HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 11:39.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 439 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Rezolucija SDA - Muslimani odustali od BiH
PostPostano: 16 ruj 2019, 17:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Nebula je napisao/la:
Mile je gori u stvari. Zagovarati promjenu unutrašnjeg uređenja (kao što radi SDA) je u stvari manje radikalno nego zagovarati raspad države (kao što Mile radi).

Bez obzira što sam ja po tom pitanju na strani Mileta smatram da trebam govoriti istinu. Zemlje mijenjaju unutrašnje uređenje i to je sasvim normalna demokratska aktivnost. Ako se sve 3 strane usaglase naravno ali to je i SDA rekla. S druge strane, Mile zagovara raspad države i jednostrane poteze (vraćanje nadležnosti). Mile je jasno rekao da će RS vraćati nadležnosti bez dogovora sa FBiH. Bakir zagovara promjenu unutrašnjeg uređenja uz dogovor svih strana.

Da, zaista je neuporedivo.


Vi nasrtanjem na ustavne vrijednost RS već 25 godina rušite državu. Okani se muslimanske propagande i newspeak na ovom forumu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezolucija SDA - Muslimani odustali od BiH
PostPostano: 16 ruj 2019, 17:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 sij 2013, 13:46
Postovi: 8149
Lokacija: Republic of Srpska
Protektorat je osuđen na propast. Pitanje trenutka.

_________________
[img]https://oi39.tinypic.com/f21vf4.jpg[/img]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezolucija SDA - Muslimani odustali od BiH
PostPostano: 16 ruj 2019, 19:39 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30049
useless je napisao/la:
novem je napisao/la:

To se ne spominje u Deklaraciji. Time bi jače naglasili
značaj etničkog principa. A što kažu pro forma, pa se citira, posve nebitno.


Točno, to su formalne gluposti koje nemaju nikakvu težinu. Nek stave to "ako se slože druga dva naroda" crno na bijelo i potpišu izborni zakon gdje je nemoguće preglasati Hrvate.


Ako se vratimo na osnove, nitko nikada nigdje, nije uspio sa islamistima ostvariti suradnju. Stoga nama treba biti prije svega jasno da je to nemoguće. Dogovoriti se sa islamistima i da oni poštuju dogovor je skoro kao konstruirati perpetuum mobile. :zubati

Ono što je žalosno da čak i Nebula koji se predstavlja kao sekularan, koristi iste mutne taktike tako da nema pomoći. Jedini kojeg se mogu sjetiti da ima neki integritet i čija riječ ima težinu je Stinger aka West Point.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezolucija SDA - Muslimani odustali od BiH
PostPostano: 16 ruj 2019, 20:07 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
storaB je napisao/la:
Protektorat je osuđen na propast. Pitanje trenutka.

Neka jos malo, da bude sto manjeg otpora...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezolucija SDA - Muslimani odustali od BiH
PostPostano: 17 ruj 2019, 06:50 
Online
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 15:12
Postovi: 7353
novem je napisao/la:
Evo da se uvjerimo u što nas je Nebula, tipično kao i SDA, pokušava lažima da obmane.

Uvod u zadnju i prezadnju SDA Deklaraciju. Na djelu je brisanje naroda, a ne
pridavanje im značaja. Isto tako, pojam "ZAJEDNIČKA" je nestao!

slika


Vrlo slično:

https://sda.ba/wp-content/uploads/2019/ ... -FINAL.pdf

I sada imaju:

Svjesni da je Bosna i Hercegovina multietnička država i da mora biti uređena po mjeri svih njenih građana i naroda;

Uvjereni da unutarnje probleme i otvorena pitanja možemo i treba da rješavamo kroz dijalog i kompromis, u skladu sa demokratskim principima;

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/broj-osiguranih-po-kantonima/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezolucija SDA - Muslimani odustali od BiH
PostPostano: 17 ruj 2019, 07:12 
Online
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 15:12
Postovi: 7353
Naša Kvačica je napisao/la:
Ono što je žalosno da čak i Nebula koji se predstavlja kao sekularan, koristi iste mutne taktike tako da nema pomoći.


Predstavlja kao sekularan? Ne misliš valjda da sam vjernik koji se samo pretvara? :sega

Nemam ja nikakve mutne taktike. Ja sam samo svjestan da ovakva država ne može funkcionisati dugoročno. Sve ove godine navijam da se podjeli. Ali ako se to neće desiti onda je sljedeća najbolja opcija da bude Republika BiH bez entiteta.

Čović se povlači kad god zagusti. Dodik se povlači kad god zagusti. Tako se neće podjeliti BiH.

Onda bolje da se ukinu entiteti nego da se mrcvarimo sa ovim nakaradnim uređenjem.

I da, vrijeme će da radi za BiH ako se separatisti povlače i gube incijativu. Šta misliš koliko dugo se Srpski narod još može držati u ovom stanju separatizma? Kad tad će većini postati jasno da od toga nema ništa. Prošlo je već 27 godina od proglašenja republike srpske a nema još nezavisnosti. Koliko dugo se još realno mogu nadati? Još 30 godina? 50?

OK, Bošnjaci također iseljavaju i iseljavaće ali decenijama su Srbi+Hrvati oko 40% rođenih u BiH. Znači zajedno. Bošnjaci+Bosanci+Ostali su 60%. Zajedničko im je da nemaju ništa protiv građanske BiH. Treba im još samo 6% da imaju 2/3 većinu. Dovoljno je samo petina Srba da izgubi vjeru u podjelu BiH. A to je vremenom sve izglednije jer godine prolaze a BiH opstaje.

Već bi ulazak u NATO poljuljao većinu separatista. Zato se ova kriza i dešava. A nekako iz iskustva CG ali i drugih zemalja vidimo da ono što USA hoće to se i desi. Budemo vidjeli ne. Sljede interesantne godine :D

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/broj-osiguranih-po-kantonima/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezolucija SDA - Muslimani odustali od BiH
PostPostano: 17 ruj 2019, 07:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Nebula je napisao/la:
novem je napisao/la:
Evo da se uvjerimo u što nas je Nebula, tipično kao i SDA, pokušava lažima da obmane.

Uvod u zadnju i prezadnju SDA Deklaraciju. Na djelu je brisanje naroda, a ne
pridavanje im značaja. Isto tako, pojam "ZAJEDNIČKA" je nestao!

slika


Vrlo slično:

https://sda.ba/wp-content/uploads/2019/ ... -FINAL.pdf

I sada imaju:

Svjesni da je Bosna i Hercegovina multietnička država i da mora biti uređena po mjeri svih njenih građana i naroda;

Uvjereni da unutarnje probleme i otvorena pitanja možemo i treba da rješavamo kroz dijalog i kompromis, u skladu sa demokratskim principima;


Nije Mujo isto kad u nekakvoj programskoj deklaraciji koju niko ziv ne čita nesto zakukuljis zamumuljis i kad javno izadjes i jasno i glasno kazes da se zalazes za unistenje RS i Srba.
Al mi smo to znali. Prica o ekonomiji, EU, blablabla je samo paravan za Islamsku drzavu. Mi znamo ko ste i sta ste vi. Ovi uspavani Hrvati, pogotovo oni koji zive u tim vasim naseobinama neka jos jednom pogledaju sta ih čeka ukoliko ne mrdnu guzicom.
Pa onda jos jednom i svako jutro neka poslusaju profesora Miroljuba Jevtica.
Kad vec imaju Srbe da im pojasne stvari, od Pipi duge carape nece nista nauciti.


_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezolucija SDA - Muslimani odustali od BiH
PostPostano: 17 ruj 2019, 07:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Nebula je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:
Ono što je žalosno da čak i Nebula koji se predstavlja kao sekularan, koristi iste mutne taktike tako da nema pomoći.


Predstavlja kao sekularan? Ne misliš valjda da sam vjernik koji se samo pretvara? :sega

Nemam ja nikakve mutne taktike. Ja sam samo svjestan da ovakva država ne može funkcionisati dugoročno. Sve ove godine navijam da se podjeli. Ali ako se to neće desiti onda je sljedeća najbolja opcija da bude Republika BiH bez entiteta.

Čović se povlači kad god zagusti. Dodik se povlači kad god zagusti. Tako se neće podjeliti BiH.

Onda bolje da se ukinu entiteti nego da se mrcvarimo sa ovim nakaradnim uređenjem.

I da, vrijeme će da radi za BiH ako se separatisti povlače i gube incijativu. Šta misliš koliko dugo se Srpski narod još može držati u ovom stanju separatizma? Kad tad će većini postati jasno da od toga nema ništa. Prošlo je već 27 godina od proglašenja republike srpske a nema još nezavisnosti. Koliko dugo se još realno mogu nadati? Još 30 godina? 50?

OK, Bošnjaci također iseljavaju i iseljavaće ali decenijama su Srbi+Hrvati oko 40% rođenih u BiH. Znači zajedno. Bošnjaci+Bosanci+Ostali su 60%. Zajedničko im je da nemaju ništa protiv građanske BiH. Treba im još samo 6% da imaju 2/3 većinu. Dovoljno je samo petina Srba da izgubi vjeru u podjelu BiH. A to je vremenom sve izglednije jer godine prolaze a BiH opstaje.

Već bi ulazak u NATO poljuljao većinu separatista. Zato se ova kriza i dešava. A nekako iz iskustva CG ali i drugih zemalja vidimo da ono što USA hoće to se i desi. Budemo vidjeli ne. Sljede interesantne godine :D


Znači mi ćemo se umoriti i pristati da zivimo u Islamskoj drzavi? :smijeh
Pa to ste se nadali 1995.
Danas je 2019.
RS je da facto nezavisna drzava, brana svim vasim nadanjima. Moze biti samo jos nezavisnija. Mozemo ovako jos 200 godina a mozemo i prvom prilikom za 2 dana rasturiti BiH.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezolucija SDA - Muslimani odustali od BiH
PostPostano: 17 ruj 2019, 07:46 
Online
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 15:12
Postovi: 7353
kakve gluposti :D

Uzmimo Tursku na primjer. Nisu prešli na arapski jezik, nisu pobili one koji se izjašnjavaju Turcima itd.

A SANU je izabrala Aliju da bude vođa Bošnjaka upravo zato što je islamista. Sreća pa većina Bošnjaka danas nema veze sa islamom. Nekidan sam bio na jednom eventu gdje su bili 100% Bošnjaci. Na svakom stolu alkohol :D

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/broj-osiguranih-po-kantonima/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezolucija SDA - Muslimani odustali od BiH
PostPostano: 17 ruj 2019, 07:51 
Online
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 15:12
Postovi: 7353
Član predsjedništva SDA Asim Sarajlić:

slika

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/broj-osiguranih-po-kantonima/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezolucija SDA - Muslimani odustali od BiH
PostPostano: 17 ruj 2019, 07:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Nebula je napisao/la:
kakve gluposti :D

Uzmimo Tursku na primjer. Nisu prešli na arapski jezik, nisu pobili one koji se izjašnjavaju Turcima itd.

A SANU je izabrala Aliju da bude vođa Bošnjaka upravo zato što je islamista. Sreća pa većina Bošnjaka danas nema veze sa islamom. Nekidan sam bio na jednom eventu gdje su bili 100% Bošnjaci. Na svakom stolu alkohol :D


Evo i slika eventa

slika
Islamska drzava (loading 65%)

Prostalih 35% ispijača piva, LGBT, sekularista... ce Bakir i Bakirovi dovesti u red prvom prilikom.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezolucija SDA - Muslimani odustali od BiH
PostPostano: 17 ruj 2019, 08:00 
Online
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 15:12
Postovi: 7353
HAHAHAHA

Pa rahmetli Tihić bio notorni alkoholičar (to ga je i koštalo života). Denis Zvizdić isto tako alkoholičar na kvadrat. A sigurno su bili na takvim eventima.

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/broj-osiguranih-po-kantonima/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezolucija SDA - Muslimani odustali od BiH
PostPostano: 17 ruj 2019, 08:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Nebula je napisao/la:
HAHAHAHA

Pa rahmetli Tihić bio notorni alkoholičar (to ga je i koštalo života). Denis Zvizdić isto tako alkoholičar na kvadrat. A sigurno su bili na takvim eventima.


HAHAHAHAHA i u Iranu se pilo pivo prije 40 godina.
Ej sad mrš.
Elem


Dodik za RTS (VIDEO)
http://www.rts.rs/page/stories/ci/story ... d-bih.html

Dodik: Deklaracija SDA poziv na raspad BiH

slika

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezolucija SDA - Muslimani odustali od BiH
PostPostano: 17 ruj 2019, 08:02 
Online
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 15:12
Postovi: 7353
U Sarajevu odavno kruži anegdota o tome kada je rejs Cerić probao bezalkoholno pivo da je rekao "isto ko pravo". Omaklo se čovjeku :D

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/broj-osiguranih-po-kantonima/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezolucija SDA - Muslimani odustali od BiH
PostPostano: 17 ruj 2019, 08:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Čović se povlači kad zagusti,Dodik se povlači kad zagusti?
A od koga zagusti?Kada su Srbi u pitanju.Dodik se povlači kada zagusti od strane MZ.Ne od strane vas.Jeli ti jasno da će pre ili kasnije pritisak MZ da popusti?Pre ili kasnije.Nebitno.Nikada se nećemo umoriti.Ko bi normalan uopšte želeo da živi u kalifatu a da nije musliman.Spominješ dve trećine..Dobro.Ne morate čekati.Samo napišite onu apelaciju pa da vidite šta će biti.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezolucija SDA - Muslimani odustali od BiH
PostPostano: 17 ruj 2019, 08:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2503
:dinamo
Nebula je napisao/la:
kakve gluposti :D

Uzmimo Tursku na primjer. Nisu prešli na arapski jezik, nisu pobili one koji se izjašnjavaju Turcima itd.

A SANU je izabrala Aliju da bude vođa Bošnjaka upravo zato što je islamista. Sreća pa većina Bošnjaka danas nema veze sa islamom. Nekidan sam bio na jednom eventu gdje su bili 100% Bošnjaci. Na svakom stolu alkohol :D


Ako je Izmetbegović projekt sanu-a, to onda također vrijedi za sda.
Znači svu krivi osim vas. Zanimljiv rezon.

Pa još jedan salto mortale, sam zagovaraš izmetbegovićeve ideje, pa se postavlja pitanje što si onda ti?

Pomoći ću ti, da si sanu plaćenik... :evotigana


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezolucija SDA - Muslimani odustali od BiH
PostPostano: 17 ruj 2019, 08:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Nebula je napisao/la:
HAHAHAHA

Pa rahmetli Tihić bio notorni alkoholičar (to ga je i koštalo života). Denis Zvizdić isto tako alkoholičar na kvadrat. A sigurno su bili na takvim eventima.

Jel ti jasno da nećemo da živimo sa muslimanima u istoj državi dali oni pili ili ne?Jednostavno,nećemo.Šta vi tu možete da učinite?Da nam izaberete predstavnika ili ukinete Republiku Srpsku?Da zamislimo da se to desilo.Mislite da će to nešto promeniti kod srpskog naroda?Da ćemo iseliti?Pre ili kasnije ostaćete bez podrške MZ.Pre ili kasnije.Šta će tada biti? :D

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezolucija SDA - Muslimani odustali od BiH
PostPostano: 17 ruj 2019, 08:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2503
Kad bi u bizaro svemiru muje zavladale protektoratom, nakon proslave "velike pobjede nad kjafirima" cca 5-15minuta kasnije bi izbio rat između mošnjačkog fataha, hamasa i islamskog džihada.

Pošto ih "alah" mrzi nema graDŽankse bih, nema poklapanja, nema sadake, nema zlatnih kašika.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezolucija SDA - Muslimani odustali od BiH
PostPostano: 17 ruj 2019, 08:15 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30049
Nebula je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:
Ono što je žalosno da čak i Nebula koji se predstavlja kao sekularan, koristi iste mutne taktike tako da nema pomoći.


Predstavlja kao sekularan? Ne misliš valjda da sam vjernik koji se samo pretvara? :sega


Ne mislim, ali nije bitno što ja mislim, niti je bitno jesi li vjernik ili nisi. Ono što je bitno je da ni u jednoj od mogućih varijanti ne može biti dogovora.


Nebula je napisao/la:
Nemam ja nikakve mutne taktike. Ja sam samo svjestan da ovakva država ne može funkcionisati dugoročno. Sve ove godine navijam da se podjeli. Ali ako se to neće desiti onda je sljedeća najbolja opcija da bude Republika BiH bez entiteta.

Čović se povlači kad god zagusti. Dodik se povlači kad god zagusti. Tako se neće podjeliti BiH.


Povući se kad zagusti je odlika inteligencije. Srbi u RSK su bili nesalomivi kad je zagustilo, pa su se samo slomili. Dodik se povlači kad zagusti, ali je zato još uvijek u igri.

Nebula je napisao/la:
Onda bolje da se ukinu entiteti nego da se mrcvarimo sa ovim nakaradnim uređenjem.


Kako kome. Dosta ljudi će radije bolovat 50 godina nego izvršit eutanaziju.

Nebula je napisao/la:
I da, vrijeme će da radi za BiH ako se separatisti povlače i gube incijativu. Šta misliš koliko dugo se Srpski narod još može držati u ovom stanju separatizma? Kad tad će većini postati jasno da od toga nema ništa. Prošlo je već 27 godina od proglašenja republike srpske a nema još nezavisnosti. Koliko dugo se još realno mogu nadati? Još 30 godina? 50?


Prije 20tak godina, muslimani su imali 17 zastupnika u parlamentu RS. To se vremenom smanjivalo i sada imaju 3. Za sljedećih 30 godina imat će jednog ili nijednog. Što misliš da će se posebno dogoditi za 30-50 godina?

Tada muslimani neće čak imati ni roditelje koji im mogu ispričati od ratu 90tih. Najviše što će imati je priča moj je dedo bio u Armiji BiH. Neće biti živog muslimana koji ima sjećanje na BiH bez unutranjih granica. Neće biti ni jednog živog prognanika, ni povratnika, ni narodnog heroja, ni zarobljenika logora, ni generala itd. Emocije za teritorij van trokuta teško da će i postojati.

Kakve emocije muslimani imaju danas za Imotski npr.? Nikakve.


Nebula je napisao/la:
OK, Bošnjaci također iseljavaju i iseljavaće ali decenijama su Srbi+Hrvati oko 40% rođenih u BiH. Znači zajedno. Bošnjaci+Bosanci+Ostali su 60%. Zajedničko im je da nemaju ništa protiv građanske BiH. Treba im još samo 6% da imaju 2/3 većinu. Dovoljno je samo petina Srba da izgubi vjeru u podjelu BiH. A to je vremenom sve izglednije jer godine prolaze a BiH opstaje.

Već bi ulazak u NATO poljuljao većinu separatista. Zato se ova kriza i dešava. A nekako iz iskustva CG ali i drugih zemalja vidimo da ono što USA hoće to se i desi. Budemo vidjeli ne. Sljede interesantne godine :D



Čudna je ta tvoja matematika sa 60%, tih 6% što nemaju ništa protiv građanske BiH možda nemaju ništa ni protiv podjele. Ali čak i da je istina opet ništa ne pomaže. Hrvati i Srbi se sada manje iseljavaju i tih tvojih 60% je danas vjerojatno bliže 55-56%. Za par godina možda bude i 50%. Samim tim i onih 6% postaje 16%.

U uvjetima kad bosanski muslimani masovno iseljavaju čak i prije tog famoznog 1.1.2020., Hrvati i Srbi nemaju razloga da žure. Ok, tebi to izgleda kao povlačenje, ali meni izgleda sasvim razumno.

Druga stvar gdje griješiš, a to je izgleda plod sarajevske propagande, je da se Hrvati ili Srbi moraju otcijepiti. Srbima je sasvim dovoljna RS u kojoj imaju potpunu vlast, ako mogu bit dio Srbije to je lijepo, ali nije kritično. Sasvim im je OK stanje u kojem se već nalaze. Hrvati istina nisu zadovoljni kantonima, ali ja zbilja ne kužim logiku po kojoj ako ne možemo dobiti sve što hoćemo onda ćemo se odreći i tog što imamo.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezolucija SDA - Muslimani odustali od BiH
PostPostano: 17 ruj 2019, 08:31 
Online
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 15:12
Postovi: 7353
Naša Kvačica je napisao/la:
Prije 20tak godina, muslimani su imali 17 zastupnika u parlamentu RS. To se vremenom smanjivalo i sada imaju 3. Za sljedećih 30 godina imat će jednog ili nijednog.


3 je zakonski minimum. I sada bi imali manje od 3 da je po glasovima.

Naša Kvačica je napisao/la:
Tada muslimani neće čak imati ni roditelje koji im mogu ispričati od ratu 90tih. Najviše što će imati je priča moj je dedo bio u Armiji BiH. Neće biti živog muslimana koji ima sjećanje na BiH bez unutranjih granica.


Isto važi i za drugu stranu. Srbi neće imati nikakva sjećanja na Jugoslaviju a neće biti živog Srbina da se nije rodio u nezavisnoj BiH i da mu prva lična karta nije sa grbom BiH. I svi ostali dokumenti. I tablice na autu. Novac su mu uvijek bile KM. itd.

Naša Kvačica je napisao/la:
Čudna je ta tvoja matematika sa 60%, tih 6% što nemaju ništa protiv građanske BiH možda nemaju ništa ni protiv podjele. Ali čak i da je istina opet ništa ne pomaže. Hrvati i Srbi se sada manje iseljavaju i tih tvojih 60% je danas vjerojatno bliže 55-56%.


2018-te je 59%. Govorim o rođenim.

Naša Kvačica je napisao/la:
U uvjetima kad bosanski muslimani masovno iseljavaju čak i prije tog famoznog 1.1.2020., Hrvati i Srbi nemaju razloga da žure. Ok, tebi to izgleda kao povlačenje, ali meni izgleda sasvim razumno.


To je ključno pitanje cijele priče. Za koga radi vrijeme. Ne govorim ja đaba već deceniju da je demografija najvažnije pitanje u BiH. No iako je 2018-ta loša za Bošnjake te godine su Srbi+Hrvati tek 41% rođenih. No evo, vidjećemo. Pred nama je :D

Naša Kvačica je napisao/la:
Druga stvar gdje griješiš, a to je izgleda plod sarajevske propagande, je da se Hrvati ili Srbi moraju otcijepiti. Srbima je sasvim dovoljna RS u kojoj imaju potpunu vlast, ako mogu bit dio Srbije to je lijepo, ali nije kritično. Sasvim im je OK stanje u kojem se već nalaze. Hrvati istina nisu zadovoljni kantonima, ali ja zbilja ne kužim logiku po kojoj ako ne možemo dobiti sve što hoćemo onda ćemo se odreći i tog što imamo.


Logika je u tome što ne možemo u EU sa ovakvim ustavom i ovakvim uređenjem. To je sasvim jasno. A da građani žele u EU pokazuje i iseljevanje u tu EU. Bude li se zapad jasno postavio da nam treba drugo uređenje ako hoćemo u EU nisam siguran da će 100% Srba reći "jebo EU, ne damo RS".

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/broj-osiguranih-po-kantonima/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezolucija SDA - Muslimani odustali od BiH
PostPostano: 17 ruj 2019, 08:38 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30049
Nebula je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:
Prije 20tak godina, muslimani su imali 17 zastupnika u parlamentu RS. To se vremenom smanjivalo i sada imaju 3. Za sljedećih 30 godina imat će jednog ili nijednog.


3 je zakonski minimum. I sada bi imali manje od 3 da je po glasovima.


Ne može se to zaustavit. Ako i bude tri, izabrat će vam Srbi 3 Komšića i ti će bit veći Srbi od Srba. :kava

Nebula je napisao/la:
Isto važi i za drugu stranu. Srbi neće imati nikakva sjećanja na Jugoslaviju a neće biti živog Srbina da se nije rodio u nezavisnoj BiH i da mu prva lična karta nije sa grbom BiH. I svi ostali dokumenti. I tablice na autu. Novac su mu uvijek bile KM. itd.


Imat će sjećanje na RS. Njima će RS biti nešto što postoji od kad znaju za sebe. Sarajevo će im biti kao nama nekad Beograd.

Nebula je napisao/la:
Logika je u tome što ne možemo u EU sa ovakvim ustavom i ovakvim uređenjem. To je sasvim jasno. A da građani žele u EU pokazuje i iseljevanje u tu EU. Bude li se zapad jasno postavio da nam treba drugo uređenje ako hoćemo u EU nisam siguran da će 100% Srba reći "jebo EU, ne damo RS".


Da hipotetski zapad kaže, možete u EU ako se pripojite centraliziranoj Srbiji, bi li ti rekao jebo BiH?

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezolucija SDA - Muslimani odustali od BiH
PostPostano: 17 ruj 2019, 08:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Nebula je napisao/la:
3 je zakonski minimum. I sada bi imali manje od 3 da je po glasovima.


4 je zakonski minimum.
Sad je 1 musliman iz SNDSa i 3 iz muslimansih stranaka.
Za 10 godina ce biti 4 muslimana iz SNSDa. :zivili

Citat:
Isto važi i za drugu stranu. Srbi neće imati nikakva sjećanja na Jugoslaviju a neće biti živog Srbina da se nije rodio u nezavisnoj BiH i da mu prva lična karta nije sa grbom BiH. I svi ostali dokumenti. I tablice na autu. Novac su mu uvijek bile KM. itd.


Nemamo mi ni sad sjecanje na Jugoslaviju.
Bilo ne ponovilo se. :rigam

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezolucija SDA - Muslimani odustali od BiH
PostPostano: 17 ruj 2019, 08:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Citat:
Logika je u tome što ne možemo u EU sa ovakvim ustavom i ovakvim uređenjem. To je sasvim jasno. A da građani žele u EU pokazuje i iseljevanje u tu EU. Bude li se zapad jasno postavio da nam treba drugo uređenje ako hoćemo u EU nisam siguran da će 100% Srba reći "jebo EU, ne damo RS".
Kakav biser.Pojma nemaš.Ne verujem šta si napisao.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezolucija SDA - Muslimani odustali od BiH
PostPostano: 17 ruj 2019, 08:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Nebula je napisao/la:

To je ključno pitanje cijele priče. Za koga radi vrijeme. Ne govorim ja đaba već deceniju da je demografija najvažnije pitanje u BiH. No iako je 2018-ta loša za Bošnjake te godine su Srbi+Hrvati tek 41% rođenih. No evo, vidjećemo. Pred nama je :D


95% Srba u RS. :zivili

Nebula je napisao/la:

Logika je u tome što ne možemo u EU sa ovakvim ustavom i ovakvim uređenjem. To je sasvim jasno. A da građani žele u EU pokazuje i iseljevanje u tu EU. Bude li se zapad jasno postavio da nam treba drugo uređenje ako hoćemo u EU nisam siguran da će 100% Srba reći "jebo EU, ne damo RS".


Onda necemo u EU. Odnosno necemo svakako u EU.
To ti je ista prica kao "Ne mozemo u NATO dok se vojna imovina ne prebaci na BiH." Pa onda necemo u NATO.
Ti si budala ako mislis da ce se Srbi odreci jedne nadleznosti zbog jebene EU.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezolucija SDA - Muslimani odustali od BiH
PostPostano: 17 ruj 2019, 08:43 
Online
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 15:12
Postovi: 7353
Naša Kvačica je napisao/la:
Da hipotetski zapad kaže, možete u EU ako se pripojite centraliziranoj Srbiji, bi li ti rekao jebo BiH?


Neuporedivo. BiH je međunarodno priznata država. Entiteti ne postoje nigdje osim u ustavu BiH kao dio unutrašnjeg uređenja BiH. Unutrašnja uređenja se mijenjanju dok se države baš i ne ujedinjuju sa drugim državama.

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/broj-osiguranih-po-kantonima/


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 439 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: 3AJE6, Jean Luc Picard, mijat_tomic_is_back, mrnjav i 284 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO