HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 tra 2024, 12:04.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 85224 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 22 lis 2019, 16:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13034
Lokacija: Zagreb
zec je napisao/la:
Nevjerojatno mi je da su Slovenci ovako loši.
Mali broj rođenih i umrlih Bošnjaka.
Sve ostalo više manje očekivano.

Asimilacija

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 22 lis 2019, 17:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68940
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
volvoks je napisao/la:
zec je napisao/la:
Nevjerojatno mi je da su Slovenci ovako loši.
Mali broj rođenih i umrlih Bošnjaka.
Sve ostalo više manje očekivano.

Asimilacija


Koliko etnickih Muslimana u Hrvatskoj se oženi za etnicke Hrvate?

Ja bih rekao bar 70%. Kad si manjina od 1%, a pogotovo tamo gdje nema dzamije da sretnes druge muslimane, ili ako ne ides u dzamiju, ekstremno je mala sansa, prakticki nikakva, da brak bude muslimansko-muslimanski.

Dzamije sluze kao muslimanski Tinder i zato ih ne treba graditi.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 22 lis 2019, 17:47 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6285
bobanovski je napisao/la:
Iz BiH odlaze sekularni Muslimani većinom, ostaju islamisti i u skoroj budućnosti će u Europi izbiti građanski rat.

Ne pričamo o 20 godina nego o 5/10 godina u Francuskoj, Belgiji kao i Skandinaviji. To je neizbježno i zapad je civilizacija koja izumire kao Rimsko Carstvo, pa danas u francuskim službama imaš ISIL-ovce kao i u svim ostalim institucijama.

Treba iskorijeniti nakaze koje financiraju po RH ukoliko želimo preživjeti kao nacija a situaciju na zapadu iskoristiti za srednju Bosnu.

Sramota je kako smo im dopustili da kmečanjem o "rusofiliji" okrenu priču oko majorizacije i sruše presudu Ustavnog suda.

Mogli bi srbi opet u pakt s njima pa preko njihovih leđa širit teritorij kao i prije, naravno kad za to dođe vrijeme :zubati

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 22 lis 2019, 17:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 22:02
Postovi: 533
Da ne kopam po temi, ima li tko procjenu stope fertiliteta Muslimana po godinama?
2018, 2017 itd.
Da stavim na graf. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 22 lis 2019, 18:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68940
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
gušter je napisao/la:
Da ne kopam po temi, ima li tko procjenu stope fertiliteta Muslimana po godinama?
2018, 2017 itd.
Da stavim na graf. :zubati


Čak nisam siguran da im stopa pada, vjerojatno se drzi na oko 1.3. Ovaj njihov pad od -1000 rodjenih prosle godine, i -650 u prvih osam mjeseci ove godine, vjerojatno se skroz odnosi na iseljenje vitalnog dijela stanovnistva i jednostavno mehanicki gubitak.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 22 lis 2019, 18:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 22:02
Postovi: 533
Od 1995. do danas sigurno je da im se stopa srozala.

No, u pravu si, još bolje bi bilo staviti broj rođenih na graf. Bez fiktivnih.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 22 lis 2019, 18:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68940
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
gušter je napisao/la:
Od 1995. do danas sigurno je da im se stopa srozala.

No, u pravu si, još bolje bi bilo staviti broj rođenih na graf. Bez fiktivnih.


Fertilitet im je vjerojatno u tom periodu pao sa oko 1.8 na 1.3. Neki moj dojam. Danas imaju ogroman broj četrdesetogodišnjaka s 0 djece, puno više je onih s 0 djece nego s 2 djece, čak se ovi s 0 djece brojnošću približavaju ovima s 1 djetetom. Najniža moguća vrijednost fertiliteta nije 1, nego 0.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 22 lis 2019, 18:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68940
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Znači imaju 1.3 djece po obitelji, prošle i ove godine izgubili po 1000 rodjenih, oko 30 000+ iseljenih imaju sada godisnje i to mladih, dobno-spolna piramida govori da ce 2029. godine radjati generacija majki koja je 25% manje brojna od danasnje, i netko tvrdi da "nece Muslimani nikad pasti ispod 1 milijun stanovnika".


Kako, kojim mehanizmom? :zubati

Dapace, veca je sansa da do 2050 udare 500 000, nego ostanu iznad 900 000, o 1000 000 nema nikakve sanse ni govoriti.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 22 lis 2019, 18:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kad god čitam ovu temu na pamet mi padnu Alijine "zlatne kašike" (bilo istina ili ne) i njegova fantazija da će natalitetom dobiti muslimansku državu (istina). Koji fail.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 22 lis 2019, 18:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68940
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
BBC je napisao/la:
Kad god čitam ovu temu na pamet mi padnu Alijine "zlatne kašike" (bilo istina ili ne) i njegova fantazija da će natalitetom dobiti muslimansku državu (istina). Koji fail.


Je, baš će napraviti ekspanziju sa 1.3 djece po obitelji, i 80% te djece hoće u Njemačku ili neku drugu zapadnu zemlju jer ne žele živjeti u europskoj Africi.

Ta SDA taktika gdje je fokus na "saburu" umjesto ekonomiji će svesti Muslimane na bijele nosoroge.

U 20 godina cekanja izgubili su demografsku vecinu u Mostaru, dobili su demografsku vecinu u Novom Travniku i Busovaci, i raspolovili broj rođenih, što se Hrvatima i Srbima na Balkanu ni blizu nije desilo (pali možda 25% u rođenima).

Kad je Haris Silajdzic bilo aktualan su pričali o tome da ce "Peti korpus nastaviti gdje je stao" (da ce USK osvojiti Prijedor i Banja Luku). :zubati :zubati :zubati

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 22 lis 2019, 18:28 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2013, 16:10
Postovi: 3044
Muslimani imaju veci TFR,jos uvek.Samo ih daleko manje ima.Oni imaju sigurno 25% zena u fertilnom dobu u odnosu na ukupno njihovo stanovnistvo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 22 lis 2019, 18:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68940
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
chubura je napisao/la:
Muslimani imaju veci TFR,jos uvek.Samo ih daleko manje ima.Oni imaju sigurno 25% zena u fertilnom dobu u odnosu na ukupno njihovo stanovnistvo.


Od Hrvata nemaju.

Nisu imali ni 1991., stavljali smo podatke o TFR po narodima, po republikama.

A pogotovo danas kad su im devastirani svi krajevi s najvecim fertilitetom (Podrinje, USK).

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 22 lis 2019, 18:30 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2013, 16:10
Postovi: 3044
Kako si dosao do tog racuna?Njihov TFR mozes izracunati priblizno.jZna se broj rodjenih,bez fiktivnih priblizno,zna se priblizno koliko ih ima,a time se zna priblizno i broj fertilnih zena


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 22 lis 2019, 18:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68940
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
chubura je napisao/la:
Kako si dosao do tog racuna?


Reko sam da za TFR imaju jugoslavenski podaci iz 1989. po republikama, po narodima. Bili su postavljeni više puta. Hrvati u BiH su po fertilitetu bili ispred muslimana. Blago, ali ispred. Srbi dosta iza.
To nije čudno jer osim što su podjednako tradicionalni, su bili i ruralniji narod od muslimana.



Imaju podaci i iz 2018. FZS, gdje se vidi da npr. Zapadno Hercegovačka županija ima duplo više majki sa 4 ili više djece, od prosjeka Federacije.

A evo i jedna anegdotalna priča od Avaza, na primjeru najistaknutijih političara (članak je star 10 godina).

Citat:
Hrvatski političari BiH spašavaju od bijele kuge

Hrvatski političari u zakonodavnoj i izvršnoj vlasti na državnom i federalnom nivou, u prosjeku, daleko vode ispred svojih bošnjačkih i srpskih kolega.

Apsolutni rekorder je Josip Merdžo, član Predsjedništva HDZ-a 1990 i delegat u Domu naroda Parlamenta BiH. Merdžo, koji je rođen 1962. godine, ima slovom i brojem sedmero djece!

Na drugom mjestu je ministar za izbjeglice i raseljena lica Republike Srpske Davor Čordaš, visoki dužnosnik HDZ-a BiH. Čordaš ima šestero djece, tri kćerke i tri sina.

Hrvatski političari u zakonodavnoj i izvršnoj vlasti na državnom i federalnom nivou, u prosjeku, daleko vode ispred svojih bošnjačkih i srpskih kolega.

Tako se i Čordašev stranački kolega Mato Franjičević, zastupnik u Predstavničkom domu Parlamenta BiH, može pohvaliti s petero djece. U ovom pogledu na samom vrhu je i Velimir Jukić, također visoki dužnosnik HDZ-a BiH, s također petero djece.

U ovoj statistici ne moraju se stidjeti ni predsjednik HSP-a BiH Zvonko Jurišić, visoki dužnosnik ove stranke Željko Asić, kao ni zamjenik predsjednika HDZ-a 1990 Martin Raguž. Sva trojica su ponosni očevi po četvero djece.

Štulanović, Slavuj

S druge strane, bijela kuga vlada u bošnjačkom i srpskom korpusu, gdje preovladavaju političari s jednim ili nijednim djetetom. Ovaj negativni prosjek donekle popravlja dužnosnik SDA iz Unsko-sanskog kantona Šefik Štulanović s petero te još aktuelni ministar obrazovanja Hercegovačko-neretvanskog kantona Esad Dželilović (SDA) s četvero djece.

Kod srpskih političara slika je još tužnija. Najviše djece, kada je riječ o političarima u državnoj zakonodavnoj vlasti, i to po troje, imaju SNSD-ovci Slavko Jovičić Slavuj, Mirko Okolić i Drago Kalabić


Kad god je neka vijest o obitelji sa 8 djece u Federaciji, skoro sigurno znaš da je riječ o Hrvatima.

Moj jedan djed je imao 15 braće i sestara, npr... Imam stotine ljudi koji mogu proći pod definiciju "rodjaka"...
Problem Hrvata nikad nije bio fertilitet u odnosu na druge narode, nego iseljavanje.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 22 lis 2019, 18:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68940
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
chubura je napisao/la:
Kako si dosao do tog racuna?Njihov TFR mozes izracunati priblizno.jZna se broj rodjenih,bez fiktivnih priblizno,zna se priblizno koliko ih ima,a time se zna priblizno i broj fertilnih zena


Po meni, velika je nesigurnost u procjeni broja fertilnih zena, i zato je to smjer računa koji meni ne ulijeva povjerenje. Prvo, broj stanovnika je dosta nepouzdan, drugo, kakva je struktura lažno popisanih s obzirom na godišta (je li se fertilni dio stanovništva jače, ili slabije, lažno popisivao), treće, u Federaciji se od 2013. do danas doslovce dogodila kataklizma koja je udarila upravo ne fertilno stanovništvo, brojke iz 2013. postaju zastarjele pogotovo za krajeve kao što je Krajina.

Po meni najpouzdaniji podatak je broj rođenja djeteta koje je 3., 4., 5. ili itd. po redu. , u odnosu na ukupan broj rođenja.
Tu ne treba raditi nikakve procjene, zna se do u jedno dijete. Svake godine ima bilten FZS.
Iz tog se ne moze mozda izracunati apsolutni TFR, ali se moze uociti relativni poredak fertiliteta medju narodima.

Muslimani imaju povoljniju dobno spolnu piramidu jer su prethodno daleko najmanje iseljavali im mladi, imali su najmanji mehanicki gubitak, dok je kod Hrvata dobno-spolna piramida bila konstantno "obrezivana", i to na najgorem mjestu. Sad kad muslimani samo dvije godine imaju jak emigrantski val mladih, to je rezultiralo totalnim kasapljenjem broja rodjenja, u takvim biblijskim razmjerima koji nisu nikada vidjeni kod Hrvata, usporedivo samo s organiziranim egzodusom kod Albanaca brodovima.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 22 lis 2019, 18:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Robbie MO je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Kad god čitam ovu temu na pamet mi padnu Alijine "zlatne kašike" (bilo istina ili ne) i njegova fantazija da će natalitetom dobiti muslimansku državu (istina). Koji fail.


Je, baš će napraviti ekspanziju sa 1.3 djece po obitelji, i 80% te djece hoće u Njemačku ili neku drugu zapadnu zemlju jer ne žele živjeti u europskoj Africi.

Ta SDA taktika gdje je fokus na "saburu" umjesto ekonomiji će svesti Muslimane na bijele nosoroge.

U 20 godina cekanja izgubili su demografsku vecinu u Mostaru, dobili su demografsku vecinu u Novom Travniku i Busovaci, i raspolovili broj rođenih, što se Hrvatima i Srbima na Balkanu ni blizu nije desilo (pali možda 25% u rođenima).

Kad je Haris Silajdzic bilo aktualan su pričali o tome da ce "Peti korpus nastaviti gdje je stao" (da ce USK osvojiti Prijedor i Banja Luku). :zubati :zubati :zubati


Nedovršena misao. Nisu mogli dobiti svoju nacionalnu državu bez obzira na iseljavanje. Kiksali su i izdali Aliju kad su napuštali većinske srpske i hrvatske općine. Tad je bio Game Over.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 22 lis 2019, 19:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68940
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Gordana Todorovic, "Fertilitet nacionalnosti Jugoslavije prema podrucjima", objavljeno 1990.

Hrvati u BiH
Ukupno: 3.0
Grad: 1.6
Selo: 3.3

Muslimani u BiH
Ukupno: 2.6
Grad: 2.0
Selo: 2.9

Srbi u BiH
Ukupno: 2.4
Grad: 1.9
Selo: 2.6

Zanimljiva je razlika urbanog fertiliteta.
Vecina urbanih Hrvata zivjela su u novim komunistickim naseljima ovih par najvecih gradova sa 100 000 stanovnika. Kod Muslimana, pod "gradove" su se ocito brojale i, ne znam kako da ih nazovem, muslimanske nastambe , poput Visokog, Donjeg Vakufa, Zivinica, Cazina, Kalesije, Srebrenice, Bratunca, Bosanskog Novog..., (a u Srbiji Novi Pazar) gdje je po meni prije ruralan nego urban nacin zivota, ali eto. I Srba je dosta bilo u tim kvazigradovima od 5000 ili 10-20 000 (Donji Vakuf, Zvornik, Foča, Pale, Čelinac, Gradiška...). I u samim pravim gradovima (Banja Luka, Sarajevo npr.) muslimani su natprosječno živjeli u mahalama, u kućama s avlijama a ne soliterima.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 22 lis 2019, 19:29 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Robbie MO je napisao/la:
Kad god je neka vijest o obitelji sa 8 djece u Federaciji, skoro sigurno znaš da je riječ o Hrvatima.

Moj jedan djed je imao 15 braće i sestara, npr... Imam stotine ljudi koji mogu proći pod definiciju "rodjaka"...
Problem Hrvata nikad nije bio fertilitet u odnosu na druge narode, nego iseljavanje.


mi smo sigurno imali brutalan fertilitet, 5-10 djece je bilo normala, moja prababa (još uvijek živa i ima i pra-pra-unuke) je rodila 13ero (4 umrlo odma ili ubrzo), takva su to vremena bila ali i dan danas je kod nas (HB, ruralni krajevi) sasvim normalno i pohvalno imat +3 djece, ali kakva korist kad samo jedno (ili nijedno) ostane kod kuće a drugo sve iseli...
ono što je dudu rekao da bi smo bez iseljavanja danas bili najbrojniji narod u bejha... to je istina bez ikakvog pretjerivanja... ajde da smo bar imali neki pravi urbani centar, nešto, da bar dio ostane ovde, nego je sve otišlo na zapad, stotine i stotine tisuća nepovratno izgubljenih...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 22 lis 2019, 19:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68940
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
s one strane dinare je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Kad god je neka vijest o obitelji sa 8 djece u Federaciji, skoro sigurno znaš da je riječ o Hrvatima.

Moj jedan djed je imao 15 braće i sestara, npr... Imam stotine ljudi koji mogu proći pod definiciju "rodjaka"...
Problem Hrvata nikad nije bio fertilitet u odnosu na druge narode, nego iseljavanje.


mi smo sigurno imali brutalan fertilitet, 5-10 djece je bilo normala, moja prababa (još uvijek živa i ima i pra-pra-unuke) je rodila 13ero (4 umrlo odma ili ubrzo), takva su to vremena bila ali i dan danas je kod nas (HB, ruralni krajevi) sasvim normalno i pohvalno imat +3 djece, ali kakva korist kad samo jedno (ili nijedno) ostane kod kuće a drugo sve iseli...
ono što je dudu rekao da bi smo bez iseljavanja danas bili najbrojniji narod u bejha... to je istina bez ikakvog pretjerivanja... ajde da smo bar imali neki pravi urbani centar, nešto, da bar dio ostane ovde, nego je sve otišlo na zapad, stotine i stotine tisuća nepovratno izgubljenih...


U slučaju ravnopravne borbe, ako svi jednako iseljavaju, ja sam uvjeren da mi pobjeđujemo.

Ako netko iseljava više od nas, i to u dužem periodu, može potpisati kapitulaciju.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 22 lis 2019, 20:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Carmello Šešelj je napisao/la:
Koga boli *** za broj, kad su terirorije etnički homogene.

Istina, i dalje je 0 Muslimana u Novoj Biloj kao i 0 Hrvata u Kaćunima.

Ali gledajući širu sliku itekako ima veze broj jer nije isto za komšije imati 2 000 000 Muslimana i 1 000 000. Na stranu što i Srbi i Hrvati iseljavaju iz BiH i znatnije mjenjaju postotak, Hrvatska i Srbija će ostati stabilne i neće se ništa drastično promjeniti, u tome je caka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 22 lis 2019, 20:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20714
Robbie MO je napisao/la:
Znači imaju 1.3 djece po obitelji, prošle i ove godine izgubili po 1000 rodjenih, oko 30 000+ iseljenih imaju sada godisnje i to mladih, dobno-spolna piramida govori da ce 2029. godine radjati generacija majki koja je 25% manje brojna od danasnje, i netko tvrdi da "nece Muslimani nikad pasti ispod 1 milijun stanovnika".


Kako, kojim mehanizmom? :zubati

Dapace, veca je sansa da do 2050 udare 500 000, nego ostanu iznad 900 000, o 1000 000 nema nikakve sanse ni govoriti.

Po tvojim nekim procjenama koliko bi nas 2050. moglo biti?

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 22 lis 2019, 20:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68940
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
weasel je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Znači imaju 1.3 djece po obitelji, prošle i ove godine izgubili po 1000 rodjenih, oko 30 000+ iseljenih imaju sada godisnje i to mladih, dobno-spolna piramida govori da ce 2029. godine radjati generacija majki koja je 25% manje brojna od danasnje, i netko tvrdi da "nece Muslimani nikad pasti ispod 1 milijun stanovnika".


Kako, kojim mehanizmom? :zubati

Dapace, veca je sansa da do 2050 udare 500 000, nego ostanu iznad 900 000, o 1000 000 nema nikakve sanse ni govoriti.

Po tvojim nekim procjenama koliko bi nas 2050. moglo biti?


Muslimana 600 000, nas 200 000, Srba 500 000.

Hrvatska 3 000 000, mozda i 3 300 000 ako nastavi krasti stanovnike iz ostatka ex Jugoslavije kao Slovenija.

Hrvata na Balkanu 3.2 milijuna na teritorijima koje kontroliraju, Srba 5 milijuna na teritorijima koje kontroliraju, Muslimana 600 000 na teritorijima koje kontroliraju vojno i politički (Sandžak ne kontroliraju vojno kao ni Mađari sjever Vojvodine, pa taj prostor 90ih nije sudjelovao u ratu i sukobima, tako ni danas, tako ni 2050.).

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 22 lis 2019, 20:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68940
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
BHT nam uzima poluzavršene mape, a i SDA Faktor nas čita svakodnevno.


22.10. 8 ujutro
Robbie MO je napisao/la:
Estonija ima 14 400 rođenja, na 1.32 milijuna stanovnika. Imaju 11 promila natalitet. Stopa fertiliteta im je 1.7 i polagano raste. Broj rođenih im polagano raste.

Federacija će ove godine imati oko 16 700 rođenih, bez fiktivnih koji se ne pojave na upisu prvašića.

Za par godina, Estonija, kao zemlja s 1.3 milijuna stanovnika, pretječe Federaciju u broju rođene djece.



22.10. 6 popodne
https://faktor.ba/vijest/kako-je-estoni ... itet/56030

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 22 lis 2019, 22:10 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30403
Mar-kan je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Koga boli *** za broj, kad su terirorije etnički homogene.

Otprilike najtočniji sažetak ove teme.


Pusti ti to, postrojbe iz Zenice pa čak i Sarajeva su dolazile napadati Vitez, kao i pokušaj prodora prema Mostaru.

Jako je bitno koliko koga ima, jer se na osnovu toga prave planovi.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

804 of 2558 - 31.43%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 23 lis 2019, 07:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23301
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Robbie MO je napisao/la:
BHT nam uzima poluzavršene mape, a i SDA Faktor nas čita svakodnevno.


22.10. 8 ujutro
Robbie MO je napisao/la:
Estonija ima 14 400 rođenja, na 1.32 milijuna stanovnika. Imaju 11 promila natalitet. Stopa fertiliteta im je 1.7 i polagano raste. Broj rođenih im polagano raste.

Federacija će ove godine imati oko 16 700 rođenih, bez fiktivnih koji se ne pojave na upisu prvašića.

Za par godina, Estonija, kao zemlja s 1.3 milijuna stanovnika, pretječe Federaciju u broju rođene djece.



22.10. 6 popodne
https://faktor.ba/vijest/kako-je-estoni ... itet/56030


Ovo je agencija Andaloija preuzela.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 85224 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 1193, 1194, 1195, 1196, 1197, 1198, 1199 ... 3409  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Hagresor, Naša Kvačica, Patriota, Tomba17 i 275 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO