te izlasku iz tursko-saudijske sfere uticaja. Covjek se prosto upita za koga vi to navijate...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 11 lip 2019, 12:30 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Ako te ne zanimaju hadiši, zašto se javljaš na temu "citati iz Kurana i hadiša"?

Hadiši su dio islama, i mi raspravljamo o islamu, razumiješ li ti to?

Mi NE raspravljamo o tvojoj "čistoj vjeri", niti nas zanima. Tema ove teme je islam - nečista vjera.


Javljam se zato sto me zanimaju citati iz Kurana o kojima Bilic i ja vrlo kvalitetno i interesantno razgovaramo. Buni me sto nedostaje vasa podrska u odbacivanju hadisa kao dijela vjere jer bi takav korak pomogao dodatnom priblizavanju Bosnjaka Evropi te izlasku iz tursko-saudijske sfere uticaja. Covjek se prosto upita za koga vi to navijate...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 11 lip 2019, 13:17 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Kvacice,

nema potrebe da Bosnjaci budu u tursko-saudijskoj sferi uticaja jer to podrazumijeva inferiorni polozaj Bosne u odnosu na njih.

Vrijeme da oni budu malo u nasoj sferi uticaja jer trenutno mi razumijemo Boziju Knjigu bolje od njih...

Zasto ispravnije implementiramo Kuran od Arapa i Osmanlija?

Zato sto se drzimo iskljucivo Uputa te ne razbijamo glavu ni o kakvoj srednjovjekovnoj spermi...

Vrijeme da sada malo oni nas prijateljski poslusaju...

Za takav pristup treba imati samopuzdanje i hrabrost koji dolaze od jake vjere...

Zar mediji u Mostaru i Hrvatskoj ne bi trebali propagirati ovakav pristup da stvore pritisak na SDA i IZ BiH?

Da bi ih promijenili, morate pronaci argumente kojima oni ne smiju javno reci “NECU”...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 11 lip 2019, 13:46 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Da je meni neko promijenio clana predsjednistva BiH iz redova Hrvata, ja bih njima zauzvrat promijenio islam...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 11 lip 2019, 14:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30059
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Ako te ne zanimaju hadiši, zašto se javljaš na temu "citati iz Kurana i hadiša"?

Hadiši su dio islama, i mi raspravljamo o islamu, razumiješ li ti to?

Mi NE raspravljamo o tvojoj "čistoj vjeri", niti nas zanima. Tema ove teme je islam - nečista vjera.


Javljam se zato sto me zanimaju citati iz Kurana o kojima Bilic i ja vrlo kvalitetno i interesantno razgovaramo. Buni me sto nedostaje vasa podrska u odbacivanju hadisa kao dijela vjere jer bi takav korak pomogao dodatnom priblizavanju Bosnjaka Evropi te izlasku iz tursko-saudijske sfere uticaja. Covjek se prosto upita za koga vi to navijate...


Hadiši su dio islama. Ako odbaciš hadiše onda to više nije islam. Dakle da bi Bošnjaci postali normalni, trebaju odbaciti islam. S time se potpuno slažem. :palacgore1

Kako to uraditi je tehnički problem. Ti predlažeš da zadrže Kuran, dok ja mislim da je to bespotrebno kompliciranje. Takvog primjera nema nigdje u svijetu. Ne postoji vjera koja priznaje Kuran a odbacuje hadiše. Stoga je to što ti predlažeš jako rizično, osim što je diskutabilno.

Puno jednostavnije rješenje je vratiti se vjeri Kristovoj, koja je provjereno rješenje. Evo ako je do mene, pozivam Bošnjake na obraćenje i odricanje od islama. U Kristovom nauku nema ničega problematičnog, a također i mi u potpunosti odbacujemo hadiše.

Ne treba izmišljati toplu vodu, kad je Krist sve što nam treba. :zivili

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 11 lip 2019, 14:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Pa da. Vidite kako Jahve i Krist ni 25 godina iza rata ne daju da oživi Alijina demonska ideja.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 11 lip 2019, 14:51 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Naša Kvačica je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:

Javljam se zato sto me zanimaju citati iz Kurana o kojima Bilic i ja vrlo kvalitetno i interesantno razgovaramo. Buni me sto nedostaje vasa podrska u odbacivanju hadisa kao dijela vjere jer bi takav korak pomogao dodatnom priblizavanju Bosnjaka Evropi te izlasku iz tursko-saudijske sfere uticaja. Covjek se prosto upita za koga vi to navijate...


Hadiši su dio islama. Ako odbaciš hadiše onda to više nije islam. Dakle da bi Bošnjaci postali normalni, trebaju odbaciti islam. S time se potpuno slažem. :palacgore1

Kako to uraditi je tehnički problem. Ti predlažeš da zadrže Kuran, dok ja mislim da je to bespotrebno kompliciranje. Takvog primjera nema nigdje u svijetu. Ne postoji vjera koja priznaje Kuran a odbacuje hadiše. Stoga je to što ti predlažeš jako rizično, osim što je diskutabilno.

Puno jednostavnije rješenje je vratiti se vjeri Kristovoj, koja je provjereno rješenje. Evo ako je do mene, pozivam Bošnjake na obraćenje i odricanje od islama. U Kristovom nauku nema ničega problematičnog, a također i mi u potpunosti odbacujemo hadiše.

Ne treba izmišljati toplu vodu, kad je Krist sve što nam treba. :zivili


Ako zelis da zabijes esker u zid, potreban ti je cekic. Ako zelis da izvadis esker, potrebna su ti klijesta.
Kuran sluzi kao klijesta kojim mozete osloboditi islam od hadisa, bogomolja i klera jer u vjeri postoje samo Bozije Upute, vjernik i implementacija. U vjeri nema niti posrednika niti specificne lokacije gdje se ona prakticira jer je vjera po definicija direktna i univerzalna.
Zar vjeri treba birokracija koja cita svijetu sta pise u Knjizi?! Preduslov za takvu vrstu implementacije je nepismeno stanovnistvo, dakle nesto direktno suprotno jednom od osnovnih postulate vjere. Ona nas uci da sticemo razne vrste znanja, pocevsi sa pismenoscu.
To sto vi i ja ovdje razgovaramo je samo mrvicu bolje nego da o tome mislimo u svojim glavama. Nove ideje i znanje ne stizu do miliona drugih ljudi.
U vjeri Krista ste duzni pomoci svojim bliznjim, dakle pomoci im da se oslobode pogresnih i stetnih zabluda, ukljucujuci hadise, bogomolje i kler.
Racuna se samo da li cete takvu istinu objaviti u lokalnim novinama da bi konacno pokrenuli javnu raspravu o kljucnim problemima.
Sve ostalo je suplja prica direktno suprotna vjeri Krista...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 11 lip 2019, 14:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ti bi se mogao maknuti sa teme. Da ne bi bio maknut.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 11 lip 2019, 15:05 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Ako sam nepozeljan, vrijeme je produziti dalje.

Ali sta je problem?

Kriscani ne mogu pomoci muslimanima da se oslobode hadisa, hodza i dzamija koji su nepotrebni u cistoj vjeri jer bi se onda morali i sami oslobadjati sopstvenih dogmi, klera i bogomolja.

Vrijedi i obratno. Iz istog razloga muslimani ne mogu pomoci kriscanima.

Radi toga vec duze od milenijuma i jedni i drugi cuce ukopani i zamrznuti u davno napravljenim rovovima na davno postavljenim linijama razdvajanja...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 11 lip 2019, 15:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Tema je o velikom nemoralu. Ako ga ti ne želiš vidjeti makni se i ne spamaj temu. Nemoral neće nestati samo zato što ti spamaš.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 11 lip 2019, 16:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Naša Kvačica je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:

Javljam se zato sto me zanimaju citati iz Kurana o kojima Bilic i ja vrlo kvalitetno i interesantno razgovaramo. Buni me sto nedostaje vasa podrska u odbacivanju hadisa kao dijela vjere jer bi takav korak pomogao dodatnom priblizavanju Bosnjaka Evropi te izlasku iz tursko-saudijske sfere uticaja. Covjek se prosto upita za koga vi to navijate...


Hadiši su dio islama. Ako odbaciš hadiše onda to više nije islam. Dakle da bi Bošnjaci postali normalni, trebaju odbaciti islam. S time se potpuno slažem. :palacgore1

Kako to uraditi je tehnički problem. Ti predlažeš da zadrže Kuran, dok ja mislim da je to bespotrebno kompliciranje. Takvog primjera nema nigdje u svijetu. Ne postoji vjera koja priznaje Kuran a odbacuje hadiše.


Istina, ne postoji vjera ili denominacija.

Postoje pojedinci i organizacije koji se nazivaju Kuranisti,
https://en.wikipedia.org/wiki/Quranism

koji odbacuju hadise.

Primjer
Citat:
Rashad Khalifa (1935–1990), an Egyptian-American biochemist and Islamic reformer. In his book Quran, Hadith and Islam and his English translation of the Quran, Khalifa argued that the Quran alone is the sole source of Islamic belief and practice. However, he also claimed that parts of the Quran were fabricated, precluding him from being a strict Quranist[57][58]. He further declared that the Hadith and Sunna were 'Satanic inventions' under 'Satan's schemes'.[5] In the face of widespread anger and hostility by the Muslim world,[5] Khalifa was stabbed to death on 31 January 1990 by Glen Cusford Francis,[59] a member of the terrorist organization, Jamaat ul-Fuqra.


No, oni nisu denominacija nego mala manjina, slično kao karaitski Židovi kojih je mali broj, i koji odbacuju sve osim Tore, iako je u judaizmu upravo oralna tradicija (Talmud) i midraš (komentatorska literatura) najzanimljivija. Ovi zapravo nisu ni ko Karaiti nego su nakupina pojedinaca.

Znači, Bošnjaci bi eventualno mogli postati Kuranisti.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 11 lip 2019, 17:26 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Robbie MO je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Hadiši su dio islama. Ako odbaciš hadiše onda to više nije islam. Dakle da bi Bošnjaci postali normalni, trebaju odbaciti islam. S time se potpuno slažem. :palacgore1

Kako to uraditi je tehnički problem. Ti predlažeš da zadrže Kuran, dok ja mislim da je to bespotrebno kompliciranje. Takvog primjera nema nigdje u svijetu. Ne postoji vjera koja priznaje Kuran a odbacuje hadiše.


Istina, ne postoji vjera ili denominacija.

Postoje pojedinci i organizacije koji se nazivaju Kuranisti,
https://en.wikipedia.org/wiki/Quranism

koji odbacuju hadise.

Primjer
Citat:
Rashad Khalifa (1935–1990), an Egyptian-American biochemist and Islamic reformer. In his book Quran, Hadith and Islam and his English translation of the Quran, Khalifa argued that the Quran alone is the sole source of Islamic belief and practice. However, he also claimed that parts of the Quran were fabricated, precluding him from being a strict Quranist[57][58]. He further declared that the Hadith and Sunna were 'Satanic inventions' under 'Satan's schemes'.[5] In the face of widespread anger and hostility by the Muslim world,[5] Khalifa was stabbed to death on 31 January 1990 by Glen Cusford Francis,[59] a member of the terrorist organization, Jamaat ul-Fuqra.


No, oni nisu denominacija nego mala manjina, slično kao karaitski Židovi kojih je mali broj, i koji odbacuju sve osim Tore, iako je u judaizmu upravo oralna tradicija (Talmud) i midraš (komentatorska literatura) najzanimljivija. Ovi zapravo nisu ni ko Karaiti nego su nakupina pojedinaca.

Znači, Bošnjaci bi eventualno mogli postati Kuranisti.


Ne mogu hadisi i sunitski obicaji biti satanski izum kada su ih ljudi i definisali i zapisali, dakle mogu biiti iskljucivo ljudski proizvod i propisi direktno suprotni uputama Poslanika Muhameda koji je licno zabranio da se idolizira njegov lik i djelo.

To je kljucne razlika izmedju Tita i Muhameda. Za zivota prvog je bilo dozvoljeno idolizirati njegov lik i djelo a kod ovog drugog zabranjeno. Razlika je i u razvoju dogadjaja nakon njihove smrti.

Onog prvog su prestali idolizirati a ovo drugog poceli tek posmrtno…


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 11 lip 2019, 17:31 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Ako kler radi za Boga, neka ih onda Bog plati.

Ako kler radi za ljude i mi ih trebamo placati, kako ih nije stid tvrditi da govore u Bozije Ime?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 11 lip 2019, 20:08 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Kontradikcije Kurana X

7:155-157

Allah se obraća Mojsiji:

I Musa odabra iz naroda svoga sedamdeset ljudi da u određeno vrijeme stanu pred Nas. A kad ih zadesi potres, on reče: "Gospodaru moj, da si htio, mogao si i njih i mene uništiti još prije. Zar da nas uništiš zbog onoga što su uradili bezumnici naši? To je samo iskušenje Tvoje kojim Ti, koga hoćeš, u zabludi ostavljaš, a kome hoćeš, na Pravi put ukazuješ; Ti si Gospodar naš, pa nam oprosti i smiluj nam se, jer Ti praštaš najviše;

i dosudi nam milost na ovome svijetu, i na onome svijetu - mi se, vraćamo Tebi!" - "Kaznom Svojom Ja kažnjavam koga hoću" - reče On - "a milost Moja obuhvaća sve; daću je onima koji se budu grijeha klonili i zekat davali, i onima koji u dokaze Naše budu vjerovali,

onima koji će slijediti Poslanika, vjerovjesnika, koji neće znati čitati ni pisati, kojeg oni kod sebe, u Tevratu i Indžilu, zapisana nalaze, koji će od njih tražiti da čine dobra djela, a od odvratnih odvraćati ih, koji će im lijepa jela dozvoliti, a ružna im zabraniti, koji će ih tereta i teškoća koje su oni imali osloboditi. Zato će oni koji budu u njega vjerovali, koji ga budu podržavali i pomagali i svjetlo po njemu poslano slijedili - postići ono što budu željeli.


Kao da Allah (ili Muhamed) govori narodu u 7.sto a ne Mojsiji, jer spominje Toru i Evanđelje, samo što je Evanđelje došlo 1400 god kasnije.

Vremenska kontradikcija.

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1561 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 63  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 50 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO