HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 14:20.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 117 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: "Mali Šengen"
PostPostano: 09 stu 2019, 17:52 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2013, 16:10
Postovi: 3044
Ovo je projekat.Nije Vucic izmislio ovo,i jos da pristanu Makedonija i Albanija.Ovo podrzavaju Amerikanci-Palmer juce dao podrsku,Nemci su u startu podrzali.Ovo je neka zamena za EU,jer od toga nema nista.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Mali Šengen"
PostPostano: 09 stu 2019, 17:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 srp 2019, 20:21
Postovi: 837
Tema spada pod science fiction ako postoji takav podfroum.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Mali Šengen"
PostPostano: 09 stu 2019, 17:58 
Online
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20466
BBC je napisao/la:
Gdje ti to toliko putuješ pa ti problem konvertirati valutu ? Ili koristiti kreditnu karticu.

Ako si tako pametan sredi moj problem čekanja na slovensko-hrvatskoj granici od 3.5 sati u jednom smjeru. Jebala te EU i Brisel, tjeraš me da psujem.

Rješenje za tvoj problem čekanja se zove ulazak u šengensku zonu. Nema više granica, nema više čekanja, nema više Slovenaca koji nam skaču po glavi. Pogrešno mislite da je hvaljenje pogodnosti EU zapravo odlika Briselskih čati. Ono što je dobro s EU se treba pohvaliti ono što nije se treba mijenjati. Da se pita samo Euro skeptike i paranoične antiglobaliste čekao bi ti na svakoj europskoj granici 2-3 sata.

Zašto bi koristio karticu ako mogu koristiti euro? Hoću li za svaku sitnicu od pola eura ili euro koristiti karticu? Htjeli mi to ili ne u bliskoj budućnosti prelazimo na euro.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Mali Šengen"
PostPostano: 09 stu 2019, 18:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kak si ti pametan.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Mali Šengen"
PostPostano: 09 stu 2019, 18:24 
Online
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20466
BBC je napisao/la:
Kak si ti pametan.

Vrlo kreativan odgovor. Zaista nikad viđeno. :smajl007

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Mali Šengen"
PostPostano: 09 stu 2019, 18:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 srp 2019, 20:21
Postovi: 837
Kad uđemo u Schengen riješili smo sve i zatvorili mogućnost da nas Brisel a pogotovo Slovenija u ičemu više blokiraju, otvara nam se veći manevarski prostor za djelovanje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Mali Šengen"
PostPostano: 09 stu 2019, 18:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kad pišeš gluposti. Europa je kvalitetno živjela i ljudi su imali jake valute i prije EU. Ostatak svijeta i sad jako lijepo živi bez Brisela.
Argumenti su ti odprilike kao da svoju ženu daš susjedu na korištenje pa kad ti je ovaj vrati nazad iskorištenu sa fino zapakovanim darom ti si veseo i sretan. Da, i taj dar si platio svojim novcem.

Sve zakone koje Brisel donosi možeš i sam napraviti. Ako misliš da su njihovi bolji, jednostavno ti nedostaje samorespekta i samopouzdanja.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Mali Šengen"
PostPostano: 09 stu 2019, 18:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ali dobro, razumijem te komplekse od Srba.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Mali Šengen"
PostPostano: 09 stu 2019, 18:34 
Online
Avatar

Pridružen/a: 12 lis 2009, 17:44
Postovi: 8100
Jebla vas Slovenija i svi argumenti oko Slovenije


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Mali Šengen"
PostPostano: 09 stu 2019, 18:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Malo o temi. Što se tiče BiH i Srbije, putuje se samo sa ličnim kartama. Isto vredi i za Srbiju i Crnu Goru. Za ostale zemlje, ne znam, Možda i sa Makedonijom imamo takav režim, sa Albanijom nemamo sigurno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Mali Šengen"
PostPostano: 09 stu 2019, 18:39 
Online
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20466
BBC je napisao/la:
Kad pišeš gluposti. Europa je kvalitetno živjela i ljudi su imali jake valute i prije EU. Ostatak svijeta i sad jako lijepo živi bez Brisela.
Argumenti su ti odprilike kao da svoju ženu daš susjedu na korištenje pa kad ti je ovaj vrati nazad iskorištenu sa fino zapakovanim darom ti si veseo i sretan. Da, i taj dar si platio svojim novcem.

Sve zakone koje Brisel donosi možeš i sam napraviti. Ako misliš da su njihovi bolji, jednostavno ti nedostaje samorespekta i samopouzdanja.

Pišem prema svom stavu koji je očigledno suprotan tvome, što ne znači da automatski pišem gluposti. Europa nikad nije imala ovakvo blagostanje, nikad nije bila ovako prosperitetna i puna mogućnosti. Životni standard raste i što je najvažnije eliminira se mogućnost sukoba u Europi. Taj dio svijeta bez Brisela osim Amerike živi u uglavnom u bijedi ili puno puno lošije čak i od Hrvatske da ne govorim o zapadnoj Europi. Shvati da oko neki stvari mi ne odlučujemo jer smo premali i možemo birati samo između manje štete i veće štete po Hrvatsku. Europa je Njemačko-Francuski ekonomski reich ali to ne znači da ćemo im dopustiti da rade što žele, imaju nama malima vratiti nazad ono što opljačkaju u obliku EU fondova. Ako toliko ne voliš EU i Brisel preporučam ti da se preseliš van Europe u neku drugu zemlju gdje do mile volje možeš kritizirati radi kritike.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Mali Šengen"
PostPostano: 09 stu 2019, 18:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ti im nećeš dopustiti. Jesi ti normalan ?

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Mali Šengen"
PostPostano: 09 stu 2019, 18:44 
Online
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20466
BBC je napisao/la:
Ti im nećeš dopustiti. Jesi ti normalan ?

Nigdje nisam rekao ja, nego mi kao male zemlje. Pogledaj samo koliko "problema" radi Orban. Glas malih se može i mora čuti. Ujedinjeni blok u EU je značajan glas ipak se govori o neki 120 miliona ljudi. Tu mislim na Baltičke zemlje, Poljsku, zemlje bivše AU monarhije plus Rumunje i Bugare.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Mali Šengen"
PostPostano: 09 stu 2019, 18:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
To je generalna proba za NWO. Zato UK danas ima takvih problema da napusti to sranje. Gdje je ta tvoja "demokracija" poslije referenduma naroda. 3 godine prošlo.
EU je puno opasnija od komunizma/marksizma. Jer "imaju" novac. "Imaju", koriste tuđi novac od poreznih obveznika za propagandu. Komunisti su imali velikih problema zbog besparice.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Mali Šengen"
PostPostano: 09 stu 2019, 18:56 
Online
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20466
BBC je napisao/la:
To je generalna proba za NWO. Zato UK danas ima takvih problema da napusti to sranje. Gdje je ta tvoja "demokracija" poslije referenduma naroda. 3 godine prošlo.

Demokraciju su ukrali hoštapleri u House of commons gdje se ne mogu odlučiti i dogovoriti o ničemu. To nije problem EU koja je jasno rekla da poštuje volju i želju glasača u UK. Nije europa kriva za unutarnje britanske probleme. Oni sami ne znaju što žele. Glupo je bilo što su uopće puštali te pregovore o brexitu u nedogled. Trebali su poslje referenduma jednostavno reći od tog i tog datuma niste u EU i do tada se imate vremena dogovoriti.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Mali Šengen"
PostPostano: 09 stu 2019, 19:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
weasel je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Ti im nećeš dopustiti. Jesi ti normalan ?

Nigdje nisam rekao ja, nego mi kao male zemlje. Pogledaj samo koliko "problema" radi Orban. Glas malih se može i mora čuti. Ujedinjeni blok u EU je značajan glas ipak se govori o neki 120 miliona ljudi. Tu mislim na Baltičke zemlje, Poljsku, zemlje bivše AU monarhije plus Rumunje i Bugare.

Zašto bi Poljska imala ijednu primedbu na EU!? Ne postoji zemlja koja je više profitirala od Unije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Mali Šengen"
PostPostano: 09 stu 2019, 19:06 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Carmello Šešelj je napisao/la:
Malo o temi. Što se tiče BiH i Srbije, putuje se samo sa ličnim kartama. Isto vredi i za Srbiju i Crnu Goru. Za ostale zemlje, ne znam, Možda i sa Makedonijom imamo takav režim, sa Albanijom nemamo sigurno.

Mi Hrvati godinama možemo u Srbiju sa hrvatskim osobnim kartama kao i u BiH, vi u Hrvatsku ne možete.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Mali Šengen"
PostPostano: 09 stu 2019, 19:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Znam.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Mali Šengen"
PostPostano: 09 stu 2019, 20:45 
Online
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20466
Carmello Šešelj je napisao/la:
weasel je napisao/la:
Nigdje nisam rekao ja, nego mi kao male zemlje. Pogledaj samo koliko "problema" radi Orban. Glas malih se može i mora čuti. Ujedinjeni blok u EU je značajan glas ipak se govori o neki 120 miliona ljudi. Tu mislim na Baltičke zemlje, Poljsku, zemlje bivše AU monarhije plus Rumunje i Bugare.

Zašto bi Poljska imala ijednu primedbu na EU!? Ne postoji zemlja koja je više profitirala od Unije.

Pa nema Poljska ništa protiv EU, to nisam rekao, rekao sam da bi sve gore navedene zemlje trebale zajedno raditi da se njihov glas čuje. Svrha te suradnje je da nam drugi ne nameću odluke. EU je odlična stvar za sve nas ali to ne znači da ćemo slijepo slijediti Brisel.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Mali Šengen"
PostPostano: 09 stu 2019, 20:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ne slediš slepo Brisel, nego Berlin. I male zemlje nikad neće moći da se odupru uticaju većih i moćnijih.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Mali Šengen"
PostPostano: 09 stu 2019, 20:50 
Online
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20466
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ne slediš slepo Brisel, nego Berlin. I male zemlje nikad neće moći da se odupru uticaju većih i moćnijih.

Neće ako se koristi princip divide et impera ili ako se govori o nekom ratnom sukobu. Govori se o donošenju odluka kroz eu parlament gdje se pita sve zemlje kako velike tako i male. Ako mi zajedno kažemo ne i čvrsto stanemo iza toge neće nam to moći nametnuti.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Mali Šengen"
PostPostano: 10 stu 2019, 08:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Vucic je u Ohridu postigao dogovor sa Sjevernom Makedonijom i Albanijom
https://www.kurir.rs/vesti/politika/3355453/vucic-iz-ohrida-sa-severnom-makedonijom-i-albanijom-dogovorene-veoma-dobre-i-vazne-stvari


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Mali Šengen"
PostPostano: 10 stu 2019, 12:22 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2013, 16:10
Postovi: 3044
Lapo-lapo je napisao/la:

Danas im se pridruzili na sastanku Zvizdic i Crnogorka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Mali Šengen"
PostPostano: 10 stu 2019, 13:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58281
Lokacija: DAZP HQ
Kakav paradoks, Srbija se ujedinjuje s Albanijom, a isto to ne može s RS-om, odnosno priključenje BIH je na dugom štapu kao i sve drugo.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Mali Šengen"
PostPostano: 10 stu 2019, 16:14 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4138
Ovo je odlična vijest danas. Najbitnije je da Srbija i Makedonija uklone granice međusobno. Tako će Srbija sav saobraćaj sa sjevera Grčke uputiti na svoj auto put. Dobro bi bilo i da BiH krene tim putem ali još je to daleko. Od ulaska u Evropsku Uniju nema ništa i to nam je svima jasno. Nova unija CEFTA biće najvjerovatnije BiH,SRB,MAK,AL i CG.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 117 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: zet i 405 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO