HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 12:06.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 81 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Prednosti posta i autofagija - iskustva
PostPostano: 10 kol 2019, 04:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
ZGabriel je napisao/la:
odradila sam petodnevnu tzv. dijetu na sokovima i raženom kruhu, pa napravila pauzu i danas sam na vodi.


Jedan dan si uranila. :zubati

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prednosti posta i autofagija - iskustva
PostPostano: 10 kol 2019, 04:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Ja sam par puta "slucajno" postio, nekada davno kad sam igrao Dotu.

24 sata proslo bez da sam primjetio.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prednosti posta i autofagija - iskustva
PostPostano: 10 kol 2019, 08:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
Robbie MO je napisao/la:
ZGabriel je napisao/la:
odradila sam petodnevnu tzv. dijetu na sokovima i raženom kruhu, pa napravila pauzu i danas sam na vodi.


Jedan dan si uranila. :zubati


ne razumijem vic : bosanka:

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prednosti posta i autofagija - iskustva
PostPostano: 11 kol 2019, 19:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Već nekoliko dana jedem jedan obrok na svakih 24h (večeru). Ne mnogo obilan. I to ne radim namerno, nego nisam uošte gladan ceo dan. Nisam gladan ni tad kad uzmem da jedem, ali uzmem na silu, jer pretostavljam da ne može da bude zdravo da ne jedem ceo dan.

Da li je to dobro? Da li da nastavim ovako (a, ponavljam, ne radim to namerno, nego jednostavno ne osećam glad), ili da se nateram da jedem na silu. I da li je to što ne osećam glad simptom neke bolesti?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prednosti posta i autofagija - iskustva
PostPostano: 11 kol 2019, 20:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
De ljudi bola pomoz'te, jel sam se razbolio što mi nejma apetita, ili je vrućina kriva zato?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prednosti posta i autofagija - iskustva
PostPostano: 11 kol 2019, 20:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Bolestan si jer ne jedeš, a ne jedeš jer si bolestan.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prednosti posta i autofagija - iskustva
PostPostano: 11 kol 2019, 20:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ne osećam se bolesno. I ne zajebavaj me sa "haikom", što bi rekao @lake flacid.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prednosti posta i autofagija - iskustva
PostPostano: 11 kol 2019, 20:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Idi kod doktora ili čekaj još par dana.

Ni doktor ti ne može dati dijagnozu na temelju jednog simptoma. Vjerojatno ti nije ništa ali ako potraje još 4-5 dana, onda je možda neki problem.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prednosti posta i autofagija - iskustva
PostPostano: 11 kol 2019, 20:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
A jebi se isti si ko moja sestra (koja mi je i doktorka). "Izvadi krv i dođi kod mene sa rezultatima, ja ne lečim preko telefona". Zamalo je nisam oterao u pičku materinu, pa možeš neki nagoveštaj da mi daš, nisam te ni zvao na telefon da mi daš preciznu dijagnozu.

I traje već 4, 5 dana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prednosti posta i autofagija - iskustva
PostPostano: 11 kol 2019, 20:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
A sto bi ti, da ti nabroji bolesti od najbezazlenijih do najtežih i najrjeđih?
Ono tipa, možda si poremetio spavanje, a možda imaš Terry-Hadrow-Rubinski sindrom.

Svaki simptom ima stotine mogucih uzroka. Sa dva simptoma, broj mogucih bolesti pada na par desetaka, sa tri simptoma na 10-ak vjerojatnih.

I plus mora tebi vjerovati da si točno opisao stanje (laboratorijski nalazi su objektivniji). Jedna kriva riječ u opisu ili prešućivanje nečega može usmjeriti dijagnozu u krivom smjeru.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prednosti posta i autofagija - iskustva
PostPostano: 11 kol 2019, 20:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ma znam, nego mrzim da vadim krv. Gadim se igala, pogotovo kada vidim da mi izvlače krv. Uvek mi bude muka posle toga i dobijem nesvesticu. A još ne smem ni kafu ujutru da popijem, a kad je ne popijem ujutru, glava hoće da mi eksplodira od bola posle 45 minuta, a tamo moram da čekam red iza 50 penzionera dva sata.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prednosti posta i autofagija - iskustva
PostPostano: 11 kol 2019, 22:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Carmello Šešelj je napisao/la:
Već nekoliko dana jedem jedan obrok na svakih 24h (večeru). Ne mnogo obilan. I to ne radim namerno, nego nisam uošte gladan ceo dan. Nisam gladan ni tad kad uzmem da jedem, ali uzmem na silu, jer pretostavljam da ne može da bude zdravo da ne jedem ceo dan.

Da li je to dobro? Da li da nastavim ovako (a, ponavljam, ne radim to namerno, nego jednostavno ne osećam glad), ili da se nateram da jedem na silu. I da li je to što ne osećam glad simptom neke bolesti?

Izmjeri temperaturu i tlak. To možeš i sam. Piješ neki lijek? Tečnost? Koliko kave na dan? Umor, stres? Po ovoj vrućini nije neobično da se izgubi apetit, ja sam jeo oko 9 uveče.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prednosti posta i autofagija - iskustva
PostPostano: 12 kol 2019, 00:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Pijem suplemente. kompleks vitamina B, omegu 3, magnezijum i kantarion. Popijem dve ultrajake kafe ujutru, bez šećera, tokom dana ih ne pijem. Uopšte nemam apetit, ne razumem. A ne osećam nikakve tegobe, ne pada mi šećer (u smislu da ne osećam slabost, nesvesticu i to, juče sam se baš fizički umorio i opet nema gladi niti osećam slabost). Ali pijem litre cedevite dnevno, moguće da mi one daju dovoljno šećera da imam energiju. Znači moguće i da je od vrućine. Sačekaću još par dana, pa ću da vidim, ne vadi mi se krv nikako.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prednosti posta i autofagija - iskustva
PostPostano: 12 kol 2019, 10:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1678
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
Vjerojatno ti nije ništa, ja ne bih ništa poduzimao niti se oko toga puno opterećivao dok nemam nekih drugih simptoma kao mučnine ili nešto, onda hitno doktoru. Jesu velike sparine kod vas sad?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prednosti posta i autofagija - iskustva
PostPostano: 12 kol 2019, 10:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Temperatura ne silazi ispod 30°.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prednosti posta i autofagija - iskustva
PostPostano: 12 kol 2019, 14:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Carmello Šešelj je napisao/la:
Pijem suplemente. kompleks vitamina B, omegu 3, magnezijum i kantarion. Popijem dve ultrajake kafe ujutru, bez šećera, tokom dana ih ne pijem. Uopšte nemam apetit, ne razumem. A ne osećam nikakve tegobe, ne pada mi šećer (u smislu da ne osećam slabost, nesvesticu i to, juče sam se baš fizički umorio i opet nema gladi niti osećam slabost). Ali pijem litre cedevite dnevno, moguće da mi one daju dovoljno šećera da imam energiju. Znači moguće i da je od vrućine. Sačekaću još par dana, pa ću da vidim, ne vadi mi se krv nikako.



Fitness industrija je među najvećima na svijetu, a tu poziciju ima upravo zahvaljujuci naivnim potrosacima suplemenata koji imaju minimalnu ili nikakvu korist za organizam. Jos se uvijek malo zna o ucinkovitosti suplemenata, a nama reklamiraju svemoguci ucinak za organizam, prevencije raznih bolesti, pa cak i izljecenje. Nase tijelo je manje vise savrsena masina koja sama uzima i bira sto je najbolje za nju. Manje vise bacamo pare na te beskorisne i nepotrebne suplemente, umjeto da taj novac iskoristimo za raznovrsnu i kvalitetnu prehranu.
Sto se tice cedevite, nije stetna, ali nije ni korisna. Uvijek bi izabrala casu vode nego cedevitu.
Ljeti se inace manje i jede i spava. Kod mene nekakav poremecaj, ne zna se da li bolje jedem ili spavam...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prednosti posta i autofagija - iskustva
PostPostano: 12 kol 2019, 22:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Cedevitu pijem zbog ukusa, ne zbog vitamina za koje znam da mi samo protrče kroz tanko crevo u urinarni trakt i sve ih ispišam bez da se ijedan zadržao u organizmu.

Kantarion pijem zbog uništenih živaca i toliko mi pomaže da i te kako primećujem njegovo dejstvo. Ista situacija je i sa magnezijumom, pomaže živcima i to primetno.

Za vitamin B i omegu 3 nisam siguran, ali sigurno ne štete.

I hranim se raznovrsno, hvala na brizi, jedino što ne jedem voće, jer ga ne volim. Ali zato povrća pojedem više nego nilski konj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prednosti posta i autofagija - iskustva
PostPostano: 13 kol 2019, 00:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9486
Lokacija: HR HB
Lakše malo sa Cedevitom, jetra stradava od nje, a ni bubrezima nije lako,... voda je izvor života, moj Moke. :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prednosti posta i autofagija - iskustva
PostPostano: 13 kol 2019, 08:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
bumbar92 je napisao/la:
Lakše malo sa Cedevitom, jetra stradava od nje, a ni bubrezima nije lako,... voda je izvor života, moj Moke. :D

Eto ti sad, ja namerno pijem cedevitu, da ne bih pio koka kolu, jer ne želim da maltretiram jetru (inače bih pio koka kolu, ali pošto je zdravje piti benzin nego to, izbegavam je). Znači i cedevita je nezdrava? A ništa onda, poneću kesu limuna na posao i cediljku, pa ću da pravim limunade. I nastaviću da pijem kiselu vodu (kojom se takođe nalivam) da nadoknadim minerale koje izgubim po ovoj vrućini.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prednosti posta i autofagija - iskustva
PostPostano: 13 kol 2019, 12:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Pod hitno odjebati Cedevitu...obojeni šećer (88% šećer):

slika

Kako su nas u YU zajebali i za Cedevitu i za Kraš Express glede "zdravo je za djecu".

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prednosti posta i autofagija - iskustva
PostPostano: 06 ruj 2019, 14:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Zgabi,

Može li mišljenje o:

1) Nicotinamide mononucleotide/riboside
2) Resveratrol

Kontekst - opće zdravlje.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prednosti posta i autofagija - iskustva
PostPostano: 10 ruj 2019, 07:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
ovo sam tek sad vidjela.

pretpostavljam da misliš na ove spojeve kao suplemente? ja sam protiv bilo kakvih dodataka, osim željeza :D (za sebe)
resveratrola ima u grožđu i vinu, pa hajd, to mi je još i ok. ali ako moraš uzeti tableticu - ja ne bih.
da ponovim, suplementi. ako je netko bolestan pa mora uzimati lijekove, to je druga priča.

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prednosti posta i autofagija - iskustva
PostPostano: 11 ruj 2019, 12:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
ZGabriel je napisao/la:
ovo sam tek sad vidjela.

pretpostavljam da misliš na ove spojeve kao suplemente? ja sam protiv bilo kakvih dodataka, osim željeza :D (za sebe)
resveratrola ima u grožđu i vinu, pa hajd, to mi je još i ok. ali ako moraš uzeti tableticu - ja ne bih.
da ponovim, suplementi. ako je netko bolestan pa mora uzimati lijekove, to je druga priča.


Dosta se o tome priča u zadnje vrijeme, možda je najbolje (za laike) objašnjeno ovdje:

https://podcastnotes.org/2019/01/30/sinclair/

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prednosti posta i autofagija - iskustva
PostPostano: 11 ruj 2019, 13:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27097
Ministry of Sound je napisao/la:
Pod hitno odjebati Cedevitu...obojeni šećer (88% šećer):


Kako su nas u YU zajebali i za Cedevitu i za Kraš Express glede "zdravo je za djecu".


Nikad ljude nisam kužio ljude koji su je reklamirali. Jedan jedini put samo probao. 88%. =))

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prednosti posta i autofagija - iskustva
PostPostano: 11 ruj 2019, 17:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Ministry of Sound je napisao/la:
ZGabriel je napisao/la:
ovo sam tek sad vidjela.

pretpostavljam da misliš na ove spojeve kao suplemente? ja sam protiv bilo kakvih dodataka, osim željeza :D (za sebe)
resveratrola ima u grožđu i vinu, pa hajd, to mi je još i ok. ali ako moraš uzeti tableticu - ja ne bih.
da ponovim, suplementi. ako je netko bolestan pa mora uzimati lijekove, to je druga priča.


Dosta se o tome priča u zadnje vrijeme, možda je najbolje (za laike) objašnjeno ovdje:

https://podcastnotes.org/2019/01/30/sinclair/


Statin, bilo prirodni ili sintetski, ne moze se nabaviti na nasim prostorima. Na listi je zabranjenih lijekova, jer je jedno vrijeme bio zabranjen zbog opasnih nuspojava na misicno tkivo. Posljednja istrazivanja su pokazala da veoma dobro utice na smanjivanje razine holesterola, te igra vaznu ulogu kod srcanih bolesnika, djeluju i protivupalno i pomaze kod demencije i karcinoma.Za one koji nisu ljubitelji hemije umjesto statina mogu koristiti orasaste plodove, ribu, cjelovite zitarice, nezasicene masnoce, voce povrce i naravno nezaobilazna fizicka aktivnost, izbjegavanje stresnih situacija i smanjenje kilaze. Obroke treba mjeriti dlanom jedne ruke, onoliko koliko moze stati na dlan.
Resveratrol ima slicnu ulogu kao suplement.
Bit uzimanja suplemenata je usporiti starenje organizma, sprijeciti bolesti.
Najjeftini i najucinkovitiji nacin kako odrzati dobru formu organizma, udaljiti bolesti danasnjice, podmladiti i ojacati organizam i poboljsati mentalne sposobnosti je joga i povremeni post. Od suplemenata vitamin C, selen i ginko.
Opet cu se vratiti na terapiju gladovanja. Organizam treba biti ,,cist,, da bi se zapocelo lijecenje ili obnova organizma. Znaci da se prvo crijeva trebaju isprazniti i nakupljena sluz koja ubrzava starenje i doprinosi teskim oboljenjima. Taj radikalni post ili nazvan TG je potpuno uzdrzavanje hrane, znaci samo voda i nezasladjeni cajevi. Najmanje 10-14 dana, jer toliko moze bez nadzora ljekara. Lagane setnje na cistom vazduhu i opustajuca atmosfera bez stresa. Nakon treceg, cetvrtog dana ispiranje debelog crijeva irigatorom (a moze i tus crijevom sa kojeg je skinuta slusalica). Da je organizam ociscen prepoznacete po stolici koja postaje ljepljiva, nesto kao mekana plastika, bez mirisa. Tada za dan dva izlazi i sluz iz organizma, takodje ispiranjem debelog crijeva. Zapanjujuca je kolicina te sluzi. Onda se treba opredijeliti sta lijeciti, puno su djelotvorniji prirodni pripravci, razni suplementi, cajevi i ljekovi. Ja zaista preporucujem takav nacin , jer je isproban od strane vise osoba i svi su bili zapanjeni i zadovoljni rezultatima. Jednom godisnje se vrsi to veliko ,,pospremanje tijela,, a u toku godine dobro je odabrati bar dan dva mjesecno posta na vodi.
Budisti na slican nacin rade to ciscenje organizma, gutaju i nekakve biljke, slicne lijanama, kojima ciste crijeva....a znamo da im je zivotni vijek jako dug i ne poznaju mnoge bolesti danasnjice.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 81 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 15 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO