HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 10:03.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 60 post(ov)a ] 

Dal su desničari pasivni?
Da 46%  46%  [ 6 ]
Ne 54%  54%  [ 7 ]
Ukupno glasova : 13
Autor/ica Poruka
 Naslov: Dal možemo naprijed sa desničarima?
PostPostano: 09 kol 2019, 11:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 ruj 2010, 08:54
Postovi: 7728
Lokacija: Danska
Desničari me nerviraju opasno. Pasivni i nezainteresirani za akciju i borbu. Sa njima ne možemo naprijed. Samo dole. Kada ću doći na forum i pročitati suljagiću izbrisan nalog na tviteru i zabranjeno gostovanje na tv zbog žalbi mailova i prijetnji bojkotom ljudi - odgovor NIKAD.

Kada ću doći na forum i pročitati o podvali Turčina iz uskoplja izvjestili svi hrvatski portali i televizije zato što
su im čitatelji i gledatelji masovno pisali mailove
i tražili da se prenese ta vijest i izvijesti
inače će im jebati majku - odgovor NIKAD.

Kada ću doći na forum i pročitati da je inspekcija upala
nekoj muslimanskoj firmi i opalila kaznu zbog
prijava savjesnih građana. - odgovor NIKAD.

Kada ću doći na forum i pročitati građani jebali majku hdz-u zbog pasivnostii rekli da neće tako dalje. - odgovor NIKAD.

Kada ću doći na forum i pročitati građani zabranili popu
ulazak u crkvu zato što su oni sposobniji i kompetentniji od njega pričati narodu - odgovor NIKAD.

Vrhunac hb desničara je otić na klix i pročitati komentare.
Za napredak naroda od koga je dosta je.

_________________
Svjetski priznati NOBELOVAC Ivo Andrić o trokutu23%

“Mene također ova sredina smrada, loja, ljenosti i pokvarenosti poklonika arapskog varalice guši, pa sam više u Zapadnom Mostaru nego u Bosni.’’


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dal možemo naprijed sa desničarima?
PostPostano: 09 kol 2019, 11:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Povedi narod, veliki vođo! Ili ipak "neko bi nešto trebao učiniti".

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dal možemo naprijed sa desničarima?
PostPostano: 09 kol 2019, 13:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 ruj 2010, 08:54
Postovi: 7728
Lokacija: Danska
Kada sam otvarao temu na tebe sam mislio, a i sam si se pronašao. Ima vas još. I nema vam pomoći.

_________________
Svjetski priznati NOBELOVAC Ivo Andrić o trokutu23%

“Mene također ova sredina smrada, loja, ljenosti i pokvarenosti poklonika arapskog varalice guši, pa sam više u Zapadnom Mostaru nego u Bosni.’’


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dal možemo naprijed sa desničarima?
PostPostano: 09 kol 2019, 13:59 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30043
POL_GASOL je napisao/la:
Kada sam otvarao temu na tebe sam mislio, a i sam si se pronašao. Ima vas još. I nema vam pomoći.


Na forumu nisu samo desničari. Forum ujedinjuje konzervativne i liberalne svjetonazore.

Velike stvari se mogu uraditi jedino nacionalnim jedinstvom oko zajedničkog cilja, kako je to svojevremeno uradio Tuđman.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dal možemo naprijed sa desničarima?
PostPostano: 09 kol 2019, 14:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
POL_GASOL je napisao/la:
Kada sam otvarao temu na tebe sam mislio, a i sam si se pronašao. Ima vas još. I nema vam pomoći.


Ja se ne pronalazim u definiciji "desničar", to je općepoznato na forumu, truli liberal.

Slažem se s tvojim entuzijazmom, samo spominjem najčešću izjavu koja uvijek glasi "neko bi nešto trebao napraviti".

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dal možemo naprijed sa desničarima?
PostPostano: 09 kol 2019, 15:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
Duradi neko nešto.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dal možemo naprijed sa desničarima?
PostPostano: 09 kol 2019, 15:21 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
Kada bi desničari počeli reagirati to obično završi tako što bi se svi ostali protiv ujedininili protiv njih. Pogledaj primjerice Drugi svjetski rat, ili kada je Karamarko postao premijer odmah je na sutrašnji dan se oglasio Simon Wiesenthal centar i njihov šef kako u Hrvatskoj vlada fašizam pa pozivao Amere da pritisnu Hrvatsku. To unatoč tome što sam Karamarko nije niti bio nacionalist, a vrlo vjerojatno niti desničar. Onda primjer Orbana isto to pokazuje, tamo ga EU i Amerika već godinama pokušavaju svrgnuti.

Takvo nešto ljevičari i liberali, odnosno zemlje u kojima vladaju ne doživljavaju. Ostaje jedino da vojnim pučem preuzmemo zemljo. Međutim, u tom slučaju internacionalni globalisti će nametnuti sankcije, a vrlo vjerojatno i NATO bi intervenirao. Eto Assad je pravi primjer toga.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dal možemo naprijed sa desničarima?
PostPostano: 09 kol 2019, 15:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Odgovor na ovo pitanje nije politički korektan.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dal možemo naprijed sa desničarima?
PostPostano: 09 kol 2019, 15:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Naša Kvačica je napisao/la:
POL_GASOL je napisao/la:
Kada sam otvarao temu na tebe sam mislio, a i sam si se pronašao. Ima vas još. I nema vam pomoći.


Na forumu nisu samo desničari. Forum ujedinjuje konzervativne i liberalne svjetonazore.

Velike stvari se mogu uraditi jedino nacionalnim jedinstvom oko zajedničkog cilja, kako je to svojevremeno uradio Tuđman.

Ne možeš "ujediniti" nešto dijametralno suprotno, može koegzistirati do određenog stupnja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dal možemo naprijed sa desničarima?
PostPostano: 09 kol 2019, 16:53 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30043
Mar-kan je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Na forumu nisu samo desničari. Forum ujedinjuje konzervativne i liberalne svjetonazore.

Velike stvari se mogu uraditi jedino nacionalnim jedinstvom oko zajedničkog cilja, kako je to svojevremeno uradio Tuđman.

Ne možeš "ujediniti" nešto dijametralno suprotno, može koegzistirati do određenog stupnja.


Ujediniti oko projekta. Ne moramo se slagati u svemu, u stvari ne moramo se slagati u većini stvari.

Nešto slično kao suradnja sa Srbima. Naravno da nismo ujedinjeni, ali trebamo surađivati tamo gdje možemo.

To je u stvari jedini mogući način suradnje, naći neki zajednički nazivnik i tolerirati ostalo. Ako tražiš da je sve idealno onda nema nitko da valja.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dal možemo naprijed sa desničarima?
PostPostano: 09 kol 2019, 16:57 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
Leftardi su psihicki bolesnici bez ikakvog osjecaja za okolinu te je bilo kakva suradnja s njima nemoguca. Ili mi ili oni...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dal možemo naprijed sa desničarima?
PostPostano: 09 kol 2019, 17:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Naša Kvačica je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
Ne možeš "ujediniti" nešto dijametralno suprotno, može koegzistirati do određenog stupnja.


Ujediniti oko projekta. Ne moramo se slagati u svemu, u stvari ne moramo se slagati u većini stvari.

Nešto slično kao suradnja sa Srbima. Naravno da nismo ujedinjeni, ali trebamo surađivati tamo gdje možemo.

To je u stvari jedini mogući način suradnje, naći neki zajednički nazivnik i tolerirati ostalo. Ako tražiš da je sve idealno onda nema nitko da valja.


Tuđman je određenom vrstom prisile i polugama vlasti, koje je imao u datom trenutku, natjerao određene krugove da se priklone njegovoj ideji ili projektu. Koliko je to iskreno i uspješno, vidi se od početka DR, razoružavanja TO, suradnje sa neprijateljem, opanjkavanja Hrvatske pred svijetom, što imamo i dan danas, rastakanje države gdje god imaju priliku, kad si ga već spomenuo. Evo ti freš primjer na temi medija. Svjetonazor je zajebana stvar.

Problem tzv desničara, kao što sam nekad davno napisao, jeste ta vjerska komponenta, usađena od malena, oprostiti, okrenuti drugi obraz, hajde nećemo svi biti takvi bla bla...Ovi drugi nemaju skrupula te vrste, i slažu kajle gdje god mogu jer im je primaran interes, a ne ljubav. Dok su bili "ujedinjeni" tijekom izravne opasnosti, te razlike se i nisu toliko ispoljavale, ali vidimo čim se situacija promijenila, razlike su i više nego očigledne. Govorim o velikim grupama, političkim partijama. Naravno, na nivou pojedinca, puno je lakše raditi neke dogovore i kompromise, ljudi mijenjaju mišljenja, stavove, prelaze iz tabora u tabor.

Nisu svi 100% u jednoj struji, netko sa 60% liberalnih stavova može lijepo surađivati sa drugim čiji su stavovi 60% konzervativni. Ali u većim procentima, teško, karikiram %.

Nama trebaju desničari ovog profila :zubati
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dal možemo naprijed sa desničarima?
PostPostano: 09 kol 2019, 17:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
slika
slika

Pokušat ću dati realnu ocjenu stanja, jer sam donekle neutralan, kao osoba koja je razvučena od vrlo lijevih do vrlo desnih stavova, ovisno o temi, tako da razumijem oba mentaliteta, a i krećem se u oba tabora. Ovi libertarijanci bi vjerojatno rekli da sam njihov, "prirodni, naturalni libertarijanac".

Ako se gleda gornji graf vidi se da je ljevica otprilike duplo pismenija, i najjača je u velikim gradovima gdje se koncentrira najobrazovanije stanovništvo. Naravno ne govorim da je svaki "gradžanin" obrazovaniji od svake osobe na selu, recimo ja ću se u penziji preseliti u neko selo, i time neću postati nepismeniji, ali statistička tendencija je statistička tendencija.

Ljudi u gradovima su daleko aktivistički i politički organiziraniji od ljudi u ruralnim krajevima (i zbog obrazovanosti i zbog lakšeg povezivanja i zbog blizine resursa kao što su nevladine udruge, mediji itd.).

U Hrvatskoj ljevica je generalno koncentrirana u gradovima gdje su koncentrirani i resursi.

Hrvati u BiH, nakon gubitka 2/3 urbanih stanovnika (Sarajevo, Banja Luka, Zenica), su narod sa može se reći 20% stopom urbanizacije.

Ne možeš baš očekivati da u Poganoj Vlaki bude osnovan Green Peace. :zubati

Nije slučajnost ni da je npr. i ovaj forum morao otvoriti Hrvat porijeklom iz Sarajeva, koji živi u još većem i liberalnijem gradu.

Nije slučajnost ni da je 70% moderacije ovog foruma relativno liberalno a i ovih drugih 30% su otvorenog uma i samostalnog razmišljanja što je u biti definicija liberalizma (markan iako konzervativac ima svoju vlastitu verziju kršćanstva do u detalje razrađenu :zubati , Kvačica je opet gradski konzervativac kojeg ako preseliš u kontekst sela izgleda kao totalni liberal). Nije neobično da i članstvo foruma (a forum i kvalitetnije komentiranje ispod vijesti na portalima je neka vrsta minimalnog aktivizma, najniži oblik aktivizma ali ipak aktivizam) dakle i članstvo foruma totalno ne odgovara demografiji Hrvata BiH.

Najjači trolovi i propagandisti desnice, su bivši ljevičari. Ja osobno sam u mladosti redovito čitao Feral Tribune, da sam čitao Hrvatski List bio bi uštogljen, invalid kojem su zavezane i noge i ruke listom kojekekvih cistunskih dogmi, s listom od 500 tabu tema ugrađenom u mozak od kojih me svaka može izbaciti iz takta ili uvesti me u kontradikciju radi koje ću biti ismijan, nespreman na diskusije.
Ne možeš se spremiti na lukave polemike, čitajući Glas Koncila.

Humor je ekstremno važan. Humor je sila koja ruši režime. A na polju humora desnica i konzervativci će vječno gubiti bitke, i to teško gubiti.
Postoji vrlo tehničko objašnjenje za takvo što.
Konzervativci imaju ogroman broj dogmi i tabu tema.
Što više zadaš sebi dogmi i tabu tema, to je manja mogućnost za raditi humor, a veća je mogućnost za biti predmet humora i ismijavanja. Temelj humora je uvaliti protivnika u stanje kontradikcije, recimo ismijavanje vidjelice Mirjane kojoj se isto vrijeme ukazuje Gospa i ta Gospa joj izdaje i građevinske dozvole. Zašto je ta situacija urnebesno smiješna? Zašto je puno smješnije kada se pop uhvati u ljubavnom klinču, nego kada se nečiji random suprug uhvati u nevjeri? Pa baš zato što konzervativci sami sebi nameću čistunske kriterije, kriterije koje nitko (ni oni sami) ne mogu zadovoljiti, i kontrast licemjerja se maksimalno povećava, što rezultira humorom. Također uvođenje ogromnog broja pravila koje je nemoguće zadovoljiti i koja se onda krše rezultira dojmom ali i mentalitetom pojačane korupcije i licemjerja. Humor ne možeš konstruirati bez tabu tema. Oni koji obožavaju dogme, samim time imaju hrpu tabu tema, njih je najlakše ismijati. Meni je žao, ali je to tako.

Jedini koji mogu parirati ljevici u humoru su eventualno "desni libertarijanci", zato sto se sami odriču 80% tradicionalnih konzervativnih dogmi i fokusiraju se samo na 20% najvažnijih i najnužnijih, recimo odaberu fokusirati se samo na obranu malih poreza ili širokih nacionalnih interesa (obrana određenog koncepta naroda, obrana ideje postojanja granice između država...) i oni neće biti inkvizitori koji će tjerati ljude da svi budu na isti kalup, tipa neće tjerati sve ljude da budu katolici ili jedna točno određena favorizirana vrsta kršćana (što je posebno nemoguće u Americi zbog ogromnog broja crkava), neće ljude maltretirati s temom seksualnog "morala" (određivati odraslim osobama što je poželjno a što nije, npr. neće se osuđivati seks prije braka, masturbaciju, sado mazo ili foot fetišiste, gay populaciju...), neće proglašavati određene vrste muzike ili odjeće nemoralnima ili nepoželjnima što posebno odbija mlade ljude (to sve katolička crkva radi, i ako svoje političko djelovanje vežeš za jednu crkvu i njene dogme onda moraš npr. imati negativan stav prema metal muzici, kratkim haljinama...), neki na ekstremnoj desnici vole i brojati detaljno krvna zrnaca itd. Vezanjem dodatnih rigidnih ideologija (katolicizam, Drina, "genetika") na neku osnovnu minimalnu ideologiju nacionalnih interesa, moraš i platiti cijenu rastjerivanja ogromnog broja ljudi koji se ne uklapaju u taj čistunski idealni kalup, ne samo rastjerivanja nego još gore - pretvaranja njih u svoje neprijatelje. Dobar primjer je napad na Kolindu zbog joge, napad na Sanadera jer je ********, napad na partizana Tuđmana jer se krstio sa 50 godina tek nakon što je postao vođa Hrvata (krstio ga navodno kardinal Kuharić), napad na Čovića jer se potpisivao ćirilicom a ne zato što je nesposoban...
Konzervativci mogu biti samo jedan element desne koalicije, ali nikako ne mogu natjerati sve ljude da budu takvi: i da protjeraju u jednoj generaciji sve koji nisu čistunci i natjeraju ih na egzodus, za 20 godina se rodi nova generacija iz koje bi opet morao protjerati 30% onih koji se ne uklapaju. I tako u valovima protjerivati dok ne dobiješ Duvno i Livno sa 10 000 stanovnika umjesto 100 000.


Zato u redovima desnice, ja vidim da se jedino ovi desni libertarijanci mogu mjeriti s ljevičarima na polju humora a samim time i medija (trolling), jer i ljevičari definitivno imaju neke dogme koje u zadnje vrijeme kolektivno opisujemo kao "politička korektnost" (iako, brojčano manje dogmi od konzervativaca, jer dopuštaju više raznolikosti u svojim redovima). Osim desnih libertarijanaca, ima i modernija desnica koja je shvatila igru (na celo AFD u Njemackoj su stavili lezbijku jer je "imuna" na odredjene vrste napada i zbog toga vjerojatno moze agresivnije igrati, recimo može jače napadati islam jer može tvrditi da je životno ugrožena).


Na to se nastavlja ona stara tema zašto ne postoji desničarski Index.hr.
Ministar je dao neke odlične komentare na ovu temu.
mediji/index-hr-t2009.html?start=200

Za one kojima se ne čita, izdvojit ću uzorak dva komentara Ministra i SDB.
Ministry of Sound je napisao/la:
Index.hr radi vrlo kvalitetno, poznavaju puls naroda. Pokrivaju široki spektar sporta, sisa i guzica, crne kronike, a politika je obojena stavom. Svi naslovi imaju stav i neke emocije, a sve to u kombinaciji s 800.000 fanova na FB je dobitna kombinacija. Ukoliko desnica želi nešto slično - moraju se ugledati na britanski Daily Mail.

Naspram toga je desnica čije su perjanice gerijatrija s fokusom na državni fetišizam, moraliziranje i nekakav "očenašek" tip nastupa - ovaj Instruktor je baš prototip i kreatora i konzumenta tog smjera - zaštitni znak Milan Ivkošić.



SDB je napisao/la:

Hrvatska desnica je operirana od humora, opsjednuta arhaizmima i patetikom. Tako se danas ne skupljaju klikovi. Samo da dodaju malo humora i zajebancije, već bi bili pet puta jači.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dal možemo naprijed sa desničarima?
PostPostano: 09 kol 2019, 17:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Naša Kvačica je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
Ne možeš "ujediniti" nešto dijametralno suprotno, može koegzistirati do određenog stupnja.


Ujediniti oko projekta. Ne moramo se slagati u svemu, u stvari ne moramo se slagati u većini stvari.

Nešto slično kao suradnja sa Srbima. Naravno da nismo ujedinjeni, ali trebamo surađivati tamo gdje možemo.

To je u stvari jedini mogući način suradnje, naći neki zajednički nazivnik i tolerirati ostalo. Ako tražiš da je sve idealno onda nema nitko da valja.


Ovaj moj prethodni dugi post je u biti upravo razrada ovoga što si napisao. Slažem se tu 100%.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dal možemo naprijed sa desničarima?
PostPostano: 09 kol 2019, 18:02 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30043
Robbie MO je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Ujediniti oko projekta. Ne moramo se slagati u svemu, u stvari ne moramo se slagati u većini stvari.

Nešto slično kao suradnja sa Srbima. Naravno da nismo ujedinjeni, ali trebamo surađivati tamo gdje možemo.

To je u stvari jedini mogući način suradnje, naći neki zajednički nazivnik i tolerirati ostalo. Ako tražiš da je sve idealno onda nema nitko da valja.


Ovaj moj prethodni dugi post je u biti upravo razrada ovoga što si napisao. Slažem se tu 100%.


Ljevica, desnica, konzervatizam, liberalizam i ne postoje. To je samo naša apstrakcija da pokušamo razumjeti problem. U stvarnosti svaki pojedinac je različit. Čak i pojedinac se eventualno mijenja vremenom, ne slažem se ni sam sa sobom od prije 10 ili 20 godina. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dal možemo naprijed sa desničarima?
PostPostano: 09 kol 2019, 18:06 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35585
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Ne možemo naprijed niti s ljevicom, niti desnicom, jer je to kod nas sve isto, to se jasno pakazalo i u Hrvatskoj.
Zar je bilo neke razlike između SDP i HDZ na unutarnjem planu?

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dal možemo naprijed sa desničarima?
PostPostano: 09 kol 2019, 18:12 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30043
Glede većih gradova i ljevice, ima tu više razloga.

Jedan od njih je što ljevici naginju oni koji od države primaju plaću. Poduzetnik je vrlo rijetko ljevičar, bio na selu ili u New Yorku. Ljevičari su redovito oni koji vole da im netko drugi garantira posao, plaću i da rade što je manje moguće.
U većim gradovima su državne institucije, sveučilišta, velike javne kompanije itd.

Oni ne posluju po tržišnim osnovama, pa im je samim tim u interesu od države dobijati tuđi novac.

Index je dobijao novac izvana, to je i Matija Babić priznao.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dal možemo naprijed sa desničarima?
PostPostano: 09 kol 2019, 18:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Naša Kvačica je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:

Ovaj moj prethodni dugi post je u biti upravo razrada ovoga što si napisao. Slažem se tu 100%.


Ljevica, desnica, konzervatizam, liberalizam i ne postoje. To je samo naša apstrakcija da pokušamo razumjeti problem. U stvarnosti svaki pojedinac je različit. Čak i pojedinac se eventualno mijenja vremenom, ne slažem se ni sam sa sobom od prije 10 ili 20 godina. :zubati


Naravno, sve ovisi o iskustvu. Nitko nije liberalan po svim pitanjima, ni konzervativan po svim pitanjima. Svatko ima različitu izloženost raznim stvarima, čak i jedno putovanje čovjeka mijenja, ili jedna jedina neugodna situacija...

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dal možemo naprijed sa desničarima?
PostPostano: 09 kol 2019, 18:21 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6079
Lijepo si ti to srocio, ali cinjenicu nisu takve.
Humor je posljedica intelgincije u otvorenom duhu. Ljevicarski humor je time prilicno skucen jer je ljevicar u pravilu povrsna osoba, sklona utjecajima i trendovima, ciji se humor svodi na kreveljenje i izrugivanje na temelju trendi pretpostavki.
Na svjetskoj sceni najjaci humor su Seinfeld i Larry David, koji su zapravo ljevicari, medjutim njih krasi iznimna inteligencija i slobodan duh, a slobidaan duh je posljedica slobode i blagostanja koji egzistiraju u SADu i koji su u zadnjih 20 30 godina otkad oni djeluju izgledali kao neupitni i stoga je njihovo opredjeljenje bilo logicno. U zadnje vrijeme je vise nego razvidno kako se trendovi, obicaji, zakoni, uvjerenja... mijenjaju, a da je vjecna jedino univerzalna ideja zivota kao temeljne vrijednosti i ljubavi i slobode kao temeljnih sredstava.
U nazad nekoliko godina nisam upratio ovu dvojicu, ali bih se neugodno iznenadio ako bi zbog love stali na stranu sulude ideologije "politicke korektnosti".

Znaci levicari, muslimani bh, index, Kliks i slicni imaju prednost samim time sto nemaju skrupula, odgovrnosti i zaboli ih za posljedice, njihivo sredstvo djelovanja je mrznja , kod jednih kreveljeci oblik ljevicarenja, a kod ovih drugih islam. Mrznja i krv su sredstva koja se primaju i to je recept za biti fokusu.
Desni tako nisko uglavnom ne idu. Da je to tako potvrdjuje i uspjeh Bujanca koji se sluzi takvim metodama, a kao i oni ne obadaje za posljedice. Drugi primjer je Poskok, dok je sijao mrznju, iako potpuno neutemeljenu i laznu, bio je zvijezda HB, ne samo foruma nego i republike, danas kad se odrekao mržnje, kad je malo sazrio kao covjek , portal spao na lokalne grane.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dal možemo naprijed sa desničarima?
PostPostano: 09 kol 2019, 18:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Naša Kvačica je napisao/la:
Glede većih gradova i ljevice, ima tu više razloga.

Jedan od njih je što ljevici naginju oni koji od države primaju plaću. Poduzetnik je vrlo rijetko ljevičar, bio na selu ili u New Yorku. Ljevičari su redovito oni koji vole da im netko drugi garantira posao, plaću i da rade što je manje moguće.
U većim gradovima su državne institucije, sveučilišta, velike javne kompanije itd.

Oni ne posluju po tržišnim osnovama, pa im je samim tim u interesu od države dobijati tuđi novac.

Index je dobijao novac izvana, to je i Matija Babić priznao.


To ima više veze sa time da u Americi ljevica nije isto što i liberalizam, i desnica nije isto što i konzervativizam, Amerike se može bolje opisati kroz 4 kombinacije tih stvari. U Hrvatskoj je preklapanje veće, barem donedavno bilo, ali ima hrpa ljudi koji nisu u tome, dokaz je uspjeh Živog zida koji je bio mix svega i svačega i to u istim osobama.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dal možemo naprijed sa desničarima?
PostPostano: 09 kol 2019, 18:24 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6079
Naša Kvačica je napisao/la:
Glede većih gradova i ljevice, ima tu više razloga.

Jedan od njih je što ljevici naginju oni koji od države primaju plaću. Poduzetnik je vrlo rijetko ljevičar, bio na selu ili u New Yorku. Ljevičari su redovito oni koji vole da im netko drugi garantira posao, plaću i da rade što je manje moguće.
U većim gradovima su državne institucije, sveučilišta, velike javne kompanije itd.

Oni ne posluju po tržišnim osnovama, pa im je samim tim u interesu od države dobijati tuđi novac.

Index je dobijao novac izvana, to je i Matija Babić priznao.


Tako je, to je osnovni razlog, kako su to ljudi bez casti i skrupula oni bi se za lovu vrlo brzo "preorjentisali".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dal možemo naprijed sa desničarima?
PostPostano: 09 kol 2019, 18:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Znači ovi uhljebljeni u EP HZHB su ljevičari. :zubati

Na temi uhljebljavanja HDZ i SDP su sestrinske stranke.
https://www.index.hr/vijesti/clanak/vrh ... 05540.aspx

U smislu radnika u drzavnoj upravi, obje stranke su ljevica, ali mi pricamo o drugoj vrsti ljevicarstva, koja je relevantna za medijski rat, a to je sloboda govora i tolerancija.

Što se tiče humora, koji je po meni najvažniji danas u medijima jer su ljudi prirodno privučeni na trollanje.

Ako nisi rigidan, tesko mozes biti ismijan, ne mogu te stjerati nigdje u kut jer si fleksibilan i izmigoljiš. Ismijavaju se skoro iskljucivo rigidni ljudi, u humoru ih se prikazuje kako se sudaraju s vlastitim dogmama itd. To je za politicki humor.

Postoji teorija humora, imaju knjige o tome. Zna se točno što prouzrokuje smijeh. Ljudi koji na masovnoj razini pišu scenarije za humoristične serije znaju te tehnike.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dal možemo naprijed sa desničarima?
PostPostano: 09 kol 2019, 18:37 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6079
To su ljudi koji nisu u fokusu.
Govorimo o ljudima u javnosti koji imaju instrumente za utjecaj, tj medije. "Kulturnjaci" , novinari, udruge, i slicni prodavaci magle na tudji racun.

A sto se tice stranačkih uhljeba, da njima zatreba u smislu materijalnog opstanka i probitka bilo kakava agenda bi bila prihvatljiva. Svakodnevno se moze primjetiti radikalna promjena stavova ako takva potreba dodje sa vrha.

Da, slazem se sa rigidnim, medjutim rigidnih desnicara gotovo da ni nema, dok sjludih ljevicara ima na sve strane, oni nastoje postati mainstream.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dal možemo naprijed sa desničarima?
PostPostano: 09 kol 2019, 18:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Ljevica umire, centar će se asimilirati s desnicom. Bog je na našoj strani.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dal možemo naprijed sa desničarima?
PostPostano: 09 kol 2019, 18:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
1986 je napisao/la:
Ljevica umire, centar će se asimilirati s desnicom. Bog je na našoj strani.


Na ovim prostorima umiru sve političke opcije, zajedno s nama.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 60 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 259 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO