HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 13:09.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1561 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 63  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 13 lip 2019, 15:50 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30055
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Može jedno pitanje, gdje živiš ako nije tajna?

Govoriš li ti ove svoje ideje u stvarnom životu? Kako na njih reagira tvoja obitelj i poznanici?


Moze li jedno kontrapitanje?

Smijete li vi ovu diskusiju objaviti kao knjigu u Zagrebu, dakle u sred Hrvatske i EU, pa da konacno vidimo kako ce Sarajevo reagirati na nju...


Može pitanje naravno.

Odgovor je da sam ja vrlo zaposlen (vjerojatno i previše) i ovo tipkanje po forumu je maksimum mog slobodnog vremena. Zapravo bih i ovo trebao smanjiti.

Tako da jednostavno nemam vremena objavljivati knjige po Zagrebu. Zapravo nemam vremena ni otići do Zagreba.

Drugi razlog je, osobno ne vjerujem u tu knjigu pa ne bi bilo pošteno od mene da objavljujem stvari u koje ni sam ne vjerujem. Što se mene tiče, teze koje si iznio nemaju smisla. U stvari da budemo realni hajde recimo sve je moguće, pa onda bi možda točnije bilo reći da je malo vjerojatno da je bilo onako kako ti tumačiš. Uglavnom, ne bih se na to kladio.

Ali čuješ, nije Zagreb daleko. Objavi sam svoju knjigu u Zagrebu, ne vidim problem.

Ako se bojiš islamista da će te povrijediti to jest realni problem. Stoga bih preporučio anonimno objavljivanje. Ne mora ni papirna knjiga. U doba interneta može se napraviti digitalna knjiga i objaviti anonimno, tako da se i to riješi.

Ok, može li sad odgovor na moje pitanje? :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 13 lip 2019, 15:53 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Bilic07 je napisao/la:
Nema spasa u Islamu

4:88
Zašto se podvajate kada su u pitanju licemjeri koje je Allah vratio u nevjernike zbog postupaka njihovih! Zar želite da na Pravi put uputite one koje je Allah u zabludi ostavio? A onoga koga Allah u zabludi ostavi - ti nikada nećeš na Pravi put uputiti.

Nevjernici, Mnogobošci, Židovi, Kršćani itd svi su kod kuranskog Allaha otpisani.
Kod Boga svi imaju šansu, kod kuranskog Allaha ne.



Bilicu, otvori konacno oci i dusu!

Nije Bog svrstao kriscane i zidove u nevjernike nego ti!

Da li je pojedinacni musliman, kriscanin ili zidov vjernik ili nevjernik ne odredjujemo ni vi ni ja nego Bog...

Koliko vam to puta treba ponoviti?

Niko nije unaprijed proglasen nevjernikom nego iskljucivo na osnovu svog licnog ponasanja i vjernosti Bozijim Uputama...

Ako vi tvrdite da je neko ko krsi svih Deset Bozijih Zapovijesti vjernik, onda se vi igrate Boga.

Ja to licno nikada ne bih uradio da smanjim svoj rizik.

A opet, mozda negdje grijesim te ne mogu sam za sebe tvrditi da sam vjernik...


Radi se o ovome:
Allah ostavi neke u zabludi i nemaju više šanse. Osuđeni su.
“A onoga koga Allah u zabludi ostavi - ti nikada nećeš na Pravi put uputiti.”

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 13 lip 2019, 18:14 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Naša Kvačica je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:

Moze li jedno kontrapitanje?

Smijete li vi ovu diskusiju objaviti kao knjigu u Zagrebu, dakle u sred Hrvatske i EU, pa da konacno vidimo kako ce Sarajevo reagirati na nju...


Može pitanje naravno.

Odgovor je da sam ja vrlo zaposlen (vjerojatno i previše) i ovo tipkanje po forumu je maksimum mog slobodnog vremena. Zapravo bih i ovo trebao smanjiti.

Tako da jednostavno nemam vremena objavljivati knjige po Zagrebu. Zapravo nemam vremena ni otići do Zagreba.

Drugi razlog je, osobno ne vjerujem u tu knjigu pa ne bi bilo pošteno od mene da objavljujem stvari u koje ni sam ne vjerujem. Što se mene tiče, teze koje si iznio nemaju smisla. U stvari da budemo realni hajde recimo sve je moguće, pa onda bi možda točnije bilo reći da je malo vjerojatno da je bilo onako kako ti tumačiš. Uglavnom, ne bih se na to kladio.

Ali čuješ, nije Zagreb daleko. Objavi sam svoju knjigu u Zagrebu, ne vidim problem.

Ako se bojiš islamista da će te povrijediti to jest realni problem. Stoga bih preporučio anonimno objavljivanje. Ne mora ni papirna knjiga. U doba interneta može se napraviti digitalna knjiga i objaviti anonimno, tako da se i to riješi.

Ok, može li sad odgovor na moje pitanje? :zubati


Pa vas stav je upravo tipican odgovor.

Svi su vrlo zauzeti, imaju vaznije probleme u svom zivotu, misle da nisam u pravu, bave su rjesavanjem kriza i to evo vec punih cetvrt vijeka, (ali jos uvijek ne mogu skontati gdje i kako grijese da ih konacno razrijese).

Obicno je tu i preporuka da trebam napraviti web stranicu ili objaviti knjigu, ali da njih u to ne mijesam...

Moram cestitati vama i Bilicu na kvalitetnoj diskusiji i lijepom razgovoru. Ostali imaju mnogo tanju kozu i brze se izgube bez traga. Valjda misle da ce im svijet rijesiti nagomilane probleme.

Ukratko, ne mogu dokazati uputama iz Kurana da nisam u pravu ali znaju da vjeru pogresno razumijem...

Kako smo pretresli sve vaznije teme, vrijeme je da se vratimo sopstvenim zivotima.

Zelim vam sve najbolje!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 13 lip 2019, 18:29 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30055
Eno ode, a meni odgovori? Ništa?

Moram s Bilićem vidjeti koji dio Kurana ohrabruje varanje nevjernika... ispadoh mlad i naivan.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 13 lip 2019, 18:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Bilic07 je napisao/la:
Ljubav i oproštaj u Kuranu

47:4
Kada se u borbi s nevjernicima sretnete po šijama ih udarajte sve dok ih ne oslabite, a onda ih vežite, i poslije, ili ih velikodušno sužanjstva oslobodite ili otkupninu zahtijevajte, sve dok borba ne prestane. Tako učinite! Da Allah hoće, On bi im se osvetio, ali On želi da vas iskuša jedne pomoću drugih. On neće poništiti djela onih koji na Allahovu putu poginu,

Allah traži borbu, ratovanje, ubijanje


I legalizira otmice i otkupnine kao legitiman oblik biznisa.

Toliko mafijaških elemenata...

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 13 lip 2019, 18:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Bilic07 je napisao/la:
4:89
Oni bi jedva čekali da i vi budete nevjernici kao što su i oni nevjernici, pa da budete jednaki. Zato ih ne prihvaćajte kao prijatelje dok se radi Allaha ne isele. A ako okrenu leđa, onda ih hvatajte i ubijajte gdje god ih nađete, i nijednog od njih kao prijatelja i pomagača ne prihvaćajte,


Kaže Sarajlija "samoobrana" u Kuranu:

-napad s leđa
-hvatanje
-traženje nevjernika posvuda, ubijanje kad se nađu

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 13 lip 2019, 20:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Bilic07 je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:


Bilicu, otvori konacno oci i dusu!

Nije Bog svrstao kriscane i zidove u nevjernike nego ti!

Da li je pojedinacni musliman, kriscanin ili zidov vjernik ili nevjernik ne odredjujemo ni vi ni ja nego Bog...

Koliko vam to puta treba ponoviti?

Niko nije unaprijed proglasen nevjernikom nego iskljucivo na osnovu svog licnog ponasanja i vjernosti Bozijim Uputama...

Ako vi tvrdite da je neko ko krsi svih Deset Bozijih Zapovijesti vjernik, onda se vi igrate Boga.

Ja to licno nikada ne bih uradio da smanjim svoj rizik.

A opet, mozda negdje grijesim te ne mogu sam za sebe tvrditi da sam vjernik...


Radi se o ovome:
Allah ostavi neke u zabludi i nemaju više šanse. Osuđeni su.
“A onoga koga Allah u zabludi ostavi - ti nikada nećeš na Pravi put uputiti.”


Alah namjerno stvara nevjernike, namjerno ih ostavlja u zabludi i ne dozvoljava da se obrate, onemogućava im da "progledaju" , jer ipak treba mu određeni broj ljudi da uživa u njihovom kažnjavanju i patnji. Alah "otvrdnjava srca" da ljudi ne vjeruju u njega.

Ako je Alah odlučio da ti budeš nevjernik, ne možeš vjerovati u Alaha ni da hoćeš. :smajl007

Inače zanimljivo je kako je koncept vjere različit između islama, kršćanstva i judaizma.

Islam: Alah odlučuje hoćeš li vjerovati u njega ili ne, a ne ti. Nema slobodne volje, Alah najbolje zna trebas li ti biti vjernik ili nevjernik. One koje je on osobno odabrao da budu nevjernici, te kažnjava, one koje je odabrao da budu vjernici njih nagrađuje. Robovi do kraja, nema nikakve slobodne volje cak ni vjerovanje u Boga nije slobodna volja.

Kršćanstvo: Bog jako želi da vjeruješ u njegovo postojanje, mada ne daje nikakve dokaze i skriva se. Toliko to želi da su djela daleko manje bitna od vjere. Možeš biti pedofil nekrofil koji je zapalio 500 beba, ali dobijas vjecnu nagradu (raj) ako izjaviš vjeru 5 sekundi prije smrti. Vjera ponistava sva nedjela, a dugo se vjerovalo i da nevjera ponistava sva dobra djela (koncept "spasenja" od Pakla koji ide iskljucivo preko Isusa, monopol). Tko ne vjeruje automatski je u taboru zla (dualističkog zlog boga Sotone). Bitka dobrog i zlog boga, ili si s nama ili si protiv nas. Dualizam kao u mnogim drugim religijama.

Judaizam: Bogu je ok ako vjeruješ u njega, ali vjera nije toliko centralna kao u krscanstvu, djela su vaznija i fokus je na djelima, te izvrsavanje bozjih zakona cak i ako mislis da Bog vjerojatno ne postoji (jedva da postoji eksplicitna naredba da se u Boga mora vjerovati medju "613 micvot"). Nisi u nekakvom zlom taboru ako ne vjeruješ, jer "Zlo" velikim slovom odnosno personifikacija zla ni ne postoji. Zlo je nuzna posljedica slobodne volje, zlo su jednostavno loša ljudska djela a ne neka negativna kozmička supstanca ("antimaterija") čiji je izvor zli dualistički bog Sotona. Kako dualistickog svrstavanja izmedju dva tabora nema, tako ni binarnog ishoda presude (vjecna nagrade/kazna), pa samim time ni potreba spasenja od vjecne kazne ne postoji (zato nije misionarska religija jer nema teoloskog razloga za to, i nije opsjednuta "vjerovanjem").

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 13 lip 2019, 20:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ako nisi Mukiju pomogao da pobije sve zarobljene muškarce iznad 12 godina, dobije 1/5 opljačkanog blaga (kojeg on prvi bira), i 1/5 zarobljenih žena i djevojaka za sex (koje on prvi bira), onda će te "allah" kazniti i okrenuti na "krivi put".
Sud u Haag-u bi za muhammadom aktivirao svoje najbolje tužitelje i istražitelje. Sve do jednog, ubrzanom procedurom.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 13 lip 2019, 20:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Sve i jedna mafijaska metoda dobila je bar jedno poglavlje u Kuranu.

Ubojstva, rezanje nogu i ruku (mafijaši vole rezati prst, ili raskomadati tijelo u vreći radi zastrasivanja), pljačka, plijen, otmica, otkupnina, silovanje, varanje, laganje, plaćanje "zaštite" i reketa (nevjernici se iznimno mogu tolerirati ako plaćaju harač).

Sve je to navedeno kao vrlina u Kuranu, "POD ODREĐENIM OKOLNOSTIMA" koje su na snazi maltene cijelo vrijeme, jer cijelo vrijeme je vanredno stanje.

Ima i laganijih tema i miroljubivih mudrosti, tipa da je Zemlja ravna ploča i da Sunce zalazi u mutnom jezeru.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 13 lip 2019, 20:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Egipatski akademik proglašen apostatom (otpadnikom od vjere) jer je lingvistički proučavao Kuran (promatranje Kurana kao ljudskog uratka je apostazija u islamu), imam poništio brak s njegovom ženom jer u Egiptu se za muslimanku može oženiti samo musliman. Prijete im i smrću.



Inače kad smo kod lingvistike, Kuran naravno sadrži razne gramatičke greške, vide se razlike u stilovima pisanja, te pojedine nearapske riječi.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 13 lip 2019, 21:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Robbie MO je napisao/la:
Sve i jedna mafijaska metoda dobila je bar jedno poglavlje u Kuranu.

Ubojstva, rezanje nogu i ruku (mafijaši vole rezati prst, ili raskomadati tijelo u vreći radi zastrasivanja), pljačka, plijen, otmica, otkupnina, silovanje, varanje, laganje, plaćanje "zaštite" i reketa (nevjernici se iznimno mogu tolerirati ako plaćaju harač).

Sve je to navedeno kao vrlina u Kuranu, "POD ODREĐENIM OKOLNOSTIMA" koje su na snazi maltene cijelo vrijeme, jer cijelo vrijeme je vanredno stanje.

Ima i laganijih tema i miroljubivih mudrosti, tipa da je Zemlja ravna ploča i da Sunce zalazi u mutnom jezeru.


Osim jedne relatvno bitne koja čini mafiju plemenitijom nego islam. Mafija te ne prisiljava da postaneš njihov član. Stvar osobnog izbora i slobodne volje.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 13 lip 2019, 21:31 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Kuran na nebu, kuran na zemlji

85:21-22
a ovo je Kur’an veličanstveni,
na Ploči pomno čuvanoj.

Tafsir al Jalalayn:
u tablici koja se nalazi iznad sedmog neba, sačuvana čitana mahfuzina od svih vragova i da se njezin sadržaj promijeni; Visok je kao udaljenost između zemlje i neba i širok kao udaljenost između istoka i zapada od bijelih bisera - kako kaže Ibn ‘Abbas, Bog može biti zadovoljan i njim i njegovim ocem Abba

Ako je original Kuran iznad sedmog neba isti kao i ovaj na zemlji,
dali se Kalif Uthman i svi ostali pisci Kurana sastali s Allahom da provjere sadržaj?

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 13 lip 2019, 21:55 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Robbie MO je napisao/la:
Egipatski akademik proglašen apostatom (otpadnikom od vjere) jer je lingvistički proučavao Kuran (promatranje Kurana kao ljudskog uratka je apostazija u islamu), imam poništio brak s njegovom ženom jer u Egiptu se za muslimanku može oženiti samo musliman. Prijete im i smrću.



Inače kad smo kod lingvistike, Kuran naravno sadrži razne gramatičke greške, vide se razlike u stilovima pisanja, te pojedine nearapske riječi.


Zato i nema neke kritike Kurana u mulimanskim zemljama jer ode glava. Allah prijeti u Kuranu i tako Muslimani prijete u životu. Totalitarna ideologija bez milosti. Kao u Jugi kad netko opsuje Titu, proguta ga noć.

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 13 lip 2019, 22:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Bilic07 je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Egipatski akademik proglašen apostatom (otpadnikom od vjere) jer je lingvistički proučavao Kuran (promatranje Kurana kao ljudskog uratka je apostazija u islamu), imam poništio brak s njegovom ženom jer u Egiptu se za muslimanku može oženiti samo musliman. Prijete im i smrću.



Inače kad smo kod lingvistike, Kuran naravno sadrži razne gramatičke greške, vide se razlike u stilovima pisanja, te pojedine nearapske riječi.


Zato i nema neke kritike Kurana u mulimanskim zemljama jer ode glava. Allah prijeti u Kuranu i tako Muslimani prijete u životu. Totalitarna ideologija bez milosti. Kao u Jugi kad netko opsuje Titu, proguta ga noć.


Ovaj koga je imam rastavio od žene jer on kao više nije musliman a ona je muslimanka, sada ne smije živjeti s njom jer je vanbračni seks preljub, a preljub je kažnjiv. :zubati

Koje zlo. :zubati

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 13 lip 2019, 22:57 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Vremenske greške Kurana

Samaritanci 800 b.C nisu postojali u vrijeme Mojsije 1400 b.C

20:85-86
"Mi smo narod tvoj poslije tvog odlaska u iskušenje doveli" - reče On - "njega je zaveo Samirija."

I Musa se narodu svome vrati srdit i žalostan. "O narode moj," - reče - "zar vam Gospodar vaš nije dao lijepo obećanje? Zar vam se vrijeme oduljilo, ili hoćete da vas stigne srdžba Gospodara vašeg, pa se zato niste držali obećanja koje ste mi dali!"

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 13 lip 2019, 23:12 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Lažno “evanđelje” u Kuranu

Isusa nisu razapeli i ubili u Kuranu ( ovo je najveća laž u Kuranu!)

4:157
i zbog riječi njihovih: “Mi smo ubili Mesiha, Isaa, sina Merjemina, Allahova poslanika!” A nisu ga ni ubili ni raspeli, već im se pričinilo. Oni koji su se o njemu u mišljenju razilazili, oni su sami o tome u sumnji bili; o tome nisu ništa pouzdano znali, samo su nagađali; a sigurno je da ga nisu ubili,

Antički, nekršćanski pisci potvrđuju Bibliju
-Thallus grč.
-Phlegon grč.
-Lucian grč.
-Mara Bar-Serapion pagan.
-Josephus žid.
-Tacitus rim.

(za Muhameda ne postoje nikakvi autentični dokazi)

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 14 lip 2019, 07:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 10:30
Postovi: 5132
Bilic07 je napisao/la:
Lažno “evanđelje” u Kuranu

Isusa nisu razapeli i ubili u Kuranu ( ovo je najveća laž u Kuranu!)

4:157
i zbog riječi njihovih: “Mi smo ubili Mesiha, Isaa, sina Merjemina, Allahova poslanika!” A nisu ga ni ubili ni raspeli, već im se pričinilo. Oni koji su se o njemu u mišljenju razilazili, oni su sami o tome u sumnji bili; o tome nisu ništa pouzdano znali, samo su nagađali; a sigurno je da ga nisu ubili,

Antički, nekršćanski pisci potvrđuju Bibliju
-Thallus grč.
-Phlegon grč.
-Lucian grč.
-Mara Bar-Serapion pagan.
-Josephus žid.
-Tacitus rim.

(za Muhameda ne postoje nikakvi autentični dokazi)





Tu ima logike. (ne da Isusa nisu razapeli) vec da Muhamed nije mogao shvatiti Isusovu Zrtvu. Njemu kao nasilniku je nepojmljivo da se ubije prorok. Nepojmljivo da je Isus mogao tako umrijeti. A posto je razapet nije to mogao drukcije negirati vec da im se pricinilo

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 14 lip 2019, 13:30 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Naša Kvačica je napisao/la:
Eno ode, a meni odgovori? Ništa?

Moram s Bilićem vidjeti koji dio Kurana ohrabruje varanje nevjernika... ispadoh mlad i naivan.


Ako je vjera univerzalna, onda je apsolutno nevazno gdje zivimo.
Povijest nas uci da su oni koji su propovijedali vjeru ako ih je vlast mogla naci izgubili glave poput Ivana Krstitelja i Isusa. Oni koji su se sklonili su prezivjeli poput Mojsija i Muhameda.
Ako rastjerate dobre, onda cete ostati okruzeni losim ljudima...
Drustvo u kojem su svi losi propada.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 14 lip 2019, 13:35 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
krstjanin je napisao/la:
Bilic07 je napisao/la:
Lažno “evanđelje” u Kuranu

Isusa nisu razapeli i ubili u Kuranu ( ovo je najveća laž u Kuranu!)

4:157
i zbog riječi njihovih: “Mi smo ubili Mesiha, Isaa, sina Merjemina, Allahova poslanika!” A nisu ga ni ubili ni raspeli, već im se pričinilo. Oni koji su se o njemu u mišljenju razilazili, oni su sami o tome u sumnji bili; o tome nisu ništa pouzdano znali, samo su nagađali; a sigurno je da ga nisu ubili,

Antički, nekršćanski pisci potvrđuju Bibliju
-Thallus grč.
-Phlegon grč.
-Lucian grč.
-Mara Bar-Serapion pagan.
-Josephus žid.
-Tacitus rim.

(za Muhameda ne postoje nikakvi autentični dokazi)





Tu ima logike. (ne da Isusa nisu razapeli) vec da Muhamed nije mogao shvatiti Isusovu Zrtvu. Njemu kao nasilniku je nepojmljivo da se ubije prorok. Nepojmljivo da je Isus mogao tako umrijeti. A posto je razapet nije to mogao drukcije negirati vec da im se pricinilo


Ako je Isus uskrsnuo, onda su oni koji su mislili da su ga ubili pogresno mislili. Onaj ko je ziv nije niti mrtav niti ubijen.

Da li cemo sada raspravljati o tome da li je bijelo doista bijelo?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 14 lip 2019, 13:37 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Bilic07 je napisao/la:
Vremenske greške Kurana

Samaritanci 800 b.C nisu postojali u vrijeme Mojsije 1400 b.C

20:85-86
"Mi smo narod tvoj poslije tvog odlaska u iskušenje doveli" - reče On - "njega je zaveo Samirija."

I Musa se narodu svome vrati srdit i žalostan. "O narode moj," - reče - "zar vam Gospodar vaš nije dao lijepo obećanje? Zar vam se vrijeme oduljilo, ili hoćete da vas stigne srdžba Gospodara vašeg, pa se zato niste držali obećanja koje ste mi dali!"


Moze li Samirija biti licno ime?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 14 lip 2019, 13:42 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Robbie MO je napisao/la:
Bilic07 je napisao/la:

Postoje nijanse, nije digitalno 0 ili 1


Danteovi krugovi pakla i raja? Nema ih u Katekizmu. Čistilište kao simbolicno veca gradacija (kazneni zakon sa 3 presude umjesto 2? I nije neko poboljsanje.)? Ukinuo Papa Franjo Posljednji (https://hr.wikipedia.org/wiki/Proročanstvo_papa). :zubati

A kako bi isla ta gradacija?
I krug Pakla - njima je samo dosadno
II krug Pakla - sluzi se losa zatvorska hrana ? :zubati


Robbie, mislim da je Bilic negdje naveo Uputu koja kaze da u raju ima sedem slojeva to jeste razlicitih kategorija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 14 lip 2019, 13:46 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Robbie MO je napisao/la:
Bilic07 je napisao/la:

Zato i nema neke kritike Kurana u mulimanskim zemljama jer ode glava. Allah prijeti u Kuranu i tako Muslimani prijete u životu. Totalitarna ideologija bez milosti. Kao u Jugi kad netko opsuje Titu, proguta ga noć.


Ovaj koga je imam rastavio od žene jer on kao više nije musliman a ona je muslimanka, sada ne smije živjeti s njom jer je vanbračni seks preljub, a preljub je kažnjiv. :zubati

Koje zlo. :zubati


Kako imam moze rastaviti vjernika od nevjernika ako samo Bog zna ko je medju nama vjernik a ko nije?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 14 lip 2019, 13:47 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30055
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:
Eno ode, a meni odgovori? Ništa?

Moram s Bilićem vidjeti koji dio Kurana ohrabruje varanje nevjernika... ispadoh mlad i naivan.


Ako je vjera univerzalna, onda je apsolutno nevazno gdje zivimo.
Povijest nas uci da su oni koji su propovijedali vjeru ako ih je vlast mogla naci izgubili glave poput Ivana Krstitelja i Isusa. Oni koji su se sklonili su prezivjeli poput Mojsija i Muhameda.
Ako rastjerate dobre, onda cete ostati okruzeni losim ljudima...
Drustvo u kojem su svi losi propada.


Pa baš zato te i pitam. Dođeš npr. na forum Herceg-Bosne i možeš slobodno iznositi svoje stavove. Iako netko misli drugačije, ipak si ti i dalje za nas vrijedno ljudsko biće i želimo ti dobro.

Negdje drugo da dođeš, možda na IslamBosna forum, vjerojatno bi te banirali čim bi shvatili o čemu pišeš. :zubati

U stvarnom životu je još gore, jer ti može biti ugrožena sigurnost.

Zato te pitam gdje živiš, i kako ljudi i tvoja obitelj reagiraju na ove teze.

A mislim, mogao si i odgovoriti. Nije pošteno, ja tebi sve kulturno odgovorim a ti meni nećeš. Pusti mi šuplje, obojica znamo da se izvlačiš.
Nisam te pitao JMBG, pitam samo iz kojeg si grada i kako ti je inače u životu, to je sve.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 14 lip 2019, 13:53 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Robbie MO je napisao/la:
Bilic07 je napisao/la:

Radi se o ovome:
Allah ostavi neke u zabludi i nemaju više šanse. Osuđeni su.
“A onoga koga Allah u zabludi ostavi - ti nikada nećeš na Pravi put uputiti.”


Alah namjerno stvara nevjernike, namjerno ih ostavlja u zabludi i ne dozvoljava da se obrate, onemogućava im da "progledaju" , jer ipak treba mu određeni broj ljudi da uživa u njihovom kažnjavanju i patnji. Alah "otvrdnjava srca" da ljudi ne vjeruju u njega.

Ako je Alah odlučio da ti budeš nevjernik, ne možeš vjerovati u Alaha ni da hoćeš. :smajl007

quote]

Normalno da svaki covjek ima licni izbor da postane vjernik, dakle to Bog ne odlucuje.

Ovo je vise upuceno vjernicima da sebe ne mogu smatrati odgovornima ako neko odbacuje vjeru, te da samo produze i okrenu se onima kojima se moze pomoci.

Prevod te upute na nas jezik bi bilo ono cuveno: "od njega je i Bog digao ruke..."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 14 lip 2019, 14:23 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Robbie MO je napisao/la:
Bilic07 je napisao/la:
4:89
Oni bi jedva čekali da i vi budete nevjernici kao što su i oni nevjernici, pa da budete jednaki. Zato ih ne prihvaćajte kao prijatelje dok se radi Allaha ne isele. A ako okrenu leđa, onda ih hvatajte i ubijajte gdje god ih nađete, i nijednog od njih kao prijatelja i pomagača ne prihvaćajte,


Kaže Sarajlija "samoobrana" u Kuranu:

-napad s leđa
-hvatanje
-traženje nevjernika posvuda, ubijanje kad se nađu


4:89
“They wish you would disbelieve as they disbelieved so you would be alike. So do not take from among them allies until they emigrate for the cause of Allah. But if they turn away, then seize them and kill them wherever you find them and take not from among them any ally or helper.”

Ova Uputa se specifino odnosi na Bitku Rovova koja se vodila u Medini gdje je jedno 10,000 vojnika iz Meke napalo Medinu, njih jedno tri tisuce branilaca.

Sklopljen je savez sa dijelom lokalnog stanovnistva da se zajedno brane od napada, pljacke i silovanja...

Medjutim, kada su ti nevjernici vidjeli koliko je napadaca, uplasili su se i pogazili zadanu rijec i sklopljeni savez, cime su ostavili ledja branitelja potpuno nezasticenim.

Stoga Uputa kaze ne uzimaj za saveznike one koji ce te izdati u pola rata.

Mala digresija, da se Alija drzao ove upute nikada ne bi glasao za raspad Jugoslavije jer se time doveo u situaciju da mu ledja cuvaju oni koji ce ga poslije izdati sto se moralo znati a moglo se lako i pretpostaviti. To nije greska onih koji su izdali nego Izetbegovica i SDA sto se nisu drzali Bozijih Uputa i ostali u Jugoslaviji u kojoj su svi bili zasticeni. To je Alijin grijeh jer je usao na izborima 1990 godine u savez sa SDS i HDZ protiv onih koji su cuvali zajednistvo. Po tome su Alija i SDA nevjernici iz ove Upute koji su izdali istinske vjernike. Usao je u savez sa nacionalistima koji su i njega zeljeli napraviti nacionalistom. Koja knjiga, 14 stoljeca unaprijed vam kaze kako da ne pogrijesite!

Ako vas takvi izdaju, preokrenu curak i zabiju vam noz u ledja imate se pravo braniti i ubijati ih.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1561 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 63  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 39 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO