HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 tra 2024, 15:51.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 87 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Zdravko Mamić
PostPostano: 10 lip 2019, 21:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 lip 2019, 14:56
Postovi: 29
Rođen je u Bjelovaru. Podrijetlom je iz sela Zidine kraj Tomislavgrada. Bio je junior Dinama. Glavni je direktor Dinama od 1992. do 1994., kada su osvojeni prvenstvo 1993. i kup 1994. Godine 1995. direktor je NK Osijeka u sezoni kada klub prvi put stječe pravo sudjelovanja u Kupu UEFA. U sezoni 1996. direktor je sisačke Segeste, a od 1997. do 1999. godine direktor je Croatije Sesvete.

Član Izvršnog odbora NK Dinama postaje 2000. godine, a od 2003. godine izvršni je dopredsjednik. U njegovom mandatu Dinamo osvaja devet prvenstava (2000., 2003., 2006., 2007.–2012). a osam je puta osvajao i hrvatski kup (2001., 2002., 2004., 2007.–2009., 2011. i 2012).

Zdravko Mamić poznat je po svom kontroverznom ponašanju i čestim vulgarnim nastupima

https://youtu.be/qAZFOAhxl3o?t=5
https://youtu.be/OfZr_8V-vrY?t=90
https://youtu.be/y84PFodkUZw?t=7

Godine 2018. proglašen je krivim za izvlačenje novca iz Dinama i nanošenje štete državnom proračunu te nepravomoćno osuđen na 6.5 godina zatvora.[8] Dan prije izricanja presude napustio je Hrvatsku i nastanio se u BiH jer posjeduje državljanstvo Bosne i Hercegovine.[9]

Presudu je nazvao lažnom i najavio obranu.
Razlog tome je što je danas Interpol obavijestio pravosudne institucije BiH i policijske agencije u BiH o raspisivanju međunarodne potjernice za Mamićem, koji se nalazi u Međugorju već godinu, a nakon što je dan pred izricanje osuđujuće presude stigao u BiH.

Sud u Osijeku Mamića sada ponovo potražuje nakon podizanja nove USKOK optužnice za izvlačenje novca iz Dinama i traži da mu se odredi pritvor.

Avaz saznaje da će sutra u Sudu BiH održano i ročište po zahtjevu hrvatskog pravosuđa da se on izruči Hrvatskoj.

Sutra će, ustvari, biti razmatrano postoje li uslovi za njegovim izručenjem i da li on pristaje da bude izručen Hrvatskoj.

Mamić, podsjećamo, posjeduje i državljanstvo BiH, a ukoliko Sud BiH odluči da su ispunjeni uslovi, konačnu odluku ipak donosi ministar pravde BiH Josip Grubeša.

BiH je prošle godine već jednom odbila da izruči Mamića Hrvatskoj.
Hoće li doći do izručenja Mamića?
Agencija za istrage i zaštitu (SIPA) sutra će u Međugorju privesti Zdravka Mamića, bivšeg savjetnika Fudbalskog kluba Dinamo Zagreb, po potjernici iz Hrvatske.


Privitak/ci:
images.jpg
images.jpg [ 7.6 KiB | Pogledano 6616 put/a. ]

_________________
Ja sam ja Jeremija
prezivam se Krstić,
imam sito i karlicu
imam ženu vračaricu
služio sam stari kadar artiljerija.
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zdravko Mamic
PostPostano: 10 lip 2019, 21:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 lip 2019, 14:56
Postovi: 29
Meni zanimljiv lik. Vidim ga u politici kao nenadmasnog.

_________________
Ja sam ja Jeremija
prezivam se Krstić,
imam sito i karlicu
imam ženu vračaricu
služio sam stari kadar artiljerija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zdravko Mamic
PostPostano: 12 lip 2019, 16:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5072
Jesi ti novinar?

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zdravko Mamic
PostPostano: 19 lip 2019, 12:15 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4368
ja bi mu sutra dao da vodi Hrvatsku.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zdravko Mamic
PostPostano: 19 lip 2019, 12:58 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24631
Lokacija: Heartbreak Hotel

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zdravko Mamic
PostPostano: 19 lip 2019, 16:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5072
Bobovac je napisao/la:

Hahaha...jako dobro...ko i ono s plaćama i gazdom

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zdravko Mamic
PostPostano: 19 lip 2019, 16:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
VUKsaJUGA je napisao/la:
ja bi mu sutra dao da vodi Hrvatsku.


Ja ga zaista vidim u Hrvatskoj politici i to kao jednu figuru koja bi ostavila traga.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zdravko Mamic
PostPostano: 20 lip 2019, 00:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Lapo-lapo je napisao/la:
VUKsaJUGA je napisao/la:
ja bi mu sutra dao da vodi Hrvatsku.


Ja ga zaista vidim u Hrvatskoj politici i to kao jednu figuru koja bi ostavila traga.


Ja tebe vidim poplavljenog vrlo brzo.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zdravko Mamic
PostPostano: 23 vel 2021, 20:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5072
:zubati
https://www.vecernji.hr/sport/zdravko-m ... de-1471238

Imam feeling da će ovo proljeće bit ludo, Dinamo u Europi, lokalni izbori, EURO U21 i onda još na lito pravi EURO2020 odnosno EURO2021


Privitak/ci:
Screenshot_2021-02-23 VIDEO Zdravko Mamić iz Međugorja Ja sam navijač Crvene zvezde.png
Screenshot_2021-02-23 VIDEO Zdravko Mamić iz Međugorja Ja sam navijač Crvene zvezde.png [ 29.39 KiB | Pogledano 5479 put/a. ]

_________________
JA SAM ZAGREB !!!
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zdravko Mamic
PostPostano: 24 vel 2021, 18:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 13278
Citat:
Mamić feštao sa srpskim patrijarhom: To mi je prijatelj, ljubim ga svim srcem
slika
Sjećam se kad smo na Cvjetnom trgu u Zagrebu uz tamburaše pjevali zajedničke pjesme. Vidim da je on više u sedam dana učinio za ljubav između srpskog i hrvatskog naroda, pa i svih naroda na ovih prostorima, od mnogih drugih.


https://www.vecernji.hr/sport/mamic-fes ... em-1471524

Sutra. Zdravko Mamić: Beograđanke su najljepše žene na svijetu, posebno me očarala jedna Srpkinja...

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zdravko Mamic
PostPostano: 24 vel 2021, 22:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6882
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Hoće li Zdravko Mamić postati prvi čovjek koji je u Međugorju prešao na pravoslavlje? :neznam

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zdravko Mamic
PostPostano: 24 vel 2021, 22:33 
Offline

Pridružen/a: 30 tra 2020, 17:35
Postovi: 10431
Prešao ne prešao zaba1111 će i dalje bit prvi ispod kurca čekat svoju porciju. :palacgore1

_________________
Sproću judeonacizma!

daramo: ja bi bez problema mahao zastavom Izraela


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zdravko Mamic
PostPostano: 24 vel 2021, 22:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68940
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Mamić je gradiću Međugorju dodatno dao na značaju.

Sada osim Gospe i sportskih terena, ima Gospa, sportski tereni i Mamić.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zdravko Mamic
PostPostano: 24 vel 2021, 22:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 srp 2019, 21:04
Postovi: 5191
Reconquista je napisao/la:
Citat:
Mamić feštao sa srpskim patrijarhom: To mi je prijatelj, ljubim ga svim srcem
slika
Sjećam se kad smo na Cvjetnom trgu u Zagrebu uz tamburaše pjevali zajedničke pjesme. Vidim da je on više u sedam dana učinio za ljubav između srpskog i hrvatskog naroda, pa i svih naroda na ovih prostorima, od mnogih drugih.


https://www.vecernji.hr/sport/mamic-fes ... em-1471524

Sutra. Zdravko Mamić: Beograđanke su najljepše žene na svijetu, posebno me očarala jedna Srpkinja...

Preksutra. Zdravko Mamić: Na gostovanja u Beograd nisam išao radi Dinama nego radi Zvezde! Još imam dres Siniše Mihajlovića.

Idući tjedan. Zdravko Mamić: na čuveni derbi devedesete sam doputovao vlakom iz Knina! Izljubio sam se s Arkanom na južnoj tribini.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zdravko Mamic
PostPostano: 25 vel 2021, 01:02 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5716
Lokacija: planina
OptimisticniVeSeljak je napisao/la:
Reconquista je napisao/la:

https://www.vecernji.hr/sport/mamic-fes ... em-1471524

Sutra. Zdravko Mamić: Beograđanke su najljepše žene na svijetu, posebno me očarala jedna Srpkinja...

Preksutra. Zdravko Mamić: Na gostovanja u Beograd nisam išao radi Dinama nego radi Zvezde! Još imam dres Siniše Mihajlovića.

Idući tjedan. Zdravko Mamić: na čuveni derbi devedesete sam doputovao vlakom iz Knina! Izljubio sam se s Arkanom na južnoj tribini.


:D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zdravko Mamic
PostPostano: 25 vel 2021, 05:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58724
Lokacija: DAZP HQ
Moj kolega živi u tom bloku sa srpskim popovima, to su mu sve redom prijatelji, kune se u tog Porfirija više nego Mamić. :D

Gle čuda, išao je s jednim od tih popova na Zvezdine utakmice Lige prvaka, mislim na Napoli i Liverpool.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zdravko Mamic
PostPostano: 25 vel 2021, 08:44 
Online

Pridružen/a: 04 pro 2016, 17:11
Postovi: 1514
Zdravko Mamić bi na hrvatskoj političkoj pozornici najbolje odgovarao Trumpovom profilu. Index je ako se ne varam kada se Škoro kandidirao za predsjednika proglasio istog "hrvatskim Trumpom", što je notorna glupost. Trump se ne zbuni kad ga napadne Katarina Peović. Jedino bi se od svih javnih osoba na hrvatskoj političkoj pozornici Mamić mogao porediti sa Trumpom. Jedino on uz možda Milanovića posjeduje tu jednu neočekivanost u javnim istupima.

_________________
Ne može biti trijumfa bez gubitaka, pobjede bez patnje, slobode bez žrtve.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zdravko Mamic
PostPostano: 25 vel 2021, 15:44 
Online
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2020, 11:40
Postovi: 3923
Gaugamela93 je napisao/la:
Zdravko Mamić bi na hrvatskoj političkoj pozornici najbolje odgovarao Trumpovom profilu. Index je ako se ne varam kada se Škoro kandidirao za predsjednika proglasio istog "hrvatskim Trumpom", što je notorna glupost. Trump se ne zbuni kad ga napadne Katarina Peović. Jedino bi se od svih javnih osoba na hrvatskoj političkoj pozornici Mamić mogao porediti sa Trumpom. Jedino on uz možda Milanovića posjeduje tu jednu neočekivanost u javnim istupima.
Ni slučajno, Mamić nije hejter kao Trump, vidiš da Zdravko može biti "prijatelj" sa svakim tko ne propituje legalnost njegovih poslovnih kombinacija.

Više Zoki liči na Trumpa, mandat mu prolazi u flejmanju preko medija i društvenih mreža.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zdravko Mamic
PostPostano: 20 ožu 2021, 11:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5072
:sega
slika


Privitak/ci:
Screenshot_2021-03-20 Mamić se rasplakao u TV emisiji ‘Ne daju mi da vidim majku, da joj se ispričam za sve sitne krađe‘.png
Screenshot_2021-03-20 Mamić se rasplakao u TV emisiji ‘Ne daju mi da vidim majku, da joj se ispričam za sve sitne krađe‘.png [ 23.14 KiB | Pogledano 5109 put/a. ]

_________________
JA SAM ZAGREB !!!
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zdravko Mamić
PostPostano: 21 ožu 2021, 09:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Bilo ga je odvratno gledali kod Senada, ono mržnja na prvi pogled. Ako je meni takav dojam, a lik je (nategnuto) "naš", mogu misliti kakav je dojam Perecima. Taj čovjek je zlo, lažov, manipulator, vidi se da mu ništa nije sveto, i da bi prodao ugled, obitelj, naciju za svoj boljitak. Nema otrcane fraze a da je nije izvukao, kako bi si napravio PR u muslimanskoj javnosti, od stalnog spominjanja "Bosne", pa sve do odgovora na "ko nas bre/ba zavadi" (odgovor: inozemni hohštapleri koji su došli opljačkati ove prosperitetne prostore). Koja ljiga, fuj.

Zaista mi teško pada kada vidim kako ga brani dobar dio našeg naroda, sličan kult ličnosti kojeg imaju i Tito i šefovi talijanske mafije na jugu Italije - o benevolentnom kradljivcu koji "krade ali i narodu daje".

Eto mu u BiH prilike da dokaže da je on doista kreirao dodatnu vrijednost, a ne samo privatizirao javni resurs (hrvatsku nogometnu školu), time što bi Želju ili Sarajevo digao na noge.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zdravko Mamić
PostPostano: 21 ožu 2021, 10:05 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6115
Emisija je bila prilično interesantna, a mržnja je zlo.
Mrziti bilo koga nije uputno, a pogotovo nekoga koga uopće ne poznaješ, to je čak i nevjerovatno i ide u prilog velikoj mentalnoj i karakternoj zakinutosti mrzitelja.
Kao što i pošten čovjek, sa dozom dostojanstva nikad neće optužiti, a kamoli teško optužiti, bilo koga za nešto o čemu nema mogućnost da išta zna.

Mamića svaki normalan čovjek, pogotovo ljubitelj sporta i svaki onaj koji zna vrijednost promocije sportom, promatra isključivo kroz dinamo i nogomet, odnosno kroz njegov posao, kao što na isti način promatramo i sve druge poslovne ljude.
Zaboli mene i sve ostale k, što privatno radi mate rimac, šta sluša i s kim se druži i koliko se razumije u politiku, jednako kao i vlasnik recimo Brodosplita ili recimo ugledni neurokirurg.

Mamićevim navikama se bave lijevi i neprijateljski mediji, od njegovih zabava i privatnog života su napravili idolopoklonstvo, kako bi ga kroz to sotonizirali preslikavši njega na cijeli nogomet, a zapravo je krajnji cilj srušiti najveći uspjeh u hrvatskom sportu, srušiti nacionalni naboj koji nogomet nosi i naštetiti državi.

Koga normalnog zanima Mamićev privatni život, pogotovo u mjeri da se tomu toliko posveti da ga mrziš.

Da je Mamić na čelu i kao takav najzaslužniji za najveći uspjeh hrvatskog sporta, najveću promociju države u svijetu, za najveće buđenje nacionalne emocije nakon rata, za ogromne materijalne koristi stotina ljudi vezanih za dinamo.. je jasno svakome sa dvije daske u glavi, za to ne moraš biti ni poduzetnik niti imat velikog ekonomskog znanja, moraš samo biti normalan čovjek kojega mržnja nije zalijepila.
Nakon svih ostvarenja koja je Mamić napravio, reći nek se dokaže tako da uzme Želju može reći samo i jedno netko bez ikakvog znanja ili netko zasljepljen.

Konačni sud o njegovom navodnom kriminalu će donijeti sud, mamić je presuđen, ali je svima ubrzo postao jasno da taj sud nije bio nepristran, da ti sudci nisu mjerodavni da presuđuju i da se ide na novo suđenje.

Zamjena teza, odnosno smišljena podvala da kao Primitivni narod obožava manipulatora Mamića, pa se onda gospoda kao zgraža je čista besmilica.
"Primitivni narod", za razliku od lažne gospode poštuje Mamića jer je napravio atomski Dinamo, svjetske doprvake i jer je time dao najveći doprinos državi poslije rata, kao pojedinac. A mrzitelji ga zato ne i vole pa pokušavaju od čovjeka takvih zasluga prikazati kao cajkaroša, žalosno čime se uopće bave.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zdravko Mamić
PostPostano: 21 ožu 2021, 10:14 
Online
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16287
lupetina..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zdravko Mamić
PostPostano: 21 ožu 2021, 10:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Mržnja je obrambeni instinkt, daleko od toga da smeće poput Mamića može meni biti u fokusu duže od pet minuta. Zašto obrambeni? Jednostavno jer se vidi neviđeni prevarant kojem ništa nije sveto, i koji će žrtvovati i domoljublje, i vjeru i narod, kako bi malo sebi digao rejting. Jednostavno kokošar koji je preuzeo dio retorike kojom se koristi i zdravi dio naroda, kako bi zaštitio sebe. Lik će obezvrijediti i "UDBU", i Hercegovinu i Gospu, i što li sve ne u svrhu svog preživljavanja.

Što se tiče njegovog uspjeha, nemoguće je dati precizan odgovor jer ne možemo napraviti eksperiment u zadnjih 20 godina Dinama bez njega na čelu. Koristiti samo primjer usporedno posrnulog Hajduka nije validno jer je moguće da Dinamo i Hajduk egzistiraju u tzv "zero sum game", gdje samo jedan može biti uspješan istovremeno (ukoliko HNL ne generira dovoljno talenata za dva jaka kluba).

Imamo i srbijansku ligu koja već par godina kotira dosta visoko iznad hrvatske lige po UEFA ljestvicama, a nemaju Mamića.

Uostalom, vidjet ćemo u sljedećih nekoliko godina. Prvi znakovi su obećavajući, nakon što se Mamić odmakao od Dinama i Hrvatske, dogodio se popriličan uzlet.

Na drugoj temi sam predložio da preuzme nekog posrnulog diva iz BiH, pa da vidimo to njegovo umijeće, koje je skroz njegovo a koje nije imalo nikakve veze s Dinamom niti Hrvatskom kao jednoj od najjačih zemalja u proizvodnji nogometnog talenta.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zdravko Mamić
PostPostano: 21 ožu 2021, 10:23 
Online
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16287
..Mamić Mesić i Bandić ista škola isti zajednički nazivnik..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zdravko Mamić
PostPostano: 21 ožu 2021, 10:31 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6115
Ne mogu ulaziti u rasprave s tobom o hr nogometu jer nemaš dovoljno znanja o tome. Da je Mamić na čelu, sa svojom ekipom, sam protiv svih, stvorio više od bilo čijih očekivanja i da je to fascinantan uspjeh je činjenica koju ne spori nitko ko ima kakve veze s nogometom. Tako da se tih procjena treba ostaviti jer ne da su prevaziđene, nego su smiješne. Mamić je napravio čudo i tu nema dvojbe. Ako ne vjeruješ meni pitaj dudua koji tome svjedoči godinama, ali se samo ne usuđuje to priznati zbog obrambenog mehanizma koji si spomenuo.

Upravo o tome sam često pisao kada sam ljude koji kuže stvar prozivao, naime zbog nametnute nelagode i obrambenog mehanizma su često znali stati na stranu onih koji bacali klipove na putu ka vrhu svijeta hr nogometa, umjesto da muški podrže ono što je bilo očigledno, da Hrvati idu na vrh i jer to ima nemjerljivi značaj za cijelu državu, kada je bilo jasno da je neprijatelj na drugoj strani.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 87 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 22 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO