HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 01:00.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 84754 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 12 lip 2019, 07:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Stinger19 je napisao/la:
Citat:
Aj guglaj i analiziraj prijedlog.


otom-potom. specijalna tema o njemackom zakonu slijedi. da vidimo koliko razloga za slavlje imaju oni koji su se nadali potopu...


Znači nemaš volje da napišeš običnu analizu za svoju Bosnu i njen napaćeni narod.
A kao ratovao bi?
Boga mi si se ti vec umorio...

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 12 lip 2019, 07:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
deder je napisao/la:
weasel je napisao/la:
Govornu razinu B2 nije toliko teško dostići ako osoba boravi u zemlji i ući jezik. Nije to neki problem. Ako netko već ide van pa mora biti svjestan da se traži jezik. Novim zakonom će se proširiti broj ljudi koji bi mogli dobiti pisao i to je kljućno.


Pa, ako je voljan zagrijati stolicu, uz mnogo prakse, pa naravno i platiti, onda da. Ja sam samo dodao da je B2 nivo jebena stvar i zahtijeva kako vremena tako i truda. Imas A1, pa A2, pa B1 o kojem sam govorio, pa B2 koji traze Nijemci, i onda imas dva C nivoa kod kojih se odlicno poznavanje gramatike (teoretski cesto bolje od domicilnog stanovnistva) vec podrazumjeva..picis samo sintaksu i "poznavanje prirode i drustva", takoreci.


Sta mislis kako su ove seljacine iz pripizdine kod Goražda svaladale A1, B2 i dva nivoa C?

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 12 lip 2019, 08:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30070
novovrijeme je napisao/la:
deder je napisao/la:

Pa, ako je voljan zagrijati stolicu, uz mnogo prakse, pa naravno i platiti, onda da. Ja sam samo dodao da je B2 nivo jebena stvar i zahtijeva kako vremena tako i truda. Imas A1, pa A2, pa B1 o kojem sam govorio, pa B2 koji traze Nijemci, i onda imas dva C nivoa kod kojih se odlicno poznavanje gramatike (teoretski cesto bolje od domicilnog stanovnistva) vec podrazumjeva..picis samo sintaksu i "poznavanje prirode i drustva", takoreci.


Sta mislis kako su ove seljacine iz pripizdine kod Goražda svaladale A1, B2 i dva nivoa C?


Možda kao u Kuduzu ispit geografije, nabroj glavne gradove? Bio sam u Foči. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 12 lip 2019, 08:48 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367
dudu je napisao/la:
Ovo će za balkance biti otvoren autoput jer svatko ima nekog tko ga u Njemačkoj može primiti ili će se udruživati ljudi iz istog mjesta, 6 mjeseci fore je i više nego dovoljno da se navali na Njemačku.


Treba osnovat agenciju za pomoc ljudima da se prebace...
Ma da to ce svabe same BND je cudo. Puno in podcjenjuju po tom pitanju a u stvari mnogo su jaki oko lobiranja po drustvenim mrezama itd.
Vidit ces kad se uskoro pocnu hvalit neki BiH draDZani koji su otisli u njemacku.
Svabe in docekali poklonima, zaraduju 2-3.000 € Neto... slike novi auta. itd itd itd.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 12 lip 2019, 09:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30070
Da, agencija za pomoć pri prebacivanju u Njemačku bi bila odlična poduzetnička ideja.

Potražnje ima, omogućiti ljudima da riješe probleme i uzeti neki mali postotak od prvih par plaća. Svima dobro. Tko to napravi obogatit će se. :palacgore1

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 12 lip 2019, 09:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24535
Lokacija: Heartbreak Hotel
VUKsaJUGA je napisao/la:
dudu je napisao/la:
Ovo će za balkance biti otvoren autoput jer svatko ima nekog tko ga u Njemačkoj može primiti ili će se udruživati ljudi iz istog mjesta, 6 mjeseci fore je i više nego dovoljno da se navali na Njemačku.


Treba osnovat agenciju za pomoc ljudima da se prebace...
Ma da to ce svabe same BND je cudo. Puno in podcjenjuju po tom pitanju a u stvari mnogo su jaki oko lobiranja po drustvenim mrezama itd.
Vidit ces kad se uskoro pocnu hvalit neki BiH draDZani koji su otisli u njemacku.
Svabe in docekali poklonima, zaraduju 2-3.000 € Neto... slike novi auta. itd itd itd.


Biće kao i kod nas kad je Hrvatska ušla u EU, kolektivno pranje mozga.

Uđeš na facebook i odmah ti pokaže vijest
MIRSADA T. IZ KLADNJA - PREZADOVOLJNA SAM NJEMAČKOM. IMAM PLAĆU O KAKVOJ SAM SAMO MOGLA SANJATI. LJUDI OKO MENE SE DIVNI.
Ispod teksta slika neke hot Ruskinje.

Ili otvoriš Avaz kad u sredini
SALIH K. IZ HADŽIĆA - OTIŠAO SAM I NISAM SE POKAJAO. ZAŠTO DA TROŠIM SVOJU MLADOST NA NAŠE POLITIČARE? IMAM ODLIČNU PLAĆU, NOVO AUTO, LJETUJEM NA MAURICIJUSU...
Ispod teksta slika nekog osrednjeg tipa sa sexy plavušom.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 12 lip 2019, 09:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20462
deder je napisao/la:

Pa, ako je voljan zagrijati stolicu, uz mnogo prakse, pa naravno i platiti, onda da. Ja sam samo dodao da je B2 nivo jebena stvar i zahtijeva kako vremena tako i truda. Imas A1, pa A2, pa B1 o kojem sam govorio, pa B2 koji traze Nijemci, i onda imas dva C nivoa kod kojih se odlicno poznavanje gramatike (teoretski cesto bolje od domicilnog stanovnistva) vec podrazumjeva..picis samo sintaksu i "poznavanje prirode i drustva", takoreci.

Upoznat sam sa time, netko tko govori C1 razinom moze radit prakticki gdje ga volja. Kad bi oni bas svakog tko dolazi ispitivali tako rigorozno ne bi 20% useljenih ostalo. Vazno je da se osoba zna osnovno sporazumijeti a ostalo se nauci s vremenom. To je puno stroze na papiru no u praksi. Svatko ali doslovce svatko moze naucit neki europski jezik do razine B1 a od tu se lako dalje nauci s radom.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 12 lip 2019, 10:37 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 17:17
Postovi: 64
Neki dan sjedim u jacuzziju u jednom hotelu u srednjoj bosni i tako se raspricam sa jednim bošnjom iz Tešnja i hvali se on meni kako je otiso iz Tešnja i kako je dobio posao u Njemačkoj. Rade neke prozore i vrata od pvc-a. Kuka kako se nikad neće vratit u bosnu. Kaže da sam znao da je ovako dobro u Njemačkoj, nikad se u bosni ne bih rodio hahahaha.
Jezik ne zna dobro, na razini b2. Kaže u Tesnju ne možeš više nać radnika ni za lijeka. Većina mladih koje zna, se vec spremaju da idu. Kuka na bakira, kuka na Dodika...jedino što nije spomenuo Čovića ( valjda zato što sam ja Hrvat pa nije htio možda).
Odlaze ljudi i bez znanja jezika. Ne znam na koju foru, ali odlaze. Valjda to sve ovisi od firme do firme. Ne znam.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 12 lip 2019, 11:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 srp 2016, 21:58
Postovi: 147
s one strane dinare je napisao/la:
HVO enklava Lašva

- HVO dio općine Travnik
- naselja; Gladnik, Nova Bila, Ričice, Pokrajčići, Brankovac, Čifluk, Kula, Putićevo
- ukupno 5229 stanovnika na popisu 2013. Od toga 113 muslimana. 2%.

- HVO dio općine Novi Travnik
- naselja; Nević Polje, Balići, Bučići, Čehova, Stojkovići, Budišići, Rankovići, Rastovci, Zubići, Pribilovići, HVO dio Novog Travnika (grad je bio podiljen u ratu, pretpostavljam da je bar 80% muslimana iz NT u njihovom dijelu grada, pa ću uzet da je nekih 20% novotravničkih muslimana u HVO dijelu)
- ukupno 11225 stanovnika na popisu 2013. Od toga 1140 muslimana. 10%.

-HVO dio općine Vitez
- naselja; Zaselje, Gaćice, Gornja Večerska, Donja Večerska, Veliki Mošunj, Mali Mošunj, Bila, Zabilje, Brdo, Sadovače, Putkovići, Jardol, Divjak, Krčevine, Krtine, Dubravica, Sivirno Selo, Pirići, Ahmići, Nadioci, Šantići, Rijeka, Vitez, dio Kruščice (isto uzimam 20%)
- ukupno 20746 stanovnika na popisu 2013. Od toga 5645 muslimana. 27%.

-HVO dio općine Busovača
-naselja; Donja Rovna, Kovačevac, Bare, Hrasno, Granice, Kaonik, Lončari, Podjele, Skradno, Jazvine, Kula, Krčevine, Solakovići, Milavice, Polje, Očehinci, Prosje, Kupres, Ravan, Carica, Buselji, Busovača
- ukupno 11284 stanovnika na popisu 2013. Od toga 2615 muslimana. 23%.


HVO enklava Lašva ukupno 48484 stanovnika na popisu 2013. Od toga 9513 muslimana. 19,6%.


Stanimo na balun.

Ostale HVO teritorije drugom prilikom, možda večeras.


Hvalevrijedan analitički pothvat. Samo je to bitno! Zahvaljujući bošnjačkom opsjednutošću istočnim Mostarom i njegovom podjelom u bilokakvim solucijama, mi slobodno možemo računati na podjelu navedenih općina po istome ključu, ne toliko nacionalnom, koliko teritorijalnom, točnije onim što su HVO i ARBiH držala za vrijeme rata.

P. S. Kada budeš obrađivao općine Kiseljak i Kreševo, nemoj zaboraviti i HVO dio općine Fojnica! :palacgore1

_________________
Matija Vojsalić HRVATINIĆ (1476.) - posljednji bosanski kralj!
Vrati se vjeri svojih djedova!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 12 lip 2019, 11:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 srp 2016, 21:58
Postovi: 147
pravnik95 je napisao/la:
Busovaca nije ni 31 ni 32 nego 33 treba znati citati podatke, al nije ni bitno
30 Hrvat-Hrvatica
2 Hrvat-Bosnjakinja
1 Nepoznat-Hrvatica

Logično, u računicu nisam uzimao Bosnjak-Hrvatica, to racunam njima


Dobronamjerno pitanje.
Koliko si siguran da će dijete oca Nepoznatog i majke Hrvatice biti nacionalno Hrvat(ica)?

_________________
Matija Vojsalić HRVATINIĆ (1476.) - posljednji bosanski kralj!
Vrati se vjeri svojih djedova!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 12 lip 2019, 12:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 srp 2016, 21:58
Postovi: 147
Herceg od Svetog Save Stjepan je napisao/la:
Prozor 49/71 +22 nema seobe gdje su vecina
Novi Travnik 60/68+8 slucajno ... blaga urbanizacija
Tuzla 51/67 +16 mijesani brakovi
Travnik 57/60 +3 zanemarljivo
Orašje 57/59 +2 zanemarljivo
Stolac 47/56 +9 vecina
Jajce 43/51 +9 slucajno ,ne utice na konacni ishod .
Kupres 15/33 +18 vecina


Hrvatski "rekorderi". Živorođeni Hrvati, gledajući po nacionalnosti oca, 2017./2018.

Čitluk 127/153 +26
Široki Brijeg 285/309 +24
Prozor 49/71 +22
Mostar 511/530 +19
Kupres 15/33 +18
Tuzla 51/67 +16
Posušje 130/144 +14
Neum 4/15 +11
Čapljina 140/153 +13
Grude 97/110 +13
Stolac 47/56 +9
Jajce 43/51 +8
Novi Travnik 60/68 +8
...
Ne treba puno komentirati natalitetno ustaljenu i neumorivu Hercegovinu, no Prozor i Stolac posebno vesele. Neki krajevi, poput Kupresa i Neuma, pozitivno su iznenadili i, uspoređujući s prošle godine, više nego poduplali broj rođenih. Vidimo kako imamo svijetle primjere i u središnoj Bosni, na području Jajca i Novog Travnika. Zanimljiva je Tuzla, koji ruši tezu u sveopćoj asimilaciji tuzlanskih Hrvata u "Bosance".

_________________
Matija Vojsalić HRVATINIĆ (1476.) - posljednji bosanski kralj!
Vrati se vjeri svojih djedova!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 12 lip 2019, 12:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Usora1988 je napisao/la:
Neki dan sjedim u jacuzziju u jednom hotelu u srednjoj bosni i tako se raspricam sa jednim bošnjom iz Tešnja i hvali se on meni kako je otiso iz Tešnja i kako je dobio posao u Njemačkoj. Rade neke prozore i vrata od pvc-a. Kuka kako se nikad neće vratit u bosnu. Kaže da sam znao da je ovako dobro u Njemačkoj, nikad se u bosni ne bih rodio hahahaha.
Jezik ne zna dobro, na razini b2. Kaže u Tesnju ne možeš više nać radnika ni za lijeka. Većina mladih koje zna, se vec spremaju da idu. Kuka na bakira, kuka na Dodika...jedino što nije spomenuo Čovića ( valjda zato što sam ja Hrvat pa nije htio možda).
Odlaze ljudi i bez znanja jezika. Ne znam na koju foru, ali odlaze. Valjda to sve ovisi od firme do firme. Ne znam.
Svi odlaze svi idu.I treba da idu.Treba svi da odu da ostanu samo političari,uhljebi i penzioneri.Čuj B2.Idu ljudi bez ikakvog znanja a ne B2.
I svi svuda idu.
Za šta se ko borio može svojom borbom da obriše guzicu.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 12 lip 2019, 12:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24535
Lokacija: Heartbreak Hotel
Kačamak je napisao/la:
Svi odlaze svi idu.I treba da idu.Treba svi da odu da ostanu samo političari,uhljebi i penzioneri.Čuj B2.Idu ljudi bez ikakvog znanja a ne B2.
I svi svuda idu.
Za šta se ko borio može svojom borbom da obriše guzicu.



Jesi to i ti spakirao kufere?

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 12 lip 2019, 13:27 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2018, 13:47
Postovi: 2828
RS u prvom roku 9300 upisano. Prosle godine je od prvog roka do septembra broj porastao za 187. Tako da ove godine mozemo ocekivati izmedju 9460 i 9500.
2013. rodjeno 9510.

_________________
08. 01. 2019. BN TV: U toku su poslednje pripreme za sutrašnju svečanu manifestaciju proslave neustavnog "Dana RS".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 12 lip 2019, 13:37 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367
Miroljub123 je napisao/la:

Hrvatski "rekorderi". Živorođeni Hrvati, gledajući po nacionalnosti oca, 2017./2018.

Čitluk 127/153 +26
Široki Brijeg 285/309 +24
Prozor 49/71 +22
Mostar 511/530 +19
Kupres 15/33 +18
Tuzla 51/67 +16
Posušje 130/144 +14
Neum 4/15 +14
Čapljina 140/153 +13
Grude 97/110 +13
Stolac 47/56 +9
Jajce 43/51 +9
Novi Travnik 60/68 +8
...

malo te muci matematika.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 12 lip 2019, 14:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 srp 2010, 16:04
Postovi: 1885
Lokacija: Stara Hercegovina
Robbie MO je napisao/la:
Njemački statisticki zavod je objavio podatake da su nosioci BH pasoša najbrojniji useljenici u 2018, ispred Kineza, Indijaca i Turaka.

Hajmo još jedan FAKE NEWS.

_________________
Čovjek je neprijatelj onoga što ne poznaje. (Ali ibn Ebu Talib)

Borba za slobodu čovjeka i nije drugo nego borba za oslobođenje od predrasuda. (Miroslav Krleža)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 12 lip 2019, 14:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 sij 2019, 14:26
Postovi: 904
u njemacku i austriju se ide ili iz velike nuzde ili iz pomodarstva, jer se radi o zemljama koje ne nude nista narocito. nude zivot kakav smo mi imali 80tih u sarajevu. zivis u nekom stanu, s posla na posao, podizes djecu, slobodan si vecinu vikenda i praznika posebno ako nisi ambiciozan da zaradis nesto extra. razlika je u vecoj sumi koju primas, ali zato imas i vece izdatke za stanarinu i razna cuda modernog zivota. cesto se dugo putuje na posao takodje. cijene u ducanima su ipak za vecinu artikala barem 15 - 20 % vece nego u bih, o restoranima da ne govorim. jednom godisnje odes na more. vrlo obican i nespektakularan zivot u kojem prosjecan radnik nikad ne moze napraviti kapital vrijedan spomena. da bi obitelj sa dvoje djece zivjela normalno, moraju oba supruznika da rade. njemacka je otkrice samo za ruralne marginalce, super-prosjecne koji cekaju penziju i zele socijalna davanja, i ljude koji mozda imaju neka specijalna znanja. ako dolazis iz bih i zivio si u dobroj i velikoj vlastitoj kuci, vec si imao zivot bolji nego prosjecan nijemac, ako si cesto isao na more i na planinu, definitivno bolji ili jednak njihovoj visoj klasi, a ako imas apartman ili kucu na moru, sijes nijemce uzduz i poprijeko. njemacka je socijalno zatvoreno drustvo u kojem se tesko napreduje i u kojem se na dnu tavori citav zivot. to dno je bolje nego ono u bih, ali dno je dno. raj za prosjecne i neambiciozne, ali pakao za ljude koji imaju neke druge vrijednosti u zivotu. biti prosjecan freelancer u bih ili hrvatskoj sa redovitim primanjima vec znaci bolji zivot nego u njemackoj, a ako ti je jedini izvor prihoda deset prstiju, a ne pamet, ionako si najebo gdje god da si. radnicka klasa je svugdje sranje.

_________________
mozda je sve sto govorim teska zajebancija, a mozda i zbilja. e to je sad pitanje ....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 12 lip 2019, 14:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Usora1988 je napisao/la:
Odlaze ljudi i bez znanja jezika. Ne znam na koju foru, ali odlaze. Valjda to sve ovisi od firme do firme. Ne znam.


Slovenija kao odskočna daska radi boravišne (EU) vize. Dalje Njemačka i Skandinavija.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 12 lip 2019, 15:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 lis 2016, 06:43
Postovi: 882
Lokacija: Zadar / Bihac
Miroljub123 je napisao/la:
pravnik95 je napisao/la:
Busovaca nije ni 31 ni 32 nego 33 treba znati citati podatke, al nije ni bitno
30 Hrvat-Hrvatica
2 Hrvat-Bosnjakinja
1 Nepoznat-Hrvatica

Logično, u računicu nisam uzimao Bosnjak-Hrvatica, to racunam njima


Dobronamjerno pitanje.
Koliko si siguran da će dijete oca Nepoznatog i majke Hrvatice biti nacionalno Hrvat(ica)?


Zato sto idem od pretpostavke da se radi o Hrvatu, ali je iz nekog razloga nepoznat. Jer da je recimo Urugvajac, ROM itd onda je poznat i ide pod Ostale. Kužiš? Statistički je najveća šansa da se radi o "statistički zametnutom" Hrvatu. Isto vrijedi i za Nepoznat-Bosnjakinja, to sam turao pod Bošnjake. Ugl nadam se da se kuzim logika kojom sam isao. Korak dalje bi bila možda podjela na 2 stroga dijela gdje bi recimo Srbin-Hrvatica u Čapljini išlo pod Hrvate a ne Srbe koji su nevažan faktor u Čapljini itd


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 12 lip 2019, 15:57 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2018, 13:47
Postovi: 2828
Kolike su procene da će ove godine biti upisano prvacica u ZHK a koliko u HNK?

_________________
08. 01. 2019. BN TV: U toku su poslednje pripreme za sutrašnju svečanu manifestaciju proslave neustavnog "Dana RS".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 12 lip 2019, 16:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 srp 2016, 21:58
Postovi: 147
VUKsaJUGA je napisao/la:
malo te muci matematika.


Isprike. Revidirano.



pravnik95 je napisao/la:
Zato sto idem od pretpostavke da se radi o Hrvatu, ali je iz nekog razloga nepoznat. Jer da je recimo Urugvajac, ROM itd onda je poznat i ide pod Ostale. Kužiš? Statistički je najveća šansa da se radi o "statistički zametnutom" Hrvatu. Isto vrijedi i za Nepoznat-Bosnjakinja, to sam turao pod Bošnjake. Ugl nadam se da se kuzim logika kojom sam isao. Korak dalje bi bila možda podjela na 2 stroga dijela gdje bi recimo Srbin-Hrvatica u Čapljini išlo pod Hrvate a ne Srbe koji su nevažan faktor u Čapljini itd


Zahvaljujem. Čisto me zanimalo. Istina, najveća šansa je da će dijete biti Hrvata(ica), no ne znamo 100%. Kuži se logika, i svaka čast na analizi vezano uz izračun postotka naroda po županijama.

_________________
Matija Vojsalić HRVATINIĆ (1476.) - posljednji bosanski kralj!
Vrati se vjeri svojih djedova!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 12 lip 2019, 16:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Stinger19 je napisao/la:
u njemacku i austriju se ide ili iz velike nuzde ili iz pomodarstva, jer se radi o zemljama koje ne nude nista narocito. nude zivot kakav smo mi imali 80tih u sarajevu. zivis u nekom stanu, s posla na posao, podizes djecu, slobodan si vecinu vikenda i praznika posebno ako nisi ambiciozan da zaradis nesto extra. razlika je u vecoj sumi koju primas, ali zato imas i vece izdatke za stanarinu i razna cuda modernog zivota. cesto se dugo putuje na posao takodje. cijene u ducanima su ipak za vecinu artikala barem 15 - 20 % vece nego u bih, o restoranima da ne govorim. jednom godisnje odes na more. vrlo obican i nespektakularan zivot u kojem prosjecan radnik nikad ne moze napraviti kapital vrijedan spomena. da bi obitelj sa dvoje djece zivjela normalno, moraju oba supruznika da rade. njemacka je otkrice samo za ruralne marginalce, super-prosjecne koji cekaju penziju i zele socijalna davanja, i ljude koji mozda imaju neka specijalna znanja. ako dolazis iz bih i zivio si u dobroj i velikoj vlastitoj kuci, vec si imao zivot bolji nego prosjecan nijemac, ako si cesto isao na more i na planinu, definitivno bolji ili jednak njihovoj visoj klasi, a ako imas apartman ili kucu na moru, sijes nijemce uzduz i poprijeko. njemacka je socijalno zatvoreno drustvo u kojem se tesko napreduje i u kojem se na dnu tavori citav zivot. to dno je bolje nego ono u bih, ali dno je dno. raj za prosjecne i neambiciozne, ali pakao za ljude koji imaju neke druge vrijednosti u zivotu. biti prosjecan freelancer u bih ili hrvatskoj sa redovitim primanjima vec znaci bolji zivot nego u njemackoj, a ako ti je jedini izvor prihoda deset prstiju, a ne pamet, ionako si najebo gdje god da si. radnicka klasa je svugdje sranje.


Ovo je prilično OK razmišljanje.
Ali sva ta priča nema smisla, kad se zna činjenica da jedna armija ljudi u BiH radi za plaću od 500 KM do 800 KM, plus što daje redovito 50+ ili 55+ sati tjedno i radi većinu praznika.
Njemačka ne nudi spektakularan život, ali su naši ljudi željni vikenda i 40-satnog radnog tjedna. Većina naših radi za raspon od 1.300 do 1.600 Eura neto. AKo naberu 2 plaće mogu ostvariti solidan život u Njemačkoj.

U BiH je sve više problem otići autom 50-tak kilometara daleko, jer te dođe blizu 20 KM otići i vratiti se - što za plaću od 600 KM je malo bogatstvo.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 12 lip 2019, 16:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20462
https://www.vecernji.ba/vijesti/novi-ci ... ca-1325388

"Novi cilj SDA: Dijasporu koristiti da povećaju broj bošnjačkih birača"
Uskoro će najvažnija izborna jedinica bit Minhen. Nema veze što se narod seli van, važno je samo da se glasa za patriJote. =))

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 12 lip 2019, 18:08 
Offline

Pridružen/a: 15 tra 2019, 16:13
Postovi: 145
Miroljub123 je napisao/la:
Herceg od Svetog Save Stjepan je napisao/la:
Prozor 49/71 +22 nema seobe gdje su vecina
Novi Travnik 60/68+8 slucajno ... blaga urbanizacija
Tuzla 51/67 +16 mijesani brakovi
Travnik 57/60 +3 zanemarljivo
Orašje 57/59 +2 zanemarljivo
Stolac 47/56 +9 vecina
Jajce 43/51 +9 slucajno ,ne utice na konacni ishod .
Kupres 15/33 +18 vecina


Hrvatski "rekorderi". Živorođeni Hrvati, gledajući po nacionalnosti oca, 2017./2018.

Čitluk 127/153 +26
Široki Brijeg 285/309 +24
Prozor 49/71 +22
Mostar 511/530 +19
Kupres 15/33 +18
Tuzla 51/67 +16
Posušje 130/144 +14
Neum 4/15 +11
Čapljina 140/153 +13
Grude 97/110 +13
Stolac 47/56 +9
Jajce 43/51 +8
Novi Travnik 60/68 +8
...
Ne treba puno komentirati natalitetno ustaljenu i neumorivu Hercegovinu, no Prozor i Stolac posebno vesele. Neki krajevi, poput Kupresa i Neuma, pozitivno su iznenadili i, uspoređujući s prošle godine, više nego poduplali broj rođenih. Vidimo kako imamo svijetle primjere i u središnoj Bosni, na području Jajca i Novog Travnika. Zanimljiva je Tuzla, koji ruši tezu u sveopćoj asimilaciji tuzlanskih Hrvata u "Bosance".



Rusi tezu o asimilizaciji ? Pogrijesio sam gore od 67 brakova hrvata u 24 braka je zena bosnjakinja .

Samo 34 hrvatsko-hrvatska braka u tuzli jedva 50 % .

Od 54 udate Hrvatice 14 h je udato za Bosnjake .

Asimilizacija je prirodan proces i tu nema spasa , manjina se utapa u vecinu .

To Hrvate najvise pogađa ,jer imate" najvecu manjinu "

Takođe ta manjina je najpodloznija iseljavanju ili preseljavanju .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 13 lip 2019, 00:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Ovih dana samo dobre vijesti iz Republike Srpske:

Citat:
Bejbi bum u Republici Srpskoj, za 24 sata rođeno 35 beba

http://www.rtv.rs/sr_lat/region/bejbi-b ... 25027.html

Citat:
u RS na kraju prošle godine ostalo 7.334 katolika

https://www.vecernji.ba/vijesti/gdje-je ... 34-1325362


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 84754 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 1021, 1022, 1023, 1024, 1025, 1026, 1027 ... 3391  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 257 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO