HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 21:27.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 72 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Linux: Novi Solus 4 - Fortitude
PostPostano: 24 lip 2019, 22:53 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2014, 19:07
Postovi: 3022
Nisam nikad vidio mutan font kod ubuntua. Da ti nije neka cudna nativna rezolucija monitora pa skaliranje ne bude dobro. Mada mi i to ne zvuci moguce.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux: Novi Solus 4 - Fortitude
PostPostano: 25 lip 2019, 09:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 sij 2019, 14:26
Postovi: 904
1280 x 1024. stari 19 " monitor, benq. nvidia karta. orginalni nvidia driver 340ka mutna slova, bolja sa orginal windows fontovima, malo bolje onaj genericki, obicni driver. sve u svemu ne zadovoljava. samo je rendanje fontova sranje, mada ne na svim stranicama, recimo ovaj forum vrlo lose, sve ostalo radi kao svicarski sat. skaliranje 1.0, dakle ne radim skaliranje. imam jos jedan takav racunar ali sa windows 7, ma rendanje fontova, fantasticno ... mislio sam da imam dioptriju + i ne vidim na blizu, ali kad uporedim, odlicno vidim na windows 7, a na linux-u mutna slova i zamor ociju. frustrirajuce, jer sam zelio na linux, fakat je bolji, superioran windows sistemu na tako mnogo polja... steta.

_________________
mozda je sve sto govorim teska zajebancija, a mozda i zbilja. e to je sad pitanje ....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux: Novi Solus 4 - Fortitude
PostPostano: 25 lip 2019, 09:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 sij 2019, 14:26
Postovi: 904
evo i drugi ljudi se pate strasno sa tim :

https://pandasauce.org/post/linux-fonts/

sto sam znao primjenio sam, uveo windows fontove, ali windows ima patentiranu tehnologiju kojom postize savrsenstvo, a linux je open source i nema lovu da licencira tu tehnologiju, niti bi je microsoft prodao, tako da je sranje na starijim monitorima, a jedva dobiva prolaznu ocjenu na najnovijim. vrlo lose za srednjovjecne i starije korisnike, i one koji puno citaju i pisu. moze proc kad iskoristis sve trikove, ali zasto se zezati kad imas sve rijesno na windows 7 out-of-the-box.

_________________
mozda je sve sto govorim teska zajebancija, a mozda i zbilja. e to je sad pitanje ....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux: Novi Solus 4 - Fortitude
PostPostano: 26 lip 2019, 13:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Stinger19 je napisao/la:
evo i drugi ljudi se pate strasno sa tim :

https://pandasauce.org/post/linux-fonts/

sto sam znao primjenio sam, uveo windows fontove, ali windows ima patentiranu tehnologiju kojom postize savrsenstvo, a linux je open source i nema lovu da licencira tu tehnologiju, niti bi je microsoft prodao, tako da je sranje na starijim monitorima, a jedva dobiva prolaznu ocjenu na najnovijim. vrlo lose za srednjovjecne i starije korisnike, i one koji puno citaju i pisu. moze proc kad iskoristis sve trikove, ali zasto se zezati kad imas sve rijesno na windows 7 out-of-the-box.


Drž se ti sedmice, jbg.

Mada je praktično već outdated OS, provlačićeš se godinu dve s tim.

Onda će browseri svi od reda da ti ukinu updates, i možeš da se slikaš.

"We're sorry, you seem to be using Windows 7.
We no longer support operative systems older than Windows 8.
Please update your operative system and try again."


Radi i Win XP ako si u vintage fazonu, ali sa Firefox 51.9 a latest je 67.1

Ni Ad Blocker plugin ne možeš dodati na tu starudiju. It's dead, stick a fork in it.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux: Novi Solus 4 - Fortitude
PostPostano: 26 lip 2019, 17:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Poslije toliko godina nisam bio siguran u sve. Ali dobro se pokazalo. Bezveze digao WIndows 10 u VirtualBox i čim sam vidio onaj desktop nekako mi se zgadio. Poslije ovoga jako ružno sve to.
Settings panel u Win 10 je moram priznati ugodan za oko ali sve ostalo bezveze.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux: Novi Solus 4 - Fortitude
PostPostano: 26 lip 2019, 18:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
BBC je napisao/la:
Poslije toliko godina nisam bio siguran u sve. Ali dobro se pokazalo. Bezveze digao WIndows 10 u VirtualBox i čim sam vidio onaj desktop nekako mi se zgadio. Poslije ovoga jako ružno sve to.
Settings panel u Win 10 je moram priznati ugodan za oko ali sve ostalo bezveze.


Od kako sam ga video u novinama kao najavu - ne dopada mi se. Ni činjenica da Windows više nije proizvod već usluga - ne dopada mi se. A guta i ram bez jasnog povoda, 2gb u startu zaboravi... Sedmica se trucka između pola gige i 1gb ako radiš neke nezahtevne operacije na desku, štedljiv OS ali od početka iduće godine bye bye. Nema više free updates-a. Ko ima licencu moćiće da ih plaća još jedno vreme. Isto čeka i Win 8 2023. Rešili su da pošutaju to što je ostalo od Windowsa koji možeš posedovati kao kupljen proizvod, pa prelaze na Centralized spyware 10. Oću da kažem, Windows 10...

Odvratno je koliko su agresivni u tome.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux: Novi Solus 4 - Fortitude
PostPostano: 27 lip 2019, 21:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ne valja kopirati commands sa raznih foruma i isprobavati na svom računalu. Bar ne bez da zastaneš i malo razmisliš. Sinoć izbacio sam sebe iz sudo grupe. Sredio sam sa Live USB, ali eto.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux: Novi Solus 4 - Fortitude
PostPostano: 28 lip 2019, 14:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
BBC je napisao/la:
Ne valja kopirati commands sa raznih foruma i isprobavati na svom računalu. Bar ne bez da zastaneš i malo razmisliš. Sinoć izbacio sam sebe iz sudo grupe. Sredio sam sa Live USB, ali eto.


Ja sam baš tako naučio. :zubati Nabavio krš od laptopa za razna testiranja. Na njemu sam naučio čak i da servisiram određene kvarove.
Rastavljan je desetak puta do zadnjeg zavrtnja.

Realno za prosečnog smrtnika desetak osnovnih komandi u terminalu je sasvim dosta. To se može na cedulju napisati i držati uz računar. Vremenom se zapamti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux: Novi Solus 4 - Fortitude
PostPostano: 28 lip 2019, 14:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Čuj 10. Čim otvorim terminal moram bar 3 ukucati.

Kako je čudan osjećaj poslije toliko Windows godina sad imati direktan pristup kernel datotekama. Možeš svaku otvoriti, mijenjati, čitati.
U Windows kernel kriptiran, niko ga nikad nije vidio osim onih zaposlenih u MS. (Jednom jesu, XP kernel. Taj je brzo ostao bez posla i završio na sudu)
Nevezano za kernel, .dll files kao Black Hole. Nešto rade ali eto, pojma nemaš. Pusti ih da rade. Kad ih virus preuzme pusti i njega na miru.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux: Novi Solus 4 - Fortitude
PostPostano: 28 lip 2019, 14:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
BBC je napisao/la:
Čuj 10. Čim otvorim terminal moram bar 3 ukucati.

Kako je čudan osjećaj poslije toliko Windows godina sad imati direktan pristup kernel datotekama. Možeš svaku otvoriti, mijenjati, čitati.
U Windows kernel kriptiran, niko ga nikad nije vidio osim onih zaposlenih u MS. (Jednom jesu, XP kernel. Taj je brzo ostao bez posla i završio na sudu)
Nevezano za kernel, .dll files kao Black Hole. Nešto rade ali eto, pojma nemaš. Pusti ih da rade. Kad ih virus preuzme pusti i njega na miru.



Inače svi koji prelaze na Linux jer kao Windows košta, pa dobro košta ali to su smešne pare...

Ja sam recimo imao licencirani Windows 7 Ultimate za 10 eura.

Kupiš samo product key, i sve legalno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux: Novi Solus 4 - Fortitude
PostPostano: 30 lip 2019, 19:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
nevezano za predmetnu distru,

ovo je moja omiljena linux thema

slika


_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux: Novi Solus 4 - Fortitude
PostPostano: 30 lip 2019, 21:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
DrMag je napisao/la:
nevezano za predmetnu distru,

ovo je moja omiljena linux thema

slika



Dosta dobro, meni se Elementary OS jedno vrime dopao zbog Mac look-a.

slika


https://elementary.io/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux: Novi Solus 4 - Fortitude
PostPostano: 01 srp 2019, 12:51 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2014, 19:07
Postovi: 3022
BBC je napisao/la:
Čuj 10. Čim otvorim terminal moram bar 3 ukucati.

Kako je čudan osjećaj poslije toliko Windows godina sad imati direktan pristup kernel datotekama. Možeš svaku otvoriti, mijenjati, čitati.
U Windows kernel kriptiran, niko ga nikad nije vidio osim onih zaposlenih u MS. (Jednom jesu, XP kernel. Taj je brzo ostao bez posla i završio na sudu)
Nevezano za kernel, .dll files kao Black Hole. Nešto rade ali eto, pojma nemaš. Pusti ih da rade. Kad ih virus preuzme pusti i njega na miru.


Dll-ovi su ti skupine zajedničkog koda koje može koristiti više različitih aplikacija (exe fajlova). Da ih nemaš svaki exe bi bio puno veći jer bi svaki u sebi sadržavao taj zajednički kod umjesto da ga "posudi" sa jednog mjesta. Imaš istu stvar u linuxu - .so fajlovi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux: Novi Solus 4 - Fortitude
PostPostano: 01 srp 2019, 12:56 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2014, 19:07
Postovi: 3022
buenos aires je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Čuj 10. Čim otvorim terminal moram bar 3 ukucati.

Kako je čudan osjećaj poslije toliko Windows godina sad imati direktan pristup kernel datotekama. Možeš svaku otvoriti, mijenjati, čitati.
U Windows kernel kriptiran, niko ga nikad nije vidio osim onih zaposlenih u MS. (Jednom jesu, XP kernel. Taj je brzo ostao bez posla i završio na sudu)
Nevezano za kernel, .dll files kao Black Hole. Nešto rade ali eto, pojma nemaš. Pusti ih da rade. Kad ih virus preuzme pusti i njega na miru.



Inače svi koji prelaze na Linux jer kao Windows košta, pa dobro košta ali to su smešne pare...

Ja sam recimo imao licencirani Windows 7 Ultimate za 10 eura.

Kupiš samo product key, i sve legalno.


Ma 100 eura treba pljunut, di si ti naša za 10? Možda studentska licenca neka. Ali generalno se na linux ne prelazi radi ušteda, u pravu si. Nema teorije da će se neka korporacija prebacit na ubuntu i libreoffice da uštedi nešto sitno love jer bi zapravo izgubili ko zna koliko sa strane podrške, kompatibilnosti, edukacije itd. Linux na kraju košta više u takvim situacijama.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux: Novi Solus 4 - Fortitude
PostPostano: 01 srp 2019, 14:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
useless je napisao/la:
buenos aires je napisao/la:


Inače svi koji prelaze na Linux jer kao Windows košta, pa dobro košta ali to su smešne pare...

Ja sam recimo imao licencirani Windows 7 Ultimate za 10 eura.

Kupiš samo product key, i sve legalno.


Ma 100 eura treba pljunut, di si ti naša za 10? Možda studentska licenca neka. Ali generalno se na linux ne prelazi radi ušteda, u pravu si. Nema teorije da će se neka korporacija prebacit na ubuntu i libreoffice da uštedi nešto sitno love jer bi zapravo izgubili ko zna koliko sa strane podrške, kompatibilnosti, edukacije itd. Linux na kraju košta više u takvim situacijama.


Ču njega, 100 eura za OS koji samo što nije crka... Dico dico, kako se ne znate snać pa to je strašno. Evo ti čovik, nudi ga za 25 evra. Kutija, CD, knjižica, product key...

https://www.kupujemprodajem.com/Kompjuteri-Desktop/Programi/Windows-7-Professional-SP1-64-bit-LEGALAN--78873561-oglas.htm?filter_id=397253686


Možeš kupit i samo product key. To ti je uglavnom 10 eura. Radi, legalizirao sam već sedmicu s tim putem MS servera. Desetak minuta vrimena, par glupih pitanja and you're activated.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux: Novi Solus 4 - Fortitude
PostPostano: 01 srp 2019, 14:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Zašto to radiš. Protuzakonito je pa možeš onda i upotrijebiti Win crack za aktivaciju, uzme par minuta.
Konačan rezultat ti je isti. Radiš krivično djelo u oba slučaja, i u oba slučaja Windows radi normalno.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux: Novi Solus 4 - Fortitude
PostPostano: 01 srp 2019, 15:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
BBC je napisao/la:
Zašto to radiš. Protuzakonito je pa možeš onda i upotrijebiti Win crack za aktivaciju, uzme par minuta.
Konačan rezultat ti je isti. Radiš krivično djelo u oba slučaja, i u oba slučaja Windows radi normalno.


Nije sasvim točno. Isti product key ne možeš registrirati dvaput, MS server će ti to i staviti do znanja. Ako prođe - sve ok. Legalno je.

Meni je dečko prodao svoj product key, komp bez OS mu je otišao misec dva ranije.

Citat:
7. Buy Used Keys or Computers
You can find deals on used keys in the usual places like Craigslist or eBay, but proceed with caution. Many cut-rate keys are actually from volume licensing deals and re-sold illegally. People with access to these free or low-cost sources for Windows keys flip them for profit. That’s against the license agreement. Microsoft does not aggressively patrol its licenses, but buying a key from an illegal reseller means you run the risk of having your Windows installation deactivated without notice.

If you do buy from an individual, and you want to stay legit, carefully evaluate your purchase. A sealed, boxed copy is your best bet because it guarantees the key hasn’t already been used. Product key cards are also legitimate, but there’s no way to verify the key hasn’t already been used. Only buy those from a business or person your trust.


https://www.makeuseof.com/tag/need-legal-cheap-windows-8-license-options/

Ilegalno je ako kupiš od barabe koja isti product key proda više puta. Svoj product key možeš legalno prodati drugoj osobi. Kupljen je za 1 računalo, ne navodi se čije računalo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux: Novi Solus 4 - Fortitude
PostPostano: 01 srp 2019, 19:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ima key generator i generira nove keys. Ako mu se požališ da ne radi (blacklisted) ispriča se i pošalje ti novi.
Ništa na toj poveznici nema za 10$. 6.5$ instalacijski Windows DVD, kojeg je svakako legalno download i spržiti. Bez key.

Da si imao legalan key ne bi morao zvati MS automat i odgovarati na pitanja.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux: Novi Solus 4 - Fortitude
PostPostano: 01 srp 2019, 21:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
BBC je napisao/la:
Ima key generator i generira nove keys. Ako mu se požališ da ne radi (blacklisted) ispriča se i pošalje ti novi.
Ništa na toj poveznici nema za 10$. 6.5$ instalacijski Windows DVD, kojeg je svakako legalno download i spržiti. Bez key.

Da si imao legalan key ne bi morao zvati MS automat i odgovarati na pitanja.


Dobro, ajde. da ne trolamo više o Windowsu na Linux temi...

You win.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux: Novi Solus 4 - Fortitude
PostPostano: 11 srp 2019, 17:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Iznad svih očekivanja Linux, daleko iznad. Stabilan, puno brži od Windows 10, i rad i otvaranje programa i boot. I više je zatrpan nego Windows 10, a ipak brži.
Porenuo Windows 10 sa VirtaulBox i nisam bio nimalo zadovoljan.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux: Novi Solus 4 - Fortitude
PostPostano: 12 srp 2019, 08:17 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2014, 19:07
Postovi: 3022
Na kojem si linuxu?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux: Novi Solus 4 - Fortitude
PostPostano: 12 srp 2019, 09:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kubuntu 19.04 Disco Dingo.

Sve mi nekako lako uraditi u Linux-u. Na primjer prije sam tražio programe za Windows koji bi mi malo pojačali previše tih audio signal na Notebook. I sad na prvu bi se reklo malo posla. Instaliraj jedan, vidiš da te prave budalom radi licence i zarade pa program i kavu kuha, i pegla. Instaliraj drugi isto, ovaj tvoje dijete podučava matematiku. Tako instaliraj 5-10 njih dok nisi zadovoljan, ukralo ti vrijeme. U Linux to u core. Klikni na audio opcije i tamo ima globalno i za svaki program audio boost.

Windows misli da sam ja glupan i da ću pojačavanjem zvuka uništiti hardware i sluh.
Linux misli da sam ja odrasla osoba i da najbolje sam mogu odlučiti kako ću.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux: Novi Solus 4 - Fortitude
PostPostano: 13 srp 2019, 21:47 
Offline

Pridružen/a: 10 tra 2019, 15:28
Postovi: 246
Ma BBC desifruj taj DX 10 windowsow i da smo mirni. Da modu igrati igrice bolan vise, pa kad nece planeta de ti malo to proanaliziraj. Nemoj mi sad reci da nemas vremena, dzemile mi moje, doci cu te u svedsku i prebit cu te ko levata. Malo radinosti nije na odmet. Mani se ovih budalastina nacionalnih vec desifruj ui reverse eng dx od windowsa. Ako napravis drivere za stariiji hardver, nisi trebo ali hvala ti svakako.

_________________
Izučavaći budalizma su budalisti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux: Novi Solus 4 - Fortitude
PostPostano: 13 srp 2019, 22:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ća je džamijaš.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux: Novi Solus 4 - Fortitude
PostPostano: 13 srp 2019, 22:03 
Offline

Pridružen/a: 10 tra 2019, 15:28
Postovi: 246
Ama nemoj da ti dodjem na vrata. Desifruj taj DX od windowsa ili, djemile mi djevice prije braka, imada ti dojem na vrata i da te naucim programiranju i reverse enginieringu.

_________________
Izučavaći budalizma su budalisti.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 72 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO