HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 16:25.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 448 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Top 5 razloga za odstupanje Dragana Čovića
PostPostano: 06 ruj 2019, 07:54 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 14:13
Postovi: 1747
daramo je napisao/la:
krstjanin je napisao/la:
Meni je drago sto je aluminij propo samo iz jednog razloga, a taj je da je hercegovcima napokon dogorilo pa da kazu je.. te pa di smo mi? Zasto? U Bosni u hrvatskim enklavama su firme (cak i velike poput aluminija koje su zaposlajavale 500 i vise ljudi) davno propale narod se raselio. Netko ih je s politicke razine prodao. I sta se dogodilo? Nista jer eto to su samo tamo neki Hrvati iz Bosne i Bosna, a ne majka Hercegovina.

Naravno kirvi su i Hrvati iz Bosne jer su slijepo slijedili Hercegovacke Hrvate i HDZ i onako kako oni kazu umjesto da su se politicki organizirali oko nekoga tko ce stiti i njihove interese


Želiš reći da je HDZ zaštitio interese Hrvata u Hercegovini?
Kako? Gdje?
Daj mani se floskula iz čaršije, iseljavanje je isto iz Hercegovine kao iz Bosne, propada gore, propada i ovdje.
HDZ štiti svoje stranačke interese prije svega, pa ako se poklopi s interesom naroda.

Krstjanin...demantira te činjenica da HDZ recimo u Ramu nemože ni prismrdit, jest da je lokalna pa manje značajna razina...okupila se ekipa i odjebala ih.Tako da te priče o prodaji ne stoje i zna se čija je to kuhinja.

_________________
https://youtu.be/sJnJi5tcqxQ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Top 5 razloga za odstupanje Dragana Čovića
PostPostano: 06 ruj 2019, 08:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 10:30
Postovi: 5132
ivica je napisao/la:
daramo je napisao/la:

Želiš reći da je HDZ zaštitio interese Hrvata u Hercegovini?
Kako? Gdje?
Daj mani se floskula iz čaršije, iseljavanje je isto iz Hercegovine kao iz Bosne, propada gore, propada i ovdje.
HDZ štiti svoje stranačke interese prije svega, pa ako se poklopi s interesom naroda.

Krstjanin...demantira te činjenica da HDZ recimo u Ramu nemože ni prismrdit, jest da je lokalna pa manje značajna razina...okupila se ekipa i odjebala ih.Tako da te priče o prodaji ne stoje i zna se čija je to kuhinja.



To je rijetki primjer. Medjutim i u Rami je stanje alarmantno (Rama je pusta) jer ni ta alternativa ocito ne radi nista. U Rami od rata nije pokrenuto ama bas nista. Jedino sto postoji je hidrocentrala i nista drugo. Ima neka tekstilna medjutim i tu radi vise muslimana jer su place mizerne. Bilo je nekih naznaka o tvornici kamene vune i to je to. Tek se u zadnje dvije godine radi na poboljsanju infrastrukture ako nista drugo (bar u Prozoru) sela ce cekati jos koje desetljece.

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Top 5 razloga za odstupanje Dragana Čovića
PostPostano: 06 ruj 2019, 08:48 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 14:13
Postovi: 1747
krstjanin je napisao/la:


To je rijetki primjer. Medjutim i u Rami je stanje alarmantno (Rama je pusta) jer ni ta alternativa ocito ne radi nista. U Rami od rata nije pokrenuto ama bas nista. Jedino sto postoji je hidrocentrala i nista drugo. Ima neka tekstilna medjutim i tu radi vise muslimana jer su place mizerne. Bilo je nekih naznaka o tvornici kamene vune i to je to. Tek se u zadnje dvije godine radi na poboljsanju infrastrukture ako nista drugo (bar u Prozoru) sela ce cekati jos koje desetljece.

Rijedak primjer ali pokazuje da ova teza o hercegovcima ne stoji. Aluminij?Inicijalni kapital za pokretanje daa je RH, drugim rječima da nije bilo toga nikad se ne bi pokrenulo iako je već zadnjih godina jasno onima koji iole prate situaciju oko aluminija da mu je došao kraj. Uništen je jedan žitopromet, jako dobra firma. Postavlja se pitanje zašto nije pokrenut SOKO, puno socijalističkih poduzeća po hercegovini je privatizirano od strane lokalnih igrača, ratnih profitera itd i nijedno nije pokrenuto i podiglo se iz pepela već je rastureno baš kao i u Bosni.Možda jedan i rekao bih i jedini uspješan primjer "privatizacije" je feal, zadrržan core biznis i razvijen...sve ostalo je razjebano i uništeno.Podvukao bih isto kao i u Bosni.

Nemoj da te zavaravaju ovi postratni oligarsi, njihov poslovni uzlet je druge pirode i većinom je to obična trgovina.kupi jeftino prodaj skupo.

_________________
https://youtu.be/sJnJi5tcqxQ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Top 5 razloga za odstupanje Dragana Čovića
PostPostano: 06 ruj 2019, 13:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Što se tiče tih prijepora o neravnomjernom ekonomskom razvoju naših regija, tu se možemo nabacivati brojkama, imao sam temu na forumu Gospodarstvo. Objektivno mogu reći da se naši krajevi u Bosni nisu planski zanemarili, ali se isto tako treba postaviti pitanje zašto se planski nije nešto napravilo (tu ne bih ulazio u ideološke prijepore o slobodnom tržištu itd (to u BiH ne postoji), što se tiče institucija kojima drma politika.

Apropos regionalne zastupljenosti u HDZ-u, tu im ne mogu zamjeriti, ako se pogledaju sva stranačka tijela, vidi se dobra izbalansiranost regija, ali kao što sam naveo u uvodnom postu - mislim da bi i simbolički puno značilo kada bi budući predsjednik HDZ-a BiH bio/bila iz Bosne.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Top 5 razloga za odstupanje Dragana Čovića
PostPostano: 06 ruj 2019, 13:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
horus je napisao/la:
Diablo je napisao/la:
Medijski istupi Dragana Čovića počeli zvučati kao izjave misica koje žele mir u svijetu :smajl007 :rigam
https://abcportal.info/novosti/vijesti/ ... zele-mir-u


Šta nam jelavić radi ovih dana?


On i Čović su u super odnosima, zadnji put kad sam ih vidio, pričali su par sati, na kraju se izgrlili i izljubili (prijateljski, da se razme). No, nitko od generala i funkcionera 90ih ne podnosi Ivu Lučića.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Top 5 razloga za odstupanje Dragana Čovića
PostPostano: 06 ruj 2019, 13:08 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
Ministry of Sound je napisao/la:
horus je napisao/la:

Šta nam jelavić radi ovih dana?


On i Čović su u super odnosima, zadnji put kad sam ih vidio, pričali su par sati, na kraju se izgrlili i izljubili (prijateljski, da se razme). No, nitko od generala i funkcionera 90ih ne podnosi Ivu Lučića.

Da... čuo sam to za Ivu Lučića al neznam zašto? Znaš li ti ista?

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Top 5 razloga za odstupanje Dragana Čovića
PostPostano: 06 ruj 2019, 13:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Diablo je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:

On i Čović su u super odnosima, zadnji put kad sam ih vidio, pričali su par sati, na kraju se izgrlili i izljubili (prijateljski, da se razme). No, nitko od generala i funkcionera 90ih ne podnosi Ivu Lučića.

Da... čuo sam to za Ivu Lučića al neznam zašto? Znaš li ti ista?


Između ostalog, uvjereni su da je Ivo Lučić svoj neodlazak u Haag platio inkriminacijom onih koji su otišli. Ne bih htio ulaziti u procjene koliko je to realno (ne znam po kojoj bi osnovi šef špijuna trebao ići u Haag), ali to je percepcija ovih koji su otišli. A percepcija je tvoja (njihova) osobna stvarnost, i to ima neku težinu, osim ako nije baš 100% bazirano na pogrešnim postavkama.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Top 5 razloga za odstupanje Dragana Čovića
PostPostano: 06 ruj 2019, 13:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Što se tiče ekonomskih pokazatelja hrvatskih dijelova BiH, diskusiju možete nastaviti ovdje, potkovano je podacima, koji su ipak jači od osobnog dojma (mada i subjektivan dojam ima svoju vrijednost):

https://hercegbosna.org/forum/gospodarstvo/bih-gradovi-dobitnici-i-gubitnici-tranzicije-i-rata-t10599.html

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Top 5 razloga za odstupanje Dragana Čovića
PostPostano: 06 ruj 2019, 13:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Mada ću ipak moj zadnji post/analizu prenijeti ovdje jer su ljudi lijeni za preskakanja na novu temu.

Ministry of Sound je napisao/la:
Prelistao sam statistički bilten FZS-a za 2013. koji sadrži podatke o zaposlenim i nezaposlenim, kao i neto plaće. Postojeću tabelu sam upotpunio sa tim podacima, koji se nalaze u redu označenim sa roza bojom.

Naša prvotna hipoteza je bila da prihodi po glavi označavaju ekonomsku moć privatnih privrednih subjekata u općini, te bi trebali korelirati sa zaposlenošću. Ovi podaci su pokazali da je to generalno i slučaj, uz iznimke koje su i ranije naglašene glede općina koja su kantonalna središta, jaka u turizmu ili eksploataciji prirodnih resursa (HE ili šume).

Ova dodatna statistika je korisna ali također i kao bikini, pokazuje sve ali ne otkriva ništa, pogotovo u mješovitim općinama. Naime, ovi prihodi po glavi su bazirani na prihodima privatnih subjekata u vlasništvu Hrvata, a ovi podaci o zaposlenosti i plaćama se odnose na sve žitelje općine. Tako da je posve moguće da u nekoj općini koja ima 50% zaposlenost imaš npr. 75% zaposlenih Hrvata i 25% Bošnjaka. I obratno dakako.

Kao što smo ranije naglasili, ona prvotna analiza je bila manjkava jer se ograničila na privatne subjekte (izuzev Mostara gdje je sjedište raznih hrvatskih javnih firmi). Pri tome se ignorirao potencijal administrativnih radnih mjesta u središtima kantona (Livno i Travnik), kao i turistički jake općine (Čitluk, Neum i Kupres), i općine koje imaju HE (Jajce) ili sjeku šume ko lude (Drvar).

Top 5 općina po zaposlenosti:

1. Neum 71.72%
2. Čitluk 66.75%
3. Kupres 66.56%
4. Mostar 64.40%
5. Grude 63.56%

Top 5 općina po neto plaćama (KM):

1. Mostar 956
2. Kreševo 943
3. Ljubuški 903
4. Jajce 884
5. Livno 880

Top 5 općina po prihodima po glavi (KM)

1. Kreševo 75.717
2. Vitez 64.474
3. Široki Brijeg 50.467
4. Mostar 42.737
5. Posušje 38.412

Vitez je razočarenje što se tiče plaća, što možda i ne čudi sa obzirom da je vele i maloprodaja biznis sa niskim maržama, i gdje gazde vjerojatno ruše plaće koristeći bošnjačku radnu snagu. Plaće u Ljubuškom su mi misterij, pogotovo u odnosu na Široki Brijeg. Livno vjerojatno ima dobre kantonalne administrativne plaće, a Jajce EP HZHB.

Koga zanima više, evo linka na statistički bilten: http://www.fzs.ba/god_bilteni/BiltenZaposlenost202.pdf

slika

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Top 5 razloga za odstupanje Dragana Čovića
PostPostano: 06 ruj 2019, 21:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 22:02
Postovi: 533
krstjanin je napisao/la:
Meni je drago sto je aluminij propo samo iz jednog razloga, a taj je da je hercegovcima napokon dogorilo pa da kazu je.. te pa di smo mi? Zasto? U Bosni u hrvatskim enklavama su firme (cak i velike poput aluminija koje su zaposlajavale 500 i vise ljudi) davno propale narod se raselio. Netko ih je s politicke razine prodao. I sta se dogodilo? Nista jer eto to su samo tamo neki Hrvati iz Bosne i Bosna, a ne majka Hercegovina.

Naravno kirvi su i Hrvati iz Bosne jer su slijepo slijedili Hercegovacke Hrvate i HDZ i onako kako oni kazu umjesto da su se politicki organizirali oko nekoga tko ce stiti i njihove interese


Zašto si tako pakosan? Kako ti može biti drago što je netko izgubio posao?

Navedi koja to firma u Bosni s 500 zaposlenika je propala? Zatvoreno je dosta manjih firmi, privatnih. Koje se nisu mogle nositi s konstantnim povećanjem državnog reketa. Tu je HDZ zakazao jer se nije profilirao kao zdravo-desničarska stranka koja je protiv države, protiv poreza, protiv centralizacije na BiH i FBiH razini, a za poduzetnika i njegovog radnika. Što bi bila logična pozicija najveće hrvatske stranke. Oni su se odlučili biti za državu, za poreze, za dodatne urede i uhljebe i na FBiH i na BiH razini jer im je to bilo unosno. Međutim to nema smisla svaljivati isključivo na Hercegovce. I Bosanci su u HDZ-u, ima ih visoko rangiranih.

Jedino zbog čega bi se možda moglo reći da ima nešto pozitivno u propasti Aluminija je to što ga Muslimani više neće moći koristiti za ucjene. Mi smo krajem 2017. bili u poziciji da možemo potpuno blokirati FBiH, Čavara je mogao raspustiti parlament, nisu donijeli proračun. Ali nismo, unatoč tome što nije izmijenjen izborni zakon kako je Ustavni sud naložio. S druge strane EP BiH je isporučivala Aluminiju struju. Nemam nikakvog dokaza da je ovo dvoje povezano, ali me ne bi čudilo da su Muslimani koristili nerentabilni Aluminij za ucjene.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Top 5 razloga za odstupanje Dragana Čovića
PostPostano: 06 ruj 2019, 22:06 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2017, 19:42
Postovi: 389
Eno rudari traže pomoć.

Pa HDZ izvoli!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Top 5 razloga za odstupanje Dragana Čovića
PostPostano: 20 ruj 2019, 10:45 
Offline

Pridružen/a: 15 ruj 2017, 11:20
Postovi: 511
Sjeća li se netko od vas slučajno, vezano za koju temu je ono Čović još prije nekih mjesec i nešto dana rekao kao ''pričekajmo da prođe kongres SDA pa ćemo vidit''?? Kao da je već tada znao neke stvari koje će uslijediti nakon kongresa.

hmm, igrokaz...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Top 5 razloga za odstupanje Dragana Čovića
PostPostano: 20 ruj 2019, 11:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30059
carles je napisao/la:
Sjeća li se netko od vas slučajno, vezano za koju temu je ono Čović još prije nekih mjesec i nešto dana rekao kao ''pričekajmo da prođe kongres SDA pa ćemo vidit''?? Kao da je već tada znao neke stvari koje će uslijediti nakon kongresa.

hmm, igrokaz...


Ključna riječ je tu "pričekajmo". :zubati

Čovjek nam godinama govori pričekajmo par mjeseci.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Top 5 razloga za odstupanje Dragana Čovića
PostPostano: 22 ruj 2019, 17:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2010, 16:57
Postovi: 736
Postoji igrač na terenu. Samo ne znam jel voljan stupiti u politiku. Mlad i sposoban, ima iza sebe već par jakih tvrtki. Mozak novoosnovanog osiguranja. Jebiga nije bosanac, ali je CEO sigurno dobar za ovakav HDZ i HNS, pozna kadrove bio je već u sustavu. ZHŽ neko ministarsvto čini mi se.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Top 5 razloga za odstupanje Dragana Čovića
PostPostano: 23 ruj 2019, 09:42 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
maradot je napisao/la:
Postoji igrač na terenu. Samo ne znam jel voljan stupiti u politiku. Mlad i sposoban, ima iza sebe već par jakih tvrtki. Mozak novoosnovanog osiguranja. Jebiga nije bosanac, ali je CEO sigurno dobar za ovakav HDZ i HNS, pozna kadrove bio je već u sustavu. ZHŽ neko ministarsvto čini mi se.

Izgleda da nisi dovoljno upucen u politicke procese hercegovine gdje do izrazaja ne dolaze sposobni nego podobni...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Top 5 razloga za odstupanje Dragana Čovića
PostPostano: 23 ruj 2019, 10:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30059
Diablo je napisao/la:
maradot je napisao/la:
Postoji igrač na terenu. Samo ne znam jel voljan stupiti u politiku. Mlad i sposoban, ima iza sebe već par jakih tvrtki. Mozak novoosnovanog osiguranja. Jebiga nije bosanac, ali je CEO sigurno dobar za ovakav HDZ i HNS, pozna kadrove bio je već u sustavu. ZHŽ neko ministarsvto čini mi se.

Izgleda da nisi dovoljno upucen u politicke procese hercegovine gdje do izrazaja ne dolaze sposobni nego podobni...


To je bijedni izgovor. Ako je sposoban neka se sposobno nametne.

Čuj sposoban. Ima li potvrdu za to da je sposoban? :kava

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Top 5 razloga za odstupanje Dragana Čovića
PostPostano: 23 ruj 2019, 10:19 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
Naša Kvačica je napisao/la:
Diablo je napisao/la:
Izgleda da nisi dovoljno upucen u politicke procese hercegovine gdje do izrazaja ne dolaze sposobni nego podobni...


To je bijedni izgovor. Ako je sposoban neka se sposobno nametne.

Čuj sposoban. Ima li potvrdu za to da je sposoban? :kava

Kome će se nametnut? Začaranom krugu ili narodu a da nema neku financijsku te medijsku moc? Tvoji odgovori me stvarno iznenade ponekad...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Top 5 razloga za odstupanje Dragana Čovića
PostPostano: 23 ruj 2019, 10:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30059
Diablo je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

To je bijedni izgovor. Ako je sposoban neka se sposobno nametne.

Čuj sposoban. Ima li potvrdu za to da je sposoban? :kava

Kome će se nametnut? Začaranom krugu ili narodu a da nema neku financijsku te medijsku moc? Tvoji odgovori me stvarno iznenade ponekad...


Izgovor, izgovor i još jedan izgovor.

S takvim stavom Janica nikad ne bi osvojila zlato.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Top 5 razloga za odstupanje Dragana Čovića
PostPostano: 23 ruj 2019, 10:34 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
Naša Kvačica je napisao/la:
Diablo je napisao/la:
Kome će se nametnut? Začaranom krugu ili narodu a da nema neku financijsku te medijsku moc? Tvoji odgovori me stvarno iznenade ponekad...


Izgovor, izgovor i još jedan izgovor.

S takvim stavom Janica nikad ne bi osvojila zlato.

Taman se zapitao kakve izgovore koristi opozicija u Sjevernoj Koreji pa vladajuci onoliko dugo na vlasti? Šta ti misliš? :zubati . Nego upali ovaj video na mom potpisu te pogledaj od 39.40 da malo osvježiš pamćenje ako se ne praviš budalom... :biceovodobro

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Top 5 razloga za odstupanje Dragana Čovića
PostPostano: 01 lis 2019, 14:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Inače, neki medijski napisi su bili istiniti, protiv Čovića se jeste pripremao jedan puč manjeg intenziteta, no te osobe realno nisu imali neke snage iza sebe i počišćene su, mada i dalje nešto sitno rade iza kulisa. Iako sam za odlazak Čovića, te persone ne bih podržao jer su još neodlučniji u razmišljanju, a rekao bih i ranjiviji (i više podložni pritiscima) u odnosu na Čovića.

Također, Čović je relativno slab u odnosu na lokalne moćnike i ogranke, nema snagu sprovesti neke smjernice na nižim razinama jer dotični šerifi imaju jaku podršku i mogu se lako odmetnuti u nezavisne ili neku drugu opciju.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Top 5 razloga za odstupanje Dragana Čovića
PostPostano: 12 lis 2019, 15:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6079
Nevjerovatno, u presudnim trenucima za budućnost hr naroda, Čović stavlja osobne interese ispred stranke i naroda. Nakon što je duvanjski Hdz zbog iznimnog angažmana i izvrsnih rezultata, nakon kompletnog preuređenja grada koji sada izgleda bolje od ijednog malog u HB, nakon velikih zahvata u kulturu i u ponudu mladima, nakon što je TG dosegao povijesne investicije i povijesni napredak, a što je sve rezultiralo i povijesnim uspjehom na izborima, Hdz TG je u županiji ostvario 6 mandata, dok je livanjski Hdz zbog povjesnog nerada i neugleda u livanjskom narodu ostvario tek jednog zastupnika., Duvanjci su logično po prvi put zahtjevali svog premijera.
Livanjaci navikli na tu poziciju to ne prihvaćaju iako nemaju nikakvu snagu u županijskoj skupštini, preko tuke Borjane i preko notornog Čovića besramno najavljuju izbacivanje HDZa TG iz stranke ako Borjanin pulen, inače s tek jednim zastupnikom u skupštini, ne bude premijer.

Čović je ovime prešao crtu i Duvanjci mu neće popustiti. Čović ide u rušenje najboljeg ogranka HDZa zbog osobnih i Borjaninih interesa, u najkritičnije momentu za narod.
Duvanjci će ići u rušenje Čovića, ali su preslabi, ostali HDZovci bi morali stati na stranu argumenata, poštenja i interesa hr naroda, medjutim čisto sumnjam.
Ovo je najbolja prigoda da se sruši Čovića koji je iznevjerio povjerenje i ovime pokazao što mu je na prvom mjestu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Top 5 razloga za odstupanje Dragana Čovića
PostPostano: 12 lis 2019, 17:28 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
zaba1111 je napisao/la:
Nevjerovatno, u presudnim trenucima za budućnost hr naroda, Čović stavlja osobne interese ispred stranke i naroda. Nakon što je duvanjski Hdz zbog iznimnog angažmana i izvrsnih rezultata, nakon kompletnog preuređenja grada koji sada izgleda bolje od ijednog malog u HB, nakon velikih zahvata u kulturu i u ponudu mladima, nakon što je TG dosegao povijesne investicije i povijesni napredak, a što je sve rezultiralo i povijesnim uspjehom na izborima, Hdz TG je u županiji ostvario 6 mandata, dok je livanjski Hdz zbog povjesnog nerada i neugleda u livanjskom narodu ostvario tek jednog zastupnika., Duvanjci su logično po prvi put zahtjevali svog premijera.
Livanjaci navikli na tu poziciju to ne prihvaćaju iako nemaju nikakvu snagu u županijskoj skupštini, preko tuke Borjane i preko notornog Čovića besramno najavljuju izbacivanje HDZa TG iz stranke ako Borjanin pulen, inače s tek jednim zastupnikom u skupštini, ne bude premijer.

Čović je ovime prešao crtu i Duvanjci mu neće popustiti. Čović ide u rušenje najboljeg ogranka HDZa zbog osobnih i Borjaninih interesa, u najkritičnije momentu za narod.
Duvanjci će ići u rušenje Čovića, ali su preslabi, ostali HDZovci bi morali stati na stranu argumenata, poštenja i interesa hr naroda, medjutim čisto sumnjam.
Ovo je najbolja prigoda da se sruši Čovića koji je iznevjerio povjerenje i ovime pokazao što mu je na prvom mjestu.

Postoji li mogućnost da vam se to kompezira na nekim višim razinama? Jel se do sad odvijala taka praksa ??

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Top 5 razloga za odstupanje Dragana Čovića
PostPostano: 12 lis 2019, 18:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6079
Ma nije stvar kompenzacije, nego je stvar sposobnih o čemu govore rezultati izbora i rezultati svima vidljivi na terenu i podobnih čemu važnost i prevagu daje Čović. Kontra volje naroda i kontra interese naroda i stranke.
Znači livanjski Hdz je doživio totalni poraz, ostvarili su samo jednog zastupnika u skupštini, dok je duvanjski šest i sad oni nameću volju preko Čovičeve ucjene o izbacivanje iz stranke.

Svima je poznato da Duvanjci nikad nisu bili pičkice i da takav bezobrazluk neće proći.
Ne znam detaljno stanje, ali ovaj Ivković je u Livnu totalni neugledan, Šume HBŽ je odveo u minus i sad kad je smijenjen od duvanjski većine Čović je ucjenom zatražio poništavanje te odluke i da premijer bude Borjanin potrčko. Hoće li pravedna strana uspjeti sastaviti većinu u skupštini i time Hdz u HBŽ svesti na jednog zastupnika ili će Čović preko Dodika i Muslimana uspostaviti većinu to ne znam jer nisam detaljno upoznat.
Medjutim ovom agresijom na volju naroda Čović ugrožava i utjecaj na zastupnike u federalnoj i državnoj skupštini iz HDZa jer tamo ima i Duvnjaka.
Sve to kako bi zaštitio interese, dokazao na izborima, nesposobne livanjske struje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Top 5 razloga za odstupanje Dragana Čovića
PostPostano: 12 lis 2019, 18:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Meni je smiješno da Čović određuje tko će biti premijer HBŽ, to govori da je stranka ekstremno centralizirana u rukama jedne osobe i da se ponaša kao faraon.

Pa nek se odcijepe iz HDZ-a i onda prikljuce HNS-u, u čemu je problem.

Ako su domoljubna opcija, mogu samostalno na županijskoj razini.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Top 5 razloga za odstupanje Dragana Čovića
PostPostano: 12 lis 2019, 18:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Inače ovo je identična situacija s tuzlanskim SDP-om, ako itko u Duvnu uopće prati što se događa u BiH, odnosno Tuzli.

Tamo je također kantonalni odbor, postavljen politički, htio da ima zadnju riječ, ispred ljudi koji su izabrani na izborima i imali rezultat na izborima.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 448 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: crni_bombarder, hoblatopla, iprodano, Tomba17 i 284 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO