HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 16 tra 2024, 11:47.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 430 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Vaterpolo
PostPostano: 25 srp 2019, 10:06 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2842
Ništa od obrane naslova i trećeg zlata, a sve kladionice su smatrale Hrvatsku apsolutnim favoritom. Za šest mjeseci europsko, za dvanaest olimpijski turnir. Brzo će nove prilike. Neiskorištena činjenica da je Srbija bila u B sastavu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaterpolo
PostPostano: 25 srp 2019, 12:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 lip 2015, 15:01
Postovi: 1643
Ateist je napisao/la:
Ništa od obrane naslova i trećeg zlata, a sve kladionice su smatrale Hrvatsku apsolutnim favoritom. Za šest mjeseci europsko, za dvanaest olimpijski turnir. Brzo će nove prilike. Neiskorištena činjenica da je Srbija bila u B sastavu.


To jeste poenta.

Hrvati protiv najvece sile u vateepolu srbije igraju sa 200 % nabrijani, kao recimo neki klub u fudbalu protiv reala barse ili liverpula...


Tada daju izvan svojih mogucnosti pa cak i tad zavrsavaju u 90% soucaja sa porazom od srbije i to velikim kao u kszanju budimpesti i beogradu na evropskom...


Svi protiv srbije daju duplo vise od realnosti ne bi li je pobjedili.

Ovde nisu imali taj ogromni motiv i onda su snage drugacije...

Nemahu ni pobednicki mentalitet sto su danas pokazali protiv spanije. Morali su to pobjediti ali nemaju to u sebi. Spanci su odvalili pocetkom i trecom cetvrtinom a potom popustili jer je previsoka razlika bila, cetri gola....doviljno da pobjede...

Hrvati a je motiv samo neprikosnovena srbija koja ih je u poslednjim godinama u finalima denmolirala cesto i tu se radi i o onom van sporta, sto je fatovic pokazao onim udaranjem u glavu filipovica...tannemoc bas od srba...i zato tu daju tri put vise od realnosti....

Kad nema srba , ne mogu ni pritiv spanije jer ne grizu tolko...


Zalosno, sad je jasno da imaju gubitnicki mentalitet kao u kosarci....

Mi to imamo u fudbalu, ali smo u vaterpolu i kosarci gromade...


Sledeci put srbija igra kompletna tako da zlato je rezervisano za najbolje


Ovo je bila prilika da se prekine nezaninljivost jer zlato se znslo kome ide pa evo da i drugi dobiju priliku....


Kada se oslobode tog pritiska od srbije i shvate da nisu takva sila onda ce igrati bolje i opistenije....

Oni i u kosarci misle da mogu ko srbi a operu ih cesi i nemci....

Bravo za spance odigrali su bolje i to je to zasluzuju zlato


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaterpolo
PostPostano: 25 srp 2019, 12:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lis 2009, 17:44
Postovi: 8138
Ateist je napisao/la:
Ništa od obrane naslova i trećeg zlata, a sve kladionice su smatrale Hrvatsku apsolutnim favoritom. Za šest mjeseci europsko, za dvanaest olimpijski turnir. Brzo će nove prilike. Neiskorištena činjenica da je Srbija bila u B sastavu.


Neuspjeh treba nazvati pravim imenom a ne biće još prilika,
to pričaju svi koji gube.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaterpolo
PostPostano: 25 srp 2019, 14:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6862
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
vratio se @kolubara na športske teme u punom sjaju... :dragobojic

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaterpolo
PostPostano: 27 srp 2019, 11:51 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2842
Osvojena bronca, održan kontinuitet osvajanja odličja. Od 2007. stalno na postoljima svjetskih prvenstava. Sedam uzastopnih odličja.

Italija je sada s četiri zlata najuspješnija zemlja u povijesti svjetskih prvenstava.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaterpolo
PostPostano: 27 srp 2019, 15:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 svi 2009, 22:03
Postovi: 1446
kiler je napisao/la:
vratio se @kolubara na športske teme u punom sjaju... :dragobojic


Opterećeni jadnik je zaboravio da je Hrvatska i ta dva naslova na SP i onaj na EP uzela baš preko Srbije u poluzavršnici a za naslov na OI smo, doduše, pobijedili Srbogorce te one koji su izbacili Srbiju na putu do nas. Stvar je jedino u tome da mi shvaćamo kako je šport zezancija i opušteno se igramo i osvajamo odličja kroz godine dok se oni kao ratni gubitnici jako upinju i misle da će pobjedom na nekakvom igralištu nekako nadomjestiti gubitak SRAO Kvajine, 20% BiH i Republike Kosova. Nabijanje lopte u nekakve metalne okvire ne uklanja jad u spoznaji da si životni gubitnik kao država i društvo sa standardom nižim čak i od nekakve žalostne BiH.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaterpolo
PostPostano: 06 kol 2019, 22:15 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2842
Danas sam postigao pogodak u porazu Uvalice 17:4 od branitelja naslova moćne Elite. Snimljen je i na televiziji, u prilogu RTL-a, na 1:18. Nakon mog pogotka navijači viču "Josipe!". To mi je prvi pogodak u glavnom turniru. Tri sezone sam igrao za Betulu Danče, pa napravio transfer u Uvalicu. Za tri godine za Betulu sam postigao tri pogotka, sve u kvalifikacijama, niti jedan u glavnom turniru. U Uvalici za tri utakmice tri pogotka: dva u kvalifikacijama, jedan danas u prvoj od tri utakmice glavnog turnira.

https://www.rtl.hr/vijesti-hr/video/spo ... a-divljom/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaterpolo
PostPostano: 24 kol 2019, 20:19 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2842
Kamen mali Cavtat i FUN H20 Mlini u završnici Divlje lige, FUN izraziti favorit. Šteta za Kokote, da nisu sasvim nepotrebno izazvali prekid sigurno bi pobijedili Kamen. Pomoćni trener je pri vodstvu 8:7 bez potrebe topio gol i dao Kamenu četverac, a onda je bez potrebe minutu i pol prije kraja gađao suca kapicom. Kokoti bi prvi put osvojili da nisu sami sebe izbacili, ovako će pehar osvojiti staro dobro poznato ime. Ove godine nema Red Bull Sidruna.

Danas mi je 24. rođendan. Bio sam na Dančama, tamo je gostovao Jug. Igrali smo utakmicu, u obje momčadi pomiješani dančari i jugaši. Moji su izgubili 11:8, igrao sam svih 20 min. Četiri četvrtine po 5 minuta su u Divljoj ligi i neozbiljnom vaterpolu. Postigao sam dva pogotka, od čega jedan lob. Izborio sam jedan četverac, a suigrač ga realizirao. Promašio sam jedan peterac. Uskoro će fotografije na www.dance.hr.

Pucao sam Paulu Obradoviću, Toniju Jarku, Tončiju Popadiću-Batini i Vjekoslavu Kobešćaku. Svima sam dao barem jedan pogodak dok su branili. Nikad nisam trenirao, ali imam odličan udarac budući da svakog dana svakog ljeta opucam tisuću puta. Dobro pucam, a u svim ostalim segmentima vaterpolske igre (plivanje, dodavanje, dueli) sam puno lošiji. Sasvim sam solidan za divljoligaške okvire. U Divljoj ligi bi trebali prevladavati 100% amateri poput mene, a ne oni koji su ozbiljno trenirali i do prije tri godine igrali u profesionalnim ligama. Stoga je veliki jaz između boljih i lošijih momčadi u Divljoj ligi, toliki da bi trebalo možda dvije Divlje lige napraviti. A i B, manje divlju i istinski divlju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaterpolo
PostPostano: 24 kol 2019, 20:46 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2842
https://www.dulist.hr/povratak-u-kolije ... ma/600429/

Ja sam ovaj koji stoji desno, jako tamne puti, crne kose, s bradom i brkovima, u crnim gaćicama. Desnije od mene stoji samo Kobešćak, u plavim gaćicama, odmah do mene.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaterpolo
PostPostano: 28 kol 2019, 12:44 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2842
http://www.divljaliga.com/?page=vijest&id=410

TRENERI ODLUČILI Evo kako su podijelili kapice
Evo sastava. I ove godine su trenere 'pritisnuli' su s televizije jer 'treba složit sve grafike za izravan prijenos na vrijeme'. Dakle, ovo su akteri velikog finala. Naravno, uvijek se može u zadnji čas dogodit neka promjena, ako se dogodi što nepredviđeno, ali, kao i proteklih godina, ne sjećamo se da se u zadnji čas moralo nešto mijenjati...
SRIJEDA, 28. KOLOVOZA, POČETAK U 17.45 SATI

FUN H2O Mlini – Kamen mali Cavtat
PORAT Sudac: Marko Matijević (Zagreb), delegat: Nikola Curić (Dubrovnik).
FUN H2O MLINI: 1. Đivo Zec, 2. Maro Martić, 3. Amer Čamo, 4. Nikola Grbić, 5. Maro Kuzman, 6. Maroje Mišić, 7. Stjepan Desin, 8. Antonijo Sentić, 9. Maro Dabelić, 10. Mato Miloslavić, 11. Lino Glavočić, 12. Baldo Tomaš, 13. Mario Sambrailo, 14. Vedran Kuzman. Trener: Nikša Masar, pomoćni trener: Mario Vlašić.
KAMEN MALI CAVTAT: 1. Lukša Lasić, 2. Andi Drobac, 3. Mihael Vojnić, 4. Vlaho Rajčević, 5. Boris Maškarić, 6. Mihajlo Vragolov, 7. Dinko Guljelmović, 8. Nikša Vragolov, 9. Pero Banac, 10. Andrej Drobac, 11. Goran Jerković, 12. Pero Nikšić, 13. Teo Đurković, 14. Nikola Maškarić. Trener: Paulo Obradović, pomoćni trener: Nikša Guljelmović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaterpolo
PostPostano: 28 kol 2019, 18:09 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2842
Kamen mali Cavtat neočekivano osvojio naslov, postao treća najuspješnija momčad u povijesti Divlje lige. 7:7, 2:1 (četverci). FUN je prvi promašio, Kamen pogodio, FUN promašio, Kamen promašio, FUN pogodio, Kamen pogodio. Pucala su se tri četverca na obje strane. Sezona je za Kamen počela utakmicom u kvalifikacijama protiv nas (Uvalice), pobijedili su nas samo 13:5. Po tome bi zaključio netko da smo samo za osam pogodaka ispod samog vrha Divlje lige. Pred zadnju utakmicu glavnog turnira otkriveno je da naš vratar Robert Fiorenini brani za reprezentaciju do 14 godina, te da nije imao pravo nastupa. Diskvalificirani smo, tako da onaj moj pogodak na Porporeli protiv Elite ne vrijedi. Kao da nismo ni igrali. Dogodine moram naći novu momčad, ovi su se ispostavili kao varalice, pa najzad konačno ubilježiti pogodak u glavnom turniru Divlje lige. Iako ovaj ne vrijedi, opet su ga ovjekovječile kamere RTL-a.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaterpolo
PostPostano: 31 kol 2019, 21:30 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2842
Snimka završnice.



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaterpolo
PostPostano: 06 ruj 2019, 00:24 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2842
Ova sezona Lige prvaka u vaterpolu imala je u kvalifikacijama i bosanskohercegovačkog predstavnika. VK Banja Luka izgubio je svih pet utakmica, ostvarivši razliku u pogocima 8:58 (-150).

* Banja Luka-Barcelona 2:29
* Banja Luka-Sintez Kazanj 1:39
* Banja Luka-Pays D'aix Natation 2:38
* Banja Luka-Steaua Bukurešt 1:31
* Banja Luka-Enka Istanbul 2:21

http://www.microplustiming.com/lenchamp ... php?rank=1

* VK Banja Luka: Stefan Milovanović, Dalibor Amidžić, Nemanja Babić, Srđan Jolić, Stanko Đukić, Stefan Sobić, Ognjen Praštalo, Nikolaj Milić, Vladan Dmitrašinović, Srđan Stevandić, Stefan Simić, Draško Vujković, Đorđe Ubović

Strijelci osam pogodaka su bili Draško Vujković (5), Dalibor Amidžić (2) i Srđan Stevandić (1).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaterpolo
PostPostano: 12 ruj 2019, 03:48 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2842
https://www.healthline.com/health/what-exercise-burns-the-most-calories

Vaterpolo je nakon trčanja aktivnost koja troši najviše kalorija! Teško da postoji zdraviji šport. Ja sam zahvaljujući vaterpolu 2016. godine bio smršavio 20 kg u dva-tri mjeseca.

Zašto je vaterpolo najbolji izbor?

* možeš se jako puno umoriti, a nimalo se ne oznojiti, uprljati i usmrdjeti kao u nogometu, košarci i rukometu
* šport nije preblag kao košarka (svaki kontakt prekršaj) ni pregrub kao rukomet (svaki profesionalac tijekom karijere slomio svaku kost i imao niz operacija), zlatna sredina (vaterpolisti se najmanje lome i idu na operacije od svih športaša s loptom); nije blag da ne bi bilo čvrste borbe, a nije grub da bi se sav polomio
* stanka na poluvremenu nije preduga
* utakmica ne traje predugo
* postoji niz izvedenica iz vaterpola (viktorija, na treću, petnaestka, guza, do deset itd.)
* ne prekida se često kontinuitet igre, kao u košarci slobodnim bacanjima i u rukometu sedmercima
* sve žene se slažu da su vaterpolisti tjelesno daleko najatraktivniji muškarci

Neki nedostaci

* nema driblinga, kao u nogometu i košarci gdje postoji tisuću načina kako prijeći suparničkog igrača; tu je praktično nemoguće proći jedan na jedan
* nema mjesta za niske ljude (u košarci nizak čovjek može biti razigravač, u rukometu krilo, u vaterpolu ne može ništa)
* u stajaću vodu svi pljuvaju i mokre


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaterpolo
PostPostano: 01 lis 2019, 19:43 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2842
Oboren je dančarski rekord, prvi put se vaterpolo na Dančama igrao u listopadu. Tek danas je uklonjeno vaterpolsko igralište, kasnije nego ikad. Ne može stati cijele godine, zbog jakih nevremena koja bi uništila i pruge i golove. Ove godine sam igrao gotovo svaki dan od 26. lipnja do danas, više od tri mjeseca. Jedan od razloga zašto nikada ne mogu biti vrhunski vaterpolist, sposoban osvojiti Divlju ligu, je što nikad nisam trenirao i tijekom cijele zime ne dodirnem loptu. Nikada u životu nisam bio u teretani. Ne možeš tri mjeseca igrati, devet mjeseci ne igrati, a biti konkurentan igračima najboljih momčadi Divlje lige. Oni su trenirali u bazenu, tijekom cijele godine dva sata u vodi i dva sata u teretani dnevno. Još je u bazenu znatno teže igrati nego u moru, jer je voda rjeđa i teže se dignuti na udarac. Otud toliko uvjerljivi naši porazi (15:3, 20:2, 16:1, 17:4, 10:1) od dobrih divljoligaša.

Jedne godine je iznimno gol bio na Bellevueu 6. lipnja, tako da je to najraniji nadnevak što sam igrao vaterpolo. Najkasnije je u Dubrovniku gol bio dostupan 1. listopada, danas. Već osam cijelih ljeta sam proveo pucajući na Dančama.

Golovi na Dančama

* 2012.: uklonjeni 18. rujna
* 2013.: uklonjeni 14. rujna (na Porporeli bili već 20. lipnja)
* 2014.: 30. lipnja-28. rujna
* 2015.: 17. srpnja-11. rujna
* 2016.: 1. srpnja-28. rujna (na Porporeli uklonjeni tek 1. listopada)
* 2017.: 15. lipnja-6. rujna
* 2018.: 2. srpnja-17. rujna (bile su vratnice 11. rujna pukle uslijed siline mojih udaraca, pa ih je trebalo popravljati za ovu godinu)
* 2019.: 16. srpnja-1. listopada (dančarski rekord, na Porporeli golovi bili već 26. lipnja)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaterpolo
PostPostano: 18 lis 2019, 20:31 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2842
Jug u izvrsnoj utakmici svladao Barcelonetu 15:13. Gubili su 5:2 i 8:5, pa u sjajnom ozračju preokrenuli. Obradović šest pogodaka, sve izdaleka! Fatović 3. Ovo je još najteži protivnik u skupini, bit će neizvjesno i protiv Szolnoka i protiv Olympiakosa.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaterpolo
PostPostano: 30 lis 2019, 13:50 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2842
Protiv Barcelonete šest pogodaka Obradović i tri Fatović, protiv Spandaua jučer šest Fatović i jedan Obradović. Njih dvojica postižu većinu pogodaka za Jug u težim utakmicama.

Obradovićevih šest pogodaka protiv Barcelonete.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaterpolo
PostPostano: 31 lis 2019, 15:21 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2842
Od osmog do trinaestog dana ovog mjeseca održan je sedmi Razvojni trofej FINA-e, natjecanje najslabijih reprezentacija. Po prvi put u povijesti okupile su se momčadi Malezije i Zimbabvea. Tako afrički kontinent sada ima sedam reprezentacija. Bosna i Hercegovina još uvijek nema reprezentaciju.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Razvojni_ ... polu_2019..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaterpolo
PostPostano: 14 stu 2019, 03:14 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2842
Neum će uskoro biti treće mjesto u Bosni i Hercegovini koje ima svoj vaterpolski bazen, nakon Sarajeva i Banje Luke!

U moru golovi mogu stati samo ljeti, da stoje sad jugo bi ih razbilo u sedamsto komada. Zato ja jadan mogu uživati u vaterpolu samo tijekom ljeta, a trenutačno me mori dosada, nemogućnost trošenja kalorija i nedostatak tjelesne aktivnosti. Nema nigdje za igrati vaterpolo rekreativno. Na dubrovačkom bazenu slobodan je termin za građane samo jednom tjedno, nedjeljom od 15 h do 18 h, za 20 kn. Ostalo je za klub i mlađe kategorije kluba, što treniraju i igraju utakmice. Vidio sam da se u Makarskoj jedan sat rekreativnog vaterpola u bazenu naplaćuje 180 kn (24.17 eura). Sretan sam što sam osam cijelih ljeta proveo posve besplatno na Dančama gotovo svaki dan po četiri-pet sati igrajući vaterpolo, čaroban šport.

https://www.klix.ba/sport/neum-dobiva-b ... /191108042

Neum dobiva bazen za vaterpolo s tribinama

Općina Neum kreće u izgradnju bazena za vaterpolo s tribinama na lokaciji stara "Pijaca".

Dio projekta izgradnje vaterpolskog igrališta realizira se i uz financijsku podršku Federalnog ministarstva kulture i športa u iznosu 10000 KM.

Novac je osiguran na osnovu provedenog Javnog poziva za dodjelu sredstava tekućih transfera za 2019. godinu – Transfer za šport od značaja za Federaciju BiH, Federalnog ministarstva kulture i sporta, priopćeno je iz Općine Neum.

Izgradnjom i opremanjem bazena za vaterpolo značajno će se poboljšati uvjeti za odigravanje vaterpolskih utakmica i trening mladih vaterpolista.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaterpolo
PostPostano: 27 stu 2019, 16:24 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2842
Gol na Porporeli, ovo ljeto.

slika
slika
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaterpolo
PostPostano: 03 pro 2019, 22:24 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2842
Jug, od tri jaka protivnika ove godine u Gružu, dva već svladao. Prethodno Barcelonetu 15:13, danas Szolnok 14:11. Ostaje još Olympiakos 4. veljače.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaterpolo
PostPostano: 03 pro 2019, 22:24 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
Kakve su šanse da Jug osvoji Ligu prvaka?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaterpolo
PostPostano: 04 pro 2019, 00:06 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2842
master_mind_ je napisao/la:
Kakve su šanse da Jug osvoji Ligu prvaka?


Od ovih klubova svaki može biti prvi i sedmi na završnom turniru (Final Eight), razlika u kvaliteti među njima je mala: Jug, Olympiakos, Barceloneta, Szolnok, Ferencváros, Orvosegyetem, Pro Recco. Još se igra na jednu utakmicu, na ispadanje. Četvrtzavršnica, poluzavršnica, završnica.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaterpolo
PostPostano: 10 sij 2020, 13:02 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2842
Sastav za EP:
*1. Marko Bijač - vratar
*2. Marko Macan - branič
*3. Loren Fatović - lijeva strana
*4. Luka Lončar - centar
*5. Maro Joković - desna strana
*6. Luka Bukić - lijevo krilo/lijevi vanjski
*7. Ante Vukičević - lijeva strana
*8. Andro Bušlje - branič
*9. Lovre Miloš - desna strana
*10. Josip Vrlić - centar
*11. Hrvoje Benić - branič
*12. Xavi Garcia - desna strana
*13. Ivan Marcelić – vratar
*izbornik Ivica Tucak
*pomoćni treneri: Mile Smodlaka, Sandro Sukno i Igor Pezelj
*kondicijski trener: Pero Kuterovac
* fizioterapeut: Damir Luketić

Ante Vukičević četvrti najbolji igrač svijeta!!!

http://www.hvs.hr/hvs/produkcija/hvsweb ... EA0057B6F9

Ante Vukičević 4. igrač Europe 2019. u izboru LEN

Lijepo priznanje pristiglo je koji dan prije početka EP u Budimpešti na adresu našeg reprezentativca, napadača Ante Vukičevića. Naime, u 12. po redu godišnjem izboru najboljih u vodenim sportovima, a kojeg organizira LEN (Europska organizacija vodenih sportova), Ante Vukičević je ušao u krug petorice najboljih. Još preciznije, dijeli četvrto mjesto s Mađarom Martonom Vamosem.

Izbor se temelji na glasovima članova svih odbora i tijela LEN, kao i pojedinaca iz nacionalnih saveza članica LEN. Najviše je glasova, postotno, prikupio Francesco Di Fulvio, član reprezentacije Italije koja je prošle kalendarske godine osvojila naslov prvaka svijeta.

VATERPOLIST GODINE 2019.

*1. Francesco Di Fulvio (Italija) - 52.2%
*2. Dani Lopez (Španjolska) - 17.4%
*3. Nikola Jakšić (Srbija) - 13.8%
*4. Ante VUKIČEVIĆ (Hrvatska) - 8.3
*4. Marton Vamos (Mađarska) - 8.3

VATERPOLISTICA GODINE 2019.

*1. Laura Ester (Španjolska) - 45.5%
*2. Rita Keszthelyi (Mađarska) - 22.7%
*3. Beatriz Ortiz (Španjolska) - 13.6%
*4. Arianna Garibolli (Italija) - 9.1%
*4. Ekaterina Prokofjeva (Rusija) - 9.1

Podsjetimo, nagradu LEN za najboljeg vaterpolista godine u Europi, od Hrvata su dosad dobili - Miho Bošković 2007. i 2012., te Marko Bijač 2017.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaterpolo
PostPostano: 10 sij 2020, 17:32 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2842
Zamijetio sam da je naša reprezentacija poprilično stara, nemamo mladog centra. Rođeni 1987. ili ranije su Lončar, Joković, Bušlje, Vrlić i García. Čak 5 od 13!

Ženski sastav

*Alexandra Ratković - vratarka
*Dina Lordan - vanjska
*Petra Bukić - vanjska
*Emmi Miljković - vanjska
*Matea Skelin - branič
*Domina Butić - vanjska
*Ivana Butić - vanjska
*Ema Carević - vanjska
*Ana Miroslavić - branič
*Mia Topić - branič
*Julija Božan - branič
*Bruna Barišić - vanjska
*Natasha Trojan Jimenez - vratarka

Stručni stožer hrvatske ženke vrste čine izbornik Marijo Ćaleta, te pomoćnici mu Alen Brakus, Mia Šimunić, Kristian Hrbić, Dunja Bračun i Kristina Delaš.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 430 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO